PZC PZC Irritatie over bushalte Zonnemaire Aantal verkeersongelukken in gemeente Goes gestegen Algemeen Belang beticht Hulst van boekhoudfraude 15 leuze tussen uitbreiding of ruiming oudste gedeelte begraafplaats Haamstede Inbraak kerkgebouw Zierikzee Taxibedrijf wil vervoerscontract Auto's belanden in de sloot Jongens aangehouden in Vlissingen Verwaarloosde honden weggehaald Trio steelt drank Fietser breekt been jeen nieuwe :amping in Kats agenda vrijdag 24 oktober 2003 Veerstand Verdoezelen Niet serieus J dreigt op kerkhof loor Piet Kleemans IURGH-HAAMSTEDE - De legraafplaats in Haamstede re|gt te klein te worden. De ge- ieente Schouwen-Duiveland taat voor de keuze tussen het uimen van het oudste gedeelte an de begraafplaats of uitbrei- ing van het kerkhof. Aan de orpsraad Burgh-Haamstede is dvies gevraagd. )e begraafplaats van Haamste le ligt in de hoek tussen de lerooskerkseweg en de Hoge- oom. De ruim opgezette do- enakker bestaat uit verschil- ;ndegedeelten. Het oudste deel ou eventueel geruimd kunnen lorden. Grafruimingen liggen chter gevoelig, weet hoofd af ding openbare werken van de emeente Schouwen-Duive- andA. Drübers. Inkele jaren geleden speelde et probleem van te weinig be- raafcapaciteit op de algemene egraafplaats in Burgh. In ïaart 1999 werden daar - om uimte te scheppen - graven ge- jimd en dat leidde tot emotio- ele reacties. Reden voor de orpsraad Burgh-Haamstede e gemeente te vragen de moge- jkheden voor uitbreiding van e begraafplaats te onderzoe en. litbreiding bleek in het geval an de Burghse begraafplaats iet mogelijk. Het kerkhof ligt p archeologisch monument de iarolingische Burchten daar in werd in 2001 opnieuw een eel van de begraafplaats ge- uimd om ruimte te creëren. lezelfde problematiek speelde 11999 in Bruinisse. Ook daar reigde plaatsgebrek. Aanvan- elijk koos het college voor edeeltelijke ruiming, maar dat tuitte ook in Bruinisse op hevi- ,e weerstand. Het kwam uitein- elijk tot een uitbreiding van de egraafplaats met 1600 plaat- en. nHaamstede zijn volgens Drü- ers aan de oostzijde van de be- raafplaats voldoende moge- jkheden voor uitbreiding. De enodigde grond is in bezit van De capaciteit van de begraafplaats in Haamstede moet uitgebreid worden. de gemeente, maar wordt mo menteel nog verpacht. Hoeveel plaatsen uitbreiding van het kerkhof oplevert, hangt af van de keuze die de gemeenteraad uiteindelijk maakt. Wordt ge kozen voor enkel begraven, dan gaat het om 1058 plaatsen erbij. Kiest de raad voor tweediep be graven, dan levert dat 2016 nieuwe plaatsen op. Wat het verschil in kosten is tus sen ruimen van graven en uit breiding van de begraafplaats weet Drübers nog niet. „Maar je moet rekenen dat uitbreiding foto Marijke Folkertsma van de begraafplaats duurder is. Structureel duurder, want het gedeelte dat erbij komt zul je ook moeten onderhouden." ZIERIKZEE - Tussen woensdag 17.00 en gisteren 10.00 uur is ingebroken in een kerkgebouw in Zierikzee. De toegang werd geforceerd en er werd geld weggenomen. MIDDELBURG - Taxicentrale Renesse (TCR) wil een nieuwe kans op het contract voor het vervoer van gehandicapten en ouderen op Walcheren. Het bedrijf probeerde dat gisteren via een kort geding bij de rechtbank af te dwingen. Het vervoer is inmiddels voorlopig gegund aan taxibedrijf Blaakman en vervoersbedrijf Connexxion. In totaal was er plek voor drie bedrijven. TCR stond samen met De Vier Gewesten personen vervoer (DVG) voorde rechter. DVG is een franchiseorganisa- tie waarbij een groot aantal vervoersbedrijven is aangesloten. Gisteren vertegenwoordigde DVG Taxicentrale Renesse. VROUWENPOLDER - Een 30-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is gistermorgen rond half acht met zijn auto in de sloot geraakt. De man reed over de Vrouwenpolderseweg toen hij de controle over het stuur verloor. Hij reed de sloot in die links naast de rijbaan ligt. De man raakte niet gewond. In een sloot langs de Zuidbeekseweg in Vlissingen is woensdag morgen een gestolen auto gevonden. De auto was in de nacht van zaterdag op zondag gestolen in de Schepenenlaan in Mid delburg. VLISSINGEN - In de Keldermanstraat in Vlissingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee jongens aange houden. De twee zijn afkomstig uit Oost-Souburg en vijftien jaar oud. Ze hadden eerder in de nacht een schuurtje aange stoken. VLISSINGEN - Naar aanleiding van een onderzoek van de dierenbescherming zijn uit een woning in Vlissingen drie vol wassen honden en vier pups weggehaald. De dieren waren to taal verwaarloosd. Ze zijn onder toezicht gesteld van de die renbescherming. De eigenaar kreeg een proces-verbaal voor dierenmishandeling en het fokken met asielhonden, wat ver boden is. VLISSINGEN - Twee mannen en een vrouw hebben gister avond twee flessen drank uit een winkel aan de Gildeweg in Vlissingen weggenomen. Het trio kon niet worden aangehou den. De flessen hebben een totale waarde van ongeveer veer tig euro. BRESKENS - Op de Langeweg in Breskens is gistermiddag rond half vijf een fietser gewond geraakt. Een 46-jarige auto mobilist uit de gemeente Sluis verleende toen hij op de krui sing met de Van Zuijenstraat linksaf sloeg, geen voorrang aan de man. De fietser raakte de auto en kwam ten val. Hij is met een hoofdwond en een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis inTerneuzen. 1ATS - Er komt geen land- chapcamping in Kats. Het pro- indebestuur vreest dat een lieuwe camping vlakbij de Oos- erschelde dat natuurgebied te 'eel zal aantasten. Voor een amping in Wissenkerke geeft le provincie wel groen licht, 'amilie Van der Maas uit Kats dopte in juni 2000 bij de ge- neente aan met plannen voor :en landschapscamping. De fa- nilie van 't Westeinde uit Wis- ienkerke meldde zich al eerder, lang was ook de familie De Segt uit Colijnsplaat in de race, naar hun plannen pasten niet in Jet geldende bestemmingsplan landelijk gebied. Aanvankelijk (old dat ook voor de locatie van ie familie van 't Westeinde, naar daar wordt inmiddels aan jewerkt. Een streekplanherzie- Jing voorziet in een zone waarin plattelandstoerisme mogelijk wordt. Daarin is natuurgebied 't Bokkegat opgenomen, waar de toekomstige landschapscam ping op aansluit. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Pax: (0111) 454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 0Pmaandag t/m vijdag gedu- 'endede openingstijden; taterdags tot 12.00 uur door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Wachtende passagiers die voortdurend vlak voor hun ramen heen en weer lopen. Mensen die soms ook op de ruiten tikken en die afval in de bloembakken gooi en. Dat alles wekt veel ergernis bij de twee bewoners in Zonne maire die de halte voor de bus naar Zierikzee direct voor hun deur hebben. Zij hebben de gemeente een brief geschreven met het ver zoek de bushalte te verplaat sen zodat ze van deze overlast worden verlost. Volgens de betreffende bewo ners gaat het hen overigens niet alleen om de passagiers, maar ook om automobilisten die even stoppen bij de halte om snel 'iets lekkers' te gaan kopen in het buurtwinkeltje daar. „Sommigen laten hun motor zelfs aanstaan. Dat vind ik vervelend en bovendien is het ongezond voor mijn pas ge boren baby die boven ligt te slapen, soms met het open raam", aldus de bewoonster. Volgens haar is de overlast van de nachtbus die zaterdag avond laat het dorp aandoet nog groter, doordat jeugdige passagiers vernielingen aan haar woning aanrichten. De gemeente-ambtenaar die de klacht op zijn bureau kreeg heeft de dorpsraad gevraagd eens mee te denken over een mogelijke oplossing. Volgens voorzitter J. Goemans van de dorpsraad is het echter niet zo eenvoudig de bushalte zomaar te verplaatsen en moet daarover in elk geval ook met vervoersmaatschappij Con nexxion overleg worden ge voerd. Enkele bewoners direct bij de bushalte in Zonnemaire ondervinden vaak hinder van passagiers. De voorzitter dringt echter aan op voorzichtigheid, omdat hij het niet ondenkbaar acht dat de halte opgeheven zou kun nen worden als er teveel com motie over ontstaat. Binnen de dorpsraad wordt bezien of de haltepaal wat verder weg op de Zuidweg kan worden ge plaatst, bij de toekomstige uit breiding van het nieuwbouw- wijkje. Onder de bewoners leven daar over weer bedenkingen, omdat voor de ouderen de halte daar- foto Marijke Folkertsma door wel wat ver van het dorp zou komen te liggen. Het probleem lijkt derhalve voorlopig nog niet de wereld uit. door llona Vette GOES - Het aantal verkeerson gevallen met gewonden in de ge meente Goes is vorig jaar gestegen. Dat blijkt uit de onge- valcijfers van dat jaar. Het aan tal ziekenhuisopnames was in 2001 nog 19, maar in 2002 waren dat er 33. In 2001 was één dode lijk verkeersslachtoffer te be treuren; vorig jaar waren dat er twee. Het provinciale streven is om het aantal gewonden in het ver keer in 2010 met een kwart te hebben verminderd. Goes zou dan moeten uitkomen op maxi- maal 22 mensen. Het aantal ge wonden varieert echter sterk perjaar;metin2001nog een uit schieter naar beneden (19). In 2000 bedroeg het aantal gewon den 33, net zoveel als vorig jaar. Ook is er een top 100 gemaakt met kruispunten en wegen waar de afgelopen drie jaar de meeste ongelukken gebeurden. Die vonden vooral plaats op en langs de A58 en de Deltaweg. Van alle gemeentelijke wegen bleek vooral het kruispunt van de Beukenstraat met de Popu lierenstraat een gevaarlijk punt. Op gemeentelijke wegen hebben de afgelopen jaren vijf dodelijke ongelukken plaatsge vonden. Uit het overzicht van de periode 2000-2002 blijkt dat het kruis punt van Klein Frankrijk met Ringbaan West het punt was waarop de meeste ongelukken gebeurden. Vorig jaar is daar echter geen enkel ongeluk gebeurd, vermoe delijk dankzij de rotonde die daar is aangelegd. Het kruispunt van de Beuken straat met de Populierenstraat is het tweede kruispunt waarop de meeste ongelukken gebeur den. In drie jaar tijd waren dat er zes. Bij vier ervan was sprake van letsel. Het kruispunt van de Nieuwe Rijksweg met de Vellu- weweg in 's-Heer Hendrikskin deren, het kruispunt van de Aardebolleweg, de Muidenweg en de Veerweg bij Wolphaarts- dijk zijn eveneens relatief vaak het decor geweest van (ernstige) ongelukken. Ook het punt waar de Fruitlaan overgaat in de Kloetingseweg blijkt een ge vaarlijk gebied. De raadscommissie grondge bied bespreekt maandag 27 ok tober de stand van zaken van de verkeersveiligheid in Goes. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst pleegt boekhoudfraude. Regis teraccountant L. Verhoef uit Wijk bij Duurstede concludeert dit na beoordeling van de jaar rekening 2002 van de voorma lige gemeente Hulst. Verhoef 'fileerde' de jaarrekening op verzoek van Algemeen Belang. Deze fractie stemde als enige partij in de gemeenteraad tegen de jaarrekening. Volgens Alge meen Belang kloppen de cijfers niet. Fractievoorzitter A. Roctus schakelde Verhoef in voor een onafhankelijk oordeel. Verhoef is een bekende in de accoun tantswereld. De registerac countant is al jaren de luis in de pels van provincie- en gemeen tebesturen die in zijn ogen de burgers belazeren met foute jaarrekeningen en begrotingen. De daarbij gegeven accoun tantsverklaringen zijn volgens hem dus niet te vertrouwen. Ook Hulst ging met de jaarreke ning 2002 behoorlijk in de fout. In de jaarrekening bedraagt het batig saldo 2.326.431 euro. Het batig saldo is in werkelijkheid volgens Verhoef echter ruim 49.000 euro. Dat scheelt dus ruim 2.276.902 euro. „De bur gers en de gemeenteraad wordt een rad voor de ogen gedraaid. Ik weet niet waarom Hulst dat doet. Veel gemeenten verdoezelen een batig saldo van miljoenen euro's om bijvoorbeeld verhoging van gemeentelijke belastingen goed te praten. Bij Hulst is het juist andersom." Roctus heeft daar wel een ver klaring voor. Hulst wilde volgens hem kort voor de herindeling koste wat kost voorkomen dat Hontenisse in de boeken meer geld had dan Hulst. „Hulst had twee miljoen over en Hontenisse 1,5 miljoen. Daar zaten de reserves van Olaz al bij. Als die reserves niet wa ren meegerekend, had Honte nisse nog een half miljoen in kas, maar had Hulst helemaal niets. Daarom heeft Hulst de claim van projectontwikkelaar BAM van 700.000 euro ook niet in de jaarrekening opgenomen. Hulst zou dan met een negatief saldo zitten. Ik zou als wethouder fi nanciën van Hontenisse een slecht financieel beleid hebben gevoerd. Het tegendeel blijkt dus. De wethouder financiën van Hulst heeft er juist een potje van gemaakt." Roctus vindt het niet eerlijk dat de inwoners van de voormalige gemeente Hontenisse het gelag betalen van de vermeende boek houdfraude. „Deze mensen be talen nu voor de avontuurtjes van Hulst. De claim had op de balans van de voormalige ge meente Hulst moeten staan. De inwoners van Hontenisse wor den gestraft voor een boek houdkundige manoeuvre van wethouder Weemaes." De Hulster gemeenteraad is vol gens Verhoef nu niet in staat een verantwoord oordeel te vormen over de financiële positie. „De jaarrekening is totaal onge schikt als sturings- en verant woordingsinstrument. Het is volstrekt ontverantwoord met behulp van dit soort jaarreke ningen en begrotingen een ge meente te besturen." Accountant Deloitte Touche in Bergen op Zoom, die de jaar rekening 2002 van een accoun tantsverklaring heeft voorzien, neemt de aantijgingen niet seri eus. Een woordvoerder: „Deze man heeft er zijn hobby van ge maakt gemeenten en provincies te bestoken met brieven. Hij is nog nergens in het gelijk ge steld. De jaarrekening van Hulst voldoet aan de bestaande regelgeving en onze controle is overeenkomstig aanvaarde richtlijnen." Ook wethouder P. Weemaes maakt er weinig woorden aan vuil. „Zijn bevindingen kloppen niet. Onze jaarrekening klopt. Ik neem deze man daarom niet al te serieus." STREEKACTIVITEITEN NIEUWERKERK Dolfijn, 13.00-15.00 uur en 18.15-20.00 uur: Zwemvierdaag- se; ZIERIKZEE - Sportcentrum Onderdak, 7.00-12.00 uur: Zwemvierdaagse; Gymzaal Mulockstraat, 14.00 -16.00 uur: Gymnastiek-instuif voor kinderen van 8 tot 12 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37