PZC Barga wint weer een uitwedstrijd Stevens nog steeds trainer, Makaay nog steeds trefzeker Fulham verrast met klinkende zege bij Manchester United RBC schuift een paar plaatsen op Ploeg van Adriaanse na ruime zege op Zwolle gedeelde nummer één Heerenveen thuis onderuit tegen NEC maandag 27 oktober 2003 Aanspeelpunt Geklungel Perfect Mooi geweest Koplopers AC Milan en Juventus geven elkaar niets toe in Serie A Emoties Blessures Ooijer en Hofland Verrassende nederlaag Brugge Ruime zege Celta de Vigo Been ziet Teplice gelijkspelen CSKA kampioen van Rusland Schotland Frankrijk Van Galen weer grote man bij AZ door Ruud Ramler ALKMAAR - Hij is de winnaar die niet tegen zijn verlies kan. Een beoogd vedette die bij te genslagen zo makkelijk trans formeerde in een anti-voetbal ler. Maar alles is dit seizoen anders bij AZ. Oók voor Barry van Galen, zaterdagavond te gen Zwolle (4-0) met twee as sists en een treffer wéér de grote man bij de gedeelde nummer één van de eredivisie. „Dat zijn momenten dat ik zelf ook ge niet." Van Galen was het al gewend om in de schijnwerpers te staan. Maar de reden was doorgaans negatief. Dan ging het veelal om zijn kaartenlast waardoor hij noodgedwongen veel duels van WAALWIJK - RBC Roosendaal schoof zaterdag door een nipte en verrassende zege bij RKC Waalwijk een paar plaatsen op in de eredivisie. Nadat Boutahar de Waalwij- kers nog op voorsprong had ge bracht schoot de Belg Lammens RBC met een prachtig genomen vrije trap op gelijke hoogte. In valler Razic bezorgde de Roo- sendaalse formatie de volle winst. Razic stond nog geen mi nuut op het veld. FC Groningen versloeg Vitesse met 2-1 dankzij een laat doel punt van Drent. Martel had Vi tesse met een curieuze goal op voorsprong gezet, maar Smit (86e minuut) en Drent (88e mi nuut) hielden de drie punten alsnog in Groningen. ADO Den Haag tegen NAC ein digde in 1-1. AD O leek drie pun ten te pakken, maar door een blunder van doelman Roland Jansen kwam NAC in de slotmi nuut toch nog langszij. Utrecht gaf tegen Twente een 2-0-voor- sprong uit handen: 2-2. ANP HEERENVEEN - Heerenveen raakte zaterdag zijn ongeslagen status in het Ahe^Lenstra Stadi- 'on kwijt. De boosdoener was NEC, dat tege'n de Friese subtopper een einde maakte aan een reeks van drie opeenvolgen de competitienederlagen. De Nijmeegse formatie zegevierde met 2-1. De manier waarop de thuis ploeg echter verloor, was ont luisterend. De formatie van coach Foppe de Haan knoeide er, met uitzondering van de be ginfase, danig op los. Heeren veen speelde een tempoloos combinatiespel en was niet bij machte om na de 0-1 (Dennis de Nooijer vlak voor rust) om te schakelen naar een opportunis- tischer aanpak. Dat kwam ook omdat spits en aanspeelpunt Gerald Sibon al voor de rust geblesseerd moest afhaken. Zijn vervanger Sama ras kreeg daarna nauwelijks steun van de vleugelspelers Correia en Selakovic. Correia begon nog met enkele gevaarlij ke acties, maar de Zweed Selak ovic bakte er helemaal niets van. Bovendien stak NEC-doel- man Dennis Gentenaar in grote vorm. Hij voorkwam door fraaie reddingen in de eerste helft doelpunten van Sibon, Knopper en Samaras. Volgens De Haan brak het uit vallen van Sibon Heerenveen op. „Hij is de kapitein op het schip", zei De Haan. „Hij is bal vast. Toen hij wegviel, werd er alleen maar breed en nog eens breed gespeeld. We begonnen overigens goed, maar die 1-0 bleef uit." NEC had het in het begin inder daad moeilijk, maar kwam in de 44e minuut wel op voorsprong. Heerenveen-verdediger Van Hoving gleed uit. NEC-midden- velder Schuurman profiteerde en schoof de bal naar Dennis de Nooijer: 0-1. Die klap kwam Heerenveen in de tweede helft niet meer te bo ven. De wedstrijd leek gespeeld toen Hersi halverwege geklun gel in de Friese defensie afstraf te. Samaras maakte de slotfase nog spannend met de 1-2, maar NEC bleef overeind. „Na de 2-0 werden we toch onrustig, maar gelukkig hebben we een einde gemaakt aan een periode met veel tegenslag", aldus NEC- trainer Johan Neeskens. ANP AZ miste. Of de creatieve mid denvelder werd na afloop on derhouden omdat hij de botte bijl weer eens uit de kast had ge haald. Zijn naam werd dan met afschuw uitgesproken. Maar dit seizoen is Van Galen na negen wedstrijden nog steeds zonder kaart. En valt hij alleen op met zijn artistieke linker schoen, die de bal met zowel de binnen- als buitenkant de fraai ste dingen kan laten doen. De geniale voetballer die zichzelf zo makkelijk kan verliezen oogst weer bewondering. Vorige week bediende hij in Utrecht tot drie keer toe een teamgenoot voor een doelpunt. Tegen Zwolle herhaalde Van Galen dat zaterdagavond nog eens tweemaal. Stijlvol legde hij de bal vanaf de rechterkant met buitenkant links precies op het hoofd van Kenneth Perez, goed voor 2-0 omdat eerder al Ali Elkhattabi de 1-0 had aangete kend. „Met rechts was het sim peler geweest", zegt Van Galen. „Maar dan had ik waarschijn lijk de cornervlag geraakt. Dat been gebruik ik eigenlijk alleen om op te staan." Niet ver na zijn eerste bijdrage gaf Van Galen gehoor aan de wenkende beweging van Stein Huysegems. De Belg kreeg de bal perfect mee en kon doorlo pen naar 3-0. „Die pass was iets moeilijker", vond de aangever. „Omdat er een paar schoenen van Zwolle tussen stonden." Nog binnen het uur rondde de uitblinker zijn aandeel af met een perfecte goal, een lob over de ver uitgelopen doelman Jo han van der Werff. „Ik raakte die bal niet eens goed", bleef Van Galen kritisch op zichzelf. De wissel die volgde, vond hij logisch. „Want de jaartjes gaan tellen." Nog altijd heeft de regisseur lie ver een bal voor zijn voet dan een microfoon voor zijn neus. En ook al is de aanleiding dit seizoen positief, de routinier wordt nog altijd haast verlegen van de massale belangstelling. Als anderen hem een grootheid vinden, dan doen ze dat maar. En als er wordt gezegd dat hij ei genlijk bij een topclub hoort te spelen, wijst Van Galen op de eerste plaats van AZ. In principe is hij bezig aan zijn afscheidstournee over de vel den. Zijn contract in Alkmaar loopt af en Van Galen vindt het mooi geweest. Alleen kwalifica tie voor Europees voetbal kan hem nog op andere gedachten brengen. „Nee, er is nog nie mand langs geweest om erover te praten", zegt Van Galen. Maar een uitnodiging om het Stein Huysegems van AZ en Renico Schol (nummer 3) van FC Zwolle gaan tijdens een hagelbui een kopduel aan. van onze sportredactie BARCELONA - Barcelona won gisteravond weer eens een com petitiewedstrijd en dat deed het opnieuw buiten het eigen stadi on Nou Camp. Op hef vakantie- eiland Mallorca werd het 1-3 na een 0-2-ruststand. Saviola en Ronaldinho scoorden voor rust, Phillip Cocu na de pauze. Cor- rea deed kort voor tijd iets terug voor de thuisploeg, waar Arnold Bruggink een basisplaats had. Barcelona, dat Gabri met rood voortijdig zag vertrekken, kwam aan de aftrap met de Ne derlanders Giovanni van Bronckhorst en doelpuntenma ker Phillip Cocu. Patrick Klui- vert viel een kwartier voor tijd in. De dit seizoen zo bekritiseerde aanvaller Tristan is voorlopig weer even de man bij Deportivo la.Coruna, de nieuwe koploper van Spanje.Hij loodste zijn ploeg dinsdagavond in de Champions League al langs Mo naco en maakte zaterdag de winnende treffer tegen Valen cia: 2-1. Deportivo heeft twee punten meer dan Valencia en Real Ma drid, de titelverdediger die dankzij twee treffers van Raul en een rake volley van Zidane van Racing Santander won met 3-1. Tristan leek bij Deportivo de ge doodverfde opvolger van de vertrokken Makaay. Hij werd" echter vaak in het nachtleven gesignaleerd en was ook betrok ken bij een reeks incidenten. „Tristan is als een chirurg die voor een belangrijke operatie een glas alcohol drinkt", sprak de coach van Deportivo een maand geleden. Aanvaller Pandiani presteert dit seizoen wel verrassend goed. Hij houdt Tristan voorlopig dan ook op de bank. De veelbespro ken spits liet afgelopen week echter zijn voeten spreken. Hij scoorde het enige doelpunt in het duel met Monaco en zijn rol was tegen Valencia ook beslis send. Na de openingstreffer van Valeron en de gelijkmaker van Valencia van Mista scoorde hij als invaller tien minuten voor tijd de bevrijdende tweede tref fer voor La Coruna. AC Milan en Juventus geven el kaar aan kop van de Italiaanse voetbalcompetitie nog altijd niets toe. Milan, in de Cham pions League in de groep bij Ajax, won uit met 0-3 van Sampdoria. Sjevtsjenko scoorde twee keer, oud-Feyenoorder Jon-Dahl To- masson maakte het eerste doel punt. Juventus hield op eigen veld Brescia in bedwang met 2- 0. Nedved en Trezeguet maak ten de treffers. Milan en Juventus hebben na zeven duels negentien punten. Beide teams speelden tot nu toe slechts één keer gelijk. AS Roma raakte gisteravond twee punten verder achterop door gelijk te spelen bij Inter. Er werd in Milaan niet gescoord. Roy Makaay (rechts) en Michael Ballack vieren het vierde doelpunt van Bayern München tegen Kaiserslautern. foto RTR van onze sportredactie ROSTOCK - Met de handen in de lucht en de tranen in de ogen verliet Huub Stevens za terdag het Ostseestadion van Hansa Ros tock. Ilertha BSC had zojuist voor het eerst deze competitie gewonnen (1-0). Dankzij de primeur mag de Limburger zich tenminste nog drie dagen trainer van de Berlijnse club noemen. Stevens moet morgen wel deel twee van zijn examen afleggen. Opvallend genoeg is dan in het bekertoernooi opnieuw Hansa Ros tock de tegenstander. Bij een nieuwe zege heeft Stevens aan de eis van de clubleiding voldaan en mag hij in Berlijn blijven wer ken. Hertha BSC, zonder de geblesseerde aan voerder Dick van Burik, dankte de eerste zege in tien duels aan een treffer van Luizao. De Braziliaan trof in de 31e minuut doel. Hertha BSC was de hele wedstrijd de betere ploeg, maar kon het kwaliteitsverschil niet in meerdere treffers uitdrukken. Stevens moest dan ook tot het laatste fluitsignaal wachten voordat hij opgelucht adem kon halen. Stevens reageerde emotioneel. Hij kon zijn tranen niet bedwingen toen bijna iedere speler hem in de armen viel. De chemie tus sen trainer en spelers is er nog. De band met de opportunistische aanhang is ook weer versterkt. De meegereisde supporters scan deerden zelfs de naam van Stevens. Dat was deze competitie nog niet gebeurd. Op de persconferentie was Stevens zijn emoties weer de baas. „We hebben onze plicht vervuld", sprak hij. „Hopelijk is de cirkel nu doorbroken en klimmen we snel verder uit het dal. Het gaat trouwens niet om mijn persoontje, maar om Hertha BSC. De club blijft het belangrijkste." De koppositie bleef in handen van Bayer Leverkusen. De vorig jaar zo diep gevallen club versloeg gisteren Borussia Mönchen- gladbach met 1-0. Het doelpunt kwam van international Schneider. VfB Stuttgart volgt op één punt dankzij een 1-0-overwin- ning op Wolfsburg. Roy Makaay blijft het goed doen bij Bayern München. De spits had met twee treffers een groot aandeel in de zege van zijn ploeg op Kaiserslautern (4-1). Makaay heeft in acht competitiewedstrijden vijfmaal gescoord. Bayern wipte net als Werder Bremen (4-2- zege bij Freiburg) over Borussia Dortmund heen, dat gisteren met 3-0 verloor van VfL Bochum. ANP over verlenging van zijn con tract te hebben, kan nooit lang uitblijven. „Zoals het nu gaat wil ik nog wel een jaartje ver der." In een ploeg die onder succes- coach Co Adriaanse geen zwak ke schakels meer kent. Een ploeg die dominant voetbalt, sterk is als collectief en voorin zo makkelijk scoort. „Dat is wel genieten", zegt Van Galen, die toch ook een kanttekening wil plaatsen. „De meeste jongens lijken pas vrijuit te kunnen spe len als we met 2-0 voorstaan. Ik denk dat we dat al vanaf het be gin kunnen doen. We hebben er allemaal de kwaliteiten voor." GPD EINDHOVEN - De PSV'ers Kevin Hofland en AndréOo» hebben blessures overgehouden aan de topper tussen PSV5 Ajax. Hofland liep een lichte hersenschudding op, 0< kampt met een kwetsuur aan schouder of sleutelbeen, daag kan in het ziekenhuis pas de juiste diagnose wordi steld. Beide PS V-verdedigers werden nog tijdens de wedstöji met de Amsterdammers naar het ziekenhuis gebracht vd onderzoek. Hofland ging gestrekt bij een luchtduel metiy himovic. Ooijer raakte na 30 minuten geblesseerd bij eendj tussen hem, Hofland en Ibrahimovic. GPD BRUSSEL - Ook tijdens de tiende competitiewedstrijdstj Anderlecht zich zaterdag nadrukkelijk kandidaat vootl landstitel. De nog ongeslagen koploper won eenvoudig J Germinal Beerschot (4-0) en zag naaste concurrent Raó] Genk onderuit gaan tegen La Louviere: 5-2. Een dag ]jg volgde ook nog een verrassende nederlaag van Club Brul bij Heusden-Zolder. Club Brugge, tegenstander van Ajax in de Champions Leag en woensdag nota bene in San Siro nog te sterk voor ACS lan, ging in de laatste tien minuten ondanks een numerisi meerderheid met 4-2 onderuit. De thuisploeg was Euvrart de 5 le minuut met twee gele kaarten kwijtgeraakt. Doelp® ten van Janssen en De Camargo bepaalden het verschil. Brus ge-trainer Sollied had ten opzichte van het duel met Mila zijn team noodgedwongen op drie plaatsen moeten wijzig Saeternes en Verheyen waren geblesseerd, De Cock on'tbra wegens droeve familieomstandigheden. Het was de een overwinning van Heusden-Zolder in dit seizoen. Anderlecht had zaterdag geen enkel probleem met Geraiiu Beerschot. De 4-0-score kwam mede tot stand dankzij tui treffers van middenvelder Baseggio. Racing Genk, de nu mer twee op de ranglijst volgt inmiddels op acht puntennai zeperd bij La Louvière. ANP MADRID - Celta de Vigo komt langzaam in vorm. De tega stander van Ajax in de Champions League won gisterenim Spaanse competitie met 4-0 de uitwedstrijd bij hekkensltiil Espanyol. Celta sloot de eerste helft af met een voorspa van 1-0. De treffer was na een kwartier van Luccin uita strafschop. In de tweede helft volgden treffers van Miloses Mostovoi en Jandro. Het was de tweede seizoenszegen Celta, dat enkele plaatsen klom op de ranglijst. ANP TEPLICE - Teplice heeft zaterdag de thuiswedstrijd tep koploper Banik Ostrava met een gelijkspel (1-1) afgesloti De komende tegenstander van Feyenoord in de UefaC maakte een snel opgelopen achterstand ongedaan. Onder toeschouwers in de vrieskou bevond zich ook Mario BeenJ assistent-trainer van Feyenoord was onder de indruk van twee centrale verdedigers van de thuisclubOok roemdehij slim spelende centrumspitsen. ANP MOSKOU - CSKA Moskou is zaterdag Russisch voetbalb pioen geworden. De ploeg werd voor het eerst kampioenv Rusland. In de voorlaatste competitieronde won het elftala 3-0 van Rotor Volgograd en werd daardoor onbereikbaar*'] nummer twee Sint-Petérsburg. ANP/DPA foto Koen Suyk/ANP Bij de thuisclub ontbrak de nog niet fitte Andy van der Meyde. De Romeinen hebben nu vier punten achterstand op het lei dende tweetal. Parma en Lazio, allebei met winst, voeren de subtop aan. ANP van onze sportredactie MANCHESTER - Verliezen deed Manchester United voor eigen publiek in de com petitie al ruim een jaar niet. De laatste keer dat de ploeg van Fulham verloor dateerde alweer uit 1964. Zaterdag gingen de mooie cijfers uit de boeken toen de bezoekers de kampioenskandidaat on aangenaam verrasten:1-3. In tegenstelling tot koploper Arsenal, dat uit bij Charlton Athletic niet verder kwam dan een 1-1-gelijkspel, profi teerde Chelsea wel van de misstap van United. De club heeft na de zege op Manches ter City (1-0) een punt meer dan Manchester, dat derde staat. Arsenal (24) staat weer een punt voor op Chelsea (23). Jerrel Hasselbaink was op nieuw de grote man bij Chel sea. De spits zorgde in de 34e minuut voor de enige treffer van de wedstrijd. Het was al weer zijn zesde competitie treffer. Melchiot maakte op nieuw deel uit van de basiself van Chelsea. De in het begin van het seizoen door trainer Keegan zo bewierrookte Bosvelt zat bij Manchester City opnieuw op de bank. Manchester United kwam tijdens de thuiswedstrijd te gen Fulham door een treffer van Clark al in de derde mi nuut op achterstand. Furlan maakte nog gelijk, maar Malbranque en Inamoto stel den de verrassende zege vei lig. Van der Sar kon zich in de slotfase van het duel met en kele fraaie reddingen onder scheiden. De Franse aanvaller Henry was er gisteren verantwoor delijk voor dat zijn ploeg Ar senal, met basisspeler Berg kamp zeventig minuten in de gelederen, bovenaan blijft staan. Met een uitstekende vrije trap maakte hij vijf mi nuten voor rust de opgelopen achterstand goed. De Itali aan Di Canio had na 27 mi nuten via een 'Panenka- strafschop' gescoord voor Charlton. Na drie nederlagen op rij won Liverpool weer eens een keer. Leeds United, afgezakt naar de achttiende plaats, werd met 3-1 verslagen. Wol verhampton Wanderers baarde tijdens de thuiswed strijd tegen Leicester City opzien. De ploeg keek bij rus! tegen een achterstand vanO- 3 aan, maar won uiteindelijk met 4-3. Al vroeg in het seizoen dreigt Glasgow Rangers aartsrivaal Celtic uit het oog te verliezea Na het doelpuntloze gelijk spel van de Rangers tegenLi- vingston en de royale zege van Celtic op Aberdeen (4-0) bedraagt het verschil tussen de aloude titelkanditaten al weer vijf punten. Glasgow Rangers heeft al vijf wedstrijden op rij niet meer gewonnen. De laatste z dateert van 27 september toen Dundee United werd bedwongen. Daarna volgden nederlagen tegen Celtic Manchester United en gelij ke spelen tegen Panathinai- kos, Motherwell en Livings- ton. Fernando Ricksen was de enige Nederlander in selectie van trainer McLeisk Celtic dankte de ruime z aan drie treffers van Henrik Larsson. Chris Sutton benut te een strafschop. Mark d' Vries was ook weer succes vol. De spits van Hearts scoorde eenmaal in het door zijn ploeg gewonnen duel met Partick Thistle (4-1). Auxerre, tegenstander van FC Utrecht in het Uefa Cup toernooi, ging zaterdag voor eigen publiek onderuit tegen Montpellier (0-1). De thuis ploeg kon het doelpunt van Rouviere (41e minuut) niet wegwerken. Ook tegen tien man, na een rode kaart voor Gathuessi in de 79e minuut kwam Auxerre niet tot sco ren. Marseille bleef in de titelrace door een thuiszege op Stade Rennes (2-0). Van Buytenen Drogba maakten de doel punten. Hemdani miste eerst nog een strafschop. 0 Olympique Lyon bleef in de bovenste regionen. De titel verdediger won door een doelpunt van Juninho me' 1-0 bij Nantes. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14