PZC 1 4 Roemenië zet flinke stap richting EU-lidmaatschap Marokkaanse jeugd doet zichzelf das om Latij ns-Amerikanen aanvaarden diepe kloof arm en rijk Compleet arsenaal aan draagbare anti-vliegtuigwapens zoek in Irak - WW volbracht- y 'nrmmsr^i watmsreees mmopió-eR': 4 november 1953 te gast dinsdag 4 november 2003 Smokkelroute Buurtvader Zat Miljardairs Verdeelsleutel Uncle Sam vreest Strela-raket Amerikaanse soldaten worden in Irak bestreden met eenvoudige wapens. De raket die zondag een Amerikaanse Chinook transporthelikopter ver nietigde, was waarschijn lijk een oude Russische SA-7. Van die gemakke lijk te bedienen draagbare raketten zwerven er dui zenden rond in de wereld. Ook in Irak. En je kunt er ook passagiersvliegtuigen mee neerhalen. Kortom, een nachtmerrie. door Martijn Delaere Het Iraakse leger was snel verslagen, de tanks en de trucks brandden uit in de woes tijn, inaar de eenvoudige gra naatwerpers, mijnen, explosie ven en draagbare raketten werden door Saddams soldaten mee naar huis genomen. Voor later. De granaatwerpers en mijnen zaaien nu dagelijks dood en verderf onder de Amerikaan se soldaten en het wachten was op het moment dat een draagba re raket een Amerikaans vlieg tuig zou neerhalen. Zondag was het zover. Een zwa re CH-47 Chinook transporthe likopter werd op weg van Fallu- jah naar het internationale vliegveld van Bagdad neerge haald met een draagbare raket. De Iraakse luchtmacht deed dit voorjaar niet mee aan de oorlog. Die werd begraven in de woes tijn. Het grootste gevaar voor de Amerikaanse en Britse vliegtui gen kwam van grond-lucht (sur- face-to-air)-raketten. Na de oorlog verdwenen de draagbare raketten over heel Irak. Nog niet zo lang geleden zei de baas van Amerika's militaire transport vliegtuigen, generaal-majoor John Handy, dat 'draagbare ra ketten de grootste bedreiging zijn die we waar ook ter wereld tegenkomen. En de versprei ding over de wereld is bij ieder een bekend'. Ze zijn goedkoop, goed te verstoppen en na wat oe fening gemakkelijk te bedienen. Alle alarmbellen gingen af in Irak en Washington toen een Amerikaanse generaal vorige maand verzuchtte dat er hon derden draagbare Iraakse ra ketten zoek waren. Wie had ze? Waar waren ze? Een beloning van vijfhonderd dollar voor een ingeleverde raket leverde wei nig op. Wereldwijd zijn honderddui zenden draagbare raketten in omloop en voor een prikje te koop (tweeduizend dollar). De ze zogenoemde Man Portable Air Defense Systems (Manpads) hebben een bereik van zo'n vier kilometer en reiken tot een hoogte van twee kilometer. Het doelwit moet wel op zo'n acht honderd meter afstand van de schutter vliegen. De populairste Manpad, na de Amerikaanse Stinger, die in de jaren tachtig in buikpartijen door de CIA werd geleverd aan het Afghaanse verzet en waar mee 269 Russische vliegtuigen werden neergehaald, is de Rus sische SA-7 Strela. Het Iraakse leger zat tjokvol met die raket ten. Dit draagbare wapen weegt slechts 14,5 kilo en heeft een lengte van anderhalve meter. De raket raast met een snelheid van rond 1300 kilometer per uur op de hitte van de motoren van een vliegtuig af door gebruik te ma ken van infrarood-sensoren. Pi loten zijn doodsbang voor deze draagbare raketten, veel banger dan voor grote radargeleide ra ketten die gemakkelijker kun nen worden opgemerkt. Een Amerikaans militair toestel werd dit voorjaar in Saoedi- Arabië onder vuur genomen. In Irak gebeurt het veel vaker. In september onderschepte de Saoedische politie een vracht wagen vol Manpads. De SA-7 stamt uit 1972 en heeft nogal wat beperkingen en is daarom de afgelopen decennia voortdurend verbeterd. De nieuwste versie is de SA-18 Grouse, die dit jaar in het nieuws kwam toen de Ameri kaanse en Russische inlichtin gendiensten een smokkelroute naar de VS voor vijftig van deze raketten oprolden. Stel je voor dat Al Qaeda de moderne SA-18 op het vliegtuig van de Ameri kaanse president, de Air Force One, zou richten. Grote passa giersvliegtuigen lijken een makkelijke prooi, maar zijn dat slechts een korte periode: bij het opstijgen en landen. Twee hitte- zoekende SA-7 Strela-raketten misten eind vorig jaar op het nippertje een Israëlische Boeing 757 die opsteeg vanaf het vlieg veld van Mombasa in Kenia. Waarschijnlijk lanceerden de terroristen hun raketten te vroeg. Een helikopter, en zeker de 22 ton zware CH-47 Chinook, vliegt altijd 'langzaam' en nooit hoog. Zelfs een middelmatig ge oefende schutter kan er rustig de tijd voor nemen. Zo werd de Amerikaanse Chinook, die zon dagochtend bij Fallujah werd neergehaald, van achteren be stookt met twee raketten. Het is niet voor niets dat tegenwoor dig altijd drie helikopters bij het Witte Huis in Washington lan den als president Bush vervoerd moet worden. In welke helikop ter zit 'ie? Dat is Marine One. De andere twee zijn lokeenden. Washington vreest ook op het thuisfront het ergste. De Chinook is het werkpaard van de Amerikaanse landmacht en wordt gebruikt om troepen en materieel te verplaatsen. Het toestel kan zich slechts beperkt verdedigen. De CH-47 is wel uitgerust met infrarood stoor- ders en raketwaarschuwings- en afleidingsmiddelen, maar voor een laagvliegende en trage helikopter is er weinig waar schuwingstijd. Het Chinook model bestaat al meer dan veer tig jaar en er vliegen êr wereld wijd zo'n achthonderd. Ook bij de Nederlandse luchtmacht, die zelf drie Chinooks heeft gesta tioneerd in het zuiden van Irak. Luchtmachtwoordvoerder ma joor Jos van der Leij zegt: ,,Op de thuisbasis van de Chinooks in Soesterberg was zondag toe vallig een thuisfrontdag en commandant kolonel Theo ten Haaf heeft zo veel mogelijk ge probeerd uit te leggen wat er is gebeurd. De Amerikaanse Chinook is op vierhonderd kilo meter van onze basis in Tallil neergeschoten. Hoe dat alle maal precies is gegaan, weten we niet, maar er is voor ons geen reden om extra bezorgd te zijn. Het gebied waarin de Neder landse Chinooks vliegen is rus tig." Nog wel. GPD door Rennie Rijpma Probleemjongeren van Marokkaanse afkomst genieten al vijfjaar de warme belangstelling van politici en de media. In die vijfjaar lijkt er niet of nauwelijks iets ver anderd, tot grote frustratie van velen, maar toch vooral van de Marokkanen zelf. April 1998. Honderd 'Marok kaanse' jongeren raken slaags met de politie in Am sterdam-West. Feitelijk zijn veel van deze jongeren gebo ren en getogen Amsterdam mers, maar wel van Marok kaanse ouders. Het August Allebéplein in Amsterdam- West was toen een gebied dat je maar beter kon mijden. Een aantal Marokkaanse va ders trok zich dit zo aan en besloot zelf in hun buurt te gaan surveilleren. De buurt vaders gingen hun kinderen tot de orde roepen. Het initi atief heeft in veel steden en buurten navolging gekregen. Wie nu op het August Allebé plein komt, ziet moeders met spelende kinderen en nette winkels. De buurtvaders, ca mera's, een harde aanpak van de probleemjongeren door de politie en de nodige tijd heb ben van het August Allebé plein weer een veilige plek gemaakt. „Rellen hebben we hier al lang niet meer", zeggen twee oudere dames bij het plein. „Het gaat hier hartstikke goed. Je moet natuurlijk niet je radio of je laptop in je auto achterlaten." Buurtvader van het eerste uur A. Arrihani stelt dat de rol van de buurtvaders is ver anderd. „We hoeven eigen lijk niet meer te surveilleren. Nu zijn de buurtvaders voor al een denktank, vaders die meedenken over oplossingen voor problemen en we geven advies aan andere buurten", zegt Arrihani. Aanspreken van jongeren op hun gedrag lijkt een tweede natuur ge worden van ouderen in het stadsdeel Slotervaart. Daar voor is een organisatie als de buurtvaders niet meer nodig. Ondanks de verbeterde situ atie in het zuidelijke deel van Amsterdam-West, blijven 'de Marokkanen' het nieuws be palen. Jongeren in het noor delijker gelegen Osdorp die een agent bedreigen door een pop met zijn naam aan een strop te hangen, jongeren in Geuzenveld (ook Amster dam-West) die ouderen las tigvallen. Deze incidenten dreigen alle vooruitgang die in de loop der jaren is geboekt met Marokkaanse jongeren, onderuit te halen. „Ik ontken niet dat er proble men zijn geweest met Marok kaanse jongeren bij het ver zorgingstehuis, maar dat was in de zomer. De kwestie komt nu in het nieuws terwijl de jongeren allang zijn aange sproken op hun gedrag", zegt buurtconciërge D. Kalijan in Geuzenveld. „Hier verderop waren problemen met Ne derlandse jongeren, daar hoor je niemand over", zegt hij. De Marokkaanse jongeren zijn het ook zat. „Als ik in een winkel kom, staat meteen een bewaker naast me", zegt Hassan. Liever praten ze niet met journalisten, want door ver halen over Marokkanen in de media voelen zij altijd prie mende ogen in de rug. Zijn die verhalen dan niet waar? „Vast wel, maar wij hebben er niets mee te maken." In Amsterdam wonen bijna 60.000 Marokkanen. De ge- 1 meenschap concentreert zich vooral in Amsterdam-West. Ongeveer 1500 jongeren ver oorzaken problemen. De po litie zegt grotendeels te we ten om wie het gaat en pakt deze jongeren hard aan. Bur gemeester Cohen en politie commissaris Van Riessen toonden zich donderdag nog tevreden over die aanpak, maar weten ook dat ieder in cident hen de das kan om doen. ANP door Frans Lindenkapjp Overal dikke kinderbuikjes; Centro do Guilherme (5500 inwoners) in de gortdroge bin nenlanden van noordoostelijk Brazilië is de armste gemeente van het Zuid-Amerikaanse land. Van de duizend levend ge boren baby's halen er 135 niet hun vijfde jaar. De gemiddelde levensverwachting is 54 jaar. In Centro do Guilherme is de overheid in geen velden of we gen te bespeuren. De medische voorzieningen zijn abominabel. Van de 100 gezinnen moeten er 95 rondkomen van minder dan één euro per dag. Slechts 6 pro cent van de bevolking beschikt thuis over stromend water en riolering. Vrijwel iedereen kookt op houtvuurtjes en een koelkast is onbereikbaar. Het andere uiterste is het vijf duizend kilometer zuidelijker gelegen Sao Caetano. In deze in dustrievoorstad van Sao Paulo worden de bewoners gemiddeld tachtig jaar, de kindersterfte is er te verwaarlozen. Het door snee inkomen ligt ruim tien maal hoger dan in Centro do Guilherme. Elk huishouden be schikt over moderne faciliteiten en heeft toegang tot scholing en goede medische zorg. Uit een recent onderzoek van de Wereldbank blijkt dat Latijns- Amerika het continent is met de grootste ongelijkheid ter we reld. Vijftig jaar experimente ren met uiteenlopende econo mische en politieke modellen om de nationale koek eerlijker te verdelen, hebben geen enkele verbetering voor de armen ge bracht. Sterker, de kloof is bre der geworden. Alleen de rijke bovenlaag heeft geprofiteerd van de neo-liberale hervormin gen. Het aantal miljardairs is met factor vier gestegen. „Alles is uitgeprobeerd op het continent, maar niks heeft ge werkt. Van stimulering van de binnenlandse consumptie tot een agressieve exportpolitiek, van staatsinterventie tot radi caal liberalisme, van dictatuur tot democratie", constateert de Braziliaanse econoom Francis co Ferreira, een van de opstel lers van het 500 pagina's dikke rapport 'Ongelijkheid in Latijns Amerika. Breken met de Ge schiedenis?' Ferreira zoekt de oorzaak in het koloniale verleden en consta teert een historisch gebrek aan wil om iets aan de onrechtvaar digheid te doen. De grote onge lijkheid, stelt hij, is een rem op de bedrijvigheid. Ferreira: „Ruim 43 procent van de La tijns-Amerikanen zit op of on der de absolute armoedegrens. Zolang deze 220 miljoen men sen uitgesloten blijven van con sumptie, kan de regio niet duur zaam groeien." Uit de studie blijkt hoe onrecht vaardig de verdeelsleutel in dit deel van de wereld is. De rijkste 10 procent van de Latijns Ame rikanen strijkt 48 procent van het 'continentale' inkomen op. De armste 10 procent moet ge noegen nemen met 1,6 procent. Zelfs in Afrika zijn deze cijfers niet zo gortig. Door de financiële crises in Ve nezuela, Uruguay, Bolivia en met name Argentinië zijn de in komensverschillen op het conti nent het afgelopen decennium flink vergroot. Zelfs in het eco nomisch bloeiende Chili nam het verschil tussen rijk en arm toe. Daardoor werden lichte verbeteringen in Brazilië, Co lombia en Mexico tenietgedaan. Brazilië spant de kroon. Het land kent mondiaal gezien de op vijf na grootste ongelijkheid. Het waarom hiervan blijkt uit een ander recent onderzoek. Van elke real (Braziliaanse munt) aan belastinggeld die de bovenlaag betaalt, vloeit 60 cent weer terug in hun zakken in de vorm van (hoger) onderwijs, medische voorzieningen en sub sidies. Dat is twaalf maal zoveel als in Groot-Brittannië. In veel Latijns Amerikaanse landen is deze situatie niet an ders. Volgens de Wereldbank moeten regeringen en overheid een actievere politiek voeren om de armen bij het economische proces te betrekken. Het beleid behoort gericht te zijn op het scheppen van (zachte) kredie ten, goed basisonderwijs en me dische voorzieningen. Maar daarvoor is een radicale ge dragsverandering nodig, con stateert de Braziliaanse socio loog Jose Murilo de Carvalho. „De armoede van een ander raakt Latijns-Amerikanen nau welijks. Onze tolerantie jegens onrechtvaardigheid is onmen selijk groot." GPD Het ziet er naar uit dat Roemenië in 2007 zal toe treden tot de Europese Unie. Via een referendum heeft het Roemeense volk inmiddels vóór gestemd. Dit grote land met meer dan 22 miljoen inwoners is prima op weg voor deze grote stap, meent Huïb Eversdijk. door Huib Eversdijk Een uiterst belangrijke ge beurtenis is het feit dat dit najaar is besloten dat buiten landers voor honderd procent eigenaar kunnen worden van gronden in Roemenië. Tot voor kort had je, om eigenaar te wor den van grond in Roemenië, al tijd een Roemeense partner no dig. Dat zette een rem op de doelmatigheid, maar bovendien was de Roemeense partner vaak niet in staat om fors bij te dra gen vijftig procent in de investe ringen. Dat is nu voorbijInvesteerders ondervinden op dit gebied dus geen belemmeringen meer. Ne derland is al j aren lang de groot ste investeerder in Roemenië en door deze maatregel ontstaan er meer en betere kansen. Deze mogelijkheid voor landeigen dom schept grote kansen voor Nederlandse boeren. Vooral jonge, ondernemende agrariërs zijn welkom. De investeringskosten zijn laag. Voor gewone 'boerengrond' be taal je in Roemenië - afhanke lijk van de ligging - ongeveer honderd euro per hectare. Als je daarbij bedenkt dat een redelijk geschoolde werknemer onge veer honderd tot honderdvijftig euro per maand verdient, dan kan men met niet al te grote in vesteringen een fors bedrijf op bouwen. Als men zoiets zou wil len, is het uiteraard van groot belang je goed voor te bereiden. Aan de Nederlandse Ambassa de in Boekarest is dan ook een speciale landbouw-attaché ver bonden, die Nederlandse boe ren met raad en daad bijstaat. Bovendien zijn de grote Neder landse banken zeer actief in Roemenië. Zo werken bij ING al zevenhonderd mensen en zijn er nog eens vijfentwintighonderd 'op pad' in de verzekeringssec Minister-president Adrian Nastase van Roemenië heeft de strijd aangebonden met inflatie, corruptie en bureaucratie in zijn land. foto Robert Ghement/EPA tor. In een land dat veertig jaar onder de knoet zat, tieren infla tie, corruptie en bureaucratie uiteraard welig. Maar met name minister-president Adrian Nas tase, die jarenlang een actief lid was van de Raad van Europa, heeft de strijd tegen deze 'drie kwaden' aangebonden. De in flatie bedroeg in 2000 nog 40,7 procent en daalde via 30,3 in 2001 tot 17,8 in 2002 en het ziet er naar uit dat in 2003 een per centage van 14 wordt gehaald. In 2004 moet het dan 9 zijn en in 2005 ongeveer 7 procent. Ook het aanpakken van de cor ruptie gebeurt onder Nastase planmatig. Onlangs ontsloeg hij zelfs drie ministers vanwege corruptie. Helaas werken ook nog steeds buitenlandse inves teerders mee aan corruptie. Ook zij moeten dus worden aange pakt. Lastig is vooral het terugdrin gen van de bureaucratie die voor een deel stamt uit de tijd voor de revolutie. Immers ieder een poogt zijn 'baan en zeggen schap' te beschermen. Men streeft er nu bijvoorbeeld naar om binnen twintig dagen ver gunning te verlenen voor het op richten van een bedrijf. Maar als zelfs in een land als Nederland wordt geklaagd over te veel re gelgeving, zal het duidelijk zijn, dat dit in een land in 'verande ring' nog sterker geldt. Er zijn al verscheidene door Ne derlanders opgezette campings in Roemenië. Door het feit dat grondeigendom nu mogelijk is, zal ook die bedrijfstak een im puls krijgen en nieuwe kansen bieden voor Nederlandse inves teerders. Roemenië is een prachtig vakantieland en de verwende vakantieganger wil op zijn camping of in zijn hotel hetzelfde comfort als thuis. Welnu, dat zal in de naaste toe komst heel goed mogelijk zijn. De staat stoot alle hotels af en overal mogen nieuwe worden gebouwd. Dat geldt ook voor campings en complexen vakan tiewoningen. Hoewel de grond prijzen in die categorie hoger zijn dan de 'agrarische' prijs van honderd euro, staan de prijzen in geen verhouding tot die in Nederland. Overigens, nog steeds bestaat het land voor bij na 28 procent uit bos vooral ook in de uitgestrekte berggebieden. De hoogste top in Roemenië is 2543 meter. Het land is een op komend wintersportgebied, waarbij vooral de omgeving van de historische stad Brasow be kendheid geniet. In de Tweede Wereldoorlog vocht Roemenië mee met de Duitsers tegen de Russen. Zo betaalden de Roemenen een zware tol bij Stalingrad. Aan het eind van de oorlog koos Roe menië onder druk van koning Michael voor de geallieerden. Het mocht niet meer baten. Roe menië werd communistisch en de koning moest in 1948 het land verlaten. Het land werd een dictatoriaal geleide repu bliek. Nu is de koning terug, maar de koningsgezinde partij is klein. De voormalige koning heeft zich echter met de Roemeense regering ingezet voor het lid maatschap van de Navo. Dat is toch heel bijzonder. Dat Navo-lidmaatschap is ge lukt en voor Roemenië is dat een belangrijke politieke opsteker. Het land telt weer mee in de Eu ropese democratische wereld. Voor de Navo is het eveneens van groot belang. Want een sta biele staat in het Balkangebied is politiek van grote betekenis. Bovendien is het Roemeense le ger van goede kwaliteit. Het is wel sneu voor Roemenië dat het mag bijdragen aan vrede en sta biliteit, maar nog niet met de grote groep mee kon naar de Eu ropese Unie. Maar 2007 is al in het zicht en elke goede maatre gel brengt het lidmaatschap dichterbij. Huib Eversdijk (uit Rilland) is con sul-generaal van Roemenië in Ne derland. FRUITAANVOER - Op de veiling in Goes is gisteren een half miljoen kilo fruit aange voerd. Het is de grootste dag- aanvoer voor dit en vorig jaar. De meeste kisten waren gevuld met de appelrassen Goudreinet en Jonathan. Omdat de prijs voor de Goudreinet eerder niet aan lokkelijk was, hebben veel telers hun appels een tijdje achtergehouden. Een andere reden voor de massale aan voer is dat vanwege het aan houdende mooie weer alle aandacht ging naar de pluk en er pas later is gesorteerd. VEERDIENST - Rijkswater staat heeft bekendgemaakt dat de veerdienst Kruinin- gen-Perkpolder op 1 februa ri 1954 hersteld zal zijn. In december moeten eerst nog de caissons die voor de ha veningang van Kruiningen liggen, verwijderd worden. De eerste boten gaan ver moedelijk in januari weer varen. De nieuwe veerhaven in Kruiningen wordt ruim drie keer groter dan de oude. MIJNWERKERS - Voor de staatsmijnen zijn rond de duizend nieuwe mijnwerkers nodig. Het Rijksarbeidsbu reau houdt hiervoor een wer vingscampagne. De door de watersnood getroffen gebie den worden overgeslagen. PZC Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG Vlissingen Tel. (0118) 493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax. (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8,00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag) per maand 19,45 per kwartaal: 56,60 perjaar: €217.00 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag 1,20 zaterdag: 1,70 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantoorurer zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113) 315555 Fax(0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel. (0113)315540 Fax(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel. (0113) 315550 Fax:(0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel: (0113) 315520 Fax:(0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114) 372770 Fax:(0114)372771 lnternet:www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselec teerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC, afdeling lezersservice, Postbus 3229, 4800 MB Breda. - Behoort tot 5 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 4