PZC Geesink: beleid van gevestigde orde is afgekeurd Louis Dallinga verdedigt titel Den Engelsman geeft Italianen zeilles Veel interesse voor keepersdag Kloetinge Atleet positief bij test uitslagen agenda donderdag 23 oktober 2003 Stunt Van Lottum in Stockholm Keniase bond fluit Korir terug Skiseizoen al voorbij voor Aamoc Squashers uitgeschakeld Engelse versterking Farm Frites Yankees winnen derde wedstrijd Van Koeveringe wint in Putte Wegstrepen Aanval Nijboei op wereldrecoi simultaanschal jaartje uitgeste Chambers riskeert schorsing door Pim van Esschoten LONDEN - De Brit Dwain Chambers behoort tot de onge veer twintig atleten die positief zijn bevonden op THG, het ver boden spierversterkend middel dat dopingvorsers recent heb ben ontdekt. Dat maakte de Britse krant The Guardian gis teren bekend. Chambers is de snelste sprinter van Europa. Vorig j aar evenaar de hij het Europees record van Linford Christie op de 100 me ter (9,87 seconden). Bij de we reldkampioenschappen in Pa rijs in augustus stapte hij voor de finale als favoriet in de start blokken, maar faalde. Cham bers werd slechts vierde. Wel veroverde hij zilver met het Britse estafetteteam op de 4x100 meter. Chambers werd begin augustus na een training in Saarbrücken gecontroleerd. Officials van zo wel wereldfederatie IAAF als het antidopingbureau US AD A in de VS waren op dat moment de nieuwe sportdrug al op het spoor. De urine van Chambers werd naar het IOC-lab in Los Angeles gestuurd. Dat geldt als enige dopinglab dat tetrahydro- gestrinone (THG) kan detecte ren. Zou Chambers ook bij de test van de B-staal positief worden bevonden, kan hij voor twee jaar worden geschorst. Ook zou het Britse team de zilveren me daille van Parijs dan kwijt ra ken. Het Nederlands kwartet met Troy en Caimin Douglas, Timothy Beck en Patrick van Balkom werd verrassend vierde in die finale. Volgens The Guardian is niet uitgesloten dat Chambers voor het leven wordt geschorst, als de IAAF oordeelt dat hij betrokken was bij een omvangrijk com plot. Behalve Chambers is ook de Amerikaanse kogelstoter Kevin Toth, vierde op de WK, genoemd als positief geteste at leet. Dwain Chambers werd vorig jaar in München Europees kam pioen opde 100meter. Desprin ter uit Londen traint sinds begin dit jaar in San Francisco bij coach Remi Korchemny. Ook Kelli White behoort tot zijn groep. De Amerikaanse wereld kampioene op de 100 en 200 me ter werd in Parijs betrapt op het gebruik van modafinil. White behoort tot de klanten kring van Balco Laboratories, dat wordt gezien als de leveran cier van THG. In Parijs ver klaarde ze dat ze de modafinil door haar huisarts kreeg voor geschreven voor een slaapziek te. Die arts, Brian Goldman, blijkt al jaren samen te werken met Balco. GPD Dwain Chambers tijdens zijn winnende finalerace op het EK 2002 in München. foto Michael Probst/AP door Ger Lammerink RIJSWIJK - Altijd heeft Anton Geesink gezegd dat het hein ging om de structuur, niet om de personen. Vanuit China, waar hij deze week zijn verplichtin gen als lid van het Internatio naal Olympisch Comité na komt, reageert hij met emotie op de verkiezing van Erica Terp stra tot voorzitter van NOCNSF. „Ik ben benieuwd wie nu allemaal opstappen." Geesink is hard in zijn oordeel. „Het beleid van de gevestigde orde is afgekeurd. Eindelijk is geluisterd naar de stem van de sportbonden. De minderheden zijn hun speeltje kwijt. Dat zie ik als een overwinning. Het old boys network bestaat niet meer. Eric^heeft dat doorbroken." „De grote bonden", vervolgt de olympisch judokampioen van 1964, „zijn terug bij af. Ze dach ten het onderling te kunnen re gelen. Maar zo werkt het niet. Er zijn directeuren van grote fede raties die hebben geprobeerd mij en Erica belachelijk te ma ken. Ik ben benieuwd of die mensen nu gewoon blijven zit ten. Dat vraag ik me ook af van de bestuursleden van NOCNSF die zo graag Ruud Vreeman wil den hebben." Geesink is blij dat de bonden eindelijk konden kiezen. Al voor de stemming zei hij dat zijn werk erop zat. Maar achteraf? „Er werd een onafhankelijke benoemingscommissie be noemd. Daarin zaten Andre Bolhuis en Ton Nelissen, beiden volgens mij met een achter grond in het hockey. Kandidaat Ruud Vreeman komt voort uit het hockey. Wat moet ik me dan nog voorstellen bij een eerlijke procedure." Hans Blankert, de vertrekkende preses, heeft in een termijn NOCNSF een grote reputatie opgebouwd. Geesink heeft er nooit een geheim van gemaakt die status als één grote luchtbal lon te zien. „Ik hoop dat zijn op volger het beter doet. Bij het be kendmaken van zijn aftreden heeft Blankert gezegd zich niet met de procedure rond zijn op volger te bemoeien. Natuurlijk heeft hij dat wel gedaan. Laat me toch niet lachen. Denk je nou echt dat hij blij is met Erica." Evenals Erica Terpstra heeft ook Geesink nooit geloofd in de peilingen die lieten zien dat de grote meerderheid voor Vree man zou kiezen. „Laten we er maar niet al te veel de nadruk op leggen wie alle maal sympathie heeft voor ons. Dat was de strategie. De tegen standers hebben gedacht dat er sprake was van een gelopen koers. Arrogantie? Misschien wel. Het is een misvatting geble ken." ANP STOCKHOLM - John van Lottum heeft in Stockholm, een verrassing gezorgd. De tennisser, nummer 92 vanie reld, versloeg gisteren de als eerste geplaatste Thai Scr;.: phan in twee sets, 7-5 6-1. In de tweede ronde speelthijjè de Jonas Bjorkman. ANP NAIROBI - De Keniase atletiekbond heeft Sammy Kom boden mee te doen aan de marathon van New York op j vember. Hij mag omwille van zijn gezondheid geentw# rathons binnen vijf weken lopen, zei bondsvoorzitter^ Kiplagat. Korir hielp op 28 september zijn landgenoot Tergat naar een nieuw wereldrecord van 2.04.55 inden thon van Berlijn en finishte zelf één seconde langzamer,1 liep dit jaar al vier marathons. Hij stond aanvankelijk# de startlijst van de marathon van Amsterdam, maarden vond zelf dat die wedstrijd te kort volgde op Berlijn.41 SOLDEN - Voor Kjetil Andre Aamodt is het skiseizoenal; de eerste wedstrij d voorbijD e 3 2 -j arige Noor raakte gist in het Oostenrijkse Solden zwaar geblesseerd bij een val dens de training voor de reuzenslalom, de eerste wereld!* wedstrijd in het seizoen. Hij werd met een traumahelilt naar het academisch ziekenhuis in Innsbruck overgelt Daar bleek hij de rechterenkel gebroken te hebben.Hij' dezelfde middag nog geopereerd. Aamodt is zeker drie» den uit de roulatie. Bovendien liep hij letsel op aan del banden. DPA WENEN - De Nederlandse squashers hebben zich niets te plaatsen voor de laatste acht van het wereldkamp schap voor landenteams in Wenen. De ploeg verloor gist in Wenen in de achtste finales met 3-0 van titelverdedigj stralië. Dylan Bennett was niet opgewassen tegen Price 2-9 0-9). Kopman Tommy Berden ging onderuit tegen?! (8-104-96-9) en Lucas Buit in een best-of-three tegenfi (6-9 0-9) .Nederland speelt verder om de plaatsen negent met zestien. ANP ROTTERDAM - De wielerploeg Farm Frites-Hartoll zich versterkt met de Engelse Rachel Heal. De renstet aflopen seizoen in internationale wedstrijden bergop, tijdritten indruk gemaakt op manager Michael Zijl Baanrenster Yvonne Hijgenaar verhuist naar de opleid ploeg Team Ton van Bemmelen Sports.ANP MIAMI - De New York Yankees hebben in Miami dei wedstrijd van de World Series, de finale van het Ameril profhonkbal, gewonnen. Het werd in het stadion van del daMarlins 6-1 voor de Yankees. De ploeg uit New Yorkli de best-of-seven met 2-1. De Yankees maakten het verschil pas in de negende ij Toen werden vier punten gemaakt dankzij home run Aaron Boone en Bernie Williams. Pitcher Mike Mussinai een sterke wedstrijd, die halverwege 40 minuten werds legd wegens regen. ANP/RTR door Peter Snelders SLUISKIL - Louis Dallinga verdedigt varta'f vandaag zijn ti tel in de hoofdklasse drieban den klein biljart van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond. Hij moet in eigen huis, multifunctioneel centrum Het Meulengat te Sluiskil, proberen zeven regio nale concurrenten van zich af te houden. Aan kennis van het aanwezige materiaal zal het niet liggen. De Sluiskillenaar is beheerder van Het Meulengat en staat met re gelmaat aan eenvan de twee bil jarts. Daarom is hij meer dan wie ook vertrouwd met de om standigheden. Vorig jaar ver overde Dallinga de titel in café De Kroon in Hulst in een deelne mersveld dat vrijwel hetzelfde is als dat nu aan de biljarts ver schijnt. Dit betekent dat Theo Platjouw opnieuw niet van de partij is. De Axelaar legt wat wedstrijden betreft andere PUTTE - Kees van Koeveringe uitkomend voor Veteranen Ne derland heeft in het Brabants Putte een loop over 14 kilometer op zijn naam geschreven. Het parcours voerde de deelne mers door bos, zand en verharde wegen. De winnende tijd van Van Koeveringe was 54 minuten en 49 seconden, ruim vijf minu ten voor de nummer twee. prioriteiten dit seizoen. Het kampioenschap hoofdklasse driebanden begint vandaag om 18.00 uur. Omdat er zaterdag niet gespeeld kan worden in Het Meulengat, beginnen de wed strij den morgen al om 130 0 uur. Zondag laat wedstrijdleider Leen de Koning de deelnemers vanaf 12.00 uur in actie komen. De finalepartij staat die dag omstreeks 16.00 uur gepland. Van het aanvankelijke achttal deelnemers heeft Frits Bakker zich inmiddels wegens werk zaamheden afgemeld. Dat maakt de weg vrij voor Patrick Vasseur, de nieuwe kampioen van de eerste klasse driebanden. Als hij de vorm van dat kampi oenschap weet te evenaren zal hij beslist geen slecht figuur slaan in Sluiskil. In het kampi oenschap eerste klasse drieban den finishte hij met een alge meen gemiddelde van 0,795. Hij opent in de eerste ronde tegen Eddie van Goethem, de man die het Louis Dallinga vorig seizoen in de titelstrijd hoofdklasse driebanden nog knap lastig maakte. Gelijktijdig staat de partij tussen de neven Cees A. en Cees J Wissel op het program ma. De deelnemers zijn: 1. titelverdedi ger LouisDallinga (SBC Sluiskil), 2. Jo d'Hooghe (De Kastanje Klooster- zande) algemeen gemiddelde 0,950, 3. Eddie van Goethem (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 0,845,4. Cees J. Wissel ('t Bierwinkeltje Terneuzen) 0,837, 5. Cees A. Wissel ('t Bierwin keltje) 0,815, 6. Patrick Vasseur (TMW Sluis) 0,795, 7. Jo Boogaert (De Kastanje) 0,771,8. Meerten Dal linga (SBC) 0,767. Jurgen Belpaire, doelman van Hoek, verzorgt een training bij de keepersdag in Kloetinge. door Jan Dagevos KLOETINGE - Frans Hoek Sports Organisatie houdt mor gen in samenwerking met de voetbalbond een keeperspro- motiedag in Kloetinge. Aan het evenement kunnen doelverde- digers vanaf zes jaar meedoen. Inmiddels hebben zich al 140 keepers aangemeld. Tijdens de promotiedag komen alle aspecten van het keepers vak aan de orde. 's Morgens wordt er getraind. Na de trai ning en de gezamenlijke lunch is er een één-tegen-één-competi- tie. Er zijn drie leeftijdscatego rieën. De finalisten gaan door naar de landelijke finale, die la ter dit jaar in Rosmalen wordt gehouden. door Roeland van Vliet GOES - Zeiler John den Engelsman, afkomstig uit Goes en woonachtig in Almere, is wereldkampioen geworden in de J-22. In het Italiaanse Triëst wa ren de 41 - jarige stuurman en zijn twee bemanningsleden de meest constante zeilers. Den Engelsman, nog altijd lid van Watersportvereniging Wolphaarts- dijk, eindigde in allevijf WK-races in de topdrie. Een serie om van te dro men, zei hij. „Tijdens zo'n evenement is het zaak constant goed te varen. Je wordt geen wereldkampioen als je heel extreem zeilt. Als je risico's neemt, word je wel eens eerste, maar vaak genoeg ook tiende. En dat breekt je op. Je kunt beter alleen vierde en vijfde plaatsen noteren. Daar word je namelijk wel overall eerste mee." Vooraf had de Zeeuw gedacht aan een plek bij de eerste vijf. „Maar dat was al ambitieus", gaf hij toe. Toch kreeg hij het voor elkaar. De andere kans hebbers op de titel, een stel Italianen, een Deen en wat Nederlanders, gaf hij het nakijken. „Die Italianen zijn pro fessionals. Dat zijn echte gouddel vers. Overal waar ze zeilen pakken ze goud, in welke type boot dan ook. Maar afgelopen week heb ik hun zeil ies gegeven." Wat heet. Hij finishte drie keer als tweede, één keer als eerste en één keer als derde. En dan mocht hij nog het slechtste resultaat wegstrepen.,Maar ja, een derde plaats kun je niet eens een slecht resultaat noemen", zei Den Engelsman trots. „Als we nog een zes de wedstrijd hadden moeten zeilen, hadden we die gerust mogen verprut sen. Niemand was zó constant." Voor Den Engelsman was het zijn tweede wereldtitel. In 1993 won hij samen met Roy Heiner de Nations Cup in het match racing. „Da's ook een we reldtitel." Verder werd hij al drie keer nationaal kampioen in de J-22 (1997, 2000 en 2003) en behaalde hij in 1998 in dezelfde boot de Europese titel. Zijn successen in de J-22 beleefde Den Engelsman steeds met hetzelfde team. Met Sven Machielsen en Bram van Hooijdonk. „Dat is ons geheim", ver telde hij. „We zitten al sinds 1995 in dit bootje. Iedereen weet daarin pre cies wat hij moet doen. We vullen el kaar goed aan. Daarnaast kunnen we het op het persoonlijke vlak ook heel goed met elkaar vinden." Volgend jaar wordt het WK J-22 ge houden in de Verenigde Staten, in In dianapolis. Het jaar daarna komt het circus naar Nederland. „Als we het financieel rond krijgen, gaan we zeker in Amerika onze titel verdedigen. En anders proberen we hem het jaar daarna in Nederland weer terug te pakken", zei John den Engelsman. Biljarten Roosendaal. GP Poule A: Van Kuijk (Ned) - Haack-Sörensen (Den) 40-23 (27 beurten), Valentijn (Ned) - Merckx (Bel) 40-21 (21). Poule B: Nelin (Den)-Carlsen (Den) 40-24 (26), Tasdemir (Tur) - Philipoom (Bel) 40-26 (33). Poule C: Leppens (Bel) De Bruijn (Ned) 40-34 (30), Raymond Ceulemans (Bel) - Peter Ceule- mans (Bel) 40-33 (36). Handbal Rotterdam. Lucardi Cup, vrouwen. Tweede speeldag: Spanje - Zweden 33-23 (15-14). Honkbal Miami (VSt). World Series (best-of-sevon). Derde wedstrijd: Florida Marlins - New York Yankees 1-6. Stand: 1-2. Rugby Sydney (Aus). WK. Groep A: Argentinië - Roemenië 50-3 (24-0). Stand: 1. Ierland 2-10 (109-24), 2. Argentinië 3-10 (125-41), 3. Au stralië 2-9 (114-16), 4. Namibië 2-0 (21-131), 5. Roemenië 3-0 (28-185). Sportprijsvragen Lucky Day 3233. 6-13-16-18-22-27-33-34-39-43-47-53-54-55- 58-63-66-70-71-77. (ondervoorbehoud) Squash foto Peter Nicolai Tijdens de bijeenkomst in Kloe tinge krijgen de deelnemers training van diverse doelverde- digers. Zo geven Erwin Friebel (tweede doelman RBC), Jurgen Belpaire, Dennis Wondergem (beiden Hoek), Merlijn Swen- nen en Gerben de Kievit (beiden Kloetinge) acte de presence. De keeperspromotiedag begint morgen om 10.00 en wordt rond 16.00 uur afgesloten. (25-9 25-11 25-20), Jacobs Tuint (24-26 32-30 18-15). Eerste klassi Audio-Scheldesport 0-3, PSOVi Stem 0-3. De Pooter-Wim de Wi Tweede klasse A: De Hoop-Rabok Delta 2-Garage Vervaet 3-0, URS- 3-0. Tweede klasse B: Scheldespoit Sport 2 0-3, WBAZ-Gemeente2-1 klasse A: IVIO-Zeeland Seap» PSOVZ 2-BN/De Stem 4 0-3, NHITf 2-V&K C1000 Hoek 0-3. Derde 1 PSOVZ 3—Yildiz 1-2, Hydro IS Pan De Stem 3 0-3Yildiz 2-V&K C10M 1-3. Amsterdam. Zesdaagse, tussensli de dag. 1. Madsen/Sandstod (Denl' ten, op 1 ronde: 2. Gilmore/McGro 152,3. Slippens/Stam (Ned) 146,41 schart (Zwi) 116, op 2 ronden: 5. Kap kirch (Dui) 94, op 3 ronden: 6. VanZij ne (ZAf/Fra) 83, op 5 ronden: 7. Va wijk/Nothstein (Ned/VSt) 84, 9, It Jos Pronk (Ned) 41,10. Vierhouten (Ned/Oos) 40, op 8 ronden: 11. DeJi rich (Ned/Dui) 21. donderdag. Wenen (Oos). WK landenteams. Voorronde groep E: Nederland - Tsjechië 3-0. Bennett - Sladecek 3-0 (9-09-1 9-0), Berden - Koukal 3- 0 (9-5 10-8 9-1), Buit - Pokorny 9-2 9-1 9-2. Eindstand: 1. Canada 2-4, 2. Nederland 2-2, 3. Tsjechië 2-0 Achtste finales: Australië - Nederland 3-0. Bennett - Price 3-0 (9-0 9-2 9- 0), Palmer - Berden 3-0(10-8 9-49-6), Rickets -Buit 2-0 (9-69-0). Basel. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Scherrer (Zwi) 6-3 7-6, Lopez (Spa) - Nadal (Spa) 3-6 6- 37-6, Robredo (Spa/8) - Kratochvil (Zwi) 6-4 6-4, Ljubicic (Kro) - Volandri (Ita) 6-3 3-66-2, Nalbandian (Arg/4) - Hidalgo (Spa) 6-4 6-0, Olivier Rochus (Bel) - Mantilla (Spa) 6-7 6-2 7-6. St Petersburg. Mannen, 900.000 euro. Eerste ronde: Schüttler (Dui/1- Lisnard (Fra 7-6 6-1, Andrejev (Rus) - Minryi (WRu/4) 6-4 7-6, Kafelnikov (Rus) - Kiefer (Dui) 2-6 6-3 6- 4. Tweede ronde: Spadea (VSt/6) - Hrbaty (Slw 6-4 4-6 7-5, Corretja (Spa) - Gaudio (Arg/7) 6-3 6-1. Stockholm. Mannen, 650.000 euro Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Sricha- phan (Tha/17-5 6-1Sanguinetti (Ita) -Gam- bill (VSt) 5-4 opgave Gambill, Bjorkman (Zwe) - Vinciguerra (Zwe) 4-6 6-2 6-1. Twee de ronde: Fish (VSt/5) - Benneteau (Fra) 6-4 6-4, Joachim Johansson (Zwe) - Gonzalez (Chl/4) 4-6 6-4 7-5. Linz. Vrouwen, 500.000 euro. Eerste ronde: Mandula (Hon) - Schett (Oos) 6-3 6-3, Chladkova (Tsj) - Cervanova (Tsj) 6-3 5-7 6-0, Schnyder (zwi/8) - Mikaelian (Zwi) 7- 6 7-5, Bartoli (Fra) - Jeyaseelan (Can) 6-44-6 7-6. Tweede ronde: Miskina (Rus/1) - Bovina (Rus) 6-4 3-6 6-2, Petrova (Rus/4) - Krasnoroetskaja (Rus) 4-6 6-2 6-1. Luxemburg. Vrouwen, 200.000 euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1-Schaul (Lux 6-3 6-1, Rubin (VSt/2) - Foretz (Fra) 3-6 6-4 6- 3, Barna (Dui) - Tanasugarn (Tha/4) 6-3 6-4, Loit (Fra) - Granville (VSt) 6-3 6-3, Weingart- ner (Dui) - Sequera (Ven) 6-1 6-4, Daniilidou (Grï/3) - Black (Zim) 6-4 6-1. Voetbal Simitli (Bul). EK-kwalificatie, Nederlands elftal onder 17 jaar. Armenië - Nederland 2-0 (1-0), Servië-Montenegro - Bulgarije 2-2. Stand: 1. Servië-Montenegro 2-4, 2. Arme nië 2-3,3. Nederland 2-3,4. Bulgarije 2-1 Volleybal Terneuzen, Bevobo-competitie. Eerste klasse A: Rest.'t Oud Sas-NHI Terneuzen 3-0 Kampioenschap hoofdklasse i! den klein biljart Zeeuws-Vlaao jartbond. Locatie: Het Meulei Sluiskil. Aanvang: 18.00 uur. PZDB-clubcompetitie. Tweede Oostkapelle-Aagtekerke 2; BDV2 Aanvang 19.30 uur. ■SiPaarden Jumping Heikant 2003. Paardei uur: klasse L klassiek. 1600 uur:l twee fasen. 18.30 uur: klasse BI met aansluitend progressief.' Manege Heikant, aan de Vylainla Heikant. ■19 Volli Mannen, derde klasse G: Bol Electro/Roosendaal 7. Vrouwen klasse A: Fusion 5—RVC/Libanon HAARLEM - De aanval wereldrecord simultaai ken van Friso Ni jboenvor jaar uitgesteld. Dat heef' ganisatie gisteren in Hs bekendgemaakt. De aanval was geplandvi oktober, maar is versö naar oktober/november Grootmeester Friso Nijb01 zaterdag in Haarlem W schakers simultaan spel0 zou een verbetering van» reldrecord betekenen da' 1996 op naam staat fl Zweed Ulf Andersson# tegenstanders. De aam®1 gesteld omdat er te weW nemers zijn. Het aantal steken op 170. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 54