PZC Luctor'88 omzeilt een lastige klip Vipte nederlaag voor BV Souburg Zeges voor To vaal en Oemoemenoe Knappe zege van hockeyers Karin Adriaanse crosst mannen op achterstand Verdiende 4-1-zege wb 17 maandag 27 oktober 2003 Poolbiljarters nog zonder winst Marcel Reij gewestelijk kampioen Dauwendaele verliest van koploper Gelijkspel Korenbeurs/'t Kaaitje Vierde plaats bowlingteam Delphi Dankbaar Biljarttitel Matla Zege Terneuzen J Fusieploeg wint ook van Steen tairWim de Vos SINT JANSTEEN - Steen moest gisteren thuis tegen koploper Zeelandb Middelburg roeien pet de riemen die het had. Door schorsingen en blessures was de Zeeuws-Vlaamse formatie flink ivend en moest er vooral iet veel inzet gespeeld worden. Dat bleek echter niet voldoende om het de bezoekers uit de Zeeuwse hoofdstad moeilijk te paken. Zeelandia Middelburg paakte het karwei op vreemde sodein geroutineerd af: 1-4. |uaresultaat kon Steen-trainer lidian Lekai natuurlijk niet te- reden zijn, maar de oef enmees- ermaakte zijn spelers na afloop oei een compliment. „Natuur- ijk hadden we vandaag een ge- lavende ploeg, maar we hebben petenorm veel inzet gestreden, ife hebben in ieder geval gepro- jeerd het Zeelandia moeilijk te naken en daarbij hebben we het [ooral in de eerste helft laten iggen." Jaar stond wel tegenover dat Zeelandia Middelburg de gehe- e eerste helft domineerde zon- ler overigens echte kansen te reëren. „Dat was in feite het inige manco dat ik gezien heb. ïe waren vrijwel constant be er, maar we hebben te weinig nogelijkheden af kunnen dwin- ;en. Dat we wel een paar kans- es hebben weggegeven komt iooronze speelwijze. We willen s ver mogelijk vooruit spelen si dan loop je daar tegenaan", Wil Wijnands, de trainer an Zeelandia Middelburg uit. in toch gingen de bezoekers net een comfortabele 3-0-voor- prong de kleedkamer in. Drie choten van ver buiten het straf- ichopgebied verdwenen achter doelman Job van Dorsselaer in het doel. Marcel Lourens, Geert Bosschaart en Alberto Conde Morgado zorgden voor die drie treffers in de eerste helft. In de tweede helft probeerde Steen wel meer druk te zetten op de bezoekende defensie. Eddy van den Bosch ging vlak achter de spitsen (topschutter Werner Bisschop en spelbepaler Wouter de Neijs ontbraken door blessu res) spelen en dat bracht Zee landia Middelburg een paar keer in de problemen. Met zijn handelsmerk, een vrije trap, zorgde Van den Bosch wel voor 1-3 maar verder bleef doelman Gerritsen telkens overeind. En terwijl de emoties in het veld nogal eens hoog opliepen, kon Zeelandia Middelburg weer wat verder van het eigen doel gaan spelen. Marcel Lourens kon ver volgens voor de vierde Middel burgse treffer zorgen. „We staan er nu goed voor in de eerste pe riode. Volgende week moeten we tegen HW. We moeten dan winnen en als Zierikzee dan puntenverlies lijdt kunnen we de eerste periode winnen", wist Wijnands óók nog. Steen-Zeelandia Middelburg 1-4 (0-3). 12. Marcel Lourens 0-1, 37. Geert Bosschaart 0-2, 45. Alberto Conde Morgado 0-3, 51. Eddy van den Bosch 1-3, 78. Marcel Lourens 1-4. Scheidsrechter: C. Dirkx (Reus- el). Gele kaartMichel van den Bosch, Serge Merckx, Michiel Vink (allen Steen), Gaza Ambiti, Michel Sinke (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 150. Zeelandia Middelburg: Dylan Ger ritsen; Paul Constandse, Pascal van de Berg, Geert Bosschaart, Michel SinkeRuud Mesu (80. Robbert Ver gouwen), José Nadez (46. Ronnie Mesu), Gaza Ambiti (67. Jacco de Looff), Ruud Mesu; Alberto Condo Morgado, Marcel Lourens, Daan Ei kenhout. Michel Sinke van Zeelandia Middelburg passeert een speler van Steen. foto Peter Nicolai door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij onder meer twee treffers van Erik de Groene won Luctor'88 de top per met 3-2 bij Jong Ambon, waardoor de ploeg uit Hein- kenszand koploper blijft in de vijfde klasse B. Lewedorpse Boys blijft het goed doen: dank zij een 1-O-overwinning op Vos meer nam de ploeg van Herman Vermeulen de tweede plaats over van Jong Ambon. Jong Ambon-Luctor'88 2-3: Halverwege een gelijkopgaande eerste helft schoot Erik de Groe ne de bezoekers op voorsprong. Paulo da Silva Gomes en Martin Waisapy bogen de achterstand na rust om tot 2-1, waarna de Middelburgers kansen kregen om verder uit te lopen. Deze werden echter, mede door een goede doelman Berry Simonse, niet benut. Aan de andere kant sloeg Jurgen van Maldegem uit een tegenaanval wel toe: 2-2. Vijf minuten voor het einde be sliste Erik de Groene met zijn tweede treffer de wedstrijd in het voordeel van de koplopers: 2-3. Lewedorpse Boys-Vosmeer 1-0: De thuisploeg, met twee B-juni oren in de basis, was voor rust sterker. Na een halfuur leidde dit tot een rake kopbal van voorstopper Ronald Smits: 1-0. In de tweede helft nam Vosmeer het initiatief in handen, maar mede door een goede Lebo-doelman Peter Bleumink leverde dit geen doelpunten op. Volharding-Dreischor 1-2: On danks een licht overwicht voor de thuisploeg in de eerste helft, opende Jaimy Tiggelman de score namens Dreischor: 0-1. Dezelfde speler zorgde na rust voor 0-2, waarna Kees Huizen een kwartier voor tijd de span ning terugbracht door tegen te scoren namens Volharding: 1-2. De wedstrijd bleef hierdoor spannend tot de laatste minuut, maar in de stand kwam geen verandering meer. Door dit re sultaat behaalde Dreischor de eerste punten van dit seizoen; iets waar men bij Volharding nog steeds op wacht. Robur-Kwadendamme 3-2: Door treffers van Richard van Liere en Gerard Tibbe in de eer ste helft leek de thuisploeg op weg naar een simpele overwin ning. Johan en Serge Beulens schoten na rust echter beiden raak namens de bezoekers waardoor de stand weer in evenwicht was. Enkele minuten na de gelijkmaker bezorgde An dy Latusia uit een vrije trap Ro- bur alsnog de drie punten: 3-2. VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action uit Vlissin- gen moeten het na drie wedstrijden nog altijd zonder winst punten doen in de eerste klasse zuid van de landelijke pool- competitie. Dit keer werd verloren van Analyze Dis in Roosendaal. Alleen Atong Wu wist twee partijen naar zich toe te trekken, maar voor het teamresultaat was dat niet genoeg. Met 7-2 bleven de punten in Roosendaal. De Vlissingse pool- formatie deelt de zevende plaats in de rangschikking. ZEVENBERGEN - De veertienjarige Marcel Reij uit Middel burg is in Zevenbergen gewestelijk kampioen libre zesde klasse bij de jeugd geworden. Hij plaatste zich hiermee voor het NK in Hoogeveen. Met kop en schouders stak het talent van VEGABV boven de concurrentie uit. Slechts één neder laag hoefde de Middelburger te incasseren. Met 12 punten uit zeven partijen en een möyenne van 0.81 werd hij kampioen. En passant liet hij de hoogste partij noteren met 2.30 gemid deld. Tweede werd thuisspeler en favoriet Tom de Rooij met 10 punten en 0.83 als moyenne. BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetballers van FC Dau wendaele hebben niet voor een stunt kunnen zorgen in de eer ste klasse A van het futsal. De Middelburgers verloren kans loos met 9-2 van koploper Troy/Toko Flobamora. Dauwendaele reisde af naar Bergen op Zoom zonder wissel spelers. Al na tien minuten keken de Middelburgers tegen een 2-0-achterstand aan. Pech voorkwam daarna dat Dau wendaele de aansluitingstreffer maakte. Maurice Steketee raakte de onderkant van de lat. Freddie Melaard schoot op de paal en stuitte twee keer op de doelman van Troy. Na rust speelde het gebrek aan wisselspelers Dauwendale parten. De thuisploeg liep eenvoudig uit naar een grote voorsprong. In de slotfase deed Dauwendaele nog iets terug via doelpunten van Maurice Steketee en Freddie Melaard. GOES - Ondanks het gemis van kopman Kimmo Pankow (blessure) en vooral dankzij een uitstekend optreden van Jan Westdorp haalden de bezoekers uit Rilland in Zundert toch nog een punt weg tegen BH Keukens. Daar zag het voor de pauze allerminst naar uit. Piet Raas ging lang gelijkop met te genstander Vermeire maar toen vrouwe Fortuna partij koos was het snel gebeurd, 25-14 na 29 beurten. Jean Louis Smul- der moest het afleggen tegen Van Aalst en de rust ging in met een 4-0-achterstand. Piet Schrier had zijn vorm van de sei- zoenstart weer te pakken en zorgde tegen Hoppenbrouwer voor de aansluiting, 13-25 na 46 beurten. Jan Westdorp zorg de voor de slagroom op de taart door een fraai optreden tegen Verkooijen te besluiten met 0.857 als moyenne, 23-30 na 35 beurten. VLISSINGEN - Het bowlingteam van Grieks restaurant Del phi in Vlissingen neemt na twee speeldagen in de nationale league klasse 1D de vierde plaats in. Het team won gisteren van Schiedam (3-0) en Venray (2-1) en ging onderuit tegen Heerlen (3-0). Het teamgemiddelde bedroeg 200,5. De pinfall over 30 games was 6015. Het team bestond uit John van Scha- ik (persoonlijke score 216), Yves Delafonteyne (212), Michael Snijders (198), Jacco Ras (190) en Reinier de Rooy (186). loor Jeremy Deug ÏLISSINGEN - De basketbal lers van BV Souburg leden in lehoofdklasse een nipte neder- tegen EBBC: 53-51. Een tlasse lager verging het de vrou wen van BC Vlissingen 2 een stuk beter. De ploeg won voor de derde keer op rij. Nu was Virtus bet slachtoffer. EBBC-BV Souburg 53-51: Sou- urg speelde matig in het eerste wart. In het tweede kwart Jonde de ploeg een heel ander ezicht. BV Souburg boog de 2-4-achterstand om in een 22- J-voorsprong bij rust. Daarna naakte de thuisploeg meer ge- iruik van het lengteoverwicht mliep voor de tweede maal uit: 1-34. Deze achterstand maak te Souburg in vier minuten ped, maar doordat er in de aatste zes minuten van de wed- trijd niet werd gescoord, kon len Bosch de twee punten in ei- laihuis houden. iirtus-BC Vlissingen 2 46-59: In tekendam leek BC Vlissingen 2 een eenvoudige zege te gaan boeken tegen Virtus. In het eer ste kwart werd een 13-6-voor- sprong genomen, maar toen BC Vlissingen in het tweede kwart de teugels liet vieren, kwam de thuisploeg weer langszij. Door enkele fastbreaks konden de Vlissingse meisjes toch gaan rusten met een 28-19-voor- sprong. In de tweede helft liet B C Vlissingen de thuisploeg niet meer dichterbij komen en boek te daardoor de derde opeenvol gende zege: 46-59. Jongensjunioren. Initial High Five-BC Vlissingen 68-55: On danks een trage start kon BC Vlissingen goed bijblijven. Hal verwege het tweede kwart kwam de ploeg zelfs even op voorsprong: 25-26. Doordat er in het derde kwart slechts 2 pun ten werden gescoord, kon de thuisploeg uitlopen naar 41-28. In het laatste kwart zette Vlis singen nog een tandje bij, maar het gat van 13 punten kon niet meer gedicht worden. Daar mee verloren de junioren voor de derde keer op rij. boor lep Triou EILLAND-BATH - De vlag kon öterdag uit bij de families Goetheer en Adriaanse na af loop van de motorcrosswed strijden in Rilland-Bath. Met efn overwinning van Karin Wriaanse-Goetheer bij de de butanten/veteranen en een der de plaats voor Stef Goetheer in ™e koningsklasse was er zeker Men tot feest. Erik van der "ekken stelde met twee man- overwinningen zijn titel Jrilig. Bij de 125cc was Dave de F oppermachtig. ®P een goed geprepareerde baan kende Karin Adriaanse jlwigenade met haar mannelij- _ja's. In de eerste manche 0 haar start belabberd en ™am ze pas op de achtste P'aats door. Daarna begon ze aan een opmars en moesten ook Huisman, Stefan Bruinoo- ja> Frank Hontele en Dennis kiderdijk het hoofd buigen. In w tweede manche kwam Adri aanse meteen aan de leiding en ™ewel Gert Huisman nog even Be- Vlissingen (gestreepte kousen) in de verdrukking tegen Gilze-Rijen. foto Lex de Meester start tot finish aan kop. Bij de 250/500cc stond Stef Goetheer, de broer van Karin, na een lang durige heupblessure weer aan de start. Hij maakt het familie feestje compleet door zijn ren tree met twee derde plaatsen op te luisteren. De winst ging naar Erik van der Wekken die daar mee zijn titel bij de MC Rilland veilig stelde. Marinus Hoek bleef in beide manches dicht bij hem in de buurt. De 125cc werd met overmacht gewonnen door Dave de Jonge. In beide manches duldde nie mand in de buurt van zijn ach terwiel. De 65cc kreeg weer het vertrouwde duel tussen Maikel Bazen, Luuk Dybala en Ricky Joosse. In de eerste manche ging Dybala met de winst aan de haal, voor Bazen en Joosse. In de tweede manche pakte Joosse in de laatste ronde de winst ten koste van Dybala. Johnny van Eekelen schreef na een kort duel met Gilbert de Vis ser de eerste manche in de 85cc op zijn naam. In de tweede man che nam De Visser revanche en reed van start tot finish aan de leiding. door Jasper Harthoorn VLISSINGEN - De hockeyers van Vlissin gen hebben hun koppositie verstevigd in de vierde klasse. Concurrent Gilze-Rijen werd met thuis met 2-1 verslagen. Het was de eer ste serieuze test voor de hockeyers, die sa men met de Brabanders gaan uitmaken wie kampioen wordt. De verwachtingen waren voor aanvang hooggespannen. Eindelijk eens een echte wedstrijd, tegen een gelijkwaardige tegen stander. Want het is behelpen in de vierde klasse. Er is geen degradatiemogelijkheid, waardoor het kwaliteitsverschil tussen de ploegen groot is. Overwinningen met dub bele cijfers zijn dan ook geen uitzondering. Het begin van de wedstrijd voldeed aan de verwachtingen. Er werd in een hoog tempo gespeeld en er waren kansen over en weer. Al na een paar minuten stond Vlissingen op drie strafcorners, die echter niets oplever den. Het eerste doelpunt kwam op naam van Rogier Schuurmans. Hij profiteerde van de chaos in de cirkel van Gilze-Rijen en kon de bal makkelijk inschuiven. Twee minuten la ter had Lein Labruyere de kans op een twee de treffer. Hij draaide mooi weg bij zijn ver dediger en plaatste de bal net iets te lank moedig langs de keeper. Daardoor stelde hij een speler van Gilze-Rijen in staat om de bal van de lijn te halen. Na nog wat kansen over en weer kwam Vlis singen dan toch op 2-0. Jurjen Schuurmans wist een vrije slag op de rand van de cirkel in te tippen. Toch was hiermee de wedstrijd nog niet gespeeld. Gilze-Rijen werd sterker en kwam een paar keer goed door met aardi ge combinaties. De tegentreffer werd ge maakt uit een strafbal in de twintigste mi nuut. Sjoerd van Jaarsveld kwam stevig uit lopen bij de strafcorner en botste tegen een speler van Gilze-Rijen op, wat resulteerde in de strafbal. Keeper Merijn Ruis was kansloos op de geplaatste bal in de linker hoek. Vlissingen bleef de beste kansen houden. Jurjen Schuurmans miste een goede kans door recht op de keeper te schieten. De Bra banders kregen op slag van rust nog een uit gelezen mogelijkheid om de stand gelijk te trekken. Door goed keeperswerk van Ruis werd een doelpunt voorkomen, hij wist de bal nog net uit het doel te tikken. Na rust zakte het spel aan beide kanten weg. De spanning ging overheersen. Uiteindelijk mochten de Vlissingers hun keeper dank baar zijn dat de overwinning werd binnen gehaald. Gilze-Rijen begon in de laatste fa se te drukken om nog iets te forceren. Met een uitstekende reflex hield Ruis een hoog schot uit het doel. In de laatste minuut kre gen de Brabnders nog een strafcorner en een vrije slag, maar Vlissingen hield het doel schoon. Trainer Chris Jiskoot was gelukkig met de afloop. „We speelden tegen een ploeg die al lang samenspeelt, die een stuk ouder is en ervaring heeft in de derde klasse. Dan is het mooi als je toch de meeste kansen weet te creëeren. Zeker als je bedenkt dat we onze spelbepaler op het middenveld, Vincent Laarakker, moesten missen." De Vlissingers, die werden verblijd met een nieuwe sponsor, gaan nu alleen aan de lei ding in de vierde klasse. Ze staan drie pun ten voor op Gilze-Rijen, die ze nog wel twee keer tegenkomen. Maar de eerste slag op weg naar het kampioenschap is geslagen. Vlissingen - Gilze-Rijen 2-1 (2-1): 10. Rogier Schuurmans 1-0,18. Jurjen Schuurmans 2-0. Vlissingen: Merijn Ruis, Jord Stenvert, Lars Koole, Sjoerd van Jaarsveld, Sipke Bakker, Gijs- Bert van Empel, Lein Labruyere, Maarten Jiskoot, Joost Jiskoot, Marius Versteeg, Jurjen Schuurmans, Rogier Schuurmans, Johan Lange, Mark Schultz, Lars de Kubber, Jochum de Kat. door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal herstelde zich gisteren knap van de nederlaag tegen Oemoemenoe. Op sportpark Het Schenge traden de Goesenaren voor het eerst aan voor een thuiswedstrijd. Het sterk ge-^ starte REL uit Etten-Leur werd met 20-10 verslagen. Ook Oemoemenoe houdt zicht op in de top van de tweede klasse zuid. De Middelburgers wonnen met 7-0 van Reeland. Al in de derde minuut bracht de geslepen Maarten van Nielen REL na een interceptie op een 5-0-voorsprong. De thuisclub herstelde zich snel en na een vlotte driekwartaanval zorgde Michiel Sinke in de 17e minuut al voor de gelijkmaker: 5-5. To vaal drukte meteen door. Na balwinst van Bert Bakker in de line-out ging Caesar Luikenaar attent mee met zijn driekwarten en op aangeven van Niels van Harn bracht hij zijn team op een 10-5-voorsprong. Na rust bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd. REL werd af en toe gevaarlijk, maar de fensief had Tovaal de zaken goed voor elkaar. Halverwege de tweede helft vergrootte Eus van Dijk de voorsprong vanuit een penalty-kick tot 13-5. To vaal ging op zoek naar meer, maar pas in de 79 minuut was Koen Spaas vanuit een inter ceptie opnieuw succesvol: 20-5. In de slotseconden bracht REL de eindstand met een uitval op 20-10. Tovaal-REL 20-10 (10-5): 17. Mi chiel Sinke 5-5, 21. Caesar Luike naar 10-5, 57. Eus van Dijk 13-5, 79. Koen Spaas 18-5, 79. Eus van Dijk 20-5. Scheidsrechter: J.A. Markusse (Goes). Aantal toeschouwers: 125. Oemoemenoe-Recland 7-0: De thuisclub nam direct het initia tief, maar de defensie van de Dordse ploeg stak goed in el kaar. Over en weer waren er kansen, maar pas in de 36e mi nuut wist Oemoemenoe de ver dediging van Reeland te ver schalken. Na een break van Herbert-Jan van der Waal was het voor Michel Burger een koud kunstje om te scoren. Zijn try werd door Jan Albregtse ge converteerd, waardoor Oemoe menoe met een 7-0-voorsprong kon gaan rusten. Na rust golfde het spel op en neer. Martijn Boogaard raakte nog een keer met de bal achter de trylijn, maar zijn try vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Peeters. Ook Reeland, met de ervaren gebroe ders Baart, vond geen gaatje meer. Eindstand: 7-0. Oemoemenoe-Reeland 7-0 (7-0) 36. Michel Burger 5-0,37. Jan Albregtse 7-0. Scheidsrechter: H. Peeters (We- meldinge). Aantal toeschouwers: 80. WEMELDINGE - Met een kam pioenschap, promotie naar de vierde klasse en het ticket voor de gewestelijke finale haalde Mike Matla van de biljartver eniging De Herberg uit Kapelle in de districtsfinale vijfde klas se libre de belangrijkste prijzen binnen. Door de acht finalisten een on gekend spannende titelstrijd opgevoerd. De slotdag begon met nog vijf kanshebbers aan de voorlaatste ronde. Mike Matla, Marcel Rooze, Edward Ippel Leo Blok en Jan Versprille zagen op dat moment de titel nog altijd binnen bereik. In de zesde ronde viel Blok uit dat rijtje weg en was Ippel de enige winnaar om dat Matla tegen Versprille remi seerde. In de slotronde won Ippel van Boonen, zakte Versprille door de nederlaag uit de kopgroep en greep Matla door een overwin ning op Blok overtuigend de eindoverwinning. PAPENDRECHT - Eersteklas ser Terneuzen kwam gisteren in en tegen Papendrecht eindelijk weer eens tot winst: 3-1. De ploeg nestelde zich achter Gel- drop/AEK en Oss'20 op de derde plaats. Terneuzen koesterde al na vijf minuten een voorsprong. Hilary Chokbugwo liet na 275 minuten doelpuntloos competitievoet bal een Terneuzense treffer aan tekenen: 0-1. De thuisploeg kwam halverwe ge de eerste helft verdiend op gelijke hoogte, maar had er een misser van doelman De Koeijer voor nodig: 1-1. De 1-2 was een van richting veranderd schot van Ronald van Sliedregt. Op slag van rust vergrootte Maik de Wolf de marge tot twee doel punten. De middenvelder schoot van de rand van het strafschopgebied prachtig raak: 1-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17