PZC 1» Duizenden naar Opendoekdagen in theater Goes FOTOVOORDEEL giro 55 2000 N-,-u j 0 NSGK. Eik kind speelt mee. Nagelstyliste Jessica grijpt naast de prijzen Middelburger houdt botsende bromfietser aan Lees de PZC, krant voor Zeeland gehandicapte kind Kampeerboeren Schouwen-Duiveland voelen weinig voor zonering buitengebied -kindeiJiul n. HELP HET GELUK'NHAN maandag 27 oktober 2003 Buiten Bestuurder uit de bocht In de sloot Vandalen aangehouden 25 LUNE 404040 jngeacht het aantal opnamen 10x15 cm, perfecte kwaliteit op Fujicolor Supreme fotopapier ind. indexprint dubbel! perfecte afdrukken van digitale foto's op Fujicolor fotopapier bestel via 9 x 13 cm 0.26 10x15 cm €0.27 13x18 cm €0.45 20 x 30 cm 1.70 per afdruk ^verschureMoCid^ Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het w Maatwerk nodig voor platteland door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Vekabo kring Schouwen-Duiveland pleit voor flexibiliteit en maatwerk om het platteland leefbaar te houden. Timmer je het buiten gebied dicht, dan wordt het on mogelijk voor boeren een boter ham te verdienen. De vereniging van kampeerboe ren ziet het liefst dat de zonering die deel uitmaakt van de be leidsvisie voor het bestem mingsplan Buitengebied volledig aan de kant wordt ge schoven. Tegelijkertijd is er het besef dat een dergelijke uit gangssituatie, zolang de politie ke neuzen niet dezelfde kant op staan, de zo gewenste snelheid van vernieuwing eveneens in gevaar zal brengen. De conse quentie zou dan zijn dat elk af zonderlijk plan de ambtelijke en politieke molens door moet. Een compromis is wellicht te vinden in het neerleggen van zo neringen in combinatie met een bevoegdheid van het dagelijks gemeentebestuur om ervan af te wijken. Op die manier zouden goede ini tiatieven en vernieuwingen toch gehonoreerd kunnen wor den, steeds afgezet tegen crite ria als bijvoorbeeld het open landschap en landbouwbelan gen. „Benoem niet te veel, quo teer en zoneer niet te veel", aldus de Vekabo in haar schrif telijke reactie op de visie van de gemeente Schouwen-Duive land op het buitengebied. De zonering sluit aan bij histo rische, landschappelijke en functionele waarden die er op Schouwen-Duiveland te vinden zijn. Juist om enige flexibiliteit in te voeren willen burgemees ter en wethouders aan de randen van verschillende deel gebieden overgangszones aan wijzen. Val je daarbuiten, heb je echter alsnog een probleem. Juist omdat het bestemmings plan Buitengebied leidraad is voor een fiks aantal jaren en het economisch tij razendsnel keert, hecht de Vekabo veel waarde aan een zo groot moge lijke flexibiliteit. En in het ver lengde daarvan ook aan snel heid van procedures. In dat licht spreekt de Vekabo ook een voorkeur uit voor sa mengaan van gemeente en wa terschap in één organisatie. De landbouw is en komt steeds die per in zwaar weer. Uitbreiding van de Europese Unie richting Oost-Europa haalt grote lappen vruchtbare grond dichterbij, stelt de organisatie. Dat bete kent voor agrarisch onderne mers dat ze alles uit de kast moeten halen om te kunnen overleven. Het helpt daarbij als plannen positief benaderd wor den in plaats van dat initiatief nemers jarenlang gefrustreerd worden omdat er niets van de grond komt. door Rolf Bosboom GOES - Dat veel mensen nieuwsgierig zijn naar het nieu we theater De Mythe in Goes, was te voorzien. Toch overtrof de belangstelling voor de 'Opendoekdagen' afgelopen weekeinde alle verwachtingen. In totaal kwamen bijna 10.000 mensen een ki jkje nemen: zater dag meer dan 5000 en gisteren nog eens ruim 4500. De gemeente en het theaterper- soneel hadden vooraf gerekend op zo'n 2000 mensen, verdeeld over beide dagen. Toen zater dagochtend om kwart over ne gen zich al een grote groep had verzameld, terwijl de open dag pas om tien uur zou beginnen, werd al vermoed dat de toeloop wel eens aanzienlijk groter zou kuqnen worden. Voor de eerste rondleiding om tien uur stonden meer dan twee honderd belangstellenden klaar en de animo werd gedurende het weekeinde zeker niet minder. Dat betekende improviseren voor Jacques Boonman, die zo goed en zo kwaad als dat ging de menigte door het gebouw pro beerde te gidsen. Op een gege ven moment besloot hij maar op het podium, versterkt door een microfoon, zijn verhaal te ver tellen. Vrijwel alle delen van De Mythe waren te bekijken, zowel voor als achter de schermen. Zo kon iedereen op plaatsen komen die normaal gesproken verboden terrein zijn, zoals de toneelto ren, de technische ruimtes en de kleedkamers. Ook het Cultuur huis, de vroegere ambachts school en later drukkerij die volledig is gerestaureerd en nu één geheel vormt met het thea ter, kon worden bewonderd. Allerlei gezelschappen uit de re gio die zich op wat voor wijze ook met zang, dans of theater bezighouden, waren aanwezig en zorgden ervoor dat er voort durend iets te beleven viel. In de zaal waren vrijwel doorlopend optredens, waarvoor de belang stelling soms zo groot was dat mensen buiten moesten blijven staan. 'I'm so excited' speelde straat orkest De Sjokkers, dat ooit ook op het podium van de Prins van Oranje heeft gestaan, zaterdag middag als eerste nummer van MIDDELBURG - De Mid delburgse manicure Jessica Groenenberg heeft een zesde plek behaald bij de European Masters Award Nail Design, de Europese kampioen schappen voor nagelstylis- tes. De manicure liet gisteren vanuit München weten 'zeer tevreden' te zijn over het be haalde resultaat. „Ik had dit niet verwacht." Aan de wed strijden deden tientallen topmanicures uit heel Euro pa mee. De Hongaarse deel neemster versloeg niet alleen Jessica, maar ook gedood verfde kandidaten uit Italië, Frankrijk en Duitsland. Voor de wedstrijd in de M0C Messe in München hadden de deelnemers tweeënhalf uur de tijd om te laten zien waar ze toe in staat waren. Eén hand moest worden behan deld in de Franse stijl, met een wit randje. De andere moest perfect rood zijn. Voor de wedstrijd had Groe nenberg bepaald tevreden te zijn als ze een plek bij de eer ste tien zou behalen. Vorige maand behaalde ze in Utrecht de nationale titel. Toen versloeg ze 43 andere kandidaten uit Nederland. Leden van toneelgroep Als Een Dijk spelen tussen bezoekers in de foyer van De Mythe. zijn optreden. Het gaf de ge moedstoestand van veel bezoe kers weer. „We hebben lang op een nieuw theater moeten wachten, maar het is de moeite waard geweest", zei een van hen, terwijl hij bewonderend rondkeek. „Mooi hè", riepen veel mensen tegen elkaar. „Echt een aanwinst voor Goes." Voor al de zaal en de naadloze over gang van het nieuwe naar het oude gedeelte werden geprezen. Cultuurwethouder Charles Linssen, die zaterdag lange tijd zelf liep te oberen omdat het personeel van De Mythe de drukte even niet meer aankon foto Willem Mieras nam glimmend van trots de vele felicitaties en complimenten in ontvangst. „Het enthousiasme van al die mensen, dat is de mooiste beloning die je kunt krijgen." MIDDELBURG - Een 19-jarige Middelburger is in de nacht van zaterdag op zondag staande ge houden door de eigenaar van een geparkeerde auto in de Kruitmolenlaan. MIDDELBURG - Een dertigja rige automobilist is zaterdag avond uit de bocht gevlogen op de Vioskeweg in Veere. Hij kwam uiteindelijk in de sloot tot stilstand. Uit een afgenomen blaastest bleek dat hij ruim 3,5 maal te veel alcohol had gedron ken waarop de politie zijn rijbe wijs innam en hem een proces- -verbaal gaf. Zijn auto moest worden weggesleept. KRUININGEN - Een 30-jarige vrouw uit Goes is zaterdag avond op de A58 ter hoogte van Kruiningen met haar auto in een sloot beland. Dat gebeurde toen ze in de regen de macht over het stuur verloor. Haar auto ging tollen en kwam tot stilstand in een sloot. De vrouw kwam met de schrik vrij, maar haar auto was flink beschadigd. Even daarvoor was de bromfia ser tegen de geparkeerde ai opgeknald. De bromfietserpr beerde er in eerste instantie» vandoor gaan maar werd tege gehouden door de eigenaar v: de auto die de politie hadj beid. De bromfietser werd aai gehouden en overgebracht m het bureau. Uit een afgenom blaastest bleek dat hij te veelt cohol had gedronken. Hij km een rijverbod en een proces-: baal. MIDDELBURG - Drie mannen uit Utrecht, inde leeftijd van 19 tot en met 21 jaar, zijn in de nacht van zaterdag op zondag ii Middelburg aangehou den. De drie hadden ine Lange Noordstraat over twee auto's gelopen en een antenne vernield. Tevens hadden ze geprobeerd bij een café een vlag weg te nemen waarbij een stuk van de gevel was afgebro ken. Het trio kreeg een proces-verbaal. Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren: Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen .vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Statfóhspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. Gefeliciteerd!! Dit paar van Goud is vandaag jaar getrouwd. D, A en M Juf Ellen en Jurjen, gefeliciteerd met de geboorte van leerlingen en collega's Archipelschool De Branding, Vlissingen VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Nog voor de wetswijziging je motorrijbewijs halen? - Hoog slagingspercentage in Zeeland (81-85%) - Rijden op de nieuwste motoren - Theorielessen Autorijles - Aanhanger EAB) - Motorrijles heide categorieën Y: K gggg - Gratis gebruik van de nieuwste kledinglijn - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Opfriscursus (cat. A en B) Motorrijles: 10 lessen praktijkexamen €400,- Autorijlesle 10 autolessen 225,- Verkeersschool René Brasser Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl sx Alle foto's! afgedrukt j voor maarj Verschillende foto-formaten Eenmalige opstartkosten 1.79 Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 10