PZC Ewout Maas heeft weekenddienst na drie goals verzet Miquel van Tongeren terug van heel lang weggeweest 17 topscorer Atlete is terug in Zeeland om zich verder te ontwikkelen uitslagen Topshot aan de leiding in Wintercircuit agenda dinsdag 4 november 2003 Middelburg 2 en Vlissingen delen koppositie Voordelen -p - X - -r V Eddy Marquez kampioen karate Herbert Steinkamp pakt libretitel Riddersma wint in Beek en Donk Bilbao-speler twee jaar geschorst Giresse bondscoach van Congo Veertig uur Dammen Korfbal Voetbal Schaatsen Zeilen Schaken Anjolie Wisse richt zich op Athene Hoor Jasper Harthoorn HEINKENSZAND - Anjolie Wisse is terug in Zeeland en dit keer wil ze zich hier settelen. Samen met haar vriend, steun en toeverlaat Anton Engels, wil de atlete zich niet alleen zelf voorbereiden op het komende seizoen, ze wil ook iets beteke nen voor de Zeeuwse atletiek. „De Zeeuwse atleten moeten de kans krijgen om zich optimaal te ontwikkelen." Het is nog wat behelpen voor Wisse en haar vriend. De locatie van hun vakantiehuisje op het bungalowpark Hof van Zeeland is weliswaar heel mooi en rus tiek, maar ook wat afgezonderd. GOES - Vlissingen en Middel burg 2 deden goede zaken in de Zeeuwse hoofdklasse van het schaken. Vlissingen won ruim van Terneuzen 2 en de reserves van Middelburg boekten een ze ge tegen De Zwarte Dame uit Kruiningen. Vlissingen speelde tegen een zwaar gehavend tweede team van Terneuzen. Alleen jeugdta- lent Quinten Volleman wist een remise te boeken tegen Gordon Rijkers. Vlissingen boekte een afgetekende 7,5-0,5-zege. Het tweede team van Middel burg had het loodzwaar tegen het minder ingeschatte De Zwarte Dame. Middelburg 2 boekte een geflatteerde 5,5-2,5- zege. De Zeeuws-Vlaamse derby tus sen SVWZV uit Oostburg en Landau 2 uit Axel eindigde on beslist. Landau-speler Arjo Ar- endse won verrassend van Ab van Hoeve en nieuwe aanwinst Simon Kruit versloeg Gerard de Winter. Goes leed een zware en verrassende nederlaag tegen Zierikzee: 2-6. Goes deelt de laatste plaats nu met Souburg 2 dat met 5-3 van Denk en Zet uit Tholen verloor. „We hadden verwacht dat we hier een vaste telefoonaanslui ting en internet zouden hebben, maar dat valt dus even tegen." Het huisje is een tijdelijke op lossing, want de gekochte wo ning in Middelburg is pas in juni beschikbaar. Engels en Wisse hebben in mei dit jaar de fysiotherapieprak- tijk Global Sports Rehabilita tion Training opgezet in Nij megen. De bedoeling is dat de praktijk meeverhuisd naar Zee land. „In ons nieuwe huis is er ruimte voor", vertelt Wisse, „maar daar kunnen we voorlo pig nog niet in terecht. Anton hoopt dat hij hier met iemand samen kan werken, zodat hij de ruimte heeft om mensen te hel pen." De omgeving van de Stelleplas leent zich in elk geval wel voor een mooie duurloop. Wisse; „Ik ben zo blij dat ik terug ben joh. Nergens kun je mooier lopen dan in Zeeland. Strand, bossen, duinen, je hebt het hier alle- maal." En dat is nog niet alles: als ze straks in het huis kunnen, wonen ze praktisch op de nieu we atletiekbaan bij Middel burg. „Dat was puur toeval. We koch ten het huis zonder te weten waar de nieuwe baan zou ko men. Maar het is een prachtige bijkomstigheid, gewoon een at letiekbaan in je voortuin. Wat wil je nog meer?" Anjolie Wisse heeft een tijdelij ke baan gevonden in het onder wijs. Twee dagen per week gaat ze lesgeven op een basisschoolin Middelburg. Maar wie denkt dat haar ambities daardoor worden geremd heeft het mis. ,Het is j uist lekker om iets naast het lopen te hebben, dat zorgt voor wat afwisseling. De drang om hoog te presteren blijft. De Olympische Spelen van Athene zijn het hoofddoel. Vorig jaar heb ik geen progressie kunnen maken, omdat ik na mijn stage in Kenia vaak last had van maagklachten. Ik ben toen naar München gegaan, waar sport arts Müller-Wohlfahrt een goe de diagnose heeft gesteld. Ge lukkigben ik nu weertopfit. Dit jaar hoop ik de sprong te maken naar een tijd van 4.05.80 op de 1500 meter, de limiet voor Athe ne." Ze gelooft heilig dat het erin zit, maar houdt een slag om de arm. „Twee jaar geleden heb ik een aardige stap voorwaarts kun nen maken, maar vorig jaar stond ik stil. Je kunt pas zeggen dat je een bepaalde tijd kunt lo pen als je het al een keer hebt ge daan. Maar de wil is sterk, ik ga er echt mijn best voor doen." Om zich optimaal voor te berei den op het seizoen werkt Wisse ongeveer tien trainingen per week af. „Veel mensen vragen zich af hoe ik dat volhoud, om dat je er zoveel voor moet laten. Maar zo zie ik het helemaal niet. Ik laat er niets voor, ik krijg er alleen maar wat voor terug. Wat is er heerlijker dan de sport te beoefenen die je het liefst doet. En je bouwt wat op, je merkt dat je beter en beter wordt." Dat motiveert haar enorm. „En daarom wil ik nog lang niet stoppen. In 2008 zijn er weer Olympische Spelen. Ik ben pas 27 en heb nog mooie jaren voor de boeg. Veel atletes zijn op hun best rond hun dertigste." Het lopen van een 1500 is niet alleen de beste, maar ook de fa voriete afstand van Wisse. „De 1500 meter heeft alles in zich. Je moet een hoog basistempo aan kunnen en dan nog een versnel ling op de laatste paar honderd meter kunnen plaatsen. Boven dien is het een tactische race. Ie dereen wil natuurlijk op de bes te plaats lopen, zo min mogelijk meters maken. Dan is het wel eens duwen en trekken, maar dat gebeurt niet opzettelijk. Je moet ervanuit gaan dat er vijf tien meiden zijn die allemaal op één plaats willen lopen, en on gemerkt loop je dan wel wat te gen elkaar op." Toch is Anjolie Wisse niet alleen gefixeerd op haar eigen presta ties. Samen met Engels wil ze zich inzetten om de trainings mogelijkheden in Zeeland te vergroten. „Er wordt altijd ge zegd: Zeeland is een uithoek, daar heeft topsport geen toe komst. Maar ik heb gezien wat de rest van Nederland te bieden heeft. Ik denk dat er nergens zo goed topsport kan worden be dreven als juist hier. Alles is voorhanden. We hebben mooie banen, de medische verzorging is goed geregeld, in Zeeland is altijd veel enthousiast talent te vinden en je kunt mooie duurlo- pen maken." „Het gaat vooral om het samen lopen", vult Engels aan. „Ik ben in Kenia en Ethiopië geweest en wat me daar opviel is dat ieder een daar samen loopt. Dat is prachtig, je helpt elkaar." An jolie Wisse ziet er ook voordelen in. ,,Alsjezovaaktraintalsik,is afwisseling lekker. En je pusht elkaar. Ik loop nu altijd met An ton en ik merk dat je elkaar op probeert te stuwen. Als in een soort win-winsituatie. En daar komt bij dat ik een vrouw ben. Vooral als ik straks weer tempo ga lopen over korte afstanden, is het goed om met mannen te lo pen. Die kunnen toch een hogere snelheid aan." jSgSjf; „-! P Vv v v- Vv '•2*,. KT, 'V* -~ Anjolie Wisse tijdens een bosloopje met haar vriend Anton Engels. „Als je zo vaak traint, is afwisseling lekker.' foto Willem Mieras GOES - Eddy Marquez is in Utrecht Nederlands kampioen karate geworden. Hij was de sterkste in de klasse tot 70 kilo gram. Marquez is door zijn prestatie toegelaten tot het Golden League-toernooi De 33-jarige Marquez is afkomstig uit Middelburg en tegen woordig woonachtig in Amsterdam. LAMSWAARDE - Door een sterke slotpartij verzekerde Her- bert Steinkamp zich van de titel in de vierde klasse libre van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. In café De Lamsoren in Lamswaarde versloeg hij zijn belangrijkste concurrent Ruud van Velzen met ruim verschil. Tot aan de finalepartij toe bepaalden Steinkamp en Van Velzen deze titelstrijd bij de organiserende vereniging Ons Vermaak. In de zesde ronde moesten beide biljarters wel een nederlaag incasseren, maar dan nog was er geen vuiltje aan de lucht. Herbert Steinkamp verloor van Frans d'Hont (60-57 in 32 beurten) en Ruud van Velzen ging onderuit tegen Benny Dey: 60-46 in 41 beurten. Na dat verlies wist Steinkamp in ieder geval dat hij moest winnen om de titel te veroveren. Van Velzen had aan een remi se voldoende omdat zijn algemeen gemiddelde beduidend ho ger was. Aanvankelijk zag het er gunstig uit voor Van Velzen, maar naarmate de partij vorderde nam Steinkamp de leiding over. Die stond hij niet meer af en met ruim verschil (60-47) won hij in 31 beurten. De kortste partij bleef op naam van Van Velzen. In de ope ningsronde had hij tegen clubgenoot Huib Murre slechts 21 beurten nodig. BEEK EN DONK - Bij een judotoernooi in Beek en Donk werd Sjors Riddersma (Geelhoed) bij de jongens 1994/95 eerste in de klasse boven 42 kilogram. De Vlissinger won de finale te gen Coen de Cloe met een houdgreep. De Vlissingse Jessica van Belzen werd in de klasse tot 36 kilo gram tweede. De judoka van sportschool Geelhoed moest tweevoudig Nederlands kampioene Francis Stoutjensdijk voor laten gaan. Een derde plaats was er voor de Vlissingse Tess van 't Westen- de van Sportinstituut De Korte. Haar broer Sam, die eveneens voor De Korte uitkomt, kon op het sterk bezette toernooi geen potten breken. Hij gaf eerder wel zijn visitekaartje af in Den Haag, waar hij eerste werd. BILBAO - Athletic Bilbao-speler Carlos Gurpegui is door de Spaanse voetbalfederatie voor twee jaar geschorst wegens doping. De 23-jarige voetballer testte vorig jaar september, na het duel met Real Sociedad, positief op nandrolon. Gurpegui zegt dat zijn lichaam de stof zelf aanmaakt en heeft al aangekon digd dat hij tegen de uitspraak in beroep gaat. ANP/DPA KINSHASA - Alain Giresse is benoemd tot bondscoach van de Democratische Republiek Congo. De voormalige topinter- national van Frankrijk is de opvolger van de opgestapte Jo seph Mukeba en moet Congo naar successen leiden in de Afri ka Cup. Het Afrikaans voetbalkampioenschap wordt begin januari in Tunesië gespeeld. RTR door Euqène de Kok ZOUTELANDE - Ewout Maas stond er een beetje van te kijken. De speler van De Meeuwen had niet verwacht dat hij zaterdag zou beginnen tegen ZSC'62. De spits schudde de verbazing snel van zich af en scoorde drie keer. Trainer Evert Wisse zal na za terdag moeilijk om hem heen kunnen voor het cruciale duel met SKNWK. Je weet het natuurlijk nooit, maar Maas heeft voor de zeker heid toch maar zijn weekend dienst, die voor zaterdag gepland stond, verzet. „De wed strijd tegen SKNWK is natuur lijk een topper en het zou leuk zijn als ik mee zou doen", zegt Maas. De 24- jarige Walche- naar werkt als 7 vertegen woordiger bij een bedrijf dat schepen be voorraad. De havens van Ant werpen, Gent, Rotterdam en Vlissingen hebben geen gehei men voor hem. „Ik heb het na deel dat ik één keer in de maand in het weekeinde moet werken", zegt hij. „Ik kan de ene week erg goed spelen, maar als ik de week daarna er niet bij ben, heb je de kans dat iemand anders een ge weldige wedstrijd speelt. Aan het begin van het seizoen heb ik dat ook gezegd tijdens de be spreking, maar de trainer wist toen nog niet wat hij ermee zou doen. Hij zei dat hij het per wed strijd zou bekijken." Maas zit wel bij de selectie van de zaterdag-derdeklasser, maar begon dit seizoen in het tweede en stond tot zaterdag maar een paar minuten in het veld voor het eerste elftal. „De eerste wedstrijden was ik uit vorm. Ik had ook bijna niet getraind, om dat ik erg onregelmatig werk." Trainer Evert Wisse deed zater dag een beroep op de spits om dat hij door blessures en schor singen vier basisspelers moest missen. Maas greep de kans met beide handen en scoorde drie van de vijf goals. „Het viel alle maal op z'n plaats", vertelt hij lachend. „Ik stond er wel van te kijken dat ik mocht beginnen. De trainer zei dat hij mij ver trouwen wilde geven." Tijdens het feest dat werd gevierd na het behalen van de eerste-periode- titel ontving Maas de compli menten. „De spelers uit het tweede zeiden dat ik niet meer terug hoefde te komen. Daar scoorde ik tot nu toe slechts één keer en zaterdag maakte ik er in mijn eerste wedstrijd gelijk drie." Vorig jaar speelde Maas bijna het hele seizoen in het reserve elftal. „Toen ben ik weer begon nen. Het seizoen daarvoor speelde ik niet, omdat ik voor school ging varen, maar dat vond ik niets. Na zes maanden ben ik ermee gestopt." Maas speelde voor zijn avontuur als schipper drie jaar in het eerste, was zelfs één seizoen topscorer met dertien goals, maar had het goed naar zijn zin bij de reser ves. „Ik heb een erg leuk seizoen gehad in het tweede. We werden net geen kampi oen in de eer ste klasse. Zo'n tweede elftal en zelfs het derde leeft hier erg op de club. Na de wedstrij den hangen de trainers direct met elkaar aan de lijn om de re sultaten door te geven." Het tweede team is leuk, maar Maas wordt liever kampioen met het eerste. Al weet hij dat niets zeker is bij De Meeuwen. „Bij ons was het altijd net niet. Het seizoen dat ik topscorer werd, stonden we tijdens de winterstop dertien punten voor op Heinkenszand en toch wor den we geen kampioen. Vorig seizoen was de start erg slecht en pakten we alle punten juist na de winterstop. Dit seizoen gaan we niet meer voor de perio- detitel. We willen die andere twee ook winnen. We roepen al drie jaar dat we kampioen wor den, maar nu willen we wel eens echt in de tweede klasse spelen. Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1Robbie van de Wijnckel (Breskens) en Marcel Lou- rens Zeelandia Middelburg) beiden 12 doelpunten; 3. Arno Verlinde (RIA W.) 11; 4. Niels Paardekooper (Goes) 10; 5. Chiel Maranus Dom burgDaryl Rawidjan (RIA W.) bei den 9; 7. Peter Willemse Kapelle Rink Basie (MZVC), Peter van de Linde (Oostburg) en Frank Allaart (Serooskerke) allen 8; 11. Leon van den Ouden (Hoek), Niels Kole (Ka pelle), Wilco de Valk KloetingeAr jan Koopmans (Rillandia), Vincent de Jonge (WHS) en Jacco den Hamer (Zaamslag) allen 7. door Koen de Vries MIDDELBURG - De Zeeuwse crosscompetitie kan zich de ko mende tijd verheugen in de deelname van een atleet die lang uit beeld is geweest. Het is de 32-jarige Middelburger Miquel van Tongeren, die zaterdag een geslaagde comeback maakte in de Singelloop. Van Tongeren kampte de afgelo pen twee jaren met een mysteri euze hamstringblessure. De voormalige nationale topper in de triatlon betaalde voor een stukje hardlopen in oude-man- nen-tempo keer op keer een zware tol. De spier in zijn bo venbeen speelde dan dermate op dat hij zich weer enkele we ken koest moest houden. Tal van medici braken het hoofd over de kwetsuur, totdat Van Tongeren bij een fysiotherapeut uit Maas tricht terechtkwam. Die constateerde een oude mannen-blessure. De stabiliteit tussen romp en bekken bleek niet optimaal en de spieren die dat euvel moesten opvangen gingen protesteren. Die visie werd ondersteund door Anton Engels, de vriend van de Zeeuw se hardloopster Anj olie Wisse en in het dagelijks leven ook druk met fysiotherapie en aanver wante zaken. „Specifieke oefeningen en veel rust hebben me uiteindelijk ge holpen", vertelt Van Tongeren. „Het is allemaal heel langzaam gegaan, maar het was wel de juiste diagnose. Ik denk dat ik mijn lichaam vroeger zwaar heb overbelast en andere zaken heb verwaarloosd. Ik weet nu dat trainen niet alleen hardlopen inhoudt. Ik wilde in te korte tijd veel te veel bereiken. Ondanks het herstel van de blessure speelde Van Tongeren zaterdag toch hoog spel. Hij kampte nu namelijk met een pijnlijke kuit, waarschijnlijk het gevolg van te veel trainen op een harde ondergrond. „Afgelo pen week ging het wel lekker op de training. Op het laatste mo ment heb ik besloten om aan de Singelloop mee te doen. Het was een soort alles-of-niets-poging. Ik zou wel zien waar het schip zou standen." Het schip strandde echter niet. De Middelburger finishte als tweede, kort achter trainings maatje Sebastièn Schletterer. Miquel van Tongeren maakte zaterdag na lang blessureleed een geslaagde comeback in de Singelloop. foto Ruben Oreel En dat gaf een heerlijk gevoel. „Kijk, de wedstrijd was niet van superhoog niveau. Maar ik had twee lange jaren geen nummer op mijn borst gehad en kon me teen meekomen. Ik had einde lijk dat wedstrijdgevoel weer en dat was super." De ervaring van zaterdag heeft Van Tongeren de hoop gegeven dat hij langzaam maar zeker weer op niveau kan sporten. Een topper in de triatlon zal hij waarschijnlijk niet meer wor den, vooral omdat hij tegen woordig een werkweek van veertig uur heeft. „De toppers in de triatlon wer ken niet of hoogstens twintig uur", weet de Middelburger. „Ik ga me voorlopig richten op wat crossjes. Die zijn goed om weer een beetje tempohardheid te krijgen en voor het uithou dingsvermogen." „Als deze week alles lekker loopt, doe ik zaterdag mee aan de Moerschanscross. Verwacht nog niet te veel van me, want die crossen zijn langer dan de Sin gelloop. Waarschijnlijk zijn ze nog iets te lang voor me. Maar dat geeft niet. Voor mij is op dit moment iedere wedstrijd mooi meegenomen. Het is wel de be doeling dat ik steeds wat harder ga. Een beetje meesjokken is niets voor mijDan blijf ik liever thuis." GOES - Het team van Topshot toont zich momenteel de sterk ste in poule A van het De Blauwe Winkel Wintercircuit. LTC De Schelde werd in de tweede com petitieronde met 23-17 aan de kant geschoven. Topshot gaat daardoor nu aan de leiding, met zes punten voor sprong op naaste concurrent MTO Walcheren. TenJB heeft het knap lastig in deze competitie, want ook in hun tweede wedstrijd moesten ze het onderspit delven: 22-18. De derde wedstrijd in deze pou le was die tussen HTV Allstars en Zierikzee. Allstars won over tuigend met 28-12. Lamswaarde. Kampioenschap vierde klasse libre ZVB. Eindstand: 1. Herbert Ste inkamp (NASA/Ed Horemans Axel) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,55, hoogste serie 10 caramboles; 2. Ruud van Velzen (DOS Hoek) 10-1,76-12 (promotie); 3. Benny Dey (SBC Sluiskil) 10-1,39-12; 4 Frans d'Hont (Ons Vermaak Lamswaarde) 6 1,43-11; 5. Louis de Winter (SBC) 6-1,39-13 (hoogste serie); 6. Austin Jung (De Kastanje Kloosterzande) 6-1,33-11; 7. Huib Murre (DOS) 4-1,34-8; 8. Carlo van Dorsselaer (BV Reynaert Hulst) 2-1,29-7. Bridge Monaco. WK, voorronde. Vrouwen, eerste ronde: Nederland Egypte 24-6, China - Pakistan 25-4, Venezuela - Au stralië 25-5, Italië-Duitsland 16-14, Taiwan India 17-13, Verenigde Staten I-Zweden 25- 1, Canada - Indonesië 22-8, Verenigde Sta ten II - Engeland 16-14 Tweede ronde: Ne derland - Canada 19-11, Venezuela - China 19-11, Italië - Pakistan 22-8, Duitsland -Zuid- Afrika 18-12, Taiwan - Brazilië 25-5, Zweden - India 15-15, Verenigde Staten I - Verenigde Staten I119-11, Engeland - Egypte 25-4, Au stralië - Indonesië 19-11. Stand aan kop: 1. Verenigde Staten 44, 2. Nederland, Venezuela 43,4. Taiwan 42 Brummen. NK vrouwen. Eerste ronde: Ka- myshleeva - Alink 2-0, Hoekman - Fung 2-0, Wanders - Van der Stelt 2-0, Poepjes - Graas 0-2, Chub - Doumesh 1-1 Rotterdam. WK B-landen. Groep B-1: Zuid-Afrika - Japan 1110. Groep B-2: Polen - India 23-10, Catalonië - Armenië 17-9. Goes. De Blauwe Winkel Wintercircuit. Pou le A: HTV Allstars-Zierikzee 28-12, Topshot- LTC De Schelde 23-17, MTO Walcheren- TenJB Tennisschool 22-18. Stand: Topshot 2-55, MTO Walcheren 2-49, Halsteren 2-43, Schelde 2-42, TenJB 2-26, Zierikzee 2-25. Hulst. Bedrijfstennis. Poule A1: Van Voren Accountantskantoor-TenJB Tennisschool 0-8. Poule A2: Elopak-AttentBlommaert6-2. Poule B1: Dow-Microfil 8-0. Poule B2: Drie kleur Verzekeringen-Henk de Ridder 7-1. Poule C1: Cockpit-H4A 8-0. Poule C2: Aqua- via-HAS 2 4-4. Poule D1Welzorg Axel-Ven- tura Vastgoed 6-2, HAS 1 -Final Soft Ware 3- 5. Poule D2: De Rudder-Metako 4-4, Ceres- tar-Poorter2wielers 4-4, Poppe-Dierenkli- niek Hulst 2-6. Poule E1: Go For It-Van Etten 2-6. Poule E2: Rabo Hulst-Golff Kloosterzan de 5-3, Egemin-Mammoet 1-7, Versmarkt Clinge-Tridacna 6-2. Poule F: Rabobank Hulst-Nieuwdorp 0-8, Picofrima-Microfil 6- 2, Tijger Meppers-Atelier Odyssee 4-4. Hulst. Vrouwencompetitie. Poule A: Del- tour-Lappetem 4-4, Doorzetters-Doetternie- toe 6-2, Veertig Plus-Axel United 4-4. Poule B: De Vlasbloem-Optimisten 8-0, Team 86- Vogelvlucht 6-2. Derde divisie A-junioren: Wilhelmina-OJC 1-3, Halsteren-Koz. Boys 2-1, BSC-Papen- drecht 4-2, GJS-Zeelandia Middelburg 2-4, WSC-Internos 1-2, Voab-Terneuzen 1-2. Internos BSC Halsteren Zeel. Midd. Terneuzen Pap'drecht 8-19 8-17 8-17 8-15 7-11 8-11 OJC GJS Wilhelmina Voab WSC Koz. Boys 8-10 Derde divisie B-junioren: HVV'24-TSC 2 2, Internos-DFC 2-3, Theole-RCS 1-1, Ter- neuzen-Brabantia 4-3, OJC-WSC 3-1 Peter van Vliet marathoncup. Tweede wed strijd. Senioren 1:1. Paul Robijn (Maasland 2. Martijn Storm (Monster); 3. Patrick Goverse (Kapelle); 19. Mare de Vrieze, Burgh-Haamstede. Senioren 2:1Tom Kor- tekaas, Voorhout; 2. Adriaan Huizer, Melis sant; 3. Peter Jordaan, Maassluis; 25. Piet van den Aarsen (Burgh-Haamstede); 28. Cor Natte (Burgh-Haamstede). Veteranen: 1 Aart van Dalen, Andel; 8. Fop Fonteijne (Burgh-Haamstede). Breda. Trainingswedstrijd. 300 meter: Anouk Fase (Sint Annaland) 33.63 secon den; Martijn ten Kley (Veere) 31.58; Niels Mesu (Middelburg) 35.05; Joerec Cijsouw (Groede)39.11; Derk ten Kley (Veere) 40.64; Jasper ten Kley (Veere) 41.91; Anthony Jan- se (Yerseke) 47.52. 500 meter: Anouk Fase 54.48 seconden; Martijn ten Kley 50.13; Niels Mesu 56.79; Joerec Cijsouw 60.88; Derk ten Kley 65.84; Jasper ten Kley 67.88; Anthony Janse 68.20; Diana de Bad Cs-Gravenpolder) 50.66; Er win Mesu (Middelburg) 50.18; Tim Fase (Sint Annaland) 52.40; Niels Goverse (Ka pelle) 40.41; Patrick Goverse (Kapelle) 41.93; Bastiaan van het Westeinde (Wol- phaartsdijk) 43.09; Mare de Vrieze (Burgh- Haamstede) 43.37; Leo Janse (Yerseke) 44.46. 1500 meter: Erwin Mesu 2.37,74 minuten; Tim Fase 2.56,81Niels Goverse 2.03,38; Pa trick Goverse 1.59,95; Bastiaan van het Westeinde 2.14,04; Mare de Vrieze 2.10,58; Leo Janse 2.16,17; Robbie Mesu (Middel burg) 2.21,96. DFC 8-21 RCS 8-13 OJC 8-18 HVV'24 8- 8 Theole 7-15 Longa 7- 7 WSC 8-15 Terneuzen 8- 4 TSC 8-14 Brabantia 8- 3 Internos 7-13 ODC 7- 1 Volleybal Tokio. World Cup vrouwen, derde speel dag. Verenigde Staten - Italië 3-0 (25-22 25- 22 25-19), Argentinië - Egypte 3-0 (25-14 25- 13 25-16), China - Dominicaanse Republiek 3-0 (25-12 25-12 25-15), Brazilië - Polen 3-0 (25-19 25-18 25-18), Japan - Zuid-Korea 3-2 (23-25 25-21 26-28 25-1515-12), Turkije - Cu ba 3-2 (22-25 22-25 25-20 25-23 16-14). Stand aan kop: 1China 3-6 (6-0), 2. Verenig de State, Japan 3-6 (9-2), 4. Italië 3-4 (6-3), 5. Brazilië 3-4 (7-4), 6. Turkije 3-2 (6-8), 7. Cuba 3-2 (5-7). Colijnsplaat. Goofie's Race. IMS-klasse: 1. Checkmate, P.H.G. de Ridder, 2. Little Equin ox, Balcaen (Bel.), 3. Easy Living, M C. de Jonge, 4. Kopje Kleiner, J. de Waal, 5. Hol- matro, Holmatro N.V. ORC-klasse: 1. Sula, W. Huiszoon, 2. Den Druzigen, J.J.J. Bom, 3. Kind of Blue, Dick van Waaij, 4. Scara Mou che, M. Koopen, 5. Waterzooi, J.A. Zwart. SW-klasse: 1Avanti, Jaques van Diest (Bel. 2. Zwerver, D. van Ballegooijen, 3. Roaring Forty, Michel Kleinjans (Bel.), 4. Asterix, Ph De Kort (Bel.), 5. Place 2 B, W. Vervecken (Bel.). First 31.7: 1. Magnifique, Johan Dirk van der Endt, 2. Shoebox, Ruud Sondag, 3. Villa First, A. van de Velde, 4. Chasseur, J. de Jager, 5. Martini, Verschelling. ZSB-competitie, tweede ronde. Hoofdklas se: Vlissingen-Terneuzen 2 7,5-0,5, Middel burg 2-De Zwarte Dame 5,5-2,5, Goes-Zie- rikzee 2-6, Denk en Zet-Souburg 2 5-3, SVWZV-Landau 2 4-4. Stand: 1. Vlissingen 4-14; 2. Middelburg 24- 10,5; 3. SVWZV 3-10; 4. Zierikzee 2-9; 5. De Zwarte Dame 2-8; 6. Denk en Zet 2-7,5; 7. Terneuzen 2 2-5; 8. Landau 21-5,5; 9. GoesO- 5,5; 10. Souburg 20-5. _dinsdag_ Dammen PZDB-clubcompetitie. Eerste klasse: Lammerenburg/Souburg-Souburg. Aanvang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41