PZC Groen wint eindelijk in Middelburg Van den Berg staat op en wint Luctor grossiert in hoofdprijzen Sterk optreden hockeyvrouwen Van der Pol wint met Minanda in Heikant 19 Amazone uit Weert grootverdiener op Indoor Jumnng Heikant mandag 27 oktober 2003 Onnodig verlies BC Vlissingen Schaatser Goverse dubbelt peloton Rodenburg naar halve finale De Koster/V an Hoeve aan kop Zeeuwse jiu-jitsuka's tweede Onderuit Vierde klasse D Mannen Voshart in selectie van onze sportredactie MIDDELBURG - Erwin Groen heeft voor het eerst in zijn car rière de Open Middelburgse kampioenschappen bowling op zijn naam geschreven. De Goese wereldkampioen (42) was er in Middelburg verschil lende keren dichtbij, maar won steeds net niet. Op het sterkbezette toernooi in Middelburg bleef hij Ton Plummen en Geert Jan van Baest voor. Luuk Oostewaal baarde opzien door een perfect game te gooien. Groen plaatste zich maar net bij de beste acht, maar vanaf dat moment groeide hij in het toernooi. „Er viel een last van me af. Ik rrlaakte me geen illusies voor de finale, maar ging daarna wel steeds beter gooien. Mijn ti ming werd steec beter en ik kon me helemaalp mijn partij concentreren. Ikireeg dat ge voel van vroeger ;rug, ik zat in een soort roes." Pas na zijn laa'te game zag Groen de resultam van zijn te genstanders en bleek dat hij met ruim verschil gewonnen had. Het verschil met de num mer twee Ton Plummen was liefst 82 pins. Bij de vrouwen was Wendy den Breejen de bes te. Zij bleef wereldkampioene Bettina Lund voor. Er was een opvallende derde plaats voor Liana Lievense uit Middel burg. In de tweede klasse was de eindzege voor Bram de Witte uit Koudekerke. De tweede plaats was voor Jacolien de Mey uit Renesse en Bert Jos Ooijen uit Goes finishte als derde. Van Liere kaapt vele prijzen weg doorAector Doorns HEIKANT - Anne-Martine van Liere kaapte de meeste prijzen weg op het vierde Indoor Jum ping Heikant. In Manege Hei- kant was de amazone uit Weert Ide afgelopen drie dagen met dertien van de veertien paarden succesvol. De 36-jarige Lim burgse had het meest genoten tan de overwinning in de Natio naal 1.35 meter direct op tijd met de negenjarige merrie Ma- nouk. „Twee weken geleden verloor ik van Leon Thijssen in Beek. Vandaag heb ik een spor tieve revanche genomen door hem op een tweehondersten van een seconde te kloppen." De prestaties kwamen niet ge heel onverwacht, want de paar den van Van Liere verkeerden de laatste weken in grootse vorm. Dat werd bevestigd door René Hoogeveen, die zijn part ner begeleidt tijdens de spring- wedstrijden. Samen bezitten ze m Weert een stal met twintig paarden, die door Van Liere worden getraind. „Wat is er mooier om van je hobby je werk te maken", glimlachte ze na haar triomf met Manouk. Desondanks waren dit jaar de vooruitzichten niet goed. Zo bleven de paarden door de heer sende vogelpest in Limburg tien weken lang verstoken van wed strijden. „Ze misten daardoor wedstrijdritme. Maar we heb ben niets geforceerd, want je moet elk paard in zijn waarde laten", meende Van Liere. Toen de paarden terug op niveau wa- iren, diende de volgende tegen slag zich aan. In augustus brak ze haar sleutelbeen. „Daardoor was ik vijf weken uitgescha keld. Ik heb eind september de draad weer opgepakt en in eer ste instantie gekozen voor klei nere wedstrijden. Het is de eer ste keer dat ik in Heikant ben, maar in dit deelnemersveld met zoveel concurrentie kan ik niet anders dan zeer tevreden zijn." De verplichte rust was achteraf bezien niet verkeerd. „Ook paarden kennen hun ups en downs. Elk paard vereist een aparte behandeling. Het gaat om de feeling', vertelde de erva ren rijdster. Anne-Martine van Liere merkte wel dat haar paarden gespan nen waren zodra ze de spring bak betraden. „De lichtreclame was doodeng voor de paarden. Dat lijkt een nadeel, maar aan de andere kant is het een voor deel voor de jonge paarden dat ze hier veel van leren. Als ik vol gend jaar hier terugkom dan weten de paarden nog precies met welke accommodatie ze te doen hebben." De ambitieuze amazoneis ervan overtuigd dat er meer uit de paarden valt te halen. „We heb ben in Heikant de nodige pun ten gescoord voor de ranking. Ik hoop nog eens internationaal door te breken." Voor Hooge veen was het ook een kennisma king met andere gezichten uit de Nederlandse paardensportwe reld. „We hadden meteen al po tentiële kopers." Van Liere wil de hier nog niet van weten. „Mijn paarden zijn mijn alles." Een prettige bijkomstigheid waren de resultaten: een keer eerste, drie keer tweede, twee keer derde en nog een groot aan tal ereplaatsen. Hier viel door niemand aan te tippen. De ideale omstandigheden zorgden er gisteren voor dat het programma van Jumping Hei kant behoorlij uitliep. Jury voorzitter Haiy Braspenning, voor de tweedseer in Heikant, wist de oorzaa. „Er bleven in verschillende 'ubrieken veel deelnemers over voor de barra ge. Dit ligt aan de kwaliteit van de bodem, waardoor de paarden gemakkelijker springen. Het parkoers zou technischer ge maakt kunnen worden, maar dat zou ik niet willen suggere ren. De talentvolle paarden voe len zich juist nu in hun ele ment." Anne-Martine van Liere vierde ongekende suctssen in Heikant. foto Peter Nicolai ROTTERDAM - De basketbalsters van BC Vlissingen gingen gisteren ten onder tegen Rotterdam: 52-41. Dat had alles te maken met een bijzonder slechte start. Na 16-2 in het eerste kwart spartelde de ploeg wel terug, maar dat was net niet ge noeg. Scores BC Vlissingen: Marjolijn van den Bosse 9 punten, Cindy Kole 8, Nanon Doeland 7, Immi Pattikawa 7, Yolanda Joosse, Romana de Ridder en Jessica Verhage allen 2 punten. DEN HAAG - Schaatser Patrick Goverse uit Kapelle was op permachtig in de eerste wedstrij d om de Peter van Vliet Mara thoncup. Hij finishte met één ronde voorsprong op het pelo ton. Goverse ging zeven rondes voor het einde weg uit een kopgroep van vier. De Zeeuwse marathonschaatser trok hard door, kwam niet in gevaar en dubbelde zelfs het peloton. Za terdagavond deed Goverse hetzelfde in Breda. In de tweede wedstrijd van de baancompetitie reed hij het peloton op nieuw op één ronde. Na zestig ronden finishte Goverse als eer ste. Flip Salomé uit Breskens werd vijfde. In Breda reed Mari anne TVeur twee Zeeuwse records voor vrouwen neo-senio- ren. Op de 500 meter reed zij 49,79 seconden en op de kilome ter klokte zij 1.37,79. HOOGERHEIDE - Tafeltennisser Lennard Rodenburg ('t Zand) is tot de halve finale doorgedrongen van de nationale B-meerkampen. In Hoogerheide won de 28-jarige Middel burger van René Waterreus, Bob van Geffen, Dennis Verdur- men en Pascal van Altena. Hij werd daarmee vierde, wat vol doende was voor een plaats in de halve finale. Simone de Klerk (SAR'72) moet nog afwachten of ze in de halve finale in actie komt. Ook zij werd vierde met een score van vier uit ze ven maar bij de vrouwen gaat slechts één van de vijf nummers vier door naar de halve finale. Dennis Verdurmen en Audrey Koole (beiden SAR) hadden aan een zevende respectievelijk zesde plaats niet genoeg om ook op 30 november in actie te mogen komen. GOES - In de Dancemaster Janvier jeugd-tenniscompetitie sloegen de duo's Jens de Koster/Theo van Hoeve en Simon de Zwaan/Wesley de Marco een goede slag. Beide teams haalden de volle buit van zes punten binnen en gaan nu aan kop met elf punten. Eerstgenoemd team staat eerste doordat het een beter gamesaldo heeft. Dit ging ten koste van de het team Erik van den Hoff/Tim Visser dat zonder punten bleef en van de eerste naar de vierde plaats terugviel. Het team Job Joris Erentrei- ch/Rocco Blank veroverde zes punten en steeg naar de derde plaats. DEN HAAG - Twee jiu-jitsuka's van sportschool Smid uit Vlissingen zijn in de prijzen gevallen op de Zuid-Hollandse kampioenschappen in Den Haag. Shemara Salawane was het op één na sterkst in de categorie 55-60 kilo. De prestatie van de 53 kilo zware Vlissingse was opmerkelijk omdat ze nor maal in een categorie lichter meedoet. Michael Denayere is van een geheel andere categorie. Door zijn forse postuur vocht de pas vijftienjarige jui-jitsuka voor het eerst mee.bij de senioren. Het ging Denayere erg goed af in Den Haag. In de categorie +94 kilo werd hij tweede. doorLucien Roelandt HEIKANT - Henk van der Pol was de beste van het Van der Pol-duo in het hoofd nummer van Jumping Hei kant, nationaal 1.40m om de Grote Prijs ABAB. In de bar rage bleef de ruiter uit Veld hoven met AK&K Minanda broer Bert van der Pol met Lord Adelheid nipt voor. In de Grote Prijs ABAB meldde zich ruim vijftig pro cent voor de beslissende ron de. Henk van der Pol was met twee paarden het sterkst ver tegenwoordigd. Als eerste starter stuurde hij AK&K Minanda, waarmee hij ook de laatste editie van Indoor Zeeland won, in 32 seconden foutloos naar de finish. Wil jan Laarakkers leek met Li berty nog met succes zijn aanval te bekronen, maar kwam uiteindelijk een halve tel te laat door de finish. Als voorlaatste starter leek Bert van der Pol met Lord Adel heid broedermoord te ple gen, maar ook hij kwam een fractie tekort. In het 1.30m klassiek gaf Mi chelle Evertse de Zeeuwse aanhang reden tot juichen. Bij haar nationaal debuut stuurde de zeventienjarige amazone uit Nieuw- en Sint Joosland Oemoemenoe met een tweede foutloze ronde naar een fraaie zevende plaats. Jack Ansems toonde zich met Caprilli's Minardi de beste in de strijd om de Ra- bo bank St Jansteen Prijs. Snelheidsduivel David Jo- bertie kreeg in Heikant de toeschouwers op de banken. De Fransman stuurde de Li bero H-dochter Nisina van de Wolfsakker in de onmoge lijk geachte tijd van 28.59 naar de overwinning in de klassieke 1.35m rubriek om Grote Prijs St. Paul Cheese. Johan Kerstens was sterk in het l,35m parkoers direct op tijd. De ruiter uit het Bra bantse Heerle eiste met Ka- wanua Le Sursaut de eerste en met Liberty Le Sursaut de tweede plaats op. Ook in de basisrubrieken waren de profs sterk verte genwoordigd. Enkele Zeeuwse amateurs kon de krachten met succes met de broodrijders meten. In de klasse L klassiek eiste de Zuid-Bevelandse Rilana Ruisen zelfs de hoofdrol op. In de klasse L klassiek hiel den twintig combinaties het strafblad schoon. Rilana Ruisen uit Kapelle met Ma gie Symphoni stuurde de In- spekteur-dochter als een ra ket in 30.14 foutloos rond en versloeg nummer twee An- ne-Martien van Liere met Stella met bijna vijf tellen. In de klasse M plaatsten zich liefst dertig combinaties voor de barrage. Laatste starter Jack Ansems toonde zich met Caprilli's Ruby een fractie sneller dan Jack Neefs. Sandy den Exter stuurde Rachel naar de vier de stek. Christiaan van de Plasse leek voor een tweede Zeeuwse overwinning te gaan zorgen. Met de finish in zicht was de ruiter uit Yerseke in de bar rage van de tweede groep van de klasse M met Delta Mossel Princess veruit de snelste, maar een weigering gooide roet in het eten. De Belg Phi lip van de Wandel werd met Radhia M en Quick Diamond eerste en tweede. De Zeeuw- sè jonkies Dennis Evertse en Cindy Perdaen lieten een voortreffelijk indruk achter. Evertse werd met Oblige zes de, de zeventienjarige Cindy Perdaen uit Sas van Gent met Romanov zevende. door Jasper Harthoorn HEINKENSZAND - Het was zaterdag even stressen voor Dick van den Berg. De moun- tainbiker reed èen halfuur voor de start van de wedstrijd in Heinkenszand lek, wat zijn hele voorbereiding in de war gooide. „Nor maal masseer ik even mijn spieren om warm e worden, rijd ik even in, alles op het ge- nakje. Maar nu was echt haasten om aan de tart te komen." Dat lukte wonderwel en de enner uit Gapinge boekte prompt zijn eer- ;te ATB-cupzege. 3e wedstrijd werd al vroeg gemaakt door 3ennis Raadtgever, die in de eerste ronde weg reed van de rest. Dat moest de renner uit De jeugd in actie tijdens de ATB-wedstrijin Heinkenszand. foto Willem Mieras Goes al snel bezuren, want in de tweede om loop was hij al bijgehaald door Ruud Rent meester en Dick van den Berg. Rentmeester, winnaar van de eerste wedstrijd in 's-Heer Arendskerke, leek de wedstrijd daarna naar zijn hand te zetten. Tot de vijfde ronde reed hij alleen aan kop, maar daarna haalde Van den Berg hem bij en bleven ze bij elkaar. Op dat moment lag het tweetal al een straatlengte voor op num mer drie, Edzard van E wijk, die weg was ge reden bij Jarno Veerhoek en favoriet Eric Vereecken. Twee ronden voor het einde leek de strijd beslist in het voordeel van Rentmeester. Van den Berg ging onderuit. „Ruud ging voor mij door het water en dat ging goed. Bij mij dus niet, want ik kwam in een kuiltje terecht." Door de valpartij moest Van den Berg vol in de beugels om Rentmeester bij te halen. Doordat dat in de laatste ronde lukte, moest er worden gesprint voor de eindzege. In een laatste poging van Rentmeester om Van den Berg van de zege af te houden, reed de Goese renner met zijn knie op een metalen paal, waardoor hij naar het ziekenhuis moest voor controle. De totale schade waren twee bloeduitstor tingen rond de knieschijf. „Ik wilde in de laatste bocht nog even alles geven. Dat paaltje heb ik helemaal niet gezien." Rent meester zal een paar dagen rust moeten houden en dan kan hij zijn training weer hervatten. „Gelukkig viel het allemaal mee. De pijn is al een stuk minder. De winnaar was verguld met zijn zege, waarmee hij ook de leiding in het klasse ment overnam. „Die cup is eigenlijk maar een tussendoortje voor het zomerseizoen, maar nu wil ik hem winnen ook." In het zo merseizoen doet Van den Berg mee in lande lijke wedstrijden. Op het afgelopen NK werd hij vijftiende bij de espoirs (onder 23). „Ik ben net 21 geworden, dus kan nog wel even mee met de espoirs. Volgend seizoen wil ik me in ieder geval bij de toptien rij den." De renner beseft dat het moeilijk wordt om verder in de sport te komen. „Ik werk fulltime als timmerman, dus blijft er weinig tij d o ver om te trainen. Maar het gaat goed, ik ben nog maar drie jaar bezig, dus ik ben benieuwd hoever ik kan komen. Organisator Ko de Meulmeester wil de cross in het recreatiegebied Stelleplas uitbreiden tot een landelijke wedstrijd. „Dat is mijn drijfveer. We hebben hier een mooi parkoers en er komen steeds meer ATB'ers. De tijd is er rijp voor." foor Jeroen Dellebeke GISSINGEN - De zwemclub Luctor uit Middelburg was dit weekeinde in de eerste wed- s"'jd voor de Zeeuwse zwem- competitie oppermachtig in de eefste klasse. jfo Middelburgers Marieke Smeding, Charles Potin, Ja- ointha van Boven, Cynthia Po- 'm.FerdiBoelee en Ilse Snaaijer Zorgden voor overwinningen en ook in de estafettes was Luctor een klasse apart. Het waren dit weekeinde de eer ste wedstrijden voor de compe titie in de eerste en tweede klasse. De Ganze was in Goes gastheer voor Onderdak uit Zie- rikzee, De Honte uit Terneuzen en De Otters uit Axel. In het Oostburgse bad troffen Luctor et Emergo uit Middelburg, De Bevelanders uit Kapelle, Zee- landia uit Reimerswaal en De Bruinvis uit Sas van Gent el kaar in de eerste klasse. De Bruinvis bracht Roel van de Veldweer aan de start. Hij zette enkel goede tijden neer op de wissqlag en vrije slag. De Sas- se plcg had ook in Alex Evers- dijk en sterke troef. Hij behaal de dn overwinningen. De Bvelanders waren bij de meis'S op dreef met overwin ningen voor Monique Linden- berg, Kelsey Onderdijk en Jac queline Boonman. Ook Dennis Boonman was goed op dreef met enkele podiumplaatsen. Voor de ploeg uit Reimerswaal wisten alleen Stefan Nieuwenhuize en Zoë Braai een medaille te win- nen. De wedstrijd in Goes werd gewonnen door Onderdak. Het totaal van 2978 punten werd on der andere behaald door het sterke optreden van Youri en Krista Vaes, Evert Schietekatte, Jeroen van Gastel, Jelle en Claudia Terpstra. De Honte eindigde als tweede, waarbij vooral Kim van Aver- mate, Emke, Tom en Evi Erpe- linck een graai in de zak met de medailles deden. door Peter Snelders HULST - De Zeeuwse ploegen presteerden verdienstelijke in de derde klasse D van de hoc- keycompetitie voor vrouwen. Vlissingen bedwong koploper Warande (2-2) en Rapide speel de gelijk tegen Hilvarenbeek (0- 0). In de vierde klasse verloor Middelburg met 3-1 van Mis tral. Bij de mannen eindigde de topper tussen Vlissingen en Gil- ze-Rijen in 2-1. Olympia won gemakkelijk (6-1) bij Ouden bosch, Rapide haalde fors uit te gen Teteringen (5-0) en DDHC- Middelburg eindigde in 3-3. Vlissingen-Warande 2-2: Een knappe prestatie van de Vlis singse vrouwen. Er zat nog meer in, want de thuisploeg kreeg bij 2-1 nog twee uitgelezen kansen. Vlissingen dankte dit succes aan een tomeloze inzet. Dat werd na acht minuten reeds uit betaald in 1-0 door Ilse Dron- kers. Na twintig minuten scoor de Warende de gelijkmaker. Nog voor de doelwisseling zorgde Rachel Schoonderwoerd voor 2-1. Na rust kwam Warande alsnog langszij. Rapide-Hilvarenbeek 0-0: Ra pide vocht voor iedere meter en was beduidend scherper dan in voorgaande wedstrijden. Op basis van die inzet was het ge lijkspel wel verdiend. Mistral-Middelburg 3-1: Mid delburg liet zich te veel leiden door het spel van de thuisploeg. De 1-0 was terecht, maar het tweede en derde doelpunt van de thuisploeg had volgens Mid delburg niet toegekend mogen worden. In de slotfase redde Pe tra van Riet de eer. Vlissingen-Gilze-Rijen 2-1: De Vlissingers deden goede zaken gedaan in de strijd om de kop positie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Voor Vlissin gen scoorden Rogier en Jurjen Schuurmans. Daarmee komt de ploeg nu alleen aan de leiding, met drie punten voorsprong op de Brabanders. DDHC-Middelburg 3-3: Een te rechte eindstand, volgens Mid delburg-speler Pieter Blondeel. In een aantrekkelijke en aan vallende partij van beide kan ten nam Middelburg tot drie keer toe de leiding. Lucas Bei- dendorff zorgde voor 0-1 en 1-2. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Joep Taminiau. Hij liet met een fraai diagonaal schot van de rand van de cirkel 2-3 aanteke nen. Oudenbosch-Olympia 1-6: Ou denbosch had niets in te bren gen tegen een gemotiveerd Olympia. Die ploeg moest door personele problemen een be roep doen op de 'oudjes' Leo de Visser en Erik Rikken, die bei den moeiteloos meedraaiden. Olympia zette de thuisploeg vanaf de eerste minuut vast. Pas bij 0-6 scoorde de thuisploeg te gen. De productie van Olympia werd verzorgd door Paul Schue- ler 0-1, Gijs Schueler 0-2, Jan- -Willem Calten 0-3, 0-4 en 0-5, Paul Schueler 0-6. Rapide-Teteringen 5-0: „Als je de kansen op een rijtje zet, dan hadden we met ruimere cijfers moeten winnen," aldus Rapide- -trainer Peter van de Kerkhove. Rapide had de gehele wedstrijd een overwicht en kreeg legio strafcorners. Bij rust was het 2- 0 door treffers van Jochem Beaart en Michiel IJsebaert. Een combinatie tussen Jochem Beaart en Koen Totté werd door laatstgenoemde met een fraai backhandschot in 3-0 omgezet. Wouter van Ommen soleerde even later naar 4-0 en Jeroen Fassaert bepaalde de eindstand in de 65e minuut op 5-0. GOES - Korfballer Den nis Voshart krijgt van bondscoach Jan Sjouke van de Bos de gelegenheid zijn interlandloopbaan mooi af te sluiten. Dit weekeinde werd bekend dat hij in de definitieve se lectie zit voor het WK, dat voor Nederland komende zondag begint. Van de Bos liet zaterdag nog één korfballer en één korfbalster afvallen. Daarbij viel zijn keus op Bob de Jong van Dalto en Margot van der Schilde van Die Haghe. De 33-ja- rige Voshart, met 44 inter lands de meest ervaren man in de selectie, is dus actief op het wereldkam pioenschap. Dit WK wordt zijn laatste kunstje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19