PZC Winkeliers bezorgd over achteruitgang Walstraat 7 8 9 I Vrijwilligster (82) te bescheiden voor lintje ZEELAND CREATIEF Oosterse jaarmarkt in de Zeelandhallen Vijf bewoners Hoedekenskerke stappen naar Raad van State Trekpaarden aan het werk Brand in kapsalon Bellamypark 15 nov nov nov ZEELANDHALLEN w zaterdag 25 oktober 2003 Onbegrijpelijk I ipt.'jji/*' Svir 'M Werkstraf voor uitkeringsfraude Busje gestolen in Vlissingen Aanhoudingen in Middelburg Auditief systeem voor De Mythe Auto over de kop Kinderopvang aanwezig Toegang 6,- p.p. Kinderen 6-12 jr. 3,- Tel.: 0113-221020 Hoor llona Vette GOES - De Zeelandhallen in Goes zijn dit weekend gehuld in wierook. Op de Oosterse jaarmarkt Pasar Malam, die voor de derde keer wordt ge houden, staan tientallen kraampjes met Oosterse ge rechten, stoffen, sieraden en kunstwerkjes. De eerste dag van de markt begon gisteren met een optreden van de djem- bé-groep Adua friends. Hoewel het nog niet zo druk was gistermiddag, zat de sfeer er al wel goed in tijdens het op treden van het Roosendaalse Adua friends. De zestien le den van de band maken Afri kaanse muziek met Afrikaanse instrumenten zoals de djembé, een soort trommel. De ritmi sche muziek deed de toeschou wers al een klein beetje bewe gen. Meestal speelt de groep op feesten en markten maar dit jaar staan ze voor het eerst op de Pasar Malam in Zeeland. De band trad alleen gisteren op. Dit weekend treedt nog wel de Mister Show Band op, zijn er modeshows te zien en verzor gen een aantal dansgroepen verschillende optredens. R. Wychgel van de stichting Gotong Royong, initiatiefne mer van de markt, verwacht dat er vandaag en morgen zo'n 4.000 mensen zullen komen. Wychgel verwacht vooral zon dag veel bezoekers, de Indo rocker Andy Tielman geeft dan om 18.15 uur een optreden. Vandaag en morgen is de markt geopend vanaf 12.00 uur. Vergunning voor stoomtrein geëist Hoor Rolf Bosboom HOEDEKENSKERKE - Bewo ners van Hoedekenskerke eisen lat de gemeente Borsele optreedt tegen de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). De SGB heeft geen milieuvergunning, maar het gemeentebestuur vindt dat ook niet noodzakelijk. De bewoners zijn nu naar de Raad van State gestapt. Hoedekenskerke is het eind punt van de museumspoorlijn. De stoomtrein blijft er ongeveer een uur staan, om daarna terug te keren naar het vertrekpunt in Goes. De vijf bezwaarmakers i vinden dat de trein nogal wat overlast veroorzaakt en zijn daarom van oordeel dat de SGB daarvoor een milieuvergunning zou moeten hebben. Vorig jaar hebben zij de ge meente Borsele gemaand actie te ondernemen. Die kwam ech ter tot de conclusie dat het sta tionen de directe omgeving, met onder meer een minispoorbaan, niet vergunningplichtig is. Een melding op basis van het Besluit horeca-, sport- en recreatiein richtingen - weinig meer dan een formaliteit - wordt voldoen de geacht. Voornaamste argument van het gemeentebestuur is dat de stoomtrein zelf, de feitelijke iveroorzaker van overlast, bui ten beschouwing kan worden gelaten. Die is immers maar af en toe op het station aanwezig, -zodat er geen rekening mee hoeft te worden gehouden, al dus het college van burgemees- teren wethouders. N1SSE - Leden van Stichting Het Werkend Trekpaard Zee land houden vandaag open dag. (Tussen 10.00 en 12.00 uur en Itussen 13.30 en 15.30 uur kun nen belangstellenden bij diver se bedrijven zien hoe de na jaarswerkzaamheden worden uitgevoerd, zoals ploegen, zaai en, eggen en het binnenhalen van de voederbieten. De deelnemende trekpaarden houders zijn K. Brooymans (Bartelmeetweg 6, Tholen), C.Maurice (Notenboomdijk 5, Nisse), M. Moermond (Dorps- ring 17, Noordwelle), C. Mol (Weelweg 25, Waarde), A. Paau- we (Weelweg 2, Gapinge), A. Verhage (Noordhoutstraat 19, Serooskerke (W)), R. Ver meer (Smidsweg 24, Noordwel le), S. de Visser (Pekelingseweg 17, Aagtekerke), L. de Visser (Zandweg 54a, Ritthem) en B. van der Wekken (Heuvelsweg 3, Kerkwerve). redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl AbvanderSluis(chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur De groep bezwaarmakers vindt dat onbegrijpelijk. Nadat de ge meente hun bezwaren had afge wezen, hebben ze daarom be roep aangetekend bij de Raad van State. Zij vinden de stoomtrein alles behalve een tijdelijke situatie, maar 'een voortdurend terugke rende activiteit die niet kortdu rend is te noemen', zo schrijft hun raadsman in het beroep schrift. ,,De stoomtrein staat gedurende een aanzienlijk deel van het jaar dagelijks langdurig te puffen op het station van Hoedekenskerke, met alle over last van dien." De redenering van de gemeente zou betekenen dat veel meer ac tiviteiten niet via een milieuver gunning aan beperkingen kun nen worden gebonden, aldus de advocaat. „Als voorbeeld noem ik het voorkomen van hinder door af- en aanrijdend verkeer van en naar een veehouderij dat en kele keren per week plaats vindt, het af en toe leegpompen van mestkelders of het voorko men van hinder door een heli- kopterlandplaats bij een zie kenhuis." De raadsman wijst verder op het advies van de commissie be zwaar- en beroepschriften van de gemeente, die ook van me ning is dat de trein onderdeel is van het station. Het college van B en W heeft het advies van de commissie echter niet overge nomen. De Raad van State behandelt de zaak maandag 10 november. De bovenverdieping van kapsalon First Choice aan het Bellamy Park is gistermiddag uitgebrand. Belendende percelen liepen rookschade op. foto Lex de Meester door Ron Magnée VLISSINGEN - De brandweer heeft gis termiddag de handen vol gehad aan een flinke brand in het pand van kapsalon First Choice aan het Bellamypark in Vlissingen. De bovenverdieping van het pand brandde uit. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Rond de klok van vijven hoorde de eige naresse van het pand kabaal, terwijl er boven niemand aanwezig was. Toen ze polshoogte ging nemen, bleek er sprake te zijn van een flinke brand op de tweede etage. De klanten en de eigenaresse wis ten zich snel in veiligheid te brengen. De gealarmeerde brandweer was snel ter plekke. Op dat moment was al sprake van een uitslaande brand op de tweede verdieping van het huis. De brandweer lieden bleken de grootste moeite om de brand te bedwingen, mede vanwege de ingewikkelde structuur van het eeuwen oude pand. De brand werd met drie blus- voertuigen, een hoogwerker en een lad derwagen bestreden. Bij de bluswerk zaamheden werden in totaal 26 brand weermensen ingezet. Mede door deze grote inzet kon na twintig minuten blus sen het sein brand meester worden gege ven.Het nablussen nam nog een uur in beslag. De brand ontstond waarschijnlijk door oververhitting van computerappara tuur. De schade aan kapsalon en boven woning bedraagt zo'n tachtigduizend euro. Het kantoor, de overloop en een deel van de badkamer van de bovenwo ning zijn volledig uitgebrand. Ook de kapsalon kan voorlopig niet meer wor den gebruikt omdat het pand onder een flinke laag roet zit. Naastgelegen panden liepen rookschade op. Tijdens de blus werkzaamheden is nog een aanhouding verricht. Een medewerker van de kapsa lon brak door de afzetting heen om te kij - ken of er nog iets te redden was. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Brammetje Dump sluit na 28 jaar zijn deu ren in Vlissingen. De winkelier in de Walstraat stond voor de keuze om geld te steken in een ingrijpende opknapbeurt of om te stoppen. De opheffing van de winkel die gespecialiseerd is in vrijetijdsartikelen zou teke nend kunnen zijn voor een alge hele malaise in de Vlissingse binnenstad. „Met de stille winterperiode op komst, hebben we besloten te vertrekken uit Vlissingen. Onze winkels in Middelburg en Goes blijven open. Het ging niet echt slechter dan andere jaren, maar we moesten een reorganisatie doorvoeren", zegt W. Vreeke van Brammetje Dump. Andere ondernemers in het cen trum spreken hun bezorgdheid uit over hert vertrek van Bram metje Dump. „Als de gemeente sneller zou zijn geweest met het opknappen van Walstraat- Zuid, was Brammetje Dump misschien gebleven", zegt J. Meegdes van de lunchroom chocolaterie 't Paddeltje. „Het zou in Vlissingen veel levendi ger en spannender kunnen zijn. Het is treurig dat winkels zo lang leeg staan en dat de op knapbeurt van de Walstraat- Zuid zolang op zich laat wach ten. Op deze manier komt er nooit een loop in van het Schel- deplein naar het Arsenaalge- bied", zegt ze. Voor haar deur keert veel winkelend publiek weer om. „Ik schaam me voor Ondernemers in het centrum van Vlissingen zijn bezorgd over het uitblijven van de renovatie van Wal- straat-Zuid. foto Lex de Meester mijn klanten dat dit laatste stukje van de Walstraat er al ja ren zo triest bijligt." Ook Idem Dito heft zichzelf op. „We sluiten even, maar komen daarna als Vet terug. Dat is een landelijke keten, die zich richt op jeugdige dames- en heren kleding", zegt de winkelier. Vet trekt hoogstwaarschijnlijk in het pand van Brammetje Dump. „We zijn er samen voor 99 pro cent uit." Vanaf 1993 wordt er over een opknapbeurt gesproken van het gedeelte tussen het Groene- woud en de Nieuwstraat. De ge meente Vlissingen en AW Be heer tekenden in maart 2 0 0 2 een samenwerkingsovereenkomst om zij aan zij te werken aan de wederopbouw van het verpau perde rijtje huizen. De panden zijn van binnen gesloopt en de ramen dichtgetimmerd. In au gustus dit jaar zou aan het op bouwwerk worden begonnen. „Het bouwplan is klaar, maar we zijn nog met AW aan het stoeien over geld", reageert M. van Alphen van de gemeente Vlissingen. „We zijn geschrok ken van de hoge prij s merkt hij op. „We gaan ruim over de schatting heen." Eind november wordt het plan met de financiële paragraaf aan het college van B en W overlegd. „We kunnen begin 2004 gaan bouwen als alles wordt goedge keurd. De gemeente heeft een post gereserveerd voor onren dabele panden. Die kunnen we hiervoor aanspreken", hoopt Van Alphen. De ingreep is kostenverslindend omdat de panden in de Wal- straat-Zuid gerenoveerd wor den. Nieuwbouw is goedkoper. Er komen dertien koopapparte menten en winkelruimte op de begane vloer. „Ik hoop dat de gemeente nu woord houdt", merkt Meegdes op.Over enkele maanden zal aan de opknap beurt van het winkelgebied bij de Spuistraat, Lange Zelke en Oude Markt worden begonnen. De Hema krijgt daardoor een tijdelijk onderkomen in de an tiekzaak Marco Polo en in Aquarama. Aquarama verhuist naar het leegstaande pand op de hoek van de Nieuwendijk en Walstraat. Voor Marco Polo is nog geen nieuwe bestemming gevonden. MIDDELBURG - Een 39-jarige man uit Sint Jansteen is gis teren in Middelburg voor uitkeringsfraude veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur, waarvan de helft voorwaardelijk. Zijn 49-jarige vrouw kreeg voor haar aandeel 200 uur werk straf voorwaardelijk opgelegd. In de uitspraak hield politierechter J. Hopmans rekening met de zorgelijke financiële omstandigheden. De man zat midden in een schuldsanering toen hij besloot om neveninkomsten uit arbeid op de werkbriefjes van de uitkeringsinstantie Cadans UVI BV in Goes onvermeld te laten. Het fraudebedrag liep zo doende op tot 33.000 euro. De steunfraude ging over een pe riode tussen 1 juni 1999 en augustus 2002. Zijn vrouw was eveneens schuldig, omdat ze de werkbriefjes mede onderte kende. Ze vertelde er niet te hebben bij nagedacht. Officier van justitie R. Jeuken stelde dat het initiatief bij de man lag. Dat liet hij tot uitdrukking komen in de eis van 200 uur werk straf. Hij vond 200 uur werkstraf voorwaardelijk een passen de sanctie voor de vrouw..„Zij is meegezogen." VLISSINGEN - Uit de Bonedijkestraat in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje gestolen. Het gaat om een witte Fiat Ducato met het kenteken VR-TH-49. MIDDELBURG - Op de Vlasmarkt in Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag rond twee uur drie personen aangehouden. Twee van hen, een 35-jarige man en een 32-ja- rige vrouw uit Schotland, hadden in een café vernielingen aangericht en stennis gemaakt.De derde persoon, een 19-jari- ge Middelburgse, is aangehouden omdat ze zich met de zaak bemoeide. Het drietal is meegenomen naar het politiebureau GOES - Theater De Mythe in Goes, dat donderdag officieel werd geopend, beschikt over een auditief systeem voor slecht horenden. Het geld voor de aanschaf van het systeem, zo'n 10.000 euro, is bijeengebracht door Lions Club Kapelle-De Bevelanden. Het systeem werd gisteravond symbolisch over handigd aan De Mythe. Dat gebeurde tijdens de tweede ope ningsavond van het theater. Door de verkoop van toegangs kaarten en het werven van.sponsors, wist de Lions Club het streefbedrag te halen. De meeropbrengst werd wordt ge schonken aan een oorkliniekproject in Ethiopië. Het nieuwe theater houdt dit weekeinde open huis. De Mythe is vandaag open van 10.00 tot 22.00 uur en morgen van 12.00 tot 18.30 uur. RILLAND - Op de zuidbaan van de A58 is gisternacht ter hoogte van Rilland een auto van de weg geraakt. De wagen sloeg rond kwart voor een door onbekende oorzaak over de kop en kwam tot stilstand tegen de vangrail. Gealarmeerde hulpdiensten troffen de auto onbeheerd aan, waarna ze de omgeving vergeefs afzochten. Ruim een uur later meldde de automobilist, een 43-jarige inwoner van de gemeente Rei- merswaal, zich. Hij was inmiddels thuis, maar is later zwaar onderkoeld overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Bij het ongeval waren brokstukken van de auto op de noordbaan van de snelweg terechtgekomen. Een negentienjarige Vlissingse automobilist reed eroverheen, waardoor twee banden van zijn wagen lek raakten. Hij kwam zelf met de schrik vrij De Vlissingse M. van Kaam-Hagenaar heeft een lintje gekregen. foto Lex de Meester door Ron Magnée VLISSINGEN - Al haar hele le ven zet mevrouw M. van Kaam- Hagenaar uit Vlissingen zich belangeloos in voor de mensen in haar omgeving. Gisteravond werd de vrijwilligster op leeftijd in het zonnetje gezet en be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Tegen half acht zijn vrienden en familieleden bijeen in café Ray- mondo in Vlissingen. De niets vermoedende Van Kaam-Hage naar is meegenomen voor louter een etentje, denk ze. Wethouder en loco-burgemeester L. Poppe- de Looff neemt echter het woord. Ze wil eerst een misver stand wegnemen. „U vroeg eer der deze avond of ik de nieuwe vriendin van uw zoon wasMaar nee, omdat mevrouw Van Dok op vakantie is, spreek ik u toe als burgemeester." Poppe-de Looff vertelt over hoe Kaam-Hagenaar op haar zes tiende begon in het gasthuis van Goes als leerlinge EHBO. Hoe ze tijdens de oorlog gewonden in het Sint Johanna verpleegde. Hoe ze na de oorlog haar baan moest opzeggen en decennia lang voor het Rode Kruis werk te. Bijna twintig maal meevoer op de Henri Dunant. Tien jaar voor de Lotus-groep actief was. Kaam-Hagenaar onderbreekt: „Maar dat ging allemaal van zelf!" Hoe ze zeker dertig keer mee reed met ziekentrein naar Lourdes, vervolgt Poppe-de Looff. Hoe ze vaak op het voet balveld te vinden was als EH- BO'ster. Hoe ze al zestien jaar één keer per week gaat zwem men met ouderen. Hoe ze op haar 82ste nog steeds actief is. Dat ze nog steeds de mensen in haar aanleuncom- plex helpt, bijvoorbeeld door te gaan wandelen. Open Tafel-ge- sprekken voert. Een handwerk- clubje leidt. Met medebewoners wandelt. En dat het daarom de koningin heeft behaagd van Kaam-Hagenaar te benoemen tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. De vrijwilligster op leeftijd is er beduusd van. „Heb je een zak doek? Er zijn zoveel mensen die goed werk doen. Kan je geen an der pakken?" Poppe-de Looff: „U hebt het écht verdiend." Kaam-Hagenaar: „Ik snap het niet. Ik het er nooit om geroe pen. En ik dacht nog dat we al leen gingen eten." Even later. „Ik heb er nooit om geroepen. En zo'n Open Tafel, dat is ge woon stikgezellig. Ik heb er zo veel plezier van. Wat je doet, doe je gewoon met liefde voor de mensen." Poppe-de Looff speldt de versierselen bij Kaam-Hage naar op. Zij zegt vervolgens te gen de wethouder: „En toch ben je wel een lief mens hoor. Mag ik je een kus geven?" Advertentie 13.00 21.00 10.00 18.00 10.00 18.00 uur uur uur Met meer dam 150 stands en kramen Bloemenkindje van Cold Porcelain van bedrijvenen particulieren met de «erstdecoraties meest uiteenlopende basis materialen, kant en klare- kadootjes en vele workshops waarvoor ter plaatse kan worden ingeschreven zoals ondermeer: Stalraam met heide en salim Kaarten maken Pretex vogeltje of Afrikaanse vrouw Roos van lood Heks in hoorn, kookpot of krans Salimdecoratie met minilichtjes Schilderen met Bob Ros Feestelijk zeepkado Workshop met hooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15