'lub Brugge stunt )ij AC Milan: 1-0 Hoofd van hockeybondscoach Bellaart ligt weer op het hakblok Van Marwijk volgens Duitse media ideale opvolger van Stevens msterdammers koploper in de groep na kleine zege op Celta de Vigo 21 donderdag 23 oktober 2003 champions league Ingevingen Vormgever Schadevrij Berger stapt op bij Utrecht Willem II wil Denneboom huren Berisping voor Hiddink NAC trekt keeper Van Zwam aan Nederlands elftal gestegen Oranje speelt tegen Zuid-Afrika Silver goal in play-off voor EK Draagvlak Museeuw zwaait in april 2004 af Inter-speler Kallon betrapt op doping Bölts ploegleider bij Gerolsteiner wordt prijsvechter in Europa W André Hoogeboom L,[STERDAM - Met vallen en pstaan, maar inmiddels met de «tine van een Europese prijs eer heeft Ajax zich een goe- uitgangspositie verworven uoreen nieuw en lang interna- ionaal avontuur. De 1-0-zege pCelta de Vigo was moeizaam, jel eens echt verdiend, maar loepE tegow Rangers (Sch) - Manchester piled 0-1 (0-1). 5. Phil Neville 0-7. pidsrechter: Frisk IZwe). Gele kaart: feea, Scholes (Manchester). jStuttgart (Dui) - Panathinaikos (Gri) p(2-0). 13. Szabics 1-0, 25. Soldo 2-0. piósrechter: Allaerts (Bel). Gele jjrt; Fernando Meira IStuttgart/.Aantal |lschouwers50.348. 3 2 3 2 3 1 3 0 7-2 5-3 3-3 1-8 jjn.United Mtgart angers snathin. loep F lil Madrid (Spa) - Partizan Belgrado ier) 1-0(1-0). 38. Baul l-O. Scheidsrech- i:Busacca (Zwi). Gele kaart: Beckham, M(Real), Djordjevic (Partizan). lympique Marseille (Fra) - FC Porto tol 2-311-2). 24. Drogba 1-0, 31. Mani- 1(1-1,35. Derlei 1-2, 81. Alenitjesv 1-3, ÏMariet 2-3. Scheidsrechter: Vassaras jril.Gele kaart: Drogba, Mido (Marseil- ÏJorge Costa, Costinha. Deco, Bicardo [rnlho, Maniche (Porto). [Madrid 3 3 0 0 9 8-3 irto 3 1114 5-6 biseille 3 1 0 2 3 7-7 artizan B 3 0 12 1 1-5 ioepG helsea (Eng) -Lazio (Ita) 2-1 (0-1). 38. Si- me Inzag hi 0-1, 57. Lampard 1-1, 65. lu/u 2-7. Scheidsrechter: Hauge Noo Me kaart: Veron, Terry (Chelsea), Mi mic, Inzaghi, Fiore, Oddo (Lazio). parta Praag (Tsj) - Besiktas (Tur) 2-1 WI.5S.Ze/enAra 7-0,60. Pancu 7-7 (straf- thopl, 84. Poborsky 2- 7. Scheidsrech- Mejuto Gonzalez (Spa). Gele kaart: 'wie, Johana (Sparta), Emre Asik, Gi- ti.Pancu (Besiktas). pelsea jo irtak Pr iiktas 3 2 3 1 3 1 3 1 3-3 5-4 4-4 3-4 CMilan (Ita) - Club Brugge (Bel) 0-1 H). 33. Mendoza 0-1. Scheidsrechter: vrebolNoo). Gele kaart: De Cock (Brug- kx 3 2 0 1 6 3-1 [Milan 3 1114 1-1 fugge 3 1114 2-3 ilta 3 0 2 1 2 1-2 daarom niet minder waard. Het bracht de Amsterdammers door het onverwachte verlies van Mi lan tegen Brugge ineens aan de leiding van de groep. De wedstrijd van gisteravond kende een bloedeloze start, maar dat is bijna gebruikelijk in deze fase van de Champions League, waarin al voorzichtige rekensommen worden gemaakt. Celta was naar de Arena geko men om in ieder geval een punt mee te nemen. Dat zou de Span jaarden nog enigszins kansrijk maken in het vervolg van het toernooi. Celta leunde achterover, liet Ajax het balbezit en keek alleen bij spelhervattingen vooruit. Het was vervolgens aan Ajax om op goede ingevingen te komen. Die kwamen er aanvankelijk vrijwel niet. Koeman had geko zen voor een viermansmidden veld, mét Sneijder naast Rafael van der Vaart en met Sonck en Ibrahimovic als aanvalsleiders. Opmerkelijk genoeg had de trainer linksbuiten Soetaers buiten de selectie gelaten en de jonge Roemeen Nicolae Mitea op de bank geposteerd. Mitea had bij invalbeurten al twee keer gescoord (tegen Groningen en Volendam) en had daarmee de voorkeur gekregen boven zijn Belgische concurrent. De spits mocht al in de eerste helft zijn trainingspak uittrekken, omdat Rafael van der Vaart al in de beginfase na een ongelukkige actie zijn knie had geblesseerd, nog twintig minuten voorthob- belde maar toen te kennen gaf dat hij niet meer verder kon. Daardoor kreeg Sneijder zijn gedroomde rol als vormgever van Ajax en deed dat naar beho ren al bleven grote erupties van klasse achterwege. Die kwam van Zlatan Ibrahimovic. De Zweed heeft in Europa al een grote reputatie opgebouwd met zijn goals en aanvallende acties. Van alle spitsen die dit seizoen in de Champions League actief zijn, heeft hij de meeste doelpo- Tomas Galasek (rechts) brengt Alexander Mostovoi van Celta de Vigo ten val. gingen achter zijn naam staan. Dat heeft ongetwijfeld ook met de offensieve instelling van zijn ploeg te maken, maar gisteren deed hij het in zijn eentje. De Zweedse reus met de fluwe len balbehandeling zette in het begin van de tweede helft met een briljante solo de hele Spaanse defensie op het ver keerde been en rondde de actie doeltreffend af. Het was een goal die wel paste in een wed strijd waarin strategisch even wicht was bereikt; een even wicht dat door de actie van de Zweed werd verbroken. Er ontrolde zich vervolgens een scenario dat deed denken aan het uitduel tegen Valencia, vorig jaar. In die wedstrijd scoorde Ibrahimovic óók, al was dat ge heel tegen de verhoudingen. Ajax bleef toen nét overeind, met dank aan de inmiddels ver trokken Joey Didulica. De nummer zestien van Spanje werd na de openingstreffer van Ajax brutaler en legde Ajax zelfs op de pijnbank. Zelfs zon der gevestigde krachten als Vagner, Edu en Contreras, pers te Celta de Vigo er een offensief uit op jacht naar een gelijkma ker. In die fase bleek de rol van Van Damme als centrale verde digergeen slechte optie. Opbou wend matig, maar verdedigend alert bleef de Belg overeind. Net als Lobont, die opnieuw aan toonde de druk van grote Euro pese belangen aan te kunnen. Ajax had niet de vorm om met snelle uitvallen de tegenstander onderuit te halen. De ruimte was er wel, maar Ajax moest te rug. Er werden zelfs extra de fensieve krachten aangeboord om schadevrij te blijven. Koe foto Fred Ernst/AP man haalde aanvaller Sonck naar de kant en zette verdediger Yakubu in. De druk was groot, schoten van Juanfran, Mostovoi en Milosevic kwamen niet aan. Twee keer ontsnapten de Am sterdammers aan een penalty. Ajax (Ned) - Celta de Vigo (Spa) 1-0 (0-0). 53. Ibrahimovic 1-0. Scheids rechter: Merk (Dui). Gele kaartCa- ceres, Milosevic, Giovanella, Juan fran, Jesuli (Celta de Vigo). Aantal toeschouwers: 48.187. Ajax: Lobont; Trabelsi (63. De Jong), Pasanen, Van Damme en Maxwell; Pienaar, Galasek, Sneijder en Van der Vaart (39. Mitea); Sonck (79. Ya kubu) en Ibrahimovic. GPD UTRECHT - Han Berger stapt op bij FC Utrecht. De technisch directeur heeft aan de club meegedeeld dat hij zijn contract per 1 november wil beëindigen. FC Utrecht heeft de ontslag aanvraag aanvaard. De positie van Berger bij FC Utrecht kwam onder druk te staan nadat hij met buitenlandse clubs had onderhandeld. Hij deed dit met medeweten van FC Utrecht dat toestemde met een vertrek als hij zich financieel kon verbeteren. Maar bij terugkeer werden zijn bevoegheden als technisch directeur dratisch beperkt. Berger sprak met clubs in Japan, maar tot een contract kwam het niet. ANP TILBURG - Willem II wil Romano Denneboom voor de rest van dit seizoen huren van SC Heerenveen. De beide clubs zijn hierover in onderhandeling. „Er moet formeel nog een aantal zaken worden afgehandeld", aldus een zegsman van de Til- burgse club. Denneboom krijgt geen speeltijd bij de Friese club. Hij botste vorig seizoen met coach Foppe de Haan en mag bij Heerenveen vertrekken. Hij heeft nog een doorlopend contract tot medio 2004. ANP ZEIST - De openbare aanklager van de KNVB heeft Guus Hiddink een berisping gegeven voor zijn optreden tijdens het duel tussen PSV en SC Heerenveen. De coach van PSV werd zaterdag naar de tribune gestuurd wegens het gebruik van be ledigende taal richting de vierde official. ANP BREDA - NAC Breda heeft doelman Arno van Zwam voor de rest van dit seizoen gecontracteerd. Na de blessure van Gabor Babos was de voetbalclub op zoek naar een nieuwe keeper. Van Zwam zal de concurrentie aangaan met Coutinho. Na zijn vertrek bij het Japanse Jubilo Iwata zat de 34-jarige Van Zwam zonder club. Voor zijn overstap naar Azië speelde hij zes seizoenen voor Fortuna Sittard. ANP ZÜRICH - Het Nederlands voetbalelftal is op de wereldrang lijst gestegen van plek zeven naar vijfDat blijkt uit de nieuwe lijst van oktober die de wereldbond Fifa gisteren presenteer de. Oranje heeft 746 punten, eentje minder dan Argentinië en eentje meer dan Engeland. Fier aan kop gaat Brazilië met 854 punten. Tsjechië, winnaar van de EK-kwalificatiegroep waarin Nederland was ingedeeld, staat elfde met 739 punten. De lijst: Ï.Brazilië 854, 2. Frankrijk 827, 3. Spanje 777, 4. Ar gentinië 747, 5. Nederland 746 (7), 6. Engeland 745, 7. Duits land 744 (9), 8. Italië (12), Turkije, Mexico (5) 742. ANP ZEIST - Het Nederlands elftal speelt op 6 juni volgend jaar een oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika. Het duel staat in het teken van het tienjarig jubileum van de afschaffing van de apartheid. De KNVB heeft voor 2004 in eigen land al drie an dere oefenduels gepland met Duitsland (18 febuari), Frank rijk (31 maart) en België (29 mei). Het definitief doorgaan van de wedstrijden valt en staat wel met de plaatsing van het Ne derlands elftal voor het Europees kampioenschap. Oranje speelt in november in de play-off tegen Schotland. De Euro pese titelstrijd in Portugal begint op 12 juni. ANP oor Ger Lammerink 1LAAN - In de groep van Ajax eeft Club Brugge voor een da- rade verrassing gezorgd «or AC Milan te verslaan. De eigen deden dat nota bene ook «gin het stadion van de Itali- inse winnaar van de Cham- ionsLeague. Het werd 1-0. la ruim een halfuur nam de atmoeting een verrassende 'ending. Mendoza scoorde voor lub. De eenzame spits uit Peru eed dat uit een counter. Uit een «eilijke hoek voor doelman ida maakte Mendoza het jachtig met buitenkant-links et was pas de tweede keer dat e Belgen in de buurt van het ijandelijke doel kwamen. De Erste dreigende aanval werd [gerond met een schot van De jack, wel verwerkt door Dida. [rder beperkte Club Brugge ich, als verwacht, tot verdedi- m. )or het doel van routinier Ver aden stond een haag van ten niste vijf man. Mede door en- ®le acties van Seedorf waren er thwat kansjes voor de thuis- lub. Al in de openingfase thoot Inzaghi raak, nadat hij verdwaalde bal van Seedorf aor de voeten kreeg. De treffer ZEIST - De play-offwedstrijden •aor de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voet- '004 worden eventueel met silver goal' beslist. De Euro- 'e-e Bond Uefa heeft dat giste- J11 bekendgemaakt. Het Ne- Mands elftal moet het in 'avember in de play-off opne- ®en 'egen Schotland. Ha tweede en laatste wedstrijd "ordt verlengd als de beide aaais over de twee play-off- u een Selijk aantal punten lebben behaald en ook het aan- 1 gescoorde uit- en thuisdoel- 'unten gelijk is. Als een team Wens de eerste verlenging van Iffien minuten meer scoort ""doelpunten tellen niet dub- kwalificeert dit land zich v°j>r het eindtoernooi. Anders gt een tweede verlenging van Jttien minuten. Bij een gelijke nd wordt daarna overgegaan een strafschoppenserie. werd afgekeurd wegens buiten spel. In het tweede deel nam de druk van Milan toe. Riante mogelijk heden, met name voor Sjevsjen- ko en Inzaghi. Beide topschut ters misten echter van dichtbij Glasgow Rangers verloor giste ren voor de eerste keer in veertig jaar in het eigen Ibrox van een Engelse tegenstander. De wel haast historische winst kwam op naam van Manchester Uni ted, dankzij een snel doelpunt van Phil Neville (0-1). Meer nog dan normaal bij een confrontatie tussen Engelsen en Schotten heette het duel bela den te zijn. Dat kwam niet in het minst door de aanwezigheid van Ferguson op de bank bij Man chester United. Sir Alex is een 'old boy' uit Glasgow. Dat die club hem in zijn actieve periode op jonge leeftijd afdankte en daarmee een droom verstoorde, schijnt hij nog steeds niet verge ten te zijn. In het volle Ibrox hadden de En gelsen in 'Battle of Britain' een droomstart. Al na vijf minuten kwamen ze op voorsprong, door een treffer van de opgekomen Phil Neville. Verder hadden de Rangers het beste van het spel. De thuisclub had iets meer balbezit en schoot wat vaker op het doel, maar scoorde niet. Voorin deed de for matie van coach McLeish het met de Nederlander Mols en oud-Ajacied Arveladze. Ook Ricksen stond in de basis. In dezelfde groep (E) blijft VfB Stuttgart het goed doen. De Duitsers zijn nog volop in de ra ce, na de overwinning (2-0) in het Neckarstadion op Panathi naikos. Voor rust al scoorden Szabics en Soldo. In poule F kan nog maar weinig misgaan met Real Madrid. Het meest getalenteerde clubteam ter wereld won ook zijn derde duel. In Bernabeau werd Parti zan verslagen (1-0), door een treffer van Raul, zijn 45e in de Europa Cup I. In deze groep achterhaalde Porto de aanvan kelijke nummer twee Marseille, door uitgerekend in Frankrijk te winnen: 3-2. Chelsea doet weer goed mee in groep G. De Engelsen versloe gen Lazio op Stamford Bridge met 2-1. De Italianen, met Stam, kwamen door Simone In zaghi snel op voorsprong. Voor Chelsea, met Hasselbaink en Melchiot op de bank, scoorden Lampard en Mutu. Sparta Praag versloeg op eigen veld Be siktas met 2-1 .ANP Zes hockeyinternationals dringen er bij de bond op aan dat bondscoach Joost Bellaart opstapt. Gebeurt dat niet, dan leveren zij hun oran jeshirt in. foto Koen Suyk/ANP door Edwin Alblas DEN HAAG - Het hoofd van hockeybonds coach Joost Bellaart ligt weer op het hak blok. Zes internationals hebben de hockey- bond een ultimatum gesteld: of bondscoach Joost Bellaart vliegt eruit of zij leveren hun oranje shirt in. „De boodschap is kennelijk de eerste keer niet goed overkomen. Met Bellaart worden we geen olympisch kampioen. Wij hebben geen vertrouwen meer in Joost en willen niet met hem verder", is aanvoerder Jeroen Delmee nu stellig. Een verzoening is geen optie meer. De hockeybond en Bellaart be raden zich nog op de ontstane situatie. „We treden vrijdag naar buiten", aldus vice- voorzitter Koos Formsma. De hockeybond stuurde gisteravond na het eerste deel van hét crisisoverleg Bellaart in ieder geval nog niet de laan uit. Het is niet ondenkbaar dat Bellaart de eer aan zichzelf houdt, nu duidelijk is dat het grootste deel van de selectie hem niet meer steunt. Delmee is één van de ondertekenaars van een brief, waarin een zestal internationals (de anderen zijn Piet-Hein Geeris, Bram Lo- mans, Erik Jazet, Sander van der Weide, Guus Vogels) de hockeybond voor de keuze stelt: als Joost Bellaart niet van zijn taken als coach wordt ontheven, stappen ze op. De zes routiniers voelen zich in de rug gedekt door nog veel meer spelers, maar hebben die ploeggenoten bewust uit de wind gehouden. Delmee: „Wij hebben een niet zo'n lange carrière meer, voor de jonkies zou dit ook vervelende consequenties kunnen hebben als Joost gewoon doorgaat en wij aan de kant worden geschoven." Enkele weken terug kwam er al kritiek op het functioneren van Bellaart naar buiten. Ploegarts Piet Hein Kolkman stapte op om dat hij niet meer met de bondscoach over weg kon. En de inmiddels aan de kant geschoven fysiotherapeut Reinier van Dantzig verwoordde de onvrede in een per soonlijke brief aan Bellaart, die de hockey bond vroeg het waarheidsgehalte van de op schrift gestelde beweringen te onderzoe ken. Uit gesprekken met de spelers bleek dat er inderdaad veel onvrede was over de rol van Bellaart: te veel op de voorgrond, te weinig kennis van hockeytechnische zaken. Maar in een gesprek tussen Jeroen Delmee en Teun de Nooijer namens de spelers en de hockeybond incluis Bellaart leek de zaak te worden gesust. Een dag later bracht de hoc keybond naar buiten dat er nog genoeg draagvlak in de spelersgroep was om met Bellaart door te gaan. Er zou ook wat veran deren. Inmiddels is Mare Benninga als arts aangesteld, maar vertrok assistent-trainer Hans Streeder. De bondscoach zelf beloofde beterschap. Ook De Nooijer liet weten dat de plooien waren gladgestreken. Delmee was daarentegen verbaasd. De eisen die hij op tafel had gelegd suggereerden maar één oplossing: Bellaart moést als coach het veld ruimen. „Ik had alleen genoeg van dat ge zeik en zei tegen mezelf: ik zie in januari wel wat er is veranderd bij Oranje en als het me niet bevalt dan stap ik op." Maar Bram Lomans, die door een huwe lijksreis de affaire grotendeels had gemist, liet het er niet bij zitten. Uit een rondje langs ploeggenoten was hem gebleken dat de neu zen van de meeste spelers nog behoorlijk an ders stonden. Hij trommelde daarom weer enkele collega's op. Lomans: „De makke lijkste weg zou zijn om het allemaal maar op zijn beloop te laten. We hebben een autootje, 1100 euro per maand, prima zo. En kwalifi ceren voor de Olympische Spelen doen we toch wel. Maar we willen niet als toerist naar de Spelen. Ik wil daar iets winnen, an ders stop ik er liever mee." De vijf anderen dachten er precies zo over. Delmee: „We hebben geen vertrouwen meer in Joost. In drie jaar tijd zijn er zeven men sen uit de begeleidingsstaf verdwenen, voor een groot deel door de persoon die Joost is. Hij ontkent dingen gedaan en gezegd te hebben, terwijl je zelf beter weet. Ik kan hem niet meer vertrouwen." Bellaart zelf wilde gisteren niet reageren. GPD door Marcel van der Kraan BERLIJN - Bert van Marwijk is een voorname kandidaat om Huub Stevens op te volgen bij Hertha BSC. De Duitse en in het bijzonder de Berlijnse media stellen dat de coach van Feye- noord de ideale trainer is voor het in nood verkerende Hertha van Stevens, die nog steeds op straat kan worden gezet. Duitse kranten en nieuwssta- tions pakten gisteren groot uit met verhalen overeen mogelijke trainersruil. Volgens de Duit sers is dat in de ogen van de Raad van Toezicht bij Hertha BSC een ideale oplossing. Van Marwijk zei gisteravond dat hij daarover geen enkel con tact heeft gehad met de leiding van de Duitse Bundsligaclub. Wel bevestigde hij dat sinds 24 uur de Duitse pers jacht op hem maakt. „Ik word de hele dag ge beld door Duitse media. Ik leg net de telefoon weer neer. Ik vraag ook niet eens meer hoe ze aan mijn nummer komen, ze hebben zelfs mijn privénummer te pakken. Maar ik kan de men sen niets vertellen, want er is niks concreets", aldus de coach van Feyenoord. Sinds het veroveren van de Uefa Cup, waarbij Borussia Dort mund in de finale werd versla gen, is Van Marwijk 'hot' in Duitsland. Hij wordt be schouwd als een toptrainer, om dat hij met een ploeg zonder miljoenenaankopen een Euro pese hoofdprijs heeft binnenge haald. 'Van Marwijk is een succes- coach', schrijft de Berliner Zeit- ung. 'Bovendien voldoet hij aan het profiel van de nieuwe trai ner, die in Berlijn moet komen. Van Marwijk heeft al successen achter zijn naam staan, hij spreekt de Duitse taal en hij is een man van de wereld.' De aanhang van Hertha BSC - de club heeft minstens zo'n groot legioen als Feyenoord - wordt daarbij lekker gemaakt met foto's van de coach, die trots de enorme Uefa-bokaal boven zijn hoofd houdt. Vermakelijk vinden de Duitsers het dat Van Marwijk coach is geweest bij Fortuna Sittard. 'Daar komt unsere Huub ook vandaan', al dus de Berliner Zeitung. Huub Stevens krijgt nog twee wedstrijden de kans. Die moet hij winnen. Het lijkt op uitstel van executie. De fans van Her tha zijn nooit kapot van hem ge weest en stellen hem verant woordelijk voor de laatste plaats in de Bundesliga en de uitschakeling (vorige week) in de Uefa Cup tegen een provin cieclubje uit Polen. GPD BRUSSEL - Johan Museeuw heeft zijn contract met Quick Step verlengd tot 14 april 2004. Op die dag zal De Leeuw van Vlaanderen afscheid nemen in de GP Escaut-Scheldeprijs Vlaanderen. Dat heeft Quick Step gisteren in Brussel bekend gemaakt. „Mijn voorbereiding op het vol gende seizoen zal niet veel ver schillen van de andere jaren. Mijn eerste wedstrijd zal op Mallorca zijn, de Scheldeprijs wordt mijn laatste. Ik heb daar voor gekozen omdat ik mijn loopbaan wil beëindigen in Bel gië bij mijn fans", aldus Mu seeuw. ANP MILAAN - Aanvaller Moham med Kallon van Inter Milan is betrapt op het gebruik van nandrolon. Dat heeft het Italiaans olym pisch comité gisteren bevestigd. Kallon werd gecontroleerd op 27 september na de competitie wedstrijd tegen Udinese (0-0). Twee weken eerder werd Manu ele Biasi van AC Parma positief bevonden op het gebruik van norandrosteron. Beide spelers hebben contra-expertise aan gevraagd. ANP/DPA NEUSS - Udo Bölts wordt ploegleider bij Gerolsteiner. De 37-jarige Duitser nam dit sei zoen na de Ronde van Rijnland- Palts na veertien jaar afscheid als wielerprof. Bölts gaat wer ken met de neo-profs, de talen ten voor de toekomst. SID a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45