iZC Blauw skiën in Dienten JêÊÈÊL Jr cl De graadmeter aierdag 25 oktober 2003 Wll I Glasgow kreunend overeind Bij skiën en de kleur blauw zal menigeen denken aan de feesten na de sportieve inspanning: de après ski vóór het avondeten en de kroegen en disco's erna. Maar blauw is ook de code voor de makkelijke pistes. En blauw kan ook de lucht zijn, zelfs een volle week zoals in Hochkönigs Winterreich in Oostenrijk wordt ervaren. Het bochtenwerk vergt nogal wat spierkracht Wat Waar 1 Een geurige boswandeling 3 Winkelen in Maastricht 4 Naar het museum 5 Opwarmen in een subtropisch zwemparadijs International :tie: 0113-315680 ir.pzc.nl jil: redactie@pzc.nl jistbus 31,4460 AA Goes, dvertentie-exploitatie: jrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; NS-Vlaanderen: 0114-372770; tl: 020-4562500. D vernachten in Hochkönigs Winterreich doe je in Mühlbach helemaal in het - en, in Dienten in het een- in Hinterthal tussen het rum en het westen of in Ma- Alm, geheel westwaarts, den dat u drie plaatsen uitspreekt en de vierde he- lalfout? Het lijkt zo simpel, iten; gewoon zoals het er iHelemaal mis: het is -fone- opgeschreven- Die-jen-tun. ze u niet zullen begrij- als u gewoon Dienten zegt, t dat zijn ze er natuurlijk gewend. Net ze goed als ze het Zwitserse Davos alle be- voor hebben als u denkt heel netjes als Davoo uit te ken, terwijl het toch ge- iDavoos is. en-tun dus, op het middel puntje van de kroon van hkönigs Winterreich in het burgerland, zo'n twintig ki lter vanaf Bischofshofen [je de Autobahn vanaf Salz- verlaat. Een twintig kilo- er die maar het beste uwvrij kan zijn, want an- kunjeer met je Nederland- omerbanden best nog wel problemen hebben. De is niet alleen stijgend en id en nogal kronkelend, af en toe ook te smal om auto's elkaar te laten pass- Maar laten we er maar van- 3an dat de meeste winter- fas wel enige ervaring met soort trajecten hebben en chien wel winterhanden tn laten monteren of toch ifaaal sneeuwkettingen bij hebben. Voor hen hoeft de ■en probleem te zijn. je hartje Dienten binnen roe je dat ook al in een Ie straat, met aan weerszij den de bergen heel veel panden. Althans, in ieder I de buitenkant, want de hau wordt volop in ere ge- 'en. Achter de gevels is, ze- jijde hotels en restaurants, j? gerestaureerd en gemo veerd. 'niet nodig het geluk heeft een beetje ft hart van Dienten onder- ,e hebben, kan de rest van 'eek de auto laten staan. Het ®maar een handvol minu ien naar de liften die toe geven tot de grote skigebie- ajn beide zijden van de t stoeltjeslift brengt je naar meter hoge Gabtihel 1113 je aan de andere kant fai lekkere rode piste naar seithal kan glijden of halver- palang een bospad (onder dok zo'n honderd meter lmenl-) richting Hintermoos Uitzicht op een skipiste in Mühlbach. FOTO'S TOURISMUSVERBAND DIENTEN en Maria Alm kan gaan. Daar kun je rustig de hele dag ronds- kiën totdat het weer tijd is Dien ten op te zoeken; eerst een stuk je met de gratis skibus, die om de twintig minuten naar Hint erthal rijdt en dan weer over die Gahübeï heen. De allerlaatste piste naar het dorp betekent nog wel even heel hard werken, want er zitten wat hobbelige stukken tussen en als de sneeuw er aan het einde van de dag ook nogal papperig is gewor den, vergt het bochtenwerk nog al wat spierkracht. Tenzij je na tuurlijk een soepele superskiër bent, die tussen of juist over de bulten danst. Skiën aan de andere kant van de hoofdstraat begint bij twee sleepliften naar de Wastlhöhe, op 1730 meter. Het is een hele ruk, bijna drie kilometer; een beetje uit de tijd eigenlijk zo'n lange sleper. Vervanging staat ook hoog op het wensenlijstje, maar zit er op korte termijn waarschijnlijk niet in. Een nieu we lift kost nu eenmaal veel geld en de voorbije winter was de winst maar gering, doordat de sneeuw heel lang verstek liet gaan. In de kerstvakantie was al les nog groen en pas halverwege januari begon de sneeuw te val len. 'Sinds 1926 hadden we niet meer meegemaakt dat de sneeuw zo laat kwam', herinne ren oude dorpelingen zich. We voegen ons in de rij voor de sleeplift. Een Nederlander be gint meteen te mopperen dat-ie zo lang moet wachten en dat blijken uiteindelijk maar vijf tien minuten te zijn. Heeft ze ker nooit een échte rij voor een skilift meegemaakt! Na de Wast lhöhe gaat het bergie-op, ber- gie-af naar Mühlbach over heel veel blauwe pistes, dus het is duidelijk een ideaal gebied voor minder geroutineerde en/of rus tiger skiërs. Ze kunnen zich in deze hoek van Hochkönigs Win terreich prima amuseren en ook aangenaam pauzeren in de hutten of op de terrassen onder weg. De allerjongste skiërs moeten 9UHH Dienten is een klein dorp met zo'n achthonderd inwo ners, gelegen op 1071 me ter hoogte in het skigebied Hochkönigs Winterreich. Er zijn aansluitingen naar Ma ria Alm en Mühlbach en er rijdt een gratis skibus. De afstand vanaf Salzburg bedraagt zo'n zeventig kilo meter. Naar Salzburg rijden treinen en er is ook een luchthaven die vanaf Am sterdam wordt aangevlo gen. Per auto is Dienten be reikbaar via de A8 Mün- chen-Salzburg, A10 Salz- burg-Bischofshofen, en dan via Mühlbach naar Dienten. De lengte van de pistes is 150 km, er zijn 39 skiliften (gondelbanen, stoeltjes- en sleepliften). Voor langlau fers ligt er 40 km loipen, wandelaars treffen er 55 km schoongemaakte paden aan. Snowboarders kunnen terecht op de halfpipe bij Dienten en Hintermoos, er is een funpark bij Maria Alm en kinderfunpark bij Hintermoos. Een skipas kost voor zes dagen voor een volwassene vanaf 144 euro en kind vanaf 72 euro. Ski- en schoenhuur kost voor zes dagen voor een volwassene vanaf 78 euro, voor een kind vanaf 36 euro. Het hu ren van een langlaufset kost vanaf 7 euro per dag. Prijsindicaties voor overnachtingen: hotel met halfpension vanaf 50 euro per persoon per dag, appartement vanaf 38 euro per dag, parti culiere kamer vanaf 14 euro per persoon per dag. Meer informatie: Tourismusverband Dienten, tel. 0043-6 46 12 63, www.dienten.co.at, Oostenrijks Toeristenburo, Postbus 94285, 1090 GG Amsterdam, tel. 020-4 68 47 93, www.austria-tourism.at. Wie droomt er niet van: een tweede huis in uw favoriete vakantieland. Steeds meer Nederlanders gaan over tot de aankoop van zo'n optrekje. Hoewel dit niet voor iedereen is weggelegd, is het leuk om erover te fantaseren. Op wat voor huis zou uw keuze vallen? Stem mee in de Vakantievraag van de Week. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen De natuur roept Vorige week vroegen we u naar uw favoriete bezigheid op een frisse herfstdag. Uitslag: 2 Uitwaaien op het strand Een van de stoeltjesliften in Dienten. 8% Harry Koenders van Staatsbosbeheer: 'Het bos biedt rust, stilte en de mogelijkheid om er lekker op uit te trekken. Voor velen dient het bos als decor om tot bezinning te komen, even tijd voor jezelf. Neem wel de moeite wat dieper in het bos door te dringen om de drukte te ontlopen. Hoe verder u van de parkeerplaats afloopt, hoe stiller het wordt. Overigens kunnen bossen heel wat bezoekers hebben. De herfst is een bijzonder jaargetijde omdat door de laagstaande zon het licht op de bladeren valt wat leidt tot een kleurrijk geheel. En dat draagt bij aan het gevoel van welbevinden en tot rust komen. Daarnaast komen de contouren van het landschap meer in beeld doordat het bos dunner wordt. Dingen die in de zomer verscholen liggen komen nu weer boven. Het is interessant om te zien dat er achter het landschap allerlei verhalen schuil gaan.' ADVERTENTIE met hun pappa's en mamma's naar de kleine liftjes bij Gast hof-restaurant Sonnberg. Daar heen moeten ook de ouderen op de eerste dag van de skilessen voor het indelen van de groe pen. Je kunt er met de auto ko men of in de skibus meerijden. De eerste dag is het er heel druk, de rest van de week gezel lig vol vooral met kinderen. Ouders - ook velen die niet ski ën - kijken toe. Wat raar is het dan dat het restaurant elke dag pas om half twaalf open gaat. Heel wat ouders zouden dol graag een kop koffie nemen. En tussen twaalf en een uur, tij dens de pauze van de skiles, alle maal op tijd wat te eten krijgen is ook al een onmogelijke toer, omdat er te weinig personeel loopt. Een Oostenrijkse skiër weet hoe het komt: de oudere eigenaren van Sonnberg zijn aan hun laat ste seizoen bezig, ze zijn het een beetje zat. Nieuwe mensen staan al te trappelen om de zaak over te nemen en vanaf komend seizoen moeten ook daar de be zoekers weer kunnen rekenen op de gebruikelijke Oostenrijk se gastvrijheid. RESORT- A ft Aanbieding geldig bij Classic Arrangement en bij aankomst van zondag t/m woensdag tussen ll november en 16 december 2003. **Prijs geldig op basis van Disney's Hotel Santa Fé, 2 volwassenen per (standaard)kamer. Per kind van 3 t/m 11 jaar dat dezelfde kamer deelt, betaalt u €78,-. Vraag naar de actievoorwaarden. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39