PZC Dierenbeschermster vindt dierennota lariekoek Start KunstKwartier is veelbelovend Duitser vrij gesproker van belastingfraude BEZORGERS giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. 0 bil Kampeerboeren Schouwen-Duiveland voelen weinig voor zonering buitengebied J J J O -^£^3 Jj Astma Fonds n. gehandicapte kind Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout Geef gehoor aan de roep van de ooievaar In deze regio zoeken wij maandag 27 oktober 2003 25 LUNE benauwd. Wie daarmee om i^KBiWÊ te gaan' Astma Fonds advieslijn Bel; 0800-2272596 (gratis) 0 U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het Maatwerk nodig voor platteland door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Vekabo kring Schouwen-Duiveland pleit voor flexibiliteit en maatwerk om het platteland leefbaar te houden. Timmer je het buiten gebied dicht, dan wordt het on mogelijk voor boeren een boter ham te verdienen. De vereniging van kampeerboe ren ziet het liefst dat de zonering die deel uitmaakt van de be leidsvisie voor het bestem mingsplan Buitengebied volledig aan de kant wordt ge schoven. Tegelijkertijd is er het besef dat een dergelijke uit gangssituatie, zolang de politie ke neuzen niet dezelfde kant op staan, de zo gewenste snelheid van vernieuwing eveneens in gevaar zal brengen. De conse quentie zou dan zijn dat elk af zonderlijk plan de ambtelijke en politieke molens door moet. Een compromis is wellicht te vinden in het neerleggen van zo neringen in combinatie met een bevoegdheid van het dagelijks gemeentebestuur om ervan af te wijken. Op die manier zouden goede ini tiatieven en vernieuwingen toch gehonoreerd kunnen wor den, steeds afgezet tegen crite ria als bijvoorbeeld het open landschap en landbouwbelan gen. „Benoem niet te veel, quo teer en zoneer niet te veel", aldus de Vekabo in haar schrif telijke reactie op de visie van de gemeente Schouwen-Duive land op het buitengebied. De zonering sluit aan bij histo rische, landschappelijke en functionele waarden die er op Schouwen-Duiveland te vinden zijn. Juist om enige flexibiliteit in te voeren willen burgemees ter en wethouders aan de randen van verschillende deel gebieden overgangszones aan wijzen. Val je daarbuiten, heb je echter alsnog een probleem. Juist omdat het bestemmings plan Buitengebied leidraad is voor een fiks aantal jaren en het economisch tij razendsnel keert, hecht de Vekabo veel waarde aan een zo groot moge lijke flexibiliteit. En in het ver lengde daarvan ook aan snel heid van procedures. In dat licht spreekt de Vekabo ook een voorkeur uit voor sa mengaan van gemeente en wa terschap in één organisatie. De landbouw is en komt steeds die per in zwaar weer. Uitbreiding van de Europese Unie richting Oost-Europa haalt grote lappen vruchtbare grond dichterbij, stelt de organisatie. Dat bete kent voor ondernemers dat ze alles uit de kast moeten halen om te kunnen overleven. Het helpt daarbij als plannen posi tief benaderd worden in plaats van dat initiatiefnemers jaren lang gefrustreerd worden om dat er niets van de grond komt. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Sommige sier- vogels zijn beter af in gevangen schap dan in het wild, stelt C. Louwerse van vogelopvang De Mikke. De dierenbeschermster reageert hiermee op de jongste Dierenwelzijnnota van de ge meente Vlissingen. In deze nota krijgen vogelhouders een veeg uit de pan omdat ze de dieren niet goed zouden verzorgen. Afgelopen zaterdag kwamen weer veel vogelliefhebbers bij een in de Blauwe Zaal bij speel tuin De Lammerenburcht in Vlissingen voor de jaarlijkse tentoonstelling van De Vogel liefhebbers. In tientallen kooi tjes kwinkeleerden dwergpape gaaien, kleine zebravinkjes en parkieten er lustig op los. Een enkele vogel viel in de prijzen, zichtbaar aan een grote rozet. Voorwaarde om in de prijzen te vallen is dat kleuren, veren en koppie precies overeen komen met de raskenmerken. En om dat te behalen, zijn vogelhou ders al snel een paarjaaraan het fokken. Het zijn juist dit soort bijeenkomsten die de gemeente Vlissingen een halt toe wil roe pen. Een citaat uit de jongste Dierenwelzijnnota: „Het niet meer toelaten van en meewer ken aan kleindiermarkten en tentoonstellingen kan een bij drage leveren aan het welzijn van deze dieren." Volgens C. Louwerse van vogel opvang De Mikke, zaterdag aanwezig bij de tentoonstelling als voorzitter van vereniging De Vogelliefhebbers, zijn de voor onderstellingen van de nota la riekoek. „Natuurlijk heb je, zo als altijd, ook bij vogelhouders goede en slechte mensen. Op een tentoonstelling als deze zie je echter dat alle vogels kernge- Danny Baan, de dochter van (oud-topsporter) Piet Baan, voor het kooitje van een prijswinnaar. zond zijn. En dat kan alleen maar door er goed voor te zor gen en ze het beste voedsel te ge ven." Volgens Louwerse lopen de le den die met hun vogels naar der gelijke tentoonstellingen ko men, juist het vuur uit de sloffen voor hun vogels. „Het zijn men sen die hun vogels heel goed ver zorgen. Zichzelf helemaal weg cijferen. Ik durf rustig te zeggen dat vogels bij hen beter af zijn dan in het wild waarbij er van alles kan gebeuren. Ik ken vo gelliefhebbers die in de berm beestjes gaan vangen voor hun vogels. Een ander lid van onze vereniging heeft een pasgebo ren lijster, toen het van de zomer zo warm was en er bijna geen voedsel voorradig was, zelfs meegenomen naar Frankrijk waar de vogel helemaal op knapte. En stel je nou eens voor dat je lang ziek bent, of je hebt kinderen, dan is het toch prach tig om dieren te vertroetelen?" Niet dat een tentoonstelling als die van zaterdag de vogels vol komen koud laat, weet Louwer se. „Natuurlijk is er altijd een stressfactor bij vogels. Maar als je écht in paniek zijn, zie je dat. Als je nu kijkt bij onze tentoon stelling hoe rustig de vogels zijn door Esme Soesman ZIERIKZEE - De start zaterdag van de artistieke wandeling KunstKwartier in Zierikzee was veelbelovend. In sommige centraal gelegen ruimten wer den meer dan 150 belangstel lenden geturfd. Op de wat afge- legener plekken bleef het aanmerkelijk rustiger. Hier en daar werd slechts een enkele bezoeker geteld. „Mis schien kunnen we aan de route beschrijving naar die adressen volgende keer wat extra aan dacht besteden in het foldertje waarin ook gastexposanten worden genoemd", oppert voor zitter Alexandra Stapff van de Stichting KunstKwartier. Over de belangstelling voor en reacties op het totale projects Stapff laaiend enthousiast.^ was, tijdens de laatste zatenj] van de herfstvakantie, aars wat volk op straat. Dat y niet direct een positief effect) de omzet, maar geeft wel 9 goede draai aan wat Kmj Kwartier wil. „Laagdrempcj zijn. Dat mensen zich vrij voej om binnen te komen." Voorin publiek is er ook meer danai leen het rondje kunst. Bel® stellenden krijgen de kans eg achter de gevels van wildvre® de huizen te kijken, waar jem maal niet binnenkomt. Ge4 rende een jaar gaan elke laats zaterdag van de maand de det ren open op twintig adressetj Zierikzee. Daar wordt allerha de kunst geëxposeerd, in zo» galeries als woonhuizen. foto Lex de Meester dan is er nauwelijks sprake van stress." Wellicht heeft de ge meente Vlissingen het spook beeld van de vogeltjesmarkt in Antwerpen voor de geest. Want daar doen zich taferelen voor, die het daglicht niet verdragen, weet Louwerse. „Zo worden bij sommige parkieten de vleugels vastgeplakt. Die worden dan verkocht als een tamme parkiet, omdat-ie niet kan vliegen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken eiste vrijdag in Middelburg tegen een 53-ja- rige man uit Tiefenbach (D) voor belastingontduiking 75.000 euro boete. Politierech ter J. Hopmans verschilde van mening met de officier en sprak de Duitser vrij. De man wordt verweten in 1999 en 2000 de Belastingdienst in Goes te hebben benadeeld door een onjuiste opgave van de omzetbelasting te doen. De han delaar in onroerend goed ver trouwde volledig op zijn Neder landse belastingadviseur, die hij de volmacht had gegeven om zijn zaken te regelen. Er werden in die periode panden in Zeeland verkocht, waarover geen omzetbelasting werd be taald. De belastingadviseur had op de maandelijkse aangifte omzetbelasting nihil ingevuld, omdat hij verstoken bleef van gegevens. De man zei gisteren er vanuit te gaan dat de btw per jaar moest worden afgedragen, maar de officier merkte op dat hij op dat punt door zijn advi seur volledig was geïnformea „Hij wist dat hij een maand lijks opgave moest doen. 1 kreeg er kopieën van. Hetiss plicht om de juiste informatie geven, maar hij was voor del lastingadviseur niet te ben ken. Doet hij dit niet, dan is! zijn risico. Hij is jurist en bi delt inmiddels vijf jaar inonro rend goed." De Duitser voel zich niet schuldig. Ook depe tierechter achtte hem nietstn baar, hoewel hij meende dal twee kanten aan de zaakzati „U had kunnen weten van maandelijkse opgave." Ht mans verweet daarnaast del lastingadviseur laksheid, i dat hij er zich te gemakkei vanaf had gemaakt doorni op de belastingopgave intev len. „Hij had tenminste del lastingdienst kunnen bellen te zeggen dat hij te weiniginl matie had en niets met deal gifte kon." Voor de politiera ter gaf de lakse houding van belastingadviseur de dooR om tot een vrijspraak te kom De officier van justitie kondi; aan tegen de uitspraak inho beroep te gaan bij het Gerecl hof in Den Haag. Rubriek voor gelukwens 1L ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, /enz. Ook voor mededelingen over huisdieren; Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met éeftf grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. Gefeliciteerd!! Dit paar van Goud is vandaag jaar getrouwd. Juf Ellen en Jurjen, gefeliciteerd met de geboorte van leerlingen en collega's Archipelschool De Branding, Vlissingen voor iedereen die te maken heeft met astma of C0PD werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Hierbij delen wij u mede dat op maandag 17 november 2003 in 't Durps Uus te Bruinisse om 19.30 uur aan de certifi caathouders de begroting 2004 zal worden gepresenteerd. Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de ooievaar, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Lid worden? Kijk op www.vogeibescherming.nl Vogelbescherming of bel 030-6937744 NEDERLAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees ]aar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? V s'gh VOOR GOEDE DOflf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26