PZC PZC Babyspullen voor Polen gezocht Colours sluit twee weken de deuren Scholen Arnemuiden gaan samen in nieuw pand jlmkerij Poppendamme dl windmolen bouwen 13 Voorzitter Vlissingse crossers vermoedt deal Zeeland Seaports bij nader inzien agenda PZC w woensdag 22 oktober 2003 Streek Boete voor uitvoer hasj Veere stopt met Foyer de Jeunesse Rijverbod voor automobilist Oplichter moet cel in Boete voor geweld in Wemeldinge Pinautomaat opengebroken Tijdelijk Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. frnrNadia Berkelder (ODDELBURG - De twee pro testants-christelijke basisscho len in Arnemuiden gaan samen, jet Baken en de Beatrixschool verhuizen over krap twee jaar naar een nieuw gebouw aan de yan Cittersweg. De school komt naast de nieuwe sporthal, je nieuwe school krijgt dertien leslokalen, een speellokaal en lokalen voor handvaardigheid, de bibliotheek en andere activi teiten. Het gebouw krijgt twee delen: het gedeelte waar de les lokalen zijn en het gedeelte voor andere activiteiten. Het Baken zit nu nog in de Boek weitstraat. Aanvankelijk was de gemeente van plan om daar ook de nieuwe school te bou wen, maar dat stuitte op bezwa ren van het schoolbestuur. In de Boekweitstraat is het nu al druk met ouders die hun kinderen ko men brengen. Als de leerlingen van de Beatrixschool daar ook nog bijkomen, neemt de over last alleen nog maar toe. Nadat zes mogelijke locaties voor de bouw van de school zijn onder zocht, is uiteindelijk gekozen voor de Van Cittersweg. De nieuwe sporthal aan de Van Cittersweg moet volgend jaar klaar zijn. Na de bouwvak, in september, wordt dan begonnen met de bouw van de nieuwe school. Een jaar later, aan het begin van het schooljaar 2005/2006 kunnen de leerlingen er voor het eerst naar school. De Beatrixschool in de Dokstraat wordt vervolgens gesloopt. Het terrein dat vrij komt, kan voor een deel gebruikt worden als speelterrein. Wat er met de rest gebeurt, is nog niet bekend. Ook voor het perceel aan de Boek weitstraat is nog geen bestem ming gevonden. De grond waarop de school wordt gebouwd, is nu nog in ge bruik als volkstuin. De bezitters van de tuintjes mogen nog blij ven tot september volgend jaar. De gemeente begint, als de raad daarmee instemt, binnenkort de planologische procedures die noodzakelijk zijn om de bouw mogelijk te maken. Motorclub moet koffers pakken rinor Ron Mapnée VLISSINGEN - Nog voor het eind van het jaar moet motor- De Uitlaat zijn huidige terrein in Vlissingen-Oost ver laten. De clubleden zijn over vallen door het plotselinge be sluit. De Uitlaat vermoedt een istige deal van Zeeland Sea ports. Maar volgens dit haven schap gaat het alleen om ge luidsoverlast. iinds 1978 rijden ze er al oerend i: de leden van motorclub De Uitlaat, naast de entree van bet Sloegebied bij de Engeland- j. Eerst aan gene zijde van de dijk, totdat ze ruim een jaar ge leden verhuisden naar hun hui dige locatie, pal langs de Sloe- j. Maar aan dat gejakker ramt waarschijnlijk een eind. let havenschap heeft de motor- dub een brief gestuurd dat de [ebruiksovereenkomst wordt beëindigd. De vereniging wordt verzocht nog voor het eind van iet jaar te vertrekken, folgens voorzitter N. van der Lee van de motorclub betekent het besluit dat de leden de ko- uende jaren nergens kunnen rossen. Voorlopig is er geen al- ernatief voor het terrein. Hij roest dan ook dat motorcros- ers meer 'wild' gaan crossen, lat wil zeggen: op plekken waar iet niet is toegestaan. U langer wordt er nagedacht iver een motorcrossterrein aan Ie Grensweg in de buurt van lath, pal tegen de Belgische irons. Voordeel is dat er in de di- ectè buurt weinig bewoners ijn. Bovendien hebben geluids- Dntouren alleen betrekking op Nederland, zodat pal aan de grens een aantrekkelijke locatie is. In de directe omgeving van de locatie bevindt zich echter een aantal waardevolle natuurge bieden. En er zijn vastweer na tuurliefhebber die daar bijzon dere vogels ontdekken. Wat dat betreft zal het nog wel een x aantal jaren duren voordat we daar ons terrein hebben", denkt Van der Lee. De voorzitter schat dat de motors er niet eerder dan 2007 kunnen rijden. Volgens Van der Lee betekent dit ook meteen het eind van de club. De vereniging heeft im mers de komende jaren niets te bieden. ,,Ik kan moeilijk vijftig euro contributie per jaar vragen en dan zeggen: 'Nou, dankjewel en tot ziens'." De voorzitter zet ook zijn vraag tekens bij het plotselinge be sluit. De club is volgens Van der Lee op zijn huidige locatie nie mand tot last. Hij ziet dan ook niet in waarom De Uitlaat niet eenvoudigweg tot 2007 op de huidige locatie mag blijven, tot dat het nieuwe terrein gereed is. Van der Lee vermoedt dat zijn club een streek is geleverd,Met een notoire klager uit de buurt is een deal gemaakt. Hij maakt al jaren bezwaar tegen ons én maakte onlangs als enige be zwaar tegen uitbreiding van Cobelfret", vertelt Van der Lee. „Dat bezwaar trekt hij nu op verzoek van Seaports in, met als tegenprestatie dat het haven schap de gebruiksvergunning intrekt." De motorclub heeft in middels een advocaat ingescha keld. Volgens Van der Lee is het De gedwongen verhuizing betekent volgens voorzitter Van der Lee ook direct het einde van de club. namelijk niet mogelijk om zo snel de gebruiksovereenkomst te beëindigen. Volgens havengedeputeerde G. de Kok is De Uitlaat 'vanaf dag één' duidelijk gemaakt dat het Sloegebied een tijdelijke lo catie is. „Elk jaar krijgen ze een brief met de strekking dat het om een tijdelijke situatie gaat. Het is al langer duidelijk dat De Uitlaat op termijn moet verhui zen. Ik heb kort geleden nog een gesprek gehad om dat te beves tigen." Volgens De Kok is heeft geluidsoverlast Seaports doen besluiten de gebruiksvergun ning te beëindigen. „Er is maar een beperkte geluidsruimte, en die moet in de eerste plaats wor den gesoupeerd door economi- foto Lex de Meester sche activiteiten." Aan een voorspelling wanneer er bij Bath kan worden gereden, durft De Kok zich niet te wagen. In ie der geval is wat hem betreft voor het Sloegebied: nooit meer oe rend hard. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Roubaix is gisteren door de Middelburgse politierechter voor de uitvoer van hasj veroordeeld tot 360 euro boete. De Fransman had op 22 augustus tot twee keer toe geprobeerd om de wiet over de grens te brengen, nadat hij die had gekocht in een Terneuzen- se koffieshop. DOMBURG - De gemeente Veere stopt haar bijdrage aan het project Foyer de Jeunesse in Vlissingen. Jongeren die mee doen aan dit project leren door begeleiding zelfstandig te wo nen. In de 2,5 jaar dat dit woonproject loopt, heeft er één per soon uit de gemeente Veere meegedaan. Bij de start van Foyer de Jeunesse heeft de gemeente Veere afgesproken dat het aan tal Veerse deelnemers bepaalt of Veere blijft meebetalen aan het project. Volgens de stichting Agogische Zorgcentrum Zeeland, waar de Foyer onder valt, deden er tussen mei 2001 en maart 2003 56 jongeren mee aan het project. Daarvan kwam er één uit Veere. Een andere inwoner van de Walcherse plattelandsgemeente staat nog op de wachtlijst. Het project wordt verder gefinancierd door de gemeenten Middelburg en Vlissingen en de provincie. SEROOSKERKE - Een 29-jarige automobilist uit Middel burg is in de nacht van maadag op dinsdag aangehouden voor rijden onder invloed. De politie betrapte de man op de Wil- genhoekweg in Serooskerke (W). Uit de ademanalyse bleek dat hij 1,5 maal te veel had gedronken. Behalve een rijverbod van twee uur, kreeg de Middelburger ook nog een boete. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 25-jarige man uit Vlissingen wegens oplichting conform de eis tien weken gevangenisstraf opge legd. De Vlissinger heeft 2 8 augustus vorig jaar in Vlissingen de Ra bobank Walcheren Zuid bewogen tot de af gif te van 192 0 0 eu ro door in strijd met de waarheid een vervalste salarisspecifi catie en een valse arbeidsovereenkomst te overleggen voor het verkrijgen van een doorlopend krediet. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren drie mannen wegens openlijk geweld veroordeeld tot boe tes van vierhonderd en driehonderd euro. Zij werkten in We meldinge tijdelijk in de landbouw toen ze het op 14 augustus dit jaar aan de stok kregen met een collega. Een 22-jarige Pool had het grootste aandeel in de vechtpartij Hij kreeg vierhonderd euro boete opgelegd. De mededaders van 28 en 19 jaar, afkomstig uit Portugal, moeten allebei drie honderd euro boete betalen. ZIERIKZEE - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag tussen 0.30 uur en 3.30 uur een pinapparaat aan de Grevelingenstraat in Zierikzee opengebroken. Uit de auto maat werd niets weggenomen. De automaat raakte bescha digd. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. oor Miriam van den Broek IRIJPSKERKE - Imkerij Pop- lendamme in Gri jpskerke wil in amenwerking met de Vereni ging Zeeuwind een windmolen ilaatsen bij de imkerij. Het gaat om een kleine windmolen van 10,5 meter hoog. De molen moet ie afdeling Duurzame Energie fan het bezoekerscentrum ver- ierken. De gemeente Veere wil aan het plan meewerken. Puurzame energie is onze der- Ie tak geworden", vertelt eige naar P. de Meester van de imke- ij. „We hebben de imkerij, de entoonstelling Het Werkend rekpaard Zeeland en een paar iar geleden begonnen we met luurzame energie. Daarvoor lebben we twee installaties 'oor zonne-energie geplaatst. We willen verder de grote ichuur uitbreiden met een over- iekte speelplaats waar kinde- w al spelend kennis kunnen REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-rtiail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; 'ateidagstot 12.00 uur maken met de verschillende vormen van duurzame energie. In het kader daarvan willen we nu ook met wind aan de slag." De windmolen komt naast de grote schuur te staan. Volgens De Meester valt de molen door de beperkte hoogte niet ontzet tend op in de omgeving. De windmolen is niet hoger dan de nok van de grote schuur. De energie die de molen produ ceert, wordt gebruikt voor de imkerij Op termijn moet er een display bij de molen komen waarop be zoekers kunnen aflezen hoeveel energie er tot dan toe is opge wekt. De komst van de windmolen past niet in het bestemmings plan. De gemeente moet daarom vrijstelling verlenen. Maar het verlenen van vrijstelling voor een enkele windmolen druist in tegen het gemeentelijk en pro vinciaal beleid. Toch ziet de ge meente Veere redenen om deze molen toe te staan. De windmo len is volgens B en W niet hele maal te vergelijken met de ge bruikelijke molens van dertig meter hoogte. De molen waar de imkerij het oog op liet vallen, le vert energie voor één gemiddeld huishouden. De grotere molens leveren genoeg energie voor meerdere huishoudens. Daarnaast is de windmolen bij de imkerij tijdelijk. De Meester wil hem twee jaar laten staan. Na die tijd wordt beoordeeld of het project succesvol was, en of de termijn van twee jaar ver lengd wordt of dat de molen er definitief mag blijven staan. De imkerij heeft beloofd dat de mo len ontmanteld wordt als er na twee jaar geen permanente ver gunning wordt verleend. Omdat het een tijdelijk bouwsel is, hoeft de molen niet te worden voorgelegd aan de Welstands commissie. De ondernemer moet wel een bouwvergunning aanvragen. De Meester denkt dat de molen op z'n vroegst in januari of fe bruari geplaatst kan worden. In het artikel over het Ontwerp Welzijns- programma 2004 van de gemeente Vee re (PZC, 21 oktober) is een fout geslopen. In het verhaal staat dat radiozender Ac tief FM 8665 euro subsidie krijgt in plaats van de gevraagde 51.505 euro. Dat is nog niet zeker. De gemeenteraad neemt voor het einde van het jaar een definitieve be slissing over de subsidieaanvraag. Willem Hage pakt samen met de Poolse Emila kledingdozen uit. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow SEROOSKERKE (SCH) - Het hart van Gré Hage uit Seroos kerke (S) breekt bijna als ze de brief van die Poolse moeder uit het dorpje Piesic leest. Het is een noodkreet om babyspulletjes. Haar beide dochters van acht tien en negentien jaar en ook nog eens twee nichtjes in onge veer dezelfde leeftijd zijn alle vier zwanger én in desteek gela ten door de jongens die daar verantwoordelijk voor zijn. „Ze zijn straatarm, hebben geen vast werk en geen bijstandsuit kering. We moeten ze echt hel pen", concludeert Gré resoluut. Hulp bieden in Polen doet zij overigens al ruim acht jaar. Sa men met haar man Willem Hage en hun vriend Jan Schuurbier uit Bergen op Zoom hebben ze al tientallen transporten met hulpgoederen achter de rug. Ze doen dat volledig op eigen hout je en betalen de kosten voor dat vervoer - ruim 550 euro per keer - ook volledig zelf.Jan en ik de den dat in het begin voor een stichting, maar we waren het niet zo eens met de organisatie en constateerden dat niet alles zuiver verliep. Toen zijn we het helemaal zelf gaan doen", ver telt Willem. Het klinkt allemaal heel simpel als hij erover vertelt. De Hages hebben twee opslagschuurtjes achter hun woning in Seroos kerke. Als die vol zijn, wordt het tijd om weer naar Polen te rij den. Inmiddels gebeurt dat zo'n tien keer per jaar. Drawno, Pie sic, Glfnsk en Miedzyrzecz zijn dorpen die ze veelvuldig aan doen en waar ze bij vaste adres sen hulpgoederen brengen. In de eerste plaats betreft dat kle ding, huishoudelijke artikelen en elektrische apparaten. Soms ook gaan er hulpgoederen voor het ziekenhuis mee. Lang houd bare etenswaren zoals driehon derd pakken mie behoorden ook een keer tot het transport. Willem vertrekt elke keer met zijn forse terreinwagen tjokvol spullen en vaak nog met een af geladen caravan daarachter richting Polen. Zijn vriend Jan doet dat vanuit Bergen op Zoom. Een riante aanhangwa gen werd helaas in juni dit jaar ter plekke gestolen. „Die zien STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; Imkerij, 10.00-17.00 uur: Apple Days; MELISKERKE Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13,9.30-11.30: Sjoelclub Stich ting Welzijn Ouderen; Woelige Werf, Rijnstraat, 14.00 uur: Koersbal; Kinderboerderij Klepperhoeve, 13.30- 15.30 uur: Werken op de boerderij voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 9.30-11.30 uur: Kleding ma ken, 9.30-11.30 uur: Koffiecontact, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken voor kinderen, 19.30-21.30: Kleding maken; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor vijftigplus sers en 20.15-21.45 uur: Hatha Yoga; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; Milieu Educatie Centrum, 14.00-16.30 uur: Kabouterpad in tuin. door Rolf Bosboom GOES - Het Goese jongerencen trum Colours heeft de deuren voor twee weken gesloten.De medewerkers hebben gisteren hiertoe besloten. Aanleiding, is de grootscheepse drugscontro le, vorige week donderdag, waarbij onder meer harddrugs (cocaïne) werden aangetroffen. De medewerkers van Colours, gevestigd in de Wijngaard straat, zijn 'erg geschrokken' van de gebeurtenissen. Door het jongerencentrum twee weken te sluiten, willen zij een 'signaal afgeven', zo staat in een verkla ring die ook op de deur hangt. „We willen geen harddope in Colours. Sorry, maar een enke ling verziekt het voor iedereen Colours is tot stand gekomen op initiatief van de gemeente Goes, die er veel geld in heeft gesto ken. Het centrum staat onder begeleiding van met name jon gerenwerker P. Remijn. „We willen de jongeren laten voelen hoe het is zonder Colours", zegt hij. „Dat de deur nu op slot zit, vinden veel mensen niet leuk." Remijn hoopt dat de jongeren op deze manier elkaar gaan aan spreken op hun gedrag, om te voorkomen dat hun onderko men op het spel wordt gezet. Voor de medewerkers van Co- loursis het incident als een grote verrassing gekomen. „We wis ten dat we nauwlettend in de gaten werden gehouden, maar dit hadden we niet verwacht." Remijn zegt eerder niet te heb ben gemerkt dat er sprake was van handel in harddrugs. „An ders hadden we wel maatrege len genomen." De Goese horeca is boos over uitlatingen van R. de Koster, fractievoorzitter van D66, over de drugsvondst bij Colours. De Koster zei gisteren in deze krant niet al te zwaar te willen tillen aan het 'akkefietje'. „Ik wil het niet goedpraten, maar iedereen weet dat in elke kroeg in Goes soft- en harddrugs worden ver handeld." Voorzitter D. van der Velde van de horecavereniging is woest. „Als De Koster daar voor bewijzen heeft, moet hij aangifte doen bij de politie. An ders kan hij beter zijn mond houden." Advertentie we niet meer terug en de verze kering keert niks uit. Maar ach, gelukkig hadden we hem wel net uitgeladen", zegt Willem. Gré reist af en toe mee. De brief van de wanhopige moeder die zich om de vier zwangere jonge vrouwen bekommert kreeg ze enkele dagen geleden. Het vol gende transport staat voor de komende week gepland. Willem en Jan willen dinsdagochtend vroeg vertrekken. Gré gaat er alles aan doen om hen zoveel mogelijk babykleertjes en - spullen mee te geven en doet dan ook een oproep aan iedereen die op dit gebied iets wil afstaan. „Laten ze ons maar bellen: 0111-673063 of 06-51287863. We komen het graag afhalen", benadrukt Gré. „Als je die armoede ziet waarin die mensen moeten leven dan blijf je hier gewoon mee bezig. Ook omdat er in de loop der ja ren weinig verbetering vanuit de overheid daar is gekomen in de vorm van bijstandsuitkerin gen", motiveert Willem al hun inspanningen. Ze ontvangen bij hun vaste adressen bovendien zoveel dankbaarheid dat ze het niet in hun hoofd halen met de transporten te stoppen. Hierbij uw joker voor de zegel spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp Tot en met vandaag, 22 oktober, trof u dagelijks een letterzegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Dan kunt u deze joker op de lege plek inzetten. De zegel spaarkaarten voor deze actie zijn geplaatst op 27 september en 11 oktober. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13