PZC Kunstinitiatief heeft verborgen grootsheid Vissers halen vijftig ton rommel uit zee Voedselactie Dorcas 7 8 9 ZEELAND CREATIEF Geen Finse hutten in Zonnemaire 15 resentatiemoet Schouwen-Duivelandse raadsleden over de streep trekken Te Koop: 14 Sublieme recreatie-villa's nov nov nov ZEELANDHALLEN GOES zaterdag 25 oktober 2003 Crediet Busje gestolen in Vlissingen Dennis mag zijn moestuin houden Auditief systeem voor De Mythe Ellwoutsdijk wil snelheidsremmers Aanhoudingen in Middelburg Auto over de kop op A58 Parc-Villetta Kinderopvang aanwezig Toegang 6,- p.p. Kinderen 6-12 jr. 3,- Tel.: 0113-221020 J laat krekenplan niet vallen >or Piet Kleemans [ERIKZEE - Hoewel een eerderheid van de gemeente- ad er vooralsnog sceptisch te- nover staat, houdt het Schou- en-Duivelandse college van irgemeester en wethouders ist aan het plan voor herstel in de verdwenen stroomgeu- n Gouwe en Ee. Het dagelijks ■meentebestuur wil een uitge lid onderzoek naar de moge- kheden starten. et plan voor het in ere herstel- n van Gouwe en Ee werd twee ar geleden gelanceerd en is in- iddels - op papier - uitge- juwd tot een totaalplan voor ;t gebied tussen de denkbeel- ige lijn van Brouwershaven aar Zierikzee in het westen en t lijn van het dijkwater bij reischor via Nieuwerkerk aar het krekengebied bij Ou- erkerk. ij de verdere ontwikkeling van eplannen spelen begrippen als oltuurhistorie, waterberging 1 ontwikkeling van zowel indbouw als recreatie een be- ingrijke rol. Het plan past in et steven naar het behoud van itaal platteland en biedt, stelt et college, mogelijkheden voor ronen, werken én recreëren aan et water. ijdens de begrotingsvergade- ing van de gemeenteraad is in 001 al een krediet van 36.302 uro gevoteerd om het project it te voeren. Daarnaast heeft egemeente subsidietoezeggin- ;en los weten te weken bij lNWB, uit het Leaderplus-pro- famma en bij het Stimule- ingsfonds voor de architectuur, dies bij elkaar voldoende voor en sluitende begroting, voerde iet college eerder ter verdedi- [ingvan de plannen al aan. !en meerderheid van de ge- neenteraad bleek echter bij de lehandeling van het voorstel ijdens de laatstgehouden ge- neenteraadsvergadering niet ivertuigd van nut en noodzaak >an wat officieel te boek staat ils 'Gebiedsvisie revitalisering louwe en Ee en omliggend ge bied in Schouwen-Duiveland'. De plannen werden nog te vaag bevonden. De WD-fractie drong in een voorstel van de or de aan op uitstel en kreeg de raadsmeerderheid achter zich. Het college van B en W waagt maandag 3 november een po ging om de sceptische raadsle den alsnog over de streep te krijgen zodat de plannen voor krekenherstel verder uitge werkt kunnen worden. Beleids medewerker Eric Caspers, planoloog Olaf Griffioen en ge meentearchivaris Huib Uil ver zorgen gezamenlijk een presen tatie. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Als de gemeenteraad uiteinde lijk toch akkoord gaat met de plannen dient de gebiedsvisie augustus volgend jaar klaar te zijn. Daarna kunnen alle be trokken partijen - gemeenten dienst Landelijk Gebied, pro vincie en waterschap - er een fi naal oordeel over vellen. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - De bevolking van Zonnemaire betreurt het dat ondernemer E. den Hartog bij zijn recreatiehoeve Villetta geen Finse jachthutten mag bouwen. Volgens de bewoners hadden die recreatieverblijven, ook wel kota's genoemd, een aardige vernieuwing in het aan zien van het dorp kunnen bete kenen. De gemeentelijke wel standscommissie denkt daar echter heel anders over en heeft het ontwerp zonder pardon van tafel geveegd. Finse jachthutten passen niet in het landschappelijk aanzien van dit dorp. Die boodschap kreeg Den Hartog van de wel standscommissie. Daarna restte hem niks anders dan een ander ontwerp voor zijn veertien re creatiewoningen in te dienen. De dorpsbewoners waren niet op de hoogte van deze ontwik kelingen en keken derhalve ver baasd op toen op het aankondi gingsbord van de bouw niet de afbeelding van een Finse jacht hut prijkte, maar een veel min der vernieuwend type recreatie verblijf. De bewoners begrijpen dat de bouwer weinig anders overbleef dan zijn ontwerp aan te passen, maar vinden het wel j ammer dat voor dit soort vernieuwende bouwimpulsen geen ruimte wordt geboden. Vorig jaar werd Villetta binnen de gemeente raad nog geroemd als school voorbeeld van een voormalig agrarisch bedrijf dat zonder aantasting van het landschap pelijk aanzien was omgevormd tot een recreatie-onderneming. Den Hartog koesterde aanvan kelijk het plan enkele recreatie ve voorzieningen op zijn bedrijf, zoals een zwembad, ook open te stellen voor de dorpsbevolking. Hij moet daar echter op terug komen. De veiligheidseisen, zo als het aanstellen van een gedi plomeerd badmeester, maken dit initiatief economisch on haalbaar. 'Pare Villetta' - Zonnemaire VLISSINGEN - Uit de Bonedijkestraat in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje gestolen. Het gaat om een witte Fiat Ducato met het kenteken VR-TH-49. MIDDELBURG - De zestienjarige, licht autistische scholier Dennis Rozemond uit Middelburg mag zijn tuintje van wo ningcorporatie Woongoed behouden. Het rennetje waar zijn konijnen en cavia's in spelen, wordt wel opgeruimd. Dennis' moeder, Woongoed en de bewonerscommissie zijn dat giste ren overeen gekomen. Volgens directeur E. de Ceuster van Woongoed was het niet mogelijk om het rennetje achter het huis van Dennis en zijn moeder te laten staan. „Er bestaat een kans dat het gaat stinken en onhygiënisch wordt", aldus De Ceuster. „En daarom moet het worden afgebroken." Met het opruimen van het rennetjé komt de woningbouwcorporatie tegemoet aan de wens van de klagers in de flat die de dieren vlakbij de woningen maar niks vonden. GOES - Theater De Mythe in Goes, dat donderdag officieel werd geopend, beschikt over een auditief systeem voor slecht horenden. Het geld voor de aanschaf van het systeem, zö'n 10.000 euro, is bijeengebracht door Lions Club Kapelle-De Bevelanden. Het systeem werd gisteravond symbolisch over handigd aan De Mythe. Dat gebeurde tijdens de tweede ope ningsavond van het theater, waarbij net als donderdag het trio Paul Morocco Olé op het podium stond. Door de ver koop van toegangskaarten en het werven van sponsors, wist de Lions Club het streefbedrag te halen. Er was zelfs een meeropbrengst, dat wordt geschonken aan een kleinschalig oorkliniekproject in Ethiopië. Het nieuwe theater houdt dit weekeinde open huis, met doorlopend optredens. De Mythe is vandaag open van 10.00 tot 22.00 uur en morgen van 12.00 tot 18.30 uur. ELLEWOUTSDIJK - Er moeten binnen afzienbare termijn snelheidsremmers komen in Ellewoutsdijk. De dorpsraad dringt daarop aan bij de gemeente Borsele. Om de campagne kracht bij te zetten zijn donderdagavond zo'n tweehonderd nepbekeuringen uitgedeeld. Vrijwel alle autobezitters in El lewoutsdijk vonden gisteren een mededeling onder de ruiten wissers dat hun een boete van 63 euro was opgelegd wegens te hard rijden. Wie goed doorlas, merkte dat het ging om een lu dieke actie van de dorpsraad. Op de achterkant van de 'bekeuring' wordt nog eens het be lang uitgelegd van het beperken van de snelheid. Het te hard rijden wordt al geruime tijd als een probleem ervaren in Elle woutsdijk. De meeste huizen staan dicht bij de straat en ver- keersremmende maatregelen ontbreken in het dorp. Door de onstabiele ondergrond veroorzaken vrachtwagens zelfs bij lage snelheden veel trillingen. MIDDELBURG - Op de Vlasmarkt in Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag rond twee uur drie personen aangehouden. Twee van hen, een 35-jarige man en een 32-ja- rige vrouw uit Schotland, hadden in een café vernielingen aangericht en stennis gemaakt. De derde persoon, een 19-ja- rige Middelburgse, is aangehouden omdat ze zich met de zaak bemoeide. Het drietal is meegenomen naar het politiebureau. RILLAND - Op de zuid- baan van de A58 is gister nacht ter hoogte van Ril land een auto over de kop geslagen. De wagen sloeg rond kwart voor één over de kop en kwam tot stil stand tegen de vangrail. Gealarmeerde hulpdien sten troffen de auto onbe heerd aan. Ruim een uur later meldde de automo bilist, een 43-jarige inwo ner van de gemeente Rei- merswaal, zich. Hij was inmiddels thuis, maar is later zwaar onderkoeld overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Bij het ongeval waren brokstukken van de auto op de noordbaan van de snelweg terechtgekomen. Een 19-jarige Vlissingse automobilist reed erover heen, waardoor twee ban den van zijn wagen lek raakten. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vijdag gedu rende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Esme Soesman ZIERIKZEE - In een 'steeds' aandoende folder ontvouwt de Stichting Kunst kwartier Zierikzee haar omvang. De ar tistieke wandelroute, die vanochtend wordt geopend, voert belangstellenden langs een twintig adressen tellend par cours. In metrolijn vervat, volgens ont werp van Jeroen van 't Leven - die met zijn bureau Life Design gastdeelnemer In die ene strakke lijn ligt een beetje de verborgen grootsheid van het Zierikzee- se initiatief besloten. Net zomin als dat je in de straten van Zierikzee verwacht dat er een metro aan komt denderen, ver wacht je dat er zoveel inspiratie achter die oude geveltjes schuil kan gaan. Cir keltjes langs de metrolijn verwijzen naar de haltes die er zijn te vinden. En dat zijn er verbazingwekkend genoeg twintig in totaal, die elke laatste zaterdag van de maand dankzij een eigen vlag al van ver re zijn te onderscheiden. De grote bubs aan deelnemers zetelt middenin de stad. Wie van de Sint An- thoniesdam richting Melkmarkt loopt, kan heen via de Lange Nobelstraat en te rug via de Verrenieuwstraat of anders om. Dan heb je zo al acht adressen te pak ken. Zonder al te veel moeite, een omme tje zeg maar van een paar honderd meter, pik je de exposities aan de Minderbroe derstraat, Meelstraat en Beddeweeg mee. Nog zo'n druk aandoend hoekje is te vin den in de buurt van de Oude Haven. Daar kunnen reizigers terecht in het Korte Groendal, de Sint Jacobsstraat, in atelier Noordhavenpoort of bij de aan de Nieu we Haven gevestigde Riet Visser. Leuke anekdote, zoals deze beoefenaar van ge mengde techniek bij KunstKwartier ver zeild raakte. Een via zijn echtgenote bij het initiatief betrokken glazenwasser merkte, al arbeidende, door de steeds schoner wordende ruit het werk aan haar muur op. Het contact was snel gelegd. De veelheid aan creatievelingen die Zie rikzee rijk is, verbaasde voorzitter Alexandra Stapff aanvankelijk ook. Aanbod is er genoeg. Of er ook vraag is zal het komende jaar moeten blijken. De twintig deelnemende adressen hebben zich verplicht in ieder geval een jaar lang hun deuren op die vaste zaterdag in de maand te openen. Het lijkt Stapff, die zelf een kattengalerie en tapijtweverij heeft aan de Lange Nobelstraat, een pri ma aanvulling op het in haar ogen te ma gere Zierikzeese winkelaanbod. „Ik werp de middenstand ook een beetje een balletje toe", meldt zij. Stapff hoopt dat het KunstKwartier zich als een olievlek zal uitbreiden met initia tieven zoals bijvoorbeeld een speciaal kunstdiner vanuit de horeca. Daarnaast hoopt ze op een samenwerking met het VW, omdat de wandeling behalve artis tiek ook historisch de moeite waard is. Werk- en/of expositieplek speelt overi gens geen criterium in het al dan niet deelnemen aan het KunstKwartier. Die instelling levert ook anderszins verras- De vlag met het KunstKwartier-logo geldt als herkenningsteken. foto Dirk-Jan Gjeltema sende expositieplekken op, namelijk in Poortambacht. In deze buitenwijk expo seren Anneke Visser-Somsen en Conny Vink hun werk in respectievelijk de Kokmeeuw- en Kiekendiefstraat. Een flinke wandeling dus voor mensen die de route op één zaterdag willen aan doen. Maar vervelen hoeft niet. Onder weg kan namelijk worden binnengelo pen bij ateliers in de West- en Rozema rijnstraat. Ook het grafisch vormge- vingsbedrijf Life Design aan de Post- straat houdt vandaag de deuren ge opend, waarmee KunstKwartier zelfs in houdelijk stedelijke allure krijgt. Niet alleen verf en beeldende kunst mogen meedoen. Alle takken van creatieve sport zijn vertegenwoordigd. Ineke Lege- maate-De Vlieger, een naam op het ge bied van haute couture, is gastexposante in Galerie De Hase aan de Melkmarkt. Fotografisch werk is te zien bij de in de Meelstraat gevestigde vakfotograaf Ri- ny Sluys. Onder meer sieraden zijn te be wonderen bij galerie Anja Meijboom aan de Beddeweeg. Jolien Hemmes laat on der andere gedichten in een - voor de ge legenheid geleende - etalage in de Verre nieuwstraat zien. Aan de Sint Anthoniesdam timmert illu strator Marieke Struijk aan de weg. Mensen kunnen een kijkje komen nemen in haar atelierruimte, haar werk bekij ken en hun licht opsteken over haar werkwijze. Na twee jaar geleden als beeldend kunstenaar in Den Haag te zijn afgestudeerd, presenteert ze zich nu voor het eerst aan het publiek als illustrator. Logisch die verbreding van het kunst spectrum, vindt zij zelf. „Weg met die hokjes. Dat heb ik tijdens mijn studie wel geleerd." Percussiegroep Tak 'n Djola opent het eerste KunstKwartier om 10.30 uur. Wethouder G. van der Salm neemt het ceremoniële deel van die ope ning voor zijn rekening, met het uithan gen van de vlaggen bij Galerie De Hase en de vlakbij gelegen winkel De Melk markt van het Gors, waar onder meer mozaïeken en zijde worden gepresen teerd. Tussen 11.00 en 17.00 uur houden de KunstKwartier-deelnemers hun deu ren geopend. Dat doen zij voortaan elke laatste zaterdag van de maand. De overi ge dagen zijn de galerieën op hun regulie re tijden geopend. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Zeeuwse en Goereese vissers hebben sinds december meer dan vijftigdui zend kilo afval uit zee meegeno men naar de havens. Volgens J. Fenijn uit Breskens is het op plekken waar de vissers veel ko men, al goed merkbaar dat er minder rommel ligt. De organisatie die het vuilvis- project heeft opgezet, de vereni ging van Noordzee-gemeenten Kimo, hield gisteren in Vlissin gen een bijeenkomst. Om de re sultaten van het project te be spreken en om een blik te wer pen op de toekomst. Vol lof was iedereen over de inzet van drie vissersschepen uit Breskens, vijf kotters uit Vlissingen en Ar- nemuiden én vijf vaartuigen uit Stellendam. „De sector is bereid vuile handen te maken voor het milieu", zei Zeeuws provincie bestuurder T. Poppelaars. „Het gaat toch om rommel van een ander." Vooral in ankergebieden, waar zeeschepen langere tijd liggen, is veel afval, vertelde visser Fe nijn. En de Belgische collega's willen nog wel eens hun groene netten overboord zetten. „Vroe ger gooiden we ook alles over boord, maar dat doen we al vijf tien, twintig jaar niet meer." Uit eigenbelang en omdat de con trole in Nederland streng is. Dat vissers de rommel van een ander meenemen, is nieuw. Niet dat de bemanning daar altijd zoveel voor voelt, verklapte Fenijn. „Ze moeten ervoor gemotiveerd zijn. Het is gemakkelijker het spul van de band te laten lopen." Toch is er sinds december al meer dan vi j ftig ton rotzooi aan gevoerd, vooral plastic. Rijks waterstaat Zeeland en de ver eniging Kimo betalen de kosten van inzameling en verwerking. Alleen, de financiering loopt eind volgend jaar af en Kimo wil graag meer kotters bij het pro ject betrekken. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De christelijke hulporganisatie Dorcas houdt zaterdag 8 november een voed selactie op Schouwen-Duive land. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in Roemenië, Oekraïne, Rus land, Albanië en Armenië. Dorcas doet voor de voedselac tie een beroep op tientallen vrij willigers. Die delen in winkels voedsellijstjes uit aan passan ten of staan klaar in de kerken of andere inzameladressen het ge schonken voedsel in ontvangst te nemen. Een voedselpakket bestaat onder meer uit pakjes soep, brinta, vruchtensap, zon nebloemolie, cacao, suiker, thee, macaroni, zout, jam, kaar sen, tandenborstel en tandpas ta. Aan het einde van de ochtend worden alle voedseldozen naar een verzamelpunt in Zierikzee gebracht De meeste inzamel adressen op Schouwen-Duive land zijn zaterdag 8 november open van 09.00-13.00 uur. In Re- nesse, Dreischor, Serooskeirke, Kerkwerve, Ouwerkerk, Sir- jansland en Haamstede staan de deuren van de Nederlands Her vormde kerken open en in Brui- nisse, Noordgouwe, Scharen- dijke en Nieuwerkerk zijn de verenigingsgebouwen ingericht als inzamelpunt. Verder kan men terecht in: Burgh (fam. De Koning), Haamstede (AH, su permarkt Golff, supermarkt Van Dijke, Brouwershaven (ger. kerk, Meermarkt), Nieuwer kerk (C1000), Zierikzee (AH, chr. ger. kerk, Bolle Dier en Tuin Oosterland (supermarkt). Dp donderdag en vrijdag kunnen voedselpakketten worden inge leverd bij de C1000 in Renesse, op donderdag bij CNS Zonne wijzer in Zonnemaire en op vrij dag bij deC1000 in Bruinisse. Advertentie 13.00 21.00 10.00 18.00 uur uur 10.00 18.00 uur kti&ic kavels tiyen grand (JGOiOOm): landelijke anhUectuur onderhoudsarm; indeling naar eigen >«0* met divers* optiemogelijkhedea (o.a. veranda}- 1 uitstekende verhuur.mogelijkheden prijten v',o. 158.5B5,- v.o.n gébruik mien van faciliteiten van naastgelegen retmUchoeve Villetta: bijdev.iatc n rV|B BOOGERT lel. 0111 453400 Op het bord met de bouwplannen bij recreatiehoeve Villetta prijken tot spijt van de bevolking geen Finse jachthutten, maar een 'gewoon' type recreatiewoning. foto Dirk-Jan Gjeltema Met meer dam 150 stands en kramen van bedrijvenen particulieren met de meest uiteenlopende basis materialen, kant en klare- kadootjes en vele workshops waarvoor ter plaatse kan worden ingeschreven zoals ondermeer: Bloemenkindje van Cold Porcelain Kerstdecoraties Stalraam met heide en saiim Kaarten maken Pretex vogeltje of Afrikaanse vrouw Roos van lood Heks in hoorn, kookpot of krans Salimdecoratie met minilichtjes Schilderen met Bob Ros Feestelijk zeepkado Workshop met hooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 59