PZC PZC Plan voor Thoolse voedselbank Ff Motorclub De Uitlaat moet koffers pakken toeristenbelasting fors omhoog, extra budget dorpsvernieuwing gesneuveld b 13 agenda PZC woensdag 22 oktober 2003 Boete voor geweld in Wemeldinge Werkstraf voor stelen en slaan Veere stopt met Foyer de Jeunesse Oplichter moet cel in Pinautomaat opengebroken Wandelexcursie bloemdijken Jeugddienst Bath Wijzigingen Country Zeeuwse avond Rotterdam Sponsoring ümü Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. Kerkconcert Arnemuiden Turninstuif Begroting Reimerswaal bijna rond MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren drie mannen wegens openlijk geweld veroordeeld tot boe tes van vierhonderd en driehonderd euro. Zij werkten in We meldinge tijdelijk in de landbouw toen ze het op 14 augustus dit jaar aan de stok kregen met een collega. Een 22-jarige Pool had het grootste aandeel in de vechtpartijHij kreeg vierhon derd euro boete opgelegd. De mededaders van 28 en 19 jaar, afkomstig uit Portugal, moeten allebei driehonderd euro boe te betalen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een twintigjarige inwoner van Goes voor een mishandeling en winkeldiefstallen tachtig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De man had op 14 augustus dit jaar op de Grote Markt in Goes een leeftijdsgenoot een klap tegen zijn achterhoofd gegeven. Hij had wraak genomen, omdat hij zich eerder die dag door het slachtoffer onheus bejegend voelde. Ook moest de Goese- naar zich verantwoorden voor twee winkeldiefstallen op 27 mei in Middelburg. Zo had hij bij Coolcat twee shirts weggenomen, die hij onder zijn kleren had aangetrokken. Op dezelfde manier had hij bij Aktie Sport een trainingsbroek onder zijn spijkerbroek aan getrokken, maar werd op heterdaad betrapt. Beide keren wist hij op slinkse wijze de veiligheidslabels van de kleding te ha len. Gisteren betuigde hij zijn spijt. DOMBURG - De gemeente Veere stopt haar bijdrage aan het project Foyer de Jeunesse in Vlissingen. Jongeren die mee doen aan dit project leren door begeleiding zelfstandig te wo nen. In de 2,5 jaar dat dit woonproject loopt, heeft er één per soon uit de gemeente Veere meegedaan. Bij de start van Foyer de Jeunesse heeft de gemeente Veere afgesproken dat het aan tal Veerse deelnemers bepaalt of Veere blijft meebetalen aan het project. Volgens de stichting Agogische Zorgcentrum Zeeland, waai de Foyer onder valt, deden er tussen mei 2001 en maart 2003, 56 jongeren mee aan het project. Daarvan kwam er één uit Veere. Een andere inwoner van de Walcherse plattelandsge meente staat nog op de wachtlijst. Het project wordt verder gefinancierd door de gemeenten Middelburg en Vlissingen en de provincie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 25-jarige man uit Vlissingen wegens oplichting conform de eis tien weken gevangenisstraf opge legd. De Vlissinger had op 28 augustus vorig jaar in Vlissingen bij de Rabobank Walcheren 19.200 euro weten los te krijgen door een vervalste salarisspecificatie en een valse arbeidsovereen komst te overleggen voor het verkrijgen van een doorlopend krediet. ZIERIKZEE - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag tussen 00.30 uur en 03.30 uur een pinapparaat aan de Grevelingenstraat in Zierikzee opengebroken. Uit de auto maat werd niets weggenomen. De automaat raakte bescha digd. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. rinnr Rob Paardekam KRUININGEN - Het tekort op je begroting van Reimerswaal lijkt grotendeels weggewerkt. Het college heeft de voorstellen 'dieeerder deze maand door de raad zijn gedaan, laten doorbe rekenen. Het concludeert dat nu alleen voor het jaar 2006 een te kort van 44.000 euro blijft staan. Het opstellen van de begroting is een ingewikkeld proces. Na dat gebleken was dat er in de j a- ren 2004 tot en met 2007 een Jink tekort was, deed het colle ge zo'n zeventig bezuinigings voorstellen. Daaruit mocht de raad onlangs kiezen. Het college heeft op basis van die keuzes nu een bijna sluitend plaatje opge steld. Volgende week moet de raad dat definitief goedkeuren. HEINKENSZAND - Natuur monumenten en de Stichting Zeeuwse Schaapskunde hou den zaterdag een wandelexcur sie over de bloemdijken van Zuid-Beveland. Tijdens de wandeltocht wordt vooral aandacht besteed aan paddestoelen en korstmossen. Een deskundige vertelt tijdens de wandeling over deze levens vormen. De excursie begint om half twee bij het informatiecen trum van de Zeeuwse Schaaps kudde aan de Nieuwkamerse- weg tussen Heinkenszand en Misse. MOLEN - De christengemeen te Tholen houdt zondagmiddag ien jeugddienst. De middag be- pnt met een praisedienst en er vordt muziek gemaakt door en 'oor jongeren. De preek doet M. iaasenbeek. Iedereen van 15 ot'30 jaar kan vanaf 16.00 uur erecht in de kerk aan de Simon indhoutstraat in Tholen. REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam toen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur In het collegevoorstel zijn alle bezuinigingen die op een meer derheid van de raad kunnen re kenen, doorgevoerd. Dat bete kent dat onder meer het extra budget voor dorpsvernieuwing, de cultuurmenu's op scholen en het lage wintertarief voor reis documenten worden geschrapt. Verder wordt veel geld wordt bespaard door het verbeteren van de klimaatbeheersing van het gemeentehuis uit te stellen VLISSINGEN - Nog voor het eind van het jaar moet motor club De Uitlaat zijn huidige terrein in Vlissingen-Oost ver laten. De clubleden zijn over vallen door het plotselinge be sluit. De Uitlaat vermoedt een listige deal van Zeeland Sea ports. Maar volgens dit haven schap gaat het alleen om ge luidsoverlast. Sinds 1978rijdenzeeral oerend hard: de leden van motorclub De Uitlaat, naast de entree van het Sloegebied bij de Engeland- weg. Eerst aan gene zijde van de dijk, totdat ze ruim een jaar ge leden verhuisden naar hun hui dige locatie, pal langs de Sloe- weg. Maar aan dat gejakker komt waarschijnlijk een eind. Het havenschap heeft de motor club een brief gestuurd dat de gebruiksovereenkomst wordt beëindigd. De vereniging wordt verzocht nog voor het eind van het jaar te vertrekken. Volgens voorzitter N. van der Lee van de motorclub betekent het besluit dat de leden de ko mende jaren nergens kunnen crossen. Voorlopig is er geen al ternatief voor het terrein. Hij vreest dan ook dat motorcros sers meer 'wild' gaan crossen, dat wil zeggen: op plekken waar het niet is toegestaan. Al langer wordt er nagedacht over een motorcrossterrein aan de Grensweg in de buurt van Bath, pal tegen de Belgische grens. Voordeel is dat er in de di recte buurt weinig bewoners zijn. Bovendien hebben geluids contouren alleen betrekking op Nederland, zodat pal aan de grens een aantrekkelijke locatie is. In de directe omgeving van de locatie bevindt zich echter een aantal waardevolle natuurge bieden. „En er zijn vast weer natuurlief hebber die daar bijzondere vo gels ontdekken. Wat dat betreft zal het nog wel een x aantal ja ren duren voordat we daar ons terrein hebben", denkt Van der Lee. De voorzitter schat dat de motors er niet eerder dan 2007 kunnen rijden. KAPELLE - Het Sportcentrum Groene Woud in Kapelle houdt vandaag een turninstuif van 13.00 tot 17.00 uur. Vrijdag zijn er in het sportcentrum van 133 0 tot 16.00 uur zaalrecordspelen voor basisschoolgroepen. en het verhogen van allerlei le ges. De toeristenbelasting wordt zelfs verdubbeld. Het eindresultaat laat voor vol gend jaar een overschot van 228.000 euro zien. Dat wordt in de algemene reserve gestopt, waar het in 2005 alweer groten deels wordt uitgehaald, omdat er dan een tekort van 191.000 euro is. Voor 2006 blijft een te kort van 81.000 euro staan. 37.000 Daarvan wordt uit het Volgens Van der Lee betekent dit ook meteen het eind van de club. De vereniging heeft im mers de komende jaren niets te bieden. „Ik kan moeilijk vijftig euro contributie per jaar vragen en dan zeggen: 'Nou, dankjewel en tot ziens'." De voorzitter zet ook zij n vraag tekens bij het plotselinge be sluit. De club is volgens Van der Lee op zijn huidige locatie nie mand tot last. Hij ziet dan ook niet in waarom De Uitlaat niet eenvoudigweg tot 2007 op de resterende deel van de algemene reserve gehaald, zodat een te kort van 44.000 euro blijft staan. In 2007 is echter een over schot van 120.000 euro voor zien. De kans is overigens aanwezig dat het definitieve resultaat er nog iets anders uit komt te zien. Leefbaar Reimerswaal heeft al aangekondigd met amende- huidige locatie mag blijven, tot dat het nieuwe terrein gereed is. Van der Lee vermoedt dat zijn club een streek is geleverd. „Met een notoire klager uit de buurt is een deal gemaakt. Hij maakt al jaren bezwaar tegen ons én maakte onlangs als enige be zwaar tegen uitbreiding van Cobelfret", vertelt Van der Lee. „Dat bezwaar trekt hij nu op verzoek van Seaports in, met als tegenprestatie dat het haven schap de gebruiksvergunning intrekt." De motorclub heeft in- menten te komen tijdens de raadsvergadering en waar schijnlijk zullen ook andere partijen nog wijzigingsvoor stellen doen. Het plan om de toeristenbelas ting te verdubbelen stuit op ver zet van de nieuwe eigenaren van camping Zon Zee in Yerseke. Zij hebben de gemeenteraad een brief gestuurd waarin ze vragen deze maatregel niet door te voe ren. Volgens de bezwaarmakers middels een advocaat ingescha keld. Volgens Van der Lee is het namelijk niet mogelijk om zo snel de gebruiksovereenkomst te beëindigen. Volgens havengedeputeerde G. de Kok is De Uitlaat 'vanaf dag één' duidelijk gemaakt dat het Sloegebied een tijdelijke lo catie is. „Elk jaar krijgen ze een brief met de strekking dat het om een tijdelijke situatie gaat. Het is al langer duidelijk dat De Uitlaat op termijn moet verhui zen. Ik heb kort geleden nog een betalen de campinggasten al ja ren hetzelfde bedrag aan toeris tenbelasting. Als die nu opeens verdubbeld wordt, zou het lij ken alsof de nieuwe eigenaren een flinke prijsverhoging door voeren en snel binnen willen zijn. De begroting wordt definitief vastgesteld in de raadsvergade ring van dinsdag 28 oktober. Deze begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. foto Lex de Meester gesprek gehad om dat te beves tigen." Volgens De Kok is heeft geluidsoverlast Seaports doen besluiten de gebruiksvergun ning te beëindigen. „Er is maar een beperkte geluidsruimte, en die moet in de eerste plaats wor den gesoupeerd door economi sche activiteiten." Aan een voorspelling wanneer er bij Bath kan worden gereden, durft De Kok zich niet te wagenIn ie der geval is wat hem betreft voor het Sloegebied: nooit meer oe rend hard. STREEKACTIVITEITEN GOES - Sportpunt Zeeland, 9.30 uur: Wandeltocht van 5 kilometer; Ambachts centrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambach ten; Nieuw wijkgebouw De Spinne, ach ter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljart club De Pit competitie; 14.00 uur: Activi teiten voor WAO'ers; Hotel Terminus, 14.00 uur: Bijeenkomst Cerebraal voor partners van mensen met niet-aangëbo- ren hersenletsel; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen 4-8 jaar; i HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; 20.00 uur: Bingo voor da rn es; HEINKENSZAND - De Stenge, 9.30-10.30 uur: Instuif ouder-en peutergymnastiek; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, da messociëteit, sjoelen; 14.00 uur: Oude- renkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); 19.30 uur: Bridgeclub; KRABBENDIJKE - Gereformeerde kerk, 19.45 uur: Concert muziekvereniging Concordia samen met de cantorij van de Gereformeerde kerk; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Skeelerbaan, 19.00-21.00 uur: Skeeleren; Gerefor meerde kerk, 19.45 uur: Concert van mu ziekvereniging Concordia samen met de cantorij van de gereformeerde kerk; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 9.30 uur: Digitaallokaal, Computer ochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur Volksdansen; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Ouderenkoor Vredelust; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymzaal, 20.00-21.00 uur: Gymnastiekvereniging VZOS. KRUININGEN - Een aantal Nederlandse countrybands geeft aanstaande zaterdag een benefietconcert in Kruiningen. De opbrengst gaat naar het Ko ningin Wilhelmina Fonds. Het regiohoofd van het KWF zal aanwezig zijn om het geld in ontvangst te nemen. Bullit, Tre spass en Texas Renegade treden op. Annet Roons en W.Ox ver zorgen solo-optredens. Het con cert vindt plaats in Ons Dorp huis en duurt van 18.00 tot 01.00. HEINKENSZAND - Winke liersvereniging Winbela houdt zaterdag een Zeeuwse avond. Toon Martens vertelt en Ons Boeregoed geeft optredens. Ook wordt het kruidenbitter 'Klap van de Meule' gepresenteerd en is er een verloting ten bate van de restauratie van de molen. De avond begint om 20.00 uur in de Stenge in Heinkenszand. door Carla van de Merbel SINT PHILIPSLAND - Su permarkten die etenswaren aan of net over de uiterste houdbaarheidsdatum weg gooien: R. Berm uit Sint Phi- lipsland ergert zich er mate loos aan. „En dan gooien ze het ook nog in van die speciale containers, met een slot erop, zodat niemand erbij kan." Berm vindt dat het eten beter terecht moet komen en loopt rond met plannen voor een voedselbank voor de minima in de gemeente Tholen. „Ik hoor zelf ook bij de minima in Tholen", zegt Berm. Hij is werkloos, heeft een uitkering en brengt in zijn eentje zijn schoolgaande zoon groot. Per maand hebben vader en zoon 720 euro te besteden; 630 euro uitkering en 90 euro tegemoet koming in de studiekosten. „Eerst kreeg ik ook nog 230 euro één-ouder-toeslag, maar mijn zoon is net achttien ge worden en dan stopt dat. Die toeslag loopt via de gemeente. Veel gemeenten geven com pensatie als het stopt en ik heb Tholen daar twee maanden ge leden om gevraagd maar nog niets gehoord. In de hele ge meente zijn ongeveer driehon derd uitkeringsgerechtigden. Hoeveel zouden er in zo'n situ atie zitten als ik? Die compen satie zou toch moeten kun nen." Berm zit in de Cliëntenraad en komt daarmee op voor de be langen van minima. Hij kwam op het idee voor een voedsel bank door positieve kranten berichten over zo'n voorzie ning in Rotterdam. Daar is vorig jaar begonnen met een R. Berm uit Sint Philipsland wil een voedselbank opzetten voor Thoolse minima. Op de achtergrond zijn zoon. foto Dirk-Jan Gjeltema voedselbank, de eerste in Ne derland. Sinds afgelopen zo mer verzorgen Marinus en Gonny Weulink eenzelfde voorziening in Goes en om streken. Berm onderzoekt nu of en hoe het plan voor een voedselbank in Tholen gerea liseerd kan worden en wie er aan mee kunnen werken. Hij heeft al contact opgenomen met de voedselbank in Rotter dam, om te horen hoe die is op gezet. Begin volgende maand heeft Berm met de Cliëntenraad een gesprek met de gemeente Tho len om te kijken wat die kan bijdragen. „Er is een ruimte nodig om spullen op te slaan. Waar schijnlijk een ruimte die ge koeld kan worden. Anders krijg je problemen met de wa renwet. En eventueel een oud bestelwagentje, misschien heeft de gemeente zoiets over." Berm heeft ook al geïnfor meerd bij een supermarkt. „Maar die dacht toch nog meer aan de eigen portemonnee. Die wil producten die aan de uiter ste houdbaarheidsdatum zijn voor de halve prijs of voor een derde van de prijs verkopen aan de voedselbank. Maar ja, daar hebben we niks aan." Berm wil naast supermarkten ook groothandels en bijvoor beeld een aardappelhandel bij het plan betrekken. Verder hoopt hij op extra inkomsten door sponsoring vanuit het be drijfsleven. Hij denkt voor de voedselbank rond de vijf vrij willigers nodig te hebben. „Het eten moet opgehaald worden, het moet worden in gepakt, rondgedeeld, er zal ook wel kantoorwerk zijn. Dat kun j e niet alleen Wanneer de voedselbank kan beginnen, hangt af van het ge sprek met de gemeente Tholen, maar als het aan Berm ligt, hoeft het allemaal niet lang meer te duren. „Hopelijk draait-ie voor het eind van de cember. Dan kunnen mensen nog een beetje die maand door zien te komen." Advertentie Hierbij uw joker voor de zegel spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met vandaag, 22 oktober, trof u dagelijks een letterzegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Dan kunt u deze joker op de lege plek inzetten. De zegel spaarkaarten voor deze actie zijn geplaatst op 27 september en 11 oktober. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl ARNEMUIDEN - In de Nederlands hervormde kerk van Arnemuiden wordt zaterdag 8 novem ber een concert gegeven. Martin Mans bespeelt het orgel, Anke Anderson speelt op de harp en Noortje van Middelkoop speelt op diverse panflui ten. Het concert begint om 20 uur. De drie musici spelen in dividueel, maar ook in di verse combinaties. Het repertoire bestaat uit klassieke werken en gees- I telijke liederen, maar ook uit kinderliedjes. Kaarten zijn te koop bij schoenmo de Wally in Arnemuiden. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de stich ting Jemima, een christe lijk tehuis voor gehandi capte Arabische kinderen in Beit Jala, vlakbij Beth lehem. De gedwongen verhuizing betekent volgens voorzitter Van der Lee ook direct het einde van de club. door Ron Magnée

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33