PZC is J Plan winkel botst met visie Hulst Zeilclub kraakt visie Braakman Peuters Hengstdijk vieren feest Man krijgt boete na agressief gedrag Kloosterlaan wacht op verkeersmaatregel D66 wil proef met lusbus in dorpen Beroepschauffeur uit Breskens krijgt boete in plaats van rijverbod Geen bewijs voor slaan van vrouw Geen huizen bij Stationsplein kerkdiensten Onderlegger Film over natuurgebieden Aanbidding woensdag 5 november 2003 Verbreding Tesselschade Raam vernield door Frank van Cooten HULST - Ontwikkelaar Geel- ders wil een supermarkt en 25 appartementen bouwen tussen de Edah en het Havenfort in Hulst. B en W van de Reynaert- stad hebben echter de nodige bedenkingen. Het plan past immers niet bin nen de visie van het steden bouwkundig bureau RBOI. In deze visie staat onder meer dat rondom het terrein aan het Sta tionsplein geen woningen ge bouwd mogen worden. Het ge bied is voorbehouden aan grootschalige detailhandel. Tot op heden wordt invulling gegeven aan de RBOI- visie. Zo is het BACK-complex (Boeren bond, Aldi, C1000 en Karwei) gebouwd en zijn de voorberei dingen voor het nieuwe distri butiecentrum van TPG-Post en een sport- annex fitnesscom plex in volle gang. De super markt van Geelders past wel in het gebied, maar de 25 apparte menten niet. Het stedenbouwkundig advies is de onderlegger voor de ont wikkeling in dit gebied, laat wethouder B. Pauwels weten. Dat de ontwikkelaar een plan bij de gemeente Hulst heeft in gediend voor de supermarkt (vermoedelijk Lidl) en de 25 ap partementen wil volgens Pau wels dus helemaal niet zeggen dat het er inderdaad komt.,Het staat iedereen vrij plannen in te dienen. We moeten echter eerst kijken wat de verdere invulling van het terrein zal worden. Daarover moet nog overleg plaatsvinden. Binnen enkele weken hopen we een besluit te kunnen nemen." Bij de Edah wordt momenteel WESTDORPE - In bezoekers centrum de Baeckermat aan de Bernhardstraat in Westdorpe gaat vanavond om 20.00 uur een film over de Zeeuws-Vlaamse natuurgebieden van de Terneu- zense cineast Cor Sol in premiè- re. r» Met toestemmingen terrein beherende instanties als Staats bosbeheer en stichting Het Zeeuwse Landschap heeft hij gedurende enkele jaren kunnen vastleggen wat voor de meeste mensen verborgen blijft. Na de pauze geeft Sol in een kortere film een impressie van de roof vogelwerkgroep van natuurbe schermingsvereniging De Stelt- kluut. Aan bod komt onder meer het ringen van roofvogels. KAPELLEBRUG - In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken in Kapellebrug wordt morgen een aanbidding gehou den. De aanvang is 14.30 uur. De dienst duurt een uur. druk gewerkt aan een deel van de Stationsweg. Het wegdek wordt vernieuwd en de riolering wordt vervangen. Tevens wordt een ontsluitingsweg aangelegd naar brouwerij De Halve Maan. door Eugène Verstraeten HOEK - Zeilclub Vremdijck voelt zich doodgezwegen in de pas gepresenteerde recreatie visie voor het gebied De Braak man. In dat rapport zet de gemeente Terneuzen het recrea- tiebeleid voor het gebied op een rijtje. Volgens de zeilclub wor den de eigenaars van de cam ping wel heel goed bedacht door de gemeente. „Met de recreatievisie is het net of sinterklaas met een zak vol cadeautjes langsgekomen is. Een zak met miljoenen er in", zeg H. Gericke van de zeilclub. „Maar de vergelijking met sin terklaas gaat niet op, want bij sinterklaas krijgen alleen de brave kindertjes een cadeau en de stoute de roe." Via de verbreding van de rijks weg N61 aan de noordzijde, en vanwege de natuurontwikke ling, komt het recreatiecentrum in aanmerking voor herstructu rering. „Wat meestal wil zeggen dat de overheid op zijn minst wat centjes bijlegt", stelt Geric ke. „Want door de onteigening vanwege de N61 moeten de ei gendommen, onder andere re ceptie en ingang, verplaatst worden." Gericke zegt het overigens wel vreemd te vinden dat de N61 precies op de plek van de cam ping verbreed moet worden aan de kant waar de camping ligt. „Er voor en er na gaat de verbre ding gebeuren aan de zuid kant." Volgens de recreatievisie moet er centraal in het recreatiege bied een ontvangstcentrum ko men. „Het gebied is bedoeld voor de recreatie van de bewo ners van de gehele streek", betoogt Gericke. Hij wijst er echter op dat de ingang van de camping via de herstructure ring ook verhuist naar de cen trale ontvangst. „Iedereen uit deze streek weet wat er overge bleven is van de dagrecreatie van het eens openbare gebied de Braakman. De zeilvereniging wordt een fatsoenlijke toegang tot het clubhuis niet gegund. Net zoals de toegang voor de ei genaren van de bungalows." „Dat de recreatievisie voor hon derd procent in het voordeel van de huidige camping uitpakt, kan nauwelijks aan toeval wor den toegeschreven", vindt Ge ricke. De zeilclub vindt dat ook zij in aanmerking moet komen voor herstructurering. „Wij zijn tenslotte altijd braaf geweest en willen ook wel eens wat mede werking. Ook al kunnen wij niet dreigen met een schadeclaim van miljoenen." De zeilclub denkt aan een nieu we jachthaven in eigen beheer en het onteigenen van een deel van de kreek.Er zij n en er wor den miljoenen uitgegeven en er schiet niets over voor de water sport", aldus Gericke. „Met het geld van de onnodige noordelij ke verbreding van de N61 kun nen een heleboel leuke zaken gerealiseerd worden." Clown Francesco di Creatore vermaakt de kinderen tijdens het jubileumfeest van de peuterspeelzaal. fotoWim Kooijman door Edy de Witte HENGSTDIJK - Een feestje met een clown, dat is pas echt gaaf. De peuters van peuter speelzaal Het Hobbelpaardje uit Hengstdijk en de leerlingen uit de groepen een tot en met drie van basisschool St.Jozef vierden gistermorgen (Je vijf tiende verjaardag van de peu terspeelzaal. In het eigen onderkomen in ge meenschapscentrum De Schuur luisterde clown Francesco di Creatore het verjaardagspartij tje opClown Francesco weet als geen ander de kinderen te ver maken met zijn grappen, liedjes en vooral met ballonfiguren vouwen. Tijdens de pauze kwa men bussen slagroom, dropve ters en ander snoep op tafelMet deze lekkernijen versierden de kinderen een plakje cake. Het kostte hen ook weinig moei te om de tractatie te verorbe ren. Ook Rosita van Bellen, die sinds de oprichting de peuters op vangt met hulp van vrijwillig sters, deelde mee in het festijn. Zij kreeg namens het bestuur van Het Hobbelpaardje een bos bloemen. Het Hobbelpaardje draait twee dagdelen per week. De bijeenkomsten op dinsdag en donderdagmorgen worden gemiddeld door zo'n vijftien peuters bezocht. Het Hobbelpaardje staat net als de andere peuterspeelzalen uit de voormalige gemeente Honte- nisse nog op eigen benen. In de oude gemeente Hulst hebben de speelzalen inmiddels de handen ineen geslagen. „Ook wij kun nen eigenlijk niet meer onder samenwerking uit", weet pen ningmeester B. Buurman van het Hobbelpaardje. „Momen teel loopt er een fusietraject met vijf peuterspeelzalen uit de voormalige gemeente Hontenis- se. Wij zijn daarover ook al in bespreking met de gemeente Hulst. Over ruim een jaar hopen we het samenwerkingsverband rond te hebben." door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 48-jarige inwoner van Haarlem voor het plegen van geweld tegen de politie 300 euro boete opgelegd. De man was buiten zinnen geraakt toen zijn ex-vrouw 3 september in Ter- neuzen werd bekeurd omdat ze haar veiligheidsgordel niet om had. De vrouw, die in Terneuzen woont, had ook geen geldig rij bewijs. De verdachte was woest en had de bekeuringen ver scheurd. Toen hij vervolgens werd aangehouden, had hij agenten uitgescholden en be dreigd. Zij moesten de hulp in- TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse afdeling van de vereni ging Tesselschade-Arbeid Adelt houdt op zaterdag van half elf tot vier uur een verkoopten toonstelling in Residentie Ter neuzen. Daar wordt ook het nieuwe kookboek van de ver eniging gepresenteerd. roepen van collega's. De man kon pas worden overmeesterd toen er pepperspray in zijn ge zicht werd gespoten. „Hij heeft het over zichzelf afgeroepen. Hij is als een doldrieste stier te keer gegaan. De aanpak van de politie was terecht", verzekerde officier van justitie L. Boogert. Hij eiste 300 euro boete. Raadsman R. van Voorst Vader vroeg aandacht voor de psychi atrische problematiek waarin zijn cliënt verkeert. De straf pleiter meende dat de politie te gemakkelijk naar het verdedi gingsmiddel pepperspray had gegrepen. „Daarvoor was de si tuatie niet bedreigend genoeg. Hij heeft er flink last van ge had." De raadsman vroeg een deel van de straf voorwaardelijk op te leggen. Politierechter A. Janssens-van Kampen meende dat de politie zijn werk goed had gedaan. Een van de agenten had 500 euro smartengeld gevraagd, omdat hij minder werkvreugde heeft. Hij was door de verdachte ge schopt en geslagen. „Dat is het beroepsrisico", vond de raads man. De schadeclaim werd door de politierechter niet ontvanke lijk verklaard. Bewoners van de Kloosterlaan in Sas van Gent trokken al voor de herindeling aan de bel over de onveilige situatie. foto Wim Kooijman door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De bewoners van de Kloosterlaan in Sas van Gent vinden dat de gemeente nu lang genoeg heeft nagedacht over de verkeersproblemen in hun straat. In een brief aan het Terneuzense gemeentebe stuur informeren ze welke oplossingen de gemeente in gedachten heeft. De bewoners beklaagden zich in februari vorig jaar bij de oude gemeente Sas van Gent over de toename van het verkeer in de Kloosterlaan. Auto's rijden er veel te hard en het vrachtverkeer, dat is toegenomen door de aanwezigheid van een supermarkt, veroorzaakt trillingsoverlast. De trillingen zorgden volgens de bewoners al voor scheu ren in de muren van enkele woningen. Naar aanleiding van de brief nodigde de toenmalige wethouder R. Noët de bewoners voor overleg uit op het stadhuis. Dat leidde tot de toezegging dat de gemeente zou bekij ken of de Kloosterlaan vrachtautoluw kon worden, of dat het vrachtverkeer er zelfs ge heel geweerd kon worden. „We zijn nu ruim anderhalf jaar verder en nog steeds is de situatie hetzelfde", schrij ven de bewoners aan het bestuur van de nieuwe gemeente Terneuzen. „Graag zou den we van u vernemen wat voor oplossin gen mogelijk zijn, om de leefbaarheid iets aangenamer te maken." Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor de brief ter verdere afhan deling in handen van het college te geven. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het inzetten van een busje tussen dorpen en grote kernen kan een bijdrage leveren aan het behoud van de leefbaarheid op het platteland. Dat is de mening van de D66- fractie in de Terneuzense ge meenteraad. De inwoners van de kleinere dorpen zouden het busje kun nen gebruiken om een huisarts te bezoeken in het hoofddorp of een paspoort te verlengen. Daarnaast zouden in dorpen al lerlei functies gecombineerd kunnen worden tot één voorzie ning. „Brede scholen en dorps huizen als centrum van dorps gemeenschappen, voorzien van computers, waarop niet alleen cursussen gegeven worden, maar die ook dienen voor inter net en e-mail contacten van de dorpsbewoners. Als bloeiend centrum van het dorp", schrijft D66 in de notitie 'Lusbus op het platteland'. Raadslid R van Veen-de Rechter wil morgen tijdens de begro tingsvergadering een motie in dienen om een proefproject uit te voeren met de lusbus en een multifunctioneel dorpshuis of brede school. Met de lusbus zouden behalve personen ook goederen ver voerd kunnen worden. „Zo zou den bewoners in de omliggende dorpen door middel van de com puter boodschappen kunnen bestellen, postzegels aanvragen en in de bibliotheek boeken re serveren, die vervolgens met de lusbus vanuit het hoofddorp naar de omliggende dorpen worden gebracht", filosofeert D66. „Apothekers kunnen door samenwerking met huisartsen medicijnen ook via de lusbus bij hun klanten brengen. De mid denstanders kunnen zo hun marktgebied vergroten. Juist door de combinatie van diverse functies kan het project renda bel worden gemaakt", betoogt D66. De lusbus kan volgens de demo craten ook versterkend werken voor de ontwikkeling van de multifunctionele dorpshuizen en brede scholen. „De toeloop naar het dorpshuis of brede school zal vergroten. Door d;i aanwezigheid van computersij het een plek waar jong en out met computers kan kennisma- ken en waar deze een central) rol kunnen spelen." In de visie van D66 kunnet dorpshuizen en brede scholet uitgroeien tot zeer uitgebreid; multifunctionele centra, waa; bijvoorbeeld ook de muziek, school, de huisarts, het postkan- toor en banken onderdak vin. den. Financiering van een proefpro. ject met de lusbus en een multi- functioneel dorpscentrum kat volgens D66 door diverse bud getten te combineren. Zo is et geld beschikbaar uit de resenu infrastructuur en kunnen mid-j delen worden vrijgemaakt ur| plattelandsontwikkeling. „Maar ook externe financiering is mogelijk", betoogt D66. „E: kan daarbij gedacht wordet aan provinciale en Europe» fondsen zoals Leader, maar ooi externe fondsen als VSB/Pri® Bernard Cultuurfonds." Daar naast zou het project ook ge steund kunnen worden dooi deelnemende partijen zoals TPG, banken en bedrijfsleven. TERNEUZEN - Een 28-jarige man uit Almere en een 33-jarige vrouw (woonplaats onbekend zijn gistermiddag in Terneuze: aangehouden. De twee hadde rond vijf uur een ruit vernielt van een woning aan de Verleng de van Steenbergenlaan. De be woner betrapte de twee. Woensdag 5 november Dankdag Axel SOW-Gemeente 19.30 uur 4 Freund; Gereformeerde Kerk Vrijgt maakt 19.30 uur ds Burger.Hoek SCM Gemeente 19.30 uur ds Janssen Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uuré Wilmink; Terneuzen: Nederlandse Hervorms Kerk Elimkerk do 19.30 uur ds Maas;Gi reformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30ut ds Dunnewind; Zaamslag Nederlands Hervormde Kerk 19.30 uur dsv Vliet,Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ut ds Visser; door Aector Dooms MIDDELBURG - Het rijgedrag van de veertigjarige man uit Breskens, in combinatie met zijn alcoholpromillage, was vol gens officier van justitie L. Boo gert voldoende om een onvoor waardelijk rijverbod te eisen. Zover wilde de officier echter niet gaan, omdat dit de man - een beroepschauffeur - zijn baan zou kosten. De officier eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg 850 euro boete en negen maanden voorwaardelijke rijontzegging. Politierechter A. Janssens- van Kampen vond dat het ge drag van de drankrijder te den ken gaf, maar zij hield rekening met de noodzaak van het rijbe wijs. Ze veroordeelde de ver dachte conform de eis van de of ficier. DeBressiaanderwerd 1 septem ber aangehouden, nadat de po litie op de provinciale weg bij Boerenhol (in Groede) een vrouw uit een sloot zag kruiper; Zij bleek de vriendin van de ver dachte te zijn, die in zijn auto zat. Toen de politie hem wilde aanhouden, reed hij weg: langJ zaam en slingerend over he fietspad richting Breskens. Di agenten moesten van alles doei. om de man tot stoppen te dwin gen. Hij reageerde niet op he stopteken en ook niet op zwaai lichten. Het lawaai van de sire ne negeerde hij eveneens. Pa; toen de verdachte stilstond voor een rood verkeerslicht, kon bi; worden aangehouden. Uit de blaastest bleek dat hr bijna drie keer zoveel alcohoi had gedronken dan toegestaai is. Het stel had eerder die avond ia een café ruzie gekregen. In d schermutseling die volgde, gi de man zijn vriendin een kla: tegen haar hoofd. De man kon gisteren op de zit ting van de rechtbank zijn emo ties nauwelijks de baas. „Hetii heel erg stom geweest, maar he: zal niet meer gebeuren." door Aector Dooms TERNEUZEN - Een 47-jarige inwoner van Terneuzen is giste ren door de Middelburgse poli tierechter vrijgesproken van mishandeling. De man werd er van beschuldigd 10 maart dit jaar op een parkeerplaats van een Terneuzense supermarkt een vrouw te hebben mishan deld. De Terneuzenaar kreeg onenig heid met de vrouw en haar doch ter toen hij zag dat er een kras op zijn auto zat. Hij was ervan overtuigd dat het portier van de auto, die toebehoorde aan de dochter, de schade had toege bracht. Toen zij niet bereid was om de schade te regelen volgde er een stevige woordenwisse ling. De ruzie zou zijn geësca leerd in een mishandeling van de moeder. Volgens haar had hij een vuistslag tegen haar wang gegeven. Die visie werd onder steund door de dochter. Er werd hiervan aangifte gedaan bij de politie. De man was verbaasd. „Het ver haal van de vrouwen is van A tot Z gelogen", zei hij. Twee getui gen verklaarden gisteren voo: de rechtbank niet te hebben ge zien dat de man een klap hat uitgedeeld. Wel zeiden ze getui ge te zijn geweest van eet scheldpartij. Volgens officia van justitie L. Boogert ontbrai het overtuigende bewijs. B; vroeg de Terneuzenaar vrij tf spreken, wat politierechter A Janssens-van Kampen deed. j De politierechter legde wel eet boete voor mishandeling op aar een 44-jarige Terneuzenaar. B; moet 75 euro betalen omdat hi iemand geschopt heeft. De verdachte kon zich afgelo-j pen januari niet langer beheer sen toen een wildvreemde mar niet snel genoeg de tuin van zij: woning verliet. Het slachtoffe zou bovendien een grote mow hebben opgezet en de bewont' hebben getreiterd. Het gedrai werkte zo op zijn zenuwen da' hij het slachtoffer een trap hac verkocht. „Een schop is gee; passende reactie", merkte A politierechter opDe boete bied beperkt tot 7 5 euro, omdat ze re kening hield met persoonlijk omstandigheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 52