PZC Het publiek is zelf de regisseur Kapel Blaauwe Hoeve in Hulst lijkt gered Konijn met venijn Jubileum te vieren...? zl3 Hulst wil er pas aan denken als er iets tegenover staat agenda bij nader inzien woensdag 22 oktober 2003 Hulst krijgt heraldisch correcte vlag Palazzoli Huis Country Vernatting Werkgroep Onderhoud M Aiie info op: www.nieuwvliet-Dad.nl Geen extra geld voor Bredabus Drankrijders voor de rechter Colours sluit twee weken de deuren Boete voor geweld in Wemeldinge PZC Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. J Geen draagvlak voor ontpoldering rinnrSheila van Doorsselaer 1XOOSTERZANDE - De ont poldering van de Hedwigepol- jer, Perkpolder en een deel van je Molenpolder in Oost- Zeeuws-Vlaanderen blijft gro tendeels een onbespreekbaar onderwerp. De gemeente Hulst wil enkel meedenken over kleinschalige 'ontpoldering, mits de overhe- HULST - De nieuwe gemeente- vlag van Hulst wordt een ont werp van Dingeman de Koning van het Axelse Flandria Design. Het Hulster college van burge meester en wethouders zal vol gende week een keus maken uit zes ontwerpen. Allen zijn, vol gens de wens van het college, heraldisch correct. Voor de Ho ge Raad van Adel is dat een ver eiste om de vlag goed te keuren. In eerste instantie was de Hul ster kunstenaar R. Ivens ge vraagd het ontwerp van de vlag voor rekening te nemen, maar zijn offerte lag hoger dan die van Flandria Design. De Ko ning vindt het een hele eer dat Hulst hem gevraagd heeft het nieuwe vaandel te ontwerpen. De Axelaar is thuis in de leer van de heraldiek en heeft voor nieuwe gemeente Terneuzen én de nieuwe gemeente Sluiszo- wel het gemeentewapen als de gemeente vlag ontworpen. Graag had hij beide gemeente- lymbolen ook voor Hulst gesty- eerd, maar Hulst behoudt het lude gemeentewapen van de lude gemeente. Zou zijn geko- ;en voor een nieuw ontwerp dan mocht de keizerskroon, een onderscheiding die slechts en- tele gemeenten in Nederland op lun wapen hebben, niet meer vorden gevoerd. Deze kroon vas een geschenk van keizer laximiliaan van Oostenrijk. )e koning: „En Hulst is daar te- echt zuinig op." IERNEUZEN - Het Palazzoli luis in Terneuzen begint dins- 28 oktober het nieuwe sei zoen met een koffieochtend voor nensen die met kanker zijn ge confronteerd. Het steunpunt is gevestigd in verpleeghuis Ter Schorre aan de Churchilllaan. Het Palazzoli Huis is er niet alleen voor (ex-) kankerpatiënten, maar ook voor hun naasten. De koffieoch tenden worden een keer per maand van tien uur tot half waalf gehouden. Verder is het Palazzoli Huis iedere maandag en woensdagmiddag van twee tot vier uur geopend redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge horende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur den daar wat tegenoverstellen; fiat voor recreatieve ontwikke lingen. Wethouder B. Pauwels: „Voor wat, hoort wat." Zo'n zestig belangstellenden kwamen gisteravond naar Zaal van Leuven in Kloosterzande voor de door de Statenfracties van de Lijst Pirn Fortuyn (LPF) en de Partij voor Zeeland (PvZ) gehouden discussieavond over ontpoldering en de daarmee nauw verbonden verdieping van de Westerschelde. Voor- en tegenstanders kwamen aan het woord, hoewel de tegenstanders duidelijk in de meerderheid wa ren. De Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO) liet bij monde van F. Kuypers duidelijk horen mordicus tegen ontpolde ring te zijn. „Wij willen geen zout water in de sloten. Als ge degen onderzoek zou worden gedaan naar nieuwe schepen, die minder diepgang nodig heb ben, dan is de verdieping van de Westerschelde, en daarmee ook ontpolderen, niet nodig. Door deze discussie zijn boeren in het bewuste gebied weer bang ge maakt. Ze zijn bang dat ze hun bedrijf gaan verliezen, daar zou de overheid eens wat meer aan dacht aan moeten besteden." Kuypers vond een medestander in S. Duvekot, secretaris van Stichting De Levende Delta. „Wij moeten onze toch al schaarse ruimte niet prijsgeven aan het water.Wethouder Pau wels wil geen woord horen over grootschalige ontpoldering. Hij is enkel te porren voor het inpol deren van een klein stukje polder en dan nog heeft hij het liever over vernatting of verzil- ting. „Maar als wij van de over heid niets in ruil terugkrijgen, dan wordt er hier nog geen mili- meter ontpolderdzo liet Pau wels in niet mis te verstane be woording blijken. Pauwels doelde op het project Kloosterzande-aan-Zee, wat hij gisteravond 'de laatste stro halm als de redding van de streek' noemde. Pauwels kreeg steun uit redelijk onverwachte hoek. Namens de onafhankelij ke organisatie Proses (Project directie ontwikkelingsschets Schelde-estuarium) zei P. Post, dat hij de 'voor wat, hoort wat' insteek van Hulst heel goed kon begrijpen. Vanuit de zaal werden heel wat kanttekeningen gezet bij de ver dieping van de Westerschelde of ontpoldering. Vooral aan het nut en het belang werd openlijk getwijfeld. KRUININGEN - Een aantal Nederlandse countrybands geeft zaterdag een benefietcon cert in Kruiningen. De op- irengst gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds. Bullit, Tre spass en Texas Renegade treden op. Ahnet Roons en W.Ox ver zorgen solo optredens. Het con cert is in Ons Dorphuis van '0 tot 01.00 uur. door Marco Hamelink TERNEUZEN - Een bejaarden verzorgster die gemaakte af spraken met bewoners niet nakomt of net zo lang op een col lega inpraat tot die haar taken morrend overneemt omdat ze ze zelf is vergeten. Is het zo slecht gesteld met de zorg in Neder land? Gelukkig niet, maar toch was dit een van de praktijkvoor beelden die gisteren in verzor gingshuis Bachten Dieke in Ter- neuzen waren te zien. Het Toetstheater gaf in het te huis een interactieve voorstel ling voor de cliënten en het per soneel. Tijdens het zogenaamde bemoeitoneel bepaalt het pu bliek wat er op het toneel ge beurt. Het Toetstheater ge bruikt deze methode om met groepen zorgverleners te onder zoeken hoe lastige zorgsituaties het beste kunnen worden aan gepakt. Het toneelgezelschap speelt een realistische werksituatie in eer ste instantie helemaal fout na. Vervolgens is het aan het pu bliek om de fouten te verbeteren en oplossingen aan te dragen. Natuurlijk levert dit in het pu bliek de nodige discussies op. En dat is juist de bedoeling, weet H. Tenwolde. Hij is de joker van de voorstel ling, de man die de verbinding legt tussen het publiek en de ac teurs. „Het publiek is eigenlijk zelf de regisseur van het stuk. Doordat ze over de verschillen de situaties met elkaar in ge sprek gaan, komen ze uiteinde lijk tot de gewenste afhandeling van een bepaalde situatie. De toneelvoorstelling is de af sluiting van het project van de Werkgroep van Bejegening van Bachten Dieke. De werkgroep werd anderhalf jaar geleden in het leven geroepen om de kwali teit van de zorg en het werk te verbeteren. „De kwaliteit van de zorg is best goed, maar zo'n voorstelling geeft net dat extra tintje", meent verzorgster W. Verstraaten. „Het afgelopen anderhalf jaar hadden we elke maand een posteractie met een leuke spreuk en we hebben ook de dag van de bejegening inge voerd. Dit allemaal om te laten zien hoe het eigenlijk moet." In navolging van Bachten Dieke start verzorgingstehuis Vrem- dieke nu met eenzelfde project. „Twee verzorgster van ons zul len hen daarbij gaan begelei den", aldus Verstraaten. Ver zorgster G. van Die jen van Vremdieke woonde gisteren al vast de voorstelling bij. Van Diejen: „Ik vond het heel realis tisch. Het zijn herkenbare situa ties, maar natuurlijk wel wat aangedikt. We weten natuurlijk allemaal hoe het moet, maar als je onder druk staat wil er nog wel eens iets fout gaan. On danks dat je als verzorgende niet alle problemen kunt oplos sen, drukken deze voorbeelden je wel met de neus op de feiten. door Frank van Cooten HULST - De toekomst van de kapel in de Blaauwe Hoeve in Hulst lijkt er zonnig uit te zien. In het voorlopige ontwerp van het nieuwe verpleeghuis is een plek gevonden voor de kapel. Als het voorlopige ontwerp door de officiële instanties is goedge keurd is de kapel van de slopers hamer gered. Het huidige ver pleeghuis wordt afgebroken. Ook de kapel zou in eerste in stantie met de grond gelijk wor den gemaakt. Dit stuitte op he vig verzet van bewoners en omwonenden van het verpleeg- en verzorgingshuis. Tevens is de kapel nog het laatste gebouwtje dat herinnert aan vroeger. Om de kapel te behouden is in Hulst een comité opgericht voor behoud of nieuwbouw. Deze club mensen hield al diverse ac ties om fondsen te werven voor dit gebouwtje. Om het comité juridische status te geven wordt een stichting opgericht. Voor zitter is G. Lernhout. De stich ting in oprichting heeft al diver se gesprekken gevoerd met Stichting Curamus en de archi tecten van het nieuwe verpleeg huis. „Het zijn zeer gpede gesprekken geweest", zegt Le rnhout. „In het voorlopige ont werp van het nieuwe verpleeg huis is de kapel geintegreerd. Dat is goed nieuws maar wel met de nodige mitsen en maren. Het voorlopige ontwerp moet immers nog worden goed ge keurd. We zijn in ieder geval heel blij met de steun. Behoud van de kapel is echt nodig voor de buurt en de omgeving." Met alleen behoud van de kapel is de stichting er nog niet. Er is immers behoorlijk wat geld no dig voor beheer en onderhoud. Lernhout spreekt over enkele tonnen „Daarnaast moeten we onszelf nog de vraag stellen of de stichting eigenaar wil wor den van de kapel of het gebouw wil pachten. En dan zitten we natuurlijk nog met de kosten voor beheer en onderhoud. Die komen niet uit de AWBZ-gel- den." Toneelgroep Clingclaer repeteert de klucht Ons konijn zit vol venijn. foto Camile Schelstraete Advertentie ifTx Dé toplocatie aan de Zeeuwse kust. r-x Diotel Voor meer informatie: /\Luwm;;ef-TW Tel. 00 31 (0) 117 37 20 20 E-mail: info@nieuwvliet-bad.nl Hotel Restaurant Bar/l.oungc Terras Bowling Kegelen Sauna Fitness Zwembad door Jeanette Vergouwen CLINGE - De acteurs en actrices van toneelver eniging Clingclaer in Clinge willen de komende dagen nog extra uurtjes repeteren om een mooi konijn uit de hoed te toveren in november. In zaal Malpertuus dirigeert de Vlaamse regisseur Eric Verschueren zijn discipelen. Een klucht moet leuk en spannend zijn. Clingclaer is er helemaal klaar voor om de klucht Ons konijn zit vol venijn van Herman Thole te spelen, (oorspronkelijk Er zit een koekkoek in ons nest). Acteur Twan Pollet vertelt hoe het stuk in elkaar zit. „Debewoners van deze woning willen de huis kamer nog een goede opknapbeurt geven omdat het komend weekend belangrijke gasten op be zoek komen. Ze hebben twee linkerhanden en re- MIDDELBURG - Vervoersbedrijf Connexxion krijgt geen extra geld voor het laten rijden van de Bredabus in de laatste vier maanden van vorig jaar. Gedeputeerde Staten hebben een bezwaarschrift van Connexxion afgewezen. Om de lijn in stand te houden, nam de provincie Zeeland vorig jaar in september de verantwoordelijkheid voor de Bredabus over van de provincie Noord-Brabant. Die sluisde de ruim 62.000 euro exploitatiebijdrage van het Rijk door naar Zee land. Dat geld is uiteindelijk voor Connexxion, die de bus dienst exploiteert. Om uit de kosten te komen, schrapte het vervoerbedrijf in de dienstregeling en werd voor het buiten lands vervoer een speciaal plaatsbewijs met een hoger tarief geïntroduceerd. Daardoor gingen GS Staten ervan uit dat Connexxion de busdienst voor het bewuste bedrag kon on derhouden. Het vervoersbedrijf diende echter bezwaar in. Connexxion wijst er op dat GS hebben beloofd een 'reëele' bijdrage te zullen geven. In de ogen van Connexxion moet dan echter meer gedacht worden aan bijna 99.000 euro voor de laatste vier maanden van vorig jaar. GS vinden dat dat bedrag op onjuiste uitgangspunten is gebaseerd. Onder maar een te lage bezettingsgraad en een te hoog uurtarief. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek veroordeelde gisteren een 4 5 -j arige inwoner van Nieuw- Namen wegens dronken rijden tot negen maanden rijontzeg ging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 1300 euro boete. Uit het ademonderzoek volgde een score van 790 microgram, drieën half keer zoveel als toegestaan. Het kostte de politie op 31 augustus dit jaar in Nieuw-Namen enige moeite om de drankrijder aan te houden. De man had in eerste instantie positief gereageerd op het stopteken van de politie, maar was vervolgens doorgereden. Uiteindelijk wist men de automobilist op een parallelweg klem te rijden. Een 26-jarige Terneuzenaar kreeg voor rijden onder invloed 600 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzeg ging opgelegd. Bij de verdachte werd op 30 augustus een blaastest afgenomen. Daaruit bleek dat hij 620 microgram, bijna drie keer de limiet alcohol per liter uitgeademde lucht blies. „Ik zat in een dipje", verklaarde hij zijn gedrag. GOES - Het Goese jongerencentrum Colours heeft de deuren voor twee weken gesloten. De medewerkers hebben gisteren hiertoe besloten. Aanleiding is de grootscheepse drugscon trole, vorige week donderdag, waarbij onder meer harddrugs (cocaïne) werden aangetroffen.De ploeg medewerkers van Colours is naar eigen zeggen 'erg geschrokken' van de gebeurtenissen. Door het jongerencentrum twee weken te sluiten, willen zij een 'signaal afgeven', zo staat in een verkla ring die ook op de deur hangt. „We willen geen harddope in Colours. Sorry, maar een enkeling kan het verzieken voor ie dereen." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren drie mannen wegens openlijk geweld veroordeeld tot boe tes van vierhonderd en driehonderd euro. Zij werkten in We meldinge tijdelijk in de landbouw toen ze het op 14 augustus dit jaar aan de stok kregen met een collega. Een 22-jarige man, die het grootste aandeel in de vechtpartij had moet vier honderd euro boete betalen. De mededaders van 28 en 19 jaar allebei driehonderd euro. gft. -«B». I n In zorcentrum Bachten Dieke in Terneuzen werden situaties en problemen die het personeel in de praktijk tegenkomt, nagespeeld om tot oplossingen te komen. foto Camile Schelstraete STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bridge en koersbal; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Tref punt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeck- huys, 20.00 uur: Kaarten; BRESKENS - Zwembad de Eenhoorn, 18.30 20.00 uur: Zwemvierdaagse; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym nastiek' HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bridge drive; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljar ten; 14.15 uur: Zangkoor; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Zwembad Reynaertland, 16.00-17.30 uur: Zwemvierdaagse; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor ouderen; 13.30 uur: Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00 - 17.00 uur: Soos voor tieners van af 12 jaar;Gebouw maatschappelijke dienst, 10.00 11.30 uur: Lotgenoten con tact borstkankerpatienten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor gevorder den; Café de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9.30-10.00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dans club de Regenboog; 10.00-11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volksdansen voor kinderen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: n train en scenery modelbouw; De Rose- laer, 10.00 uur: Speksteen; 13.45 uur: Hutselfrutsel bijeenkomst; 18.30 uur: Yo ga; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; 13.30 uur: Korenmid dag voor senioren; ST.JAlMSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gym; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Schieting; 13.30 uur: Koersbal; 13.30 en 15.00 uur: Kinderate lier; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten;VO GELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30qur: Meer bewegen voor ouderen gymnas tiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ou deren volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Het tijdelijke onderkomen van de Ter neuzense koffieshop annex café Check point staat aan de Westkolkstraat voor het Scheldetheater, de plek die in de volksmond al is omgedoopt tot Theater plein. In het verhaal over het gebruik van artikel 19 om sneller een nieuwe koffie shop te kunnen laten bouwen, werd de plaats abusievelijk aangeduid als Stad huisplein. Advertentie kenen op de steun en hulp van de buurman. En dan komt de vrouw vertellen dat haar vader de klus wel wil klaren. Als die arriveert, blijkt dat zijn interesse in vissen en spelletjes doen veel die per gaat dan in het behangen van een kamer. Hij brengt bovendien allerlei enge beesten mee en een vriendin, die een beetje raar doet. Genoeg ingre diënten om een klucht vol onverwachte situaties en gekke voorvallen op de planken te zetten." Dit en vele anderen zenuwkrakende gebeurtenis sen spelen zich af in een sneltreinvaart in huize Harkema. De familie wordt wel bijgestaan en ge steund door slimme en handige buren.Het konijn zit niet alleen vol venijn, maar ook vol streken. De klucht wordt opgevoerd op zaterdag 1 novem ber in Malpertuus in Clinge, zaterdag 15 novem ber in Den Dullaert in Hulst en zaterdag 22 no vember in De Halle in Axel. Aanvang 20 uur. Hierbij uw joker voor de zegel spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met vandaag, 22 oktober, trof u dagelijks een letterzegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Dan kunt u deze joker op de lege plek inzetten. De zegel spaarkaarten voor deze actie zijn geplaatst op 27 september en 11 oktober. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45