7 non-stop jou' altijd uv muziek op de hoogte Nieuwe bestemming gezocht voor mozaïeken Britannia België moet Sluis aan Zee redden NBIEDING 7 Dode man Hulst blijkt vermoord het ritme van je dag Gemeente haalt doel vermindering onkruidbestrijdingsmiddelen net niet Wilgen knotten is hard werken Café Hulst dicht wegens drugshandel VAN DE WEEK tftoPU bij Golff! Pijnstiller zeeuwse almanak WALCHEREN maandag 3 november 2003 Slechte ervaringen Vrouw met de dood bedreigd In ontwikkeling Elstar handappels J Bij uw Golff supermarkt! Luxueus Tatoeage Veere gebruikt nog te veel gif door Ab van der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- re is er dit jaar niet in geslaagd om minder dan de afgesproken hoeveelheid chemische bestrij dingsmiddelen te gebruiken. Volgens het Convenant Duur zaam Beheer zou de plantsoe nendienst nog maar 47 kilo gif mogen spuiten. Alles bij elkaar is dit seizoen 53 kilo op de be strating, sportvelden en be graafplaatsen terechtgekomen. Dat blijkt uit de evaluatie On- kruidbestrijding 2003. In oktober 2001 ondertekende de gemeente Veere een conve nant. Die overeenkomst moet ertoe leiden dat er in 2005 geen gif meer wordt gespoten om on kruid tegen te gaan. Vorig jaar zijn volgens de plant soenendienst grote vorderingen gemaakt bij het terugdringen van het gebruik van bestrij dingsmiddelen. De teller bleef staan op 92 kilo, terwijl in 2001 nog 151 kilo werd gespoten. De bestrating was vorig jaar 'ac ceptabel' en in het groen was weinig onkruid te vinden. Dit jaar moest de gemeente Veere maar liefst driekwart minder gif gebruiken ten opzichte van het peiljaar '99. Het gebruik zou neerkomen op 47 kilo bestrij dingsmiddelen. Vorig jaar had de plantsoenen dienst slechte ervaringen opge daan met het wegborstelen van onkruid. De resultaten vielen zwaar tegen. Het onkruid kan namelijk pas met de borstel worden weggehaald als het een bepaalde grootte heeft. Volgens landelijke normen moet zeven honderd meter goot per uur schoongemaakt kunnen wor den. Bij de proefopstelling in Oostkapelle, waar veel onkruid groeide, kwam de machine vo rig jaar zomer maar tot 140 me ter per uur. Om hardnekkig onkruid te ver wijderen, werd dit jaar een proef gedaan met de combinatie VLISSINGEN - Een 31-jarige man uit Vlissingen is zaterdag avond aangehouden nadat hij een 29-jarige plaatsgenote met de dood had bedreigd. De politie pakte de man in een woning op. Volgens de politie waren problemen in de relatio nele sfeer de aanleiding voor de bedreiging. onkruid branden en borstelen in Serooskerke. Voor dat dorp werd een zogeheten beeldbestek gemaakt. Daarin staat precies aangegeven wanneer het onder houd uitgevoerd moet worden. Op een bepaalde straat mag het onkruid nooit hoger zijn dan vijf centimeter. Aan de hand van dat beeldbestek is het onkruid in Serooskerke met een onkruid brander en een borstelmachine verwijderd. Op sommige plek ken werd nu twee keer en soms zelfs drie keer geborsteld. De re sultaten waren goed. Toch moest er nog gif gespoten worden. Dat gebeurde in alle dorpskernen en woon wij ken tij dens een grote ronde en op het einde van de zomer nog een keertje. De onverwachte toena me van het gebruik van chemi sche bestrijdingsmiddelen is vooral toe te schrijven aan de sportvelden. Daar was dit jaar veel onkruid te vinden. Enkele velden moesten gespoten wor den. B en W zijn niettemin tevreden. Met een beperkt budget is welis waar niet driekwart van het ge bruik van bestrijdingsmiddelen teruggedrongen, maar ongeveer 71 procent. „De buitendienst", aldus het college in de evaluatie, „heeft een geweldige prestatie neerge zet. Een strak beleid in het wie den van de plantsoenen, gecom bineerd met het uitvoeren van onkruidbeheer op de verhardin gen door één medewerker heeft verrassend goede resultaten op geleverd." Wil de gemeenteraad voor alle dorpen een beeldbestek hebben, dan kost dat honderdduizend euro, een kwart meer dan was geraamd. B en W zijn niet van plan meer geld uit te trekken voor onkruidbestrijding. Het college is zelfs van plan om 22.000 euro te bezuinigen. Bij de behandeling van de begroting voor 2004 op dinsdag 11 en don derdag 13 november wordt dui delijk of de gemeenteraad ak koord gaat met de voorgestelde bezuiniging. Vrijwilligers aan het werk op de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland. door Edith Ramakers NIEUW- EN SINT JOOSLAND „Heb ben jullie een grote groep fietsers ge zien?", vraagt Bram Vader, boswachter van Staatsbosbeheer aan voorbijgan gers. Hij kijkt reikhalzend uit naar de scouts van de Kazan de Wolf groep uit Middelburg. Een lange rij knotwilgen aan de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland moet geknot worden. „Daar hebben we veel handen voor nodig." De scouts en enkele andere vrijwilligers hebben zich aangemeld voor de jaarlijk se landelijke natuurwerkdag. Op ruim tweehonderd plekken in Nederland kon zaterdag in de vrije natuur onder bege leiding gewerkt worden. Ook in Nieuw en Sint Joosland waren de wilgen eraan toe om geknot te worden. Dat moet een keer in de vijf jaar gebeuren. Zolang de scouts op zich laten wachten, komt het zware handwerk neer op Robert Wiele- maker en Nettie de Visser. „Het valt niet mee", zegt de Vlissingse De Visser. Ze is natuurliefhebster en doet voor de eerste keer mee. „Vorig jaar wilde ik al iets voor het landschap doen, maar toen kwam er op het laatste moment iets tussen. Ik kan HULST - Café Cameron (voorheen Red's Roadhouse) nabij Hulst is sinds zaterdag gesloten vanwege handel in drugs. De sanctie geldt drie maanden. Burgemeester J. Mulder van Hulst bevestigt de straf, maar kon afgelopen weekeinde niet al te specifiek op de zaak in gaan. „Er is door middel van controle aangetoond dat daar drugs worden verkocht. Dat mag niet in een horecabedrijf. Daarom hebben we maatrege len genomen, met name om de aanloop van klanten eruit te krijgen." Mulder kondigde in juli al aan dat hij het anti-drugsbeleid in de gemeente Hulst nieuw le ven wil inblazen. Hulst hanteert een nuloptie- beleid, wat de handel en ver koop in drugs ten strengste verbiedt. In de praktijk werd hoegenaamd niets tegen ge daan de handel in verdovende middelen gedaan. Advertentie FM 90. .0 90.2 rtlfm Het mozaiëk op hotel Britannia dreigt aan de slopershamer ten prooi te vallen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Stichting Stadsherstel Vlissingen wil dat de mozaiëken van scherven en keramiek, die nu nog te zien zijn aan de buitenzijde van hotel Britannia, bewaard blijven. De sloop van het hotel aan de Vlis singse boulevard komt nader bij. „En met de sloop de angst dat de mozaiëken verdwijnen", zegt D. Roos jr. van de Stichting Stadsherstel. Vlissingers zijn in de loop der ja ren vertrouwd geraakt met de mozaiëken, waarin de Rotter damse kunstenaar Louis van Roode vissen en andere zeedie ren afbeeldde. Veel Vlissingers zijn de mozaïeken gaan waarde ren. Dat beklemtoont Roos. „Stichting Stadsherstel wil proberen om in elk geval voor een aantal panelen een nieuwe bestemming te vinden. Roos vindt dat de mozaïeken fris en ongekunsteld zijn. „En op de juiste manier toegepast, zullen ze net als op de huidige locatie een origineel en kleurig element geven aan hun omge ving." Basisschool Het Mozaïek uit Oost-Souburg heeft al be langstelling getoond, verklaart Roos. Stadsherstel merkt op dat er in het verleden met de vorige ho teleigenaar Buys is gesproken over de mogelijkheid om een deel van de mozaïeken op te ne men in het nieuwbouwplan. „Maar dat nieuwbouwplan is van de baan, er is een nieuwe ei genaar en over herplaatsing van de mozaiëken is niet meer ge sproken." De mozaïeken zijn door Raymond de Frel SLUIS - De fractievoorzitters van de West-Zeeuws-Vlaamse raadspartijen reageren verrast en sceptisch op het idee van de Sluisse VVD-wethouder J. Pro voost (grote projecten) om België meer te betrekken bij het Zwingeulproject Sluis aan Zee. De aanleg van een strekdam ten westen van het Zwin, richting Knokke, moet de vrees van de Vlamingen voor een snelle ver zanding van het natuurgebied wegnemen. In ruil daarvoor moeten de zuiderburen Sluis aan Zee steunen, zo oppert de wethouder. Ofwel: België moet Sluis aan Zee redden. Het college van Gedeputeerde Staten zette twee weken gele den een dikke streep door het al ternatieve plan van technisch adviseur L. Verstraeten van de initiatiefgroep Sluis aan Zee. Grootste bezwaar: het ruimte beslag dat de bouw van honder den woningen in Sluis en Cad- zand met zich meebrengt. De opbrengst van de grond zou in het Zwingeulproject worden gestoken. „GS hebben dat plan echter afgeschoten en dus val len we terug op het oorspronke lijke plan. Daarnaast zoeken we naar alternatieven. Er zijn im mers niet genoeg kostendragers voor de realisatie van het pro ject. Pin me er niet op vast, maar het gat bedraagt tussen de 30 en 35 miljoen euro", verklaart wet houder J. Provoost. Een mogelijkheid om Sluis aan Zee te redden is volgens Pro voost de aanleg van een strek dam ten westen van Het Zwin in de richting van Knokke. „De Belgen zijn immers bang dat door Sluis aan Zee het Zwinge- bied sneller dan normaal ver zandt. Een strekdam kan dat voorkomen. In ruil voor de aan leg moet België ons steunen. Let wel, ik heb hierover nog niet met mijn Vlaamse collega's gespro ken. Het plan is dus nog volop in ontwikkeling", aldus Provoost. De wethouder hoopt in decem ber of januari met een gedegen voorstel richting de gemeente raad te kunnen stappen. Daar uit moet een 'go or no go' voor het totale project voortvloeien. Advertentie foto Ruben Oreel zeggen dat ik van de natuur hou, maar nu laat ik dat ook zien." De scouts waren verdwaald, maar ze zijn vastbesloten om hun tijd in te halen. „Heeft er nog iemand een ladder", roept een jonge scout. Staatsbosbeheer is be heerder van de Binnendijk. Vader: „Het is meegenomen wanneer we een paar wilgen knotten. Maar dit wordt aanne- merswerk." Op de onderarm van de dode man die in Hulst is gevonden, is een hart met daarin de letters 'S' en 'A' getatoeëerd. ongeveer anderhalve meter hoog en lopen over de hele breedte van de eerste etage. Roos zegt dat de tijd dringt om een beslissing over de mozaïe ken te nemen. De verwachting is dat begin volgend jaar Britan nia wordt gesloopt. Het hotel is van binnen al leeggehaald. Hotel Britannia wordt een luxu eus hotel, met ruim 150 hotelka mers. Ook zal het vernieuwde hotel over congres- en verga derzalen beschikken. De ver wachting is dat na de sloop de renovatie nog twee jaar in be slag neemt. De ontwikkelings maatschappij van Britannia bestaat uit AVV Beheer uit Mid delburg, Loostad BV, de Wal- cherse Bouw Unie en Bouw- groep Peters. door Raymond de Frel HULST - De dode man die don derdagmiddag langs de Zijweg Galgenveld in Hulst is gevon den, is door geweld om het leven gekomen. Dat heeft sectie op het lichaam van het slachtoffer uit gewezen. De politie Zeeland is nog niet achter de identiteit van de man, die donderdag slechts gekleed in een onderbroek werd gevon den. De politie ging vrijwel di rect uit van een misdrijf en vermoedt dat het lijk aan het Galgenveld is gedumpt. Het rechercheteam gaat er van uit dat de man na zondag 26 ok tober om het leven is gekomen. Het slachtoffer had zwart haar, een zwarte baard en snor, was 1.83 meter lang en had een atle tisch figuur. Vermoedelijk was hij afkomstig uit het Midden- Oosten. Zijn leeftijd wordt ge schat tussen de 25 en 40 jaar. Een opvallend aspect is een ta toeage op de rechteronderarm van het slachtoffer. De afbeel ding is een hart, waarin de let ters 'S' en 'A' zijn geschreven. Een ander kenmerk is een moe dervlekje op de punt van zijn neus. De politie heeft inmiddels ruim twintig getuigen gehoord uit de omgeving van de vindplaats. Het Galgenveld is in trek bij wandelaars en hondenbezitters. Mensen die hier regelmatig ko men, -zeker na zondag 26 okto ber - worden gevraagd contact op te nemen met de politie via het telefoonnummer 0900- 8844. Vanavond krijgt de moord aan dacht in twee afleveringen van het televisieprogramma Opspo ring Verzocht. Dan worden fo to's van het gezicht van de man én de tattoeage getoond. De uit zendingen beginnen om 19.30 uur en 22.00 uur op Nederland 1. Het programma wordt dins dagmiddag herhaald. Ook wordt een politiebericht uitge zonden na de journaals op de Belgische televisiezenders. Het driejarige jochie uit But- tinge had een ongeluk gehad met zijn fietsje. Hij was met zijn teen tussen ketting en tandwiel geraakt. Het had zoveel pijn dat de dokter een pijnstiller voorschreef. Een zetpil, want kleine kinderen houden niet van pilletjes slikken. Juist toen zijn moe der het pilletje wilde inbren gen, begon zijn babybroertje te huilen. Moeder ging even naar boven om te kijken wat er met haar jongste aan de hand was. Toen ze even later weer beneden was, zat zoon lief tevreden herkauwend naar de tv te kijken. De pijn was weg, de zetpil ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 7