13 Nandrolon gevonden in sportschool Rilland Terneuzenaar bekent lange reeks inbraken Meer ongevallen in Goes Jongeren leggen basis jeugdraad Eierstruif en fakkels bij opening Walcheren staat een ziekenwagen af aan Noord-Zeeland Raad akkoord met duurder dorpshuis Sint-Maartensdijk Museum zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 24 oktober 2003 Maatwerk Kerk Veel geld van de reepe Gevaarlijk Hoor Rolf Bosboom RILLAND - Een sportschool in Rilland was woensdag het doelwit van een grootscheepse inval. Daarbij is volgens justi tie onder meer een hoeveelheid nandrolon, een verboden spierversterkend middel, aan getroffen. De rechter-commissaris be- sloot tot de 'zoeking' omdat er aanwijzingen waren dat in de sportschool drugs en verboden spierversterkende middelen aanwezig waren en verhandeld werden. Aan de inval namen de inspecteur voor de Volksge zondheid, mensen van de Zeeuwse politie, de Algemene Inspectiedienst en de douane deel. Er werden geen drugs aangetroffen, wel een doos van het spierversterkende middel nandrolon. Woordvoerster E. Boot zegt dat nog niet duidelijk is of de hoe veelheid als omvangrijk moet worden gezien. Daardoor is het volgens haar ook niet te zeggen of er mogelijk sprake is van een handelsvoorraad. Bij de inval werden verder een kruisboog met pijlen, een vechtmes en een boksbeugel gevonden. De 27-jarige eigenaar van de sportschool, tegen wie proces verbaal is opgemaakt, be zweert dat er in zijn zaak 'niets is gevonden', dus ook geen nandrolon. „Ze zijn verkeerd geïnformeerd door mensen die ons in een kwaad daglicht pro beren te stellen." De gevonden wapens zijn volgens hem le gaal. „Die heb ik eerlijk ge kocht." Woordvoerster Boot van justi tie zegt dat het onderzoek zich nog in een beginstadium be vindt. „Alles moet nog verder worden uitgezocht." Daaruit moet ook duidelijk worden of justitie overgaat tot vervol ging. Ambulance naar Neeltje Jans tor Claudia Sondervan GOES - De paraatheid van am- mlances in Zierikzee, Neeltje lans en Tholen wordt verhoogd. Om dit te bereiken gaat een zie lenwagen uit Vlissingen over naar de post Neeltje Jans. imbulancedienst Boven de feterschelde begint met laapdiensten voor de drie pos en, waardoor de ambulance teams bij oproepen sneller kun nen uitrukken. Neeltje Jans kreeg kortgeleden van minister Hoogervorst de status van vaste post. Tot dan mocht de ambulancedienst Neeltje Jans enkel 's zomers be mannen. Vanuit de post op de Oosterscheldewaterkering kan de wagen de kop van Schouwen, Noord Beveland en noord-oost Walcheren bestrijken, zegt di recteur J. van der Velde van de Regionale Ambulancevoorzie ning Zeeland. De ambulancepost Vlissingen staat één van zijn vier ambulan ces af aan noordelijk Zeeland. Walcheren beschikt nu over vijf ziekenwagens; bij het medische centrum in Middelburg staat er ook één. Volgens Van der Velde rechtvaardigt het beperkte ge bruik van de vierde Vlissingse wagen de overdracht. De maatregelen komen voort uit het onderzoek dat de leiding van de ambulancediensten in Zee land doet naar de paraatheid van de diensten. Van der Velde realiseert hiermee gedeeltelijk zijn doel: 24-uurs paraatheid voor alle negen Zeeuwse ambu- lancepostenposten. Voor vijf posten is dat nu voor elkaar, Goes en Vlissingen hebben al een 24-uursbezetting. Voor een volledige paraatheid van de drie Zeeuws-Vlaamse posten en die in Rilland moet er meer geld ko men van de zorgverzekeraar, stelt de directeur. „Die wil bete re paraatheid uit hetzelfde bud get. Dat kan maar tot zover." De directeur van de RAV Zee land is bezorgd over de wens van minister Hoogervorst om de zeggenschap over de ambulan ceposten voortaan bij de zorg verzekeraars te leggen. Nu is de provincie als vergunninghouder eindverantwoordelijk voor de verdeling van de posten. „We willen maatwerk voor Zeeland. De provincie heeft veel ervaring met de sector en onze relatie is altijd goed geweest. Nu staan de zaken helder. De zorgverzeke raars missen deskundigheid. En hoe verantwoord is het om een belanghebbende zo'n grote rol te laten spelen?"vraagt Van der Velde zich af. door Peter Ogqel TERNEUZEN - Met de aanhou ding van een 25-jarige inwoner van de gemeente Terneuzen heeft de politie een forse serie woninginbraken in Zeeland op gelost. De Terneuzenaar heeft inmiddels 55 inbraken bekend. De man is woensdag gearres teerd. In zijn woning heeft de politie tijdens een huiszoeking een groot aantal gestolen goede ren aangetroffen en in beslag genomen. Het gaat om voorna melijk sieraden, audio- en vi- deo-apparatuur en foto- en filmcamera's, maar ook baar geld. Volgen woordvoerder J. van Mourick van de politie Zee land is de totale buit zeker tien duizenden euro's waard. De politie betrapte de Terneuze naar op heterdaad bij een in braak in een woning in zijn woonplaats. De man werd al ge ruime tij d in de gaten gehouden De politie kwam hem volgens Van Mourick op het spoor op grond van onder meer werkwij ze en het tijdstip van de inbra ken. In de periode van mei tot sep tember 2003 brak de verdachte telkens op zondagochtend in in woningen in onder meer Nieu- werkerk, Borssele, Ovezande en 's-Gravenpolder, op het mo ment dat de bewoners ter kerke waren gegaan. Overigens heeft de Terneuze naar volgens de politiewoord-, voerder niets van doen met de serie kerkinbraken in Zeeland en West-Brabant. „Afgelopen nacht is nog ingebroken in een kerk in Zierikzee. Deze man zat toen al vast." De verdachte heeft inmiddels een bekentenis voor 55 inbra ken afgelegd, maar de politie sluit niet uit dat er nog meer bo ven tafel komt. Behoudens de insluipingen in Midden-Zee land en op Schouwen-Duive- land, is het merendeel van de in braken gepleegd in Zeeuws- Vlaanderen. In de afgelopen maanden wer den in deze regio in met name vakantiewoningen tientallen inbraken gepleegd. Van Mou rick zegt niet te weten of er een link tussen deze inbraken en de verdachte is. „Wij registeren niet op soort woningen." De man is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris en zit lopende het onderzoek voor alsnog voor tien dagen vast. In de tussentijd doet de politie onderzoek naar de in beslag ge nomen goederen.,Er is heel veel gevonden." Van Mourick zegt dat op korte termijn kijkdagen worden georganiseerd voor slachtoffers van woninginbra ken in Zeeuws-Vlaanderen, op de Bevelanden op Schouwen- Duiveland. Benadeelden die passen in de werkwijze en het profiel van de verdachte, krij gen van de politie een persoon lijke uitnodiging. Van Mourick houdt de data van de kijkdagen geheim. „We willen geen onge node gasten." Advertentie Floris van Bommel Redwood Noble blue Giorgio SCHOENMODE I Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl loor Rolf Bosboom 50ES - Goes koestert haar nieuwe theater. „Ik »en hartstikke trots op De Mythe", zei cultuur wethouder C. Linssen gisteravond bij de officiële 'peiling van het gebouw aan het Bleekveld. Ruim tijfhonderd genodigden konden zich dat levendig 'oorstellen. lat nog niet alles perfect loopt, bleek ook giste- eo.Toen burgemeester Dvan der Zaag het woord wilde nemen, ontbrak de geluidsversterking en werd hij onderbroken door muziek. Een menselij ke fout, zo bleek later, die noopte tot improviseren en gauw was vergeten. 'Bestuurlijk bouwpastor' Linssen, zoals Van der Zaag hem introduceerde, wees op het grote belang van het nieuwe theater. „Goes heeft als centrum gemeente haar verantwoordelijkheid genomen voor de cultuurbeleving in de regio. Niet alleen voor de Bevelanden, want De Mythe betekent iets voor heel Zeeland." Architect J. Koldeweij, de bedenker van het al veelgeprezen gebouw en de geslaagde symbiose met de vroegere ambachtsschool, zei de opdracht in een 'Goesroes' te hebben vervuld. „Deze stad en plek zijn de afgelopen drie jaar heel veel voor mij gaan betekenen." Koldeweij overhandigde sym bolisch de sleutels van het theater aan Van der Zaag, die op zijn beurt de 'cipiersbos' doorgaf aan directeur G. Peijs. Het trio Paul Morocco Olé verzorgde vervolgens het openingsoptreden. Het toonde zich een waardig vervanger van Mini kruising van de Beukenstraat niet de Populierenstraat is een ge- waarlijk punt. foto Willem Mieras S'NT-MAARTENSDIJK - De Jemeenteraad van Tholen is gis teravond akkoord gegaan met ™e hogere kosten voor nieuw bouw van dorpshuis De Vossen- in Oud-Vossemeer. Alleen jjjgemeen Belang Tholen en de stemden tegen het voor stel. Det budget van anderhalf mil joen euro voor het nieuwe Wpshuis wordt met drie ton ?verschreden. Vanuit de erfenis Van 't Hof-Quist gaat anderhal ve ton naar het proj eetDe reste rende anderhalve ton tekort kan mogelijk worden opgevangen door subsidies van de provincie Zeeland en de Europese Unie. In de nieuwe Vossenkuil komen ook een peuterspeelzaal, kin derdagverblijf en jeugdhonk. Gekoppeld aan het dorpshuis worden door Castria Wonen 21 seniorenwoningen met service centrum en medisch centrum gebouwd. door llona Vette GOES - Het aantal verkeerson gevallen met gewonden in de ge meente Goes is vorig jaar gestegen. Dat blijkt uit de onge- valcijfers van dat jaar. Het aan tal ziekenhuisopnames was in 2001 nog 19, maar in 2002 waren dat er 33. In 2001 was één dode lijk verkeersslachtoffer te be treuren; vorig jaar waren dat er twee. Het provinciale streven is om het aantal gewonden in het ver keer in 2010 met een kwart te hebben verminderd. Goes zou dan moeten uitkomen op maxi maal 22 mensen. Het aantal ge wonden varieert echter sterk per jaar; met in 2001 nog een uit schieter naar beneden (19). In 2000 bedroeg het aantal gewon den 33, net zoveel als vorig jaar. Ook is er een top 100 gemaakt met kruispunten en wegen waar de afgelopen drie jaar de meeste ongelukken gebeurden. Die vonden vooral plaats op en langs de A58 en de Deltaweg. Van alle gemeentelijke wegen bleek vooral het kruispunt van de Beukenstraat met de Popu lierenstraat een gevaarlijk punt. Op gemeentelijke wegen hebben de afgelopen jaren vijf dodelijke ongelukken plaatsge vonden. Uit het overzicht van de periode 2000-2002 blijkt dat het kruis punt van Klein Frankrijk met Ringbaan West het punt was waarop de meeste ongelukken gebeurden. Vorig jaar is daar echter geen enkel ongeluk ge beurd, vermoedelijk dankzij de rotonde die daar is aangelegd. Het kruispunt van de Beuken straat met de Populierenstraat is het tweede kruispunt waarop de meeste ongelukken gebeur den. In drie jaar tijd waren dat er zes. Bij vier ervan was sprake van letsel. Het kruispunt van de Nieuwe Rijksweg met de Vellu- weweg in 's-Heer Hendrikskin deren, het kruispunt van de Aardebolleweg, de Muidenweg en de Veerweg bij Wolphaarts- Maxi, die wegens ziekte op het laatste moment verstek moesten laten gaan. Morocco liet met de zijnen de onbegrensde mogelijkheden van de gi taar zien, in combinatie met slapstickachtige ta ferelen en jongleerhoogstandjes. Soms op het randje van flauw, vaak ook hilarisch. Het theater werd direct goed ingewijd, want ei erstruif vloog door de zaal en vuurwerk en fakkels werden gretig gebruikt. Gelukkig had de gemeen te het gebouw net gisteren brandveilig verklaard. foto Willem Mieras dijk zijn eveneens relatief vaak het decor geweest van (ernstige) ongelukken. Ook het punt waar de Fruitlaan overgaat in de Kloetingseweg blijkt een ge vaarlijk gebied. De raadscommissie grondge bied bespreekt maandag 27 ok tober de stand van zaken van de verkeersveiligheid in Goes. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 door Carla van de Merbel SINT-MAARTENSDIJK - Hoe veel jongeren moeten er in de jeugdraad zitten? Hoe vaak moet er vergaderd worden? En. met wat voor onderwerpen moet de raad zich bezighouden? Vijfentwintig Thoolse jongeren tussen de 12 en 20 jaar bogen zich gisteren een hele herfstva kantiedag over dit soort vragen. In het gemeentehuis in Sint- -Maartensdijk legden zij de ba sis voor de Thoolse jeugdraad. De gemeente Tholen wil met de jeugdraad de jongeren meer be trekken bij het beleid. „Volwas senen bepalen altijd wat er moet gebeuren", zegt wethouder M. Velthuis (jeugdzaken). „Maar als het gaat om zaken die ook jongeren betreffen, kunnen die heel goed zelf meedenken. Dat is vandaag wel gebleken." Het is de bedoeling dat de jeugd raad straks gevraagd en onge vraagd advies gaat geven aan de gemeente. Er is in Tholen al het Joth, de Jongerenorganisatie Tholen. Deze houdt zich tot nu toe alleen bezig met het organi seren van activiteiten voor en door de jeugd. Nu komt daar een adviserende taak bijDe bijeen komst gisteren was ook georga niseerd door Joth, in samenwer king met de gemeente. Iedereen tussen de 12 en 20 jaar in Tholen had een uitnodiging gekregen. Vanaf 's ochtends spraken de 25 jongeren in vier groepen over de te vormen jeugdraad. Ze dach ten na over hoe de raad eruit moet gaan zien. Hoeveel jonge ren moeten er zitting in hebben? Hoe zit het'met de representati viteit? Moeten er evenveel jon gens als meisjes zijn? En even veel uit elke kern? Moet er gekeken worden naar verschil lende religies? Ook werd gespro ken over hoe de raad er bestuur lijk uit moet zien. Wie bepaalt wie er in de jeugdraad komt? En hoe wordt de verhouding met de gemeente? Hoe vaak moet er worden vergaderd? En waar, steeds in een andere kern of juist telkens op dezelfde plek, bij voorbeeld in het gemeentehuis van Sint-Maartensdijk, 's Middags kwamen de vier groepen bij elkaar en werden de bevindingen uitgewisseldDaar kwam ook de vraag weer aan de orde over met wat voor actuele onderwerpen de jeugdraad zich zou moeten bezighouden. „Pes ten", noemde één van de jonge ren. „Veiligheid", zei een ander. „Het is nu nog wel veilig op straat, maar als het zo doorgaat is het hier over tien jaar net zo erg als in de stad." Hoogstaand. Zo kan het ini tiatief van de heren Rik van zeven en Chiel van vijf zon der terughoudendheid wor den genoemd. Zij hebben de herfstvakantie benut voor de inrichting van een dinomu- seum. In de woonkamer van hun Middelburgse huis ver zorgen zij een multimediale presentatie. De dinosaurus wordt getoond via talrijke schaalmodellen, er wordt een video gedraaid, er is dinomu- ziek en men kan er zelfs een dino-T-shirt bewonderen. Het museum is te bezoeken voor de alleszins schappelij ke prijs van 10 eurocent. Er werd vooral de eerste dag goed gedraaid: elf geestdrif tige kijkers kwamen opda gen. Toen er op de tweede dag minder aanloop was, besloot de tweehoofdige directie met spandoeken de straat op te gaan om aandacht te vragen voor alle schoons uit de pre historie. Daarbij liepen ze te gen een vervelende beper king op. Hun moeder, die zichzelf heeft benoemd tot de complete Raad van Toezicht van het museum, wenste geen al te grote aanloop van wildvreemden en eiste mati ging van de reclame-uitin gen. Ze zorgde trouwens voor nog een tweede barrière. Als ze boodschappen doet, wordt de tentoonstelling gesloten. Maar toch: het dinomuseum steekt qua openingstijden, prijsstelling en presentatie nog altijd zeer gunstig af bij het Zeeuws Museum. gpr- Vertel ons wat uw budget Is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u. Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! 't Liefst een SieMatic Middelburg Woonstudio Middelburg, Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, telefoon 0118 - 62 95 22 Goes Ptieger B.V, (ook voor sanitair), Nansenbaan 15, telefoon 0113 -24 64 64 Axel SieMatic Keukenstudio Van Vliet, onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89, telefoon 0115 - 56 40 70 ■ESS Terneuzen BouwCenter De Hoop, Kennedylaan 32, telefoon 0115-68 0612 KMNdJUJ SieMatic SC 10 9.400,- excl. montage Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29