PZC Vrouw beschuldigt broer van fraude Met vakantie? [Reumalijn 0 Verras een ander met uw krant... (Reumafonds 14 Slim beplanten akkerranden kan plagen in gewas voorkomen Occasionshow Sturm Auto B.V. Reuma? En toch onbezorgd op vakantie? SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... lezers schrijven w woensdag 29 oktober 2003 Jongen gewond bij ongeval Strandcross Wethouder Crossterrein I Crossterrein II VAKANTIESERVICE-ANTWOORDFORMULIER Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw af wezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantie adres (binnen Nederland) of waar debonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeer de envelop sturen naar PZC, Afdeling Lezersservice, Postbus 3229, 4800 MB Breda. U kunt ook het formulier op de website invullen www.pzc.nl - kopje 'abonneren'. De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt. Wilt u meer informatie, bel de afdeling Lezersservice: 0800-0231231 (gratis). maandag t/m vrijdag 10 -16 uur o,ïo pm) 0900-2030300 30, 31 okt. 1 nov. Sterk in beweging JA, stuur mij meer informatie over het werk van 1 SOS-Kinderdorpen en hoe ik donateur kan worden 1 SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 Bloemen weren insecten door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Een slim met bloemen ingezaaide akker rand kan helpen bij de bestrij ding van plaaginsecten in ge wassen. Daarom, en omdat de 'natuuropbrengst' te wensen overlaat, moet je de financie ring van akkerranden niet uitsluitend koppelen aan na tuurbeheer, maar ook aan de bevordering van ecologische landbouw. Dat zegt bioloog/on derzoeker K. de Kraker uit Burgh-Haamstede. Het inzaaien van negen meter brede akkerranden met krui denmengsels kwam in 1995 van een aantal akkerbouwers op Schouwen-Duiveland, die zich later verenigden in Stichting Zonnestraal. Sandvicensis, het door De Kraker opgezette Eco logisch adviesbureau, werd door de stichting ingehuurd om het belang van bloemrijke ak kerranden voor natuur en landbouw te onderzoeken. In middels heeft De Kraker een deelonderzoek naar de aanwe zigheid van zweefvliegen in bloeiende akkerranden en het effect daarvan op de bladluis af gerond. De larven van de zweef vlieg zijn dol op de voor de ge wassen schadelijke bladluis. Dat ziet de boer graag, want er zijn inmiddels al bladluissoor ten die resistent zijn voor de mo- VLISSINGEN - Een negenjari ge jongen uit Vlissingen heeft gistermiddag een hersenschud ding opgelopen nadat hij met zijn fiets tegen en personenauto was gereden. De jongen stak rond vijf uur plotseling de kruising Boetse- laersburg/Batenburg in zijn woonplaats over. Een personen auto, bestuurd door een 47-jari- ge Vlissingse, kon de fietser niet meer ontwijken. De jongen werd met een hersenschudding en schaafwonden overgebracht naar het ziekenhuis. menteel in zwang zijnde bestrij dingsmiddelen. Om de bestrij ding van bladluizen door zweef - vlieglarven in graan te stimule ren, moeten al vroeg in het sei zoen voor zweefvliegen aan trekkelijke bloemen aanwezig zijn. Bij voorkeur eenjarige scherm- of kruisbloemigen. Bloemranden worden na een paar jaar minder bloemrijk en verliezen daarmee aantrek kingskracht voor zweefvliegen. De minder bloemrijke delen van een met bloemen ingezaaide ak kerrand zijn echter weer aan trekkelijk voor allerlei loopke vers, sluipwespen en spinnen, die eveneens van nut zijn bij de bestrijding van bladluis en an dere plaagdieren. Loopkevers zijn volgens De Kraker fanatie ke bladluiseters. Om zo veel mogelijk te kunnen profiteren van de natuurlijke vijanden van plaaginsecten, doet de onderzoeker de aanbe veling jaarlijks de helft of een derde deel van de akkerranden opnieuw in te zaaien en de rest ongemoeid te laten. Wordt een voor plaaginsecten- eters aantrekkelijke 'woonom geving' gecreëerd, dan kunnen insectenplagen volgens De Kra ker zelfs worden voorkomen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Zoon Sjarel de Kraker helpt vader Kees bij de controle van de geelwaterbakken. Deze zijn bedoeld om plaaginsecteneters te lokken en zo hun aantal te kunnen inschatten. foto Kees de Kraker door Harold de Puysseleijr HULST - Een 75-jarige vrouw uit Hulst daagt haar broer wegens fraude en oplich ting voor de rechter. Ze beschuldigt hem er van dat hij haar geld en antieke voorwerpen heeft afgetroggeld. Advocaat R. Nobus uit Terneuzen eist in de civiele procedure die hij namens de Hulsterse heeft aangespannen, dat de man zijn zus 21.500 euro terugbe taalt. Bovendien wil de vrouw dat haar broer ook tientallen antieke voorwerpen teruggeeft, die haar eigendom zijn. De Hulsterse werd eind 1994 met ernstige klachten opgenomen in het psychiatrisch instituut Emergis in Terneuzen en kon haar financiën daardoor zelf niet meer beheren. Haar broer werd in september 1995 door de kantonrechter aangesteld als bewindvoer der, waarmee hij het beheer kreeg over haar geld en bezittingen. Gedurende een periode van ruim zeven jaar - aan het bewind kwam oktober vorig jaar een eind - drukte de man volgens zijn zus jaarlijks vele duizenden guldens van haar bankrekeningen achterover. Tenslotte heeft haar broer volgens de Hul sterse ook haar kostbare antieke inboedel ingepikt in de tijd dat ze bij Emergis in be handeling was. Cruciaal punt bij de strijd om de antieke spulletjes is volgens Nobus dat de broer op zeker moment de instelling binnenkwam om zijn zus een document te laten tekenen, waarin ze verklaarde dat ze het antiek aan hem schonk. „Maar iemand die met een geestelijke stoornis in een instelling ver blijft, is niet vrij om zijn wil te bepalen en daaromis die verklaring niet rechtsgeldig", zegt Nobus. Over de antieke inboedel is inmiddels een kort geding gevoerd. Het gaat om vele tien tallen voorwerpen, waaronder schilderijen, meubelen, klokken, aardewerk, porselein, en koperen en bronzen kunstwerken. De rechter oordeelde dat ongeveer een kwart van de voorwerpen terug naar de vrouw moest. Ze neemt daar geen genoegen mee en wil al haar spullen terug. De beschuldigde laat via zijn advocaat, F. de Vleesschauwer, weten 'er geen behoef te aan te hebben om via de pers uit te weiden over de kwestie'. „Mijn cliënt wil geen vuile was buiten hangen." Nobus heeft de broer inmiddels gedagvaard voor de rechtbank in Middelburg. De rech ter zal volgens hem eerst proberen de zaak in der minne te schikken. Als dat niet lukt, worden er afspraken gemaakt over de ver dere gerechtelijke procedure. Een uitspraak is niet op korte termijn te verwachten. Al wandelend over de boule vard in Vlissingen kwam ik in een oorverdovend lawaai te recht, veroorzaakt door recrea tieve stranscrossers (PZC 20- 10) die bezig waren met hun ge liefde sport. Door het harde ge luid waren mijn hersenen niet meer in staat bepaalde sociale prikkels op te pikken, kennelijk was dat ook het geval bij de meeuwen, want zij cirkelden gedesoriënteerd boven de hoof den van de toeschouwers rond. In een mum van tijd was het strand onherkenbaar omge woeld en in een maanlandschap veranderd. Bij zo'n evenement 'drinken' bepaalde mensen het geluid op, voor hen is het een soort drug, maar voor mij is het een agressief gebeuren waarvan de adrenaline alleen maar stijgt. Bovendien is het een blessure- gevoelige sport. Jaarlijks vallen er wel een paar van de motor af, soms met blijvende gevolgen, wat enorm (financieel, moreel) veel schade met zich meebrengt. Vanwege de zondagsrust en het milieu verwoestende karakter van deze sport zou het waarde vol zijn dat het bestuur van de gemeente Vlissingen zorgt dat het weer stil wordt! Het strand is dan weer van mij. W. C. Murre, Irislaan 16 Vlissingen Het PvdA-vrouwennetwerk nam met verbazing kennis van het artikel 'Kritiek op procedu re wethouder Vlissingen'. Met de uitspraak 'We hadden een wethouder van buiten de ge meenteraad kunnen aantrek ken en meer gekwalificeerde mensen met veel ervaring had den kunnen worden benaderd', suggereert de heer A. Soplianti- la van GroenLinks dat Ellie Walrave-Troost niet gekwalifi ceerd is of zij onvoldoende poli tieke ervaring heeft. Alleen maakt hij zijn bewering niet hard en onderbouwt hij zijn uit spraken niet met argumenten. In zijn kielzog roept de heer Hirdes van LPV dat partijen een adviesbureau gevraagd hadden om te zoeken naar een 'geschik te kandidaat' uit het bedrijfsle ven. In adviesbureaus hebben beide heren blijkbaar alle ver trouwen. Of is een kandidaat (m/v) uit het bedrijfsleven bij voorbaat beter, maar waarom dan? Het is wel heel toevallig dat juist nu de PvdA Vlissingen een vrouwelijke kandidaat naar voren schuift, deze ferme jon gens met zeer suggestieve kwa lificaties naar buiten komen. Functioneerde Ellie niet als ge meenteraadslid en waarom niet? De heren kunnen zich niet alleen achter het dualisme ver schuilen. Het stoort ons zeer dat zij geen argumenten gebruiken, terwijl het 'politiek bedrijven' nu juist gebaseerd is op het uit wisselen daarvan. Met argu menten probeer je een meerder heid achter je standpunt(en) te krijgen en probeer je door de af wegingen uit te spreken de kie zers duidelijk te maken waar het om gaat, lukt dat niet dan moet je je verlies nemen. Met moddergooien naar personen gebeurt al genoeg. Dat maakt de politiek niet toegankelijker of boeiender, laat staan dualer. Marjan de Koster, Maria le Roy en Atie van Dijk Waddenzeestraat 14 Oost-Souburg Als het aan mij lag en nog vele andere liefhebbers van motor cross dan zal vereniging De Uit laat nog vele jaren bestaan. Maar ja,wat heb je te vertellen als er een persoon die inmiddels al een aantal jaren De Uitlaat geen warm hart toedraagt loopt te klagen over geluidsoverlast? Geluidsoverlast, laat mij niet lachen, dan heeft dat persoon zeker hele dagen oordoppen in want het gedender van het treinverkeer vlakbij hem in de buurt daar heeft hij geen last van, dat is toch wel heel vreemd. Wanneer er een motorcrosswed- strijd is, heeft hij toevallig net zijn oordoppen uitgedaan. Ik ben het volkomen eens dat hier een behoorlijk vies spelletje wordt gespeeld door een aantal heren. Jammer dat dit nog kat in deze maatschappij. Die men- sen hebben waarschijnlijk nog nooit van respect, normen et waarden gehoord. Wat hebben die heren er aan om een verenj. ging naar de knoppen te laten gaan? Volgens mij helemaal niks, alleen misschien dat weer een overwinning hebben geboekt in hun leven en wat voor een overwinning, één van te kotsen. Als De Uitlaat zijn crossterrein moet verlaten is de volgende vraag aan de or. de: wat gaat er gebeuren met dat stukje braak liggend terrein! Niks, want niemand heeft bruik voor dat stukje. Wat lopen die heren dan toch te zeuren Gun de motorcrossverenigitj nou gewoon dat stukje gronden maak deze oergezellig fanatieke motorcrossvereniging niet ka pot. Want een heleboel iedec doen dit puur voor ontspanning en de gezelligheid. Addie Roeloji De Plaastraat 16, Meliskerk Helaas dreigt het toch zover te komen: MSV De Uitlaat zonder crossterrein. Al ruim 34 jaar be staat de Vlissingse crossverem- ging. Een gemotiveerd bestuur, een hardwerkende terreincou- missie en zo'n 160 leden, varië rend van topsporter tot recrea tierijder. Ieder beleeft op zip niveau en vaak met de hele fa milie plezier aan deze sport. Kj al vele malen te zijn verhuisd omdat de industrie belangrijks was, dreigt nu definitief doek te vallen. Niemandwil mo torcrossers in zijn 'achtertuit Logisch, des te belangrijken het dat deze vereniging een ei gen terrein behoudt, al is maar om wildcrossen te voorko men. Het moet toch mogeliji j zijn om in het Sloegebied i daarbuiten een permanente lo catie te vinden waar me niemand tot last is? Ook cross verenigingen voldoen t< woordig aan geluidsnormen e andere milieuregels. Naar mij mening kunnen industrie, m tuur en een crossterrein zee goed samengaan. Met namei; Brabant zijn hier vele voorbeel den van. Provincie, Zeeland ij Seaports, gemeente Vlissinga en andere belanghebbende! gezamenlijk moet er toch ee oplossing te vinden zijn? R. Stroo, Buteuxstraë Oost-Soubui 1 Naam 1 Straat I i Postcode i i Woonplaats Telefoon E-mail maakt gebruik van één van de onderstaande aan te krui- 1 sen vakantieservicemogelijkheden in de periode (mini- maal 1 week) datumt/m datum ander bezorgadres in verspreidingsgebied (gratis) waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) postverzending Nederland 0,50 per dag) restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam Naam hotel, camping, park Straat Postcode Woonplaats K R A N V O O ReumaWelke reuma Er zijn zo'n 130 verschillende soorten reuma. Een op de tien mensen heeft er last van. Ze heb ben alle met pijn en stijfheid in en rond gewrichten te maken. Reumatoïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Andere zijn fibromyalgie, jeugdreuma, lupus en de ziekte van Becherew. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vra gen. Die kunnen meestal beant woord worden door de Reuma- lijn. Daar zitten mensen die veel van reuma weten, van de ziekte zelf en van de praktische proble men er omheen, soms uit eigen ervaring. Met elke vraag bent u welkom. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl Voor al uw vragen over reuma Kijk voor het complete aanbod op: www.sturmauto.nl MERCEDES-BENZ C 180 COMBI AUTOMAAT Bouwjaar: 13 augustus 2001 45.928 km Kleur: briljantzilver/antraciet stof Opties: Avantgarde-pakket, Comfort-pakket, airco, telefoon voorbereiding, 16" velgen. Nieuwprijs incl. BTW/BPM 46.613,- Huidige prijs (marge systeem) i 32.950,- Uw voordeel 13.663,- Vestiging Roosendaal Mimosa.straat 50, 4621 HV Berge» op Zoom tel. 0164 25 28 80, fax 0164 25 37 12 Bredaseweg 225-227, 4705 RN Roosendaal tel. 0165 - 55 74 00, lax 0165 54 55 30 MferC6d.6S~B6nZ Dat kan, want het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met zorg op maat, aangepaste voor zieningen, speciaal vervoer, rolstoel toegankelijke hotels: en dus een onbezorgde vakantie. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds zijn deze aangepaste reizen beschikbaar tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Nieuwe vakantiegids van het Reumafonds Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of gaat u liever naar èen grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Met speciale voorzienin gen als rolstoelservice, verharde wandelpaden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwem bad met badrolstoelen en een hel- lingbaan. Al deze aangepaste vakantiemoge lijkheden zijn bestemd voor iedereen met reuma. Meer informatie? Belangstelling voor vakanties via het Reumafonds? Bel 020-5896464 Belangstelling voor Groot Stokkert? Bel 038-4472400 Of kijk op www.reumafonds.nl I N.a.v. deze advertentie in: Bij oorlogen en (natuur)rampen betalen de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als donateur? Stuur de bon in voor meer informatie, bel (020) 408 01 90 of kijk op www.soskinderdorpen.nl Naam: M VD Adres: Postcode/plaats: Telefoon: AMSTERDAM GOEDE DOELEN I Deze bon kunt u in een ongefrankeerde I I envelop sturen aan: I I SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 460U1, I I 1060 VB AMSTERDAM I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14