13 Sirenegeloei bij kerncentrale Doel 0.79 Bedrijventerrein De Poort Rilland mag uitbreiden Weinig interesse in snel internet LaBan Jouw zwevend terras (etst af vanwege junks LPV wil ruimte voor campers in Vlissingen Rekenen Vartijen willen dat gemeente snel locaties voor woningbouw aanwijst zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 23 oktober 2003 «braak winkel amperland Bibliotheken l In deze prijzenslag bent u de lachende derde. Maar waar lacht u het hardst? Ange Gemengd jehakt QA >.58 1i77 Appels en peren Brasseriemenu De Zilte Krukels 181868 Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Noodprocedures Standpunt DIT IS UW GESCHENK 20% KORTING op ons gehele assortiment Zorgen over nieuwbouw Kapelle Rob Paardekam [Of APELLE - De gemeente Ka- [|le moet voortvarender te trkgaan bij het aanwijzen van euwe woningbouwlocaties, it schrijven bijna alle fracties kun algemene beschouwin- Ze zijn bang dat mensen egtrekken als er niet snel vaart ordt gezet achter de ontwik- lingvan nieuwe plannen. jneentebelang vraagt zich af iar de lange termijn visie over invulling van woningbouw- taties blijft. „Als we lezen dat g nagedacht moet worden ier de ontwikkelingen na de ijk Overtieringe, schieten de ien ons in de ogen", schrijft partij. Gemeentebelang ndt dat er snel gronden ver- jrven moeten worden, vóór jjectontwikkelaars dat doen, de gemeente achter het net kt. ok de ChristenUnie vindt dat gemeente snel nieuwe wo- igbouwlocaties moet aanwij- Het aantal kavels dat in rertieringe wordt aangebo- en, voldoet volgens de partij et aan de vraag. Raadslid |van Oostende vreest dat Ka- jlenaren die al jaren op de Richtlijst staan, uitwijken naar n andere gemeente als er niet 1 meer kavels worden uitge- en. SGP constateert dat 2003 tn jaar is, waarin heel weinig uwactiviteiten zijn vertoond. 2004 moet dat anders, zo ndt de reformatorische frac- De WD-fractie hoopt dat de iMPERLAND - Onbekenden iben in de nacht van dinsdag woensdag ingebroken in een nkel aan de Veerweg in Kam- rland. namen onder meer genot- iddelen, huishoudelijke arti- ïen en fotorolletjes mee. V-.i sportvelden in Kapelle ver plaatst kunnen worden, zodat op de huidige locatie huizen ge bouwd kunnen worden. Verder vinden de liberalen de bouwmo- gelij kheden in Schore veel te be perkt. Het CDA toont zich rede lijk tevreden over het huidige beleid. De partij stelt enkel dat bij nieuwbouwplannen na drukkelijk rekening moet wor den gehouden met starters, se nioren en alleenstaanden. Verder tonen de partijen zich positief over de begroting voor 2004. Over het meerjarenper spectief zijn ze somberder. Dat laat voor de jaren 2005 tot en met 2007 tekorten zien. Ge meentebelang doet twee con crete voorstellen om te bezuini gen. De partij wil onderzoeken of de bibliotheken opgeheven kunnen worden om bijvoor beeld samen te gaan met Goes. .Of, iets minder drastisch, de bieb in Wemeldinge te laten op gaan in die van Kapelle. De bi bliobus zou een alternatief kun nen zijn. Verder wil de partij weten wat het museum de ko mende jaren gaat kosten. Het sluiten ervan is volgens Ge meentebelang het overwegen waard. De SGP stelt dat de hondenbe lasting fors mag stijgen. Er is volgens de partij nauwelijks een straat te vinden waar geen uit werpselen liggen. Verder vindt ze dat er veel ge meenschapsgeld naar sport gaat. Dat is voor de SGP de eer ste post waar naar gekeken moet worden als het om bezui nigingen gaat. Verder zijn alle partijen blij dat de ozb niet meer stijgt dat het inflatiepercenta ge. Dat de afvalstoffenheffing en de rioolheffing wel fors stij gen (respectievelijk 12 en 24 procent), accepteren ze. Burgemeester en wethouders reageren binnen twee weken op de beschouwingen van de par tijen. In de raadsvergadering van 11 november wordt de be groting definitief vastgesteld. oor Edith Ramakers LISSINGEN - Ondernemer I.Bleijenberg van restaurant [lskin ziet voorlopig af van de luw van een zwevend terras oven de glooiing van de Boule- Bankert in Vlissingen. leijenberg durft 'geen forse in- stering aan, omdat er junks ij de glooiing rondhangen, die ooroverlast zorgen'. „De klan ten zullen daardoor wegblijven, andaar dat ik het plan in de i js- last heb gestopt", zegt hij Ie ondernemer sprak eerder de uit dat hij vóór april 2004 Si hangende terras kon ope en. Het eerste contact met de imeente Vlissingen over de itbreiding dateert van ruim he jaar geleden. De gemeente eeit verklaard voorstander te ijn van het uitbreidingsplan, fit dat plan blijkt dat het terras f vorm heeft van een achterste en van een schip. Bleijenberg Advertentie wil de nautische sfeer van zijn restaurant doorvoeren in het terras. Hij zegt dat hij zich afge lopen zomer te vaak heeft ge stoord aan de verslaafden en drugsdealers, die samenschool den aan de boulevard. „Van het Huis Kamer Project voor Drugsgebruikers (HKPD) aan de Coosje Buskenstraat liepen de junks naar boven; naar de bankjes op de boulevard." „De boulevard wordt gezien als de toplocatie van Vlissingen, maar wordt op deze manier ver kwanseld", vindt hij. De onder nemer wil het debat afwachten, waarin Vlissingers, betrokke nen en raadsleden zich uitspre ken over de (nieuwe) locatie van het HKPD en de mogelijke op richting van een gebruikers ruimte voor verslaafden. Dat debat volgt binnenkort. Fracties willen snel nieuwe woningbouwlocaties nu Overtieringe in Kapelle vol begint te raken. foto Willem Mieras Advertentie vanavond 19.30-20.30 uur theatermonoloog naar het boek van Erik Vlaminck, gratis entree Jl|e soorten kilo vanavond vanaf 17.30 uur salade met diverse kaassoorten, en tonijnsteak of penne pasta met herfstpaddestoelen (vegetarisch) en diverse ijssoorten 11,50 9,00 vegetarisch menu) zaterdag 25 oktober 15.00-16.30 uur met liedjes van 1920-1960 bekijk ook onze website wwwdrnkkpriimiddelburg.nl de KERY Winkel Beeld &Geluid fratsen. Dat scheelt. door Wout Bareman DOEL - Het was gisteren nog maar nauwelijks licht toen uit de mistslierten in de polders op de linker Scheldeoever bij Doel een sliert brandweerwagens, ambulances en politieauto's opdook. Het is dat de polder bewoners vooraf waren ge waarschuwd, anders was er gegarandeerd paniek onder de bevolking uitgebroken. Want het beeld was angstaanjagend. Een zee van zwaailichten kleur de de hemel blauw en oranje en het geloei van sirenes was oor verdovend. Eén ding was duide lijk: het was helemaal mis in de kerncentrale van Doel. Het scenario van de grote jaar lijkse rampenoefening in en om de centrale was huiveringswek- kend. Net na achten deed zich een ontploffing voor in Doel 3, één van de vier kerncentrales aan de Scheldeoever. Er ont stond brand en na enige tijd werd ook een lek ontdekt in de koeling van de kernreactor. Een eerste balans: één dode en tien gewonden, waarvan verschil lende mensen radioactief waren besmet. De medische hulpdien sten ontfermden zich over de slachtoffers, terwijl de brand weer het vuur bluste. Al het per soneel in de centrale - er werken ruim zevenhonderd mensen - werd opgevangen in verschil lende verzamellokalen. Omdat onduidelijk was of de gevolgen van de ontploffing zich zouden uitbreiden tot buiten het kern centralepark, werd omstreeks negen uur ook een extern nucle air alarm gegeven. Direct daarna werden crisiscen tra ingericht in Antwerpen, Gent en Brussel. Ook de provin cie Zeeland werd geïnformeerd. Woordvoerder H. Jongepiervan het kabinet van de commissaris van de koningin: „Hoewel Zee land niet aan de oefening deel nam, zijn we wel gealarmeerd. Vervolgens hebben wij onder meer de regionale brandweer en burgemeester Verbree van Rei- merswaal, die voorzitter is van het beleidsteam van Zeeuwse en Brabantse gemeenten in een cir kel rond Doel, op de hoogte ge steld." De oefening was bedoeld om de werking van de noodprocedures te testen. Daarbij ging het niet alleen om het interne noodplan van de kerncentrale, maar ook om de rampenplannen van de overheden. Hoewel de rampenoefening jaarlijks wordt gehouden (bin nen de centrale worden ieder jaar bovendien vier kleinere oe feningen afgewerkt), werden voor het eerst sinds vijf jaar ook de medische hulpdiensten erbij betrokken. Directeur Medische Hulpverlening J. van Tichelen pleitte gisteren voor een jaar lijkse inzet van zijn hulpverle ners. De ambulancerit met de gewon den eindigde overigens bij de hoofdpoort van het kerncentra lepark. De ziekenhuizen in de omgeving vonden deelname aan de oefening te duur. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het bedrijventer rein De Poort bij Rilland mag langs Rijksweg A58 worden uit gebreid. De Raad van State in Den Haag heeft dit gisteren be slist in een zaak die was aange spannen door de vlakbij De Poort wonende landbouwer J. van Gorsel. Zijn bezwaar was niet gericht tegen de uitbreiding op zich, maar tegen de richting waarin die is gepland, direct langs Rijksweg A58, in westelijke richting waar zijn boerderij staat. Het zou volgens Van Gor sel beter zijn het bedrijventer rein naar het zuiden uit te brei den. „Je krijgt dan een mooi, vierkant terrein en niet een langgerekt bedrijventerrein, waar de wegen aan één kant doodlopen." Van Gorsel was zelfs bereid grond te ruilen om de uitbrei ding in zuidelijke richting mo gelijk te maken. De gemeente Reimerswaal hield echter vast aan haar plan, met steun van de provincie. Een boomgaard ter plekke is al aangekocht. Het ge bied heeft de bestemming 'be drijventerrein'. Bedrijven zitten bovendien graag op zichtbare plekken langs de snelweg. De Raad van State heeft zich la ten overtuigen. Met de uitbrei ding van De Poort is, aldus het hoogste rechtscollege, een gro ter belang gediend dan het be houd van een open polderland schap. De Poort is momenteel tien hectare groot en daar komt vijf hectare bij, met name voor transport- en groothandelbe- drijven. Op termijn is meer groei voorzien, omdat het bedrijven-' terrein gunstig ligt tegenover het spoor, de snelweg en het Schelde-Rijnkanaal. Van Gorsel nam zijn verlies sportief op. „Ik feliciteer de ge meente." De pijn is voor hem verzacht doordat is beloofd de uitbreiding 'netjes' in het groen aan te kleden. En een volgende uitbreiding komt wel in zuide lijke richting. Dat voorkomt dat zijn boerderij aan de Valckenis- seweg helemaal door De Poort wordt ingesloten. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) vindt dat er binnen de gemeentegrenzen een overnachtingplaats voor cam pers moet worden ingericht. De partij stelt dat een dergelijke voorziening in een historische, toeristische stad als Vlissingen niet mag ontbreken. De partij stelt dat de passanten niet welkom zijn op campings in Zeeland. De Camper Club Ne derland heeft begin dit j aar geen voet aan de grond gekregen bij de gemeente Vlissingen voor de inrichting van passantenplaat sen voor kampeerauto's. Het verzoek dat de club indien de bij het Vlissings college van burgemeester en wethouders werd afgewezen. De club schreef dat het voor campers vaak onmogelijk is om op legale wijze te overnachten. Volgens de club is er in heel Zeeland geen enkele officiële camperplaats. Wel kunnen campers een - vol gens de richtlijnen van de club - vriendelijke plaats vinden op vier officiële campings en bij drie particulieren, alle in Zeeuws-Vlaanderen en de Be vel anden. door Rob Paardekam KRUININGEN - De inwoners van Reimerswaal lopen nog niet echt warm voor ADSL-inter- net. De gemeente inventariseert samen met KPN hoeveel men sen geïnteresseerd zijn in deze snelle vorm van surfen. In de eerste week zijn 289 aanmeldin gen binnengekomen. Dat lijkt aardig, maar het moe ten er 1300 worden. Alleen bij dat aantal wil KPN de telefoon centrales in de gemeente koste loos aanpassen. Vooral de ondernemingen op de bedrijventerreinen zitten met smart op ADSL-internet te wachten. In tegenstelling tot de woongebieden biedt Zeeland- net daar namelijk geen kabelin- ternet aan. Het gevolg is dat de bedrijven enkel via de telefoon lijn op het web kunnen komen. Dat is duur en langzaam. KPN heeft de gemeente bereid gevonden om een wervingsactie voor ADSL te houden. Ook dat is internet via de telefoonlijn, maar omdat de centrales zijn opgewaardeerd, is het vele ma len sneller. Onder meer via Reimerswaal Informatie worden bewoners en bedrijven opgeroepen om zich voor ADSL in te schrijven. Als de telecom-onderneming geen 1300 aansluitingen kan realiseren, wil ze de centrales ook wel aanpassen, maar dan moet de gemeente per ontbre kende aansluiting 400 euro bij leggen. Het college heeft nog geen standpunt ingenomen over wat ze in dat geval doet. Duidelijk is echter dat de gemeente er niet heel veel geld in zal steken. De wervingsactie loopt nog tot be gin december. Advertentie Bij aankoop vanaf 50,- aan Estée Lauder producten PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Lange Geere 24 Segeersstraat 10 0118-634184 0118-613401 Aktie loopt t/m 1 november De gezamenlijke hulpdiensten, sinds geruime tijd weer eens inclusief de medische tak, oefenen op een fictieve ramp in de kerncentrale. foto Camile Schelstraete Dat het met de Tekenvaardig heid van de jeugd bar en boos is gesteld, werd onlangs weer pijnlijk duidelijk aan de kas sa van die Goese supermarkt alwaar een klant zijn bood schappen wilde afrekenen. Zeven euro en 34 cent bleek de schade, waarna de klant de caissière een tien euro-bil jet overhandigde. Het wissel geld liet echter dusdanig lang op zich wachten dat de klant maar eens informeerde of er hulp bij nodig was. „Nee hoor", liet de caissière weten. „Ik heb dit bedrag alleen nog nooit eerder gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33