11 Fonds moet Goes groener maken Colours sluit twee weken de deuren Nieuw: ISDN 100 uur Minister Peijs stelt besluit Sloespoorlijn uit Kinderen testen nieuwe hindernisbaan INDOOR Verzekering Ondernemers stemmen in met betalen van baatbelasting hristenUnie ioos over fsluiting an Zanddijk zm zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN woensdag 22 oktober 2003 Op de schop Boete voor uitvoer hasj Boos Geen rijbewijs 100 uur internet per maand Zonder telefoontikken Altijd telefonisch bereikbaar Tervaten Chateau Montbrun 2001 Corbières Mandarijnen Dat is gewoon Edah Ipzc J HnorHarmen van der Werf PEN HAAG - Tegen het ont- werp-tracébesluit voor de nieuwe goederenspoorlijn naar het Sloegebied zijn zoveel bezwaren binnengekomen, dat minister Peijs van Verkeer en Waterstaat heeft besloten nog geen definitief tracébesluit te nemen. De bezwaren komen vooral uit de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal. Ze richten zich tegen de toename van het goe derenverkeer per spoor, met name als de Westerschelde Container Terminal (WCT) in Vlissingen-Oost alsnog wordt aangelegd. Het negatieve oor deel over de WCT dat door de Raad van State is gegeven, heeft volgens Peijs geen in vloed op de procedure voor de goederenlijn. Het spoor dat is gepland vanaf Vlissingen-Oost langs de Quarlespolder over Rijksweg A58 naar de Zeeuwse hoofdspoorlijn, is ook nodig zonder WCT. Het goederenver voer per spoor van en naar het Sloegebied zal sowieso toene men. De bestaande Sloespoor lijn is niet geëlektrificeerd en loopt vlak langs Heinkens- zand, wat slecht is voor de vei ligheid. De uitspraak van de Raad van State over de WCT heeft moge lijk wel gevolgen voor maatre gelen die in Goes, Kapelle en Reimerswaal moeten worden genomen tegen geluidsover last, denkt minister Peijs. In een gisteren aan de Tweede Ka mer gestuurde brief gaat zij daar verder niet op in. On danks dat het definitieve tra cébesluit moest worden uitge steld, verwacht Peijs niet dat de ingebruikname van de Sloe- lijn vertraging zal oplopen. De aanleg zou dit jaar beginnen en in 2008 afgerond zijn. tor Rolf Bosboom Goes heeft centrumplan rond GOES - De weg is vrij voor de jtvoering van het Masterplan Binnenstad, de grootscheepse «mieuwing van het Goese cen- bum. Het gemeentebestuur stemde gisteren in met de bouw nn een parkeergarage aan het lleekveld. Ook is met de onder nemers een akkoord bereikt ner hun financiële bijdrage aan de plannen. (an het Masterplan wordt in- niddels enkele jaren gewerkt. Sen van de zaken waar de afge- open tijd veel energie in is ge- token, is het aandeel van de «trokken ondernemers. Al ge- uime tijd is duidelijk dat de ;emeente baatbelasting gaat leffen. Om juridische bezwaar- irocedures zo veel mogelijk te oorkomen, was echter vanaf iet begin het streven om in goed l met de Ondernemers Irganisatie Goes (OOG) en de lorecavereniging afspraken te i over hun bijdrage, irlig nu een convenant op taf el raar alle partijen zich in kun nen vinden. De uitvoering van [eplannen vergt in totaal ruim mntig miljoen euro. De totale ijdrage van de belanghebben- en in het centrum is vastge- teldop 4,75 miljoen euro. [et bedrag dat een individuele ndernemer betaalt, is afhan- rlijk van de grootte en ligging het winkelpand. Het gebied lar.baatbelasting wordt gehe- telt volgens Linssen een lerbeperkt' aantal bewoners. ERSEKE - De fractie van de hristenUnie (CU) in Reimers- raal vindt het ongehoord dat de landelijk bij Yerseke is afgeslo- tn zonder dat bewoners daar- ver zijn geïnformeerd. Door liddel van schriftelijke vragen, nopt de partij opheldering van iet college te krijgen. )eprovincie begon vorige week aetherstelwerkzaamheden aan Ie Zanddijk en de Molendijk, ie samen de route van rijksweg '58 naar Yerseke vormen. De lechte plekken in het asfalt lorden gerepareerd door de be- taande verharding te frezen en [voorzien van een nieuwe as- Zij betalen ook baatbelasting, maar aanzienlijk minder dan de ondernemers. Het Goese college van burge meester en wethouders ging gis teren ook akkoord met het sluiten van een samenwerkings overeenkomst met projectont wikkelaar Loostad uit Apel doorn. Die is eigenaar van het vroegere arbeidsbureau aan het Kolveniershof. Op die plaats komt de parkeergarage, met plaats voor ruim 500 auto's, in combinatie met winkeltjes en appartementen. Het is de be doeling dat uiteindelijk het hele Bleekveld opnieuw wordt inge richt. In het collegeprogramma heeft het gemeentebestuur vorig jaar april al geld opzij gezet voor de uitvoering van het Masterplan. Het gaat om een bedrag van 625.000 euro op jaarbasis. Zoals het er nu naar uitziet kan het totale plan, samen met de bijdrage van de ondernemers, binnen dat budget worden uit gevoerd. Ook de herinrichting van de Vlasmarkt, die aanvan kelijk op de lange baan was ge schoven, is weer in het plan op genomen. Het totale pakket wordt dins dag 4 november voorgelegd aan de gemeenteraad. Vervolgens worden voor belangstellenden 5 en 6 november inloopbijeen komsten in theater De Mythe gehouden over de stand van za ken. Als de raad met het plan in stemt, kunnen de diverse onder delen verder worden uitge werkt. Dat gebeurt in nauw overleg met de ondernemers. Wethouder C. Linssen verwacht dat begin volgend jaar de herin richting van de winkelstraten in gang kan worden gezet, een ope ratie die enkele jaren in beslag neemt. De bouw van de parkeer garage wordt in 2005 verwacht. B en W hebben verder besloten de Stichting Goes Promotie een jaarlijks budget van 50.000 euro te geven. „Met de uitvoering van het Masterplan doe je de stad nogal wat aan", verklaart Lins sen. „Het centrum gaat hele maal op de schop. Toch willen we proberen ook in die periode de klanten in Goes te houden. Met die 50.000 euro moet Goes nu al goed in de markt worden gezet als evenementen- en win kelstad." Kinderen staan in de rij om het nieuwe speeltoestel uit te proberen. olgens de CU kwamen de 'frkzaamheden totaal onver- lacht voor de inwoners van 'erseke. De partij verwijt de tovincie dat ze zowel de ge- ïeente als de bevolking niet sdt geïnformeerd over de af- iuiting van de zeer belangrijke erkeersader. hctievoorzitter A. Jumelet thrijft verder dat de omlei- ógsroute langs de Kanaalweg ede Postweg voor veel verwar- iflg zorgt. Veel mensen zouden 'ovendien sluiproutes nemen. CU stelt dat ze het college Reimerswaal niets verwijt, •aar wil wel weten of burge meester en wethouders het met kritiek eens zijn. door llona Vette KAPELLE - In het zwembad van Sportcentrum het Groene Woud in Kapelle kwamen gis termiddag veel kinderen de nieuwe hindernisbaan probe ren. De jonge zwemmers ston den in de rij om de drijvende hindernisbaan over te lopen zonder nat te worden. De baan bestaat uit twee hobbels waar de kinderen overheen moeten klauteren. De attractie is be taald door de gemeente en werd gisteren, tijdens de sportherfst- week, door de kinderen in ge bruik genomen. MIDDELBURG - Een twintig jarige inwoner van Roubaix is gisteren door de Middelburgse politierechter voor de uitvoer van has j veroordeeld tot 3 6 0 eu- ro boete. Hij had twee keer ge probeerd de wiet over de grens te brengen, die hij had gekocht in een Terneuzense koffieshop. Net als in voorgaande jaren or ganiseert het sportcentrum in Kapelle in de herfstvakantie al lerlei activiteiten, maar de na druk ligt dit jaar vooral op het zwembad. Vandaar ook dat juist deze week de nieuwe attractie komt. Organisator J. van Lan- gevelde: „De kinderen komen toch vooral voor het zwembad, daarom leggen we daar ook de nadruk op met spelletjes. De nieuwe attractie slaat gelukkig ook goed aan, de kinderen staan er echt voor in de rij." Vandaag is het zwembad ook open maar er is ook een een turninstuif in de sportzaal van 13.00 tot 17.00 uur. Morgen zijn er diverse activiteiten in het Ka- pelse zwembad. Kinderen mo gen vanaf een trampoline in het water springen en kunnen esta fette zwemmen. Omdat dat nog- foto Dirk-Jan Gjeltema al wat ruimte kost, ligt de hin dernisbaan er morgen niet. Wel mogen liefhebbers morgen in hun pyjama zwemmen. Het zwembad is de hele week ge opend van 13.00 tot 15.30 uur. Vrijdag ligt de hindernisbaan er waarschijnlijk weer. Advertentie ^bieding geldig van 12 "m 25 oktober 2003 PRIMO MIDDELBURG Markt 45 (v/h Bristol) Donderdag koopavond door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes maakt werk van het behoud van het kostbare groen. Beeldbepa lende bomen krijgen een be schermde status. Er komen ook fondsen om waardevolle bomen van particulieren goed te onder houden (Bomenfonds) en om het stadsgroen in stand te houden en uit te breiden (Groenfonds). Dat staat in het Groenstruc tuurplan van Goes, dat binnen kort aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Het plan geeft een visie op het openbaar groen voor de komende tien j aar. De gemeente heeft 265 hectare groen, bijna 20.000 bomen en ruim 32 kilometer hagen onder haar hoede. Het is de bedoeling de visie de komende jaren uit te werken in twintig projecten. Het plan laat zien dat het met het Goese groen niet bepaald goed gaat. Te veel bomen heb ben het moeilijk, bijvoorbeeld doordat er ondergronds te wei nig groeiruimte is. Het streven om in het centrum zo veel moge lijk doorgaande laanbeplanting aan te brengen, wordt gefrus treerd door bouwplannen, her inrichting van wegen, verkoop van gronden en de aanleg van kabels en leidingen. Verder wor den nieuwe wijken wel voorzien van groen, maar niet altijd grootschalig in de vorm van stadsparken. Met het Groen structuurplan moet het groen in de gemeente worden versterkt. Er komt een inventarisatie van beeldbepalende bomen die, in dien mogelijk, ook planologisch worden beschermd. Voor deze bomen wordt geen kapvergun- ning verleend. De gemeente Goes heeft 265 hectare groen, bijna 20.000 bomen en ruim 32 kilometer hagen onder haar hoede. foto Dirk-Jan Gjeltema Er wordt een Bomenfonds in het leven geroepen om waardevolle bomen die in het verleden toch zijn gekapt te compenseren met herplant. Daarnaast kunnen particulieren een bijdrage krij gen voor het onderhoud van waardevolle bomen op hun ter rein. Het fonds krijgt een start kapitaal van 50.000 euro; jaar lijks wordt er 5000 euro gestort. Met het Groenfonds worden aantastingen van de 'hoofd groenstructuur' hersteld. Ook wordt er grootschalig groen bij nieuwe woonwijken en bedrij venterreinen uit betaald. Het fonds krijgt een startkapitaal van 35.000 euro. Het wordt ver der gevoed door bijvoorbeeld een vast percentage van de ver koop van bouwgrond erin te door Rolf Bosboom GOES - Het Goese jongerencen trum Colours heeft de deuren voor twee weken gesloten. De medewerkers hebben gisteren hiertoe besloten. Aanleiding is de grootscheepse drugscontro le, vorige week donderdag, waarbij onder meer harddrugs (cocaïne) werden aangetroffen. De ploeg medewerkers van Co lours, gevestigd in de Wijn gaardstraat, is naar eigen zeg gen 'erg geschrokken' van de gebeurtenissen. Door het jonge rencentrum twee weken te slui ten, willen zij een 'signaal afge ven', zo staat in een verklaring die ook op de deur hangt. „We willen geen harddope in Co lours. Sorry, maar een enkeling kan het verzieken voor ieder een." Colours is tot stand gekomen op initiatief van de gemeente Goes, die er veel geld in heeft gesto ken. Het centrum staat onder begeleiding van met name jon gerenwerker P. Remijn. „We willen de jongeren laten voelen hoe het is zonder Colours", zegt hij. „Dat de deur nu op slot zit, vinden veel mensen niet leuk." Remijn hoopt dat de jongeren op deze manier elkaar gaan aan spreken op hun gedrag, om te voorkomen dat hun onderko men op het spel wordt gezet. Voor de medewerkers van Co lours is het incident als een grote verrassing gekomen. „We wis ten dat we nauwlettend in de gaten werden gehouden, maar dit hadden we niet verwacht." Remijn zegt eerder niet te heb ben gemerkt dat er sprake was van handel in harddrugs. „An ders hadden we wel maatrege len genomen." De Goese horeca is boos over uitlatingen van R. de Koster, fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad, over de drugs vondst bij Colours. De Koster zei gisteren in deze krant niet al te zwaar te willen tillen aan het 'akkefietje'. „Ik wil het niet goedpraten, maar iedereen weet dat in elke kroeg in Goes soft- en harddrugs worden verhan deld." Voorzitter D. van der Velde van de horecavereniging is woest. „Als De Koster daarvoor bewij zen heeft, moet hij aangifte doen bij de politie. Anders kan hij beter zijn mond houden. Wij doen er alles aan om het uit gaansleven gezellig te houden, maar door dit soort uitspraken wordt dat in één klap teniet ge daan." Volgens Van der Velde laten de caféuitbaters niets na om hard drugs, en vooral de verkoop er van, buiten de deur te houden. „De handel in de openbare ruimte is erger dan we allemaal denken, maar dat gebeurt voor al op straat. We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat het bin nen niet gebeurt. Daar treden we behoorlijk hard tegen op." De Koster zegt in een reactie de horeca niet in een kwaad dag licht te hebben willen stellen. „Het enige wat ik wil zeggen is: laten we realistisch zijn. We moeten niet alleen naar Colours wijzen nu daar wat is gevonden, want volgens mij gebeurt er overal wel wat." MIDDELBURG - Een 22-jarige automobilist uit Rotterdam is gistermiddag in Middelburg aangehouden omdat hij geen rijbewijs kon tonen. Hij reed op de Koudekerkseweg over de busstrook. Bij de kruising met het Banckertplein reed hij via de rijbaan voor tegemoetkomend verkeer, door het rode verkeers licht. Na een korte achtervol ging hield de politie de man aan Advertentie Relaxed internetten voor een waste prijs Meld u nu aan op www.planet.nl/isdnl00uur of ga naar Primafoon, Dixons, Dynabyte, Tell Me of Bruna. Advertentie storten. Van het idee van laan beplanting in het centrum wordt in het Groenstructuur plan afgestapt. In plaats daarvan komen ont sluitingswegen daarvoor in aanmerking. Op korte termijn worden plannen opgesteld voor de Middelburgsestraat, het zui delijke deel van de Oranjeweg, de Patijnweg, de Fruitlaan, de Kloetingseweg en 's-Graven- polderseweg, de Van Hertum- weg, delen van de Ringbaan, de Westhavendijk en de Nieuwe Rijksweg. Een ander opvallend plan is het ontwikkelen van een groenzone, met wandel- en fietspaden, die loopt van het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele langs het spoor tot het Poelbos. Verder komt er een inrichtings- en be- heerplan voor het vestengebied dat zo veel mogelijk recht moet doen aan het originele ontwerp. Dat is, door allerlei oorzaken, steeds meer onder druk komen te staan. Het plan zet verder onder meer in op het behoud van de ring van Tervaten bij Kloetinge waar de kerkenpaden verloren dreigen te gaan, een landschappelijke inpassing van het bedrijventer rein Eindewege, de aanleg van fiets-, wandel- en ruiterpaden in de groene gebieden langs de stad en het opstellen van een groen inrichtingsplan voor het Bleekveld. Het Groenstructuurplan wordt maandag 27 oktober besproken in de raadscommissie grondge bied. Deze openbare bijeen komst wordt gehouden in het stadhuis in Goes en begint om 19.30 uur. Act WIJN VAN HET JAAR: fles 750 ml Normaal 100 stuks of 3-in-l 66 stuks prijs per liter 3.99 Aanbiedingen geldig van 20 t/m 26 oktober net a 1000 gram ~i Er is daar, in dat Goese be drijf, weer bijzonder goed ge boerd dit jaar. Zo goed, dat het sinds kort prominent ge huisvest is in een chique kan- torenpand. Gisteren kwam de verzekeringsman er over de vloer. Om te actualiseren wat er aan roerende goederen in is ondergebracht. „Sorry dat ik de rust ver stoor", verontschuldigde hij zich ten overstaan van perso neel dat achter beeldscher men en in paperassen zat ver scholen. „Maar ik kom even wat opnemen voor de verze kering." Waarop hem kenbaar werd gemaakt dat hij dan maar z'n gang moest gaan. Maar pas wel op", grapte één der bedienden: „Er zitten daar wat licht ontvlambare mensen in die hoek." De man van de verzekeringen zat daar niet mee. Hij glimlachte droogjes: „Nemen we wel mee bij de berekening van de premie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31