13 Regels brandveilige campings slechts advies voor gemeente 7 £j lotonde Zierikzee dag lang gesloten 1.99 Kleurige boswezens in Ecoscope 0.79 LaBan Dreischor breidt uit met dertien woningen Extra uitkering minima Middelburg Rekenen ]ouw winkels en woningen in Burgh-Haamstede laat op zich wachten zeeuwse almanak waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND donderdag 23 oktober 2003 Appartementen In deze prijzenslag bent u de lachende derde. Maar waar lacht u het hardst? Gemengd gehakt Onderhoudswerk Appels en peren DIT IS UW GESCHENK Gereedschap gestolen Onder invloed A Brasseriemenu de DRVK KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 zc J 'lan oude smidse op laag pitje jnwPiet Kleemans 1URGH-HAAMSTEDE -Het ,lvan Haamstede wordt voor- ipignog niet opgevuld. Project Ie Smidse - een plan voor de 0uiv van twee winkeltjes en ijf eengezinswoningen - staat ipeen laag pitje. Wanneer het ouwplan daadwerkelijk uitge- Mrd wordt, is volgens eigenaar itn de grond en ontwikkelaar 0 de plannen G. Straijer loeilijk te zeggen. „Ik heb er jen haast mee. Maar ik geef dit >kerniet op." travaille staat er eenzaam Waar vorig jaar de smidse ónd prijkt nu een gapend gat de hoek van Ring en Oost- [raat in Burgh-Haamstede. Er jteen stukje oranje zeil, wat token vensterglas en wat chtergebleven stenen. Het on- iuid staat er twee meter hoog. as zeker niet de bedoeling van raijer. Als het aan hem had ge- waren de plannen al lang jrealiseerd geweest. 1 )eoude smederij is al jaren in ijnbezit. De eerste plannen om its met de vervallen smidse te aan doen dateren uit 1993. itraijer lanceerde toen het idee mde smidse om te bouwen tot estapelde appartementen voor tnioren in combinatie met en- ele winkeltjes. Dat plan trandde op protest van omwo- enden die aantasting van hun irivacy vreesden en bang waren oorparkeerproblemen. Itraijer reageerde spoorslags iet een nieuw plan waarin de ;eplande appartementen ver- angen waren door vijf eenge- inswoningen in de tuin van de midse. In de smederij zelf zou- entwee winkeltjes worden ge- laliseerd. Ook dit plan oogstte ritiek en was zelfs aanleiding Dor een juridische strijd. Een trijd die uiteindelijk gewonnen 'erd door Straijer en de toen- alige gemeente Westerschou- en. fat overigens niet betekende De travaille staat er nog, maar de smidse is vorig jaar gesloopt. foto Marijke Folkertsma dat het stil werd rond het plan. en ik heb me in allerlei bochten eerst absoluut alle beletselen uit schuur is nog in gebruik als op- rende smederij in oude stijl her- Straijer wordt langzamerhand gewrongen om het voor elkaar de weg hebben eer ik verder ga. slagruimte. Straijer benadrukt bouwen. In de tuin van de smid een beetje moedeloos van de te krijgen en de buurtbewoners Ik heb geen haast meer." dat hij absoluut niet van plan is se heeft de Haamstedenaar de toestanden rond het bouwplan, verzinnen elke keer weer wat De oude smederij is vorig jaar zijn plannen op te geven. Hij wil bouw van vijf eengezinswonin- „Ik ben er nu tien jaar mee bezig om mij dwars te zitten. Ik wil nu gesloopt, maar een aanpalende de oorspronkelijk uit 1800 date- gengepland. t> oorFamke van Loon IERIKZEE - De rotonde bij de utree van Zierikzee - op de raising van de N59, de Lange llokweg en de Grachtweg - lordt begin november één dag rotendeels gesloten. De tijde- ijke afsluiting is nodig om het ïerkeersplein en het stuk N59 f de rotonde totaan de aeuwe verkeerslichten op- lieuw te asfalteren. lp dit moment wordt het kruis- wnt van de N59 met de Laan ran St. Hilaire opgeknapt. Met fluchtheuvels wordt de krui ing opnieuw ingerichtde over steekplaats voor de fietsers is 'erlegd, een moderne set ver- ïeerslichten wordt neergezet 'oor een betere doorstroming 'an het verkeer en het hele twispunt krij gt een nieuw weg- Advertentie ft 5*58 dek. Volgens de planning moet deze opknapbeurt, die de krui sing veiliger moet maken voor alle weggebruikers, uiterlijk dinsdag 4 november klaar zijn. Het verkeer, dat normaal ge-' sproken via dit opgebroken kruispunt van en naar Zierikzee rijdt, wordt gedurende dit werk omgeleid. Met name automobi listen, die vanaf de stad naar Goes of Rotterdam toe willen, moeten een flink stukje omrij den. Om het verkeer over een korte tijd niet weer met deze ge makken op te zadelen, wil Rijkswaterstaat direct aanslui tend op de opknapbeurt bij de Laan van St. Hilaire de rotonde bij de entree van Zierikzee en het tussenliggende deel van de N59 voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Dit onderhoudswerk begint op dinsdag 4 november om acht uur 's avonds. Vanaf dat moment is slechts een deel van de roton de te gebruiken. Al het verkeer, dat van oost naar west of an dersom op Schouwen-Duive- land wil of via de Laan van St. Hilaire Zierikzee in of uit wil, zal tijdens dit extra asfalte- ringswerk worden omgeleid via de Delingsdijk (bij Seroos- kerke) en de Heuvels weg. Woensdag 5 november om 12 uur 's nachts moeten alle weg werkzaamheden aan de noord kant van Zierikzee dan echt klaar zijn en kan het verkeer weer zijn gewone weg gaan. Ge durende de aanvullende asfal tering blijven de woningen en bedrijven tussen de rotonde en de verkeerslichten bij de Laan van St. Hilaire bereikbaar per auto. Er werd geconcentreerd gewerkt in natuuractiviteitencentrum Ecoscope. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans RENESSE - In opperste con centratie holt het blonde meisje met een schaar een kastanje uit. Haar 'buurvrouw' plakt herfst blaadjes in een lijstje en verder op worden vogelveertjes in een lucifersdoosje geprikt. Er wordt hard gewerkt in natuuractivi teitencentrum Ecoscope in Re- nesse tijdens de herfst-knutsel- middag. Beukennootjes, eikels, kastan jes en herfstbladeren. Het is maar een kleine greep uit de in grediënten die de 40 kinderen die gisteren meededen aan de knutselmiddag tot hun beschik king hadden, maar ze wisten er verrassende resultaten mee te behalen. Variërend van ingeni euze mini-bouwwerken en enge boswezens tot romantische schilderijtjes, gemaakt van herfstblad in verschillende nu ances groen en bruin. Over belangstelling had Eco- scopebeheerder W. van der Hul- le gisteren niet te klagen. „Ik heb zelfs nee moeten verkopen. Er waren ruim 60 aanmeldin gen, maar meer dan 40 kinderen kan ik hier echt niet kwijt. Dan wordt het allemaal veel te krap. Misschien moet ik de volgende keer twee middagen organise ren zodat iedereen die dat wil mee kan doen." Vrijwilligers zijn onontbeerlijk voor Van der Hulle. Gemiddeld trekken de thema-knutselmid- dagen zo 'n 2 5 ki nderen per mid dag. „Gelukkig krijg ik vol- Advertentie alle soorten kilo ken fratsen. Dat scheelt. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Inwoners van Middelburg die op 1 juli van dit jaar drie jaar of langer van een sociaal minimum moeten leven, kunnen in aanmerking komen vooreen langdurigheidstoeslag. Die bedraagt voor gehuwden/ samenwonenden 450 euro, voor alleenstaande ouders 400 euro en voor alleenstaanden 300 eu ro. In Middelburg gaat het om enkele honderden mensen. De rijksoverheid heeft samen met de sociale partners afspra ken gemaakt over een éénmali ge extra uitkering. Daarvoor heeft het kabinet twintig mil joen euro beschikbaar gesteld. De uitwerking en invulling van de zogeheten langdurigheids toeslag is aan de gemeenten overgelaten. Om in aanmerking te komen voor de Middelburgse langdurigheidstoeslag moeten mensen op de peildatum, 1 juli 2003, in Middelburg wonen en tussen de 23 en 65 jaar oud zijn. Ook moeten zij ononderbroken en gedurende drie jaar geleefd hebben van een sociaal mini mum. Gezinnen/samenwonen den mogen geen hoger eigen vermogen hebben dan 9950 eu ro. Voor alleenstaanden is dat bedrag vastgesteld op 4975 eu ro. De Middelburgers, die in aanmerking willen komen voor de langdurigheidstoeslag, moe ten op 1 juli geen arbeidsmarkt perspectief hebben. Studenten, die een studiebeurs ontvangen, komen niet in aanmerking voor de langdurigheidstoeslag. Mid delburgers die in aanmerking willen komen moeten tussen 7 november en 1 december een aanvraag indienen bij de ge meente Middelburg. Bij aankoop vanaf 50,- aan Estée Lauder producten PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Lange Geere 24 Segeersstraat 10 0118-634184 0118-613401 20% KORTING op ons gehele assortiment Aktie loopt t/m 1 november door Famke van Loon ZIERIKZEE - Het is te zijner tijd aan de gemeente, hoe zij omgaat met de Zeeuwse regels voor de brandveiligheid voor campings. Volgens het college van Schouwen-Duiveland zijn de richtlijnen, die de Regionale Brandweer Zeeland nu opstelt op dit gebied, slechts een 'hand reiking en advies' aan de ge meenten hoe de brandveiligheid op de kampeerterreinen verbe terd kan worden. De Regionale Brandweer Zee land werkt op dit moment aan één Zeeuws model voor de cam pings in de provincie op het ge bied van de brandveiligheid. Want in tegenstelling tot bij voorbeeld de horeca ontbreken voor de kampeerterreinen lan delijke richtlijnen hiervoor. En dat terwijl campings in de zo mermaanden bomvol staan met caravans en tentjes, die makke lijk in brand kunnnen vliegen. Onder meer met richtlijnen voor een minimale afstand tussen de caravans en tenten, en stroken zonder kampeermiddelen tus sen verschillende delen van camping denkt de regionale brandweer de veiligheid op de kampeerterreinen te verhogen. De WD-fractie van Schouwen- Duiveland zet vraagtekens bij deze (landelijke) voortrekkers rol voor Zeeland. De liberalen vrezen nog meer regels voor de ondernemers, die toch al te ma ken hebben met een woud aan regelgeving, ook op het gebied van de brandveiligheid. In een brief aan het college van burge meester en wethouders vraagt fractie-voorzitter A. Verseput daarom of het gemeentebestuur net als de VVD 'stringentere re gels' op dit gebied niet nodig vindt. Temeer omdat de ge meente zelf in eigen beleid al brandveiligheidsvoorschriften voor de kampeerterreinen heeft opgenomen. Het college houdt zich in zijn antwoord op de VVD-vragen echter op de vlakte over het nut en de noodzaak van de Zeeuwse richtlijnen. Al wordt het streven naar meer af stemming op het gebied van brandveiligheid voor campings 'begrijpelijk' genoemd. Wel legt het gemeentebestuur uit dat de richtlijnen straks de 'status heb ben van een handreiking en ad vies' aan de gemeente. „Het staat de gemeente Schouwen- Duiveland te zijner tijd dus vrij een eigen afweging te maken." Het college benadrukt verder dat deze Zeeuwse brandvei- ligsheidsregels nu pas in con cept klaar zijn. In hoeverre Schouwen-Duiveland straks aan de gang gaat met de aanbe velingen van de Regionale brandweer en wat het gemeen tebestuur daar daadwerkelijk van vindt, zal bepaald worden wanneer het 'definitief advies' klaar is. ZIERIKZEE - Inbrekers hebben gisterennacht toe geslagen op een bouwter rein aan de Meelstraat in Zierikzee. Het terrein is omsloten met een hoge schutting, maar de krakers hebben de toegangspoort hierin opengebroken. De dieven zijn vertrokken met ver schillende electrische- en handgereedschappen. De eigenaar is door de dief stal voor duizenden euro's gedupeerd. SEROOSKERKE (W) - Een 26- jarige Vlissinger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een proces-verbaal en een rij verbod van twee uur gekregen wegens rijden onder invloed. Hij bleek ruim 1,5 maal te veel op te hebben doende hulp. Nu vanmiddag liepeu er vier vrijwilligers rond, maar alles bij elkaar zijn er acht vaste mensen waar ik een be roep op kan doen." Dit seizoen volgen nog twee the mamiddagen en wel op 26 no vember en 17 december. Die laatste staat in het teken van kerst. De activiteiten worden gehouden in de educatieve ruimte van Ecoscope of bij goed weer buiten in de tuin. door Piet Kleemans DREISCHOR - Dreischor krijgt er tussen nu en 2013 dertien wo ningen bij. De woningen komen op een één hectare grote uitbrei dingslocatie aan de Stoofweg. De gemeente Schouwen-Duive land wil de wijk zo opzetten dat de afgeronde vorm van het dorp hersteld wordt. Dreischor is in de loop der jaren op verschillende manieren en in verschillende richtingen ge groeid. Dat ging een hele tijd goed, maar na 1945 verrezen planmatig opgezette nieuw bouwwijken met een strak rechthoekig stratenpatroon. Een patroon dat - constateert het gemeentebestuur nu - abso luut niet past bij de afgeronde vormen van het oude Dreischor met zijn bochtige straatjes. Door in het nieuwe woning bouwplan geen strakke rechte maar licht gebogen woonstra ten aan te leggen wordt de plat tegrond van Dreischor weer een stuk ronder. Het is verder de be doeling dat de nieuw te bouwen woningen zoveel mogelijk met de voorgevel naar het polder landschap toegekeerd gebouwd worden. Zo wordt in de visie van wethouder Ruimtelijke Orde ning L. Geluk-Poortvliet be werkstelligd dat het dorp zich niet afkeert van de buitenruim te maar dat polderlandschap juist 'omarmt'. De rooilijn van de woningen loopt met de gebogen lijn van de straat mee en daardoor ont staan kavels van verschillende afmeting en vorm. Qua grootte variëren de kavels van 380 tot 600 vierkante meter. In het plan is voorzien in de bouw van acht twee-onder-een-kap-woningen en vijf vrijstaande eengezins woningen. Het voorontwerpbestemmings plan Stoofweg ligt van 31 okto ber tot en met 28 november ter inzage. Woensdag 19 november wordt een inspraakavond over het voorontwerpbestemmingsplan gehouden. De exacte tijd en plaats van die inspraakavond is nog niet bekend. Advertentie vanavond 19.30-20.30 uur theatermonoloog naar het boek van Erik Vlaminck, gratis entree vanavond vanaf 17.30 uur salade met diverse kaassoorten, en tonijnsteak of penne pasta met herfstpaddestoelen (vegetarisch) en diverse ijssoorten 11,50 9,00 vegetarisch menu) zaterdag 25 oktober 15.00-16.30 uur Wi nkel in Woord Beeld &Geluid Brasserie Dat het met de Tekenvaardig heid van de jeugd bar en boos is gesteld, werd onlangs weer pijnlijk duidelijk aan de kas sa van die Goese supermarkt alwaar een klant zijn bood schappen wilde afrekenen. Zeven euro en 34 cent bleek de schade, waarna de klant de caissière een tien euro-bil jet overhandigde. Het wissel geld liet echter dusdanig lang op zich wachten dat de klant maar eens informeerde of er hulp nodig was. „Nee hoor", liet de caissière weten. „Ik heb dit bedrag alleen nog nooit eerder gehad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39