PZC Eerste overwinning futsallers Sranang Heibel in organisatie WK honkbal Voshart topscorer van Oranje SÉÉf Kobe Bryant onverstoord UCI-baas haalt uit naar antidopingbureau uitslagen woensdag 5 november 2003 Hockeyers in zware poule Tweede team Zierikzee klopt het derde team Stichtingsbestuur stapt op omdat bondsvoorzitter mensen wil vervangen Karters Frietuus lopen in op kop Bowlers Pigalle nieuwe koploper Gulko winnaar schaaktoernooi k« Schadevergoeding Rumsas: 1 euren IAAF pleit voor vier jaar schorsij B Zaalkorfbal Verbruggen is controleurs beu door Peter van Leeuwen AIGLE - De bitterheid heeft toegeslagen op de burelen van de UCI in het Zwitserse Aigle. Hein Verbruggen, baas van de internationale wielrenunie, heeft even geen zin meer in 'in dependant observers' die na mens het wereldantidopingbu- reau Wada wielerkoersen be zoeken. „Ze gaan eerst maar eens bij andere sporten kijken." Het rapport dat de onafhanke lijke waarnemers over hun be vindingen in de Ronde van Frankrijk hebben gemaakt, is slecht gevallen bij de UCI. „Knutselwerk, gefröbel in de DEN HAAG - Het Nederlands mannenhockeyelftal is bij het olympisch kwalificatietoer nooi, in maart in Madrid, inge deeld bij onder meer Engeland en Spanje. Bij het EK in Barce lona verloor Nederland nog twee keer van Engeland en van Spanje. In de poule van zes behoren ook Polen, Zuid-Afrika en Japan tot de tegenstanders. Nederland moet bij de eerste drie eindigen. In de andere groep zijn Pakis tan, India, Maleisië, Nieuw- Zeeland, België en Canada in gedeeld. Dat laatste land speelt voor het kwalificatietoernooi nog een best-of-three tegen Griekenland. Die serie moeten de Grieken winnen om toegela ten te kunnen worden tot de Spelen. Omdat Griekenland tot op heden geen behoorlijk partij kon bieden op internationaal niveau, is het als gastland niet automatisch geplaatst. Wint Canada, dan zijn er in Madrid zeven olympische tickets te ver delen. GPD marge", zegt Verbruggen, die sommige conclusies uit het rap port zelfs als 'hoogst vals en op het gemene af' omschrijft. Het epistel is inmiddels te lezen op de site van Wada, met het com mentaar van de UCI erdoor ge vlochten. „Een aanfluiting voor een instantie als het Wada." De problemen tussen wieler bond en antidopingbureau ont stonden toen het gewraakte rapport in september uitlekte naar de Franse sportkrant l'Equipe. Wada-voorzitter Dick Pound wees beschuldigingen dat zijn medewerkers hadden gelekt van de hand. Het rapport was behalve naar de UCI naar het Franse ministerie van Sport en naar de Franse dopingvor- sers van het CPLD gestuurd. Verbruggen: „Ik mag niet zeg gen dat het CPLD heeft gelekt. Wel dat er in Frankrijk is gelekt, dat heeft Pound bevestigd." Verbruggen zegde tot nader or der de samenwerking met Wada op. Deels vanwege het uitlekken van het rapport, deels wegens de kwaliteit. „Het regent fouten, zie ons commentaar op de web site. Het begint er al mee dat on ze gezondheidtesten worden meegenomen hoewel die niets met de dopingcontroles te ma ken hebben. Dat zijn afspraken met de renners, ze worden uitge voerd door een onafhankelijk orgaan en vallen onder het me disch geheim." Een aantal kanttekeningen gaat voorbij aan de Franse wetge ving waaraan de UCI zich moet houden, maar kwalijker vindt Verbruggen dat in het rapport sprake is van dopinggevallen die geen dopinggevallen zijn. „Alles wordt weer op één hoop gegooid. Er worden gevallen van het gebruik van salbutamol en cafeïne gemeld, hoewel het om volstrekt aanvaardbare waarden gaat. Er wordt over veelvuldig gebruik van cortiso- nen gesproken waar het in alle gevallen gaat om renners met door Euqène de Kok GOES - FM Sranang heeft de eerste overwinning geboekt in de hoofdklasse'van het futsal. De Goesenarerv wonnen een in haalwedstrijd van het Bossche FC van Haren met duidelijke cijfers: 9-2. Apollo, dat laatste staat in de eerste klasse, krijgt het steeds benauwder. Zij verlo ren met 5-2 van Deo Volente dat de op één na laatste plek bezet. FM Sranang - FC van Haren 9-2 (3-0): Het spel van de Goese fut sallers was nog niet optimaal, maar de eerste overwinning van dit seizoen was na vijftig minu ten een feit. Door de winst be houden de Goesenaren aansluiting met de midden moot. Sranang verdubbelde in het duel met FC Haren bijna het doelsaldo en heeft in totaal nu ZIERIKZEE - Zowel Zierikzee 2 als Zierikzee 3 heeft strijd ge leverd om de punten. De twee teams moesten het immers te gen elkaar opnemen. Zierikzee 2 was net iets te sterk voor het derde team en trok allevier pun ten naar zich toe. Stoffel Stoel had tegen zijn op ponent weinig moeite om te winnen, terwijl op de overige drie borden tot het bittere eind werd gespeeld. Pang Yuen had nog de meeste kans op winst in zijn partij tegen van der Made, maar maakte in het eindspel een vergissing die direct door Van der Made werd afgestraft. Zo wel Polderman als Brakel won zijn partij te winnen voor het tweede team door in het mid denspel op pionwinst te komen. Door afruil was dit voldoende om de winst in de wacht te sle pen. De partij tussen Adrie de Jonge en Sjaak Spiegels in de huishou delijke competitie duurde tot middernacht. Beide spelers hadden tijdnood en er werd niet meer genoteerd. De Jonge stond op winst maar zijn vlag viel, het exacte aantal zetten was niet te achterhalen zodat tot remise werd besloten. Martin Krijger heeft in deze competitie tot nu toe de korste partij gespeeld, Krijger wist in acht zetten Peter de Vrieze mat te zetten. een attest of slachtoffers van een valpartij die een ontste kingsremmer nodig hebben. Dat zijn geen dopinggevallen, maar zo wordt het wel naar bui ten gebracht. Bij 20 procent van de epo-controles zou sprake zijn van onregelmatigheden. Dat zijn verdachtmakingen. Het is simpel: je wordt in een laborato rium positief of negatief getest. Al die gevallen, op één na (de Spanjaard Pascual Lloren- te) zijn niet positief verklaard. Dan moet je als Wada je smoel houden." Omdat Wada-baas Pound vorig jaar, geïnspireerd door een arti kel in l'Equipe, de Spaanse ren ner Igor Gonzalez de Galdeano tot dopingzondaar bestempelde („Nooit veroordeeld, salbutam ol wegens zijn astma met me disch attest, in Frankrijk alleen gestraft omdat hij niet op een zitting verscheen") heeft Ver bruggen het inmiddels helemaal gehad met het antidopingbu reau waarvan hij zelf nota bene tot vorig jaar bestuurslid was. „Het ging bij Gonzalez de Gal deano om waarden van 1200 tot 1300 nanogram, vorige maand is er een Ierse rugbyer met 1600 nanogram vrijgesproken. Ik heb meneer Pound niet gehoord. Verbruggen zegt te blijven gelo ven in de doelstellingen van het Wada. „Het moet een instelling zijn die de hoogste kwaliteit na streeft, maar ik ben bang dat ze steeds als het om wielrennen gaat hun objectiviteit uit het oog verliezen. Op ons kun je blijkbaar vrijelijk schieten. Maar onder deze omstandighe den zijn hun waarnemers bij ons niet welkom. Laat ze eerst maar eens bij andere sporten gaan kij ken. Bij atletiek, rugby, voetbal, daar weigeren ze gewoon mee te werken. Mijn probleem is: ik kan geen nee zeggen, want dan hoor ik iedereen weer roepen. Zie je wel, die wielrenners wil len geen controleurs. Maar nu is het genoeg geweest." ANP negentien keer gescoord. In Sportpunt Zeeland werd Ron de Bakker, die Jacco Nelen in het doel verving, slechts twee keer gepasseerd. Opvallend aan de zijde van Sranang waren de drie doelpunten(6-l, 7-1 en 8-1) van Weng Tran, die voor de tweede keer in de hoofdmacht mee speelde. De andere doelpunten makers waren Jorrit Schuur man (2x), Clarence Pahlad, Gaf- fin de Meza, Ryan de Meza en Alex van Hoven. Deo Volente - Apollo/Snackbar Grote Markt 5-2 (3-1): Het duel tussen de nummer elf en twaalf eindigde in een overwinning voor de Tilburgers. Apollo kwam in de inhaalwedstrijd on gelukkig op achterstand door een goal uit een rebound en een schot dat via de paal en de arm van de goed keepende Danny van het Westeinde in het doel viel. Frank de Kok maakte kort daarna de aansluitingstreffer. Diezelfde De Kok was ook ver antwoordelijk voor het tweede doelpunt van de Zeeuwen dat kort na rust viel. Deo Volente was in de eerste helft al op 3-1 gekomen. Het scheelde niet veel of De Kok had ook de 3-3 ge- mèakt, maar zijn schot werd door een Tilburgse speler, bui ten het zicht van de scheids rechter, met de hand uit het doel gewerkt. Deo Volente scoorde daarna nog twee keer en won in eigen huis met 5-2. MIDDELBURG - De karters van cafetaria 't Frietuus hebben de derde race in poule B van het Zeeuws Indoor Kartkampioen- schap gewonnen. Het team had na twee uur rijden een voor sprong van twee ronden op klas sementsleider Ram AD Racing, dat als tweede finishte. Het team F1 Palace eindigde als der de. In de kwalificatietraining, waarin van elk team een rijder een poging deed een snelle tijd neer te zetten, toonde autoteam Goes zich nog de snelste. Maar de uiteindelijke vierde plaats in de race had voor de ploeg geen waarde, omdat er buiten mede dinging werd meegereden. In het algemeen klassement zit 't Frietuus koploper RAM AD Racing op de hielen (24 om 28 punten), F1 Palace volgt met 18 punten op gepaste afstand als derde. door Loet van Schellebeek ROTTERDAM - Minder dan twee jaar voor de openingswed strijd van het WK honkbal in Nederland is er grote heibel bin nen de organisatie. Het bestuur van de stichting die door de honkbalbond is aangesteld om het WK 2005 voor te bereiden en in goede banen te leiden, is afge lopen weekeinde en bloc opge stapt. Dat gebeurde nadat het bondsbestuur onder leiding van voorzitter Theo Reitsma te ken nen had gegeven niet door te willen gaan met het stichtings bestuur in deze samenstelling. De Raad van Advies, met onder meer voormalig staatssecretaris Margot Vliegenthart, verklaar de zich solidair en trok zich eveneens terug. Inmiddels zijn de strijdende partijen, die vrij dag pas echt opening van zaken wensen te geven, weer met el kaar in gesprek geraakt en is er enig uitzicht op verzoening. Voorzitter Bert Paalman van de Stichting Internationale Base ball Evenementen Nederland (SIBEN) ontkende gisteravond glashard dat er sprake was van een breuk. „Er zijn pittige dis cussies gevoerd", gaf hij wel toe, „maar van opstappen weet ik niets. Verschillen van inzicht, ja, die zijn er wel. Maar ik denk dat we daar wel uitkomen." Oud-honkballer Paalman werd begin vorig jaar door Reitsma gevraagd leiding te geven aan het organisatiecomité van het WK, dat van 28 juni tot en met 10 juli 2005 in Nederland wordt gehouden. Rotterdam is centra le speelstad van het toernooi; openingswedstrijd en finale worden gehouden in het stadion van Neptunus. Nog voordat zijn benoeming wereldkundig was gemaakt, kreeg Paalman nóg twee grote toernooien op zijn bordje: aller eerst het EK van dit jaar en daar bovenop ook nog eens het aan sluitende kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen in Athene. Het organisatiecomité nam de stichtingsvorm aan en had krap een half j aar de tij d EK en OKT op poten te zetten en tot een goed einde te brengen. Zelf kwam de stichting tot de con clusie dat er goed werk was ge leverd 'en dat de toernooien sportief, organisatorisch en ook financieel (een batig saldo van 60.000 euro) geslaagd mochten worden genoemd. Dat Reitsma daar anders over door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Het Nederlands korfbalteam heeft gisteravond op het wereldkampioenschap korfbal Groot-Brittannië met 25-6 opgerold en is nu al geplaatst voor de kruisfinales. Dennis Vos- hart speelde de volle zestig minuten en scoorde zes keer. Hij was daarmee topscorer. De Zierikzeeënaar had het gisteren zwaar in Rot terdam. „Ik heb nu echt overal pijn", zei hij giste ren na afloop, ,,'s Ochtends hadden we een zware training. Die andere jongens van het Nederlands team spelen zo fysiek, het is heel moeilijk om te genover hen te lopen. En om daarna ook nog een wedstrijd te spelen... Maar ja, dit wilde ik wel. Ik wilde kijken hoe fit ik was." Nederland had geen kind aan Groot-Brittannië, dat in Zeeland nog poulewinnaar was geworden tijdens de voorrondes. Na de eerste helft stond het al 16-3, een halfuur later 25-6. Voshart: „Inde eerste helft had ik nog een beetje moeite om de korf te vinden, miste ik nog te veel kansen. Maar na rust ging het lekker." Morgen speelt Nederland tegen Duitsland. Vos hart heeft van bondscoach Jan Sjouke van den Bos al gehoord dat hij dan één helft speelt. „Nu eerst een beetje ijs op mijn enkels, een beetje re laxen en rustig aan trainen." Arline Preuninger voorkomt dat de Engelse Jo Adams kan scoren. Marcel Antonisse/ANP BURGH-HAAMSTEDE - Met een ruime overwinnin Tuinman Schilders is Pigalle de nieuwe koploper geword poule 1 van de bowlingcompetitie in Burgh-Haamstedi galle is dit jaar sterker dan ooit en moest tot op heden a buigen voor Sportcentrum Westerschouwen I. Rivaal Bi bedrijf Braber is eveneens in goeden doen, mede geziendi me zege op debutant Eetcafé De Rozenhof. De concurrea overigens moordend in deze klasse, want geen enkele; kwam ongeschonden door de eerste vier speeldagen. Zo: i de Sportcentrum Westerschouwen I voor een verrassing k Sonnemans Bowlers Dream Team te verslaan. In het kampioenschap voor spelers bleef Marcel Vei (Bouwbedrijf Braber) aan de leiding voor ploeggenoot Bolier. De concurrentie, met daaronder de verrassende! welingen Michael van Dij k (Pigalle) en Chris Werry (Deli staat echter op uiterst geringe afstand. eur te i hee om p!i< OAKLAND - Basketballer Kobe Bryant mag dan verwikkeld zijn in een rechtszaak (hij is aangeklaagd voor verkrachting van een minderjarig meisje), hij laat zich er in het veld niet door afleiden. Tegen de Golden State Warriors maakte hij 21 punten. De Lakers wonnen met 87-72. De ploeg uit Los Angeles leidt in de Pacific Division van de Western Conference. foto Stephen Dunn/AFP WILLEMSTAD - De Amerikaan Boris Gulko heeft het schaaktoernooi van Willemstad op Curasao gewonnen had maandag in de laatste ronde genoeg aan remise t q0 Jaan Ehlvest uit Estland. Zijn landgenoot Shabalov, del te ser Hübner en de Israëliër Greenfeld behaalden eveneen eer punt uit negen partijen, maar hadden gedurende het toet Up minder zware tegenstanders. Jan Timman (51) eindigde r0I een half punt minder op de vijfde plaats, een positie di moet delen met drie anderen. De Amsterdamse grootma y,g speelde in de laatste ronde remise met Greenfeld. ANP Je kri 'poi kei PARIJS - Een rechtbank in Parijs heeft de Litouwse wiel ,ja; ner Raimondas Rumsas een symbolische schadevergoe val van 1 euro toegekend. De Franse onderzoeksrechter Fn pe Guesdon werd daarbij op de vingers getikt. Hij had in ee sta terview op een Zwiterse website nooit mogen beweret j j Rumsas dankij doping derde was geworden in de Ronde on( Frankrijk van 2002. De renner testte namelijk geen eijte keer positief tij dens die Tour. E0{ Guesdon was vorig jaar belast met het onderzoek nas pe echtgenote van de wielrenner. Edita Rumsas werd op deifjn ste dag van de Tour aangehouden bij de Frans-Italia jjjc grens met een auto vol drugs en medicamenten. Na 68 d var hechtenis kwam ze op borgtocht vrij. Nog altijd is ze offi vo( niet in staat van beschuldiging gesteldRumsas was zo ki we over de uitlatingen van Guesdon, dat hij de rechter zelf; i klaagde. Overigens is de renner momenteel geschorst, 01 PI hij in de Giro d'Italia op het gebruik van epo is betraptj pe LONDEN - De internationale atletiekfederatie IAAFj^è' voor een langere schorsing van sporters die betrapt word&Kri dopinggebruik. Wereldwijd zou de huidige minimale sdhet sing van twee jaar tot vier jaar moeten worden verlengcien IAAF-voorzitter Lamine Diack gisteren wetenzlc Aanleiding voor het zwaarder straffen van gedrogeerde^ ten is de recente ontdekking van de chemische anabole S ide THG (tetrahydrogestrinon). Vijf atleten zijn al positie) vonden op gebruik van dit spierversterkende middel. „Een langere schorsing schrikt sporters af en kan wel een probaat middel in de strijd tegen doping zijn. De IAAF^ voor om een zwaardere straffen in te voeren." De minimale schorsing van twee jaar ligt vast in de anti pingcode van het WADA die wereldwijd geldt en dooijg sportbonden is ondertekend. ANP/RTR dacht, liet 'de stem' van Studio Sport begin september blijken. Over het proefdraaien van de organisatie bij het EK en het OKT zei hij 'niet op elk vlak ge rustgesteld' te zijn. Bovendien liet hij doorschemeren dat per sonen uit de organisatie wel eens vervangen zouden kunnen worden. „Je moet soms, hoe be roerd ook, beslissingen nemen ten aanzien van mensen door te zeggen: die of dat is niet goed of niet sterk genoeg." Het bestuur van de stichting be staat naast voorzitter Paalman uit penningmeester Dino Ras mijn, toernooidirecteur Frits Mulder, Gerrit Ligtenberg, Ro bert Lohmann en Rob van der Westen. Het is in honkbalkrin gen een publiek geheim dat met name Reitsma en Paalman el kaar niet liggen. GPD Badminton Taipeh. Taiwan Open, vrouwen: Kwalificaties, eerste ronde: Beenhakker (Ned) - Yi (Tai) 11-7 11-1, tweede ronde: Beenhakker - Fan (Sin) 11-6 11-2. Brenda Beenhakker in hoofdtoernooi in eerste ron de tegen Chen (Tai). Basketbal New York. NBA. New York Knicks - Orlando Magic 75-68, At lanta Hawks - New Orleans Hornets 90-80, Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 88- 80, Dallas Mavericks - Miami Heat 103-93, Houston Rockets - Chicago Bulls 98-66, Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 93-88, Phi ladelphia 76ers - Portland Trailblazers 94- 83. nei die Bowling Burgh-Haamstede. Bowlingcompetitie Sportcentrum Westerschouwen. Poule 1: Tuinman Schilders (812) - Pigalle (9010-3; Bouwbedrijf Braber (947) - Eetca fé de Rozenhof (713) 3—0; Sonnemans Bow lers Dream Team (823) - Sportcentrum Westerschouwen I (858) 0-3; Deli XL I (818) - Stichting Renesse (753) 3-0; CAMPING- DENOSSE.NL (873) - Deli XL II (788) 3-0; De Zandsnor (842) - Sportcentrum Onderdak (818) 3-0. Beste games. Deze ronde, speler: Ben van Houten (Pigalle)/Ben Heutink (Son nemans) 199 pins; team: Bouwbedrijf Bra ber 478 pins. Hele competitie, speler: Mi chael van Dijk (Pigalle) 205 pins; team: Pigalle 509 pins. Stand, teams: 1. Pigalle 4-10 (3555); 2. Bouwbedrijf Braber 4-9 (3689); 3. Fierens Fi nancieel 3-8 (25214. Deli XL 13-7 (2386); 5. CAMPINGDENOSSE.NL 4-7 (3430); 6. Son nemans Bowlers Dream Team 3-5 (2634); 7. Sportcentrum Westerschouwen 13-5 (2522); 8. De Zandsnor 3-4 (2350); 9. Tuinman Schil ders 2-3 (1683); 10. Sportcentrum Onderdak 3-3 (2522); 11. Sporthuis Zierikzee 2-2 (1679 12. Eetcafé De Rozenhof 2-0 (1404); 13. Deli XL II 3-0 (2392); 14. Stichting Renesse 3-0 (2213). Stand, spelers: 1. Marcel Verberk (Bouwbedrijf Braber) 16,5-4 (1324); 2. Leo Bolier (Bouwbedrijf Braber) 16-4 (1197); 3. Eric de Meij (CAMPINGDENOSSE.NL) 16-4 (1149); 4. Ben van Houten (Pigalle) 15,5-4 (1223); 5. Michael van Dijk (Pigalle) 15-3 (940 6. Chris Werry (Deli XL 1)15-3 (877); 7. Ben Heutink (Sonnemans Bowlers Dream Team) 13,5-3 1009), 8. Rien Heutink(Sportcentrum Westerschouwen I) 13-3 (985); 9. Wim Zwang (Sportcentrum Onderdak) 13-3 (916 10. Henk Vermeule (Sportcentrum Onder dak) 13-3(892). brug-Arend Bandsma 1-0; Bas Graaf-Richard van der Veken rem; Spiegels-Adrie de Jonge rem; Martij ge-Peter de Vrieze 1-0; Johan Hooi -Herman Jukkenekke 0-1; Hans Barisj Brouwer rem; Alex de Nie-Daan Jan Bom-Niels Meintema 0-1Emilyj -Jan Heiligers 0-1; Henk Bremer-CI» Eldik rem; Marijn van Wijngaard» Doeswijk 0-1; Noraly Stange-Paul horst 1-0;Tannie Blok-Jort Hardon rL Stand: 1. Hans Aangeenbrug 317,83 4® trick van den Berg 305,50; 3. Arend tdal ma 284,00; 4. Bas van de Graaf 233,1:jcj chard van der Veken 229,00; 6. Han v Made 217,50; 7. Sjaak Spiegels 211 Martin Krijger 207,33; 9. Adrie de 195,50; 10. Aat Brakel 185,83; 11 Jal duijn den Boer 185,33; 12. PangTv 170,50; 13. Stoffel Stoel 160,50; 15. Pr Vrieze 150,50; 16. Hans Baris 142;&el Alex de Nie 141,50; 18. Jos Mahel 134,00; 19. And ré Tillema 132,67; 20JDa Meintema 126,50; 21. Teun Brouwer 22. Johan Hoogstrate 120,67; 23. JoT 8 Dalsen 115,83; 24. Jan Heiligers lUiP3' Henny de Jonge 92,50; 26. Dick Ot^,E 87,83; 27. Daan Baars 87,00; 28. Jafe 82,50; 29. Chris van Eldik 79,00; 3Cb Bremer 78,00:31. Kees Polderman 75 jr Noraly Stange 72,83; 33. Emily BoolJaa 34. Marijn van Wijngaarden 58,00; Sop chiel Meerkerk 50,00; 36. Jort Hardor(gV( 37. Victor van den Berg 45,00; 38f Greefhorst42,83; 39.Tannie Blok29,ir": Barquisimeto (Ven). WK baan, afvalt) km. Mannen: 1. Massimiliano Pres 25.35,86, 2. Briand (Fra) 25.36,03,3 Presti (Ita) 25.36,08,4. Cardin (Fra) 25j 5. Garikoitz Lerga (Spa) 25.36,72; Neo ders: 23. Van Loon, 26. Berga, 28. Vanl Vrouwen: 1. Cliff (VSt) 27.02,69, 2.1 (Col) 27.02,71,3. Barbotin (Fra) 27.03% Sportprijsvragen Lucky Day: 4-12-15-17-18-23-28-44-J 61-64-65-69-71-72-74-75-77-79 (ondef behoud) Pattaya (Tha). Vrouwen, 95.000 Eerste ronde: Kostanic (Kro/7) (Oos) 6-3 6-2, Abramovic (Kro) AraL 6-3 6-0, Rodionova (Rus) - Thongdaclf 5-7 6-2 6-4, Talaja (Kro) - Fuda (Jap) Tamaëla (Ned) - Beltrame (Fra) 7- Tanasugarn (Tha/1) - Gers (NZI) 3-6 Barna (Dui/4) - Klemenschits (Oos)6| Obata (Jap/3) - Vakoelenko (Oek) 6-4 Bridge Monaco. WK landenteams. Vrouwen, der de ronde: Indonesië - Nederland 18-12, Ve nezuela - Italië 23-7, Pakistan - Zuid-Afrika 16-14, Duitsland - Taiwan 15-15, Brazilië - Zweden 17-13, India - Verenigde Staten 2 8- 22, Verenigde Staten 1 - Egypte 21-9, Enge land -Canada 15-15, China-Australië 12-18 Vierde ronde: Australië - Nederland 7-23, Zuid-Afrika - Venezuela 16-14, Taiwan - Pa kistan 18-12, Zweden - Duitsland 16-14, Ver enigde Staten 2 - Brazilië 22-8, Egypte - India 23-7, Canada - Verenigde Staten 1 15-15, In donesië - Engeland 21-9, China - Italië 15-15. Standaankop: 1. Verenigde Staten I.Vene zuela 80, 3. Nederland 78, 4. Taiwan 75, 5. Verenigde Staten 2 71. Brummen. NKvrouwen. Tweede ronde: Ka- myshleeva - Hoekman 1-1, Graas - Chuc 0-2, Van der Stelt - Poepjes 2-0, Fung - Wanders 1-1, Alink - Doumesh 0-2. Stand: 1. Chub, Doumesh, Hoekman, Kamyshleeva, Wan ders 3,6. Graas, Van der Stelt 2,8. Fung 19. Alink, Poepjes 0. Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie, acht ste ronde: Aat Brakel-externe wedstrijd 1-0; Stoffel Stoel-externe wedstrijd 1-0; Han van der Made-externe wedstrijd 1-0; Kees Polderman-externe wedstrijd 1-0; André Tillema-externe wedstrijd 0-1; Hen ny de Jonge-externe wedstrijd 0-1; Pang Yuen-externe wedstrijd 0-1; Jos Maas kant-externe wedstrijd 0-1Hans Aangeen- Waterpolo Zeist. Vrouwen, vriendschappelijk: land - Canada 9-8 (2-2 4-2 0-0 3-4). Di ten Nederland: Vlaghuis 3, Klein 2, boom, Koot, Kappen, Smit. Wielrennen Dortmund. Zesdaagse. Stand na vijfde dag: 1. Kappes/B (Dui) 282, 2. Ris/Betschart (Zwi) 277 dag/McGrory (Dui/Aus) 296, op 1 ro'f Stam/Slippens (Ned) 201, op 1 ronde J Ronde van Burkina Faso. Zesde t Ouagadougou - Yako: 1 Zongo (BFal km in 2.42.12,2. Bouniot (Fra), 3. Kerrf 4. Keita (Sen), 5. Kaboré (BFa). Algf klassement: 1. Tjallingii (Ned) 15.271 Thierry (Fra) op 1.24,3. Karei (Bel)-j Rotterdam. WK. Poule A-1: Taiwan j land 16 14 (9 10), Nederland - Groot B nië 25-6 (16-3). Toeschouwers: 1200. Nederland: Voshart 6, Poelstra 4, Preuninger 4, Tims 3, De Kleijn 2, Bu 2, Slingerland 2, Scholtmeijer 1Arlin ninger 1Stand: 1Nederland 2-6 (50 Taiwan 2-3 (26-39), 3. Groot-Brittatk (23-41), 4. Duitsland 2-1 (30-33). Ned naar halve finales. Poule A-2: België - Australië 25-4 Tsjechië - Portugal 12-9 (4-4). Stand: gië 2-6 (49 15), 2. Tsjechië 2-6 (33-221, tugal 2-0 (24-37), 4. Australië 2-0 (18-41 gië, Tsjechië naar halve finales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46