Scoren geen obsessie voor Kezman Moedig Brugge in slotfase onderuit 21 Vogel afwezig tegen AEK Athene Van Nistelrooij scoort weer voor Manchester Kostbare nederlaag Amsterdammers tegen Spaanse laagvlieger Celta de Vigo Nieuwe doelen bij Celta-Ajax champions league woensdag 5 november 2003 Groep E Groep F Groep G Groep H Irritatie Spits keert tegen AEK Athene terug in de Eindhovense ploeg Hoek op 16 december naar Almelo Perez voor het eerst in Deens elftal Hoogendorp twee duels geschorst Terugslag bij Ronald de Boer Mommers kandidaat bij NAC Ajax is nog geen baas in Europa door André Hoogeboom VIGO - In Vigo is de Europese opmars van Ajax voorlopig tot stilstand gekomen. Celta, in de Spaanse competitie geen hoog vlieger, bracht de Amsterdam mers de tweede nederlaag in de Champions League toe (3-2). Bovendien verloor de ploeg van trainer Ronald de koppositie in groep H. Die is nu in handen van AC Milan, dat na vier wedstrij den een punt meer heeft dan Ajax. Het duel tegen Celta de Vigo toonde vooral aan dat Ajax op het Europese podium nog niet het niveau heeft dat de ploeg denkt in huis te hebben. Vooral verdedigend is er nog veel werk aan de winkel voor de koploper in de Nederlandse competitie, die zijn tweede uitnederlaag leed in de Champions League. De 3-2-nederlaag kan nog wor den beschouwd als een eenma lig uitglijder; een incident dat geen grote gevolgen hoeft te hebben. Ajax heeft tenslotte met zes punten en een tweede plaats nog altijd virtueel een en treebewijs in handen voor de volgende ronde. Maar door de bizarre ontwikkelingen in groep H kan er nog van alles ge beuren. In Amsterdam sprak de 33-jari- ge sterspeler van Celta de Vigo, VIGO - Celta de Vigo heeft de beide doelen in het stadion voorafgaand aan de thuiswed strijd tegen Ajax moeten ver vangen. Bij een routinecontrole bleken gisterochtend beide doelen drie centimeter te laag te zijn. De meting is een normale procedu re in het Europese bekervoetbal. Deze heeft ook plaats gehad voor het thuisduel van Celta te gen AC Milan. De doelen zijn in de tussenliggende weken ver zakt. ANP N j Manchester United (Eng) - Glas gow Rangers (Sch) 3-0 (2-0). 6. For- lan 7-0, 43. Van Nistelrooij 2-0, 60. Van Nistelrooij 3-0. Scheidsrechter: Collina (Ita). Aantal toeschouwers: 66.500. Panathinaikos (Gri) - VfB Stuttgart IDui) 1-3 (0-0). 60. Konstantinou 1-0, 67. Fyssas 1-1 (eigen doel), 75. Kuranyi 1-2, 77. Hinkel 1-3. Scheids rechter: De Santis (Ita). Gele kaart: Fyssas, Konstantinou, Michaelsen (Panathinaikos), Tiffert (VfB Stutt gart). Aantal toeschouwers: 13.000. Man.United 4 3 0 1 9 10-2 Stuttgart 4 3 0 1 9 8-4 Rangers 4 112 4 3-6 Panathinaikos 4 0 13 1 2-11 8-3 6-6 7-8 1-5 1 1 7 0 2 6 2 1 5 1 2 4 2-1 5-4 4-4 2-4 Club Brugge (Bel) - AC Milan (Ita) 0- 1 (0-0). 86. Kaka 0-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Rode kaart: Nesta (AC Milan/2x geel). Gele kaart: Rozehnal (Club Brugge), Pancaro (AC Milan). Aantal toeschouwers: 28.000. AC Milan 4 Ajax 4 Celta 4 Brugge 4 woensdag Groep A: Celtic-Anderlecht, Bayern München-Lyon. Groep B: Inter-Lokomotiv Moskou, Arsenal-Dinamo Kiev. Groep C:PSV-AEK Athene, Monaco-Deportivo. Groep D: Olympiakos-Galatasaray, ooiedad-Joventus. de Rus Mostovoi nog van omko ping van de scheidsrechter. In Vigo had Ajax net zoveel recht van spreken. De penalty waar mee Celta de Vigo de wedstrijd openbrak was zelfs niet eens du bieus te noemen, zo onterecht als-ie was. Luccin scoorde vanaf elf meter na een schwalbe van Milosevic die de Franse scheidsrechter Veissière volkomen verkeerd in schatte. Yakubu deed zijn ver dedigende werk aanvankelijk goed, hield de aanvaller lang voor zich, maar de Serviër liet zich vallen op het moment dat hij de passeerbeweging inzette. Veissière aarzelde geen moment en legde de bal op de stip. De Ajax-protesten waren fel en dat kostte Rafael van der Vaart een dure gele kaart. De Ajax-cap- tain moet de volgende wed strijd, thuis tegen Milan, daar door missen. Ajax was meteen van slag. Het leverde enkele minuten later een tweede treffer voor de thuis club op, een doelpunt van Milo sevic, die voor Escudé kroop na een fraai gesneden voorzet van linkerverdediger Sylvinho. Het gedurfde strategisch plan waar mee de Amsterdammers in Vigo startten kon meteen als mislukt wo-J .a beschouwd. Koeman repte vooraf dat Ajax maar eens van eigen kracht uit moest gaan en startte prompt nogal verrassend met drie spit sen, van wie Mitea als linker aanvaller. Maar daarmee kreeg Celta de Vigo op het middenveld de ruimte, met geslepen voet ballers als Vagner, Luccin, Jesu- li en Juanfran moesten de Am sterdammers verdedigend zo geconcentreerd spelen dat de omschakeling naar de aanval uiterst moeizaam verliep. De treffers van Celta de Vigo brachten de wedstrijd wel in een stroomversnelling. Ajax kwam na rust terug door een doelpunt van Wesley Sonck, op aangeven van Maxwell, maar de gebreken in de Amsterdamse ploeg waren simpelweg te groot om daad werkelijk de wedstrijd te kun nen beheersen. Met name ach terin wordt een leider, zoals Chivu dat was, node gemist. Ook laat de afwezigheid van de geblesseerde Trabelsi zich voe len. Niet alleen als vleugelver dediger, maar ook als beginsta- tion van vele aanvallen. Yakubu haalde het einde niet. De Afrikaan werd gewisseld na dat hij zich simpel opzij had la ten zetten door Vagner, die daardoor 3-1 kon scoren en de wedstrijd vroegtijdigieek te be slissen. Maar Ajax veerde nog één keer op. John Heitinga, de vervanger van Yakubu, speelde de tot dan vrij onzichtbare Van der Vaart aan, die zijn eerste Eu ropese treffer maakte. Een wel licht zeer belangrijke treffer, want mochten Celta en Ajax straks gelijk eindigen dat is het beslissende onderlinge resul taat in het voordeel van Ajax. Ook Litmanen, ingevallen voor de uit voorzorg gewisselde Zla- tan Ibrahimovic (hij had al geel kon niet zijn stempel drukken op de wedstrijd zoals hij dat wel deed tegen AZ. De irritatie graad liep hoog op en dat kostte uiteindelijk Grygera ook nog een rode kaart, zodat de Tsjech er de volgende wedstrijd ook niet bij is. De Spanjaarden, vo rige week nog uitgefloten na een thuisnederlaag tegen Santan der en een laagvlieger (zestien de plaats) in de nationale com petitie, kwamen nauwelijks meer in de problemen, al bleef het duel door het spannende scoreverloop dynamisch tot de laatste minuut. Maar in Vigo werd vooral duidelijk dat Ajax weliswaar in eigen land de baas is, maar op het Europese podi um nog niet groots acteert. Celta de Vigo (Spa) - Ajax (Ned) 3-2 (2-0). 25. Luccin 1-0 (strafschop), 39. Milosevic 2-0, 53. Sonck 2-1, 63. Vagner 3-1, 82. Van der Vaart 3-2. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Ro de kaart 2xgeel90. Grygera. Gele kaart: Luccin, Angel, Mostovoi (Cel ta de Vigo), Galasek, Van der Vaart, Ibrahimovic (Ajax). Aantal toe schouwers: 21.000. Ajax: Lobont; Grygera, Yakubu (65. Heitinga), Escudé en Maxwell; De Jong, Galasek (78. Wamberto) en Van der Vaart; Sonck, Ibrahimovic (70. Litmanen) en Mitea. Celta de Vigo: Pinto; Angel, Sergio, Caaceres en Sylvinho; Luccin, Vag ner (86. ContrerasJesuli (82. Lopez Mostovoi (90. Oubina) en Juan fran; Milosevic. GPD ;,V t Pl "':k <s V,xA t j. v Vt - Doelpuntenmaker Wesley Sonck ligt er verslagen bij, nadat Ajax met 3-2 heeft verloren van Celta de Vigo. foto Olaf Kraak/ANP Partizan Belgrado (SMo) - Real Ma drid (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Bo- lognino (Ita). Gele kaart: Rzasa (Par tizan). Aantal toeschouwers: 32.000. FC Porto (Por) - Olympique Marseil le (Fra) 1-0 (1-0). 21. McCarthy 1-0. Scheidsrechter: Poll (Eng). Gele kaart: Bosingwa, Jorge Costa (FC Porto), Marlet, Méïté (Olympique Marseille). Aantal toeschouwers: 25.000. Real Madrid 4 3 10' Porto 4 2 11 Marseille 4 10 3 Partizan B 4 0 2 2 lazio Roma (Ita) - Chelsea (Eng) 0-4 (0-1). 15. Crespo 0-1, 70. Gudjohn- sen 0-2, 75. Duff 0-3, 80. Lampard 0- 4. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Ro de kaart: 52. Mihajlovic (Lazio), 90. Johnson (Chelsea/2xgeel). Gele kaart: Mutu, Cudicini (Chelsea), Li- verani (Lazio). Aantal toeschou wers: 50.000. Besiktas(Tur) - Sparta Praag (Tsj) 1- 0 (0-0). 82. Ronaldo Guiaro 1-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Ge le kaart: Ronaldo Guiaro (Besiktas), Johana (Sparta Praag). Aantal toe schouwers: 20.000. Chelsea 4 3 0 1 9 7-3 Besiktas 4 2 0 2 6 4-4 SpartakP 4 1 1 2 4 4-5 Lazio 4 1 1 2 4 5-8 door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Mateja Kezman keert vanavond terug in de basis van PSV. Zijn schorsing geldt niet voor de Champions League. Juist in dit toernooi is hij erop gebrand om te scoren. Al ruim twee jaar staat hij droog in Europa. Toen Mateja Kezman in de Champions- Leaguecampagne van vorig jaar lange tijd verstoken bleef van doelpunten, zei hij voor de wedstrijden telkens dat hij geen extra druk voelde. „Maar dat was toch wel het geval", gaf hij gisteren toe. Dit jaar is het anders, wil hij althans op nieuw doen geloven. ,,Ik voel geen extra druk, nu écht niet." Ruim twee jaar geleden scoorde hij zijn laatste doelpunt in de Champions Lea gue, op 16 oktober 2001, uit tegen Lazio. In de daaropvolgende elf wedstrijden op het hoogste podium sloeg de teller van de Serviër niet uit. „De laatste negen a tien keer heb ik voor de wedstrijd telkens ge zegd dat ik zou gaan scoren. Dit keer laat ik dat achterwege. Ik ga tegen AEK alles geven en hopelijk pakken we drie pun ten, dat is het belangrijkste. Als ik dan scoor is dat extra mooi, maar ik denk niet te nadrukkelijk aan goals." Dat advies heeft hij ook gekregen van Guus Hiddink. „Als hij zich teveel focust op de doelpunten, werkt dat alleen maar averechts", aldus de PSV-trainer. „Dat het belangrijk is voor het team en hem zelf is duidelijk." Ook met het oog op de toekomst, want Kezman wil aan het ein de van dit seizoen graag zijn vleugels uit slaan. Grote clubs kijken dan vooral naar de prestaties in grote wedstrijden. Er speelt op dit moment overigens nog niets, zei Kezman gisteren. „Niets concreets. Het is nu rustig." Mocht het tot een transfer komen, dan zal PSV de transfergelden, zoals bekend, niet voor honderd procent zelf kunnen benutten. Kezman is mede met geld van een investeringsclubje van zakenlieden rond PSV aangetrokken. Zij delen in de opbrengst. Volgens Guus Hiddink zal er niettemin ook dan geld overblijven voor PSV om te investeren. Voor Kezman is dat alles de ver-van- mijn-bed-show. De spits kreeg de laatste weken veel over zich heen: de schorsing van drie wedstrijden en - ingrijpender - de verijdelde ontvoeringspoging. Hij heeft de eerste emoties over de dreiging inmiddels achter zich kunnen laten. „Ik probeer weer normaal te leven en er elke Mateja Kezman (links) hoopt vanavond eindelijk weer eens te scoren in de Champions League; Andre Ooijer (rechts) keert na een schouderblessure terug in het elftal. foto Vincent Jannink/GPD dag een beetje minder aan te denken. Het zit nu in mijn achterhoofd, ik ben men taal weer sterk." Ook voor zijn familie is de rust weer enigszins teruggekeerd. „Ik ben trots op mijn vrouw. Ze is sterk. Dat is ook be langrijk voor mij. Natuurlijk is het niet gemakkelijk om ermee om te gaan, maar het moet." Kezman is klaar voor de wedstrijd van vanavond, zegt hijNa het duel in Athene was hij niet onder de indruk van AEK, maar hij waakt voor onderschatting. „We hebben het daar niet goed uitge speeld, hadden met 0-5 of 0-6 kunnen winnen. Maar we mogen nu niet denken; het komt wel weer. We zullen vanaf de eerste minuut wakker moeten zijn, druk zetten op AEK, waardoor het publiek er achter gaat staan en er een mooie sfeer ontstaat in het stadion. Als we vanaf het begin bij de les zijn, zullen de kwaliteiten de doorslag geven. En dan zijn wij in het voordeel en moeten we kunnen winnen." Met liefst toch met een doelpuntje van Kezman erbij? Lachend: „Het zou mooi zijn." GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - Trainer Guus Hiddink van PSV kan vanavond tijdens het weerzien met AEK Athene in de Champions Lea gue niet over Johann Vogel be schikken. De Zwitser onder vindt te veel hinder van een hamstringblessure. Het meespelen van Dennis Rommedahl is ook nog niet ze ker. De Deense buitenspeler heeft een ontstoken voet. Trai ner Hiddink wilde nog niet zeg gen wie hij als vervanger van Vogel gaat aanwijzen. De oefen- meester heeft twee opties. Hij kan net als zaterdag tegen NAC een beroep op Remco van der Schaaf doen. Hiddink speelt ook met de gedachte om Andre Ooijer naar het middenveld door te schuiven. De Koreaan Park is indien nodig de logische vervanger van Rommedahl. Trainer Dusan Bajevic van AEK Athene kan niet over Michel ZEIST - Hoek speelt op dinsdag 16 december de wedstrijd in achtste finale van de Amstel Cup tegen Heracles Almelo. De-' KNVB heeft de wedstrijddagen voor alle bekerduels gisteren vastgesteld. Behalve Heracles-Hoek worden ook Sparta - RBC Roosendaal, FC Twente - Jong Ajax en PSV - Willem II op 16 december gespeeld. De duels SC Heerenveen - NEC, Feyenoord - Vitesse, Ajax - NAC Breda en FC Utrecht - RKC Waalwijk worden een dag later afgewerkt. Het competitieduel SC Heerenveen - Roda'a JC is verplaatst van vrijdag 19 december naar zaterdag 20 de cember. ALKMAAR - Kenneth Perez is voor de eerste keer in zij n voet balcarrière opgeroepen voor het nationale elftal van Dene- marken. Bondscoach Morten Olsen selecteerde de spits van_Z AZ, die zaterdag tegen Ajax nog twee keer doel trof, voor de- oefeninterland op 16 november tegen Engeland. De 29-jarige Perez bevindt zich in het gezelschap van onder anderen Den nis Rommedahl (PSV), oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson (AC Milan) en oud-Ajacied Jesper Grönkjaer (Chelsea). Feyenoorder Kike Acuna is opgenomen in de Chileense seiec- tie voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Uruguay op 15 november. Chili speelt dan uit. Drie dagen later staat thuis het duel met Paraguay op het programma. ANP WAALWIJK - De openbare aanklager van de KNVB heeft' Rick Hoogendorp een schikkingsvoorstel gedaan van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk. De spits Z van RKC Waalwijk is hiermee akkoord gegaan. De aanklager deed het voorstel naar aanleiding van de overtreding die Hoo gendorp zondag beging op Kew Jaliens in de wedstrijd tegen Willem II (1-4). Daarvoor kreeg hij de rode kaart. ANP GLASGOW - Bij Ronald de Boer verloopt het revalidatiepro- ces na zijn knieoperatie nog steeds niet naar wens. De 33-jari- ge allrounder van Glasgow Rangers heeft opnieuw last gekre- gen van zijn linkerknie. De voormalige Ajacied vreest zelfs" een nieuwe ingreep. „Mijn gevoel zegt me dat er iets in mijn - knie zit en dat er een operatie nodig is, want als ik me beweeg,- doet het pijn", meldt hij op zijn eigen website. Begin septem ber onderging De Boer een kijkoperatie waarbij de linkerknie werd schoongemaakt. Tijdens zijn revalidatie kreeg de oud-international last van een kuitblessure, waardoor zijn rentree al enige weken moest - worden uitgesteld. Daarna speelde ook de knie weer op. De Boer was vorige week voor specialistisch onderzoek in Neder- - land. Vandaag vliegt hij weer naar Amsterdam voor de uitslag-" en mogelijk een nieuwe operatie. Waarschijnlijk moet er eert - stukje kraakbeen worden verwijderd. ANP NIJMEGEN - Theo Mommers, momenteel crisismanager bijC Vitesse, is de belangrijkste kandidaat om de functie van alge--. meen directeur te gaan vervullen bij NAC Breda. Mommers. heeft al een eerste gesprek gevoerd met de Bredase club. Vorig jaar hengelde NAC reeds naar de diensten van Mommers, na dat hij Fortuna Sittard met succes had gesaneerd. Mommers- koos voor Vitesse, waar hij tot 1 februari onder contract staat - als crisismanager. GPD door Leo van de Ruit RIJSWIJK - Ruud van Nistel rooij heeft met twee doelpunten tegen Glasgow Rangers flink bijgedragen aan de grote stap van Manchester United richting de tweede ronde van de Cham pions League. De international van Oranje, die vijf kwartier speelde, maak te pal voor rust het tweede doel punt en na precies een uur het derde. Daarmee was het 'all Bri tish' duel voortijdig beslist: 3-0. Bij Rangers begon Michael Mols in de basis. Na een tegenvallend optreden werd hij in de 57e mi nuut gewisseld voor Capucho. Manchester United bereikte op de vierde speeldag van de eerste ronde in groep E negen punten. Twee speeldagen voor het einde is zoveel punten al bijna goed voor een vervolg op het hoogste Europese clubniveau. In dezelf de groep zegevierde koploper VfB Stuttgart in Athene met 3-1 over Panathinaikos en totali- seerde eveneens negen winst punten. In groep G kwam Chelsea op' hetzelfde aantal punten. Dit ge béurde met een fraaie zege in de- uitwedstrijd tegen Lazio met 0-- 4. Crespo scoorde een kwartiert na de aftrap tegen zijn oude club en zorgde daarmee voor de in- leiding tot de zege. In de 70e mi-. nuut zorgde zijn vervanger Gudjohnson voor de bevrijden-, de tweede treffer. In de laatste!, minuten maakte Duff nog 0-3 en Lampard 0-4. Hasselbaink bleef de hele wedstrijd op de bank. In groep F verzekerde Real Ma-2 drid zich al van een plaats in de- tweede ronde. De Spaanse kam- pioen, die Roberto Carlos kort na de aftrap verloor met een- blessure, sprokkelde een punt bij Partizan Belgrado (0-0) en kwam op een totaal van tien. 1 ANP Kreek beschikken. De verdedi ger is nog onvoldoende van een spierblessure hersteld. Ook Ko fi Aniponsah, Mihalis Kapsis en Vassillios Borbokis ontbreken in de selectie van AEK Athene. Vermoedelijke opstelling PSV: Wa terreus, Colin, Hofland, Bouma en Lee; Rommedahl, Lucius, Ooijer en Robben; De Jong en Kezman. ANP door Steven Tuyls BRUGGE - Spelers lagen uitge teld op de grond en de trainers staarden verdwaasd voor zich uit. In een dramatische slotfase gaf Club Brugge gisteravond een stunt tegen AC Milan uit handen. De ploeg van Trond Sollied leek 85 minuten op weg naar een knap gelijkspel, maar verloor: 0-1. Met gebogen hoofden en rood omrande ogen zochten de Bel gen de kleedkamer op. Het doet altijd pijn als je in de slotminuut een stunt uit handen laat glip pen. Sollied stuurde zijn elftal na de twee nederlagen in de Bel gische competitie in een behou dende 5-3-1-1 het veld in en het elftal verschanste zich rond het eigen strafschopgebied. AC Mi lan kreeg het initiatief in de schoot geworpen, maar vond net als in San Siro geen openin gen in de blauw-zwarte muur. Shevchenko kreeg enkele keren te veel ruimte, vanuit het mid denveld brak af en toe een Itali aan gevaarlijk door, maar er stonden zó veel Brugge-spelers voor de neus van Verlinden dat de Milanese acties steeds op een Brugs been of hoofd stierven. Club zelf creëerde, ondanks en kele veelbelovend opgestarte: tegenaanvallen, geen enkele kans voor rust. Verheyen vond niet meteen het goede ritme en Mendoza kreeg te weinig fat- soenlijke ballen toegespeeld. Toch werden de Italianen steedsv nerveuzer. Ze gingen irritante foutjes maken, al mochten de- Belgen ditmaal niet klagen over de warrige arbitrage, zo ook bij*- de rode kaart van Nesta. Club." wist aanvankelijk niet goed wat 2 het met die numerieke meerder-- heid moest aan moest, maar' toen het zag dat AC Milan met tien man voor één punt koos, trok het gaandeweg steeds reso luter ten aanval. Maertens, Cle— ment en vooral Van der Heydenr- denderden steeds vaker over~- hun tegenstander heen naar vo^x ren. Club Brugge hervond zijn zelf- f vertrouwen en drukte de Italia-f nen tegen het eigen doel aan.~ Milan voelde dat een Brugse" treffer in de lucht hing en ging— verder van zijn doel spelen. DeU wedstrijd leek op 0-0 af testeve—- nen, toen de Milanees Kaka; Brugges aanhang deed ver^ stommen en 0-1 maakte. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21