van Kloetinge neemt toe PZC A-junior bezorgt Meeuwen de zege Arnemuiden laat te veel kansen liggen frommelgoals en chaos in wedstrijd tegen Quick Boys: 2-2 maandag 27 oktober 2003 Rillandia in slotminuut onderuit Nuttige zege voor Oostkapelle Smerdiek lijdt eerste verlies Vrouwen Oostkapelle vallen terug toonbeeld Tactisch kvelandse formatie houdt Ter Leede op 2-2 Goede vorm AALST - Voor Rillandia sloeg zaterdag in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Roda Boys het noodlot toe. In Zeeuwse ogen stonk de winnende treffer van Arjan Dekkers naar bui tenspel. Het doelpunt werd echter toegekend en dus stond de ploeg van Paul van Buuren met lege handen: 3-2. De thuisclub had het duel in het eerste halfuur al moeten be slissen. In die fase was Rillandia zoekende. Guus Heijmans, Renato Helgers en Martijn van Elzakker waren niet inzet baar. Daardoor kregen Michiel van Trijen, Hakim Didi en Mark Minnaard speeltijd. Het was uitgerekend Minnaard die bij een uitval Rillandia lucht verschafte: 0-1Het lukte de Zeeuwen niet om die voor sprong tot de rust vast te houden. Na een hoekschop bracht Paul Soethout beide partijen op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft namen de bezoekers opnieuw de leiding. De keeper van Roda Boys maakte een zware overtreding op de doorgebroken Hakim Didi die met geel werd bestraft. De vrije trap werd door Arjan Koopmans fraai ingeschoten: 1-2. In de 70e minuut trok Jurko de Koek bij een onoverzichtelijke situ atie in het strafschopgebied de stand weer gelijk: 2-2. Dat leek ook de eindstand te worden, totdat Arjan Dekkers zijn betwiste doelpunt maakte: 3-2. ZWIJNDRECHT - Oostkapelle speelde bij WGZ een van de betere wedstrijden van het seizoen. Na rust drukten Wilfred Schipper en Al win van Ham het veldoverwicht in treffers uit: 0-2. Na een uur kwamen de bezoekers op voorsprong. Een vrije trap van Alwin van Ham werd verlengd door Hajo Barth en Wilfred Schipper kopte de 0-1 binnenHet was meteen de eer ste treffer van het seizoen voor Schipper die met de week beter gaat spelen. Ook de wisselwerking met Van Ham verloopt steeds vlotter. Na de openingstreffer koos de thuisclub voluit voor de aanval. Met vier spitsen werd geprobeerd om de gelijkmaker op het bord te krijgen. Dat lukte niet. Bij een uitval besliste Van Ham het duel, nadat hij door Wilfred Schipper met een slim steek balletje vrij voor de keeper was gezet: 0-2. GOES - De vrouwen van Smerdiek leden in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal de eerste nederlaag. Tricht was met 2-1 te sterk. Zwaluwen-Kloetinge 1-0: De thuisclubwas wel iets beter, maar nadat de ploeg er tien minuten voor tijd er zelfs niet in slaagde een strafschop te benutten, leek Kloetinge toch een punt uit Vlaardingen mee te kunnen nemen. Twee minuten voor tijd werd het echter nog 1-0. Spijkenisse-De Meeuwen 2-1: Nadat Meeuwen tien minuten voor rust op achterstand was gekomen, kon halverwege de tweede helft Nandine Ovaa verdiend gelijk maken. De Meeuwen probeerde daarna door te drukken en leek de winst te grijpen, maar de treffer viel een kwartier voor tij d aan de andere kant. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal eindigde Oostkapelle-Rijsoord teleurstellend in 1-1. De Walcherse for matie zakt hierdoor naar de middenmoot. Oostkapelle-Rijsoord 1 -1: De bezoekers kwamen halverwege de eerste helft verdiend op 0-1 tegen een thuisclub, die slecht op dreef was. Pas tien minuten voor tijd werd het gelijk via een terecht toegekende strafschop van Suzanne van de Knijff. Hoek geeft z'n trainer meer lucht nieuwe vondsten. Zo week Ar jan Human vaak uit naar links en speelde Mare Minnaert die per op de flank dan hij gewend is. „Wij werden er door verrast", gaf Aandewiel toe. „Ik wilde achterin één-op-één spelen, maar moest door de speelwijze van Hoek omschakelen." Het had ook te maken met de vliegende start van Hoek. De Katwijkse keeper Kromhout ging in de elfde minuut opzich tig in de fout, waardoor Human een ideale kopkans kreeg en de rebound midden voor de goal voor een hachelijk tafereel zorg de. Het was een eerste waar schuwing, die tien minuten la ter werd gevolgd door een goal. Arjan Human zette twee tegen standers in de wind en schoot hard op de keeper. De terug springende bal werd door Min naert feilloos ingeschoten: 1-0. Het werd bijna ook nog 2-0toen Van den Ouden op twee meter van de goal een voorzet van Minnaert van zijn hoofd liet af ketsen. Daardoor kon Quick Boys na de rust door treffers van Maarten Bak en Hendrik van Beelen de stand ombuigen naar een voorsprong. Dankzij de goal in blessuretijd sleepte Hoek er toch nog een punt uit. Thomas Ragut strompelde ruim voor het einde al met een blessu re van het veld. De verdediger, die een beste wedstrijd speelde, mist morgen vrijwel zeker het bekerduel voor eigen publiek met Veendam. Ballegeer zal toch al moeten improviseren met zijn achterhoede, want ook Standaert en De Meijer zijn nog niet beschikbaar. Hoek-Quick Boys 2-2(1-0). 21. Mare Minnaert 1-0, 52. Maarten Bak 1-1, 80. Hendrik van Beelen 1-2, 90. Le on van den Ouden 2-2. Scheidsrech ter: R. Breebaart (Amsterdam). Gele kaart: Richard Hoek, Niels van Duijn, Raymond Flaton, Arie van Rijn (Quick Boys), Thomas Ragut (Hoek). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra gut (77. Pascal Smessaert), Johan Mücher, Djamel Buyse, Ramazan Yuruk (86. Thijs Binnerts); Mare Minnaert, Pauclair Youda, Steven de Croock, Wesley de Smet (81. An thony Annicaert), Leon van den Ou den en Arjan Human. Aw Frits Bakker gOEK - Het hoefde niet mooi te jjn, ais er maar strijd was. Zo luJ Johan Ballegeer het gewild tn zo gebeurde het ook. Hoek sleepte zaterdag voor de poor ten van de hel een puntje weg te- jen Quick Boys. Leon van den Ouden schoot in blessuretijd een onterecht gekregen vrije nap tussen de palen (2-2) in een wedstrijd die alleen boeide door werklust. De goal op de valreep gaf de Liner van de thuisclub weer wat lucht en het elftal een more le oppepper. Dat bracht bij Jo- lanBallegeer een fijn lachje te- 'jreeg, want veel viel er de laatste (teken niet meer te vieren. „Ik tas het al kotsbeu, dat verlie- U",zei de coach na afloop, ter- bijl hij zich in de gang van de [leedkamer hevig stoorde aan takende spelers van de tegen- Utij. En toch was het ook zaterdag teereen dubbeltje op zijn kant geweest. Het was te danken aan Je Amsterdamse arbiter Rob Breebaart, die net zo veel floot ilseen kooi vol kanaries, dat het ïoggoed afliep. Vlak voor tijd prong Marc Minnaert op de and van de zestienmeter nogal rild naar een bal en een tegen- lander. Hoek kreeg de vrije rap mee in plaats van tegen en laaide het maximale rende- nent uit de meevaller. «n van den Ouden schoot loor de muur, raakte nog een ugen zag de bal dicht langs de erbaasde keeper Peter Krom- iout caramboleren. „Het .was iet zo'n frommelgoal als die nee die we tegen kregen", zei lallegeer, maar in een tijd van risis zit het dus ook wel eens ïee. „Ik ben vooral blij voor de rainer", glimlachte Patrick iaudts, de manager. „Want als én man het niet verdient om de thuld te krijgen van deze slech- iperiode dan is hij het wel." et leed was inderdaad niet te rerzien geweest als de Belg, die ïlf een toonbeeld is van bezie- ag en ijver, na weer een ver- Leon van den Ouden viert na zijn gelijkmaker feest met Arjan Human en de supporters van Hoek. foto Peter N icolai liespartij zijn biezen had moe ten pakken.,Ik wilde strij d zien en dat hebben mijn spelers ge geven", zei Ballegeer tot zijn grote opluchting. „Het was de enige manier om uit deze zware weken te komen", viel Jürgen Belpaire zijn trainer bij De keeper, die zelf ook zijn ups en downs heeft, sprak tegen dat hij iets kon doen aan de tegen- goals. Twee keer kwam er een bal van grote afstand op hem af, allebei de keren werd hij verrast door spelers die zijn uitzicht be lemmerden. „Twee stomme goals", vond Belpaire, die met pijnstillers speelde, omdat hij donderdag op de training een trap tegen zijn heup had gekre gen. Frommelgoals en chaos bepaal den het beeld van de wedstrijd. „We wisten op voorhand dat het zo'n partij zou worden", beken de Gert Aandewiel, trainer van Quick Boys. „Ik ben niet zo na- ief om te geloven dat Hoek in zulke benauwde weken een mooie wedstrijd wil spelen. Het ging vandaag om mentaliteit en strij dlustdan schiet het voetbal erbij in." Hoek verraste de kampioen van vorig jaar met zijn opstelling en tactiek. Djamel Buyse speelde achterin op de plaats van Pascal Smessaert, Leon van den Ouden kreeg de voorkeur boven An thony Annicaert en Mare Min naert verscheen op rechts in plaats van de geblesseerd ge raakte Bart Poppe. De mutatie achterin was niet zonder risico. Remco Torken en Hendrik van Beelen zijn spitsen met een re putatie, maar ze kregen nauwe lijks een voet aan de grond tegen Johan Mücher en Djamel Buyse. Tactisch had Ballegeer ook wat por Jan Dagevos 1SSENHEIM - Kloetinge laakt werk van de overlevings- icht in de hoofdklasse A. De evelandse formatie deed za- rdag voor de derde achtereen- ilgende week een duit in het ikje. Na het gelijkspel tegen RC (3-3) en de winst op Achil- s Veen (3-0) werd nu in Sassen- iim koploper Ter Leede op 2-2 ihouden. „Het is een lekker re- iltaat om op voort te bouwen", ii trainer Karl Vergouwen na- ïrhand. fet het knappe en verdiende ïlijkspel op zak werd er zater- igmiddag al vooruitgekeken lar volgende week als het ffleens laaggeklasseerde Kat- ijk (zeven punten uit acht iels) op bezoek komt. „Dat is B nieuwe finale", stelde Ver- luwen. „Als we die wedstrijd i winst om kunnen zetten, ko- ien we op acht punten en ziet tt er allemaal toch weer wat (ter uit." sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel:(0113) 315640 Fax: (0113)315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker Coordinator zuid) koen de Vries Coördinator midden) Rudy Boogert Coördinator noord) Sven Remijnsen Poeland van Vliet Parry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel:(0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl nternet www.pzc.nl mail: web@pzc.nl Kloetinge liet zaterdag met na me in de eerste helft zien dat het na een dramatisch competitie- begin (zes nederlagen op rij) aan de beterende hand is. De ploeg werkte in de zesde uitwed strijd van het seizoen keihard, voetbalde gedisciplineerd en toonde lef. Vergouwen liet zijn team één-tegen-één spelen en probeerde de opbouw van ach teruit bij Ter Leede te verstoren. Een belangrijke pion was Pim Bruins, die net als tegen Achil les Veen vanaf het middenveld mocht spelenWilco de Valk was de diepste spits en bezorgde voorstopper Bob Hoogkamer een lastig middagje. Ferry Alf- ons en Ronald Zuijdwegt be volkten de vleugels. Micha Le- kawael en Johan de Goederen zorgden op het middenveld voor het evenwicht, terwijl de defen sie werd gevormd door Erwin van der Woerdt, JohnBentschap Knook, Jeffrey Frijters en Arno Melaard. De gedurfde tactiek betaalde zich in de vijftiende minuut uit. Ferry Alfons onderschepte de bal, haalde op rechts de achter lijn, waarna hij Wilco de Valk bij de eerste paal vond. Die scoorde zijn zesde doelpunt van het seizoen en onderstreepte zijn goede vorm. In die fase had Kloetinge controle over de wed strijd en gaf het weinig kansen weg. „We liepen alleen iets te veel achteruit, de linies lagen iets te ver uit elkaar", vond Ver gouwen. Na de pauze leek Kloetinge al snel op 2-0 tè komen. Wilco de Valk raakte na een individuele actie echter de paal. Het was voor Ter Leede het sein om de bakens te verzetten. De ploeg voerde ondanks een stormachti ge tegenwind de druk op en drong Kloetinge ver terug op ei gen helft. De gelijkmaker kon niet uitblijven. De actieve Florencio Cornelia brak in de 57e minuut op links door en bereikte Hicham Rbii, die overzicht toonde en Anouar Hamdi in stelling bracht: 1-1. Nadat bij een uitval Ronald Zuijdwegt in kansrijke positie naast had geschoten, kwam Ter Leede twintig minuten voor tijd op voorsprong. Hamdi speelde zich vrij en zijn voorzet bereikte via het lichaam van Kloetinge- verdediger Arno Melaard de vlak voor het doel staande Cor nelia. De spits kon de punt van zij n schoen tegen de bal krijgen: 2-1. In het restant van het duel leverden fraaie Sassenheimse aanvallen dotten van kansen op voor Rbii (tweemaal), Cornelia en Patrick Kalkema. Doelpun ten bleven uit. „In die fase had het ook 3-1 of 4-1 kunnen wor den", constateerde Vergouwen naderhand. Ter Leede verzuimde het karwei echter af te maken. Kloetinge putte er moed uit en dwong een gelijkspel af, mede door enkele ingrepen vanaf de bank. Ver gouwen bracht kort achter el kaar Pieter de Graaff, Istvan Bakx en Jaap Esser in. Daar naast werd- verdediger John Bentschap Knook in de slotfase naar de spits gedirigeerd. De Invaller Istvan Bakx gaat langs een verdediger van Ter Leede. laatste verlengde in blessuretijd een hoge bal met het hoofd. Pie ter de Graaff nam de bal op de borst aan, draaide kort weg bij zijn tegenstander en schoot de bal met rechts binnen: 2-2. De thuisploeg was hierna de kluts zo kwijt, dat Istvan Bakx nog bijna voor 2-3 zorgde, maar de bal stuiterde net naast de paal. Vergouwen: „We zijn mentaal beresterk. Er staat een team en dat geeft vertrouwen voor de komende weken." Ter Leede-Kloetinge 2-2 (0-1). 15. Wilco de Valk 0-1; 57. Anouar Ham di 1-1; 70. Florencio Cornelia 2-1; 90. Pieter de Graaff 2-2. Scheids rechter: E. van der Perk (Leiden). Gele kaart: Jaap Pijnenburg, Johan GOES - Arnemuiden liet in de tweede klasse van het zater dagvoetbal twee belangrijke punten liggen. De Walcherse formatie kwam tegen Seolto niet verder dan 0-0. Seolto-Arnemuiden 0-0: De bezoekers hadden steeds het betere van het spel. Er werden ook voldoende kansen gecre- eerd, maar scoren lukte niet. Voor rust trof Arjen Reijnoudt de lat. 's-Heer Arendskerke-Groote Lindt 2-4: De thuisclub kwam door een eigen doelpunt drie minuten voor rust op voor sprong, maar nog voor de pau ze trokken de bezoekers via Barie de stand weer gelijk. In de tweede helft liep Groote Lindt via Stoop, Martels en Opneer uit tot 1-4. Walter de Kok zorgde in de slotminuut voor 2-4. Kapelle-Terneuzense Boys 0-2: Kapelle bakte er niets van. Tim Louwiesse tekende vlak voor rust voor 0-1 en ex-Ka- pelle-speler Ruud Hoogeste- ger zorgde na een counter vijf minuten voor tijd voor 0-2. Kogelvangers-Zaamslag 3-4: Jaap Pijpelink opende in de 10e minuut de score, maar via Edwin Veldman werd het hal verwege de eerste helft ook weer gelijk. Binnen vijf minu ten na die gelijkmaker liep Zaamslag via Jacco den Hamer en Randy Lauret uit naar een 1-3-ruststand. Tien minuten na de pauze zorgde Den Hol lander voor 2-3, maar via op nieuw Den Hamer was het twee minuten later al weer 2-4. De thuisploeg gaf zich niet ge wonnen en via Veldman werd het in de 80e minuut 3-4. In de slotminuut had de thuisclub pech, dat een inzet van Den Hollander nog van de doellijn kon worden weggetrapt. Dinteloord-Nieuwdorp 4-1: Via Ronald Traats werd het na zestien minuten 1-0, maar te gen de veldverhouding in kwam Nieuwdorp tien minu ten later via Peter Kastelein toch op gelijke hoogte. Na rust werd het via Roodenburg, Traats en Konings 4-1. Noad'67-AZVV 0-1: Vijf mi nuten voor rust sloeg de vlam in de pan, toen arbiter Uitter- hoeve een hoekschop toekende aan de bezoekers, waaruit Pe ter Wieland na een scrimmage 0-1 maakte. Spits Iwan Geense kreeg wegens commentaar op de leiding in die fase twee keer geel. Tegen de tien van Noad had AZW na rust doelman Niels Meeusen nog hard nodig om de zege veilig te stellen. foto Mark Lamers de Goederen (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 700. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin van der Woerdt (65. Pieter de Graaff), Jeffrey Frijters, John Bent schap Knook, Arno Melaard; Micha Lekawael, Pim Bruins, Johan de Goederen (75. Jaap Esser); Ferry Al fons, Wilco de Valk en Ronald Zuijd wegt (70. Istvan Bakx). doorWim Broekhoven GOES - De Meeuwen heeft in de derde klasse A van het zater dagvoetbal de beste papieren voor de eerste-periodetitel. De Walcherse equipe versloeg op eigen terrein GPC Vlissingen: 1-0. Concurrent SKNWK ging verrassend onderuit tegen MZVC: 1-0. Bruse Boys is na de 3-1-nederlaag tegen Veere en de 4-1-overwinning van Hein- kenszand op Yerseke hekken sluiter. In de derde klasse B pakte Krui- ningen een punt tegen JPS, maar het blijft samen met Tho- lense Boys (1-0-verlies tegen koploper Olympia) en WHS, dat met 4-0 van WC'68 verloor, in de onderste regionen De Meeuwen-GPC Vlissingen 1-0: In een matige wedstrijd, waarin de thuisploeg nooit zijn koppositie wist waar te maken, werd het een kwartier voor tijd toch 1-0 door A-junior Maarten Brasser. Omdat GPC vervolgens drie opgelegde kansen om zeep hielp, ging de winst geflatteerd naar de koploper. MZVC-SKNWK 1-0: Op sport park De Veerse Poort was door een straffe wind en een gladde grasmat goed voetbal nauwe lijks mogelijk. Beide ploegen hadden recht op een punt. MZVC had het eerste halfuur een licht overwicht en SKNWK daarna. De wedstrijd werd pas tien minuten voor tijd beslist toen SKNWK-verdediger Jo han Padmos weggleed en Rink Basie vervolgens de vrije ruimte kreeg. Na een voorzet vanaf rechts, die werd verlengd door René Kerkhof schoot Basie op schitterende wijze de enige goal van de wedstrijd achter de kansloze SKNWK-doelman Léon Quik. Serooskerke-ZSC'62 3-0: Door de overwinning klimt Seroos- kerke naar de tweede plaats op de ranglijst. Jan-Willem Franc- ke zorgde in het eerste kwartier voor 1-0. Francke knalde de bal na een afgeslagen vrije trap in de touwen. ZSC bleef lang in de wedstrijd en de Schouwse ploeg kreeg ook de nodige kansjes. Het veldspel aan Serooskerke- zijde was beter en van doorslag gevende betekenis. Diep in de tweede helft scoorde Francke opnieuw, nadat de thuisploeg op het randje van buitenspel mocht doorgaan. Vijf minuten voor tijd maakte Jeroen Geerse er ook nog 3-0 van. VCK-FC Dauwendaele 0-2: FC Dauwendaele creëerde al in de eerste helft een groot veld overwicht, dat na een halfuur 0-1 opleverde via een strafschop van Robin van de Velde. VCK bleek vervolgens aanvallend machteloos. Jeroen van de Schelde besliste in de 60e mi nuut de wedstrijd. Veere-Bruse Boys 3-1: In de eer ste helft kwam het beter spelen de Veere niet aan scoren toe. Ze ven minuten na rust brak Michael Linger na een snelle counter, en op aangeven van Paul Noya, echter de ban en liet 1-0 aantekenen. Binnen vijf mi nuten kwam Bruse Boys op ge lijke hoogte via George Geluk. Daarna leken beide ploegen af te stevenen op een gelijkspel, maar Veere zette het veldover wicht in de slotfase toch nog om in twee treffers. Eerst scoorde Paul Noya 2-1 en daarna was het Guide Lord die Veere de ver diende overwinning met twee treffers verschil bezorgde. Heinkenszand-Yerseke 4-1: Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg niet onver diend op voorsprong door Mar co Langebeeke. Een kwartier na rust tekende Bart van Ste- veninck vanaf elf meter voor 1-1, maar via Alex de Haan kwam Heinkenszand vijf minu ten later opnieuw op voor sprong. Het alles-of-niets-of- fensief van de bezoekers leverde in de laatste vijf minuten tref fers op van Remco van der Does en Alex de Haan voor de thuis ploeg. Kruiningen-JPS 1-1: Adriaan van de Plasse opende na negen minuten de score voor de thuis ploeg. Een minuut voor rust kwam JPS op gelijke hoogte via Boom, waarna beide ploegen in de tweede helft succesvol het accent op het verdedigen van het ene punt legden. Olympia'60-Tholense Boys 1-0: De koploper kwam drie minu ten voor rust ietwat tegen de verhouding in op voorsprong door Van de Vliet. Tholense Boys slaagde er vervolgens na de pauze niet in, ondanks vol doende kansen, die achterstand goed te maken. WHS-VVC'68 0-4: Johan de Boef tekende voor de 0-1-rust- stand. Een kwartier voor tijd werd het 0-2 door Cikis en daar mee was de thuisclub geklopt. Binnen vijf minuten tijd ver grootte WC de marge tot vier doelpunten via opnieuw De Boef en Van Elszakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31