9 Nieuw park zo goed als klaar Malafide bureau in Zeeland actief Jubileumshow van Sea Sound Singers i #5 Dierenasiels naar buitenhaven Vlissingen Waterschap krijgt uitzicht over de stad Kruispunt Stichting weigert nog langer huur aan gemeente Middelburg te betalen zeeuwse almanak WALCHEREN dinsdag 21 oktober 2003 Afspraak Tekort van de reepe Kassa! Borsele wil een veiligheidsloket Musical Herdenking slachtoffers onflict concertzaal op de spits rNadia Berkelder „JDELBURG - De Stichting ■Stadsschouwburg en Concert- uien Middelburg (SSCM) wei- fert nog langer huur voor de mcert-en gehoorzaal te beta- en. De stichting vindt dat de aal door de aangescherpte ei- itnaan veiligheid en milieu niet ieer kostendekkend te exploi- eren is. De gemeente, die eige- aarvan het gebouw is, eist dat «stichting alsnog over de brug omt. Het meningsverschil over de huur van de concert- en gehoor zaal is de laatste in een reeks conflicten tussen de gemeente en de stichting. Vorig jaar dreig de de SSCM om geen concerten meer in de zaal te programme ren. Volgens de stichting is de zaal niet meer rendabel te ex ploiteren. Om de exploitatie sluitend te krijgen, zouden investeringen nodig zijn. Zo is het nu onmoge lijk om bepaalde activiteiten in de grote zaal te programmeren, omdat het gebouw niet vol doet aan de geluidsnormen. Daar komt nog bij dat het aan tal stoelen op last van de brand weer is teruggebracht van 475 naar 360. Daardoor kunnen er minder kaartjes worden ver kocht, zodat de inkomsten van de stichting terugliepen. De gemeente weigerde om zon der meer geld uit te trekken voor een verbouwing. Wethouder A. van 't Westeinde gaf aan eerst een onderzoek te willen doen naar de exploitatiemogelijkhe den. Volgens de gemeente is met de stichting afgesproken dat de SSCM het gebouw ge woon zou exploiteren, tot een besluit is genomen over de ver bouwing. Inmiddels is het on derzoek klaar en ligt er een rap port. Van 't Westeinde wil nog niet in gaan op de inhoud van het on derzoeksrapport. „Eerst wil ik met alle gebruikers en de SSCM om de tafel. In november gaat het rapport, met de uitkomst van de besprekingen, naar de gemeenteraad." In september heeft de stichting de gemeente gevraagd de huur voor de concertzaal te verlagen of de zaal voor niets te verhu ren. De gemeente weigerde, om dat kwijtschelding van de huur een verkapte vorm van subsidi ering is. Het college van B en W vindt dat de stichting de tekorten op de naf de bovenste etage, kijk je zo over de Loskade naar de Lange Jan. orNadia Berkelder DDELBURG - Uitzicht over stad is schaars in Middel- big. Er zijn maar een paar ge- fouwen van waaruit de hele llad te overzien is. Het nieuwe tatechapskantoor aan het Kanaal door Walcheren is er één van. Vanaf de bovenste etage, kijk je zo over de Loskade naar de Lange Jan. De kolos aan het Kanaal is voor de bewoners van de huizen ach ter de dijk bij het spoor juist een uitzichtbederver. Tot voor kort hadden zij zicht op de Lange Jan. Nu kijken ze tegen de ach terkanten van de nieuwe kanto ren van Waterschap Zeeuwse ei landen en de gemeente. De me dewerkers van de gemeente zijn trouwens niet zo gelukkig als die van het waterschap. In het nieuwe stadskantoor zitten aan de waterkant bijna geen ramen. Het nieuwe kantoor van het wa terschap moet halverwege vol gend jaar klaar zijn. Er komen 250 werkplekken in, een gedeel te van de bovenste etage wordt voorlopig verhuurd aan een an der bedrijf. Het kantoor is 24 meter hoog, negentig meter lang en 32 meter breed. Verdeeld over de zes lagen, beslaat het ruim 12.000 vierkante meter. Op de begane grond komen de ruimtes die toegankelijk zijn voor het publiek, zoals het restaurant, de zaal voor de algemene vergade ring en de balie voor belasting en invordering. In verband met de bouw van het joorRon Maanée IISSINGEN - De beide die renasiels van Middelburg en flissingen gaan akkoord met de iieuvv te bouwen locatie aan de Kisodeweg in Vlissingen. Het is jog onbekend wanneer de eer de paal voor het nieuwe Wal- ferse dierenasiel de grond in pat. beide dierenasiels in Middel en Vlissingen zullen op ter- pijn worden gesloten. Hiervoor Meplaats komt een nieuwe lo- pfe bij de Vlissingse Buitenha- ,en- De plannen zorgen er wel k>or dat de bijdragen van de ge beenten moeten worden ver- bogd. Het Middelburgse asiel bijgtnu bijvoorbeeld een jaar- Advertentie SCHOENMODE I lijkse gemeentelijke subsidie van 26.500 euro. Hoeveel de bijdragen van de ge meenten gaan stijgen, is nog on bekend. Op dit moment onder handelen gemeenten en de bouwcommissie van het Wal- cherse asiel in wording over hoe de nieuwbouwlocatie eruit gaat zien en hoeveel geld het gaat kosten. Wanneer de bouw begint, is nog niet precies bekend. „De plano logische procedure moet nog be ginnen, hoewel het ook weer niet zo'n ingewikkeld gebouw gaat worden", vertelt W. Meijer, voorzitter van het dierenasiel in Vlissingen. Naast de gebruikelijke opvang van zwerfhonden en -katten zal de nieuwe locatie ook een pen sionfunctie krijgen. Honden- en kattenbezitters kunnen him dieren daar tijdens de vakantie voor enkele weken stallen. „Dat is eigenlijk een voortzetting van wat er nu al gebeurt in Middel burg en Vlissingen", vertelt Meijer. „In Middelburg is al een opvang voor honden en katten, in Vlissingen is er alleen plek voor honden. Veel mensen wil len hun dieren graag bij een ver trouwd adres onderbrengen." Meijer is overigens content met de jongste reclame van SIRE met de slogan 'Een huisdier. Denk eerst even na.' De recla mecampagne richt zich vooral op dierenbezitter die een huis dier, na de eerste tegenslagen, snel weer naar het asiel bren gen. Het gevolg is dat er veel die ren in de asiels zitten. Landelijk wachten nog steeds ruim 100.000 dieren op een nieuw baasje. Het gebeurt vaak dat er impulsief voor een huisdier wordt gekozen", vertelt Meijer. „Daarom wordt er door ons al tijd veel begeleiding aangebo den én gekeken of het dier op het nieuwe adres in goede handen foto Ruben Oreel Het nieuwe park is aangelegd op gronden van het voormalige Grondbedrijf van de gemeente. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het nieuwe park tussen het Griffioenpad, de Laan der Verenigde Naties en sportpark Voorborch in Middel- buig is bijna klaar. Dit najaar plant de gemeente nog tiental len bomen en worden trimtoe- stellen neergezet. Het park is aangelegd op gron den van het voormalige Grond bedrijf van de gemeente. Aan de andere kant van de Laan der Verenigde Naties ligt nog de zweltuin, waar jonge bomen werden geplant om ze - als ze ouder en groter waren - te ver plaatsen naar een plek elders in de stad. Tussen het nieuwe park en het Griffioenpad ligt nog een stukje bouwland. Over een paar jaar wordt dat wellicht gevoegd bij het park. Op de plek, waar vroeger de noodgebouwen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren stonden, groeien nu knotwilgen. Door het park slingert een fiets- /voetgangerspad van asfalt. Aan de kant van de Laan der Verenigde Naties is gemengd bermzaad geplant en aan de kant van de Voorborch gras. Er komen nog dertig tot vijftig bo men, zoals iepen, eiken, wilgen en populieren. Die komen op strategische plekken om de tri bunes van de rugbyclub vanuit het park onzichtbaar te maken. Het park kreeg meer dan alleen een wandelfunctie. Over een tijdje laat de gemeente bankjes, een picknicktafel en prullen bakken neerzetten. D. Sakko van Groenbeheer Middelburg heeft de bestelling voor de bo men, trimtoestellen, bankjes, picknicktafel en prullenbakken net de deur uit. Hij verwacht dat de bomen en heesters medio de cember de grond in kunnen. Eind dit jaar moet het hele park klaar zijn. De niveauverschillen in het park zijn ontstaan, omdat van diverse grondopslagplaatsen uit de stad grond is aangevoerd. Het gaat om licht verontreinig- concertzaal zelf moet betalen. Voor de exploitatie van de con certzaal en de schouwburg ont vangt de stichting ruim een mil joen euro per jaar. De SSCM betaalt rond de honderddui zend euro aan huur voor de con cert- en gehoorzaal In een brief aan de Raad van Toezicht laat het college twee mogelijkheden open: de SSCM betaalt gewoon de huur of zegt het huurcontract op. „Dat is de normale procedure", aldus Van 't Westeinde. door Ron Maqnée VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen waarschuwt onder nemers voor een reclamebureau dat het gemunt heeft op onop lettende ondernemers. Bedrij ven krijgen ongevraagd een fax toegezonden met een gekopi eerde advertentie uit de be staande gemeentegids 'Kijk op Vlissingen'. De aangeboden ad vertentie belandt echter niet in deze gids. De advertentie op de fax blijkt simpelweg overgenomen te zijn uit de bestaande gemeentegids 'Kijk op Vlissingen'. Daarbij vraagt het verder onbekende re clamebureau Holland Media Support uit Gieten of de adver tentie nog moet worden gewij zigd of aangevuld. Bovendien worden meteen de kosten ver meld. Een kamerverhuurbedrijf in Vlissingen wordt zo bijvoor beeld 169 euro in rekening ge bracht. De advertentie verschijnt ech ter niet in de gemeentegids 'Ki j k op Vlissingen' die wordt uitge geven door de Middelburgse uitgeverij Reclad. „Nee, het gaat niet om onze gids. Wij zijn net met de acquisitie van deze gids begonnen, dus het is extra vervelend dat dit nu net speelt", vertelt directeur B. Nieuwen- huis van Reclad. Volgens hem gaat het om regelrechte oplich ting. Ook de gemeente Vlissin gen, opdrachtgever van de jaarlijkse gemeentegids, dis tantieert zich van de praktijken van Holland Media Support. Overigens is het niet de eerst keer dat Nieuwenhuis met malafide concurrenten te ma ken krijgt. „Ik word hier al 25 jaar mee geconfronteerd. Dit zijn de bedrijven die uiteinde lijk terecht komen bij program ma's als Kassa!" Nieuwenhuis heeft naast mel dingen van twee bedrijven uit Vlissingen ook een klacht van een ondernemer uit 's Graven polder gekregen. „Ze zijn dus kennelijk in heel Zeeland ac tief." De directeur van Reclad heeft inmiddels het reclamebu reau Holland Media Support met een kort geding gedreigd. Nieuwenhuis vraagt iedereen die een ongevraagde fax van het bedrijf uit Gieten heeft gekregen, zich bij Reclad of de gemeente Vlissingen te mel den. Een politiewoordvoerder meldt dat er nog geen aangiftes zijn gedaan van oplichting. Het be drijf Holland Media Support uit Gieten was gisteren onbereik baar voor commentaar. HEINKENSZAND - De ge meente Borsele overweegt een veiligheidsloket te openen. Dat moet inwoners uitnodigen on veilige situaties te melden. Ko mend voorjaar dient een voor stel voor zo'n loket op tafel te liggen. Het is een van de voornemens waarvan melding wordt ge maakt in de gemeentebegroting 2004, die gisteren werd gepre senteerd. Daarin staat ook het plan om de dorpsraden meer ei gen verantwoordelijkheid te ge ven. Terwijl bij buurgemeente Goes de wijk- en dorpsbudget ten dreigen te worden wegbe- zuinigd, wil Borsele juist een experiment doen met eigen budgetten voor de kernen. Veel aandacht gaat in de begro ting uit naar de brandweer. Be halve de perikelen rond de vor ming van een tunnelbrandweer en de plannen voor een nieuwe kazerne in Borssele, speelt het probleem dat de gemeente ach terloopt met het verlenen van gebruiksvergunningen, die aangeven of een pand brandvei lig is. Het ministerie van VROM heeft een extra inhaalslag ge- eist. Daarom wordt volgend jaar de verlening van 120 vergun ningen uitbesteed. foto Lex de Meester waterschapskantoor is de Ka- naalweg vandaag, net als giste ren, afgesloten voor verkeer. Dat is nodig omdat één van de bouwkranen wordt wegge haald. Op 3 en 4 november is de weg ook dicht. Dan gaat de laat ste kraan bij het gebouw ook weg. door Ab van derSluis VLISSINGEN - Barbershop- koor de 'Sea Sound Singers' uit Vlissingen bestaat twintig jaar. Het jubileum wordt vrijdag 31 oktober gevierd in de Mid delburgse Stadsschouwburg met de jubileumshow SSSST (Sea Sound Singers Suprise Theater). Het koor werd in juni 1983 op gericht door Ruth Maple, een Amerikaanse die tijdelijk in Vlissingen verbleef. Zij leidde het gezelschap vier avonden voor zij Zeeland moest verlaten wegens vertrek naar het buiten land. Het dirigeerstokje werd in au gustus 1983 overgenomen door Rob van der Meule. Onder zijn leiding sloot het koor zich aan bij Holland Harmony, een over koepelende organisatie voor da- mes-barbershopkoren. Deze bond organiseert, ook al twintig jaar, de tweejaarlijkse Nationale Barbershopkampi- oenschappen. De Sea Sound Singers werden vijf maal kam pioen. De successen leidden tot optredens in Engeland, België, Oostenrijk en Duitsland. In 1983 werd de cd 'Close Colours' gepresenteerd. Zes jaar geleden nam de tegen woordige dirigent Don Henken het koor over. Hij komt elke week uit Den Bosch over om lei ding te geven aan de Sea Sound Singers. In 1999 volgde op nieuw een cd, na een groot con cert met het Scheldeloodsen- koor, Madeline Bell en Ernst Daniël Smid. Vorig jaar volgde de musical 'Op het goede spoor'. Naast de echte barbershop- koorsongs, zing het koor nu ook veel Close Harmony-nummers, onder meer van Paul de Leeuw, Marco Borsato, Kiki Dee en Kees van Kooten. Op dit moment zijn de Sea Sound Singers druk bezig met de voorbereidingen voor de ju bileumshow. Het wordt een aan vullende show met medewer king van Dance Centre Dazzle, Cabaret Domino en Slagwerk DZN. Na de show wordt de avond afgesloten met de band Finito. DOMBURG - Oud-strijders, in woners van Domburg en school kinderen herdenken zaterdag 1 november de Domburgse oor logsslachtoffers. De plechtigheid begint om 14 uur in Het Schuttershof. Kinde ren van de openbare basisschool De Golfslag houden een voor dracht over het thema 'Vrij heid'. Ook zijn er toespraken van B en W, ere-kolonel P. de Groot van het Koninklijk Ver bond Der Belgische Oorlogs- kruisen. Vervolgens wordt gewandeld naar de begraafplaats. Bij het gedenkteken wordt een minuut stilte in acht genomen. Oud strijders en -verzetslieden plaatsen kransen bij het monu ment, gevolgd door kinderen van de Golfslag die bloemen leggen. de grond, die mag worden her gebruikt omdat er geen gevaar is voor de volksgezondheid. Die grond is gestort op een speciale doek, die niet kan verteren. Tus sen de nieuwe grond en de bo dem is zo een scheiding ge maakt. Er is tussen de 13.000 en 15.000 kubieke meter grond ge bruikt. Groenbeheer gaat ervan uit dat er een gevarieerde flora en fau na gaat leven in het nieuwe park. Door de poelen krijgen ook reptielen een kans. Natuur- vereniging IVN gaat voor de ge meente een keer in de drie maanden onderzoek doen om de nieuwe ontwikkelingen te note- Abraham nadert met rasse schreden voor die keurige collega. Zoals meer mannen van die leeftijd doen, had hij gekozen voor een wat jonger ogend uiterlijk. Zo droeg hij de haren nu iets langer; net over het oor - zoals in de se venties - en was hij onlangs overgegaan tot de aanschaf van een ruig, zwartleren jack. Vreemd vond hij het wel, toen de doorgaans zo aardige cas- sière hem bitsig vroeg of hij die oranje plastic tas toch wel had betaald. Maar toen de Goese politie hem enkele da gen geleden zonder enige aanleiding naar de wegberm dirigeerde, zijn autopapieren grondig inspecteerde en ook nog een alcoholtest afnam, ging er een lichtje branden. Hij besefte dat hij opnieuw op een kruispunt in zijn leven was beland: wordt het straks een Harley of een rollator?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9