7 Feestende Fucky Duckies zijn er alweer klaar voor non-stop jouw muziek altijd op de hoogte Mulder straft café voor drugshandel i üllip lllttlllltlllll llplllllll lltu Dode man Hulst blijkt vermoord BIEDING Kleindieren onder de loep Handen uit de mouwen Pijnstiller VAN DE WEEK Fracties sceptisch over idee wethouder Stadsraad mist deadline enquête zeeuwse almanak w> m In ontwikkeling Gekke dingen ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 3 november 2003 Vernielers gepakt Tatoeage El star handappels g Bij uw Coljf supermarkt! PZC België moet Sluis aan Zee redden door Raymond de Frel SLUIS - De fractievoorzitters van de West-Zeeuws-Vlaamse raadspartijen reageren verrast en sceptisch op het idee van de Sluisse VVD-wethouder J. Pro voost (grote projecten) om Bel gië meer te betrekken bij het Zwingeulproject Sluis aan Zee. 1 I De aanleg van een strekdam ten westen van het Zwin, richting Knokke, moet de vrees van de Vlamingen voor een snelle ver zanding van het natuurgebied "1 wegnemen. In ruil daarvoor -4 moeten de zuiderburen Sluis -| aan Zee steunen, zo oppert de AXEL - De stadsraad Axel wil middels een enquête klachten, wensen en ideeën van de bevol king verzamelen. Vandaag zou 1 de uiterste inleverdatum zijn, maar hoe kan je iets inleveren als je nog niets in de brievenbus hebt gehad? Door een misverstand bleven de enveloppen te lang bij de distri buteur staan en zijn de formu lieren nog steeds niet bezorgd. Daarom heeft het bestuur van de stadsraad de deadline opge schoven naar maandag 17 no vember. De enquêtes dienen te worden ingeleverd bij leden van de stadsraad. Tijdens een vergadering op 27 november in De Halle (20.00 uur) worden resultaten van de enquête besproken. Er is dan ook ruimte voor discussie. In de enquête worden vragen gesteld over veiligheid, algemene woonomgeving, sport en andere vormen van ontspanning. wethouder. Ofwel: België moet Sluis aan Zee redden. Het college van Gedeputeerde Staten zette twee weken gele den een dikke streep door het al ternatieve plan van technisch adviseur L. Verstraeten van de initiatiefgroep Sluis aan Zee. Grootste bezwaar: het ruimte beslag dat de bouw van honder den woningen in Sluis en Cad- zand met zich meebrengt. De opbrengst van de grond zou in het Zwingeulproject worden gestoken. ,,GS hebben dat plan echter afgeschoten en dus val len we terug op het oorspronke lijke plan. Daarnaast zoeken we naar alternatieven. Er zijn im mers niet genoeg kostendragers voor de realisatie van het pro ject. Pin me er niet op vast, maar het gat bedraagt tussen de 30 en 35 miljoen euro", verklaart wet houder J. Provoost. Een mogelijkheid om Sluis aan Zee te redden is volgens Pro voost de aanleg van een strek dam ten westen van Het Zwin in de richting van Knokke. „De Belgen zijn immers bang dat door Sluis aan Zee het Zwinge- bied sneller dan normaal ver zandt. Een strekdam kan dat voorkomen. In ruil voor de aan leg moet België ons steunen. Let wel, ik heb hierover nog niet met mijn Vlaamse collega's gespro ken. Het plan is dus nog volop in ontwikkeling", aldus Provoost. De wethouder hoopt in decem ber of januari met een gedegen voorstel richting de gemeente raad te kunnen stappen. Daar uit moet een 'go or no go' voor het totale project voortvloeien, „Het project is heel moeilijk realiseerbaar, dat besef ik. Maar we geven de strijd niet zomaar op. Dat is alleen al een verplich ting richting de voormalige ge meente Sluis-Aardenburg, die er veel tijd en geld in heeft ge stoken. Het is te makkelijk om het zomaar naast ons neer te leggen. Anderzijds, we kunnen ook niet eindeloos doorgaan." D&T-fractievoorzitter C. Bo- lijn, tegenstandster van het eer ste uur, blijft ook in dit geval vastberaden. ,,Ik krijg het idee dat ze allerlei gekke dingen uit de kast halen om het toch maar van de grond te krijgen. Ik heb nog nooit een project meege maakt waaraan zo krampachtig werd vastgehouden als dit." Voor Nieuw West-fractievoor zitter A. Rosendaal is het plan volkomen nieuw. „Ik kan hier over nog geen standpunt inne men, maar wat Sluis aan Zee be treft, ben ik sceptisch. Er moet iets gebeuren om Sluis up to da te te houden, maar op deze ma nier? Ik zoek het liever in de wat kleinere projecten." CD A-fractievoorzitter L. Flik- weert vindt de ideeën van Pro voost prachtig en positief, maar geloof in een goede afloop heeft ze niet meer. „Ik hoop van harte dat het slaagt, maar ik denk niet dat België meewerkt. Dat heb ben we namelijk al eens eerder geprobeerd. Het CDA is vóór Sluis aan Zee als het de burger niets kost. Maar we hebben al een prachtige haven in Bres- kens, misschien moeten we voor dit project naar alternatieven gaan zoeken." J. Boogaard van de PvdA weet niet wat Provoost precies met zijnideebedoelt. „Maarwatbe treft Sluis aan Zee vraag ik mij wel eens af of het nog te redden is. Er worden immers telkens al ternatieven aangedragen. Eerst moet het college iets op tafel leggen, pas dan zeggen wij als partij ja of nee." WD'er R. den Dekker: „Ik ken de ins en outs niet zoals de wethouder ze kent, maar dit is nieuw voor mij." Leden van bevriende carnalvalsverenigingen kregen allemaal een Fucky Duckie van de jubilerende wagenbouwersgroep Fucky Duckies in Kloosterzande. foto Wim Kooyman door Edy de Witte VOGELWAARDE - De wagen bouwersgroep de Fucky Duckies uit Vogelwaarde vierde zaterdagavond in zaal hotel de Linde in Kloosterzande haar elfjarig jubileum. Naast de no dige regionale carnavalsvereni gingen, gaven ook vertegen woordigers van prinsen en raden van elf van de carnavals stichtingen uit de voormalige gemeente Hontenisse acte de présence op deze verbroede- ringsfuif. Om elf minuten over elf zetten de Fucky Duckies de aanwezige verenigingen op een ludieke manier in het zonnetje. Een ver tegenwoordiger van elke groep kreeg van voorzitter Robbie Janse een plastic eendje - het symbool van de jubilerende club - aan een ketting omgehangen. Naast de verbroedringsfuif, za terdagavond, houden de Fucky Duckies eind november om de kas te spekken een wafelactie. Zaterdag 13 spelen ze op het sportveld in Lamswaarde een voetbalwedstrijd tegen het AXEL - Op de jaarlijkse expositie van de kleindierenvereniging Ter Verbetering uit Axel, waren dit weekeinde in het clublokaal van showband New Adventure 246 dieren te bezichtigen. De inzendingen van 45 deelnemers werden vooraf door vijf erkende keurmeesters onder de loep genomen. Zij bekeken de diverse rassen konijnen, cavia's, grote hoenders, dwerghoenders en sierduiven. Naast de algehele conditie, type, bouw en kleur werd ook gelet op eventuele afwijkingen. Na de opening reikte wethouder J.Luijcks van Terneuzen vrijdagavond de prijzen uit. Vooral zaterdag en zon dag trok de kleurrijke tentoonstelling flink wat publiek. Ter Verbe tering heeft 65 leden die naast de exposities ook bij elkaar komen om zich verder te verdiepen in de verzorging van hun kleindieren. plaatselijke SDO. Op zaterdag 14 februari pakt de groep in zaal 't Karrewiel in Vogelwaarde nog uit met het traditionele Fucky Duckies feest. Robbie Janse vindt deze feestelijke activitei ten wel op zijn plaats. „Onze leden zijn erg actief met bouwen. We zijn nu inOssenisse al volop bezig aan onze nieuwe creatie. Bovendien zetten we de feesten eigenlijk ook een beetje op voor de andere leutvereni- gingen. Uiteindelijk kunnen al le groepen goed met elkaar overweg. Alleen in de optochten proberen de wagenbouwers el kaar de loef af te steken. Boven dien hebben we twee jaar gele den de nodige steunbetuigingen van andere clubs gehad, toen onze wagen net voor het carna val volledig uitbrandde. Hier door konden we niet deelnemen aan de optochten, maar de leut was er niet minder om. We zijn nu wel uit op eerherstel. Vorig jaar pakten we in Ossenisse voor de eerste keer de eerste prijs. Verder staan er acht tweede prijzen op onze naam. We heb ben in ieder geval op het jubile umfeest al laten zien dat we er klaar voor zijn." Scouts knotten wilgen op het Eiland van de Meijer, bij de Kraagdijk in Terneuzen in het kader van de landelijke Natuurwerkdag. foto Wim Kooyman door Raymond de Frei TERNEUZEN - „Wat ik al heb aangepakt? Pfff, knotwil gen!" De tienjarige scout Jas per Riemens van de Terneu- zense Sint Hubertus scouting groep heeft het er bloedheet van. Hij houdt even pauze, zijn vader koint een kijkje ne men, maar daarna gaat hij weer volop aan de slag. Werk handschoenen aan, ladder op de schouder en op naar de vol gende boom op het Eiland van de Meijer, bij de Kraagdijk in Terneuzen. Jasper is zaterdag één van de vele deelnemers aan de landelijke Natuur werkdag. Aan deze 'groene onder- houdsdag' werken diverse Zeeuwse organisaties mee. Het Eiland van de Meijer is één van de vijf locaties in Zeeuws-Vlaanderen die door de ijverige natuurliefhebbers wordt aangepakt. In Terneu zen worden ook werkzaam heden uitgevoerd nabij de Handelspoort en op twee boerderijen aan de Kraagdijk. In Oostburg steken 22 volwas senen - deels van natuur beschermingsvereniging 't Duumpje - de handen uit de mouwen bij de Brugse Vaart. Daar wordt geknot en gemus- terd. In het Clingse bos ver wijderen een kleine dertig scouts, aangevuld met enkele vrijwilligers, Amerikaanse vogelkers. „We willen eigen lijk ook het heideveld opscho nen, maar ik zie nu al dat we daar niet meer aan toeko men", zegt locatieleider Alex Wieland. In Terneuzen bestaan de werkzaamheden vooral uit het knotten van bomen -de eerste zaterdag in november is traditioneel de start van het knotseizoen-, maar ook het planten van jonge bomen en het opschonen van het werk gebied behoort tot de taken van de deelnemers. In en nabij de havenstad zijn zo'n 150 fanatiekelingen in de weer, weet coördinator Luci- en Calle van natuurclub De Steltkluut. „Wij houden ook excursies, al blijkt nu dat daar niet zoveel vraag naar is. Dat komt door het weer. Het is koud, het waait, dus daarom werken de mensen veel liever door", aldus Calle. Deson danks wordt een pan hete soep door de deelnemers met ge noegen ontvangen. Calle: „Het gaat op een dag als deze vooral om het beleefaspect. Natuur is er niet alleen om te kijken, maar ook om aan te pakken." Advertentie - FM 90.0/90.2 door Raymond de Frel HULST - Café Cameron (voor heen Red's Roadhouse) bij buurtschap Rustwat aan de Hulsterweg in Hulst is sinds za terdag gesloten vanwege handel in drugs. De sanctie geldt drie maanden. Bezoekers van het café worden op de maatregel geattendeerd door een papier met de tekst 'Vanaf 1 november op last van de burgemeester voor drie maanden gesloten'. Burgemeester J. Mulder van Hulst bevestigt de straf, maar kon afgelopen weekeinde niet al te specifiek op de zaak ingaan. „Er is door middel van controle aangetoond dat daar drugs wor den verkocht. Dat mag niet in een horecabedrijf. Daarom heb ben we maatregelen genomen, met name om de aanloop van klanten eruit te krijgen." Mulder kondigde in juli al aan dat hij het anti-drugsbeleid in de gemeente Hulst nieuw leven wilde inblazen. Hulst was in de afgelopen jaren in theorie tegen het gedogen van handel in soft en harddrugs. Het hanteert een nuloptiebeleid, wat de handel en verkoop in drugs ten streng ste verbiedtIn de praktij k werd er hoegenaamd niets gedaan om de handel in verdovende midde len tegen te gaan. De burge meester kondigde daarom meer controles aan. Ook trad hij in overleg met Hulster horeca-ex- ploitanten, om hen het besef bij te brengen dat na constatering van drugshandel onmiddellijk represailles volgen. Op dinsdag 1 juli deed de politie op bevel van Mulder ook al een inval bij café Cameron aan de Hulsterweg bij Terhole. Bij die inval werd een kleine hoeveel heid softdrugs in beslag geno men. TERNEUZEN - Een 16-jarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit Terneuzen, zijn zon dagochtend rond vier uur aan gehouden voor vernielingen. In die nacht is in meerdere voor tuinen in Terneuzen schade aangericht. Over het algemeen werden boompjes vernield, tuinhekjes losgetrokken, plan ten uit de grond getrokken, plantenpotten vernield en stoeptegels weggehaald. 1 f Op de onderarm van de dode man die in Hulst is gevonden, is een hart met daarin de letters 'S' en 'A' getatoeëerd. door Raymond de Frel HULST - De dode man die don derdagmiddag langs de Zijweg Galgenveld in Hulst is gevon den, is door geweld om het leven gekomen. Dat heeft sectie op het lichaam van het slachtoffer uit gewezen. De politie Zeeland is nog niet achter de identiteit van de man, die donderdag slechts gekleed in een onderbroek werd gevon den. De politie ging vrijwel di rect uit van een misdrijf en vermoedt dat het lijk aan het Galgenveld is gedumpt. Het rechercheteam gaat er van uit dat de man na zondag 26 ok tober om het leven is gekomen. Het slachtoffer had zwart haar, een zwarte baard en snor, was 1.83 meter lang en had een atle tisch figuur. Vermoedelijk was hij afkomstig uit het Midden- Oosten. Zijn leeftijd wordt ge schat tussen de 25 en 40 jaar. Een opvallend aspect is een tat- toeage op de rechteronderarm van het slachtoffer. De afbeel ding is een hart, waarin de let ters 'S' en 'A' zijn geschreven. Een ander kenmerk is een moe dervlekje op de punt van zijn neus. De politie heeft inmiddels ruim twintig getuigen gehoord uit de omgeving van de vindplaats. Het Galgenveld is in trek bij wandelaars en hondenbezitters. Mensen die hier regelmatig ko men, -zeker na zondag 26 okto ber- worden gevraagd contact op te nemen met de politie via het telefoonnummer 0900- 8844. Vanavond krijgt de moord aan dacht in twee afleveringen van het televisieprogramma Opspo ring Verzocht. Dan worden fo to's van het gezicht van de man én de tattoeage getoond. De uit zendingen beginnen om 19.30 uur en 22.00 uur op Nederland 1. Het programma wordt dins dagmiddag herhaald. Ook wordt een politiebericht uitge zonden na de journaals op de Belgische televisiezenders. Het driejarige jochie uit But- tinge had een ongeluk gehad met zijn fietsje. Hij was met zijn teen tussen ketting en tandwiel geraakt. Het had zoveel pijn dat de dokter een pijnstiller voorschreef. Een zetpil, want kleine kinderen houden niet van pilletjes slikken. Juist toen zijn moe der het pilletje wilde inbren gen, begon zijn babyzusje te huilen. Moeder ging even naar boven om te kijken wat er met haar jongste aan de hand was. Toen ze even later weer beneden was, zat zoon lief tevreden herkauwend naar de tv te kijken. De pijn was weg, de zetpil ook. ZAK 1,5 KILO VAN 2.49 NU Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35