PZC Liana Lievense is een echte knokker op de bowlingbaan 20 Belgische bond en comité uit Wemeldinge zetten veldrijden in het zonnetje Kampioenschap kader 38/2 in ere hersteld Samenwerking tussen RBC en Tholense Boys Oefenduels zaalkorfbal Echtpaar Buckland aast op derde plaats op het WK uitslagen agenda wb donderdag 30 oktober 2003 Portugal door C-land Gezinsuitbreiding ATB Walcherse selectie verslaat Schouwen Familie-uitje Basketbal Darts Futsal Geestelijk Tennis Volieybal Brits korfbal wil wat bewijzen door Roeland van Vliet GOES - Het wordt tijd dat het Britse korfbal op zijn merites beoordeeld wordt. Groot-Brit- tannië eindigde bij de afgelopen twee wereldkampioenschappen op de derde plaats en de laatste jaren kwam de landskampioen steeds ver in de Europa Cup. Maar toch wordt, het Britse korfbal niet voor vol aangezien. En dat moet maar eens verande ren, vindt de 35-jarige Dave Buckland. Dave Buckland, die net als zijn vrouw Corinne (ook 35) een vas te kracht in het nationale team is, stoort zich aan de manier waarop door anderen over het Britse korfbal wordt gedacht. „In Nederland en bij de Interna tionale Korfbal Federatie geven ze alsmaar hoog op van Portu gal, Zuid-Afrika en Tsjechië. Die landen worden constant ge zien als de favorieten voor de plaatsen achter Nederland en België. Maar als je hun resulta ten nu eens vergelijkt met de on- GOES - Het korfbalteam van Portugal heeft gisteravond in Goes met 20-13 gewonnen van Catalonië en heeft zich daar door geplaatst voor de kampi oenspoule. In de eerste helft waren de teams nog redelijk aan elkaar ge waagd. De Catalaanse vrouwen legden de korfbalsters van Por tugal goed aan banden, waar door alles van de wat zwakkere mannen moest komen. Bij rust leidde Portugal wel met 11-9. „Met name in de eerste helft speelde Catalonië heel fysiek", zei speler Joao Castro. „Van de negen goals kwamen er acht uit strafworpen of vrije ballen die ze onder de korf geforceerd had den." In de tweede helft raakten de Catalanen oververhit, waar door het Portugese achttal lang zaam kon uitlopen. Uiteindelijk werd het - ietwat geflatteerd - 20-13. ze, kom je tot een andere conclu sie. Over Groot-Brittannië hoor je nooit wat, maar we werden wel derde op de WKs van 1995 en 1999. En onze landskampi oen Invicta eindigde dit jaar bij de Europa Cup als derde. In de strijd om de derde plaats ver sloegen we een team uit Slowa kije. Goed, dat hadden wij ook nooit verwacht, maar toch.En dan lees je hier in Nederland in de krant dat het Britse korfbal puur kick and rush is. Alsof dat het enige is wat we kunnenWe worden onderschat, net als Duitsland overigens." Buckland wordt daar een beetje moe van. Al zeventien jaar zit hij bij de nationale selectie. Hij zag generaties komen en gaan en speelde al 99 interlands. Hij zag het korfbal groeien in zijn land. En toch wordt Groot-Brit tannië nog gezien als C-land. „We kunnen korfbal spelen. Dat hebben we bewezen. Maar men ziet het niet." Dan moet dat inzicht maar op het huidige WK komen, weet hij. De eerste hobbel hebben de Britten zoals verwacht goed ge nomen Hongarij e17-12enIn- dia (19-12) werden in de eerste ronde verslagen. Nu komt Groot-Brittannië in de kampi oenspoule met Nederland, Duitsland en Taiwan terecht. „Goed, de Nederlanders kun nen we niet verslaan, maar de andere twee landen wel. Ons doel is om tweede in de pou le te worden en uiteindelijk derde overall. En dat is ook mo gelijk, denk ik", aldus Dave Buckland. Dave Buckland is inmiddels on misbaar in het nationale team. Voor Corinne, van oorsprong Nederlandse, geldt haast het zelfde. Hij zit er sinds 1986 bij, zij sinds 1997. Corinne, die op twintig caps staat: „Toen we in 1997 trouwden, was ik ineens beschikbaar voor het nationale team. Sindsdien ben ik er ook niet meer uitgeweest. Al leen de World Games in Japan in 2001 heb ik gemist, vanwege de geboorte van onze zoon." Voordat het tweetal trouwde, Dave Buckland en zijn vrouw Corinne zijn op jacht naar erkenning. speelde het al samen bij Oost-Arnhem (één seizoen) en Mitcham. Bij Mitcham, in een voorstadje van Londen, was Dave vanaf 1994 vijf jaar spe ler/coach. „En vijf jaar achter elkaar wonnen we de nationale titel", glundert hij. Vervolgens vertrok het paar naar Invicta, een voor Engelse begrippen gro te club in het graafschap Kent. En ook daar werd het kampi oenschap al twee keer behaald, in 2002 en 2003. Met Dave weer als speler/coach. „Hij heeft de gave om dingen goed te kunnen analyseren en het over te bren gen op de overige spelers"weet Corinne. „Maar je moet ook wel het geluk hebben dat je goede spelers in huis hebt", vult Dave snel aan. Bij het nationale team heeft Da ve ook een coachende rol. Als bondscoach Kees van Buren niet in Groot-Brittannië is, neemt de veelvoudig internatio nal de honneurs waar. Hij leidt dan de trainingen. Maar wat nu als Van Buren na het WK geen bondscoach meer is? Neemt Da ve Buckland het dan over? „Nee", antwoordt Corinne reso luut. „Dan zou er te veel druk op hem en op het team komen te staan." Maar Dave laat weten dat hij er wel oren naar heeft. „Maar ja, het kan niet", weet hij „In het verleden is er ook wel eens een speler/coach geweest bij het nationale team en dat is toen volledig mislukt. De resul taten onder hem waren heel slecht. Toen heeft de nationale bond besloten dat dat niet meer moest gebeuren. Het is dus een regel bij ons dat de coach niet ook speler kan zijn. Daar ben je dan aan gebonden. Vanaf 2005 zou Buckland, die dan ver over de honderd inter lands zit, wel bondscoach kun- foto Ruben Oreel nen worden. „Ja, ik ga nog op tot de World Games van 2005. Dan ben ik 37, dan wordt het tijd om te stoppen." Corinne zwaait na dit WK al af. De jaren begin nen te tellen, ik heb regelmatig last van blessures", vertelt ze. „Bovendien willen we weer ge zinsuitbreiding." Bij Invicta gaat ze nog wel een paar maanden door. Om pre cies te zijn tot januari, tot het toernooi om de Europa Cup in Delft wordt gehouden. „Dan is de cirkel mooi rond. In Delft heb ik hem namelijk op een pinkstertoernooi in 1994 ont moet." door Wim de Vos WEMELDINGE - Het is alweer enkele jaren geleden dat de Zeeuwse veldritcompetitie aan zijn einde kwam. Met de komst van de mountainbike werd de belangstelling voor het veldrijden in Zeeland steeds verder teruggedrongen. De be langstelling voor de ATB-wed- strijden werd groter en groter, waarop besloten werd de veld ritcompetitie te vervangen door de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Vooral in België is de belang stelling voor het klassieke veld rijden nog groot. In samenwer king met de Verstandhouding der Noorderkempen, een Belgi sche vrije liefhebbersbond, houdt het wielercomité Wemel dinge zaterdag een veldrit in het Wemeldingse Bos. Vorig jaar ging de organisatie uit Wemeldinge voor de eerste maal in zee met de Belgische bond. „Het is een organisatie die serieus te werk gaat en boven dien een professionele uitstra ling heeft. De bond is opgericht door een stel vrienden die het veldrijden als hobby hadden. Ieder jaar organiseren zij een flink aantal wedstrijden. Met een bezoek aan die wedstrijden zijn we met hen in contact ge komen en is uiteindelijk het idee ontstaan om in Wemeldin ge ook een wedstrijd te organi seren", aldus Jack van Stel, lid van het wielercomité uit We meldinge. Bij dat eerste optreden was er een grote belangstelling en ver liepen de wedstrijden naar wens, zodat ook dit jaar een cross op de agenda van de Ver standhouding der Noorderkem pen is gekomen in het Beveland- se dorp. Overigens is er niet alleen startgelegenheid voor de veldrijders, ook de liefhebbers van de ATB kunnen zaterdag aan hun trekken komen. „Zij hebben ook een ATB-klassement, waarvoor in totaal vijf wedstrijden meetel len, ook die van ons. Vandaar dat we zaterdag een uitgebreid programma hebben met wed strijden in alle klassen voor zo wel veldrijders als ATB'ers", weet Van. Stel. Hij verwacht een groot deelnemersveld, waarbij met name bij de veldrij ders de Belgische inbreng groot zal zijn. Ook zullen enkele Zeeuwen van de partij zijn, verwacht hij. Zo als Eric Vereecken, Dick van den Berg (die zich meer en meer wil gaan toeleggen op de cyclo cross) en Marco van der Meulen. Verdere deelname zal er onder meer zijn van de Brabanders Andy van Loon en Jan de Baat en ook zal de winnaar van vorig jaar, Benny van Staeijen, van de partij zijn. Het uitgebreide programma be gint zaterdag al om 10.30 uur met de ATB-wedstrijden. Vanaf 13.00 uur worden de wedstrij den in de verschillende catego rieën van het veldrijden verre den. MIDDELBURG - Het oefenduel tussen de voetbalelftallen van de Walcherse selectie onder 23 en de leeftijdgenoten uit Schou- wen-Duiveland is door Walche ren met 3-1 gewonnen. Op het sportpark aan de Veerse Poort te Middelburg had de Walcherse selectie voor de rust een overwicht. Dat werd in de 20e minuut inde score uitgedrukt door Martin Waisapy: 1-0. Na de hervatting was de Schouwse selectie min stens gelijkwaardig. Bam Steenpoorte, die even eerdere® fraaie kans om zeep hielp, scoorde in de 69e minuut de ge lijkmaker, waarna Alberto Conde Morgado tien minuten later Walcheren weer op voor sprong zette. Het slotoffensief van de Schouwse selectie leek een nieuwe gelijkmaker op te leve ren, maar nadat George Geluk en Benjamin Verwest (op de paal) gemist hadden, zorgde Martin Brasser aan de andere kant voor de 3-1-eindstand. door Joop van den Oudenhoven GOES - Na jarenlang niet tneer op de agenda te hebben gestaan gaat het er weer van komen.'Öp Peter de Bree na verschijnt de top van het Walchers/Bevelands biljartwereldje in Yip Plaza aan de tafel voorliet officieuze kam pioenschap kader 38/2. Twaalf deelnemers verdeeld over twee poules gaan uitmaken wie de vacante titel in zijn bezit krijgt. De laatste keer dat het districts kampioenschap in deze spel- soort op de agenda prijkte was inhet seizoen 1999/2000. Om al lerlei redenen kwam het daarna niet meer van. Nu is het weer zo ver en meteen goed ook. Twaalf aanmeldingen kreeg de organi serende vereniging Avontuur. Er wordt niet op handicap ge speeld, daarvoor zijn de per soonlijke resultaten van te lang geleden. Ieder speelt naar 150 caramboles en aldus wordt een nieuwe ranglijst opgemaakt. In twee poules worden de voorron des gespeeld. Poule 1 gaat vandaag van start en vervolgt 31 oktober en 8 no vember. Hij herbergt illustere namen als Jaap Hameling uit Kwadendamme, Sjaak Wal- hout, die wekelijks in de kader competitie uitkomt voor het team van Merwehof in Dor drecht, Piet Raas van LBV uit Lewedorp, Leen van Boven van ReHaWe-de Golfbaan uit Vlis- singen, Danny Walhout (de zoon van) en Johan de Punder uit Goes. Poule 2 wordt gespeeld op 67 en 8 november en wordt gevormd door een illuster gezelschap van VEGABV, Avontuur en ALM. Wim Brinkman is hier favoriet en vormt me clubgenoten Peter Vos, Jo Alleijn en Jan Goud zwaard een uitermate sterk kwartet. Laatstgenoemde plaatste zich kortgeleden nog voor het NK li- bre extra klasse, dat een week later wordt gespeeld. Vreemde eenden in de bijt zijn in deze poule Jan Westdorp van ALM uit Goes en Bas de Zeeuw van de thuisclub. Op de speelavonden wordt be gonnen om 19.00 uur. Op de fi naledag beginnen de laatste rondes om 11.00 uur. Daarna volgen de kruisfinales en de wedstrijden om de plaatsen 12 tot en met 1 door Ben van den Aarssen THOLEN - RBC Roosendaal en Tholense Boys gaan nauwer sa menwerken. Tholense Boys is de tiende vereniging in zuidwest- Nederland waar profclub RBC een contract mee heeft afgeslo ten. De samenwerking is exclu sief voor het eiland Tholen. Dankzij de nu gemaakte afspra ken hoopt RBC in een vroegtij dig stadium talent in de regio te herkennen. Omgekeerd zitten er ook voordelen voor de amateur club aan vast. RBC gaat de jeugdtrainers van Tholense Boys op technisch gebied on dersteunen. En bij extreme blessures van de spelers van de A-selectie van Tholense Boys kan een beroep worden gedaan op medische ondersteuning vanuit de staf van RBC. Daarnaast is RBC verplicht om één keer per seizoen een trai ning voor pupillen of een selec tieteam van Tholense Boys te verzorgen. Een vriendschappe lijke wedstrijd door het tweede team van RBC tegen het eerste elftal is ook een optie. Wanneer een jeugdspeler van Tholense Boys overstapt naar RBC krijgt het betreffende team een jaar lang gratis lidmaat schap aangeboden van de RBC Buffels, de jeugdclub van de be taald voetbal organisatie. Ook een oefenwedstrijd tegen het team van de betreffende jeugd speler behoort tot de mogelijk heden. Tholense Boys mag voortaan ook meedoen aan een 5 tegen 5-toernooi dat RBC jaar lijks in de herfstvakantie orga niseert. Ook biedt RBC de mo gelijkheid van stageplaatsen aan jeugdtrainers van de ver eniging. Zaterdag, in de rust van de derby tegen WHS, besteedt Tholense Boys aandacht aan de samenwerkingsovereenkomst. Koen Nieuwkoop en Auke Bo venberg, twee D-pupillen uit Tholen die op dit moment spelen bij RBC, worden in het zonnetje gezet. Eerder sloot RBC verge lijkbare overeenkomsten af met onder andere Kloetinge en Zie- rikzee. door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Als ze haar dag heeft, kan Liana Lievense (32) heel goed bowlen. Afgelo pen zaterdag had ze zo'n dag. Op de sterk bezette Open Mid delburgse kampioenschappen behaalde ze een verdienstelijke derde plaats. „Als het allemaal gaat lopen, kan ik heel hoge sco res halen." Lievense had geen al te hoge verwachtingen voor het toer nooi. „Ik heb het natuurlijk wel al twee keer gewonnen, in 1999 en 2001maar ik gooi te onregel matig om echt hoge verwachtin gen te hebben. De ene keer gooi ik een game van 250, maar de volgende kan zo honderd pun ten minder zijn." De dag begon niet al te goed. Na de kwalificatieronde stond ze op een zevende plaats. „Het ging niet geweldig, maar ik ben dan niet iemand die zijn koppie laat hangen. Ik ben een vecht- ster, stop niet voordat de laatste bal gegooid is." Het leverde haar een mooie derde plaats op. „Het is leuk dat ik weer eens een mooi resultaat neerzet, maar niet echt belangrijk. Ik bowl puur voor mijn plezier." On danks haar goede resultaat ziet ze zichzelf niet als een nationale topper. „Daar zit ik nog wel een niveau onder. Dan moet je altijd goed zijn, constant pres taties neerzetten. Bij mij is dat nog veel te onregelmatig. Dat is door veel training wel te verbe teren, maar daar heb ik geen tijd voor." Naast haar werk in de gezond heidszorg slokt haar bijna drie jarige zoontje Noël veel aan dacht op. „Als ik vrij ben, ga ik wat leuks doen met hem. Dat is voor mij veel belangrijker dan een bowltraining." Het bowlen is er bij Lievense met de paplepel ingegoten. In haar jeugdjaren in Veendam ging ze vaak de bowlingbaan op. „Zie het als een soort fami lie-uitje. We gingen op zondag regelmatig bowlen met het ge zin. En ik heb het altijd leuk gevonden, dus ben ik op het jeugdbowlen gegaan." Op haar zestiende zei ze de Amerikaanse sport tijdelijk vaarwel. „Ik wil de toen heel erg graag op voet bal. Dat heb ik toen een paar jaar gedaan. Ik ben sowieso sportgek, heb aan veel spor ten gedaan en volg het op televi sie." De bowlingssport kwam op haar eenentwintigste terug in haar leven. Lievense kwam naar Middelburg om samen te gaan wonen met haar man Manfred. „En hij bowlde, dus heb ik het ook maar weer opgepakt. En omdat ik aan jeugdbowlen heb gedaan pikte ik het snel weer op." Nu bowlt ze alweer elf jaar. In competitieverband speelt ze bij Van der Zwan, in de op één na hoogste klasse van Nederland. Lievense speelt ook toernooien, vooral in de regio. De sport ver veelt haar nog geen moment. „Het is gewoon leuk om te doen. Rond de baan is het altijd gezel lig, je doet er sociale contacten op. Maar ook het spelletje zelf is de moeite waard. Elke baan is weer anders, dus soms moet je de bal later losgooien of verder op de baan gooien. Het kijkt al lemaal heel nauw. Op dit niveau heb je een bal nodig die op je hand gemaakt is, zodat je opti male grip hebt en blessures te New York. NBA. Philadelphia Sixers - Miami Heat 89-74, San Antonio Spurs - Phoenix Suns 83-82, LA La kers - Dallas Mavericks 109-93. Vierde competitieronde. Eredivisie: Hart v Middelburg 1 —Yip Plaza 1 6-4, Yip Plaza 4-Red Lions 1 5-5, DTP/EPA-De Kroon 7-3, T refpunt 2-Arrows 1 5-5, T refpunt 1 -Phant oms 4-6, Triple Players 1-Desperados 7-3. Eerste divisie: Scumbags-Yip Plaza 2 4-9, Arrows 2-Basken 1 8-5, Gompy 2-Hart v Middelburg 2 0 -13, Bouncers-Game on! 7-6, Red Lions2-Jerommeke 19-4, Walkln- n-PC De Zwaan 5-8. Tweede divisie: MidCi- ty 1-Crazy Devils 13-0, Aloha's-Capital Sports 8-5, Bravour-Party Co 7-6, Yip Plaza 3-Beer United 11-2, DC Zierikzee 1 -Wicked 4-9, T riple Players 2-Veerhuis 1 3 -10. Derde divisie: Pitbullers-DVC Wissen- kerke 1 1 -12, MidCity 2-Once Again 5-8, Darts on Fire-Arrows 3 2-11, DC Zierikzee 2-Butterfly3-10, De Weerlt-Veerhuis25-8, DT Les Amies 1-Dumpies 10-3. Vierde divi sie A: Cue Action-DT Sluis 9-4, DVC Wis- senkerke 2-Café De 3 0-0, Flightstones-Yip Plaza 5 5-8, What's in a name 1 -Jerommeke 2 3-10, Manic Monday-Batavieren 5-8, Mutsen-Red Lions 3 1-12, Hart v M'burg 3-DC Sportpunt 3-10. Vierde divisie B: EPA/Gompy 3-Pimpelaars 1-12, Double Trouble-Veerhuis 3 3-10, Cabby's-Singel Bull's 11-2, 'k vin't nix-DDA 7-6, DT Les Amies 2-Murphy's Pride 8-5, Basken 2-Red Lions 4 3-10, Smijt maar raak-Café Heieen 7-6. Goes. Klasse A11: Apollo '69 1-Schouwse Boys 11-9. Klasse A21: Matisse 1-Pubbles 1 6-3, Biezentrappers 1-FM Sranang 2 3-13, SSV '65 3-Luctor '88 1 4-6, Amigos/De Post 1 -FZV/ln Axtion 14-11, SSV '651 -SSV '65 2 15-3. A22: SSV '65 4-Biezentrappers 2 7-2, FM Sranang 3-Kloetinge 1 2-9. .Rugby Sydney. WK. Groep D: Canada-Tonga 24-7. Stand: 1. Nieuw-Zeeland 3-15, 2. Wales 3- 13,3. Italië 4-8,4. Canada 4-5,5. Tonga 4-1 Sportprijsvragen gengaat. En elke baan is weer anders geolied, je moet je daar echt op instellen." Lievense heeft er niet echt pro blemen mee dat bowlen niet als volwaardige sport wordt ge zien. „Ik kom ze vaak genoeg te gen hoor, mensen die bowlen geen sport vinden. Dan vraag ik gewoon of ze een keertje mee gaan. Wedden dat ze na afloop moe zijn. Natuurlijk, fysiek is bowlen niet echt zwaar, maar het is vooral geestelijk een pitti ge sport. Je moet je lang kunnen focussen." Lievense heeft dat van nature in zich, denkt ze zelf. „Ik heb daar nooit moeite mee gehad, hoef er ook niet op te oefenen. Het kost me ook geen moeite om slechte ballen van me af te zetten, ik richt me altijd op de volgende. Die kwaliteit heb je gewoon no dig. En daarbij blijf ik er altijd voor gaan. De verschillen in het bowlen zijn meestal heel klein, dus je houdt altijd kans op een mooi resultaat." Met de derde plaats van afgelopen zaterdag heeft ze een overtuigend bewijs geleverd. Lucky Day. 1-6-12-25-28-29-30-35-36-39-41- 43-47-51-55-57 59-66-67-75 Parijs. Mannen, masters, 2,45 miljoen euro. Tweede ronde: Verkerk (Ned/15) - Hrbaty (Slw) 7-6 6-4, Carraz (Fra) - Schalken (Ned/11 6-4 2-6 6-3, Coria (Arg/4) - Lopez (Spa) 6-3 3- 6 6-3, Schüttler (Dui/5) - Blake (VSt) 4-6 6-2 6- 3, Pavel (Roe) - Mantilla (Spa/15) 7-5 7-6, Björkman (Zwe) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-1, Fe- derer (Zwi/3) - Ascione (Fra) 7-6 6-1 Voetbal Terneuzen. Deli XL Beloftecompetitie. Pou le A: Terneuzen-Kloetinge 0-2. Stand: 1. Zaamslag 2-6; 2. Kloetinge 2-3; 3. HVV'24 2- 3; 4. Terneuzen 2-0. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Pulse audio Auto de Voogd 8-0, Eastman Arditos 8-0, Tecona Beko 5-3, Rabo Beveland Begijn makelaar 0-8, Stand: Pulse audio 5-34, Tecona 5-30, Begijn makelaar 5-23, Eastman 5-22, Beko 5-19, Auto de Voogd 5-15, Rabo Beveland 5-9, Arditos 5-4 Tweede klasse: LVV AKZ donderdag. Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Tholen/DSVF-GZC. Aanvang 19.30 uur. verzekeringen 6-2, Indoor karting Delta con- sult/Dauwendaele 0-8. Stand: LVV 5-26 Delta 4-24, HZ sport 4-21, Piet Voskamp/! Zand 4-18, Delta consult/Dauwendael? 5-17, AKZ verzekeringen 5-17, WEA/Dau wendaele 4-16, Indoor karting 5-5. Derde klasse: Provincie Zeeland Bosma elektro 2-6, RTC de Singel AKZ verzekeringen." 8-0. Stand: RTC de Singel 5-33, Bosm elektro 5-31, ProvincieZeeland 5-18, Posfr don/ziekenhuis Walcheren 4-17, Schoone- elektro/MZ 4-12, SVA/Kodde 4-12, AKZ vf zekeringen 2 5-11, Bowl de KruitmolenA-: Vierde klasse: SV Duo/Pare central Bayar: alu 5-3, Eastman 2 AKZ verzekeringen: 6-2, PZC Auto Sporry/Oranje Nassau 6-1 Nehalennia Aann.bedr. Louws 2-6. Stanc Eastman 2 5-30, SV Duo/Pare central 4-15 PZC 4-17, Auto Sporry/ON 4-17, AKZ verzr keringen 3 5-17, Bayard alu 4-16, Aann.k dr. Louws 5-16, Nehalennia 5-12. Vijfdt klasse: Rabo Walcheren Bandoeng 8-0,L Voogd HZ Sport 2 4-4, Provincie Zeeland! CZ groep zorg 1-7. Stand: Rabo Walcherr 4-21, ROCZeeland 3-18, De Voogd 4-16,Cl groep zorg 4-15, HZ sport 2 3-12, Province Zeeland 2 4-12, Bandoeng 4-8. Vrouwe* Eerste klasse: Smith Kaas Begijn makelaa 7-1, Sinke schoenmode/SVS Jachtwe* Goes 8-0. Stand: Smith kaas 5-31, The tub 4-25, Begijn makelaar 5-21, LVV 4-18, Pie Voskamp/Dauwendaele 4-15, Tence/Dau wendaele 4-14, Sinke schoenmode/SVS 5-12, Jachtwerf Goes 5-8. Tweede klasse De vier linden DVC plus 7-1, System XS/MZ Be fit 2-6, Vlijtig Liesje De Reus en van Heemst 8-0, Simons/'t Zand CZ groep zoi? 0-8. Stand: Vlijtig Liesje4-28, CZgroepzoi; 4-23, System XS/MZ4-20, Be fit 4-17, DVC plus 4-14, De vier linden 4-10, De Reus en van Heemst 4-9, Simons/'t Zand 4-7. Derde klasse: Poseidon/ziekenhuis Walcheren Bredijk/SVS 3-5, Wijk Klarenbeek Jong Anv bon 1-7. Stand: 't Ken net 4-22, Jong Am bon 3-21, Justitie Middelburg 4-21, P don/ziekenhuis Walcheren Breedijk/SVS 4-13, Bakker Schrieks/MZ 4-11, Ardita 3-9, Wijk Klarenbeek 4-5. Zaalkorfbal Goes. WK, voorronde. Groep I: Groot Bif tannië - India 19-12 (8-3). Eindstand/ Groot-Brittannië 2-4 (36-24), 2. Hongarije: 2 (33-30), 3. India 2-0 (25-40). Groot-Brittaf nië geplaatst voor A-kampioenschap. Groep II: Catalonië - Portugal 13-20 (9-1' Eindstand: 1Portugal 2-4 (42-24), 2. Catale nië 2-2 (28-34), 3. Zuid-Afrika 2-0 (25-37 Portugal geplaatst voor A-kampioenscha|) GOES In het kader van de voor bereiding op de competitie zaal korfbal die half november val start gaat, heeft een aantal Zeeuwse clubs een oefenpro gramma samengesteld. Dat ziet er als volgt uit: Zater dag 1 nov.: HKV/Ons Eibernest- -Fortis (13.30 Den Haag); Forti' 4-Togo (15.40 Souburg); Fortis 3-Seolto (16.50 Souburg) Swift-Kinderdijk (15.45 De Voorborch); Atlas-Swift (20.00 Souburg). Woensdag 5 november: Ondc- Fortis 2 (Oostkapelle). Zaterdag 8 november: Tilburg-Fortis (14.30); Blauw Wit-Fortis (15.15 Kruiningen); For® 3-Atlas (17.00 Souburg), TOP A-Swift (1.05 De Voorbord Dinsdag 11 november Fortis-Swift (21.30 Baskens* burg). Liana Lievense: „De ene keer gooi ik een game van 250, maar de volgende kan zo honderd punten minder zijn foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20