kats krijgt geen Hulst beticht van boekhoudfraude PZC Gedumpte kippen zorg kinderboerderij Actie nodig tegen verloedering oesterputten Bisschop Muskens naar multiculturele week Walcheren 15 Taxicentrale Renesse contra Maatschappelijke Zorg Walcheren agenda w vrijdag 24 oktober 2003 Reserves Auto's belanden in de sloot Jongens aangehouden in Vlissingen Verwaarloosde honden weggehaald Trio steelt drank in Vlissingen Anbo-speld voor vrijwilliger Fietser breekt been Inbraak in kerkgebouw Koffieochtend inzet geding oor Nadia Berkelder IIDDELBURG - Taxicentrale enesse (TCR) wil een nieuwe ans op het contract voor het ervoer van gehandicapten en uderen op Walcheren. Het be- rijf probeerde dat gisteren via en kort geding bij de rechtbank (te dwingen. Het vervoer is in- liddels voorlopig gegund aan ixibedrijf Blaakman en ver- oersbedrijf Connexxion. In to- jal was er plek voor drie bedrij en. CR verscheen samen met De 'ier Gewesten personenvervoer ]VG) bij de rechter. DVG is een ranchiseorganisatie waarbij en groot aantal vervoersbe drijven is aangesloten. Gisteren ertegenwoordigde DVG Taxi- entrale Renesse. In feite heeft 'CR dus twee keer een offerte ngediend voor het contract: één keer als zelfstandig bedrijf en één keer via de f ranchiseorgani satie waarmee het een overeen komst heeft. Het vervoerscon traet is drie jaar geldig, met een optie voor nog eens drie j aar. Per jaar is er met het contract een bedrag van 2,6 miljoen euro ge moeid. Het vervoer van ouderen en ge handicapten, het zogenoemde WVG-vervoer, wordt aanbe steed door Maatschappelijke Zorg Walcheren. Dat is een sa menwerkingsverband tussen de drie Walcherse gemeenten. Maatschappelijke Zorg Wal cheren wees de offerte van DVG af omdat het geen vervoersbe drijf zou zijn en omdat het be stek niet toelaat dat er met on deraannemers wordt gewerkt. Volgens de advocaat van DVG is dat bedrijf wel een vervoerder. „En er is geen sprake van onder aanneming, maar van een bij- loorlngrid Huibers IATS - Er komt geen land- ehapcamping in Kats. Het pro- inciebestuur vreest dat een lieuwe camping vlakbij de Oos- erschelde dat natuurgebied te «elzal aantasten. Voor de aan egvan een landschapscamping nWissenkerke geeft de provin- :iewel groen licht. lamilie Van der Maas uit Kats dopte in juni 2000 bij de ge- neente aan met plannen voor sn landschapscamping. De fa- nilie van 't Westeinde uit Wis- lenkerke meldde zich al eerder. Lang was ook de familie De legt uit Colijnsplaat in de race, naar hun plannen pasten niet in iet geldende bestemmingsplan andelijk gebied. Aanvankelijk (old dat ook voor de locatie van le familie van 't Westeinde, naar daar wordt inmiddels aan (ewerkt. Een streekplanherzie- ïing voorziet in een zone waarin plattelandstoerisme mogelijk wordt. Daarin is natuurgebied 't Bokkegat opgenomen waar de toekomstige landschapscam ping op aansluit. Omdat het er naar uitziet dat de streekplan herziening niet voor volgende zomer van kracht wordt, heeft de familie van 't Westeinde een zelfstandige projectprocedure gevolgd. Nu de provincie daar positief op heeft gereageerd is de belangrijkste hobbel geno men. Het is de bedoeling dat de camping volgend seizoen open gaat. Ook in Kats speelt het be stemmingsplan landelijk ge bied de gemeente Noord-Beve land en de familie van der Maas parten. De familie heeft nog re- vergeefs geprobeerd via het her structureringsplan Veerse Meer het tij te keren ..Een landschap camping aan de Huisdijk in Kats is volgens het provinciebe stuur in strijd met de Natuurbe schermingswet die van toepas sing is op de Oosterschelde. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst pleegt boekhoudfraude. Regis teraccountant L. Verhoef uit Wijk bij Duurstede concludeert dit na beoordeling van de jaar rekening 2002 van de voorma lige gemeente Hulst. Verhoef 'fileerde' de jaarrekening op verzoek van Algemeen Belang. Deze fractie stemde als enige partij in de gemeenteraad tegen de jaarrekening. Volgens Alge meen Belang kloppen de cijfers niet. Fractievoorzitter A. Roctus schakelde Verhoef in voor een onafhankelijk oordeel. Verhoef is een bekende in de accoun tantswereld. De registerac countant is al jaren de luis in de pels van provincie- en gemeen tebesturen die in zijn ogen de burgers belazeren met foute REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'INTERNET www.pzc.nl E-majl: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zondere vorm van samenwer king." Volgens Maatschappelijke Zorg Walcheren voldoet TCR ook niet aan de eisen die in het bestek stonden. De belangrijkste eis was dat de vervoerder in de drie voorgaande jaren minimaal een miljoen euro omzet heeft be haald in het vraagafhankelijk vervoer. De eisen zijn geschre ven op Taxi Blaakman, zei de advocaat. „Dat is gelukt, gezien het feit dat Taxi Blaakman één van de vervoerders is." Volgens haar past de aanbesteder de cri teria te strikt toe. TCR verzorgt namelijk wel het vervoer voor cliënten van Arduin. „De aan besteder wringt zich in bochten om te bewerkstelligen dat TCR niet aan de eisen voldoet." De advocaat van Maatschappe lijke Zorg Walcheren, U. Hoek stra, vond de hoge eisen verde digbaar. „Vraagafhankelijk vervoer is de meest gecompli ceerde vorm van vervoer die er bestaat. Aan zowel de chauffeur als de vervoermiddelen mogen hoge eisen worden gesteld. Klachten mogen eigenlijk niet voorkomen." Hij betoogde dat DVG omzet had opgegeven die was behaald bij een Zwolse taxionderneming. In het bestek staat dat de inschrijver die om zet moet hebben gehaald. En DVG is geen vervoersbedrijf, concludeerde Hoekstra. „DVG heeft geen enkele taxibus." De uitspraak volgt op 6 novem ber. Beheerster Annemarie Koppelaar met kip Nellie, die door een hond gebeten werd. jaarrekeningen en begrotingen. De daarbij gegeven accoun tantsverklaringen zijn volgens hem dus niet te vertrouwen. Ook Hulst ging met de jaarreke ning 2002 behoorlijk in de fout. In de jaarrekening bedraagt het batig saldo 2.326.431 euro. Het batig saldo is in werkelijkheid volgens Verhoef echter ruim 49.000 euro. Dat scheelt dus ruim 2.276.902 euro. „De burgers en de gemeen teraad wordt een rad voor de ogen gedraaid. Ik weet niet waarom Hulst dat doet. Veel ge meenten verdoezelen een batig saldo van miljoenen euro's om bijvoorbeeld verhoging van ge meentelijke belastingen goed te praten. Bij Hulst is het juist an dersom." Roctus heeft daar wel een ver klaring voor. Hulst wilde vol gens hem kort voor de herinde ling koste wat kost voorkomen dat Hontenisse in de boeken meer geld had dan Hulst. „Hulst had twee miljoen over en Hontenisse 1,5 miljoen. Daar zaten de reserves van Olaz al bij Als die reserves niet waren mee gerekend, had Hontenisse nog een half miljoen in kas, maar had Hulst helemaal niets. Daar om heeft Hulst de claim van pro jectontwikkelaar BAM van 700.000 euroookniet in de jaar rekening opgenomen. Hulst zou dan met een negatief saldo zit ten. Ik zou als wethouder finan ciën van Hontenisse een slecht financieel beleid hebben ge voerd. Het tegendeel blijkt dus. De wethouder financiën van Hulst heeft er juist een potje van gemaakt." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Bij kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg worden sinds eind augustus regelmatig kippen gedumpt. De kippen worden na sluitingstijd bij de kinderboerderij over de schutting gezet. Probleem is dat de kippen door andere die ren worden weggejaagd, het park in vluch ten en gewond raken. Beheerster Annemarie Koppelaar van de kinderboerderij maakt zich hierover ernsti ge zorgen. „De kippen die buiten sluitings tijd op ons terrein worden gezet, worden door de hanen, pauwen en kalkoenen weg gejaagd. Ze belanden in het park Meiveld en zijn dan vogelvrij. Ik heb al een paar keer gehad dat er kippen net buiten ons terrein zijn doodgebeten door honden. Kip Nellie hier, is ook door een hond gebeten. Ik heb verder exemplaren gehad die een ziekte hebben opgelopen. De gaten vielen in hun lijfjes." Het wrange is dat mensen niet hoeven te schromen kippen naar de kinderboerderij te brengen. „We vangen de kippen gratis op, we verzorgen ze en proberen ze bij een nieuw baasje onder te brengen. Maar de mensen moeten wel even van te voren bellen of tijdens de openingsuren komen. We kun nen de kippen dan gelijk in een hok doen zo dat ze niet weggej aagd kunnen worden door de andere beesten." foto Ruben Oreel Koppelaar schat dat er de afgelopen twee maanden twintig kippen over het hek gezet zijn. „Dat gebeurt vooral in het weekeinde en na sluitingstijd. De afgelopen periode ging het om zo'n drie tot vier kippen per keer. Het laatste weekeinde waren het er maar liefst zeven. Met de man die dat gedaan heeft, hebben we inmiddels contact gehad. We hebben hem uitgelegd dat hij de kippen be ter gewoon kan afleveren. Wie al die andere kippen over het hek heeft gegooid, weten we niet." De beheerster vermoedt dat de kippen van particulieren afkomstig zijn. „Het zijn nog jonge dieren. Misschien hebben de eige naren ze als kuiken gekregen en zijn ze de kippen nu beu." Volgens burgemeester Verbree beschikt Reimerswaal niet over genoeg geld om de herinrichting van de oesterputten alleen te bekostigen.'' foto Willem Mieras door Rinus Antonisse YERSEKE - Het bedrijfsleven moet gezamenlijk ideeën aan dragen voor de toekomst van de historische oesterputten in Yerseke. Als er een eensgezind standpunt ligt, kan het gemeen tebestuur van Reimerswaal aan de slag om een visie voor de oes terputten op te stellen. Enige haast is wel geboden. In middels staat de helft van de putten langs de Oosterschelde leeg. Volgens burgemeester A. Verbree is er 'een zekere verloe dering' aan de gang. Daarom wil de gemeente er snel wat aan doen. Wél samen met het be drijfsleven, omdat Reimerswaal niet over genoeg geld beschikt om de herinrichting van de oes terputten alleen te bekostigen. Verbree wijst erop dat voor het dorp Yerseke, net als in het ver leden het geval was, bedreigin gen opdoemen. Die zorgen waarschijnlijk voor verande ringen in de werkgelegenheid. „De totale visserij ligt onder vuur. Dat brengt een ander ge zicht voor Yerseke met zich mee." Tegen die achtergrond acht de burgemeester het zinvol om een andere toekomst van de oesterputten te onderzoeken. Vraag die dan in de eerste plaats beantwoord moet worden is: hoe wordt omgegaan met de oestercultuur? Wat de oester putten betreft kan daarbij ge dacht worden aan verplaatsen of verkavelen van de cultures, meent Verbree. Hij onderstreept dat de putten goede kansen bie den voor recreatieve ontwikke lingen 'en misschien ook woningbouw'. Eerder is de sug gestie gedaan om het schaal- en schelpdiermuseum op de oes terputten te vestigen. Ze vor men in elk geval een bijzonder authentieke omgeving, stelt Verbree. En als inrichting van het informatiecentrum Natio naal Park Oosterschelde op Neeltje Jans niet mogelijk blijkt, wil de burgemeester dat graag naar de oesterputten van Yerseke halen. Hij beklemtoont dat Yerseke voor het informatiecentrum ei genlijk dé plaats is. Vanuit het dorp begon zo'n dertig jaar gele- VROUWENPOLDER - Een 30-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is gistermorgen met zijn auto in de sloot ge raakt. De man reed over de Vrouwenpolderseweg en verloor de controle over het stuur. Hij reed de sloot links naast de rij baan in. De man raakte niet gewond. In een sloot langs de Zuidbeekseweg in Vlissingen is woens dagmorgen een gestolen auto gevonden. De auto was in de nacht van zaterdag op zondag gestolen in de Schepenenlaan in Middelburg. VLISSINGEN - In de Keldermanstraat in Vlissingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee jongens aange houden. De twee zijn afkomstig uit Oost-Souburg en vijftien jaar oud. Ze hadden eerder in de nacht een schuurtje in brand gestoken aan de Pieter Pöststraat in Vlissingen. VLISSINGEN - Naar aanleiding van een onderzoek van de Dierenbescherming zijn uit een woning in Vlissingen drie vol wassen honden en vier pups weggehaald. De dieren waren to taal verwaarloosd. Ze zijn onder toezicht gesteld van de Die renbescherming. De eigenaar kreeg een proces-verbaal wegens dierenmishandeling en het fokken met asielhonden. Het is verboden om te fokken met honden die afkomstig zijn uit een asiel. VLISSINGEN - Twee mannen en een vrouw hebben gister avond twee flessen drank uit een winkel aan de Gildeweg in Vlissingen weggenomen. Het trio kon niet worden aangehou den. De flessen hebben een totale waarde van ongeveer veer tig euro. BROUWERSHAVEN - Uit handen van voorzitter J. van We zel van de afdeling Brouwershaven van ouderenbond Anbo kreeg vrij williger J. van der Wielen gisteren de zilveren Anbo- speld. Van der Wielen werd door Van Wezel in het zonnetje ge zet vanwege zijn verdiensten bij het organiseren van cul tuurtrips voor ouderen. „Je hebt het vuur uit je sloffen gelo pen en je bent op je scootertje voor die cultuurtrips het hele eiland over geweest, dat waarderen we zeer", aldus Van We zel. BRESKENS - Op de Langeweg in Breskens is gistermiddag rond half vijf een fietser gewond geraakt. Een 46-jarige auto mobilist uit de gemeente Sluis verleende op de kruising met de Van Zuijenstraat geen voorrang. De fietser raakte de auto en kwam ten val. Hij is met een hoofdwond en een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. ZIERIKZEE - Tussen woensdagmiddag vijf uur en gister morgen tien uur is ingebroken in een kerkgebouw in Zierik- zee. De toegang werd geforceerd en er werd geld weggeno- den immers de strijd om het open houden van de Ooster schelde, uiteindelijk bekroond met aanleg van de stormvloed kering. Dat het gebied nu een nationaal park is, is mede te danken aan de inzet van de Yersekenaren. Voor Verbree is voor het ontwikkelen van een gemeentelijke visie vooral de opstelling van het bedrijfsleven van cruciaal belang. „Is men eensgezind in staat tot een goe de aanpak? Het kan niet alleen worden overgelaten aan de ge meente." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bisschop Mus kens woont dit jaar de multicul turele week 'Walcheren Moza-> iek' bij. Hij komt maandag 10 november in Vlissingen praten over interreligieuze contacten in de samenleving. Elk jaar wordt begin november op Walcheren een multiculture le week gehouden. De bedoeling daarvan is dat mensen van ver schillende culturen met elkaar in contact komen. De week be gint op zaterdag 8 november. Vanaf 10.00 uur kan er gegeten, gedronken en gediscussieerd worden in de Vlissingse wijk centra Palet, Regenboog en buurthuis de Paraplu. In het Arsenaaltheater in Vlis singen wordt maandag 10 no vember om 20.00 uur een fo rumdiscussie gehouden met als eregast bisschop Muskens. Na een lezing door de bisschop, buigt het forum zich over vra gen en opmerkingen uit het pu bliek. In het forum zitten Abdullah Haselhoef, dominee Aarnoud van der Deijl en de bis schop. Het gesprek wordt geleid door Jan Scheffers. Op dinsdag worden er in het Schuttershof in Middelburg tussen 16.00 en 17.30 uur verha len voorgelezen door kinderen die hebben meegedaan aan een prozawedstrijd in het kader van Walcheren Mozaïek. Het Goese Jeugdtheater sluit de middag af. Ook de volgende dag is er jeugd theater. Vanaf 14.00 uur wordt er in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg op woensdag een voorstelling voor kinderen ge geven door een Afghaanse thea tergroep. De Marokkaanse film Au-dela de Gibraltar (de andere kant van Gibraltar) wordt donder dag 13 november gedraaid in het Schuttershoftheater in Mid delburg. De film gaat over de liefde tussen een Marokkaanse jongen en een Belgisch meisje en de problemen die zij door hun cultuurverschillen tegen ko men. De voorstelling begint om 19.30 uur. Na afloop kan er over de film gediscussieerd worden. In jongerencentrum Walk-Inn in Vlissingen treffen mensen van verschillende afkomst el kaar op vrijdagavond voor een gezellig feest. Vanaf 20.00 uur zijn er optredens van Koerdi sche, Kroatische en Molukse muziek- en dansgroepen. Er is onder meer Surinaamse street- dance en er is een Afghaanse streetfightshow. Als afsluiting treedt de Antilliaanse salsa band Sabor Tropical op. Zaterdag 15 november kan jong en oud vanaf 10.00 uur meedoen aan een voetbal- of schaaktoer nooi. Die vindt plaat in sporthal Baskensburg in Vlissingen. De wedstrijddag wordt 's avonds vanaf 19.30 uur in de Walk-Inn afgesloten met een talenten jacht. De multiculturele week wordt zondagavond 16 novem ber in Oost-Souburg afgesloten met een interreligieuze viering in de Molukse kerk. De dienst begint om 19.00 uur. OOST-SOUBURG - Het Palaz- zoli Huis, het Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, houdt donderdag 13 november een thema koffie ochtend. M. van Marissing ver telt over het werk van Stichting Het Klaverblad Zeeland, waar mensen met vragen en klachten over de gezondheidszorg te recht kunnen. De koffie-och- tend wordt gehouden van 10 tot 11.30 uur. Het Palazzoli Huis is te vinden aan Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal, biljart en soos voor ouderen: Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE - Imkerij, 10.00-17.00 uur Apple Days; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; Woelige Werf, Rijnstraat, 13.30 uur Bridgen; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; Palazzoli Huis, Oranjeplein 41, 10.00- 11.30 uur: Koffieochtend voor nabe staanden van kankerpatiënten; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Wijkcentrum Open Hof, Paauwenburg, 9.00-10.15 uur: Hatha Yoga; Speeltuin Lammerenburcht, 19.30-22.00 uur: Tentoonstelling De Vogelliefheb bers;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15