PZC Word donateur giro 222111 CUP YOUR CULT GUIDE Verval in Walstraat baart Vlissingse winkeliers zorgen Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 0,10 per minuut) P Stichting Kunstkwartier Zierikzee ontvouwt omvang Nationaal Epilepsie Fonds blf zaterdag 25 oktober 2003 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten De Macht van het Kleine Verbaasd I Wat vind jij van film theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFÜRM'ATIE AANBIEDINGEN Wandelroute vervat in metrolijn door Edith Ramakers VLISSINGEN - Brammetje Dump sluit na 28 jaar zijn deuren in Vlissingen. De winkelier in de Walstraat stond voor de keuze om geld te steken in een ingrijpende opknapbeurt of om te stop pen. De opheffing van de winkel die gespecialiseerd is in vrijetijdsartikelen zou te kenend kunnen zijn voor een algehele malaise in de Vlis singse binnenstad. „Met de stille winterperiode op komst, hebben we beslo ten te vertrekken uit Vlissin gen. Onze winkels in Middel burg en Goes blijven open. Het ging niet echt slechter dan andere jaren, maar we moesten een reorganisatie doorvoeren", zegt W. Vreeke van Brammetje Dump. Andere ondernemers in het centrum spreken hun be zorgdheid uit over hert ver trek van Brammetje Dump. „Als de gemeente sneller zou zijn geweest met het opknap pen van Walstraat-Zuid, was Brammetje Dump misschien gebleven", zegt J. Meegdes van de lunchroom-chocola terie 't Paddeltje. „Het zou in Vlissingen veel levendiger en spannender kunnen zijn. Het is treurig dat winkels zolang leeg staan en dat de opknap beurt van de Walstraat-Zuid zolang op zich laat wachten. Op deze manier komt er nooit een loop in van het Schelde- plein naar het Arsenaalge- bied", zegt ze. Voor haar deur keert veel winkelend publiek weer om.,Ik schaam me voor mijn klanten dat dit laatste stukje van de Walstraat er al jaren zo triest bijligt." Ook Idem Dito heft zichzelf op. „We sluiten even, maar komen daarna als Vet terug. Dat is een landelijke keten, die zich richt op jeugdige da mes- en herenkleding", zegt de winkelier. Vet trekt hoogstwaarschijnlijk in het pand van Brammetje Dump. „We zijn er samen voor 99 procent uit." Vanaf 1993 wordt er over een opknap, beurt gesproken van het ge deelte tussen het Groene- woud en de Nieuwstraat.De gemeente Vlissingen en AYï Beheer tekenden in maait 2002 een samenwerking, overeenkomst om zij aan® te werken aan de wederop! bouw van het verpauperde rijtje huizen. De pandenzijt van binnen gesloopt endera. men dichtgetimmerd. In at. gustus dit jaar zou aan hei opbouwwerk worden begot- nen. „Het bouwplan is klaar, maar we zijn nog met AVT aan het stoeien over geld' reageert M. van Alphen vat de gemeente Vlissingen. zijn geschrokken van de hoge prijs", merkt hij op. gaan ruim over de schatting heen." Eind november wordt het plan met de financiële para graaf aan het college vanBei W overlegd. „We kunnen be gin 2004 gaan bouwen als al les wordt goedgekeurd. De gemeente heeft een post ge reserveerd voor onrendabele panden. Die kunnen we hier voor aanspreken", hoopt Van Alphen. De ingreep is kostenverslii- dend omdat de panden inde Walstraat-Zuid gerenoveeti worden. Nieuwbouwis goed koper. Er komen dertiei koopappartementen en wit- keiruimte op de begane vloei „Ik hoop dat de gemeenten woord houdt", merkt Meeg des op. O ver enkele maanda zal aan de opknapbeurt va het winkelgebied bij ds Spuistraat, Lange Zelkeei Oude Markt worden begon nen. De Hema krijgt daar door een tijdelijk onderko i men in de antiekzaak Mars Polo en in Aquarama, hs t aangrenzende complei I Aquarama verhuist naar te 1 leegstaande pand op de hoel1 van de Nieuwendijk en Wal straat. Voor Marco Polo i i nog geen nieuwe bestem 1 ming gevonden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - In een 'steeds' aandoende folder ontvouwt de Stichting Kunstkwar tier Zierikzee haar omvang. De artistieke wandelroute, die vanochtend wordt ge opend, voert belangstellenden langs een twintig adressen teilend parcours. In me trolijn vervat, volgens ontwerp van Jeroen van 't Leven - die met zijn bureau Life De sign gastdeelnemer is. In die ene strakke lijn ligt een beetje de ver borgen grootsheid van het Zierikzeese ini tiatief besloten. Net zomin als dat je in de straten van Zierikzee verwacht dat er een metro aan komt denderen, verwacht je dat er zoveel inspiratie achter die oude gevel tjes schuil kan gaan. Cirkeltjes langs de me trolijn verwijzen naar de haltes die er zijn te vinden. En dat zijn er verbazingwekkend genoeg twintig in totaal, die elke laatste za terdag van de maand dankzij een eigen vlag al van verre zijn te onderscheiden. De grote bubs aan deelnemers zetelt mid denin de stad. Wie van de Sint Anthonies- dam richting Melkmarkt loopt, kan heen via de Lange Nobelstraat en terug via de Verrenieuwstraat of andersom. Dan heb je zo al acht adressen te pakken. Zonder al te veel moeite, een ommetje zeg maar van een paar honderd meter, pik je de exposities aan de Minderbroederstraat, Meelstraat en Beddeweeg mee. Nog zo'n druk aandoend hoekje is te vinden in de buurt van de Oude Haven. Daar kun nen reizigers terecht in het Korte Groendal, de Sint Jacobsstraat, in atelier Noordha venpoort of bij de aan de Nieuwe Haven ge vestigde Riet Visser. Leuke anekdote, zoals deze beoefenaar van gemengde techniek bij KunstKwartier verzeild raakte. Een via zijn echtgenote bij het initiatief betrokken glazenwasser merkte, al arbeidende, door de steeds schoner wordende ruit het werk aan haar muur op. Het contact was snel ge legd. De veelheid aan creatievelingen die Zierik zee rijk is, verbaasde voorzitter Alexandra Stapff aanvankelijk ook. Aanbod is er ge noeg. Of er ook vraag is zal het komende jaar moeten blijken. De twintig deelnemen de adressen hebben zich verplicht in ieder geval een jaar lang hun deuren op die vaste zaterdag in de maand te openen. Het lijkt Stapff, die zelf een kattengalerie en ta pijtweverij heeft aan de Lange Nobelstraat, een prima aanvulling op het in haar ogen te magere Zierikzeese winkelaanbod. „Ik .werp de middenstand ook een beetje een balletje toe", meldt zij. Stapff hoopt dat het KunstKwartier zich als een olievlek zal uitbreiden met initiatie ven zoals bijvoorbeeld een speciaal kunst diner vanuit de horeca. Daarnaast hoopt ze op een samenwerking met het VW, omdat de wandeling behalve artistiek ook histo risch de moeite waard is. Werk- en/of expo- sitieplek speelt overigens geen criterium in het al dan niet deelnemen aan het Kunst- Kwartier. Die instelling levert ook anderszins verras sende expositieplekken op, namelijk in Poortambacht. In deze buitenwijk expose ren Anneke Visser-Somsen en Conny Vink hun werk in respectievelijk de Kokmeeuw en Kiekendiefstraat. Een flinke wandeling dus voor mensen die de route op één zater dag willen aandoen. Maar vervelen hoeft niet. Onderweg kan namelijk worden bin nengelopen bij ateliers in de West- en Roze marijnstraat. Ook het grafisch vormgevingsbedrijf Life Design aan de Poststraat houdt vandaag de deuren geopend, waarmee KunstKwartier zelfs inhoudelijk stedelijke allure krijgt. Niet alleen verf en beeldende kunst mogen meedoen. Alle takken van creatieve sport zijn vertegenwoordigd. Ineke Legemaate- De Vlieger, een naam op het gebied van haute couture, is gastexposante in Galerie De Hase aan de Melkmarkt. Fotografisch werk is te zien bij de in de Meelstraat geves tigde vakfotograaf Riny Sluys. Onder meer sieraden zijn te bewonderen bij galerie An- ja Meijboom aan de Beddeweeg. Jolien Hemmes laat onder andere gedichten in een - voor de gelegenheid geleende - etalage in de Verrenieuwstraat zien. Aan de Sint Anthoniesdam timmert illu strator Marieke Struijk aan de weg. Mensen kunnen een kijkje komen nemen in haar atelierruimte, haar werk bekijken en hun licht opsteken over haar werkwijze. Na twee jaar geleden als beeldend kunstenaar in Den Haag te zijn afgestudeerd, presen teert ze zich nu voor het eerst aan het pu bliek als illustrator. Logisch die verbreding van het kunstspectrum, vindt zij zelf. „Weg met die hokjes. Dat heb ik tijdens mijn stu die wel geleerd." Percussiegroep Tak 'n Djola opent het eerste KunstKwartier om 10.30 uur. Wethouder G. van der Salm neemt het ceremoniële deel van die opening voor zijn rekening, met het uithangen van de vlaggen bij Galerie De Hase en de vlakbij gelegen winkel De Melkmarkt van het Gors, waar onder meer mozaïeken en zijde worden gepresenteerd. Tussen 11.00 en 17.00 uur houden de Kunst- Kwartier-deelnemers hun deuren geopend. Dat doen zij voortaan elke laatste zaterdag van de maand. De overige dagen zijn de ga lerieën op hun reguliere tijden geopend. De vlag met het KunstKwartier-logo geldt als herkenningsteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 54