PZC Scaldina op weg naar lijfsbehoud Hollestelle zwaar teleurgesteld Dreischor pakt de eerste punten in de vijfde klasse Peter van Houwelinge heeft beste eindschot Kerkwerve kan geen rol van betekenis spelei Zuivere hattrick voor WIK-speelster Kloet Brouwershaven sterker in Schouwse derby in vierde klasse: 3-1 uitslagen agenda maandag 27 oktober 2003 Squashers elfde Gelijkspel voor 3BSD 2 Gastcoach spreekt harde woorden over korfballers All Ready Terneuzen op derde plaat Schaatsen Voetbal Volleybal door Evelyn Pokorni ZIERIKZEE - In het vrouwen voetbal waren WIK en ZSC af gelopen zaterdag succesvol. De ploeg uit Kerkwerve was Rijs- oord met 3-1 de baas en ZSC won met 4-1 van SVD. Zierikzee verloor de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp met 5-3. WIK'57-Rijsoord 3-1: Dankzij een hattrick van Saskia Kloet in de eerste helft werd het voor rust al 3-0 voor de thuisploeg. Trainer Kees Westdorp sprak na afloop van een 'positieve pot voetbal' omdat de hattrick van Kloet uit goede combinaties met Bianca Kloet, Jaime van Beve- ren en Mariska Hart was ont staan. Dat was voor hem een bewijs dat de vrouwen uit Kerk werve een positieve ontwikke ling doormaken. SVD-ZSC'62 1-4: Na tien minu ten - al bij een 1-0-achterstand - maakte Joyce Brand voor de ploeg uit Scharendijke de ge lijkmaker uit een strafschop. Kort daarop zorgde zij ook voor de 1-2. Vlak voor rust bracht Mirjam Hillebrand, na een diep tepass van Mariëlle van Oeve- ren, de stand op 1-3. Diezelfde Hillebrand bracht de score een kwartier voor het eindsignaal, dankzij een steekpass van An neke Stins, op 1-4. Zierikzee-Nieuwdorp 3-5: Hoe wel de vrouwen van de thuis ploeg niet echt werden wegge speeld, leek het na de eerste helft toch al een verloren strijd. Binnen twintig minuten keek het team van trainer Youri Vo gelzang tegen een 3-0-achter- stand aan. Eén van de oorzaken was wel licht het ontbreken van de Zie- rikzeese keepster (wegens werk waardoor één van de beste veldspeelsters op doel stond. Na rust was de keepster echter wel aanwezig, waardoor er ook me teen sprake was van enige con trole op het goede spel van Nieuwdorp. Iris Verloo scoorde twee keer en Femke Akkersdijk één keer. Mevo wacht nog op eerste zege door Ko de Ridder BROUWERSHAVEN - Brou wershaven heeft zaterdag de Schouwse derby in de vierde klasse B tegen Mevo gewonnen. Op het winderige sportpark On der de molen kwam de Zierik- zeese hekkensluiter aan slim heid te kort: 3-1. Het was gelijk vanaf het begin raak. Al in de vierde minuut kwam Brouwershaven-speler Steef Kloet op links opzetten. Zijn goede voorzet werd vak kundig afgewerkt door Marcel Duinhouwer: 1-0. Vier minuten later was het weer raak. En dat tweede doelpunt kwam op na genoeg dezelfde wijze als het eerste tot stand, alleen dan van af de rechterkant. René Dale bout tekende voor die 2-0. Mevo was overdonderd door de vroege 2-0-achterstand. En het had ook geen idee wat het er te genin moest brengen. „Ik had juist een extra aanspeelpunt op het middenveld aangebracht. Die moest ervoor zorgen dat de vleugels voorzien werden van ballen. Maar die opzet is hele maal de mist ingegaan", zei Me- vo-trainer Wim van de Linde na afloop. Toch kwam de Zierikzeese ploeg in de 24e minuut op 2-1. De verdediging van Brouwer shaven stapte te laat voor bui tenspel, waarna Kim van Veen op fraaie wijze scoorde. Van Veen is nieuw bij Mevo, nieuw ook in het Schouwse voetbal. „Ik ben afkomstig van de zondag-vierdeklasser Am- merstol uit Berg-Ambacht. Vanwege mijn Schouwse vriendin ben ik nu bij Mevo te- WENEN - Het Nederlands squashteam is bij de wereld kampioenschappen in Wenen als elfde geëindigd. Oranje won zaterdag in het laatste duel met 2-1- van Ierland. Nederland was in Wenen als twaalfde ge plaatst. ANP recht gekomen", legde hij uit. Na het doelpunt van Van Veen werd het spel van Mevo iets be ter. Voor rust leverde dat echter niet al te veel gevaar op voor het doel van Brouwershaven. Na rust gebeurde dat wel. Van Veen had toen de pech dat zijn snoei harde inzet via de bovenkant van de lat over het doel ging. Na verloop van tijd werd de wedstrijd wat grimmiger. De gelijkmaker hing in de lucht. Maar de thuisploeg stak daar een stokje voor. In de 69e minuut bediende René Dalebout Frank Kristalijn van een goede voor zet, die Kristalijn vervolgens binnenschoot: 3-1. Daarna was Mevo niet meer in staat een vuist te maken. Brou wershaven-trainer Arie Janse gunde zelfs René Dalebout een welverdiende publiekswissel. Collega Van de Linde kon zich dat niet permitteren, maar Kim van Veen had er misschien een verdiend. Hij is een slimme, hardwerkende spits, die heel moeilijk van de bal is te zetten. Alleen moet hij meer ondersteu ning krijgen van zijn medespe lers. Na het laatste fluitsignaal waren beide trainers het erover eens dat de Brouwershaven ver diend gewonnen had. Mevo blijft hierdoor nog steeds in af wachting van de eerste sei zoenswinst. Brouwershaven-Mevo 3-1 (2-1). 4. Marcel Duinhouwer 1-0,8. René Da lebout 2-0,24. Kim van Veen 2-1, 69. Frank Kristallijn 3-1. Scheidsrech ter: C. Heyt (Koudekerke). Gele kaart: Jeroen Pen en Eelco Berre- voets (beiden Mevo). Aantal toe schouwers: 75. Brouwershaven: Meivin van Ast, Remy Lievense, Pieter Kristelijn, Spelmoment in de derby Brouwershaven-Mevo. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het eerste team van Scaldina deed in de tweede klasse van de tafeltenniscompe- titie goede zaken. In de strijd om lijfsbehoud werd een 6-4-over- winning behaald op medede gradant ODT 2 uit Roosendaal. Hans Volkeri, Arjan Bom en Cor Smalheer haalden steeds in de vijfde game de winst binnen. Smalheer deed dat met 11-7 te gen Rudolf van Gastel, Bom met 11-8 tegen Richard van Zant- vliet en Volkeri met 11-7 tegen John van Oers. Bom en Volkeri moesten hierna wel het dubbel spel inleveren. Volkeri versloeg vervolgens Zandvliet (11-5, 14- 16, 11-4 en 11-1) en tenslotte Van Gastel met 11-9, 16-14, 5- 11 en 11-8. Bom stuurde Van Zandvliet met 11-9, 11-7, 3-11 en 11-1 terug naar de kant. Na de 7-3-overwinning van het tweede Scaldinateam op Kapel- Ie 3 strijden Etienne Driessen, Pang Yuen en Jan Kik samen ZIERIKZEE - De biljarters van 3BSÜ 2 uit Zierikzee hebben in de derde divisie gelijkgespeeld tegen Pierre de Jonge Automa ten uit Etten-Lcur. Het zag er voor de thee niet naar uit dat een punt in Zierikzee zou blijven. Ton van Beveren ver loor in zijn eerste partij van dit seizoen in 70 beurten van Aarts: 19-25. Ron Speijer kon het net niet bolwerken tegen Uitdewil- ligen. Ondanks hevig verzet ging de zege naar de bezoeker: 18-20 na 40 beurten.Jan Suy- kerbuyk en Philip van der Male zetten met succes de achtervol ging in. Van der Male versloeg Duin met 25-23 na 50 beurten. Jan Suykerbuyk nam Hendriks in een ijzeren greep en liet los na winst: 30-17 na 47 beurten. met Oudelande om het kampi oenschap in de viercie klasse C. Driessen pakte ook deze keer weer van alle drie de tegenstan ders een punt af. Met 11-4,11-9, 9-11, en 11-7 versloeg hij Rinus Eversdijken met 9-11,11-4,11- 8 en 11-5 Martin van Ieperen en met 11-4, 8-11, 11-8 en 13-11 Rik Syp. Yuen pakte twee pun ten door Van Ieperen met 11-8 en twee keer 11-5 te verslaan en Syp met 9-11 en drie keer 11-7. Kik wist alleen met 11-7, 11-5 en 11-6 van Van Ieperen te win nen. Het derde Scaldinateam moest de meerdere erkennen in het Het Markizaat 6 uit Bergen op Zoom: 4-6. Mario van Pope- rihg bleef ongeslagen en pakte drie winstpunten. Jan Remmers en Hans Jonker voegden daar gezamenlijk één punt aan toe door winst in het dubbel. Voor Scaldina 4 is het doek in de vijfde klasse B al gevallen. Na het 9-1-verlies van vorige week moesten Gerrit van den Bosch, Kees Sonneveld en Bram Vroegop nu het team van SVNB 3 met 10-0 feliciteren. Scaldina 5, dat aardig bezig is in de zesde klasse B, moest tegen Arnemui- den een 3-7-verlies incasseren. Bert van der Wiel pakte twee winstpunten en Corné den Otter won éénmaal. Bert de Jong zag zijn kans op winst tegen Lianne Meulenberg in de vijfde game met 11-13 net zijn neus voorbij gaan. Scaldina 6 kon het ook niet bolwerken tegen Oudelan de 4 en vertrok met een 2-8-ver- lies. Evelien Kostense en Koop Broekhuizen pakte ieder één winstpunt. Het eerste jeugdteam met Niels en Koen van Velthoven en Youri van Dijken staat door de 8-2- winst op Oudelande 2 nu met 37 punten aan kop bij de junioren vierde klasse B. Het tweede jeugdteam met Nicole Ver braak, Lennart den Otter en Wim van der Wielen behaalde een 6-4-overwinning op Het Markizaat 7 en staat met 28 punten op de tweede plaats in de junioren zesde klasse A. Het aanvalsvak van All Ready staat klaar voor een vrije bal. door Ben Hameeteman BRESKENS - All Ready heeft zich zaterdag voor de zoveelste keer dit seizoen het kaas van het brood laten eten. De uitwed strijd in Breskens tegen BKC gingmet 15-10 verloren. De Zie rikzeese korfballers staan nu zesde in de derde klasse B. Andermaal verving oud-All Ready-coach Gijs Hollestelle de afwezige Harm Brandt, die zich deze dagen als teambegeleider inzet bij de nationale korfbalse lectie. En voor de tweede keer in successie bezorgden de rood zwarten hun gastcoach een te leurstellend optreden. „Ik ken All Ready niet meer terug in ver gelijking met vroeger. Toen ik nog coach was, kwam All Ready altijd terug. Dat felle is hele maal weg. Daar waar er voor heen nogal eens een schepje bo venop werd gedaan, laten ze nu heel snel het kopje hangen", al dus Hollestelle, die nu coach is van Juliana uit Oud-Gastel. Drie seizoenen geleden boekte All Ready tegen ploegen als BKC nog goede resultaten. Za terdag werden de korfballers vooral in de tweede helft volle dig overdonderd. Hollestelle: „Het probleem met deze groep nu is dat slechts de helft degelijk speelt en de andere helft niet goed meer is. Jongens als Jan- Willem van Nieuwenhuijze en Maurice Brul spelen bijvoor beeld ver onder hun niveau. Ro nald Snoek en Henk de Graaf spelen degelijk, maar Manon Torensma is niet meer zo goed als voorheen. Het is ook niet zo dat de tegenstanders beter ge worden zijn, All Ready is in zijn totaliteit minder geworden." De start van de Schouwse korf ballers in het Zeeuws-Vlaamse was allesbehalve geweldig te noemen. Vlot zorgde de thuis ploeg voor een 2-0-voorsprong. All Ready kwam evenwel terug en geruime tij d ging de strij d ge- lijk op. Vlak voor rust maakte Henk de Graaf een schitterend afstandsschot. Halverwege het duel werd zodoende met een 7- 6-voorsprong de kleedkamer opgezocht. „Ik heb in de rust te gen ze gezegd dat ze in de twee de helft het gat groter moesten maken. En ik zei dat het in elk Steef Kloet, Edwin Hof, Marcel Duinhouwer, Ivo Fonteine, Frank Kristalijn, Eelco Janse (63. Danny Jonker), Rene Dalebout (84. Sytze van der Wekken). Mevo: Arno Schipper, Thijs Mar- kusse (30. Rob Moerman) Mark van der Linde, Danny van Vossen (75. Mark van Hekke) Ton van de Kloos ter, Ezra van Doorn, Eelco Berre- voets, Jeroen Pen, Eric de Vrieze (50. Maarten Bil), Kim van Veen, Mathijs Heeres. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dreischor heeft in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal de eerste punten binnen. De ploeg won van Vol harding: 1-2. Renesse versloeg in eigen huis Nieuw Borgvliet, Ouwerkerk was kanloos tegen WVV'67. Mede dankzij twee treffers van Erik de Groene won Luctor'88 met 3-2 bij Jong Am- bon. Hierdoor blijft de ploeg uit Heinkenszand koploper. Volharding-Dreischor 1-2: Hoewel de thuisploeg in de eer ste helft een licht overwicht had, opende Jaimy Tiggelman de score namens Dreischor: 0-1. Dezelfde speler zorgde na rust voor 0-2, waarna Kees Huizen een kwartier voor tijd de span ning terugbracht door tegen te scoren namens Volharding: 1-2. De wedstrijd bleef hierdoor spannend, maar in de stand kwam geen verandering meer. Door dit resultaat behaalde Dreischor de eerste punten van dit seizoen, iets waar men bij Volharding nog steeds op id Renesse-Nieuw Borgvliet In een hard, maar sportiefj stond Renesse in de eerste^ onder druk. Toch werd erj gescoord. Tien minuten tijd werd Leon Bakker ma) winnaar voor de thuispj door uit een hoekschop i John Berrevoets de enige trj aan te tekenen: 1-0. WVV'67-Ouwerkerk 5-0:Dtj zoekers hadden weinig jj brengen tegen een WW'67 dat al snel via Jen Swagemakers de score opaj 1 -0Nog voor rust bouwdal de Velde en opnieuw Swaga kers deze voorsprong uitnaj 0. Tot slot voegden Ralph ij ben en Mark Almekindeisi twee doelpunten hieraan to] Jong Ambon-Luctor'88 2-3:Es Groene 0-1, Paulo da Silva Go« 1, Martin Waisapy 2-1, Jurga Maldegem 2-2, Erik de Groent! Lewedorpse Boys-Vosmeer IJ nald Smits 1-0. Robur-Kwadendamme 3-2: ift van Liere 1-0, Gerard Tibbel han Beulens 2-1, Serge Beub Andy Latusia 3-2. door Jan Rooyers OOSTERLAND - Peter van Houwelingen van de vereniging 3BSD/Zierikzee heeft het bil- jartkainpioenschap eerste klas se driebanden klein van het dis trict Schouwen-Duiveland gewonnen. Daarmee voldeed hij aan de verwachtingen, maar het ging niet zonder slag of stoot. Bij het ingaan van de laatste ronde schreef wedstrijdleider Martin Capelle Jan Eycken- boom van de vereniging Windenburg als leider in de tus senstand op het bord. Waar Van Houwelingen in de tweede zit ting een nederlaag tegen Leo Koopman had opgelopen, had Eyckenboom alleen tegen in valler Paul Bodbijl in de vorm van een remise lichte schai gelopen. Dat betekende dal Eyckenboom in de finalel Peter van Houwelingen aa mise genoeg had om de til het daaraan verbonden j naar de gewestelijke finale, november in Zierikzee, te ken. Ruim twintig beurtei hielden beide spelers elks evenwicht. Jan Eyckeii capituleerde pas toen zij genstander over het bestel schot bleek te beschikkei 24 in 43 beurten. Het lei Van Houwelingen het oenschap en de uitzending de gewestelijke finale op werd dus toch Van Hom gen, maar hij mag nog alti leurgesteld zijn over het fe deze eindstrijd geen proi opleverde. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie KERKWERVE - Het eerste ta- feltennisteam van Kerkwerve is niet in staat enige rol van bete kenis te spelen in de derde klas se. Dat laat de 8-2-nederlaag te gen 't Batje 2 wederom zien. Alleen Stoffel van de Wekken pakt regelmatig de punten voor zijn team. Ook dit keer was hij verantwoordelijk voor de twee behaalde punten. Jaap Huigens en Maurice van Slobbe moesten hun tegenspe lers de winst laten. In het dub belspel kwam Kerkwerve er ook niet aan te pas. Door de neder laag zakt Kerkwerve naar de laatste plaats op de ranglijst. Voor aanvang van de partij stond Kerkwerve nog één punt voor op 't Batje, nu zeven pun ten achter. Kerkwerve 2-MZ 2 2-8: JosLin deman won twee van zijn enkel partijen, zelfs één met verzwik te enkel. De overige wedstrijden gingen verloren. Kerkwerve 3-Hotak '68 li Het derde team won overdi lijk van het tiende team Hotak'68 uit Hoogerheide.j Plandsoen kwam drie kea winst, Leo Flikweert en Wil Huigens twee keer. PAPENDRECHT - Eerste ser Terneuzen heeft gis weer eens gewonnen. Pi drecht werd in eigen hui 3-1 verslagen. Hilary Chokbugwo tikte i al na vijf minuten binnen. Boudewijn scoorde halver de eerste helft tegen. Nog rust maakten Ronald van dregt en Maik de Wolf hei wei voor Terneuzen al ai Door de overwinning stat Zeeuws-Vlamingen nu derde plaats. Biljarten foto Peter Nicolai Oosterland. Kampioenschap eerste klasse driebanden klein district Schouwen-Duive land. 1. Peter van Houwelingen, 3BSD/Zierikzee 8-0.657-6, 2. Jan Eycken boom, Windenburg 7-0.592-6, 3. Sjaak de Visser, 3BSD/Zierikzee 6-0.622-6, 4. Paul Bodbijl, DOS 5-0.537-7, 5. Leo Koopman, DOS 4-0.461-4, 6. Ger Monster, DOS 0-0.402-4. Den Haag. Peter van Vliet Marathoncup. Se nioren 2. 28. Cor Natte (Noordgouwe); 31. Piet van den Aarsen (Burgh Haamstede). géval al beter liep dan een week eerder, toen we maar vijf keer scoorden", vertelde Hollestelle. Een omzetting in het team van BKC zorgde er echter voor dat de bezoekers binnen no-time te gen een 9-7-achterstand aanke ken. „We werden meteen na de rust weggeschoten door BKC. Vooral enkele dames waren goed bezig. In de laatste tien mi nuten zie je van die wanhoops- aanvallen en dan gaan de kopjes steeds vaker naar beneden han gen. Ik had dit niet van ze ver wacht", zei een zwaar teleurge stelde Gijs Hollestelle. Scores All Ready: Ronald Snoek, Manon Torensma, Maurice Brul en Henk de Graaf 2, Jan-Willem van Nieuwenhuijze en Esther Snoek 1 Jeugd. Schouwen-Duiveland. A-junioren: Walcheren A1-DFS A1 1-5. C-junioren: Din- teloord C1-DFS C1 6-1, DFS MODIVO MC1 2-1. D-pupillen: DFS Dl-Duiveland D1 2-3, Bruse Boys D3-DFS D2 0-11. WEA Mevo '80 Recreatievolleybal competi tie. Poule A: v.c. Lob-Zeelandia 1 1-2, Café De Stulp-WEA Mevo '80 1 1-2, Big Boss- Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 3-0, HCR De Kroon/Wiska 1-Atlas/Korstanje 3-0, Zeelan- dia 2-Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 1-2, Praktijk Jan/Cluzona-Profile Tyrecenter Ri nus Roon 0-3. Stand: Big Boss 7 6 1 18 Profile T. 6 5 1 15 Zeelandia 1 5 5 0 13 v.c. Lob 6 4 2 12 Café De Stulp 5 3 2 9 WEA/M.'801 6 3 3 9 HCR De Kroon 7 4 3 9 Duiv. V./Kw. H3 7 2 5 9 Praktijk Jan/C. 6 2 4 5 Zeelandia 2 6 15 5 Atlas/K. 7 16 4 Ravia/T. 6 15 3 Poule B: Café De Vlinder-WEA/Mevo '80 jeugd 3-0, Fixet SchuddebeursS de Verfbron 0-3, Schilder de Oude H4-Sgravo/DEK verkeersoplB 3-0, Zeelandia 3-WE A/ Mevo '80: actief in gezondheid-Mazda Leot 1-2. Stand: De Vlinder 6 5 1 15 Connexxion 6 5 1 15 Sgravo 6 5 1 14 Kwiek H4 7 4 3 14 WEA/M.'80 3 5 5 0 13 Fixet Sch. 6 3 3 10 Marleco/C. 2 5 2 3 6 Zeelandia 3 6 1 5 3 VVOZ 5 0 5 2 Sgravo-DEK 6 1 5 2 WEA/M. jeugd 6 1 5 2 Poule DA: Duckhams motor olie' na-Bolle Dier&Tuin/Wik 1 3-0, Sporthuis Zierikzee D1-HCR De' Wiska Dames 0-3, DRS/Wik 20 Dames 2 3-0. Stand: DRS/Wik 2 5 5 0 15 Mazda L 6 5 1 14 WEA/M. Dl 6 5 1 14 Bolle Dier 6 4 2 10 HCR De Kr. 7 4 3 10 Duckhams 6 3 3 9 DRV acc. 4 2 2 8 CZ actief 6 1 5 7 Kwiek/Sp. D1 5 2 3 5 Cluzona/D2 6 0 6 1 WEA/M.'80 M 5 0 5 0 maandag II Zaa WK korfbal. Eerste ronde. Hongarije-Groot-Brittannië, 20» Spanje-Zuid-Afrika. Locatie: Baskensburg in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32