PZC Rechtbank blundert in zaak Axelaar OPEN HUIS Soms is een tweede huis geen luxe Reuma Welke reuma Word donateur giro 222111 J Ouders voorereu Vijf bewoners Hoedekenskerke stappen naar Raad van State Goed in bijzondere vakanties :1{ Oosterland Kerkstraat 11-13 U bent welkom! i Zaterdag 25 oktober van 11.00 uur tot 13.00 uur Vraagpnjs 229.000,00 k.k. Nationaal Epilepsie Fonds Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 0,10 per minuut) zaterdag 25 oktober 2003 Onbegrijpelijk Plasschaert des duivels na fraudeaantij ging Trekpaarden aan het werk mmmm VAN DEN OUDEN VBO MAKELAAR 4311 AN Bruinisse wummmmmm www.pleegzorg.nl de Zonnebloem \Reumalijn 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten ^bf| Milieuvergunning voor trein geëist door Rolf Bosboom HOEDEKENSKERKE - Bewo ners van Hoedekenskerke eisen dat de gemeente Borsele op treedt tegen de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). De SGB heeft geen milieuvergunning, maar het gemeentebestuur vindt dat ook niet noodzakelijk. De bewoners zijn nu naar de Raad van State gestapt. Hoedekenskerke is het eind punt van de museumspoorlijn. De stoomtrein blijft er ongeveer een uur staan, om daarna terug të keren naar het vertrekpunt in Goes. De vijf bezwaarmakers vinden dat de trein nogal wat overlast veroorzaakt en zijn daarom van oordeel dat de SGB daarvoor een milieuvergunning zou moeten hebben. Vorig jaar hebben zij de ge meente Borsele gemaand actie te ondernemen. Die kwam ech ter tot de conclusie dat het sta tion en de directe omgeving, met onder meer een minispoorbaan, niet vergunningplichtig is. Een melding op basis van het Besluit horeca-, sport- en recreatiein richtingen - weinig meer dan eten formaliteit - wordt voldoen de geacht. Vbornaamste argument van het gemeentebestuur is dat de stoomtrein zelf, de feitelijke veroorzaker van overlast, bui ten beschouwing kan worden gelaten. Die is immers maar af en toe op het station aanwezig, zodat er geen rekening mee hoeft te worden gehouden, al dus het college van burgemees ter en wethouders. De groep bezwaarmakers vindt dat onbegrijpelijk. Nadat de ge meente hun bezwaren had afge wezen, hebben ze daarom be- roep aangetekend bij de Raad Van State. Zij vinden de stoomtrein alles behalve een tijdelijke situatie, maar 'een voortdurend terugke rende activiteit die niet kortdu rend is te noemen', zo schrijft hun raadsman in het beroep schrift. „De stoomtrein staat gedurende een aanzienlijk deel De stoomtrein staat gedurende een aanzienlijk deel van het jaar dagelijks langdurig te puffen op het station van Hoedekenskerke, met alle overlast van dien, vinden enkele bewoners van Hoedekenskerke. van het jaar dagelijks langdurig te puffen op het station van Hoedekenskerke, met alle over last van dien." De redenering van de gemeente zou betekenen dat veel meer ac tiviteiten niet via een milieuver gunning aan beperkingen kun nen worden gebonden, aldus de advocaat. .„Als voorbeeld noem ik het voorkomen van hinder door af- en aanrijdend verkeer van en naar een veehouderij dat enkele keren per week plaats vindt, het af en toe leegpompen van mestkelders of het voorko men van hinder door een heli- kopterlandplaats bij een zie kenhuis." De raadsman wijst verder op het advies van de com missie bezwaar- en beroep schriften van de gemeente, die ook van mening is dat de trein onderdeel is van het station. Het foto Willem Mieras college van B en W heeft het ad vies van de commissie echter niet overgenomen. De Raad van State behandelt de zaak op maandag 10 novem ber. door Aector Dooms MIDDELBURG - Het Open baar Ministerie in Middelburg gaat in hoger beroep tegen een foutief vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen een echt paar uit Axel. Het hoger beroep wordt ingesteld, omdat de rechtbank woensdag een blun der heeft begaan door de 27-ja- rige man voor drugshandel en uitvoer van harddrugs een lang durige gevangenisstraf in com binatie met een werkstraf op te leggen. Die combinatie is volgens het wetboek van strafrecht onmo gelijk. Ook in de uitspraak van de twintigjarige vrouw valt de celstraf niet te combineren met de werkstraf. De rechtbank had in het vonnis van de Axelaar re kening gehouden met verzach- HULST - Fractievoorzitter P. Plasschaert van de PvdA in Hulst is des duivels op fractie voorzitter A. Roctus van Alge meen Belang. Roctus zei giste ren in deze krant onder meer dat de inwoners van de voormalige gemeente Hontenisse het gelag betalen van een dubieuze boek houdkundige manoeuvre van de voormalige gemeente Hulst. Dat is bij Plasschaert in het ver keerde keelgat geschoten. „Roc tus probeert de burgers van de oude gemeenten Hontenisse en Hulst tegen elkaar op te zetten. Dat neem ik hem nog wel het meest kwalijk. Er klopt geen biet van zijn beweringen. Ik er ger me aan de uitlatingen van Roctus. Het is gewoon haantjes gedrag." Roctus schakelde re gisteraccountant Verhoef in om de jaarrekening 2002 van de ou de gemeente Hulst door te lich ten. Verhoef concludeert dat de cijfers niet kloppen. De regis teraccountant baseert dat op een simpele berekening door het saldo van 31 december 2001 af te trekken van het saldo een jaar later. tende omstandigheden. Zomoe hij zijn rechterbeen missen dat hij was aangereden door® verkeersagent. Door die tegej slag was hij zich intensief gas toeleggen op de drugshandel^ stond er in het vonnis te leze De man werd veroordeeld n twee jaar gevangenissfcl waarvan acht maanden voj waardelijk én 240 uur werf, straf. Omdat de duur van de gevang nisstraf langer is dan een jaar, is de rechtbank niet be voegd om daarnaast nog werkstraf op te leggen. DezelfJ fout werd gemaakt bij de vroi® die tot anderhalf jaar gevango nisstraf, waarvan een half jaj voorwaardelijk, plus 180 uj werkstraf is veroordeeld. Ooki haar geval werd de grens van® maanden overschreden. Ea wijziging van het vonnis isï leen mogelijk als Justitie oij veroordeelden in hoger beid gaan bij het Gerechtshof in DJ Haag. Gisteren hakte het OMj knoop door, zodat het Hof j juiste rechtsgeldige beslissij kan nemen. -J NISSE - Leden van StichÖ Het Werkend Trekpaard Z# land houden vandaag open dg Tussen 10.00 en 12.00 uuri tussen 13.30 en 15.30 uurkit nen belangstellenden bij dive se bedrijven zien hoe de ui j aars werkzaamheden vvordi uitgevoerd, zoals ploegen, zaï en, eggen en het binnenhak van de voederbieten. De deelnemende trekpaarda houders zijn K. Brooyma (Bartelmeetweg 6, Tholes C. Maurice (Notenboomdijk: Nisse), M. Moermond (Dorp ring 17, Noordwelle), C. M (Weelweg 25Waarde), A. Pas we (Weelweg 2, Gapingi A. Verhage (Noordhoutstn 19, Serooskerke (W)), R. meer (Smidsweg 24, Noordw le), S. de Visser (Pekelingsew 17, Aagtekerke), L. de Vis (Zandweg 54a, Ritthem) en! van der Wekken (HeuvelsweJ Kerkwerve). Rust, ruimte en comfort, dat is wat deze dubbele tussenwoning (vroeger twee woningen), gelegen op 215 m< eigen grond met ruime vrijstaande garage/schuur u kan aanbieden. Deze jaren '30 woning is vrijwel geheel gerenoveerd en is gelegen in een rustige woonomgeving. De achtertuin is verder voorzien van siertuin met vijverpartij, terras en een overdekt terras met sauna.Via garage/schuur ca. 55 m<) tevens vrije achterom d.m.v. garagedeur en aparte loopdeur.lnd: Hal, ruime woonkamer met o.a. schouwpartij met (gas) haard, trapkast en grind vloer voorzien van vloerverwarming. Beneden slaapkamer met o.a vaste kastenwand, gesloten keuken met diverse apparatuur en bijkeuken voorzien van moderne toilet. 1e Verd: Overloop, 2 slaapkamers, moderne complete badkamer met o.a. ligbad en wastafel. Via balkonruimte toegang naar de 3e slaapkamer met o.a. inpandige kasten.Oplevering in overleg. OIMII.IMH Nieuwstraat 18 Tel. 0111 -420020 Fax. 0111 - 420055 www.vandenouden.nl Kantoor Tholen Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Tel. 0166 - 606926 Fax 0166 - 606853 In sommige gezinnen is er door problemen niet altijd genoeg aandacht voor een kind. Dan is het een uitkomst als zo'n kind in de vakantie een tweede huis heeft bij mensen zoals u. Wij zoeken pleegouders voor vakantieopvang. Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Of heeft u interesse in een andere vorm van pleegzorg? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. Ruim 6600 zieken en gehandicap ten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloem en dankzij de hulp van 6900 vrij willigers. Door de extra voorzien ingen en aanpassingen die nodig zijn. kosten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl Er zijn zo'n 130 verschillen de soorten reuma. Reuma- toïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vragen. Daar kunt u mee terecht bij de Reumalijn. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl Voor al uw vragen 0000 30 JOO moondag t/m vrijdag O^OO 20 JO'jOO 10 -16 uur 0.10 pm) Epilepsie: soms ben je er even niet bij De Macht van het Kleine VOOR GOEDE DOELEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 60