Hoogervorst pleit voor stewardessen aan ziekenhuisbed Leden FNV niet te spreken over akkoord AKKER! Illllllllllllillll online korting GLASHANDEL MELIESTE Meerderheid voor uitbreiding aantal kamp eerplaats en ww.speckaart.nl Kwallen uit een potje fobel niet letrokken bij wapenhandel Russische mijnwerkers na bijna zes dagen gevonden uw partner in glas! Raad pleit voor regels echo-centra Geruchten over beroerte Moegabe Laptop hi-tech hulpje loods Onderzoek incident Van Bommel Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Hoek speelt in achtste finales tegen Heracles Zachter 246e jaargang no. 259 donderdag 30 oktober 2003 los nummer 1,20 68 Columbia Fall Creek Parka Stembiljet den HAA g - Op Zeeuwse jini-campings mogen neer kampeerplaatsen tomen, vindt een meer- Jerheid in de Tweede Ka mer. In elk geval CDA, VD en PvdA willen kam- peerboeren in Zeeland ex tra armslag geven, waar door er honderden cara- rans en tenten bij kunnen J Veel bewolking en af en toe wat regen of motregen. Matige zuidwestelijke wind en maxima rond 9 graden. 'wm_ Mi SHOWROOM: LIVINGSTONEWEG 20 GOES TEL 0113 - 22 78 54 WWW.MELIESTEGLAS.NL Kamer steunt mini-campings Er moeten regels komen voor de wildgroei aan centra die zo geheten 'pret-echo's' uitvoeren, stelt de Gezondheidsraad. Steeds meer zwangere vrouwen laten op eigen kos ten een echo maken terwijl daar geen medische indi catie voor is. De Zimbabwaanse presi dent Robert Moegabe (79) wordt al een tijd niet in zijn eigen land gezien. Speculaties over diens ge zondheid zijn dan ook niet van de lucht. Hij zou zich in Zuid-Afrika medisch laten behandelen voor de gevolgen van een beroerte. Loodsen op grote schepen op de Westerschelde heb ben een nieuw hulpmid del. Een waterdichte en schokbestendige laptop toont - hier aan loods Rein Midavaine - precies hoe schepen zich door het wa ter bewegen. Daarmee is het eenvoudiger de steeds grotere en diepere kolos sen door de vaar geul te navige ren. Het opstootje tussen Mark van Bommel en Rafael van der Vaart afgelopen zondag tijdens de voetbalwedstrijd PSV- Ajax krijgt een staartje. De aanklager betaald voetbal is een vooronderzoek gestart naar het incident in de slotfase van de eerste helft van de wedstrijd PSV-Ajax. Van Bommel zou met een armbeweging richting Rafael van der Vaart de Ajax-spe- ler hebben geraakt. Van Bommel ontkende tot dus ver te hebben geslagen, Van der Vaart beweerde wel te zijn geslagen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 11; zeeland: 13,14,15,17 en 19; sport: 20 en 21; kunst: 23, 24 en 25; uit: 27, 28 en 29. door Saskia Gaster AMSTERDAM - Minister Hoo gervorst (Volksgezondheid) heeft gisteren in Amsterdam een pleidooi gehouden voor meer 'blauw aan het bed'. De minister verwees hiermee naar stewar dessen met een verpleegkundige achtergrond die kunnen terug keren naar de zorg. Stewardessen zijn volgens Hoo gervorst maar één voorbeeld van zij-instromers waar ook ziekenhuizen gebruik van kun nen maken. De minister zei dit bij de opening van de nieuwe af deling voor intensieve zorg van het Academisch Medisch Cen trum (AMC) in Amsterdam. Het AMC krijgt er tot 2008 vier IZ- bedden per jaar bijtotdat de af deling in totaal vijftig bedden heeft. Vanaf dat moment zou het tekort aan IZ-bedden in de regio opgelost moeten zijn. Het AMC denkt zelf voldoende IZ-ver- pleegkundigen te kunnen oplei den voor de nieuwe afdeling. Elk voor- en naj aar kunnen acht tot twaalf verpleegkundigen aah de anderhalf jaar durende oplpiding beginnen. Voor toela ting tot de opleiding IZ-ver- pleegkundige zijn de vierjarige hbo-opjeiding tot verpleegkun dige en minimaal een jaar rele vante werkervaring vereist. Het is de vraag of oud-stewar dessen daaraan voldoen. De kans is groter dat ze op korte termijn opgeleid kunnen wor den tot algemeen verpleegkun dige. Dat gebeurt inmiddels ook al. Overigens kent de zorg, net als het onderwijs, het fenomeen van de zij-instromer al een tijd je. Volgens het ministerie zijn inmiddels al een paar duizend mensen op de wervingscampag ne afgekomen. ANP Advertentie naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 5 weken voor 14,50. straat: Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: f I I handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 71 555530 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 19,45). .0 per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) lat heeft haar ex-vriend Muha- led Sacirbey gisteren in vraag- isprekken met RTL Nieuws en ova gezegd. acirbey deed zijn uitspraken ihethuis van bewaring in New ork. Hij reageerde daarmee p berichten over vermeen- betrokkenheid van Wisse mit bij wapenaankopen van osnië. acirbey bevestigde zijn innige nitacten met de huidige ver- »fde van prins Friso. „Ik ver duwde mijn leven aan haar «".aldus Sacirbey. ilgens Sacirbey had hij met label ook gesproken over haar idere contacten met gangster taasBruinsma. „Zezagdatals ffl grappige periode in haar le- ïnen heeft zich nooit gereali- «rd dat het nog eens nare ge- olgen zou hebben", aldus Sa- rbey. GPD Advertentie Een van de geredde mijnwerkers zwaait naar toekijkende familieleden. door Frank Hendrickx MOSKOU - Twaalf Russische mijnwer kers die bijna zes etmalen opgesloten za ten in een overstroomde steenkolenmijn in het zuiden van Rusland, zijn gisteren gevonden. Een van de twaalf mijnwer kers overleefde de ramp niet, een der tiende mijnwerker is nog spoorloos. De reddingsactie viel samen met een ramp in een andere steenkolenmijn. In Partizansk, in het uiterste oosten van Rusland, stierven na een ondergrondse explosie van methaangas vijf mijnwer kers. Twee anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen met ernstige verwondingen. De reddingswerkers in Novosjachtinsk groeven ruim vijf dagen aan een tunnel van zeventig meter naar de rampmijn 'Zapadnaja', die vorige week donderdag werd overstroomd door water uit een on dergronds meer. Toen de zogenoemde 'tunnel van de hoop' de mijnschacht be reikte, moest door de aanwezigheid van een giftig gas nog vijf uur worden ge wacht voordat reddingswerkers op zoek konden naar de kompels. De opgesloten mijnwerkers werden daarna snel opgespoord, omdat ze in wanden de weg naar hun verblijfplaats hadden gekerfd. Voor één mijnwerker kwam de hulp te laat. Hij bezweek door foto Misha Japaridze/AP kou en honger. De anderen waren in op merkelijk goede conditie. Justitie is een onderzoek begonnen naar de huurder van de mijn, het bedrijf Ros tov Oegolj. De onderneming zou veilig heidsvoorschriften hebben genegeerd. Mijnwerkers klaagden er al lang over dat er geen enkele aandacht was voor onder houd en veiligheid. Het bedrijf is zelfs niet in staat de laatste zes maanden sala ris uit te betalen. GPD door Marijn van der Pas UTRECHT - Het najaarsak koord blijkt voor leden van FNV Bondgenoten een groot dilem ma. De leden van de grootste vakbond van Nederland zijn Advertentie www.perrysport.nl jportswear Company* Deze weekr lamesmaten: XS-XL ran 1S9c95 voor 99.00 lerenmaten: S-XXL ran 199r9$ voor 99.00 waakt er een niet erg te spreken over het ak koord, maar aan het verwerpen van het compromis kleven ech ter ook nadelen. Dat blijkt uit de eerste ledenvergaderingen van FNV Bondgenoten over het ak koord. „Als we tegen stemmen, trekt de regering haar toezeggingen in. Maar kunnen we met stakingen meer bereiken bij het kabinet?", vragen de vakbondsleden zich volgens bestuurder H. van Rees van FNV Bondgenoten af. In het akkoord worden de lonen over 2004 bevroren en de bezuini gingsplannen van het kabinet verzacht. FNV Bondgenoten heeft onge veer de helft van de ledenverga deringen over het najaarsak koord achter de rug. Volgens een woordvoerder is van de enkele honderden leden die tot nu toe deelnamen, ongeveer 50 pro cent voor en 50 procent tegen. „Maar het is de vraag of dat re presentatief is voor alle leden van FNV Bondgenoten", aldus de woordvoerder. Tijdens de eerste vergadering in Sittard was volgens Van Hees 40 procent van de 68 aanwezige le den van plan om tegen te stem men. Veertig procent wilde voor stemmen en 20 procent wist het nog niet. De 180 leden in de regio Rotter dam waren een stuk pessimisti scher over het najaarsakkoord. Volgens bestuurder E. Schellen berg namen zij bijna unaniem een motie aan waarin staat dat FNV-voorzitter L. de Waal en ROTTERDAM - Tijdens het zwemmen moet je ze niet tegenkomen, maar in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp in Rotterdam zijn de blauwe oorkwallen het aanzien meer dan waard. En wat bijzonder is: de kwallen komen niet uit zee, maar uit een 'potje' in het labora torium. De kweek van de kwallen is een bijzonderheid, want het heeft Blijdorp heel wat moeite gekost om dat proces voor elkaar te krijgen. De moeilijkheid daarbij zat 'm vooral in het nabootsen van de juiste omstandigheden. Dat bleek een delicate klus, waarbij tem peratuur, licht en voedselaanbod kritische factoren zijn. foto Niels van der Hoeven/GPD onderhandelaar A. Jongerius slecht werk hebben geleverd tij - dens het overleg. „Het akkoord bevat volgens de leden veel te veel open einden", aldus Schel lenberg. De leden in Sittard delen deze kritiek, omdat de besluiten over de WW en de WAO door het ka binet en de sociale partners zijn uitgesteld. De partijen gaan hierover eerst praten in de Soci aal-Economische Raad. Vol gens Van Rees vrezen de leden van FNV Bondgenoten dat het kabinet ondanks deze adviezen toch zijn eigen gang zal gaan. De leden kunnen tijdens de ver gaderingen niet hun stem uitbrengen over het najaarsak koord. Zij moeten hun stembil jet morgen per post naar de vak centrale FNV sturen. Aan de hand van de uitslag bepaalt de vakcentrale op 17 november of de FNV het najaarsakkoord aanneemt of verwerpt. Schellenberg gaat het hoofdbe stuur van FNV Bondgenoten vragen of leden langer de tijd kunnen krijgen voor het instu ren van de stembiljetten. Een woordvoerder van de vakcen trale FNV zei dat ook de stem men die maandag binnenko men, worden meegeteld. ANP pagina 3: ouderen protesteren torHarmen van der Werf Op mini-campings zijn momen teel in het hoogseizoen en met feestdagen als Pasen en Pink steren vijftien kampeermidde len toegestaan en daarbuiten maximaal tien. Landbouwor ganisatie LTO Nederland, de Stichting Vrije Recreatie (SVR) en de Vereniging van Kampeer- boeren (Vekabo) pleitten begin deze week voor een uitbreiding tot vijfentwintig plaatsen. Het Zeeuwse PvdA-Kamerlid L. Blok steunt dit. „Als de kwa liteit gegarandeerd is, zal het mij een zorg zijn of er op mini- campings twintig of vijfentwin tig kampeereenheden mogen staan." Zeker in een provincie als Zee land is daar naar zijn idee ruim te voor. „Uitbreiding van mini- campings zal de hele toeristi sche sector stimuleren." Zo kijkt ook de Kamerlid J. Snijder-Hazelhoff (WD) er tegenaan. „Het kan niet overal", stelt zij, „maar in Zeeland wel. Daar bestaat toch nog behoefte aan meer overnachtingplaat sen." A. Schreijer-Pierik (CDA) nam al eerder hetzelfde stand punt in. Een Kamermeerderheid kan voor uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen op Zeeuwse mini-campings zijn, de vraag is of de Tweede Kamer hier nog wel iets over te zeggen krijgt. Minister Veerman van Land bouw wil immers de Wet op de Openluchtrecreatie intrekken. Hij komt daarvoor op korte termijn met een speciale intrek- kingswet, waarin een over gangsregeling wordt opgeno men. Veerman wil het beleid na af schaffing van de Wet op de Openluchtrecreatie overlaten aan de gemeenten, heeft hij de Kamer eerder schriftelijk ge meld. Hij stelt zich voor dat de gemeenten tot intrekking van de wet zelf regels maken voor 'inhoud, uitvoering en handha ving van het verblijfsrecreatie- beleid'. Met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) wordt gesproken over een voor lichtingscampagne. Of het zo ver komt, valt te bezien. Het en thousiasme over het intrekken van de Wet op de Openluchtre creatie is niet groot in de Tweede Kamer. Schreijer-Pierik stelde er gisteren bij de behandeling van de landbouwbegroting vra gen over. PvdA'er Blom ziet nog niet in waarom de wet zou moe ten verdwijnen. „Straks krijg je alleen meer regels." Ook VVD- Kamerlid Snijder-Hazelhoff vindt dat de wet 'niet zomaar' overboord mag worden gezet. ;omen. E0ES - Hoek is gisteravond bij Ie loting voor de achtste finales ran het toernooi om de Amstel [up aan Heracles Almelo ge- oppeld. De Zeeuws-Vlaamse oofdklasser speelt op dinsdag l6of woensdag 17 december een itwedstrijd. loek won dinsdagavond ver assend met 2-0 van eerste-divi- iedub Veendam. Heracles ver- oeg de amateurs van Baronie iet 2-0 en schakelde eerder 1D0 Den Haag uit. De ploeg an trainer Gert-Jan Verbeek ezet op dit moment de zesde laats in de eerste divisie en rerkt de thuisduels op kunst ras af. Ie volledige loting: Heerenveen- EC, Sparta-RBC, Heracles-Hoek, 'eyenoord-Vitesse, FC Twente- mg Ajax, Ajax-NAC Breda, PSV- ïïllem II, FC Utrecht-RKC. IENHAAG - Mabel Wisse Smit as niet betrokken bij wapen- andel voor Bosnië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1