7 Country fans bijeen voor goed doel V rij willigersbestand Stoomtrein groeit Eerste massaslachting is een daalder waard Veel verzet tegen nog meer treinen over Zeeuwse lijn Voor jezelf beginnen? /i\AA DING Vogeltentoonstelling toont tegendeel aan van gemeentelijke veronderstelling f VAN DE WEEK tÉxoPt bij Colff! Verse worst Griepprik Hoezo Europa? zeeuwse almanak WALCHEREN maandag 27 oktober 2003 Stressfactor Kerngezond Doorrijder opgepakt Zwaargewond bij ongeval www.hermanvermeer.nl Cobelfret PER KILO NU Bij uw Colff supermarkt! zc Ut Dierennota Vlissingen is lariekoek zond zijn. En dat kan alleen maar door er goed voor te zor gen en ze het beste voedsel te ge ven." Volgens Louwerse lopen de le den die met hun vogels naar der gelijke tentoonstellingen ko men, juist het vuur uit de sloffen voor hun vogels. „Het zijn men sen die hun vogels heel goed ver zorgen. Zichzelf helemaal weg cijferen. Ik durf rustig te zeggen dat vogels bij hen beter af zijn dan in het wild waarbij er van alles kan gebeuren. Ik ken vo gelliefhebbers die in de berm beestjes gaan vangen voor hun vogels. Een ander lid van onze vereniging heeft een pasgebo ren lijster, toen het van de zomer zo warm was en er bijna geen voedsel voorradig was, zelfs meegenomen naar Frankrijk waar de vogel helemaal op knapte. En stel je nou eens voor dat je lang ziek bent, of je hebt kinderen, dan is het toch prach tig om die dieren te vertroete len?" Ook A. Davidse verantwoorde lijk voor de tentoonstelling van afgelopen zaterdag, is ervan overtuig dat de vogels prima worden verzorgd. „Ze krijgen allemaal stuk voor stuk goede voeding, hebben uitstekende accommodatie. Hoe kan het ook anders, hè, het zijn allemaal pronkjuwelen." Niet dat een tentoonstelling als die van zaterdag de vogels vol komen koud laat, weet Louwer se. „Natuurlijk is er altijd een stressfactor bij vogels. Maar als je écht in paniek zijn, zie je dat. Als je nu kijkt bij onze tentoon- HoorRon Magnée VLISSINGEN - Sommige sier- vogels zijn beter afin gevangen schap dan in het wild, stelt C. Louwerse van vogelopvang De Mikke. De dierenbeschermster reageert hiermee op de jongste Dierenwelzijnnota van de ge meente Vlissingen. In deze nota krijgen vogelhouders een veeg uit de pan omdat ze de dieren niet goed zouden verzorgen. Afgelopen zaterdag kwamen weer veel vogelliefhebbers bij een in de Blauwe Zaal bij speel tuin De Lammerenburcht in Vlissingen voor de jaarlijkse tentoonstelling van De Vogel liefhebbers. In tientallen kooi tjes kwinkeleerden dwergpape gaaien, kleine zebravinkjes en parkieten er lustig op los. Een enkele vogel viel in de prijzen, zichtbaar aan een grote rozet vastgemaakt aan het kooitje. Voorwaarde om in de prijzen te vallen is dat kleuren, veren en koppie precies overeen komen met de raskenmerken. En om dat te behalen, zijn vogelhou ders al snel een paar jaar aan het fokken. Het zijn juist dit soort bijeen komsten die de gemeente Vlis singen een halt toe wil roepen. Een citaat uit de j ongste Dieren welzijnnota: „Het niet meer toe laten van en meewerken aan kleindiermarkten en tentoon stellingen kan een bijdrage le veren aan het welzijn van deze dieren. Concreet betekent dit voor de gemeente Vlissingen dat geen prijzen meer beschikbaar worden gesteld voor deze die- rententoonstellingen. Volgens C. Louwerse van vogel opvang De Mikke, zaterdag aanwezig bij de tentoonstelling als voorzitter van vereniging De Vogelliefhebbers, zijn de voor onderstellingen van de nota la riekoek. „Natuurlijk heb je, zo als altijd, ook bij vogelhouders goede en slechte mensen. Op een tentoonstelling als deze zie je echter ddt alle vogels kernge- MIDDELBURG - Een twintig jarige Vlissingse automobilist is Danny Baan, de dochter van (oud-topsporter) Piet Baan, voor het kooitje van een prijswinnaar. zaterdagochtend rond half drie aangehouden. Hij was in Mid delburg met hoge snelheid op de Seissingel uit de bocht gevlogen en had daarbij een aantal paal tjes geramd. Daarna was hij er vandoor gegaan. Na enig speur werk van de politie werd de zwaar beschadigde auto aange troffen in de President Wilson- laan in Middelburg. De auto is in beslaggenomen en de auto mobilist verhoord. stelling hoe rustig de vogels zij n dan is er nauwelijks sprake van stress." Wellicht heeft de gemeente Vlis singen het spookbeeld van de vogeltjesmarkt in Antwerpen voor de geest. Want daar doen zich taferelen voor, die het dag licht niet verdragen, weet Lou werse. „Zo worden bij sommige parkieten de vleugels vastge plakt. Die worden dan verkocht als een tamme parkiet, omdat- ie niet kan vliegen. Volgens Louwerse doen zich juist de meest schrijnende situa ties voor onder mensen die luk raak een vogel kopen. „Ik heb het wel eens gehad, dat we wer den gebeld door mensen die op vakantie gingen. Dan vroegen ze: 'Hoeveel kost het om onze vogels bij jullie tijdelijk onder te brengen?' In die tijd rekenden we nog anderhalve gulden per dag. Ze gingen tien dagen weg, dus dat kostte vijftien gulden. Toen ze de prijs vernamen, hoorde ik: 'Vijftien gulden? Dan laten we 'm wel gewoon het raam uitvliegen en kopen we na de vakantie een nieuwe'." foto Lex de Meester ARNEMUIDEN - Een zeven tienjarige jongen uit Arneinui- den is in de nacht van zaterdag op zondag even na half een in de Spoorstraat in Arnemuiden zwaargewond geraakt. De jongen botste door een onbe kende oorzaak bovenop een paaltje. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis in Rotter dam. Zijn bijrijder, een 18-jari- ge plaatsgenoot, raakte gewond aan zijn hoofd. Hij is overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. door Rolf Bosboom KRUININGEN - Met een groot country westernfestijn in Kruiningen is zaterdagavond 2500 euro bijeengebracht voor het Koningin Wilhelminafonds. Voor een uitverkochte zaal, met veel cowboyhoeden en -laarzen, traden Bullit, Trespass, Texas Renegade, Annet Roons, W.Ox en, als onverwachte afsluiter, Ted Helen op. Het evenement was bedacht door de Zeeuwse Line Dans Stichting. Die verloor een half jaar geleden haar oprichter en voorzitter, Will de Kubber, aan kanker. Bestuurslid Pierre van de Berg wilde De Kubber eren met een groot countryevene- ment, waarbij tegelijk ook geld werd ingezameld voor de Ne derlandse kankerbestrijding. Manager Jop Menheere van countryband Bullit was gelijk enthousiast en zette het pro gramma op. Leden van zowel Bullit als Texas Renegade heb ben recent in hun directe omge ving te maken gehad met sterf- tegevallen door kanker. Halverwege de avond konden Van de Berg en Menheere al con cluderen dat het benefietcon cert een groot succes was geworden. Er waren zeker vier- boor Rolf Bosboom GOES - Het vrijwilligersbe- stand van de Stoomtrein Goes- Borsele (SGB) breidt gestaag rit. Hoewel het zaterdag bij de jaarlijkse wervingsdag bepaald niet storm liep, konden er toch zeker zes nieuwe medewerkers worden genoteerd. Daarmee komt het totaalaantal vrijwilli gers op 173. Om mensen te interesseren voor bet werken bij de SGB, werden zaterdag drie informatiebijeen komsten gehouden. Dat gebeur de aan boord van de trein, die telkens een ritje maakte. Bij te rugkomst kon een kij kj e worden genomen in de werkplaats. De belangstelling bleef achter bij andere jaren. Voor de eerste mformatiebijeenkomst, 's och tends om tien uur, meldde zich welgeteld één geïnteresseerde. Voor de andere twee bijeenkom sten was de animo groter, maar °ok niet overweldigend. "We hadden het inderdaad spectaculairder verwacht", zegt SGB-medewerker R. Zonder van. „Een directe verklaring daarvoor heeft hij niet. „Het kan aan het weer hebben gele gen. Er was ook minder publici teit dan andere jaren." Toch was Zondervan na afloop niet helemaal ontevreden. Hij had zes nieuwe medewerkers kunnen noteren, met belang stelling voor de functies waar voor de SGB mensen zocht. „Een aantal anderen denkt er nog over na." Vorig jaar bedroeg het aantal aanmeldingen 24. De stoomtrein heeft vooral behoefte aan lokettisten, con ducteurs, rondleiders en versterking van de onderhouds- afdelingen. Door het spoorwegmuseum dat geleidelijk op het emplacement in Goes ontstaat, is het ook noodzakelijk dat er steeds meer vrijwilligers komen. Bovendien heeft de SGB de laatste tijd nogal wat materieel verworven, zoals recent de wa gon die jarenlang in Bergen op Zoom als woonhuis dienst had gedaan en deze maand naar Goes is overgebracht. Jippiejahee, jippiejahoo... foto Willem Mieras honderd mensen in Ons Dorps huis, waarmee het evenement was uitverkocht. Er moesten zelfs countryliefhebbers wor den teleurgesteld. Het entreegeld en de opbrengst van een verloting zorgden bij el kaar voor een bedrag van 2500 euro. De cheque werd overhan digd aan promotor Jacques Daamen van het Koningin Wil helminafonds. Hij sprak van een 'bijzonder initiatief', omdat het maar weinig voorkomt dat verenigingen zelf iets opzetten om geld in te zamelen. „We zijn zeer afhankelijk van dit soort initiatieven. We hebben net de jaarlijkse collecte achter de rug. Die is op zich goed verlopen, maar we hebben toch te maken met een daling van de opbrengst met tien procent." Jop Menheere denkt, na het suc ces van zaterdagavond, erover er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Pierre van de Berg hoopt dat dat lukt. „Maar dat zal waarschijnlijk zonder de Zeeuwse Line Dans Stichting zijn. Will de Kubber was echt de motor achter de club. Nu die is weggevallen, merk je toch een duidelijk ver loop. Ik denk dat deze benefietavond een perfecte af sluiting van onze stichting is ge weest." door Ron Magnée OOST-SOUBURG - Spelletjesfanaten han teerden het afgelopen weekend weer met evenveel gemak de mitrailleur als het dub belloops jachtgeweer. Plaats van hande ling: een sporthal in Oost-Souburg waar 240 computerfreaks bijeen waren voor een grote gameparty. Het is zaterdagmiddag aardedonker in gymzaal De Belt in Oost-Souburg. Alleen het licht van talloze computerschermen is te zien. Achter één van de schermen zit Rob Blommaert uit Hulst. Met enkele medespe ler doet hij mee aan het spel Counterstrike, een bloeddorstig spel waarbij het zaak is de tegenstander zo snel mogelijk in mootjes te hakken. En dat lukt Rob en consorten vrij gemakkelijk. Zijn ploeg droogt de tegen stander eenvoudig af met 24-0. En dat alles onder het motto: de eerste massaslachting is een daalder waard. Volgens Rob is Counterstrike echter meer dan alleen je tegenstander met een mitrail leur neermaaien. „Er komt ook veel tactiek bij kijken. Om te winnen moet je echt slim spelen. Zo kan jouw team niet alleen een bom planten, maar ook eentje van de tegen stander onschadelijk maken." Rob houdt er per week overigens een flink aantal trai ningsuren op na. Hij is zeker zo'n dertig uur per week met spellen actief. Bang voor vier kante ogen of een muisarm is hij niet. „Nee, Advertentie Politiek café Vlissingen 25 oktober, 19:30 't Vooronder Arsenaalplein 9 m door Harmen van der Werf GOES - Het tracé-besluit over een nieuwe goederenspoor van af Vlissingen-Oost is vorige week niet voor niets uitgesteld door minister Peijs van Verkeer en Waterstaat. Langs de Zeeuw se spoorlijn op Zuid-Beveland dreigt een opstand die veel weg heeft van het massale verzet te gen de Betuwelijn, blijkt uit de bijna tweehonderd individuele schriftelijke reacties die Ver keer en Waterstaat heeft gebun deld. Het getal van bijna tweehon derd om precies te zijn 179, waarvan zo'n zeventig uit Goes is al indrukwekkend. Wie daar bij het aantal steunbetuigingen optelt, komt nog veel hoger uit. De actiegroep Belangenbehar tiging Aanwonenden Spoorlijn (BAS) heeft inmiddels 135 le den. Een bezwaarschrift uit de Stationsbuurt bij Rilland is on dertekend door zevenendertig bewoners. Dat is bijna de hele bevolking. In Krabbendijke hebben 129 mensen de moeite genomen een petitie te onder schrijven. Niet alleen particulieren heb ben gereageerd. Van de gemeen ten Goes, Kapelle en Reimers- waal was al bekend dat ze dat hadden gedaan. Ook verschil lende bedrijven die langs de spoorlijn zijn gevestigd, zijn in de pen geklommen: aannemers bedrijf Fraanje uit Lewedorp, uienhandel Mosselman bij Kruiningen en een tuincentrum in Biezelinge. Zij vrezen direct in hun bedrijfsvoering te wor den geschaad. De kritiek is stevig in alle brie ven. Insprekers vrezen een ster ke toename van de geluidsover last en trillinghinder. Dat er sinds enige tijd meer goederen treinen rijden, autotreinen van Cobelfret, heeft de ogen ge opend. Er wordt een voorbode in gezien van meer ellende. Er de bouw van geluidsschermer langs bewoonde stukken van dc spoorlijn wordt omschreven als 'een slecht lapmiddel'. 'De Berlijnse Muur is afgebro ken, krijgen we nu een Goese er Kapelse Muur vraagt een be zwaarmaker uit Kapelle zich nog vrij netjes af. Een inspreker uit Goes trekt feller van leer 'Wij dachten dat de oorlog echl voorbij was, maar nu worden wij alsnog met huis en al in eer concentratiekamp gestopt'. Een inwoonster van Krabbendijke denkt eraan te vertrekken. 'Wc kunnen misschien weer beter terug naar de Randstad. Wonen in het Zeeuwse gaat zo wel hard achteruit. Welkom in Zeeland verwijst ze naar de leuze van dc provincie om buitenstaanders naar Zeeland te trekken. Mensen vrezen een waardeda ling van hun huizen langs hel spoor met twintig tot dertig pro cent. Verwijten richten zich te gen 'enkele havenbaronnen' die zonodig winst willen maken. Zi moeten dan ook de consequen ties trekken, vinden bezwaar makers. Zij moeten niet alleer investeren in een nieuw goede renspoor vanaf Vlissingen-Oosl naar het Zeeuwse hoofdspoor, maar ook het hoofdspoor aan pakken om de overlast daad werkelijk te beperken. Of hei goederenspoor langs Rijksweg A58 doortrekken, buiten dc woongebieden om. Minister Peijs wordt door enke le insprekers 'veel gezond ver stand' toegewenst. Januari vol gend jaar komt zij met haai antwoorden en waarschijnlijk een definitief tracébesluit vooi de Sloelijn, waartegen beroep mogelijk is bij de Raad van Sta te. Diezelfde Raad van State oor deelde eerder dit jaar in het ne gatieve vonnis over de Wester- schelde Container Terminal dal er onvoldoende inzicht is in dc gevolgen voor omwonenden var de Zeeuwse spoorlijn. Advertentie Kont iur.tr de Landelijke Startersdag ;i de Kamer - van Koophandel. U kunt er als startende ondernemer in één keer alle informatie krijgen die a nodig heb; Onder meer van ABN AMRO. Omdat v> i j startende onder nemer:- stimuleren en adviseren min, J november a.s. tijdens de Landelijke Srartersdag op 23 locaties aanwezig. Kijk voor meer informatie op www.abnamro.nl/starters Het begint met ambitie ABNAMR0 Advertentie 2. je moet op tijd even iets anders gaan doen. Even televisie kijken of zo." Overigens is het feest nog een behoorlijke uitputtingsslag. Vrijdagavond gaan de deu ren om zes uur open, zondagmiddag is het feest rond twee uur ten einde. Al die tijd wordt er non-stop gespeeld. Om even een hazenslaapje te doen, zijn de kleedkamers als slaapruimten ingericht. Maar de mees ten prefereren een tukje naast het toetsen bord. Her en der hangen zaterdagmiddag dan ook gamers afgepeigerd naast hun com puters. De Lanpartys in Zeeland beginnen inmid dels een flinke omvang te krijgen. Zo doen in Oost-Souburg liefs 240 gamers mee met de marathon, calculeert Gilles Haverbeke, voorzitter van het organiserend comité. Daarmee zit het feest bijna aan zijn maxi mum. „We hebben in theorie maximaal ruimte voor driehonderd computers, maar daarvoor is de zaal te klein. Daarom houden we het op 240." De man is oud en een tikje be hoeftig. Maar in het verzor gingscentrum in Terneuzen poogt de 86-jarige zich nog dagelijks te meten met de kwieke jongelui van nog geen zeventig. Broekjes noemt hij ze met een grimlach. Begin deze week meldde de dokter zich; het was tijd voor de jaarlijkse griepprik. De hoogbejaarde - zonder tan den, maar ook zonder stok - repte zich naar het kamertje, waar de prik werd uitge deeld. Hij was de eerste en daar was hij best trots op. Fluitend nam hij de prik in ontvangst, als een routinier, want het was z'n dertigste al weer. 's Avonds belde hij z'n zoon met de mededeling: Jongen die prikken werken steeds sneller. Het is nog maar avond en ik lig nu al met griep in bed!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 7