PZC Tobben met de jeugd Loeki Knol zit vast aan Hameien 27 donderdag 30 oktober 2003 DONDERDAG Fire of Dance VRIJDAG S«w - MS fcaL~„.3 Loeki Knol Het is de angst van veel ar tiesten: tot aan je dood achtervolgd worden door één rol of één liedje. Loekie Knol heeft zich erbij neergelegd. Haar aandeel in Hameien loopt als een rode draad door haar carrière. „Ik zit vast aan een goed product." De inmiddels 55-jarige Loekie Knol mag dan misschien niet continu op de voorgrond staan, haar al dertig jaar durende carrière mag er wezen. Ze was net de twintig gepasseerd toen ze in 1971 de televisie-talen- ienjacht Nieuwe Oogst van de Avro won. Nog datzelfde jaar kreeg ze van Conamus een Zil veren Harp, de aanmoedi gingsprijs voor jong talent van Nederlandse bodem. Geen wonder dat de makers van de televisieserie Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? haar in het vizier kre gen als opvolgster van actrice Ida Bons die na het eerste sei zoen bedankte voor de eer. Vier jaar lang speelde Loeki Knol de rol van Lidwientje Walg. „Toen ik in de televisieserie stapte, was ik 24 jaar. Nu ben jk 55. En weer doe ik Hameien. Sommigen mensen vragen of ik dat als een achteruitgang zie. Nee dus, helemaal niet. Ik vind het leuk om de cirkel rond te maken; alle dingen in je leven komen een keer terug. Hame ien is voor mij een goede tijd geweest. Bovendien: het is en blijft een prima stuk, dus zou het onzinnig zijn om nu niet mee te doen." Ze speelt met de sterren van vandaag. Zo vertolken Chantal Janzen en René van Kooten nu het liefdesduo dat Knol in de televisieserie met Rob de Nijs vormde. „Het is soms moeilijk om te accepteren dat er nu an dere hoofdrolspelers zijn", ver telt ze. „Ab Hofstee is dood. Martin Brozius is al een tijdje ziek. En Rob de Nijs heeft zijn eigen carrière en daar past Ha- melen niet meer in." Kunt u mij de weg naar Hame ien vertellen, meneer? staat dinsdag en woensdag in het Scheldetheater in Terneuzen (19.30 uur), dinsdag 13 (19.30 uur) en woensdag 14 januari (15.00 en 19.30 uur) in De Maagd in Bergen op Zoom en dinsdag 10 (19.30 uur) en woensdag 11 februari (15.00 uur) in de Stadsschouwburg in Middelburg. Hete Arabische Nacht Vijf mensen bevinden zich in een flat van tien ver diepingen in een nieuw bouwwijk. Het is midden ju ni, er heerst een tropische hitte, de warmste dag van het jaar. De mensen raken in een soort hallucinerende trip, waardoor allerlei on vervulde verlangens ineens de boventoon krijgen. In die broeierige, zinneprikkelen- de sfeer speelt zich het to neelstuk Arabische Nacht, geregisseerd door Matthijs Rümke, van het Productie huis Brabant af. Kees Hulst (Amsterdam, 1952) vertolkt de huismees ter, wiens grootste bezorgdheid wordt gevormd door de lift en de waterdruk. „De schrijver, de Duitser Roland Schimmelpf en- nig, heeft het zo handig en goed gedaan, dat je als toeschouwer vijf verschillende levensverha len voorgeschoteld krijgt, die si multaan gespeeld worden. Het is natuurlijk een sprookje. We hebben een abstract decor dat vagelijk verwijst naar een flat gebouw, maar ook naar een zandwoestijn. Allemaal ele menten die psychologische goo chelarij met zich mee brengen." Kees Hulst probeert zich wat concreter uit te drukken: „Op de zevende etage wonen een Arabi sche vrouw en haar huisgenote. De Arabische, Fatima, wacht op haar minnaar, die zeker tien mi nuten moet rijden op z'n brom mer voor hij bij haar is. Als hij komt, is de huisgenote altijd in slaap gevallen en weet dus niets van zijn bestaan. Deze avond blijft hij vastzitten in de lift. Fa- tima gaat kijken, want ze ziet wel zijn brommer staan. Dan valt de gezamenlijke toegangs deur in het slot en is zij buiten gesloten. Wanneer haar vriend Kalil eindelijk uit de lift komt en naar haar flat gaat, ziet hij de huisgenote, Francisca, op de bank liggen slapen. Omdat het zo warm is, draagt zij alleen een handdoek. Wanneer Fatima te rugkeert, staat haar vriend daar met Francisca in d'r nakie. „Een ander verhaal is van de buurman, die in een weerspie geling in de ruit Francisca ziet, die gaat baden. Wanneer zij thuis komt van haar werk, drinkt ze eerst een glas cognac en neemt dan een douch. Deze avond is de waterdruk wegge vallen. De buurman heeft een romantisch beeld over hoe je als eenzame man steeds nieuwe ontmoetingen een kans moet ge ven. Hij besluit naar haar toe te gaan. De deur staat open, maar Francisca ligt weer te slapen. Scène uit Arabische Nacht, met vlnr Kees Hulst, de benen van Joep Onderdelinden en José Kuijpers. foto Joep Lennarts Hij randt haar min of meer aan en neemt snel een slokje cognac. Dan gebeurt er iets heel raars..." „Centraal in het verhaal staat Francisca Deken, die zich nooit herinnert wat er 's avonds ge beurd is. Als kind is zij ooit in Is- tanboel geweest en haar dromen spelen zich af in Arabië. Ze heeft nachtmerries dat ze gaat trou wen met een sjeik, wat jaloezie oproept bij diens eerste vrouw, die zegt: iedereen die jouw lip pen kust, is vervloekt. Nou ko men er toevallig drie mannen bij Francisca langs die haar kussen en met alle drie gebeurt iets waarvan je kan zeggen: dat is niet normaal. Die vloek wordt bewaarheid." Kees Hulst, die weg is bij To neelgroep Amsterdam en free lance werkt, regisseerde vorig seizoen Wina zingt van Kees van Kooten (en daarin ook mee speelde, want 'acteren vind ik leuker dan regisseren') en werkt momenteel mee aan de film Ali ce in Glamourland van Linda de Mol en Pieter Kramer. „Het is een ingenieus en apart stuk van een schrijver die in Duitsland heel bekend is. Span nend om te zien, maar ook muzi kaal, onderhoudend, bevrij dend en tegelijkertijd een sprookje. Er valt best te lachen. Een fata morgana? Een perfect woord. Dat wordt niet gebruikt in het stuk, maar er is wel sprake van. Het is een zeer toegankelij ke voorstelling, hoe gecompli ceerd het verhaal ook klinkt. Het blijft gaan over vijf gewone mensen in een nieuwbouwflat in een buitenwijk. Dat maakt de herkenbaarheid voor velen groot." Frans Doeleman Arabische Nacht wordt zater dag gespeeld in De Mythe in Goes (20.00 uur). Tobbers, zijn het, de drie jongeren die zich in Onze jeugd! een weg proberen te zoeken in het leven. Problemen met hun ouders, van wie ze vervreemd zijn, angst voor middelmatigheid, rotzooien met liefde en drugs. Hoewel Kenneth Lonergan het stuk This is our youth al in 1982 schreef, heeft het aan ac tualiteit weinig ingeboet. Voor de Nederlandse versie die in mei in première ging, werd het stuk gesitueerd in Rotterdam, waar Sander uit huis is gezet door zijn vader; voor die tijd heeft-ie gauw even 15.000 euro van hem gepikt. Een maatje van hem wil er wel drugs voor kopen; met een vriendin brengt hij een nachtje in het Hilton door. Het stuk trok vooral de aan dacht door de rolbezetting: drie bekende soap-acteurs (Teun Kuilboer, Johnny de Mol en Katja Schuurman) betraden voor het eerst het toneel, onder leiding van de gerenommeerde regisseur Peter de Baan. Ze brachten het er, volgens de kri tiek, niet slecht vanaf. Met na me Teun Kuilboer (ex-Goede Tijden Slechte Tijden) kreeg veel lof toegezwaaid voor de manier waarop hij Sander neerzet. Onze jeugd! wordt zaterdag gespeeld in de Stadsschouw burg in Middelburg (20.00 uur). De voorstelling is uitver kocht. Katja Schuurman De november-expositie in Galerie 'T' in Middelburg bestaat uit schilderijen van Maria Megens op de parterre en gemengde technieken van Frans Megens in de kelder. Via de beeldentuin komt men in de exposi tieruimte aan de Vismarkt met onder an deren werk van Vera Pouw, Sjer Jacobs, Ton Bouchier en veertien leden van de Haagse Etsclub en Jan Montyn. De galerie is geopend op donderdag, vrijdag en za terdag van 1100 tot 1600 uur en op de eer ste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met 21 november exposeert de stichting Het Zeeuwse Beeld in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Er zijn beel den in verschillende steensoorten, kera miek. brons en beton te bezichtigen. De stichting is sinds 1998 actief en bestaat uit een groep creatieve individualisten met ieder een eigen stijl en voorliefde voor een bepaald materiaal. Ondanks die verschil len, of misschien juist daardoor, vormen ze een bron van inspiratie voor elkaar. Het gemeentehuis is geopend op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdg en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. Peter Toornstra exposeert momenteel fo to's onder de titel Oldtimer Bommelrit in café Bommel in Middelburg Het betreffen zwart/wit foto's van leuke details van ou de motoren. Verrassende foto's met veel chroom, soms uit onverwachte hoek geno- men. Te zien tijdens de openingstijden van het café. Werk van Henny van Zunderen wordt tot en met 6 december geëxposeerd in service flat De Horst in Goes. De technieken zijn gemengd, acryl en kleurpotlood. Zaterdag begint in kattengalerie Alexan dra in Zierikzee een nieuwe expositie met als titel Katten: kado - kunst kunst - ka- do. Er zijn in totaal negentien exposanten met vaak speciaal voor de galerie gemaak te katten-kunst. Zo zijn er werken in glas, raamobjecten, thee-, wijn- en whiskey- glazen en sieraden. Ook zijn er katten- agenda's em kattenverjaardagskalender verkrijgbaar. Verder is er keramiek, steen goed servies met kattenlogo, zijden shawls, tekeningen enzovoort. De exposi tie loopt tot en met zondag 28 december en is geopend van donderdag tot en met zon dag van 11.00 tot 17.00 uur en donderdag bovendien van 18.30 tot 21.00 uur. Schilderijen van Elly Mes en beelden van Anita Dekker zijn van zondag tot en met 25 januari te zien in de Duingalerie te Domburg. De opening wordt om 16.00 uur verricht door de kunstenaar George van Duyse. Aan de vleugel speelt Yvonne de Kramer eigen composities. De galerie is geopend van vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. In Middelburg wordt zondag de maande lijkse kunst- en cultuurroute gehouden met telkens weer nieuwe exposities, bij zondere activiteiten en evenementen in meer dan dertig galeries, ateliers, anti quariaten en andere instellingen. Deze zondag is de vijfde poëziemanifestatie, ter gelegenheid waarvan het vijfde Kaai- schrift wordt uitgebracht. Dichters dra gen voor uit eigen werk in De Drvkkery (13.30 uur), antiekhandel De Pagter (14.45 uur) en in atelier Juul Kortekaas (16.00 uur). De kunst- en cultuurroute duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag op de Dag van de Kunstuitleen is de Kunstuitleen Vlissingen open van 10.00 tot 17.00 uur. Hedendaagse fotogra fie staat centraal. De collectie van de Kunstuitleen omvat veel werk van heden daagse fotografen en ook de exposities in deWillem3 tonen recente ontwikkelingen op dit terrein. Kunstkenner en woordkun stenaar Nico Out neemt het publiek 's middags (om 13.30 en 15.00 uur) mee op een door muziek en wijn overgoten inter actieve reis door de fotografische realiteit. Kunst Cultuur binnen 1 uur draait om de kunst van het genieten. Daarin speelt smaak de hoofdrol. Er hangt werk van Henk Tas, Koomen Murphy, Erwin Olaf, Roos Kroes en vele anderen. De werkgroep Kunstig Kattendijke houdt zaterdag van 12.00 tot 17.30 uur in het Blokhuis aan de Deltastraat Made in Kat tendijke. In Kattendijke wonen veel crea tieve en kunstzinnige mensen. Het aanbod is breed. Zoals: fotografische kaarten, 3D- en pergamano kaarten, beeldhouwwerk, sieraden, keramiek (o.a. draaiwerk), schilderijen (olieverf en aquarel), quilts, bloemstukjes, paverpolbeelden en tiffany. Ook zijn er jams te koop. Om 12.00 uur zullen de dichters Theo Raats en Wil Stolk openen. Om 16.00uurspeeltdecabarock- groep GRYSL. Om ongeveer 16.45 uur be gint de verkoop bij opbod. ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Muse umpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen gebruiks voorwerpen tot poëtische beeldende ob jecten; t/m 16 nov. - De Achilles-serie (acht wandtapijten) van Peter Paul Ru bens Baardmannen en puntneuzen. Pre- -industrieel design in steengoed; Prenten en tekeningen van Tachtig; Rondom Du- rer. Duitse prenten en tekeningen ca. 1420-1575 uit eigen bezit. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): Aderen. Ter gelegenheid van het Water jaar 2003; Tien jaar Boomerang, een vluchtig medium, voor het eerst op mu seale wijze; De wereld van de Zwartvoet Indianen; Jan Sluiters. Vrouwen! Muze, model en minnares; Getekend: Fiep Wes tendorp. De tentoonstelling bevat origi nele tekeningen en documenten die voor het eerst publiekelijk worden getoond. Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 31 mei 2004 - Het geluk van de huisvrouw. De in vloed van reclame. Nederlands Fotomuseum (Witte de With- straat 63): t/m 16 nov. - Nico Jesse; Gene ration. Portretten van Koos Breukel, een van de meest markante hedendaagse por tretfotografen in Nederland. Ned. Architectuurinstituut: Het onbeken de Leningrad: Constructivisme in een klassieke stad 1925-1932; De Toekomst Nabij: The Asymtote Experience. Ma quettes, foto's, tekeningen, projecties en installaties van een Amerikaanse archi tectenbureau. ANTWERPEN Openluchtmuseum Middelheim: tot 16 november - Anne Veronica Janssens, in stallaties. MUHKA: tot 30 november - Herfstten- toonstelling: Michelangelo Pistoletto Cittadellarte. De Singel: tot 30 november - Urban Dra mas - architectuurtentoonstelling: narra tieve aspecten in de stedelijke omgeving. Diamantmuseum: tot 31 december - Art Deco Juwelen met diamant 1920-1939, glamoureuze juwelen voor de nieuwe vrouw van de wereld. Nationaal Scheepvaart Museum: tot 31 december - De kleine onbekenden, ver dwenen scheepstypes. MOMU: tot 31 maart 2004 - Genovanver- saeviceversA i.s.m. Europalia Italia. GENT SMAK: tot 4 januari - Genthara, Luigi Ontani; Forse Italia, 7 jonge Italianen; Poort Napoleon-Ruimte in het Citadel park, werk van Yvan Deweduwé C.J.K.: tot 26 oktober - Sabine Oosler- lijnck - installaties, video's en objecten. Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 11 no vember - Alison, virtuele ontdekkings tocht doorheen de geschiedenis van de abdi j. Tot 16 november - In Pelle, fototen toonstelling van Bart van Leuven en Rita Gijbels. Tot 4 januari - Van wijsheid met vreugde gepaardTwee eeuwen vrijmetse larij in Gent. Caermersklooster: tot 16 november - Still/Move: De cinematografische blik: video installatie van Vlaamse kunste naars. Tot 30 november - Life/Time: foto's Thorn Hoffman. Design Museum Gent: tot 7 december - David Huijcke met Korpus en Frantisek Vizner met Passie voor perfectie in glas. De wereld van Kina, het Huis: tot 31 de cember - Wie is er bang voor de grote boze wolf? MIAT: tot 18 januari - Lekker dier!? Vlees in de weiin de stal en uit de fabriek. BRUGGE Huis De Meester: tot - 1 november Mat thias Knockaert. Groeningemuseum: tot 3 november - Young Primitives - tentoonstellingspro ject en route met 30 locaties in de binnen stad met werk van jonge graffitikunste naars. Tot 15 december - Jacob Van Oost, een barokschilder in Brugge. O.-L.- Vrouwe kerk: tot 3 november - Re ligieus Textiel. Mcmlingmuseum: tot 3 november - Bosni sche Fotografie. De Bond: tot 9 november - John Isaacs - Hedendaagse Kunst - installaties. Stadsarchief: tot 11 november - Topstuk ken uit het stadsarchief Brugge. Hof Lanchals: tot 16 november - Mens te Kijk, fototentoonstelling. Stadshallen: tot 17 november - Salvador Dali - Grafisch werk. Groeningemuseum: tot 15 december - Ja cob Van Oost, barokschilder in Brugge. Arentshuis: tot 4 januari - Giorgio Moran- di. tekeningen en schilderijen Europalia 2003 30 oktobert/m 5 november Fire of Dance is een spectaculaire dansshow. De show wordt op de planken gezet door The New York Musical Theatre. Deze voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Wallis de Vries Cabaretière Sanne Wallis de Vries brengt haar programma Stuk. Er was eens een sprookje. Over een meisje dat groot werd in een wereld waar je stil van wordt. Maar er was ook een podium. En er was licht. Gelukkig kreeg het groot geworden meisje zo de kans iets te zeg gen, te zingen en te laten zien. Met een geheel eigen kijk op het le ven en twee muzikanten: Peter Sambros (composities/arrange menten/bas) en Dionys Breukers (toetsen). Regie Selma Susanna en choreografie Tessel Beek. Een interac tieve avond vol eigenzinnige humor en mooie liedjes. De Mythe, Goes, 20.00 uur Meezingspektakel Het meezingspektakel Ik Ben Blij Dat Ik Je Niet Vergeten Ben is toe aan deel 3. Deze show is uitverkocht. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Sloof Lunchtheaterproducties Bellevue brengt de voorstelling Sloof. De moderne vrouw is energiek, vitaal, eeuwig jong en seksueel aantrekkelijk. Zij is de ontspannen gastvrouw, moeder en min nares, die achteloos nog even de was-, vaat- en droogmachine aanzet voor ze het huis verlaat om naar haar interessante baan met haar nog interessantere collega's te vertrekken. Om tenslotte om 3 uur nog immer stralend aan het schoolhek te staan.' In de ja ren '7 0 vochten vrouwen tegen maatschappelijke achterstanden, nu vechten ze tegen zichzelf. Tegen hun mateloze ambities, tegen een dodelijke hang naar perfectie. Waarom stellen vrouwen zichzelf de meest absurde eisen terwijl ze weten dat dit nergens op slaat? Misschien geeft Sloof het ant woord. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Sea Sound Singers De Sea Sound Singers vieren het 20-jarig bestaan. Dit Vlissingse Dames Barbershopkoor doet dat met de jubileum show SSSST.(Sea Sound Singers Surprise Theater). Daarin zal het koor zelf de beste en nieuwste nummers laten horen, maar er zijn ook optredens van de dansgroep Dazzle, de cabaretgroep Domino, de Drummers Zonder Naam (DZN) en de band Finito! Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Het Groot Niet Te Vermijden Wonderful Live is de titel van de muzikale show van Het Groot Niet Te Vermijden. Die wordt het publiek aangeboden door Martin Bakker, Louis Kockelmann, Jochem Kroon, Sjoerd Plak en Peter Tinke. Deze voorstelling is uitverkocht. De Mythe, Goes, 20.00 uur Guido Weijers Guido Weijers brengt zijn nieuwe cabaretprogramma Myosotis. Guido is actueel, ultrasnel en niet te stoppen. Hij speelde zijn vo rige programma Oxymoron met veel succes door het hele land. De Pompweie, Kortgene, 20.00 uur Jaarconcert Het Smalstads Mannenkoor geeft zijn Jaarconcert. Naast klassiek repertoire is er ruimte voor lichte muziek en amu sement. Dit jaar is de variatie gevonden in een programma, waarin het Mannenkoor de toehoorders een tournee voorschotelt door mu- sicalland, afgewisseld door de eigen sound van een mandoline orkest: het Nederlands Mandoline Kamerorkest, samengesteld uit professionele musici, muziekstudenten en top-amateurs. Dorpshuis de Vossenkuil, Oud-Vossemeer, 20.00 uur Fred Florusse Fred Florusse en Pieter van Empelen brengen het programma Een vleugje parfum tussen de spruitjes. Zij nemen het publiek mee naar hün jaren viij ftig. Via de bijtende spot van Wim Kan en Jaap van de Merwe, de studentencabarets en de idealen van provo gaat het naar Theo Maassen en Jeroen van Merwijk in 2003. Met liedjes, grappen en conferences uit vier decennia laten Fred en Peter zien hoe het cabaret altijd kritische noten plaatste bij maatschappelijke ontwikkelingen. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Godfried Bomans In Godfried Bomans - een opgewekt mens herleeft de bekende schrijver. Daags na zijn teraardebestelling keert Godfried Bomans terug op aarde. Terug bij zijn vrouw en zijn dochter. Hij kan niet rusten voordat hij orde op zaken heeft gesteld. Tot zijn grote schrik ziet hij hoe zijn vrouw zijn spullen opruimt. Inclusief dat ene zo be langrijke manuscript. Hij moet ingrijpen. De rol van Godfried Bomans wordt gespeeld door Reinier Bulder die het innerlijk van Bomans blootlegt. De nationale troetelbeer herleeft om de punt jes op de i te zetten en opnieuw het publiek te vermaken. Guusje Eijbers regisseerde. Vlissingen, Aresenaaltheater, 20.15 uur Cabarestafette De Cabarestafette telt drie onderdelen. Dat zijn het duo Veldhuis Kemper, Roué Verveer en Renee van Bavel. Zij brengen de meest ludieke scènes uit hun nieuwste ca baretshow. Veldhuis Kemper zij n de makers van de gouden hit singel Ik Wou Dat Ik Jou Was, Roué Verveer maakte zijn debuut in Toomler met de Comedytrain en trekt sinds 2002 langs de the aters en Renee van Bavel won de publieks- en persoonlijkheids prijs van het Groninger Studenten Cabaretfestival en stond in de finale van het Leids Cabaretfestival 2002. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur 8 Hoog Toneelvereniging Première speelt voor de laatste keer het toneel stuk 8 Hoog. In dit stuk spelen acht terminale kankerpatiënten de hoofdrol, op de achtste verdieping van een ziekenhuis. Ze weten dat ze nooit meer beter zullen worden. Zeven zijn al in een vergevor derd stadium, de achtste ziet hoe slecht men er aan toe is en denkt: dit hoeft voor mij niet. Hij besluit uit het leven te stappen en de andere zeven helpen hem daarbijZe zijn trots op hun daad en besluiten ook hun eigen leven te beëindigen. Schrijver is Bart Spaey en regisseur Arthur van Broekhoven. Centrum voor de Kunsten, Bergen op Zoom, 20.15 uur Ja zuster, nee zuster Het Middelburgs Theater brengt de musical Ja zuster, nee zuster. Het is een gezellige familiemusical, gebaseerd op de gelijknami ge tv-serie van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. Een sprankelende, nostalgische voorstelling waarin dertien spelers zang, dans en spel in elkaar laten overvloeien. De regie is in han den van Carla Schroot. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Cris Monen De traditionele jazzavond van serviceclub Kiwanis brengt dit jaar de Cris Monen Jazz Blues band met gasten. Cris Monens Non Stop Jazz Club geeft alle musici voldoende ruimte om te soleren. Tot de vaste bezetting behoren, naast Nomen (gitaar, zang, mondharmonica), tenorsaxofonist Sjoerd Dijkhuizen, Marcel Reys (drums), René van Beek (trompet en bas) en zangeres Lils Mackintosh. Zij is een veelzijdig zangeres en actrice. Ze speelde onder meer in de rockopera Hair, Ik Jan Cremer en Barnum. Daarnaast ont wikkelde zij zich tot jazzzangeres. Porgy Bess, Terneuzen, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27