PZC Groot gebrek aan bestuurders binnen de Zeeuwse atletiek Schouwse Boys haalt flink uit: 9-1 Schouwse beloftes op oorlogssterkte Hoogvlieger Adne Sondral is leidraad voor schaatser uit Zwolle uitslagen agenda ■If woensdag 29 oktober 2003 Ritsma start op NK afstanden Brokkenpiloot Huwelijk Koplopers Zierikzee in balans Zege Aagtekerke in damcompetitie Eerste zege karters C1000 Tristan Hoffman blijft bij CSC Timman verspeelt koppositie Pupillen Onderscheiding voor Anton Vael Indoor Zeeland ■Si vo Wennemars wil olympische roem door Gijs van Oosten HEEREN VEEN - Het vorig jaar gestopte Noorse schaatsfeno-- meen Adne Sondral is een lei draad voor Erben Wennemars. De sprinter uit Zwolle bewon dert de schaatser met wie hij zo veel overeenkomsten deelt. Ze waren aanvankelijk de pechvo gels van het schaatsen, het duurde lang voordat ze belang rijke titels gingen winnen. En die prijzen wonnen de boeren zonen pas nadat ze vader waren geworden. Sondral (32) won in 1992 olym pisch zilver op de 1500 meter, vierhonderdste van een seconde achter Johann Olav Koss. Wen nemars: „Reken maar dat-ie daar ziek van is geweest." Twee jaar later, op de Olympische Spelen van Lillehammer, werd Sondral vierde op de 1500 meter en gediskwalificeerd op de 1000 meter 'Ik moet wel een verre bloedverwant van Donald Duck zijn', zei Sondral toen, niet zon der zelfspot. Pas in 1997 won Sondral zijn eerste gouden medaille, op de 1500 meter van het WK afstan- HEERENVEEN - Rintje Ritsma start vrijdagavond op de 5000 meter tijdens het NK afstanden in Heerenveen. Zijn revalidatie verloopt veel sneller dan was verwacht na zijn kuitbeenbreuk medio au gustus. De viervoudig wereld kampioen allround had de breuk opgelopen door een onge luk tijdens het kite-surfen op het IJsselmeer. Op 6 oktober stond Ritsma (33) voor het eerst weer met schaat sen op het ijs in Inzeil. Drie we ken later durft de schaatser uit de TVM-ploeg een wedstrijd aan. „Het is een test om te zien waar ik sta. Maar ik zal wel zo hard mogelijk proberen te rij den, want zo zit ik in elkaar. An ders hoef ik niet mee te doen." GPD den. Een j aar later volgde in Na gano olympisch goud op dezelf de afstand. Voor Wennemars, die zaterdag 28 jaar wordt, kwamen de eerste wereldtitels in maart van dit jaar op het WK afstandenVoor de sportman die steeds naast het hoogste haal bare greep, en geweldige maar officieuze wereldrecords reed, voelde het goud in Berlijn als een bevrijding. Het vorige seizoen werd al zege vierend ingezet met goud op de 500, 1000 en 1500 meter op de NK afstanden die komend weekeinde weer op de agenda staan. Wennemars hoopt de ko mende jaren te oogsten. „Ik ben er druk mee bezig om Adne in te halen", zegt hij lachend. „Ik heb nog geen olympisch goud. Hij heeft twee zonen, ik een. Ja, het tweede kind komt er, maar nu nog niet." Als tiener ging Wennemars naar Thialf om Sondral te zien. „Ik ging tien jaar geleden naar Thi alf met een spandoek 'Barbara wil je me kussen', maar Barbara (De Loor) wilde niet. Maar eer lijk gezegd kwam ik om Adne Sondral te zien. Een idool is een groot woord, maar ik was wel een fan van hem. Hij viel in het begin van zijn carrière op door veel te vallen. Een brokkenpi loot, net als ik." Een brokkenmaker is Wenne mars nog steeds. In de zomer brak hij zijn pols tijdens een fietstocht in Canada. Gisteren kneusde hij een paar ribben na een val en een botsing op het ijs. „Sondral was ook een goede schaatser met inzet, met de wil om te winnen. Hij was een trai ningsbeest, een gedreven sport man en altijd serieus bezig met zijn prestatie. Hij was geen sti list, hij moest het vooral hebben van zijn trainingsarbeid. Dat bewonderde ik in hem. Ja, ik herken mezelf in hem." „Ik ging pas echt op hem letten toen ik in 1997 in het wereldbe kercircuit kwam. Voor de Olym pische Spelen van 1998 in Na gano ging ik echt voor de 1500 meter. Een race die ik door die sleutelbeenbreuk niet zou rij Erben Wennemars: „Als je niet vergeten wil worden, moet je iets groots winnen." den. Ik weet nog dat toen ik Ad ne tegen Ids (Postma) zag rij den, ik besefte dat ik aan dat niveau nog niet kon tippen." „Adne en ik lijken veel op el kaar. Niet alleen omdat we laat bloeiers zijn.We zijn een zelfde soort schaatser, we kwamen als sprinter beiden te kort op de 500 en 1000 meter, waardoor we ons gingen specialiseren op de 1500 meter. We missen de snelheid van Shimizu en Wotherspoon, we moeten het van hard werken en de rondjes hebben. Wij zijn wel de enige sprinters die op de 1500 meter zijn doorgebroken." Het vaderschap heeft bij de twee boerenzonen de onstui migheid verdreven. Sondrals eerste zoon Sander werd in.1995 geboren. Wennemars' zoon Joep is net een jaar oud. „Ach, toen ik net kwam kijken wilde ik onder de naam Kees Roeiboot in de krant staan. Ja, gekkigheid. Het was lang leve de lol, rare streken en af en toe in de kroeg een bier tje drinken. Het was een leuke tijd, maar ook dat is voorbijAls ik dat nu nog zou doen, dan zou het een zielige vertoning wor den. Je kunt geen onzin blijven verkopen. De sympathie gaat zich dan tegen je keren. Kees Roeiboot is in 1999 van het to neel verdwenen." Wennemars trouwde in mei van dit jaar op Vlieland met tv-pre- sentatrice Renate van der Zalm. Sondral trad in de zomer van 1998 in het huwelijk met Hege Cathrin Baardsen, de Miss Noorwegen van 1991. Wenne mars: „Goh, ik wist dat-ie een mooie vrouw had, maar een voormalige Miss Noorwegen? Nee, dat wist ik niet." Het gezinsleven in Zwolle be valt Wennemars goed. Hij hoeft niet zo nodig meer de hort op. „Wij zijn ook maar gewone mensen. Door het vaderschap neem ik meer afstand van het schaatsen. Vroeger dacht ik de hele dag aan schaatsen. Dat is niet goed want op een bepaald moment brand je op. Ik dacht ook dat, als je maar hard genoeg trainde, het wel goed zou ko men Maar er komt meer bij kij - ken. Al die grappen en grollen leiden af. Ik heb geleerd dat je de momenten moet kiezen en op tijd rust moet nemen. En olym pisch goud, dat krijg je niet, dat moet je gaan halen. Dat heeft foto Jan de Vries/GPD Sondral in 1998 gedaan." Wen nemars is nu tweevoudig we reldkampioen. Maar het hogere doel is de olympische roem waar hij al zo lang naar hunkert. Na dat Sondral op de Olympische Spelen in 1998 goud had gewon nen, sprak de Noor gedenk waardige woorden: 'Ik ben een groot talent geweest, ik ben een grote verliezer geweest, ik ben een grote nummer twee ge weest. Nu ben ik een winnaar.' Wennemars: „Prachtig. Ik ben vooral heel blij dat ik het laatste nu ook kan zeggen na mijn titels op het WK afstanden. Ik heb al tijd wel publiciteit gehad, men sen wilden altijd wel horen wat ik te vertellen had. Maar als je niet vergeten wil worden, moet je ook een keer iets groots win nen." GPD ZIERIKZEE - De koplopers in de competitie van schaakte eniging Zierikzee troffen elkaar in de zevende ronde. De partij tussen Patrick van den Berg en Arend Bandsmake volgens het boek, zodat na ongeveer een uur beide spelerso tijd naar huis konden, met een gelijke stand. In de partij tussen Adrie de Jonge en Han van der Madei> het er heftiger aan toe. Han van der Made heeft tot drie toe remise aangeboden en pas bij de derde keer accepteer; De Jonge het vredesoff er. Jan Heiligers moest het opnement; gen Alex de Nie, die in het begin van de partij enkele foute maakte, waarna hij genoodzaakt was om zijn dame eruit; halen. Later in de partij had Heiligers de dames moeten afo; len, maar deed dat niet. Hierdoor zag De Nie een kans omzij stukken te ontwikkelen. Na enkele aftrekzetjes en veel 'dj mewerk 'wistDeNiede winst in de partij naar zich toe te trtl ken. MIDDELBURG - Titelhouder Aagtekerke is met een ova winning begonnen in de hoofdklasse van de Province Zeeuwse Dambond. In Tholen won het team met 9-7 van Ti; len/DSVF. Bennie Provoost, Arie den Hollander en Rinus de Smit boel ten overwinningen namens de Walcherse club. Tholen/DVS kon daar slechts twee winstpartijen, van Henk Gunteri Hans van Akkeren, tegenover stellen. Ook de nummer van het vorige seizoen, de Middelburgse damclub, begon® een zege. Dankzij overwinningen van Piet Nieuwenhuijzj Daaf Kasse, Arie Kammeraat en Bram Goedhart en viergelj ke spelen werd het 12-4 tegen PWG 's-Gravenpolder 4. In de tweede klasse gaat GZC 2 na de tweede ronde aan delj ding. In de.openingsronde won het team met ruime cijfers^ Oostkapelle: 7-1In de tweede ronde ging het er tegen Bü! spannender aan toe, maar een overwinning van Jan Flikwee aan het tweede bord gaf de doorslag: 5-3. MIDDELBURG - Het kartteam van ClOOO/Klassenotenha de derde race van de Zeeuwse indoorkampioenschap to teams gewonnen. Het was de eerste zege dit seizoen. Meti na de start reed de eerste rijder van ClOOO/Klassenoten,! nato de Visserweg bij de achtervolgende teamsDe teamss Veersedam, RBK Verhuur en Van Gilst Hogeweg volgden tien ronden op ongeveer tien seconden achterstand. Het te: van ClOOO/Klassenoten stond in het vervolg de leidingn meer af. RBK Verhuur eindigde op de tweede plaats. De sik ste ronde kwam op naam van Renato de Visser uit Oost-St burg, met een tijd van 45,47 seconden. NIEUWMOER - Tristan Hoffman heeft zijn contract bijl Deense CSC met een jaar verlengd. Volgens teammana; Bjarne Riis kan de 33-jarige Nederlander vooral van waai zijn in de voorjaarsklassiekers. ANP WILLEMSTAD - Jan Timman heeft in de derde ronde van! open schaaktoernooi in Willemstad op Curajao verloren! de Peruviaan Julio Granda Zuniga. De Amsterdamse gro meester (51) zakte daardoor van de gedeelde eerste naai gedeelde achtste plaats. Er zijn nog maar twee schakerszi der verlies: naast Zuniga ook Alxander Shabalov. ANP door Fred Rabout r' ZIERIKZEE - De Vereniging Zeeuwse Atletiek (VZA) heeft een groot gebrek aan bestuurlij ke krachten. Op dit moment trekken nog slechts drie man de kar. Anton Vael, Charles Blom en Anthon de Bruijn vormen het bestuur. In de VZA zijn sinds de opheffing van de afdeling alle clubs vertegenwoordigd. „We zijn al jaren op zoek naar een secretaris en leden die de overige commissies aan moeten sturen", zegt Anton Vael, interim-regiocoördinator en voorzitter van de Technische commissie. „Alleen Charles (penningmeester) en Anthon (voorzitter TJOS) zijn overge bleven. Willen we onze taken naar behoren uit blijven voeren en onze evenementen in stand houdenmoet er versterking ko men." Vael deed tijdens de technische najaarversgadering een noodo proep. Hij vroeg de verenigin gen om uit te kijken naar ver sterkingen. Om de zaak voorlopig draaien de te houden worden secretari aat en voorzitterschap de laat ste jaren bij toerbeurt door één van de aangesloten clubs ge daan. Dit jaar is De Wielingen aan de beurt. Tijdens de bijeenkomts werd verder de baankalender voor 2004 vastgesteld. De zes clubs die afgelopen jaar een avond- baanwedstrijd hadden met daaraan gekoppeld onderdelen waaraan Zeeuwse titels zijn verbonden waren weer bereid dat te doen. De data daarvan zijn: Zierikzee (11 mei), Hulst (19 mei), Goes (26 mei), Scheldesport (12 juni), Vlissingen (25 juni) en Oostburg (9 juli). Het Zeeuws kampioen schap pupillen en CD-junioren is 3 juli in Terneuzen terwijl het ZK meerkamp in het weekeinde van 28 en 29 augustus werd vastgelegd. De pupillencompetitie is van zeven naar zes wedstrijden te ruggegaan. Middelburg is af gevoerd zodat overblijven: Hulst (15 mei), Oostburg (12 ju ni), Zierikzee (19 juni), Goes (10 juli), Vlissingen (11 september) en Terneuzen 18 september). Verder zal Unieraadslid Mare van Vlierberghe onderzoeken of men in de toekomst een Zeeuw se finale scholierenatletiek op de kalender moet plaatsen. Diezelfde Marc van Vlierberghe staat weer eerste op de lijst om als Unieraadslid te worden her kozen. Tweede staat Niek Flipse (AV'56). Zeeland mag één Unieraadelid leveren. ZIERIKZEE - Anton Vael uit Vlissingen heeft het gouden kruis van de Atletiekunie gekre gen. Vice-voorzitter Rien van Haperen van de KNAU reikte tijdens de technische najaars vergadering van de VZA (Ver eniging Zeeland Atletiek) de onderscheiding uit. Vael is al vele jaren één van de drijvende krachten binnen de Zeeuwse atletiek. Hij is interim- regiocoördinator en voorzitter van de technische commissie. „Dat is bij ons niet onopgemerkt gebleven", aldus Van Haperen toen hij de onderscheiding, de op één na hoogste binnen de KNAU, op de revers van de to taal verraste Vael, speldde. Van Haperen had nog meer on derscheidingen meegenomen. Acht waarderingsspelden en bijbehorende oorkondes zaten in zijn koffer. Ze waren bestemd voor de mensen die Indoor Zee land, jarenlang het grootste in door atletiekevenement van Zuid-West-Nederland, hadden gedragen. Een evenement dat vorig jaar voor de 25e en laatste keer werd gehouden, mede doordat een aantal mensen op organisato risch vlak afhaakte en het ook financieel steeds moeilijker werd om de zaak rond te breien. Zeven van de acht waren pre sent. Hans van Tongeren, lid van Dynamica, jarenlang penning meester van Indoor Zeeland, was verhinderd. De zeven anderen waren: Ben Boidin (RKHAV), Jenny Vrijen- hoek, Hans van Sluijs (beiden Dynamica), Paul en Anneke Pieters (beiden AV'56) en Johan van de Hoek en Petra van Kra lingen (beiden Delta Sport). BRISBANE - De Zuid-Afrikaanse rugbyer Ashwin Willemse heerst in de lucht op het trainingsveld in Brisbane. Willemse be reidt zich met zijn land voor op de beslissende poulewedstrijd op het WK, zaterdag tegen Samoa. De winnaar plaatst zich voor de kwartfinale. Australië, Ierland, Frankrijk, Engeland, Nieuw-Zeeland en Wales hebben zich al geplaatst bij de laatste acht. Het veld wordt zaterdag gecompleteerd door de winnaar van het duel Schot- land-Fiji. foto Mike Hutchings/RTR door Eugène de Kok GOES - Het krachtsverschil tussen de futsallers van Schouwse Boys en Apol- lo/Snackbar de Grote Markt werd in een onderling duel over duidelijk. De Schouwse forma tie klopte de Bevelanders met 9-1 en steeg naar de tweede plek in de eerste klasse A van het fut- sal. Apollo staat na het verlies twaalfde en laatste. Het matte Apollo was niet in staat om op eigen terrein ook maar iets in te brengen tegen de Schouwse zaalvoetballers. Na de eerste helft keken de de butanten in de eerste klasse al tegen een 3-0-achterstand aan. Schouwse Boys schoot er in de tweede helft eerst nog zes in, voordat het vijftal uit 's-Gra venpolder iets terug kon doen. Niels Kreukniet redde de eer voor Apollo. Bij Schouwse Boys was Thomas Vos opnieuw de meest trefzeke re speler en scoorde viermaal. Vos bracht zijn totaal in de laat ste drie wedstrijden daarmee op elf. Andere doelpuntenmakers van onze sportredactie ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse voet balselectie onder 23 jaar treedt vanavond op volle oorlogssterkte aan tegen de leeftijdgenoten van Walcheren. Alleen DFS-speler Bas Bitter is uit de aanvankelijke selectie weggevallen. Het duel be gint om 19.30 op het veld van Zeelandia Middel burg. De Walcherse selectie is samengesteld uit achttien spelers van achttien verschillende clubs. De keu zeheren zijn Huib Meerman en Karl Vergouwen, beiden trainer bij een Bevelandse club (Kapelle en Kloetinge), maar woonachtig op Walcheren. Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Frank Kristelijn Badminton Hongkong Open. Mannen, eerste ronde: Pa- lyama(Ned) - Matsuda(Jap) 15-1115-8. Ge mengd dubbel, eerste ronde: Nugroho/Widiowati (Ino) - Bruil/Bruil (Ned) 15-1315-11. laS Rotterdam. NK, finales, lichtgewicht, pres tatiepartij: Kocabas (Olympia/DB) wint op punten (19-1) van Dune (Ier), lichtwelterge- wicht: Belghanou (De Haagse Directe) w.o.p. (19-4) van Meeuwsen (The Golden Gloves), weltergewicht: Anwar Shafaie (Muscle Fit) w.o.p. (11-5) van Asatrian (Olympia/L). zwaarweltergewicht: Serdjoek (ABCC) w.o.p. (23-3) van Caffe (SC De Vol treffer). halfzwaargewicht: Roche (Win- schoter Boksvereniging) w.o.p. (25-7) van Rasooi Shafaie (Muscle Fit). Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse, eerste ronde. Middelburg-PWG 's-Gravenpolder4 12-4: P.Nieuwenhuijzen-J.van de Beek 2-0; D.Kasse-J.Baayens 2-0; A.Kamme- raat-N.de Winter 2-0; Jaap de Jonge-M.van der Hage 1-1; A.Goedhart-Jan de Jonge 2-0; M.Appel-J.van der Hart 1-1; J.Moen- s-l.op 't Hof 1-1; K.de Koeijer—J.W.van der Hart 1-1. Tholen/DSVF-Aagtekerke 7-9: A.Slager-B.Provoost 0-2; J.van Akkeren-F- Blaas 2-0; n.o.g.-A.den Hollander 0-2; H.Gunter-A.Provoost 2-0; J.van de Velde- A.Goudzwaard 1-1; J.van de Weteringh-D- .Bosselaar 1-1; G.van de Velde-A.Riemens 1-1; S.Schot-M.de Smit 0-2. Tweede klasse, eerste ronde. Aagtekerke 2- Middelharnis 3-5: M.deSmit-I.Mackloet 0-2; J.Houmes-M.Klink 1-1; J.BIaas-H.Ver- olme 0-2; A.Bouwens-W.Vroegindeweij 2-0. GZC 2-Oostkapelle 7-1: M.van Riet- G.Jobse 2-0; L.de Graag-J.Verstraate 2-0; J.Tilroe-A.Smit 1-1; J.Sonnevijlle-J.Pop- pe 2-0. Tweede ronde. Oostkapelle-Aagtekerke 2 5-3: J.Verstraate-M.de Smit 0-2; A.Smit- J.Houmes 1-1; J.Poppe-A.Bouwens 2-0; R.Don-L.de Visser 2-0. BDV 2-GZC 2 3-5: P.Noordijk-M.Poulisse 1-1; R.Jongejan-J.FIikweert 0-2; J.van Tonge- ren-M.van Riet 1-1; A.van Alphen-W.Flik- weert 1-1. Stand: 1. GZC 2 2-4; 2. Middel- harnis 1-2; 3. Oostkapelle 2-2; 4. BDV 2 1-0; 5. Aagtekerke 2 2-0. Middelburg. Wereldkampioenschap. Eer ste ronde. Poule I: India-Hongarije 13-21. Stand: 1. Groot-Brittannië 1-2,2. Hongarije 2-2, 3. India 1-0. Poule II: Portugal- Zuid-Afrika 22-11Stand: 1Portugal 1-2,2. Catalonië 1-2,3. Zuid-Afrika 2-0. bij de Schouwenaren waren Pa trick Verkaart, John van de Ha ve, Barry Hage en Lesley Wol- ters (2). Rugby (Brouwershaven), George Geluk, Marco Ketting (Bruse Boys), LeanderRouw (DFS), Barry Steenpoorte, Dennie le Comte, Wilmar van de Zande (Duiveland), John Ber- revoets, Maarten Kempen (Renesse), Gertjan Tierie, Jo han Padmos, Emiel Kuijten (SKNWK), Elmar de Kok (WIK'57), Collin van Oeveren, Benjamin Verwest, Rut- ger Kooman (Zierikzee), Michiel van de Hoek, Sebasti- aan Vaane ZSC'62Walcheren onder 23 jaar: Joan van Belzen (Arnemuiden), Joran Moes (FC Dauwendaele), Chiel Maranus (Domburg), Jeroen van Ommen (GPC Vlissingen), Martin Waisapy (Jong Ambon), Maarten Brasser (De Meeuwen), Hans Koole (MZVC), Kevin Joosse (Nieuwland), Mark Minderhoud (De Noorman nen), Arjan Pattenier (Oostkapelle), Arvid Pieters (RCS Frank Allaart (Serooskerke)Stefan Wielemaker(VCK Ronnie Louwerse (Veere), Giovanni Siereveld (Vlissin gen), Paul Bunnik (Walcheren), Alberto Conde Morgado (Zeel.Middelburg), David Schrier (Zeeland Sport). Sydney. WK. Groep C: Uruguay - Georgië 24-12 (10-3). Stand: 1. Engeland 3-14, 2. Zuid-Afrika 3-10, 3. Samoa 3-10,4. Uruguay 3-4, 5. Georgië 4-0. Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie, ze vende ronde: Arend Bandsma-Patrick van den Berg rem; Hans Aangeenbrug-Bas van de Graaf 1-0; Richard van der Veken-Jan Verduijn den Boer 1 -0; Adrie de Jonge-Han van der Made rem; Sjaak Spiegels-André Tillema 1-0; Pang Yuen-Johan Hoogstrate 1-0; Teun Brouwer-Martin Krijger 0-1; Niels Meintema-Stoffel Stoel 0-1; Hans Ba- ris-John van Dalsen rem; Jan Heili- gers-Alex de Nie 0-1; Henny de Jonge- -Chris van Eldik 1-0; Dick Doeswijk-Daan Baars 0-1; Emily Boot-Michiel Meerkerk 1-0; Jort Hardon-Marijn van Wijngaarden 0-1; Paul Greefhorst-Tannie Blok 1-0. Stand: 1Patrick van den Berg 280; 2. Arend Bandsma 278,5; 3. Hans Aangeenbrug 256,83; 4. Richard van der Veken 217; 5. Bas van de Graaf 196; 6. Han van der Made 195,5; 7. Sjaak Spiegels 187,67; 8. Adrie de Jonge 176,5; 9. Jan Verduijn den Boer 175,5; 10. Pang Yuen 163; 11. Martin Krijger 163; 12. Aat Brakel 153,83; 13. Peter de Vrieze 143,5; 14. André Tillema 142,83; 15. Jos Maaskant 142,5; 16. Stoffel Stoel 139; 17. Johan Hoog strate 122,33; 18. Herman Jukkenekke 113,67; 19. Hans Baris 108,5; 20. John Dalsen 104,5; 21. Teun Brouwer 104; Alex de Nie 102,5; 23. Daan Baars 96: Niels Meintema 95,5; 25. Henny de jc 91; 26. Jan Bom 89; 27. Jan Heiligers! 28. Emily Boot 71,33; 29. Chris vant 65,5; 30. Dick Doeswijk 64,83; 31. Henk mer 63; 32. Kees Polderman 62,83; 33 rijn van Wijngaarden 61; 34. Victor van Berg 53,33; 35. Noraly Stange 42,5; 36 Greefhorst 41,33; 37. Michiel Meerken 38. Jort Hardon 35; 39. Tannie Blok 19,1 Sportprijsvragen Lucky Day 3238: 1-4-6-12-13-16-2035) 41-43-44-48-51 -55-59-64-72-75-77. voorbehoud) Parijs. Mannen, 2,45 miljoen euro. Eerste ronde: Lopez (Spa) - Joesnji (Rus 6-3, Hrbaty (Slw) - Spadea (VSt) 7-d Björkman (Zwe) - Calleri (Arg) 6-47-6,1 ten (Bra) - Fish (VSt) 6-4 7-6. Tweedert» Arazi (Mar) - El Aynaoui (Mar/12) 4-66-' opg. El Aynaoui, Srichaphan (Tha/8)-S (Slw) 7-6 6-3, Ferrero (Spa/1- MahutlR 6 6-4, Massu (Chl/10) - Costa (Spa) 3-6£ 5, Robredo (Spa/16) - Gaudio (Arg)7-55 Philadelphia. Vrouwen, 500.000 euro ste ronde: Sucha (Slw) - Black (Zim)6^ Garbin (Ita) - Irvin (VSt) 6-1 7-6, Harkleo (VSt) - Likhovtseva (Rus) 6-0 2-0 opgül vtseva, Pratt (Aus) - Ashley (VSt) 6-23< Quebec. Vrouwen, 145.000 euro. It ronde: Kurhajcova (Slw) - Schruff (Dui 5 3, Callens (Bel) - Saeki (Jap) 6-3 4-66-2. Amstel Cup. Derde ronde. Baronie - Heracles Almelo 0-2 (0-1).29 0-1, 52. Stegeman 0-2. Scheidsrechter Dongen. Gele kaart: Veuger (Baronie), ms, Rose (Heracles). Aantal toeschou* 2200. Bijzonderheid: wedstrijd 10 min gestaakt wegens uitvallen lichtmast. Excelsior - Sparta 1-2 (0-1). 25. Van Bergh 0-1,79. Nascimento 0-2,89. Brei 2 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge kaart: Broers, Mendes da Silva (Sp2 Aantal toeschouwers: 3214. Vitesse - FC Volendam 4-0 (2-0). 6. Jans 0,24. Van Beukering 2-0,70. Bochem3J! Rojer 4-0. Scheidsrechter: Bossen, kaart: 90. Tuyp (Volendam). Gelet Claessens (Vitesse), Koning (Volenda Aantal toeschouwers: 5500. SC Heerenveen - Stormvogels/Telsta' (2-0). 31. Sibbon 1-0, 42. Knopper 24 Omrrjel 2-1, 70. Knopper 3-1. Scheid? ter: Oskam. Gele kaart: Van Heulen(TeS Aantal toeschouwers: 6200. RBC Roosendaal - FC Groningen 1 -0n.v 105. Thompson 1-0. Scheidsrechte Aantal toeschouwers: 1500. _woensdag_ Clubvoorronde open Nederlandspa kampioenschap. Locatie: de Reijf Man Kloosterzande. Aanvang: 19$ Wereldkampioenschap. Eerste India-Groot-Brittannië (18.30 uur), gal-Catalonië (20.00 uur). Locatief punt Zeeland in Goes. Beloftecompetitie: 's-Heer Arendskj Kapelle. Locatie: voetbalveld in's^ Arendskerke. Aanvang: 19.30 uur Vriendschappelijk. Walcherse onder 23 jaar -Selectie Schouwend land onder 23 jaar. Locatie: spo^ Veerse Poort. Aanvang: 19.30 uur. Vrouwen, eerste klasse D: Mikro tro/Roosendaal 4-Groene Ster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40