13 Thoolse coalitie geeft nog geen opening van zaken Het is gezellig en je maakt een praatje Buitendienst van Noord-Beveland krijgt nieuw gebouw Gemeente Tholen sluit komst bordelen zo veel mogelijk uit zaterdaq 25 oktober zondag 26 oktober STARTERS DAG Vijf bewoners Hoedekenskerke stappen naar Raad van State d&Ëxz&b Effe wachte.... Noorse meubelshow zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 25 oktober 2003 tot en met 1 november Trekpaarden aan het werk Twaalf jaar Recreatie 'PO STOKKE 1 NOVEMBER 2003 HOTEL GOES Milieuvergunning voor trein geëist Hoor Rolf Bosboom HOEDEKENSKERKE - Bewo ners van Hoedekenskerke eisen dat de gemeente Borsele op treedt tegen de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). De SGB Heeft geen milieuvergunning, maar het gemeentebestuur vindt dat ook niet noodzakelijk. De bewoners zijn nu naar de Baad van State gestapt. Hoedekenskerke is het eind punt van de museumspoorlijn. De stoomtrein blijft er ongeveer een uur staan, om daarna terug tekeren naar het vertrekpunt in Goes. De vijf bezwaarmakers vinden dat de trein nogal wat overlast veroorzaakt en zijn daarom van oordeel dat de SGB daarvoor een milieuvergunning zou moeten hebben. Vorig jaar hebben zij de ge meente Borsele gemaand actie te ondernemen. Die kwam ech ter tot de conclusie dat het sta tion en de directe omgeving, met onder meer een minispoorbaan, met vergunningplichtig is. Een melding op basis van het Besluit horeca-, sport- en recreatiein richtingen - weinig meer dan een formaliteit - wordt voldoen de geacht. Voornaamste argument van het gemeentebestuur is dat de stoomtrein zelf, de feitelijke veroorzaker van overlast, bui ten beschouwing kan worden gelaten. Die is immers maar af en toe op het station aanwezig, zodat er geen rekening mee hoeft te worden gehouden, al dus het college van burgemees- teren wethouders. De groep bezwaarmakers vindt datonbegrijpelijk. Nadat de ge meente hun bezwaren had afge wezen, hebben ze daarom be roep aangetekend bij de Raad van State. Zij vinden de stoomtrein alles- iehalve een tijdelijke situatie, naar 'een voortdurend terugke- ende activiteit die niet kortdu rend is te noemen', zo schrijft hun raadsman in het beroep schrift. „De stoomtrein staat De stoomtrein staat gedurende een aanzienlijk deel van het jaar dagelijks langdurig te puffen op het station van Hoedekenskerke, met alle overlast van dien, vinden enkele bewoners van Hoedekenskerke. foto Willem Mieras gedurende een aanzienlijk deel van het jaar dagelijks langdurig te puffen op het station van Hoedekenskerke, met alle over last van dien." De redenering van de gemeente zou betekenen dat veel meer ac tiviteiten niet via een milieuver gunning aan beperkingen kun nen worden gebonden, aldus de advocaat. .„Als voorbeeld noem ik het voorkomen van hinder door af- en aanrijdend verkeer van en naar een veehouderij dat enkele keren per week plaats vindt, het af en toe leegpompen van mestkelders of het voorko men van hinder door een heli- kopterlandplaats bij een zie kenhuis." De raadsman wijst verder op het advies van de com missie bezwaar- en beroep schriften van de gemeente, die ook van mening is dat de trein onderdeel is van het station. Het college van B en W heeft het ad vies van de commissie echter niet overgenomen. De Raad van State behandelt de zaak maan dag 10 november. door Ben van den Aarssen IINT MAARTENSDIJK - Is er nu wel of niet een vertrouwens crisis in het college van de ge- peente Tholen? Op die concrete craag kreeg A. Piet (Christen- ünie) deze week in de gemeen- leraadgeen duidelijk antwoord. De coalitiepartijen SGP, PvdA o CDA zeiden wel een nieuwe andidaat-wethouder van ÜBT-huize op zijn politieke er- raring en geschiktheid te willen leoordelen. Zich daadwerke- ijk uitspreken over vertrouwen a Algemeen Belang Tholen wil den de fractievoorzitters van de Ine resterende coalitiepartijen liet. De oppositie heeft grote noeite met de tot dusver ge- 'olgde procedures na het ab- ipte opstappen van wethouder van Doorn, p verzoek van de niet in het allege vertegenwoordigde par tijen WD enCUkwamde kwes- 8 van de begin vorige week op stapte Van Doorn als extra mdachtspunt in de raad aan I® orde. Ook oppositiepartij ging in de aanval. De drie 'artijen hebben grote vraagte kens bij het afblazen van een tergadering door SGP, PvdA en •DA vorige week vrijdag. In dat sngekondigde overleg zou be oten worden hoe de opvolging 'an Van Doorn moet worden ge beld. Iwee dagen daarvoor hadden de ractievoorzitters van de colle- apartijen echter al een overleg lot het ABT, waaruit naar vo- Advertentie ren kwam dat Van Doorn van wege persoonlijke redenen was opgestapt. Omdat de motieven niet in de politieke sfeer leken te liggen, vonden de partijen het volgens SGP-woordvoerder M. Klippel niet meer nodig om de oppositie in te lichten. Bovendien was de coalitie op verzoek van ABT-fractievoor- zitter J. Boulogne akkoord ge gaan met uitstel van verdere discussies tot hij terug is van vakantie. Op donderdag verscheen in de regionale pers echter een inter view met Van Doorn waarin de ze wel degelijk politieke motie ven als reden van zijn opstappen aanvoerde. Volgens Van Doorn deugt het fi nanciële beleid van de gemeente niet en wordt de kern Tholen voorgetrokken. Ook een brief van de ABT-fpactie aan de ove rige partijen op diezelfde don derdag zinspeelde summier op politieke motieven. „Een vrese lijke wending", noemde A. Bout (CDA) die informatie. Ook de vakantie van Boulogne was punt van kritiek in de raad. Hij onttrekt zich aan de verant woording richting burger, vond M. Klippel. NISSE - Leden van Stichting Het Werkend Trekpaard Zee land houden vandaag open dag. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 15.30 uur kun nen belangstellenden bij diver se bedrijven zien hoe de na jaarswerkzaamheden worden uitgevoerd, zoals ploegen, zaai en, eggen en het binnenhalen van de voederbieten. De deelnemende trekpaarden houders zijn K. Brooymans (Bartelmeetweg 6, Tholen), C. Maurice (Notenboomdijk 5, Nisse), M. Moermond (Dorps- ring 17, Noordwelle), C. Mol (Weelweg 25, Waarde), A. Paau- we (Weelweg 2, Gapinge), A. Verhage (Noordhoutstraat 19, Serooskerke (W)), R. Ver meer (Smidsweg 24, Noordwel le), S. de Visser (Pekelingseweg 17, Aagtekerke), L. de Visser (Zandweg 54a, Ritthem) en B. van der Wekken (Heuvelsweg 3, Kerkwerve). Als je fanatiek wilt spelen, is koersbal ook een uitdaging. foto Willem Mieras door llona Vette GOES - Het jaarlijkse provinci ale koersbaltoernooi was giste ren voor de zeventiende keer weer een succes. Zo'n vijfhon derd deelnemers van 69 ploegen waren in Sportpunt Zeeland in Goes bijeen de strijd met elkaar aan voor de beker. Koersbalclub Westvoorne 1 eindigde uitein delijk als eerste. De enige niet-Zeeuwse club deed het gisteren goed, team Westvoorne 2 werd namelijk derde. Gelukkig viel er nog wel een beetje eer te behalen voor de Zeeuwen want team Westdorpe 2 mocht de tweede prijs in ont vangst nemen. Het was een nek aan nek race voor Westdorpe en Westvoorne, die allebei alle wedstrijden had den gewonnen, maar uiteinde lijk kwam het 'doelgemiddelde' van Westvoorne hoger uit. De Zuid-Hollanders oefenen dan ook minstens één keer in de week. Al twee keer wonnen ze de eer ste prijs tijdens de Zuid-Hol landse kampioenschappen. De teamleider: „We doen het al twaalf j aar en we vinden het nog steeds heel erg leuk. We zijn voor het eerst hier in Zeeland en het was een hele spannende wedstrijd, maar vooral ook erg Advertentie 10.00 - 22.00 uur 12.00 - 18.30 uur Gratis toegang Rondleidingen voor én achter de schermen Korte optredens van meer dan 25 amateurgezelschappen Clowns met ballonnen en schmink voor de allerkleinsten Kijk op www.theatergoes.nl of bel (0113) 213 213 door Mieke van der Japt WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland wil op het be drijventerrein Cruijckelkreeke een nieuw gebouw voor de bui tendienst neerzetten. Dat levert de gemeente niets dan voordeel op omdat de buitendienst van de afdeling openbare werken nog altijd is gehuisvest op de aparte locaties die een erfenis zijn uit de tijd dat Kortgene en Wissen- kerke nog twee aparte gemeen ten waren. De gemeente wil al veel langer openbare werken centraliseren en had daarvoor het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein Cruijckelkreeke in gedachten, waar ook de milieustraat voor Noord-Beveland moet komen. De ontwikkeling van het bedrij - venterrein, waarachter provin cie en gemeenteraad zich geest driftig hadden opgesteld, werd echter gefrustreerd door het Mi nisterie van Vrom, die vond dat het niet in toekomstige streek plannen paste. Nu vanuit Den Haag een heel andere Vrom- wind is gaan waaien, kan Noord-Beveland eindelijk aan de slag. Eerst is nog wel gekeken of het wel zo voordelig is om op één lo catie te gaan zitten en ook is de organisatie van de buitendienst tegen het licht gehouden. De conclusie was dat Noord-Beve land het beste de huidige werk nemers vanuit een centrale werkplaats kan laten werken, waarbij groot onderhoud wordt uitbesteed en het hele pakket van taken door de multi-inzet- bare medewerkers wordt uitge voerd. Voor een nieuwe werkplaats is een stuk grond van 4.500 vier kante meter nodig waarop een loods van 6.500 kubieke meter moet worden gebouwd. Omdat de huisvuilophaaldienst is uit besteed, vallen uit de garages van de gemeente twee huisvuil- auto's weg en is ook een grote opslagruimte voor kliko's niet meer nodig. De hele operatie op Cruijckel kreeke gaat 910.000 euro kos ten. Noord-Beveland heeft al 540.000 euro gespaard en de rest kan makkelijk worden betaald uit hetgeen de verkoop van de oude locaties opbrengt. Sommi ge ruimten die openbare werken nu gebruikt, kunnen niet wor den verkocht omdat ook ande ren, bijvoorbeeld de brandweer, er gebruik van maken. Andere terreinen hebben een behoorlij ke waarde die nog zou kunnen oplopen als de gemeente een poosje wacht. Dat wil het college van burge meester en wethouders liever niet. Terreintjes die onverkocht in gemeentelijk beheer blijven, liggen na een poosje vol met spullen die maar worden opge slagen omdat afvoeren te duur is. Op die manier krijgt Noord- Beveland de rekening later dub bel en dwars gepresenteerd en daar past het college voor. De ontbrekende 370.000 euro kan makkelijk worden betaald uit de opbrengst van de oude lo caties, waar de gemeente in veel gevallen woningbouw of recre- atiewoningbouw heeft gepland. Bovendien is aan het eind van het liedje, zo hebben de ambte naren uitgerekend, de nieuwe werkplaats op jaarbasis 13.760 euro goedkoper dan het oude al legaartje. Advertentie Yerseke www.bruundebeer.nl TRIPP TRAPP® y^Design: Peter Opsvik door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - Tho len wil niet het risico nemen dat zich onverhoeds een bordeel in de gemeente vestigt. Die moge lijkheid dreigde doordat er nog altijd geen goedgekeurd nieuw bestemmingsplan voor het bui tengebied is. Na de landelijke opheffing van het bordeelverbod, drie jaar ge leden, heeft Tholen net als ande re gemeenten een eigen prosti- tutiebeleid op papier gezet. De vestiging van bordelen kan niet helemaal worden voorkomen, maar Tholen maakt het mogelij - ke exploitanten wel zc lastig mogelijk. Zo moet een 'seksin- richting' minimaal vijfhonderd meter van de dorpen zijn ver wijderd. Er wordt hooguit één bordeel in de gemeente toege staan. Het nieuwe beleid moet worden vastgelegd in het bestemmings plan voor het buitengebied. Het huidige plan laat te veel moge lijkheden open voor de vesti ging van bordelen. Door de vele inspraakreacties op het nieuwe bestemmingsplan is het nog al tijd niet goedgekeurd door de gemeenteraad. Vooruitlopend op het nieuwe plan zijn 'risicodragende loca ties' in het.buitengebied al eer der veiliggesteld door een zoge heten voorbereidingsbesluit. Het gaat vooral om panden met een horecabestemming. Even tuele bouwaanvragen moeten daardoor worden aangehouden tot het nieuwe bestemmings plan klaar is. Dat besluit loopt echter volgen de maand af. Om te voorkomen dat geïnteresseerde onderne mers daarvan profiteren, kwam donderdagavond in de gemeen teraad onaangekondigd een nieuw voorbereidingsbesluit op tafel, waardoor de situatie voorlopig blijft dichtgetim merd. Het gaat om de locaties Hogeweg 19 en Onder de Zee dijkbij Poortvliet, twee plekken aan de Gorishoeksedijk bij Scherpenisse, een pand aan de Provincialeweg bij Sint-Maar tensdijk, Keetenweg 6 bij Sta- venisse en locaties op de Krab- benkreekdam en aan de Sluis- wegbij Sint Philipsland. gezellig in deze grote zaal." Het was ook een gezellige dag en dat is precies de bedoeling van het koersballen volgens de deelne mers van bijvoorbeeld de ploeg uit Aardenburg. De teamleider: „Het is gezellig en je maakt een praatje, dat is belangrijk. Als je tegen van die fanatieke teams moet spelen, gaat de lol er wel af." De voorzitter van de Koersbal Bond Zeeland, A. Wierda vindt zowel gezelligheid als fanatis me belangrijk. „Je kunt mee doen voor de gezelligheid en daar is dit de goede sport voor. Maar als je fanatiek wilt spelen, is koersbal ook een uitdaging." Wierda betreurt wel het feit dat de koersballers steeds ouder worden. „We hebben nieuwe jongere leden nodig. Bij de kam pioenschappen in Middelburg vorig jaar hebben we gekeken naar de leeftijden van de deel nemers. De oudste was 92 en de j ongste 6 7en de j ohgste deelne mers worden natuurlijk steeds ouder. We moeten af van het imago dat koersballen alleen een sport voor ouderen is. Het is net als biljarten een tacti sche sport en is voor iedereen leuk." Advertentie KOOPH»"°EL VAN to.00-16.oo uur toegang GRATIS programma en aanmelden www.kvk.nl/startersdag Tegenwoordig maakt Domi no's Pizza, 's Nederlands be kendste pizzaboer, op de te levisie reclame voor hun su persnelle bezorging. Binnen een half uur wordt de Pizza Tonno of een Quatro For- maggi dampend heet aan je deur bezorgd, door zo'n pu ber op een snelle scooter met altijd te weinig wisselgeld bij zich. Binnen dertig minuten? Ja, dat beloven ze. Ook al ligt de dichtsbijzijnde vesti ging van Domino's Pizza voor Zeeuws-Vlaanderen en het grootste deel van Zeeland in Roosendaal. Zullen wel heel snelle scooters zijn dan... Pizza! Pizza! Whooooo.... Pizza!! Effe wachte nogEffe wachte nogEffe wachte nog.... Nog effe wachte...."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51