PZC PSV heeft statistieken mee ari Litmanen is fit ;enoeg voor de bank Hertha gunt Stevens allerlaatste kans Meer dan winters tussendoortje Erwin Veldman vijfde op WK zeilen Russen houden voor 250.000 euro aan fietsen achter ïritse pers legt leugens <io Ferdinand bloot 17 Hiddink wil karakter zien champions league Rijkaard twijfelt over toekomst van Kluivert dinsdag 21 oktober 2003 Feyenoord doet Babos aanbieding Beroep Kezman dient donderdag Ferguson twee duels geschorst Schaaktitels Rusland en Armenië Yankees trekken stand gelijk Honkballers uitgeschakeld op WK Italiaan Petacchi veelvraat 2003 Engels zo goed als rond met BankGiroLoterij j ^irHenk van Weert (BENE - PSV begint van- rand in Athene aan het mid- ,„stuk van de eerste ronde van (Champions League. Tradi- egetrouw presteert PSV bijna ioit goed in deze zogenaamde [bamierwedstrijden, waarin tee keer kort achter elkaar te en dezelfde tegenstander ordt gespeeld. Alleen zes jaar lieden tegen Newcastle United list PSV twee keer de winst te akken. i alle jaren daarna bleven de indhovenaren onder de maat. egen Glasgow Rangers en Kai- rslautern werd zelfs geen en- elpunt behaald. idie zin heeft PSV de statistic al tegen. Ook het feit dat PSV izes jaar slechts drie uitwed- Irijden won spreekt niet in het lordeel van de landskampi- en, Aan de andere kant heeft EK Athene een nog magere »rein het toernooi. De num- ierzes van de Griekse competi- e heeft in de Champions eague zelfs nog nooit een wed- rijd gewonnen. Vorig jaar jeelden de Grieken alle wed- lijden in de poule gelijk. Tot [toekwamen ze veertien keer roep A: Anderlecht-Celtic, Olym- lueLyon-Bayern München roep B: Lokomotiv Moskou-lnter- izionale, Dinamo Kiev-Arsenal oepC: Deportivo la Coruna-Mo- ico,AEKAthene-PSV roepD: Galatasaray-Olympiakos, iventus-Real Sociedad lor Peter van Duyl MSTERDAM - Jari Litmanen wit zich fit genoeg om morgen jdens Ajax-Celta de Vigo op de ink te zitten. De Fin, die sinds i start van de competitie nog (en minuut in actie kwam van een achillespeesblessure, ainde gisteren voluit mee. hiner Ronald Koeman beslist indaag of hij Litmanen inder- ladbij de selectie voor het cru- Champions Leagueduel lalt. Is het aan Litmanen zelf ligt, (hoort hij morgen tot de groep ffl achttien, die het karwei te— (n Celta de Vigo moet klaren, e aanvoerder heeft de af gelo ei weken veel trainingsarbeid innen verrichten en speelde >hge week dinsdag zelfs twin- gminuten in het oefenduel met (Zweedse kampioen Djurgar- (nsIF in Stockholm, an die ontmoeting heeft Lit- lanen een goed gevoel overge- ®den, hoewel hij de wedstrijd gen Volendam vrijdag weer maf de tribune bekeek. „We tbben er bewust voor gekozen nnog wat meer basis te leggen, laar er waren vrijdag al geen ifdische beperkingen om erbij 'zijn en die zij n er nu ook niet itaianen waarschuwt wel voor 'te hoge verwachtingen. „Ik eb lang niet gespeeld, mensen Wen niet denken dat ik nu klaar ben voor negentig minu ten", aldus de Fin. „Maar elke training is meegenomen, elke training voel ik me sterker. Ik zou er woensdag graag bij zijn, maar het is de trainer die dat be paalt." GPD BARCELONA - Frank Rijkaard zal deze week gesprekken voe ren met zijn aanvaller Patrick Kluivert. De trainer van Barce lona wil weten of de internatio nal zich nog goed voelt bij de Spaanse club. „Het lijkt alsof de toeschouwers slechts wachten op zijn eerste mislukte schot." Barcelona-preses Joan Laporta bevestigde afgelopen weekein de dat Newcastle United inte resse heeft in de Nederlandse topspits. Kluivert wordt in Nou Camp veel uitgejouwd. „Ik heb veel vertrouwen in Kluivert", zei Rijkaard. „Hij is een gewel dige voetballer, maar hij lijdt veel in Nou Camp. Dat is verve lend voor hem, maar ook voor het team. Ik wil met Kluivert spreken en kijken hoe hij zich voelt. Op basis van die gesprek ken, zal duidelijk worden of Kluiverts toekomst in Nou Camp ligt." ANP/RTR jrconze sportredactie ONDEN - Rio Ferdinand gaat zware week tegemoet voor e' tribunaal van de Engelse Jdbalbond. De duurste verde- j?er in de geschiedenis van hnchester United (46 miljoen ï10) moet uitleggen waarom jl tien dagen geleden een do- "c&controle is 'vergeten'. to Ferdinand was in de kleed de gewaarschuwd dat hij bij liegende brigade van de En- FA moest komen plassen, verdediger sprong echter in jiauto en was gevlogen. Uren er belde hij pas terug om zijn °uses aan te bieden. De do- gbrigade was inmiddels ver wen bij Manchester United. j and beweerde dat hij zijn e °on uit had staan, toen de medische staf van United hem wanhopig probeerde te bellen. Engelse kranten hebben voor veel geld bij de telecombedrij- ven de hand weten te leggen op de belgegevens van de speler en daaruit blijkt dat hij vijf minu ten na zijn vertrek bij United uit de auto al druk telefoonverkeer had met een uroloog uit een pri- vé-kliniek. Tussendoor kwam de Britse pers er bij het doorspitten van zijn telefoongegevens achter dat hij, buiten de telefoontjes naar zijn vrouw, dagelijks ook al twee jaar met een en dezelfde juffrouw belde. Die was dus snel opgespoord. 'Zo Rio, was je dit ook vergeten te vertellen?', stond er bij de foto van een fraaie jonge blonde dame die als zijn geheime vriendin gold. GPD op het hoogste niveau uit. Guus Hiddink gaat in Athene voor de winst, zo maakte hij gister avond bij de training duidelijk. De meer defensieve speelwijze uit de wedstrijd tegen Deportiva la Coruna gaat weer in de ijskast. Twee keer winnen van AEK is, in weerwil van de statistieken, het doel van de oe- fenmeester. „Het is tegen AEK erop of eronder. Als we twee goede resultaten behalen dan is er de kans dat we onverwacht toch weer in beeld komen voor de Champions League." De prioriteit ligt dus nog bij de Champions League, het Uefa Cuptoernooi is secundair. Dat betekent dat Hiddink er weer in gelooft, waar hij direct na het verlies in La Coruna aangaf dat zijn ploeg zich maar het best op het troosttoernooi kon richten. Hiddink hoopt een beetje dat AEK zich, onder druk van zijn fanatieke aanhang, vergalop peert in zijn drang om eindelijk ook eens te winnen.,AEK is een ploeg die heel snel kan vervallen naar een middelmatig niveau. De andere twee in onze groep zijn veel stabieler", concludeer de Hiddink. Hiddink appelleerde ook in Athene aan het eergevoel van zijn spelers, al ging dat minder uitgesproken en heftig dan en kele weken geleden in La Co runa. „Ik wil lef en karakter zien. Nee, ik word er niet moe deloos van dat het er maar niet uitkomt. Een voetballer moet zijn eigen trots hebben. Je huid duur verkopen. In een roes spe len. Dat moeten ze kunnen." Hiddink mag, als het over men taliteit gaat, graag verwijzen naar spelers uit Latijnse landen. „Daar hebben ze iets over zich in de zin van: 'Uit mijn vestzakje wordt niet gestolen'." GPD Huub Stevens (voorgrond) en manager Dieter Hoeness van Hertha BSC tijdens de persconferentie gisteren in Berlijn. Hoeness maakte be kend dat de club Stevens nu niet aan de kant zet. foto Robert Michael/ANP door Roel Wiche BERLIJN - Zijn hoofd lag klaar op het hakblok, wachtend op de fatale klap. Maar de beul, Her tha BSC, schonk de veroordeel de, Huub Stevens, gisteren als nog genade. Tenminste, voor even. Tot grote verrassing van alles en iedereen gunt de zwal kende Traditionsverein uit Ber lijn de Limburgse trainer een al lerlaatste kans. Stevens, de vechtjas, neemt de handschoen op. „Ze vroegen of ik nog tegen de hetze van fans en media kan knokken. Ja, ik kan knokken!" De Berlijnse pers, de Berlijnse fans en de Berlijnse vijfde co lonne, ze waren er rotsvast van overtuigd: Huub Stevens zou gisteren, na een desastreuze week, op de keien worden gezet. Hertha werd uit de Uefa Cup ge knikkerd door nobody's uit Po len en donderde naar de laatste plaats in de Bundesliga, na het 1-4-verlies tegen Leverkusen. Maar zie, de 49-jarige coach leidde 's middags gewoon de training. Tot verbazing van de massaal uitgerukte pers, die al op grote schaal over Stevens' opvolgers aan het speculeren was. Bij het vallen van de avond maakte manager Dieter Hoe ness, zij aan zij met zijn ge plaagde protégé, aan alle ver warring een einde: Huub Ste vens blijft baas van Hertha. Mits de komende twee wedstrij den tegen Hansa Rostock (com petitie en beker) worden gewon nen. Stevens gelooft daar in. Aangeslagen, niet geknakt. „We moeten en zullen deze cirkel doorbreken." De Limburger gaf toe dat hij zich de afgelopen dagen als op gejaagd wild had gevoeld. Voor al de snerpende fluitconcerten van de eigen fans en de in azijn gedrenkte stukken van de Ber lijnse media hakten erin. „Ik ben ook van vlees en bloed. Ste vens heeft geen gevoelens, hoor ik vaak. Onzin! Als professional probeer ik het hoofd koel te hou den, als mens heb ik pijn ge voeld. Ik kon het geen moment van me afzetten. Wandelen met de hond, thuis op de bank: het bleef tollen in mijn hoofd." Toch, zo bezwoer hij gisteren, is hij niet bang voor ontslag ge weest. Zondag sprak hij uitvoe rig en openhartig met manager Hoeness, onder vier ogen. „Toen wist ik al dat het vertrouwen er nog steeds was. Zelf heb ik de spelersgroep op de man af ge vraagd of ze nog verder met Huub Stevens wilden. Dat wil den ze. Dat sterkt me." De ex- coach van Roda JC en Schalke 04 kan die extra power zeer goed gebruiken. Stevens staat opnieuw een Week van de Waar heid te wachten. Eerst moet hij zich voor de Duitse voetbalbond verantwoorden voor zijn ordi naire worsteling met Leverku- sen-assistent Ulf Kirsten, die hij zaterdag een stomp in de buik zou hebben gegeven. En dan volgt de allesbeslissende twee kamp in het Ostsee Stadion, te gen Hansa Rostock. Huub Ste vens weet van geen wijken. „Ik ben een vechter. Ook nu, tot mijn laatste snik." GPD Danny Stam (links) en Robert Slippens in actie tijdens de tijdrit in het Amsterdamse Velodrome. foto Marcel Antonisse/ANP door Edward Swier AMSTERDAM - Het draait de ze week op het Amsterdamse Velodrome tijdens de Zesdaagse van Amsterdam weliswaar om het vertier, maar dat betekent geenszins dat er niet serieus za ken wordt gedaan. Op het mid denterrein zaten de VIP-loges van de diverse sponsors op de openingsavond al vol met za kenrelaties. En ook voor de Zes- daagse-coureurs is het baan- toernooi meer dan zomaar een winters tussendoortje. De Nederlandse wegrenners Max van Heeswijk en Aart Vier houten kijken deze week in de hoofdstad bijvoorbeeld of het bij een eenmalig uitstapje blijft of dat het baanwielrennen (op termijn) een impuls voor hun wielercarrière zou kunnen bete kenen. Met zelfs misschien wel een olympisch tintje. Ze horen niet bij de favorieten. Integendeel. Van hun collega's Leon van Bon en Servais Kna- ven, vorig jaar van de partij in de Zesdaagse van Amsterdam, hebben de twee wegprofs onge twijfeld gehoord hoe hard er ge reden wordt door de absolute baantop. US Postal-coureur Van Heeswijk (30), die al jaren regelmatig op de baan traint maar zijn eerste zesdaagse rijdt: „Ik moet eerst maar eens zien hoe ik deze week overleef, voor ik toekomstplannen maak Na een derde (2001) en tweede plaats (2002) is de favorietenrol dit jaar voor het koppel Robert Slippens-Danny Stam. Ook van Nederlandse komaf, maar bij het grote publiek veel minder bekend dan de wegcoureurs. „En dus kunnen we niet zonder de bekende jongens van de weg, nog niet", aldus organisator Frank Boelé, die gisteren op de al aangenaam volle wielerbaan het startschot liet lossen door Leontien Zijlaard-van Moorsel èn Michael Boogerd. Max van Heeswijk en Aart Vier houten waren vorig jaar allebei een avondje te gast in het Velo drome en informeerden zelf of er in de Zesdaagse-editie van 2003 misschien een plaatsje vrij was. Het duo bereidde zich serieus voor. Vierhouten: „Ik heb bondscoach Knetemann zelfs opgebeld dat hij niet op me moest rekenen voor het WK op de weg, omdat ik me goed op de Zesdaagse wilde voorberei den." De Lotto/Domo-coureur, bij de junioren nog eens geselecteerd voor het WK baan, wil deze win ter meer dan ooit op de baan rij den. „Volgens mij heb ik er meer baat bij dan een uurtje crossen in het bos. Dat gepruts in de kou, daar word je niet beter van.De diverse baankampioenschap- pen in december op Alkmaar kunnen op zijn deelname reke nen. Of hij op termijn een plekje in de olympische" achtervol- gingsploeg ambieert, wil Vier houten echter nog niet prijsge ven. „Het klinkt mooi, en ik ben er ook wel enthousiast voor. Maar de weg heeft nog altijd mijn prioriteit. De klassiekers en de Tour, die wil ik in 2004 weer rijden." GPD door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Zeiler Erwin Veldman (19) is bij de wereldkampioenschappen in de sunfish-klasse op Sint Maarten als vijfde geëindigd. Dat is een opmerkelijke presta tie, aangezien hij pas twee maanden in die klasse uitkomt. Veldman, in Europa uitkomend in de laser klasse, vertrok in augustus naar Curacao voor een stage voor school. Daar kwam hij in aanraking met de sunfish-klasse. Hij voer er enkele wedstrijden in en meldde zich toen al aan voor het WK, dat afgelopen week op Sint Maarten werd gehouden. Die kans wil de hij, nu hij toch in de buurt was, niet laten schieten. De jonge Middelburger kwam goed door de drie kwalificatiewedstrijden. Hij noteerde een zesde, een eerste en een ze ventiende plek en daarmee kwam hij in de goldfleet terecht. Ofwel, Veldman zat bij de beste 34 van de 68 deelnemers. In de zes finaleraces had Veldman twee mis sers. Eén keer werd hij dertigste en één keer vijftiende. De overige vier keer zeilde hij in de toptien, met een achtste, een vierde, een tweede en een eerste plaats. Doordat ieder een het slechtste resultaat mocht wegstre pen, eindigde Veldman op de vijfde plaats. Daarmee was hij de beste Nederlander én zelfs de beste Europeaan. Malcolm Smith uit Bermuda werd wereldkampioen. Het is niet de eerste keer dat Erwin Veldman zich op een groot kampioenschap van voren laat zienIn 2001 werd de Middelburger bij voorbeeld al eens wereldkampioen bij de jeugd in de splash-klasse en een jaar later veroverde hij de nationale titel in de flash. BREDA - Feyenoord heeft NAC-doelman Gabor Babos een aanbieding gedaan. De Rotterdamse club wil de Hongaar na dit seizoen aan de selectie toevoegen. Het contract van de kee per loopt na dit seizoen af. „Ik vertrek zeker uit Breda", liet Babos gisteren weten voor de camera van Omroep Brabant. Volgens de doelman heeft hij de aanbieding van Feyenoord in beraad. ANP ZEIST - De beroepscommissie tuchtzaken van de KNVB komt donderdagavond bijeen om de strafzaak tegen PSV- spits Mateja Kezman af te handelen. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de commissie het hoger beroep vandaag zou behandelen, maar Kezman speelt dan met PSV in de Cham pions League tegen AEK Athene. De KNVB wilde de gerucht makende zaak echter voor dit weekeinde van de agenda heb ben, omdat zondag de topper tussen PSV en Ajax op het programma staat. Als de zaak niet deze week was behandeld, had Kezman tegen Ajax kunnen spelen. ANP LONDEN - Manchester United-coach Alex Ferguson is door de Engelse voetbalfederatie FA voor twee wedstrijden ge schorst wegens het beledigen van een scheidsrechter. Fergu son moet ook nog een boete van 14.000 euro betalen. Ferguson had tijdens het duel Newcastle United-Manchester United de vierde official stevig uitgescholden, omdat de Schot meende dat zijn ploeg benadeeld werd. ANP/DPA PLOVDIV - De Russische schakers hebben gisteren in Plovdiv de Europese titel veroverd. De favoriet speelde in de negende en laatste ronde gelijk tegen Wit-Rusland: 2-2. Het totaal van de ongeslagen winnaar kwam daarmee op zeventien punten. Nederland verloor met 1-3 van Oekraïne en eindigde teleur stellend als dertiende. Bij de vrouwen zegevierde Armenië verrassend. De schaak- sters uit de Kaukasus eindigden in wedstrijdpunten gelijk met Hongarije, maar kregen het goud op grond van een half bordpunt meer. Nederland versloeg Israël en steeg daardoor naar de dertiende plaats in de eindrangschikking. ANP NEW YORK - De honkballers van de New York Yankees heb ben het tweede duel van de World Series gewonnen. In New York werden de Florida Marlins met 6-1 verslagen. Daarmee komt de stand in de series op 1 -1Het eerste dueleveneens ge speeld in New York, werd door de Marlins gewonnen met 2-3. De ploeg die het eerst vier duels heeft gewonnen, wint de 99e editie van de World Series. ANP/RTR SANTIAGO DE CUBA - De Nederlandse honkballers zijn bij het WK op Cuba uitgeschakeld. Het resultaat van het duel van Oranje tegen de Verenigde Staten werd op slag onbelangrijk, doordat Brazilië met 4-0 won van China. De Zuid-Amerikanen bereikten door dat resultaat de kwart finales. Nederland stond na de eerste helft van de vierde in ning met 2-0 voor, maar de wedstrijd werd gestaakt wegens de regen en zal niet worden afgemaakt. ANP door Edward Swier AMSTERDAM - De baanselec-i tie van de wielerbond KNWU zit met de handen in het haar. Na afloop van het EK baan voor renners tot 23 jaar moest voor 250.000 euro aan materiaal ach terblijven in Moskou. De papie ren zouden niet in orde zijn, waardoor de cargo-vracht sinds eind augustus nog altijd in de Russische hoofdstad staat. „Als het er nog staat, want er ver dwijnt daar nog wel eens wat." Behalve een tiental baanframes zijn zo'n dertig dichte wielen, enkele rollerbanken, een com pressor, tientallen tandwielen en veel gereedschap in Rusland achtergebleven. „Heel speciaal spul allemaal, gemaakt voor het baanwielrennen", aldus bonds coach Peter Pieters. Mocht het materiaal verdwenen zijn, dan komt de olympische voorbereiding van de baan- RIJSWIJK - Alessandro Petac chi is de veelvraat van het wie- Ierjaar 2003 geworden. De Itali aan kwam dit jaar tot dertig overwinningen en bleef daar mee het gehele profpeloton met gemak de baas. Erik Zabel volgt op grote afstand als tweede; de Duitser won veertien keer. Vooral dankzij Petacchi werd Fassa Bortolo de ploeg met de meeste zeges. De score van het Italiaanse team was 56, vorig jaar boekte Fassa veertig over winningen. Meest succesvolle Nederlander het afgelopen sei zoen was Jans Koerts. De renner van BankGiroLoteri j won zeven koersen. BankGiroLoterij kan met 24 overwinningen terugkij ken op een mooi jaar. Rabobank viel dit jaar ver terug, van 38 naar 26 overwinningen. Zegelijst 2003: 1. Petacchi (Ita) 30 overwinningen; 2. Zabel (Dui) 14; 3. Kirsipuu (Est) 12; 4. McEwen (Aus), Vinokoerov (Kaz) 11; 6. Cooke (Aus) 10; 7. Valverde (Spa), Simoni (Ita) 9; 9. Mayo (Spa), Swindlehurst (VSt), Edo (Spa), Rich (Dui) 8. Ploegen: 1. Fassa Bortolo 56; 2. Tele kom 49; 3. Saeco 35; 4. Navigators 31; 9. Rabobank 26; 13. BankGiro Loterij 24. ANP ploeg ernstig in de knel. Pieters: „Tot nu toe zijn de problemen te overzien. We komen weliswaar ernstig veel materiaal tekort, maar door links en rechts een wiel te lenen hebben we tot op heden nog niet verstek hoeven laten gaan bij wedstrijden. Maar het materiaal is niet zo maar te vervangen. Eén keer per jaar maakt Shimano die speci fieke tandwielen, als je de boot mist heb je een jaar niks. Pieters heeft zijn buik ondertus sen vol van de Russische bu reaucratie. „Het is een spelletje, een heel onplezierig spelletje." Tot twee keer toe moest de voor malig coureur met een selectie naar Moskou. „Pas de avond voor het WK baan voor junioren werd het materiaal vrijgegeven, nadat het al een keer terugge stuurd was naar Frankfurt. La ter zijn we zelf ook nog eens te ruggestuurd, omdat we tussen dat WK voor junioren en het EK voor renners tot 23 jaar even naar Nederland waren gegaan. De ambassade had ons niet de juiste visums gegeven. Maar ja, wie kan dat nou lezen als die dingen in het Russisch zijn." Het materiaal staat onder toe zicht van het Russisch Olym pisch Comité, maar dat wil de spullen niet terugsturen omdat het vreest op te moeten draaien voor de kosten. Die zijn, omdat de dagelijkse opslagkosten 250 euro bedragen, inmiddels aar dig opgelopen. GPD GRONINGEN - Ploegleider Piet Hoekstra van BankGiroLo terij voert vandaag een afron dend gesprek met Addy Engels over een eenjarig contract. „De kans dat Engels komend seizoen bij ons rijdt schat ik hoger in dan vijftig procent", aldus de ploegleider. Engels werd in 2000 prof bij Ra bobank, maar kreeg vorige maand voor de Ronde van Spanje te horen dat zijn aflo pende contract niet werd ver lengd. Engels: „Ik heb een goed gevoel bij BankGiroLoterij en hoop dat het rond k^imt." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17