Toekomst Techno Park ziet er rooskleurig uit PZC Creatief met appels Terneuzen trekt extra geld uit voor project verbeteren Nieuwstraat Hulst wil buurtbus ook in de wijk 15 Sew oners eisen informatie Raadslid wil alsnog verbod op parkeren voor De Blide agenda mm huid vrijdag 24 oktober 2003 Gevaarlijk Laagdrempelig Fietser breekt been Taxibedrijf wil vervoerscontract Auto's belanden in de sloot Jongens aangehouden in Vlissingen Verwaarloosde honden weggehaald Trio steelt drank Inbraak in kerkgebouw Terneuzen J Sanering verrast kampbewoners jnorWout Bareman SAS VAN GENT - De bewoners van het woonwagencentrum aan de Tweekwartweg ten noor den van Sas van Gent eisen dat de gemeente Terneuzen hen be- Irekt bij een eventuele sanering van hun centrum. Bij toeval hoorden ze dat de gemeente een saneringsplan voorbereidt. ;Wij wisten van niets; dit kwam zo uit de lucht vallen", zegt woordvoerder M. van Wanrooy. Het centrum aan de Twee kwartweg, een kilometer buiten de woonkern, dateert van 1979. Twee jaar geleden werd het aan tal woonwagens er terugge bracht tot vijftien toen tien ge zinnen verhuisden naar een nieuw centrum in Westdorpe. Het centrum bij Sas had eigen lijk al in 1990 moeten worden opgesplitst, maar het toenmali- gemeentebestuur liet na de knoop door te hakken. Daarmee verspeelde Sas van Gent een toegezegde subsidie van de pro vincie. Volgens B en W van Ter- neuzen is sanering nu onont koombaar. Over het waarom lopen de meningen uiteen. Burgemeester J. Lonink wees onlangs op de plannen voor de bouw van de alcoholf abriek Ne- dalco vlakbij het centrum, maar volgens wethouder A. van Waes is dat zeker niet de aanleiding. Hij vindt dat het oorspronkelij ke plan het woonwagencentrum te saneren nu eindelijk eens moet worden uitgevoerd. De discussie vond tot nu toe plaats over de hoofden van de woonwagenbewoners heen en dat zint hen allerminst. Want de geschiedenis herhaalt zich, me nen ze. Van Wanrooy: „Vorig na jaar oordeelde de toenmalige gemeente Sas van Gent dat de kleine gastanks bij onze wonin gen te gevaarlijk waren en moesten worden vervangen door één grote, centrale gas tank. Die werd notabene op elf meter van één van de woonwa gens geplaatst. Over gevaarlijk gesproken. Wij zijn naar de Raad van State gestapt en die gaf ons gelijk: de tank moest op minstens zestig meter afstand van onze woningen en woonwa gens worden gezet. Dat is nog steeds niet gebeurd." Volgens Van Wanrooy bepleit ten de bewoners tevergeefs aan sluiting op het aardgasnet. Im mers, op nauwelijks honderd meter van het centrum staat een gasverdeelstation in de polder. Volgens de gemeente was dat echter te duur. Van Wanrooy: „We werden domweg voor het blok gezet. Als dat nu opnieuw gebeurt, stappen we desnoods weer naar de Raad van State. Vooropgesteld dat wij hier ab- Over de aanleg van hun nieuwe - en volgens hen op een levensgevaarlijke plek geplaatste - gastank had den de bewoners van het kamp vorig jaar ook al niets te vertellen. foto Ca m i Ie Sche 1st raete soluut niet weg willen, is het toch wel erg onfatsoenlijk dat de gemeente over ons lot wil be slissen zonder dat wij daar ook maar iets over hebben gehoord. Het verbaast ons trouwens dat nu plotseling over sanering wordt gepraat, terwijl de ge meente het afgelopen jaar enorm in het centrum heeft ge- investeerd." Autohandelaar R. Hemelsoet uit Zandstraat, die enkele we ken geleden zijn terreinen (één hectare) aan de gemeente aan bood voor de vestiging van kof fieshop Checkpoint, acht die ook geschikt voor een nieuw woonwagencentrum. Van Wan rooy echter: „Als we hier echt ooit weg moeten, dan willen we alleen verhuizen naar de vroe gere voetbalvelden van Corn Boys, hier iets verderop." Loco-burgemeester C. van Schaik vindt het niet meer dan logisch dat eventuele sanerings plannen eerst goed met de woonwagenbewoners worden doorgesproken. De gemeente streeft naar een nieuw centrum, waar de bewoners een kavel ko pen en daarop een woning bou wen of een woonwagen plaat sen. Een dergelijk centrum moet, volgens de voorschriften, wel grenzen aan een woonwijk. Overigens is het maar de vraag of de gemeente op korte termijn geld beschikbaar heeft voor de sanering van het centrum aan de Tweekwartweg. doorWout Bareman TERNEUZEN - De Kwaliteits kring die het uitgaanscentrum in de Terneuzense Nieuwstraat en omgeving moet opwaarde ren, kan ook de komende maan den rekenen op de steun van een gekwalificeerde projectleider. en W hebben besloten extra geld uit te trekken voor begelei ding van de kring. Uit onderzoek van het gespecia liseerde adviesbureau Po- lyground uit Eindhoven bleek afgelopen voorjaar dat het hele maal mis was met het uitgaans- klimaat. Niet alleen waren er vaak vechtpartijen, het ontbrak ook aan goede, collectieve huis regels in de horeca-etablisse- menten, aan contact tussen de ondernemers en de politie en bovendien schreeuwde de straat om verfraaiing. De horeca-on- dernemers waren bovendien te solistisch bezig. Een groot aan tal manco's is inmiddels op initi atief van de Kwaliteitskring uit de wereld geholpen. In die kring zijn de horeca, politie, gemeente en 'stappers' vertegenwoordigd. Projectleider J. van Bommel van Polyground, met wie de overeenkomst nu wordt ver lengd, dient begin volgende maand bij de gemeente een voorstel in voor verdere kwali teitsverbetering van het uit- gaansklimaat. De ondernemers hebben zich in middels verenigd. Het pas gekozen bestuur van de Horeca- vereniging Nieuwstraat en om geving presenteert binnenkort een evenementenkalender voor volgend jaar. De vereniging streeft ernaar in de periode mei- september elk zondag een eve nement te programmeren. Daarnaast worden extra activi teiten ontplooid in de sinter klaas- en kerstperiode en wordt ingehaakt bij andere evenemen ten, zoals de Havenfeesten en het Jazzfestival. Voorzitter A. Stoffels is tevreden over het collegebesluit. „Het is een rug gensteunde. Met z'n allen gaan we iets moois maken van de Nieuwstraat en omgeving. Het gebied kan hét uitgaanscen trum van de Kanaalzone en zelfs van een groot deel van Zeeuws- Vlaanderen worden." torRenévan Stee SCHOONDIJKE - Ondanks te genslagen door het vertrek van melkrobottenfabrikant Prolion en Trako Techniek ziet de toe komst van industrieterrein Technopark in Schoondijke er rooskleurig uit. Dat zegt direc teur P. Pronk van Techno Park Zeeland (TPZ), onder meer ver antwoordelijk voor de exploita tievan de locatie en het initiëren van nieuwe ontwikkelingen. Pronk baseert zijn stelling op zowel huidige als toekomstige ontwikkelingen. Hij wijst op de komst dit jaar van Hydrauvi- sion (specialist in hydraulische, pneumatische en mechanische aandrijfsystemen), Speedheat (leverancier en fabrikant van elektrische verwarmingssyste men) en Het Zeeuws Licht dat REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 ap maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur het verblijfsgebouw op het ter rein exploiteert. Eerder hadden Swillion Business Development en windturbinebouwer Wind en Water Technology (WWT) al onderdak op het terrein gevon den. „Verder zijn we in onderhande ling over de komst van Lager- wey Windturbine uit Barne- veld. Dit bedrijf maakt een doorstart na een faillissement. Wij denken een sterke troef in handen te hebben omdat Zee land op het gebied van windtur- TERNEUZEN - Als het aan het Terneuzense raadslid J. Jonk man ligt, komt er alsnog een parkeerverbod bij De Blide. Het verzorgingstehuis en de cliëntenraad van De Blide heb ben enige tijd geleden aan de ge meenteraad gevraagd om een parkeerverbod voor de ingang van het tehuis. Tegenover De Blide zijn name lijk parkeerplaatsen voor ge handicapten. Gebruikers van deze parkeerplaatsen, vaak ou dere automobilisten, ondervin den hinder van de auto's die voor De Blide staan. Bij het uit rijden vanaf de parkeerplaatsen voor gehandicapten, hebben zich de afgelopen tijd al een paar keer botsingen voorge daan. „De weg is er erg smal, vooral als er vrachtauto's geparkeerd staan", meldt Jonkman nu in een schriftelijke vraag aan het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen. Daar komt nog bij, dat de par keerplaatsen voor gehandicap ten niet schuin zijn ingedeeld, hetgeen het uitrijden er niet ge makkelijker op maakt. Ondanks de klachten van De Blide, was het college onlangs niet bereid een verkeersverbod bij de ingang in te stellen. Jonkman vraagt nu of burge meester en wethouders daarop terug willen komen. „Er is vol gens mij geen enkele belemme ring om het verzoek van De Blide en haar bewoners in te willigen", meent hij. bines een vooraanstaande rol speelt. Het is daarom niet uitge sloten dat Lagerwey naar Zeeuws-Vlaanderen verhuist", verklaart Pronk. Op basis van ideeën die ruim drie jaar gele den werden geboren, staan ook andere projecten op stapel. Een voorbeeld is de zogenoemde boarding chair, een rolstoel die in vliegtuigen past en waarmee WWT volgend jaar aan de slag gaat. Hieruit blijkt volgens Pronk dat het de moeite waard is te investeren in ontwikkelin gen die een langere adem ver gen. De nieuwste ontwikkelingen op het Technopark leveren -inclu sief toeleveringsbedrijven- naar verwachting zo'n vijftig nieuwe arbeidsplaatsen op. Nu zijn dat er ruim 75, aanzienlijk minder dan de aangekondigde driehonderd arbeidsplaatsen bij de start van het park in 2 0 0 0 Die doelstelling staat volgens Pronk echter nog steeds 'kei hard' overeind. „Het is nog steeds de bedoeling dat het Technopark een plek wordt waar op grote schaal re search op hoog niveau wordt be dreven, waar innovatieve pro ducten ontwikkeld worden en waar veel nieuwe ideeën gebo ren worden. In dit kader hebben we hoge verwachtingen van de nog op te richten stichting Pro motie, Acquisitie en Ontwikke ling. Die heeft met name als doel het actief stimuleren van sa menwerking tussen duurzame technologische bedrijven, on derwij sinstanties en overhe den", legt Pronk uit. Concreet betekent dit dat het eveneens nog op te richten Busi ness Centre Schoondijke (BCS) aan de slag gaat om (doorstar tende technologische bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen laag drempelige huisvesting, dienst verlening en advisering aan te bieden. In dit concept krijgt de startende ondernemer maxi maal drie jaar de tijd om op het Technopark zijn zaak op de rails te krijgen, zonder zich bezig te moeten houden met allerlei randzaken. Zij krijgen hierbij de hulp van de partners in het BCS, waaron der bedrijven, overheden en onderwijsinstellingen. Van hen wordt verwacht dat zij zich minstens vijf jaar op bestuur lijk, financieel en adviserend vlak aan het BCS verbinden. Laura Rutten uit Goirle laat het resultaat van haar knutselwerk zien. foto Lex de Meester door Ron Maqnée POPPENDAMME - Tijdens de jaarlijkse Ap ple Days van imkerij Poppendamme is het weer knutselen, snuffelen en smullen geblazen. Voor kinderen is er een speciale workshop Cre atief met appels en een behendigheidsrace. Het record 'wie heeft de grootste appel?' wordt dit jaar waarschijnlijk niet gebroken. Laura Rutten uit Goirle heeft donderdagmid dag een traktatie gemaakt voor de vogels. Met onder meer een appel, rozijnen en pindadopjes heeft ze een gezichtje gemaakt. Een grote hou ten satéprikker, dwars door het hoofd heen ge stoken, is bedoeld om de lekkernij op te han gen. Laura deert dat niet. „Ach als de vogels het maar lekker vinden", zegt ze. Binnenkort wordt de traktatie opgehangen bij het vakan tiehuis van de Ruttens in Meliskerke. Dezer dagen draait het allemaal om de appel bij Imkerij Poppendamme. Zo wordt vandaag een wedstrijd gehouden wie de lekkerste ap peltaart bakt. Voor kinderen is er ook een be hendigheidsrace. De jonge deelnemers moeten met een appel op een lepeltje een parcours af leggen. Voor de winnaars liggen consumptie bonnen klaar. Zaterdag is vanaf twee uur tijd voor het Walchers kampioenschap appelschil len. De strijd om wie de langste schil kan pro duceren, brandt dan los. De wedstrijd om de grootste appel blijft dit jaar onbeslist. Vorig jaar kwam een fruitteler met een appel van 960 gram naar Poppendam me. Voor degene die een nog grotere appel heeft, ligt honderd euro klaar. De warme zomer van dit jaar heeft er waarschijnlijk voor ge zorgd dat dat record dit jaar waarschijnlijk niet gebroken wordt. De Apple Days duren nog tot en met zaterdag. Dagelijks is de Imkerij van een tot vijf uur open. BRESKENS - Op de Langeweg in Breskens is gistermiddag rond half vijf een voor de politie onbekende fietser gewondge raakt. Een 46-jarige automobilist uit de gemeente Sluis verleende toen hij op de kruising met de Van Zuijenstraat linksaf sloeg, geen voorrang aan de man. De fietser raakte de auto en kwam ten val. Hij is met een hoofdwond en een gebroken been over gebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. MIDDELBURG - Taxicentrale Renesse (TCR) wil een nieuwe kans op het contract voor het vervoer van gehandicapten en ouderen op Walcheren. Het bedrijf probeerde dat gisteren via een kort geding bij de rechtbank af te dwingen. Het vervoer is inmiddels voorlopig gegund aan taxibedrijf Blaakman en vervoersbedrijf Connexxion. In totaal was er plek voor drie bedrijven. TCR stond samen met De Vier Gewesten personen vervoer (DVG) voor de rechter. D VG is een franchiseorganisa- tie waarbij een groot aantal vervoersbedrijven is aangesloten. VROUWENPOLDER - Een 30-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is gistermorgen rond half acht met zijn auto in de sloot geraakt. De man reed over de Vrouwenpolderseweg toen hij de controle over het stuur verloor. Hij reed in de sloot die links naast de rijbaan ligt. De man raakte niet gewond. In een sloot langs de Zuidbeekseweg in Vlissingen is woensdag morgen een gestolen auto gevonden. De auto was in de nacht van zaterdag op zondag gestolen in de Schepenlaan in Mid delburg. VLISSINGEN - In de Keldermanstraat in Vlissingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee jongens aange houden. De twee zijn afkomstig uit Oost-Souburg en vijftien jaar oud. Ze hadden eerder in de nacht een schuurtje aange stoken aan de Pieter Poststraat in Vlissingen. VLISSINGEN - Naar aanleiding van een onderzoek van de dierenbescherming zijn uit een woning in Vlissingen drie vol wassen honden en vier pups weggehaald. De dieren waren to taal verwaarloosd. Ze zijn onder toezicht gesteld van de die renbescherming. De eigenaar kreeg een proces-verbaal voor dierenmishandeling en het fokken met asielhonden. Het is namelijk verboden om te fokken met honden die afkomstig zijn uit het asiel. VLISSINGEN - Twee mannen en een vrouw hebben gister avond twee flessen drank uit een winkel aan de Gildeweg in Vlissingen weggenomen. Het trio kon niet worden aangehou den. De flessen hebben een waarde van ongeveer veertig euro. ZIERIKZEE - Tussen woensdag 1700 en gisteren 10.00 uur is ingebroken in een kerkgebouw in Zierikzee. De toegang werd geforceerd en er werd geld weggenomen. door Sheila van Doorsselaer HULST - Wethouder E. de Dec- kere (Verkeer) van de gemeente Hulst wil bekijken of hij de buurtbus ook kan laten rijden in de Dullaertwijk in Hulst. Op de- ze manier kan de reguliere grote bus geweerd worden uit de wijk. In eerste instantie wil de ge meente Hulst de buurtbus in voeren in dorpen die verstoken zijn van openbaar vervoer. Het gaat om Graauw, Lamswaarde, Vogelwaarde en Ossenisse. Mis schien wordt ook Heikant bij het project betrokken, daar moet nog over worden beslist. Het principe van het buurtbus project is dat chauffeurs op vrij willige basis met een klein busje een door de dorpsraad (dus de bevolking) uitgestippelde dienstregeling rijden naar Hulst. Daar kunnen de passa giers overstappen op de regulie re bussen. De genoemde dorpen voldoen aan alle regels om een buurtbusvereniging op te rich ten, waaronder een minimum van vierhonderd passagiers. Het werven van voldoende vrij willigers is echter het belang rijkste en ook het moeilijkste as pect. Inmiddels hebben zich in de dorpen wel vrijwilligers aan gemeld, maar De Deckere kon niet zeggen of het er inmiddels voldoende zijn. Al ruim een jaar wordt in de kleine kernen gesproken over de invoer van het buurtbusproject. Eerst ieder voor zich, maar de dorpen hebben de krachten nu gebundeld om zo aan voldoende vrijwilligers te komen en een meer uitgebreide dienstregeling te kunnen aanbieden aan de passagiers. De provincie heeft ingestemd met het opstarten van de buurtbus in de kernen. De Deckere heeft nu ook het plan opgevat de buurtbus te la ten rijden in de Dullaertwijk en wellicht in andere wijken. „Zo kunnen we de grote bussen uit de wijk weren." Wel moet hier over nog verder overleg worden gevoerd met openbaar ver voersbedrijf Connexxion. De vervoerder levert niet alleen de buurtbussen (en onderhoudt ze ook), maar is vanzelfsprekend ook uitvoerder van de dienstre geling van de grote reguliere bussen. De Deckere verklaarde eerder dat hij wellicht de gemeente Terneuzen wilde inschakelen om te participeren in het buurt busproject, omdat ook in deze gemeente sommige dorpen am per voorzien zouden zijn van openbaar vervoer. Daarnaast zouden dan de criteria (het aan tal passagiers en voldoende vrijwillige chauffeurs) zeker worden gehaald. De wethouder komt nu enigszins terug op deze uitspraak. „Het ziet er nu niet naar uit dat we Terneuzen nodig hebben. Dus als het aan mij ligt; liever niet." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten Kanaalzone; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Creatief; 14.00 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; BRESKENS - Zwembad de Eenhoorn, 18.30-20.00 uur: Zwemvierdaagse; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; Café De Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Dorpshuis, 13.45 uur: KBO koersbal; HEIKANT Centrum, Kermis; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum de Vogel, 19.30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST -13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: KBO demo; Zwembad Reynaertland, 16.00-17.30 uur: Zwemvierdaagse; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 13.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 15.00-18.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar: PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, St. Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Swos gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; SPUI - De DrieGehughten, 19.30 uur: Kin dercafé; 21.00 uur: Open huis; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur; Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur; Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Familie bingo; De Honte, 14.00-16.00 uur: Lotgenoten contact borstkankerpatienten; WESTDORPE Bezoekerscentrum de Baeckermat, 20.00-22.00 uur: Zeeuws Vlaams natuurfilmfestival over amfi bieën en reptielen; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. Hoogwaardige onderkasten, nu voor een uiterst interessante prijs. Kwaliteit, innovatie en heel veel keuze zijn de kenmerken. Het 184 pagina's dikke Alno keukenboek ligt gratis voor u klaar bij onderstaande Alno Select Dealers. TERNEUZEN: BouwCenter De Hoop, Kennedylaan 32 tel.: 0115-680615 TERNEUZEN: Mondial Keukens Naeye Verstraten, Kennedylaan 90 tel.: 0115-612404 VLISSINGEN: Van Belle Keukens, Pres. Rooseveltlaan 772 tel.: 0118-431278 ...wereldklasse in keukens Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43