Motorcrossers in de schijnwerper Terhole in derby te sterk voor SDO'63 Bar slecht duel tussen HVV'24 en RCS krijgt geen winnaar ehavend Steen krijgt leen loon naar werken Voorwaarts buigt voor Marathon terneuzen boekt 3-1-overwinning in en tegen Papendrecht 17 maandag 27 oktober 2003 verrompeling Onbetwist Prachtig Hoek 2 niet langs VVZG 2 Terneuzen Al komt niet in actie Opnieuw zege voor HVV'24 Al Ruime nederlaag Terneuzen BI J Geroutineerd Njord in slotfase langs De Schelde Handelsmerk Onderschatting pzc Zege heeft een zalvende werking [mrPetervan Kouteren 1PENDRECHT - Opnieuw aseen strafschop niet aan Ter- tuzen besteed, maar op vreem- bodem kunnen de Zeeuws- lamingen zich kennelijk meer eroorloven dan voor eigen pu- yek. Terneuzen kwam in en te- iPapendrecht eindelijk weer (nstot winst (1-3), profiteerde IB de overige uitslagen in de irste klasse en nestelde zich titer Geldrop/AEK en Oss'20 pde derde plaats. lie zege had vooral een zalven- werking ten opzichte van de dtische kern in de achterban, al weken morrend rond opt. .,Dit is een opsteker", zei jelman Erik de Koeijer. „Er oop onzekerheid in de ploeg. Is je drie wedstrijden op rij iet scoort, komt er links en chtsook kritieklos. Daarom is overwinning heel belang- jk." Danny Magito, die ver in t tweede helft een strafschop iste, wond er geen doekjes om. Jet was voor ons en voor Pa ndrecht erop of eronder. Als je itziet, denk ik dat wij voor één de bovenste plaatsen beho- ate spelen." T-scout Kees Versluijs, iens club komende zondag in irneuzen te gast is, was even- ins onder de indruk van het iel van de Zeeuwen. „Het ni- iau van beide ploegen is hoger dat van DFC", bekende hij. Haar dat wil niet zeggen dat irneuzen van DFC wint." Trai- Paul Telussa, die vorige eek na de bekerwinst in Oost- irg zei in de eigen kantine geen itte zakdoekjes te hebben ge en en zelfs geen harde kern te innen, sprak na drie tegenval- nde resultaten direct weer ge ëerde taal. „Ik heb de lat niet lor niks zo hoog gelegd. Ik mk dat hier toch weinig ploe- npunten zullen pakken." irneuzen kwam in Papen- echt goed uit de startblokken koesterde al na vijf minuten nvoorsprong. Een door Matti nijsseen Ronald van Sliedregt geleide aanval over rechts werd door doelman Martijn Baan precies in de voeten van Hilary Chokbugwo getikt. Die liet na 275 minuten doelpunt loos competitievoetbal een Ter- neuzense treffer aantekenen: 0-1. Papendrecht nam na die vroege achterstand echter vlot combi nerend het initiatief, stichtte vooral gevaar over links en was een paar keer met schoten van afstand dicht bij een doelpunt. Erik de Koeijer: „Dat was toch een beetje een overrompeling. We hebben twintig minuten niet meegedaan." Uitblinker Eric- Jan Naudts: „We zaten toen flink in de verdrukking. De 2-1 viel ook wel een beetje geluk kig." Mike But nam Terneuzen op sleeptouw, legde veel meters af en stond aan de basis van veel tegenstoten, die niet van gevaar waren ontbloot. De thuisploeg kwam halverwege de eerste helft verdiend op gelijke hoogte, Temeuzen-spits Hilary Chokbugwo (midden) slalomt door de defensie van Papendrecht. door Rinus Verberkmoes AXEL - De geluidsnormen tij dens de motorcross-wedstrij- den op het RES-circuit in Axel worden nog verscherpt. Dat werd zaterdag meegedeeld door wedstrijdleider Jack de Feijter op het bal van de kampioenen. De organisatie zette een traditie voort door op de laatste dag de winnaars van de competitie in de schijnwerper te zetten. Voor Boy Stockman, de jonge crosser die ook al Zeeuws kam pioen werd, was er een speciale aanmoedigingsprijs van de ge meente Terneuzen. In de tien verreden wedstrijden was bij de licentiehouders Jur- gen van Ham (Sint-Niklaas) de sterkste. In de slotcross kon hij zaterdag niet tippen aan win naar Peter Rottier uit Kalken. Kevin de Beer reed zich in de kijker in de klasse 125cc. Wat de zeventienjarige scholier op zijn eigen brommer niet lukte, pres teerde hij wel op de motor van Dennis Schelleman. Derde in deze serie van de 125cc werd marinier Sander de Braai uit Zaamslag. Eric Peeters uit Tielen liet dui delijk zien dat hij onbetwist lei der in de klasse 250/500cc was. Na een crash zakte hij terug naar de laatste plaats, maar hij slaagde er desondanks nog in de zege te pakken. Van de achttien manches die hij meedeed, won de 39-jarige Tielenaar er vijf maar had er een misser van doelman De Koeijer voor nodig. „Ik wilde de bal binnen hou den", keek de goalie terug op een achterwaartse kopbal van Danny Magito, een meter of acht naast het doel. De keeper tikte de bal echter precies in de voeten van Pieter Batenburg, die aflegde op Peter Boudewijn. De aanvoerder schoof ongehin derd in een leeg doel de gelijk maker binnen1-1. Telussa: „We lieten ons te ver terugdringen en brachten hen door onze eigen fout in een zetel. Maar toen wij 2-1 maakten, was het over." foto Jan Stads tien. Meer strijd was er om de plaatsen twee en drie. Herman van de Bos (Koewacht), die deze plaats als het ware voor het pak ken had, moest vanwege een blessure aan de elleboog afha ken. Bij de kleinsten was de titel voor de twaalfjarige Pascal de Zeeuw, voor Niek Molders uit Hulst en Erik Koote uit Som- melsdijk. Wat de deelnemers betreft, keek de wedstrij dleiding terug op een goed jaar. Die goal kwam niet onfortuin lijk tot stand, omdat een schot van Ronald van Sliedregt van richting werd veranderd en bin nen viel. Op slag van rust ver grootte Maik de Wolf de marge tot twee doelpunten. De mid denvelder, voor de gelegenheid op links begonnen, kapte naar binnen en schoot van de rand van het strafschopgebied prachtig raak: 1-3. Terneuzen kwam na de hervat ting slechts drie keer (Papen drecht miste twee keer van dichtbij en raakte één keer de lat) in de problemen, nadat verzuimd was om het vonnis de finitief over de thuisploeg te voltrekken. Eric-Jan Naudts, verwijzend naar de kansen in de eerste fase na rust en de gemiste strafschop: „We hebben vooral collectief sterk gespeeld, maar hadden het in de tweede helft gev/oon moeten afmaken." Papendrecht-Terneuzen 1-3 (1-3). 5. Hilary Chokbugwo 0-1, 23. Peter Boudewijn 1-1,35. Ronald van Slie dregt 1-2, 45. Maik de Wolf 1-3. Scheidsrechter: M. Haak (Gorin- chem). Gele kaart: Maarten van Gastelen (Papendrecht), Danny ter Steege, Ronald van Sliedregt (bei den Terneuzen). Aantal toeschou wers: 250. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Danny Magito, Danny ter Steege, Eric-Jan Naudts; Matti Buijsse (70. Ramazan Kesik- bas), Mamadouba Gueye, Mike But, Maik de Wolf (85. Roel Alberti); Hi lary Chokwugbo (77. Stefan Saey) en Ronald van Sliedregt. ZWIJNDRECHT - De reserves van hoofdklasser Hoek moes ten zaterdag in de uitwedstrijd tegen WGZ 2 voor het eerst dit seizoen genoegen nemen met een gelijkspel. In Zwijn- drecht werd het 0-0, waar het volgens begeleider Johnny de Ritter „ook 8-8 had kunnen zijn". De Ritter, bij afwezigheid van Arie Dekker verantwoordelijk voor de coaching van Hoek 2, had met name Ferdi Kabal en Peter Hamelink een aantal kansen zien missen, maar moest desondanks erkennen dat op het gelijkspel niets af te dingen viel. „Al met al was het een terechte uitslag", zei hij. „Ik kon niet zeggen dat Hoek of WGZ ook maar enig moment een overwicht had." AZW 2 was opnieuw dicht bij zijn eerste winstpunt van dit seizoen, maar leed op eigen veld tegen Kloetinge 2 uiteinde lijk een 1-2-nederlaag. De jonge ploeg van trainer Piet de Vries had tegen de nummer tien van de ranglijst vooral in de eerste helft het beste van het spel. Voor de rust bracht Jordi Verstraeten de thuisclub op 1-0. Twee tegendoelpunten van Jan Baaijens in de laatste twintig minuten van de wedstrijd velden echter het vonnis.over AZW: 1 -2 TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen hoopten zater dag de verrassende 3-1-zege op Halsteren van twee weken te rug een vervolg te geven op eigen veld tegen Wilhelmina Al, maar kwamen van een koude kermis thuis. Trainer Dennis Sanches was zijn wedstrijdbespreking al begonnen toen een telefoontje van de tegenstander duidelijk maakte dat er niet gespeeld zou worden. De bus van Wilhelmina had het name lijk in de buurt van Breda begeven. HULST - De A-junioren van HVV'24 boekten zaterdag op ei gen veld hun vijfde opeenvolgende zege. Tegen hekkensluiter Steenbergen Al werd het 6-4. Echt tevreden was trainer Hon- ny Claessens echter niet. „Steenbergen bleek wel beter dan we vooraf verwacht hadden, maar we hadden wel degelijk last van onderschatting", zei hij. Halverwege de tweede helft keek HW'24 zelfs nog tegen een 2-3-achterstand aan. Voor de ploeg uit Hulst was Ruben van der Hoeven met drie treffers topscorer. Jari Vyane (tweemaal) en Evert van den Berg scoor den de overige goals. Terneuzense Boys Al kwam in Tilburg niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Jeka. De beste kansen waren weliswaar voor de met vijf invallers spelende Zeeuws-Vlamingen, maar over het algemeen had Jeka het beste van het spel. De thuis club nam voor de rust een 1-0-voorspong, maar al vroeg in de tweede helft zorgde Yljaz Yavuz voor 1-1. TERNEUZEN - De B-junioren van HW'24 en Terneuzen konden ook zaterdag geen potten breken in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal. HW'24 verloor in Waalwijk met 7-2 van WSC B1 en Terneuzen B1 ontsnapte tegen RCS B1 zelfs aan een nederlaag met dubbele cijfers: 9-0. HW'24 kwam in het duel met WSC al vroeg op een 3-0-ach- terstand en was daarna geen moment bij machte om terug te komen. Via 3-1 werd het nog voor de rust 5-2 en uiteindelijk dus 7-2Voor HW'24 scoorden Tim Mechelink en Pieter War rens. Terneuzen B1 was tegen RCS B1 nog minder op dreef en droop tenslotte af met een 9-0-nederlaag. „Ons enige wapenfeit was een kans van Timo de Bruijn", zei begeleider Hans Klander- mans na afloop. „Voor het overige was RCS een maatje te groot." De ruststand in het eenzijdige duel was al 4-0. T porWim de Vos XT JANSTEEN - Steen moest steren thuis tegen koploper eelandia Middelburg roeien et de riemen die het had. Door thorsingen en blessures was de eeuws-Vlaamse formatie flink ihavend en moest er vooral et veel inzet gespeeld worden, at bleek echter niet voldoende het de bezoekers uit de ■eeuwse hoofdstad moeilijk te laken. Het geroutineerde Zee- ndia Middelburg maakte het arwei op vreemde bodem sim- tlaf: 1-4. ia resultaat kon Steen-trainer tdian Lekaj natuurlijk niet te- reden zijn, maar de oefenmees- rmaakte zijn spelers na afloop el een compliment. „Natuur- ik hadden we vandaag een ge- ivende ploeg, maar ik moet eggen dat ze met enorm veel in- t hebben gestreden. Ze heb- en in ieder geval geprobeerd itZeelandia moeilijk te maken TERNEUZEN - De wa- terpoloërs van De Schelde troffen in de tweede ronde van de bondsbeker thuis Xjord. In de eerste compe titieronde had De Schelde tegen die ploeg nog knap met 7-7 gelijkgespeeld, Maar nu bleken de bezoe kers te sterk: 5-11. De Schelde kende een goede start door in de eer ste periode een 2-1-voor- sprong te nemen. Njord speelde echter met een ge routineerd ploeg en na de tweede periode stond het 3-3. Pas in de derde perio de was het Njord dat voor het eerst- een voorsprong nam: 4-5. In de laatste pe riode bleek hoe doeltref fend de bezoekers waren. Na de 4-6 liep de ploeg uit naar een ruime 11-5-over- winning. Scores Schelde: Stefan de nie, Chris van Royen, Bas jfedorp, Cees van Houwe- ''xgen en Bram van der Heu- tei allen 1. en daarbij moet ik zeggen dat we het vooral in de eerste helft hebben laten liggen", aldus Le kaj. De trainer doelde daarbij op de momenten dat Serge Merckx en Gino van de Broeke alleen voor doelman Dylan Ger ritsen verschenen, maar in bei de gevallen kwam de Middel burger als winnaar uit de strijd. Daar stond echter wel tegen over dat Zeelandia Middelburg de gehele eerste helft domineer de (met spelbepaler Marcel Lourens in een hoofdrol) zonder overigens echte kansen te creë ren. En toch gingen de bezoe kers met een comfortabele 3-0- voorsprong de kleedkamer in. Drie schoten van ver buiten het strafschopgebied verdwenen achter doelman Job van Dorsse- laer in het doel. „Dat heeft me vanmiddag de meeste zorgen gebaard, dat is toch een kwestie van niet bij de les zijn", meende Steen-trainer Lekaj later. Mar cel Lourens, Geert Bosschaart en Alberto Conde Morgado zorgden voor die drie treffers in de eerste helft. In de tweede helft probeerde Steen wel meer druk te zetten op de bezoekende defensie. Eddy van den Bosch ging vlak achter de spitsen (topschutter Werner Bisschop en spelbepaler Wouter de Neijs ontbraken door een blessure) spelen en dat bracht Zeelandia Middelburg een paar keer in de problemen. Met zijn handelsmerk, een vrije trap, zorgde Van den Bosch wel voor 1-3 maar verder bleef doelman Gerritsen telkens overeind. En terwijl de emoties in het veld nogal eens hoog opliepen, kon Zeelandia Middelburg weer wat verder van het eigen doel gaan spelen. Marcel Lourens kon ver volgens voor de vierde Middel burgse treffer zorgen. Steen-Zeelandia Middelburg 1-4 (0-3). 12. Marcel Lourens 0-1, 37. Geert Bosschaart 0-2, 45. Alberto Conde Morgado 0-3, 51. Eddy van den Bosch 1-3, 78. Marcel Lourens 1-4. Scheidsrechter: C. Dirkx (Reus- el). Gele kaart: Michel van den Bosch, Serge Merckx, Michiel Vink (allen Steen), Gaza Ambiti, Michel Sinke (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 150. Steen: Job van Dorsselaer; Johnny Bogaert, Michiel Vink, Eddy van den Bosch, Danny van Daalen; Pe ter Lernout (87. Peter de Bot), Mar co Ottjes, Serge Merckx, Gino van de Broeke (46. Tom Lernout); Michel van den Bosch en Kasper Omerus (73. Dennis Buys). HVV'24-spits Jorden Takeddine probeert de bal aan te nemen met RCS-verdediger Sander Schutte in de rug. Niels Tournoy (links) en HW- aanvaller Percey Verlinden (links) wachten op het vervolg. foto Peter Nicolai door Jack Begijn HULST - Scheidsrechter Sturms uit Sint Jansteen bezorgde HVV'24 in het duel met RCS met nog een halfuur te spelen een straf schop in cadeauverpakking. Johnny Lensen werd licht aan het shirt getrokken, maar dat was voor de leidsman voldoende om een strafschop toe te kennen. Jorden Takeddine belastte zich met het karwei en maakte geen fout: 1-1. Johnny Lensen zei na afloop 'gevoeld' te hebben dat er iemand aan zijn shirt trok. „Maar of dat een penalty waard was, weet ik niet. Ik zou stom zijn om te zeggen dat dat niet terecht was. De beslissing laat ik in het midden", zei hij diplomatiek. Scheidsrech ter Sturms zelf was duidelijk in zijn beslis sing. „Als je wordt vastgehouden in het strafschopgebied, dan staat daar maar één straf op: penalty. Was deze overtreding op het middenveld begaan, dan had ik ook ge floten. Bovendien protesteerde heel RCS, behalve de speler die de overtreding beging: Aschraf Elhrouz. Dat zegt genoeg." Hoe dan ook, HW'24 maalde niet om de commotie rond de toegekende strafschop. Uit een barslechte wedstrijd had het met enig geluk een punt weten te behalen, hoe wel tien minuten voor tij d de scheidsrechter misschien wél voor een strafschop had mo gen fluiten. Maar toen hield hij de fluit wijselijk ver weg van de mond. HVV'24- trainer Eddy van der Hooft kon onmogelijk tevreden zijn over het vertoonde spel. „De slechtste wedstrijd tot nu toe", zo keek hij terug. „We waren goed bezig. En dan zie je dit. Voor mij is er geen verklaring voor. Ach teraf gezien kwamen we nog goed weg." Het leek alsof de thuisploeg in gedachten meer bij de komende drie wedstrijden was, waarbij de nummers één tot en met drie van de ranglijst bestreden moeten worden. „Een vorm van onderschatting", vond Van der Hooft. „Je kunt nooit over een wedstrijd heen kijken. Eerst moet je het duel van van daag winnen. Pas dan zie je verder." Door het derde gelijkspel op rij heeft HW'24 zes verliespunten moeten incasse ren. De kloof met de koplopers is daardoor onverwacht groter geworden. Het duel tussen de twee Zeeuwse ploegen in de derde klasse A van het zondagvoetbal verdiende eigenlijk geen winnaar. Uitge speelde kansen waren er nauwelijks. RCS kwam ongemeen fel uit de startblokken. Met agressief spel werd HW'24 bedwon gen. De thuisploeg had het er moeilijk mee en kwam niet in het spel. „Maar dat we zo slecht hebben gevoetbald lag niet aan de te genstander", weerlegde Van der Hooft het zwakke optreden van zijn ploeg. „Van beide kanten was het een zeer matige partij." Al snel werd duidelijk dat wanneer er ge scoord zou worden, dit zou gebeuren uit een stilstaande situatie, want bij beide ploegen ontbrak de beslissende eindpass. Op slag van rust kwam RCS op voorsprong. Bij een hoekschop werd aanvaller Regillio Pinas geheel vrij gelaten. Met het hoofd gaf hij doelman De Keijzer het nakijken. Een kwartier na de rust schoot Takeddine vanaf elf meter raak. „Een totale off-day", vond Johnny Lensen na afloop. „We zijn tot nu toe heel goed bezig geweest. Laten we er maar vanuit gaan dat dit een éénmalige ge beurtenis was." HVV'24-RCS 1-1 (0-1). 44. Regillio Pinas 0-1, 60. Jorden Takeddine 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: F. Sturms (Sint Jansteen). Gele kaart: Regillio Pinas, Joey van der Zweep en Aschraf Elhrouz (allen RCS). Aantal toeschouwers: 200. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Kees Duitemeij- er, Davy van de Berg, Maarten Scheerders, Hans Goethals (82. Amos Adde); Percey Verlinden (62. Norbert Baart), Kieran O'Shea, Hans van Damme (62. Dimitri Verlinde), Jorden Takeddine; Jeroen Claessens en Johnny Lensen. door Peter Snelders TERNEUZEN - Axel zakt weg uit de kop van het klassement in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal. De ploeg verloor gisteren met 0-1 van een sterker Hoofdplaat. Koploper Biervliet i maakte geen fout en won enigs zins geflatteerd met 4-0 van Sluis. Het streekduel SDO'63- Terhole eindigde verrassend in 1-4. Vogelwaarde heeft de stij gende lijn te pakken, want het won met 3-2 van Philippine. Axel-Hoofdplaat 0-1: Hoofd plaat was de sterkste ploeg. Op de zege viel niet veel af te din gen, want Hoofdplaat kreeg een viertal goede scoringskansen tegen één voor Axel. Uit een cor ner van Barry Sutin scoorde Alf Waat jes na een kwartier het eni ge doelpunt. Uitblinker bij Hoofdplaat was Martin Scher- beijn. SDO'63-Terhole 1-4: Door een eigen doelpunt van Floyd de Vries kwam SDO'63 op voor sprong. Voor de pauze werd het gelijk door Jean-Paul Egger- mont. Bij die stand schoot Wil liam Freijzer voor de bezoekers tegen de paal. Na rust werd de productie voor de bezoekers verzorgd door Jean-Paul Egger- mont,. Giovanni Verbraeken en Erwin van Dorsselaer. Vogelwaarde-Philippine 3-2: Vogelwaarde kende een voort varende start en kreeg al na twee minuten een strafschop. Die werd echter gemist door Ro bin Oppeneer. Het bleek uitstel van executie door twee doel punten van Björn Vermeerssen nam Vogelwaarde een 2-0-voor- sprong. Kort voor de pauze kreeg Philippine aansluiting via een dubieuze strafschop die verzilverd werd door Marnix Schieman. Op aangeven van Artjan Lambert liet Arno Wau- ters in de 80e minuut met een harde en fraaie kopbal 3-1 note ren en even later bepaalde Stijn Gielliët de eindstand op 3-2. Biervliet-Sluis 4-0: De thuis ploeg was iets gevaarlijker en sprong vooral beter met de doel kansen om. Voor de pauze nam Biervliet de leiding uit een straf schop van William Faes. Hij liet ook in de 90e minuut vanaf elf meter 4-0 noteren. Tussendoor waren het Jasper van Houcke en Idric Javuz die voor de thuis ploeg doel troffen. Graauw-Schoondijke 2-1: Ro nald Vael opende na een kwar tier de score. Nauwelijks drie minuten later liet Marcel Ver schuren 2-0 aantekenen. Rond het halfuur legde Anthony de Wever de eindcijfers vast. Hulsterloo-Groede 3-1: Over het algemeen had Hulsterloo wel wat vaker een overwicht en dat drukte het na een kwartier uit in de 1-0 van Cristoph Praet. Op aangeven van Jan Bosman zorgde Mario Vermeirssen in de 55e minuut voor 2-0. Vijf minu ten later bracht Frank Staelens voor slechts even de spanning terug (2-1), want kort daarop maakte Kenneth Mangnus er 3-1 van. TERNEUZEN - Het was vallen en opstaan met de Zeeuws- Vlaamse basketbalclubs in de mannencompetitie. Schelde- sport 2 behaalde een knappe 60-56-overwinning op de reser ves van BV Souburg 2. Voor waarts kwam er nauwelijks aan te pas tegen Marathon: 69-52. Marathon-Voorwaarts 69-52 (34-20): De Axelse ploeg bleek fysiek niet opgewassen tegen Marathon. Dat werd vroeg in de wedstrijd zichtbaar toen center Terry van Waesberghe bij Voor waarts met een enkelblessure moest uitvallen. Die verzwak king kon niet worden opgevan gen. Alleen de routiniers Ruud de Bruijn en Arjan Joziasse kon den zich meten met de Vlissin- gers. Bij de rust was het verschil al opgelopen tot veertien pun ten. In derde periode was er even een teken van herstel bij Voor waarts, maar de kloof was te groot. Ruud de Bruijn was met 17 punten topscorer. BV Souburg 2-Scheldesport 2 56-60 (22-24): De Terneuzena- ren werden in de beginfase over rompeld door de thuisclub. Na de eerste periode keek Schelde- sport tegen een 15-8-achter- stand aan. In de slotminuut van de eerste helft was er ineens de ommekeer. Scheldesport scoor de negen punten op rij door drie benutte vrije worpen van Ge rard Phylipsen en treffers van Tony Jansen en Martin van Ham. In de derde periode werd de basis gelegd voor de overwin ning. Onder impuls van Van Ham liep Scheldesport uit naar royale cijfers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41