PZC Veiligheid Goese wijk onderzocht Offerte taxicentrale terecht afgewezen Goesenaren positief over Masterplan Basisscholieren vragen premier Balkenende het hemd van het lijf Hé verplegende, Zin in een wer ^\oe^a ■lsecW^en de Zonnebloem8 Enquête onder bewoners Meer informatie? weekenddiensten w vrijdag 7 november 2003 Open dag bij Molen de Hoop Sterrenwacht volgt volledige verduistering van de maan Veiliger België Winkels Huisartsen Tandartsen Verloskundigen Dierenartsen Apotheken Thuiszorg Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl 1. door Freek Janssen GOES - De gemeente Goes houdt een veiligheidsonderzoek in de Goese Polder. Het is de der de wijk in twee jaar die tegen het licht wordt gehouden; eerder al waren Goes-West en Goes-Zuid aan de beurt. Deze week valt in alle brieven bussen in de Goese Polder een enquêteformulier, tegelijk met een uitnodiging voor de jaar lijkse praatavond met de ge meente op 19 november. De ge meente wil onderzoeken wat de bewoners vinden van de veilig heid en leefbaarheid in de wijk. De vragen in de enquête gaan ondermeer over de oorzaken van overlast en over gevoelens van onveiligheid. Zo wil de ge meente weten of de inwoners het afgelopen jaar slachtoffer zijn geweest van een misdrijf, wat zij van hun woonomgeving vinden, hoe zij het groen en de speelvoorzieningen in de wijk beoordelen, in hoeverre er spra ke is van overlast door vervui ling en verkeer en hoe de mensen SEROOSKERKE - Molen de Hoop in Serooskerke houdt za terdag een open dag. Er is aan dacht voor ambachtelijk gema len meel, omdat steeds meer mensen thuis brood maken met een broodbakmachine. Er zijn verschillende soorten meel te koop. Bovendien kunnen bezoe kers onder leiding van de mole naar boven in de kap van de mo len klimmen. Als er genoeg wind is, wordt er vanaf 13.00 uur vol koren meel gemalen. dooreb van derSluis /'r' MIDDELBURG - Wie in de nacht van zaterdag op zondag naar buiten kijkt, heeft een grote kans een totale maansverduiste ring te zien. De Middel burgse Volkssterren wacht Philippus Lans bergen aan de Herengracht is die avond en nacht geopend voor het publiek met een speciaal programma over het ver schijnsel. Volgens het KNMI beloven de voor uitzichten een redelijk heldere nacht. De maan beweegt zich vanaf 0.33 uur door de schaduw van de aarde. Vanaf dat moment wordt de maan steeds kleiner. Om 2.08 uur begint de to tale verduistering, die voortduurt tot 2.30 uur. De maan begint daarna weer langzaam groter te worden, tot de maansver duistering even na 4.00 uur 's nachts weer voorbij is. Bij een totale maansver duistering komt de maan in de schaduw van de aarde. Omdat de aarde een atmosfeer heeft, kun nen er toch nog zonnestra len door deze atmosfeer op de maan vallen. Hier door is de maan niet echt verduisterd; het hemelli chaam wordt alleen don kerder. De laatste keer dat in de Nederland de volle maan enkele uren door de scha duw van de aarde werd verduisterd, was in mei. De eclips was toen niet he lemaal te zien, omdat de maan al onder was toen de verduistering even na 700 uur eindigde. In januari 2001 vond voor het laatst een gehele maansverduistering plaats. De weersomstan digheden waren, onder meer door sluierbewol- king, toen niet al te best. De totale maansverduis tering staat vanaf 21.00 uur centraal bij de Ster renwacht. Omstreeks middernacht worden er diverse telescopen opge steld. van verschillende culturen met elkaar omgaan in de Goese Pol der. Ook wordt gevraagd of de ge meente volgens hen voldoende aandacht besteedt aan de wijk en welke problemen met voor rang zouden moeten worden aangepakt. Een soortgelijk onderzoek in de wij k Goes-West in 2 0 01 wees uit dat bewoners zich het meeste ergerden aan vandalisme, rom mel op straat, hondenpoep en geluidsoverlast. Naar aanlei ding van de onderzoeksuitkom sten gaf de gemeente een speciale editie van het eigen in formatieblad Samenspel uit. Ze riep daarin wijkbewoners op overlast vaker te melden, mee te doen aan een buurtpreventie project en vaker aangifte te doen bij de politie. Ook werd de hele wijk omge bouwd tot een dertig-kilome terzone. Mede door de verkeers maatregelen is het veiliger en rustiger geworden in de wijk, zegt A. de Zwaan, tot voor kort voorzitter van de Werkgroep Bewonersbelangen in Goes- West. Voor het onderzoek in de Goese Polder is een verkorte enquête gebruikt. „De vragenlijsten van de eerdere onderzoeken bleken iets te lang", zegt woordvoerster M. Aerts van de gemeente. Ze verwacht ongeveer dezelfde uit komsten als in de andere twee wijken. „Het interessante aan dit onderzoek is dat we het naast een eerder onderzoek van de vakgroep Masterplan Goese Polder uit 1998 kunnen leggen. Door de uitkomsten te vergelij ken, kun je goed zien of de situa tie inmiddels verbeterd is, of niet." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Taxicentrale Renesse (TCR) heeft terecht niet het contract gekregen voor het gehandicapten- en ouderenver voer op Walcheren. Dat is het oordeel van de rechter. Het ver voersbedrijf had een kort ge ding aangespannen tegen Maat schappelijke Zorg Walcheren (MZW), een samenwerkings verband van de drie Zeeuwse gemeenten. Die gunde het ver voer aan Connexxion en Taxi Blaakman. TCR probeerde via de rechter op twee manieren het contract als nog binnen te slepen. Franchi- seorganisatie De Vier Gewesten (DVG) uit Tilburg had namelijk ook een kort geding aangespan nen. D VG is een overkoepelende organisatie die optreedt name lokale vervoersbedrijven, ie geval namens TCR. Die q structie is in dit geval niet toe? staan, oordeelde de recht DVG heeft zelf geen auto's dus geen vervoersbedrijf. Ir- bestek dat opgesteld was 4 MZW was dat een hardeeis.t gens de rechter stelde MZW eis terecht, omdat het vervo van ouderen en gehandicapi gecompliceerd is. MZW he naar het oordeel van de recfc ook de offerte van TCR zelf; recht afgewezen. Eén van de; sen in het bestek was dat 1 vervoersbedrijf in de afgelop twee jaar een miljoen euro® zet had gehaald in vraagal; kelijk vervoer. TCR voldeedc aan die eis. Met het contrae een bedrag van 26 milj oen en gemoeid. Op het Bleekveld komen meer appartementen en winkels. foto Willem Mieras door llona Vette GOES - Inwoners van de ge meente Goes zijn over het alge meen behoorlijk positief over de metamorfose die hun binnen stad binnenkort ondergaat. De schetsen van het centrum, zoals dat er straks uit moet komen te zien, liggen sinds gisteren ter in zage in theater de Mythe. De Goesenaren zien vooral de plan nen voor de Grote Markt wel zit ten. „Veelbelovend", is het eerste woord dat in P. van Dorst uit Goes opkomt bij het zien van de schetsen. Zelf woont hij in de Sint Jacobstraat, vlakbij het straks autoloze marktplein. „Vooral het Bleekveld en de Grote Markt gaan er straks goed uitzien vind ik. Volgens mij geeft dit de stad ook wat meer aanzien. Ik hoop alleen dat als de straten er netter uitzien, de mensen er ook wat zuiniger op worden. Vooral in het weekein de is het vaak een rotzooi bij mij voor de deur." Gistermiddag hadden zich al aardig wat geïnteresseerden verzameld in de foyer van De Mythe. Een aantal medewer kers van de gemeente gaf daar uitleg en beantwoordde vragen. R. Stremme van Stadsontwik keling kreeg naar eigen zeggen vooral positieve reacties. „Bijna iedereen vindt het wel een ver betering. Gelukkig horen we maar weinig negatieve gelui den." Volgens Stremme wordt vooral de Grote Markt het visitekaartje van de stad.,Het wordt een ech te ontmoetingsplaats. De markt krijgt weer zijn oude functie te rug. Mensen moeten weer het idee hebben dat het daar ge beurt." Stremme merkte wel dat de in woners vooral benieuwd zijn naar het autoloze marktplein. Veel Goesenaren vragen zich af of ze er makkelijk aan zullen wennen. Stremme: „Het is niet zo dat de markt verboden wordt voor auto's. Mensen kunnen nog steeds trouwen in het Stadhuis en er met de auto komen. En De kinderen van basisschool Ter Duinen uit Kloosterzande op bezoek bij Jan Peter Balkenende. foto Roel Dijkstra door Paul Burm DEN HAAG - „Draagt u niet liever contactlenzen?", vraagt Denise. „Waarom wil je dat we ten?", reageert een verbaasde Jan Peter Balkenende. „Nou dan lijkt u niet meer zo op Harry Potter." „Jij hebt lef, maar mijn advies aan jullie is: Blijf jezelf." De toon is gezet, de sfeer goed. De voetbalvraag van de kinde ren van basisschool Ter Duinen uit Kloosterzande is voor de premier de lastigste. „Vroeger vond ik Ajax leuk, nu woon ik wat dichter bij Rotterdam, dus kom ik wel eens bij Feyenoord en PSV is natuurlijk ook heel belangrijk." Wel een beetje ont wijkend, vinden de 43 jonge be zoekers. Balkenende veront schuldigt zich: „Je wilt niet weten hoeveel ellende ik over me heen krijg als ik voor een ploeg kies." Nina van Loon, dochter van CDA-kamerlid Myra uit Osse- nisse, bracht gisteren samen met haar klasgenootjes van groep acht een bezoekje aan po litiek Den Haag. Een rondje door de 'mooie gebouwen' en een half uurtje luisteren in de grote vergaderzaal is 'indruk wekkend', vertellen Timo, Bri an en Roy. Maar het absol ute hoogtepunt is het vragenrondje waaraan eerst minister De Geus van Sociale Zaken en daarna premier Bal kenende zich onderwerpen. Als bedreven politici drukken de scholieren een voor een op het knopje van de microfoon in de vergaderzaal van het CDA, om steeds weer een nieuwe vraag af te vuren. „Heeft u ook een vrouw? Van welke muziek houdt u? Rijdt u wel eens in een lange limousine? Heeft u goede Kamerleden?" Minister de Geus kijkt even in de richting van Myra van Loon. „Nou, goeie vraag. Ze zijn bijna allemaal nieuw, het voordeel is dat ze daarom nog zeggen wat ze vinden en er niet omheen draai en. Maar ze hebben nog niet overal verstand van." En van Balkenende wil de klas weten hoe hij over De Geus denkt. „Die was hier net, is het niet? Een hele goede minister." En Zeeuws-Vlaanderen bij Bel gië? „Nou nee, dat moeten we maar niet doen. Als Zeeuws- Vlaanderen naar België gaat, zijn we geen Zeeuwen meer on der elkaar." De directe vraag naar zijn vermogen ging pre mier Balkenende nog het ge makkelijkst af. „Op welke plaats sta jij in de Quote-500?" Balkenende: „Daar sta ik niet op, en als ik dit werk blijf doen dan zal dat wel nooit gebeuren ook." vanuit de Korte Kerkstraat kunnen automobilisten nog langs de markt rijden." A. Merison uit Wilhelminadorp had nog zijn twijfels. „We moe ten maar afwachten hoe het er straks uit komt te zien. Ik weet niet of de binnenstad zoveel toe gankelijker voor rolstoelen en kinderwagens wordt.Stremme vertelde dat op de tekening goed te zien is dat de klinkers dicht tegen elkaar aan komen te lig gen en dat de straten op die ma nier goed toegankelijk zullen zijn. Hoe het nieuwe Bleekveld eruit komt te zien was voor Merison nog niet duidelijk totdat hij de tekeningen goed bekeek. Op het Bleekveld komen meer apparte menten en winkels. Op de hoek van de Kolveniershof en het Bleekveld komt een grote par keergarage met aan de voorkant winkels en daarboven apparte menten. „O, komen daar appar tementen? Nou, daar wil ik wel wonen dan. Het ziet er mooi uit dan woon je wel lekker dicht bij de stad. En gezellig? Tja, ik maak het overal zelf wel gezellig hoor." P. Spaans, eigenaar van café Matisse op de Grote Markt, is vooral benieuwd naar hoe het autoloze marktplein er uitein delijk uit zal gaan zien. Volgens hem moet er wel veel georgani seerd worden op het plein, an ders blijft het net zo dood als het er nu uitziet met alle auto's. Hij zal er waarschijnlijk niet op achteruit gaan want als er geen markt is mag hij, net als de an dere caféhouders, zijn terras uitbreiden. „Ik denk dat het wel een verbetering is, zo zonder au to's. Zelf vind ik de schetsen er ook mooi uitzien met die bomen en het zal een stuk rustiger wor den op het marktplein. Ik woon boven mijn zaak dus ik kan er hele dagen van gaan genie ten." Vandaag kunnen geïnteresseer den de uitgewerkte schetsen nog bekijken van 14.00 tot 17.00 uur en morgen kan dat nog van 12.00 tot 16.00 uur. zaterdag 8 en zondag 9 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 644301. zondag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30- zon. 23.00 uur: A. A. v. d. Male en Huisman, Duinweg 59, Zoutelande, tel. (0118) 561282. zo. 23.00-ma. 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Walcheren D. Ruissen, Kanaalstraat 91Oost-Sou burg, tel. (0118) 461347. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30ut- M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Landbouwhuisdieren tel.(0118)633803. Kleine huisdieren 0118)460860. A.L. Hoogveld en R.B.M. Meest3rs,K: Noordstraat 61Middelburg, tel.(Ol'i 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18K uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walch? ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkaj Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visite aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke' Het hele weekend bereikbaar onder.: 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelbun Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Dauwendaele, Roozenbun laan 18, Middelburg, tel. (0118)6274" 24-uursdienst (voor spoedeisende^ cepten): Apotheek Souburg, C. van Perestraal Oost-Souburg, tel. (0118) 461593, Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleg- en uitleen verpleegartikelen, tel.011! 684000. 2.OtY0e """"tebo9e„aeZo^ttoe ,^dat^-0aaV het*erk^a*a C\get#°s mteMOorp rtoekoi^ Vückea- no9 eens vo\oP k precies vgaaro' ,m\koo' ,\tvooï Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van 7000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. NATIONALE VERENICING Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem!1 pA.tlC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14