PZC 'U Opendoekdagen Mythe overtreffen verwachting Dierenbeschermster vindt dierennota Vlissingen lariekoek JJJ D_r£j 3JJ BEZORGERS TT" giro 55 2000 •s!§ NSGK. Elk kind speelt mee. 0 gehandicapte kind N-Beveland wijst bezwaren bewoners Veerse Meer I tegen bouw woningen af Astma Fonds Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout 0 Geef gehoor aan de roep van de ooievaar In deze regio zoeken wij maandag 27 oktober 2003 Richtlijnen Stressfactor 25 LUNE Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? Astma Fonds advieslijn Bel: 0800-2272596 (gratis) Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? M/V ff"*""" Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het Geen tweede weg bungalowpark door Rolf Bosboom KORTGENE - Bungalowpark Veerse Meer I in Kortgene krijgt geen tweede toegangsweg. Be woners van het park hadden daarop aangedrongen, nu er plannen zijn om acht vrijstaan de woningen aan de Botterlaan te bouwen. De gemeente Noord- Beveland wijst alle ingediende bezwaren van de hand. De kavel is al geruime tijd on derwerp van discussie. De ge meente had de eigenaar eerst toegezegd dat er veertien recre atiewoningen mochten komen. De provincie weigerde begin vo rig jaar daaraan mee te werken, omdat zij momenteel uiterst te rughoudend is met uitbreiding van verb lijfsrecreatie nabij het Veerse Meer. Met zes a acht hui zen die permanent worden be woond, zei de provincie wel te kunnen leven. Voor de bouw van acht vrij staande woningen op het per ceel moet het bestemmingsplan voor Veerse Meer I worden her zien. De bewonersvereniging en drie particulieren hebben daar bezwaar tegen gemaakt. Zij vinden vooral dat, uit het oog punt van veiligheid, de aanleg van een tweede ontsluitingsweg voor het bungalowpark nood zakelijk is. Het Noord-Bevelands gemeen tebestuur is het daar niet mee eens. Weliswaar moet volgens de richtlijnen van de brandweer een woonwijk in principe van twee kanten bereikbaar zijn. Als de weg minimaal 5,5 meter breed is, kan echter worden vol staan met één route. De toegangsweg van Veerse Meer I is recent verbreed tot pre cies 5,5 meter, zodat er geen tweede ontsluitingsweg meer nodig is, waar de mogelijkheden ook voor ontbreken. Bovendien gaat op de bestaande route een parkeerverbod gelden. De be zwaarmakers vrezen dat dat niet worden nageleefd. De ge meente zegt toe ervoor te zorgen dat de politie regelmatig con troleert. De bewoners hebben ook gewe zen op 'brandgevaarlijkezaken' langs de huidige toegangsweg. Volgens de gemeente zijn er 'geen bijzondere risico's'. Ook de gasflessen bij de stacaravans op camping Delta Marina vallen daar niet onder. Het argument van de bewoners dat het perceel aan de Botterlaan te dicht wordt bebouwd, waardoor afbreuk wordt gedaan aan het aanzien van het park, vindt het gemeen tebestuur evenmin terecht. De breedte van de percelen (21,7 meter) is vrijwel gelijk aan die van de bestaande woningen op de dijk (23 meter). Het bouw plan wordt gezien als een 'logi sche voortzetting' van de rij hui zen die al aan de Botterlaan staan. Bovendien blijft het aan tal te bouwen woningen binnen de marges die de provincie heeft aangegeven. De herziening van het bestem mingsplan en de ingediende be zwaren worden donderdag 30 door Rolf Bosboom GOES - Dat veel mensen nieuwsgierig zijn naar het nieuwe theater De Mythe in Goes, was te voorzien. Toch overtrof de belangstelling voor de 'Opendoek- dagen' afgelopen weekeinde alle ver wachtingen. In totaal kwamen bijna 10.000 mensen een kijkje nemen: zater dag meer dan 5000 en gisteren nog eens ruim 4500. De gemeente en het theaterpersoneel hadden vooraf gerekend op zo'n 2000 mensen, verdeeld over beide dagen. Toen zaterdagochtend om kwart over negen zich al een grote groep had verza meld, terwijl de open dag pas om tien uur zou beginnen, werd al vermoed dat de toeloop wel eens aanzienlijk groter zou kunnen worden. Voor de eerste rondleiding om tien uur stonden meer dan tweehonderd be langstellenden klaar en de animo werd gedurende het weekeinde zeker niet minder. Dat betekende improviseren voor Jacques Boonman, die zo goed en zo kwaad als dat ging de menigte door het gebouw probeerde te gidsen. Op een gegeven moment besloot hij maar op het podium, versterkt door een micro foon, zijn verhaal te vertellen. Vrijwel alle delen van De Mythe waren te bekijken, zowel voor als achter de schermen. Zo kon iedereen op plaatsen komen die normaal gesproken verbo den terrein zijn, zoals de toneeltoren, de technische ruimtes en de kleedkamers. Ook het Cultuurhuis, de vroegere am bachtsschool en later drukkerij die vol ledig is gerestaureerd en nu één geheel vormt met het theater, kon van alle kanten worden bewonderd. Allerlei gezelschappen uit de regio die zich op wat voor wijze ook met zang, dans of theater bezighouden, waren aanwezig en zorgden ervoor dat er voortdurend iets te beleven viel. In de Leden van toneelgroep Als Een Dijk spelen tussen bezoekers in de foyer van De Mythe. foto Willem Mieras zaal waren vrijwel doorlopend optre dens, waarvoor de belangstelling soms zo groot was dat mensen buiten moes ten blijven staan. 'I'm so excited' speelde straatorkest De Sjokkers, dat ooit ook op het podium van de Prins van Oranje heeft gestaan, zaterdagmiddag als eerste nummer van zijn optreden. Het gaf de gemoedstoe stand van veel bezoekers weer. „We hebben lang op een nieuw theater moe ten wachten, maar het is de moeite waard geweest", zei een van hen, terwijl hij bewonderend rondkeek. „Mooi hè", riepen veel mensen tegen elkaar. „Echt een aanwinst voor Goes." Vooral de zaal en de naadloze overgang van het nieuwe naar het oude gedeelte werden geprezen. Cultuurwethouder Charles Linssen, die zaterdag lange tij d zelf liep te oberen omdat het personeel van De Mythe de drukte even niet meer aan kon, nam glimmend van trots de vele fe licitaties en complimenten in ont vangst. „Het enthousiasme van al die mensen, dat is de mooiste beloning die je kunt krijgen." oktober voorgelegd aan de ge meenteraad van Noord-Beve land. Dat gebeurt in een openbare bijeenkomst, die wordt gehouden in het gemeen tehuis in Wissenkerke en begint om 19.30 uur. door Ron Maqrtée VLISSINGEN - Sommige sier- vogels zijn beter af in gevangen schap dan in het wild, stelt C. Louwerse van vogelopvang De Mikke. De dierenbeschermster reageert hiermee op de jongste Dierenwelzijnnota van de ge meente Vlissingen. In deze nota krijgen vogelhouders een veeg uit de pan omdat ze de dieren niet goed zouden verzorgen. Afgelopen zaterdag kwamen weer veel vogelliefhebbers bij een in de Blauwe Zaal bij speel tuin De Lammerenburcht in Vlissingen voor de jaarlijkse tentoonstelling van De Vogel liefhebbers. In tientallen kooi tjes kwinkeleerden dwergpape gaaien, kleine zebravinkjes en parkieten er lustig op los. Een enkele vogel viel in de prijzen, zichtbaar aan een grote rozet vastgemaakt aan het kooitje. Voorwaarde om in de prijzen te vallen is dat kleuren, veren en koppie precies overeen komen met de raskenmerken. En om dat te behalen, zijn vogelhou ders al snel een paar jaar aan het fokken. Het zijn juist dit soort bijeenkomsten die de gemeente Vlissingen een halt toe wil roe pen. Een citaat uit de jongste Dierenwelzijnnota: „Het niet meer toelaten van en meewer ken aan kleindiermarkten en tentoonstellingen kan een bij drage leveren aan het welzijn van deze dieren. Concreet bete kent dit voor de gemeente Vlis singen dat geen prijzen meer be schikbaar worden gesteld voor deze dierententoonstellingeni Volgens C. Louwerse van vogel opvang De Mikke, zaterdag aanwezig bij de tentoonstelling als voorzitter van vereniging De Vogelliefhebbers, zijn de voor onderstellingen van de nota la riekoek. „Natuurlijk heb je, zo als altijd, ook bij vogelhouders goede en slechte mensen. Op een tentoonstelling als deze zie je echter dat alle vogels kernge zond zijn. En dat kan alleen maar door er goed voor te zor gen en ze het beste voedsel te ge ven." Volgens Louwerse lopen de leden die met hun vogels naar iaj dergelijke tentoonstelling komenj uist het vuur uit deslof" fen voor hun vogels. „Hetzij mensen die hun vogels heelguj verzorgen. Zichzelf helemai wegcijferen. Ik durf rustig j zeggen dat vogels bij hen béte af zijn dan in het wild waarbijj van alles kan gebeuren. Ikfe vogelliefhebbers die in de bi beestjes gaan vangen voorbt vogels. Een ander lid van otti vereniging heeft een pasgel» ren lij ster, toen het van de zoitj zo warm was en er bijna ges voedsel voorradig was, zejj meegenomen naar Franfei waar de vogel helemaal knapte. En stel je nou eens vut dat je lang ziek bent, of je hel kinderen, dan is het toch praej tig om die dieren te vertroef len?" Niet dat een tentoonstelling) die van zaterdag de vogels re komen koud laat, weet Loiwe se. „Natuurlijk is er altijd a stressfactor bij vogels. Maan je écht in paniek zijn, zie jei Als je nu kijkt bij onze tentoa stelling hoe rustig de vogelszij dan is er nauwelijks spraken stress." Wellicht heeft de g meente Vlissingen het spool beeld van de vogeltjesmarkt! Antwerpen voor de geest. Wj daar doen zich taferelen voo die het daglicht niet verdrag! weet Louwerse. „Zo worden! sommige parkieten de vleug! vastgeplakt. Die worden di verkocht als een tamme park» omdat-ie niet kan vliegen." Volgens Louwerse doen zi juist de meest schrijnendesitt ties voor onder mensen die lil raak een vogel kopen. „Ik h het wel eens gehad, dat wem den gebeld door mensen diei vakantie gingen. Dan vroeg ze: 'Hoeveel kost het om oo vogels bij jullie tijdelijk onde: brengen?' In die tijd rekend we nog anderhalve gulden p dag. Ze gingen tien dagen m dus dat kostte vijftien guldi Toen ze de prijs vernami hoorde ik: 'Vijftien gulden?D laten we 'm wel gewoon 1 raam uitvliegen en kopen we de vakantie een nieuwe'." I Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, P' enz. Ook voor mededelingen over huisdieren: Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel metier» grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over' f of 2 kolom. Gefeliciteerd!! Dit paar van Goud is vandaag jaar getrouwd. D, A en M Juf Ellen en Jurjen, gefeliciteerd met de geboorte van leerlingen en collega's Archipelschool De Branding, Vlissingen voor iedereen die te maken heeft met astma of C0PD werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl j." Hierbij delen wij u mede dat op maandag 17 november 2003 in 't Durps Uus te Bruinisse om 19.30 uur aan de certifi caathouders de begroting 2004 zal worden gepresenteerd. U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de ooievaar, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Lid worden? Kijk op www.vogeibescherming.nl Vogelbescherming of bel 030-6937744 - NEDERLAND - mmmÊKBÊ JS«gS4f 8 18 KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. Alleen spelen i geen bal aan Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30