Nu al record voor marathon Amsterdam Op zondag is het oorlog in het veld 19 Vierde editie van Jumping Heikant kent goede bezetting Ballegeer hoopt op Belgische bank geeft premies weg Taekwondoka's laar toernooi uitslagen agenda zaterdag 18 oktober 2003 Kenners Kloetinge Beltman naar Powerplate-Bik Herbertjan van der Waal al twintig jaar verbonden aan Oemoemenoe Winkels Satellietbox Teamgeest Bridge Dammen Futsal Voetbal J Organisatie waakt over kwaliteit Human6 joorJanDagevos HEIKANT - Het evenement is in ten paar jaar tijd uitgegroeid tot ,cn evenement van allure en slaat inmiddels hoog aange- jthreven bij de deelnemers. Jumping Heikant staat op de kaart in de ruiterwereld", zegt jeorge Lernout, voorzitter van [organiserende stichting, niet under trots. „Onze zorg is nu om de kwaliteit ook de komende ;aren te blijven waarborgen." )evierde editie van het indoor- loncours wordt vanaf donder- jag 23 tot en met zondag 26 oktober in manege Heikant ge houden. Hen prima accommodatie, een levig budget (20.000 euro) en ten .grote groep vrijwilligers, letisdebasis vooreen succesvol jncours, voor zowel de natio nale toppers als de Zeeuwse rui- jers. „Het is voor de Zeeuwen en gelegenheid om op een be- loorlijk niveau te kunnen acte- en", zegt manegehouder Fons ie Vetter. „Samen met Goes zijn het enige indoorconcours raardat kan. De meeste accom- nodaties zijn niet toereikend tooreen deftige wedstrijd." fanaf volgende week donder- komen er in Heikant ruim combinaties aan het ver rek. Ook wordt er nationaal ge- eden, „We proberen elke keer en stapje vooruit te maken", egt Lernout, „maar wel via de eg van de geleidelijkheid. Ik ib in het verleden al verschal ende wedstrijden kapot zien «an, omdat ze te snel groeiden, ij willen een blijvertje zijn, wij (reven naar continuïteit." )e organisatie weet zich om- ingd door kenners. Zo is de telg Marcel Valckx als par- oursbouwer ingehuurd en reedt Bert Romp als adviseur In samenspraak met de ondscoach wordt een zo goed ïogelijk programma voor de uiters opgesteld. Het heeft er pnieuw toe geleid dat er natio- ale toppers acte de présence evep. Zo komen Piet Rayma- ersjunior, Carolein Lankester, Leon Thijssen en Henk van den Broek naar Zeeuws-Vlaande- ren. Piet Raymakers senior en Eric van der Vleuten waren nor maliter ook naar Herikant ge komen, maar deze routiniers hebben verplichtingen elders. Verder ondervindt Jumping Heikant nog enige concurrentie van een tweesterrenconcours in Wierden. De regionale inbreng komt onder anderen van Ilyo de Loos, Colinda Cornelissens, Cindy Perdaen en Piet Huige. Donderdag 23 oktober begint Jumping Heikant om 14.00 uur met de L-klasse klassiek en twee fasen gevolgd door de B- klasse klassiek en progressief. Vrijdag 24 oktober komen de Z- en ZZ-klassen aan bod. De eer ste wedstrijden beginnen dan om 9.00 uur. Zaterdag 25 okto ber kan vanaf 8.30 uur worden genoten van de L- en M-klassen en op de slotdag, zondag 26 ok tober, is het de beurt aan de top pers. Dan is er startgelegenheid voor de nationale springruiters bij de nationale parkoersen, met een hoogte van 1.30,1.35en 1.40 meter. Zondag wordt om 10.00 uur begonnen. „Weet je wat nu zo leuk is", zegt Fons de Vetter, „tijdens zo'n concours is er plaats voor de ge wone man uit de straat en de topruiters. Alles loopt door el kaar heen en je kunt gewoon met de topruiters praten. Dat is geweldig." De organisatie re kent op zo'n 600 bezoekers. Fons de Vetter (links) en George Lernout zijn klaar voor de vierde editie van Jumping Heikant. foto Camile Schelstraete door Hans Koenekoop AMSTERDAM - De marathon van Am sterdam noteerde twee dagen voor het startschot (morgen) al een record. Maar liefst 9000 hardlopers hebben zich inge schreven voor de 28e editie, 40 procent meer dan vorig jaar. De organisatie re kent uiteindelijk op een recordaantal deelnemers van meer dan 13.000. Liefst 3000 van de atleten zijn afkomstig uit het buitenland. De voorlopige start- lijst telt 51 nationaliteiten. „Dat geeft aan dat de marathon van Amsterdam in ternationaal steeds meer aanzien geniet. We groeien naar de status van Rotterdam toe", zei Jos Hermens, bestuurslid van de stichting Amsterdam Marathon en sa mensteller van het lopersveld. De marathon, met start en finish in het Olympisch stadion, zal voor het eerst ook rechtstreeks op televisie zijn. De NOS zendt beelden uit vanaf zondag 11.00 uur. De meeste aandacht gaat uit naar Kamiel Maase, die zal pogen het 23 jaar oude Nederlands record van Gerard Nij- boer (2.09.01) te verbeteren. De race wordt ook afgestemd op Maase, de Wageninger die bij de afgelopen WK in Parijs achtste werd op de 10 kilometer. „De eerste groep gaat weg op een tussen tijd halverwege van 1.04. Dat is een mooi tempo voor Kamiel", zei Hermens. „Nor maal gesproken kan hij dan op 2.08 uit komen. Zoals het er nu naar uitziet, zijn de omstandigheden zondag ideaal; 12 graden Celcius, droog en niet veel wind." Maase, met een beste tijd van 2.10.09, is geen favoriet voor de eindzege. Een aan tal Kenianen wordt geacht tussen de 20 6 en 2.07 te rennen. Het zijn Felix Limo, William Kiplagat, Benjamin Kimutai Kosgei en Moses Tanui. „Een nieuw par- coursrecord, dat nu staat op 2.06.47, zou mooi zijn. Een wereldrecord is niet rea listisch. Ik acht deze jongens niet in staat de supertijd van Paul Tergat (2,04.55 vo rige maand in Berlijn) aan te vallen", meende Hermens. Limo debuteert op de 42,195 kilometer. De 23-jarige atleet is 's werelds snelste op de 15 kilometer met een tijd van 41,29. Kiplagat won in april de marathon van Rotterdam en liep zijn snelste tijd van 2.06.50 vier jaar geleden in de hoofdstad. Kimutai Kosgei debuteerde vorig jaar met winst in Amsterdam. Tanui is met 38 jaar bijna veteraan, maar heeft wel de beste tijd achter zijn naam: 2.06.16. ANP door Barry van der Hooft en Jan Dagevos GOES - Arjan Human keerde maandag na een week afwezig heid terug op de training bij Hoek. Na een week rust start de aanvaller vandaag tegen Capel- le weer in de basis. Trainer Jo- han Ballegeer hoopt dat Human sportieve revanche neemt. „Hu- man kan heel belangrijk zijn voor Hoek, maar dat moet hij dan wel op het veld laten zien." De trainer had maandag een on derhoud met de spits. „Hij heeft een sanctie opgelegd gekregen en deze week weer goed ge traind", aldus Ballegeer. „Als Human in vorm is, kan hij voor ons van onschatbare waarde zijn. Maar dan moet zijn hoofd wel fris zijn. Hij is nu één keer uit de pas gelopen, maar ieder een verdient een tweede kans. Daarom hoop ik dat hij tegen Capelle sportieve revanche neemt." De tegenstander van vandaag is geen onbekende voor Hoek. De Zeeuws-Vlamingen speelden begin augustus al tegen Capelle in het kader van de Amstel Cup. Hoek won destijds in Zuid-Hol land met 1-0 door een doelpunt van Anthony Annicaert. „Ze spelen een soort Engels voet bal", herinnert Ballegeer zich. „Capelle heeft twee goede spit sen en veel diepgang op de rech terkant. Het is ook een harde ploeg, die weinig ruimte laat. De opdracht voor ons is simpel: we moeten voor drie punten gaan." Na de nederlagen tegen Rijns- burgse Boys (3-1) en FC Lisse (2-1) is het zaak voor Hoek weer eens een aansprekend resultaat te boeken. Ballegeer: „Ik hoop dat iedereen daarvan doordron gen is en zijn verantwoordelijk heid neemt. De afgelopen wedstrijden leden we te veel balverlies op cruciale momen ten. We gaven telkens ruimte voor snelle counters weg en hadden daarbij weinig aan dacht voor het verdedigende werk. Daarom moeten we er te gen Capelle voor zorgen dat de organisatie behouden blijft." Gunther de Meijer en Morou Ja- bara ontbreken nog door bles sures en Ballegeer stuurt Pa trick de Guchteneire, Ferdi Kabal, Thijs Binnerts en Peter Hamelink met het tweede elftal mee. Voor Kloetinge wordt het van daag erop of eronder. De Beve- landse hoofdklasser gaat op be zoek bij Achilles Veen, dat zich ook in de onderste regionen be vindt. De equipe van trainer Jan Oosterhuis heeft na zeven duels vijf punten, vier meer dan Kloe tinge. „Het belang van deze wedstrijd hoeft niet onder streept te worden", zegt Kloe- tinge-trainer Karl Vergouwen. Het enige dat telt, is een over winning. Bij winst krijgt Kloe tinge aansluiting met de staart- ploegen. „We gaan voor die drie punten", klinkt het strijdvaar dig. „Het vertrouwen is na vori ge week gegroeid. We gaan Achilles Veen met dezelfde spe lersgroep en met dezelfde tac tiek bestrijden. We zullen Veen vroeg vastzetten en lekker agressief spelen, wel met ver stand natuurlijk." Vergouwen kent Achilles Veen nog uit de periode dat hij trainer was van Oostkapelle. „Ik heb ei vijf keer tegen gespeeld en viei keer gewonnen", zegt Vergou wen. „Het is een ploeg die op het randje speelt. Ze spelen het liefst met tien man achter de bal. Het is ook een ploeg, die in twintig minuten tijd als een idi oot tekeer kan gaan." Kloetinge speelde afgelopen week een oefenwedstrijd tegen zondag-eersteklasser Halste ren. De Bevelandse equipe won met 2-1, door doelpunten van Micha Lekawael en Istvan Bakx. Wilco de Valk bleef uit voorzorg aan de kant. Zijn knie blessure speelde enigszins op De Valk is vandaag echter weei inzetbaar. Dat geldt niet vooi Emiel Dorst. De middenvelder tobt nog altijd met een ham stringblessure. Doelman Mer- lijn Swennen, die enkele weken geleden een beenblessure op liep, zit vandaag op de bank. IRUSSEL - De Belgische lexia-bank geeft jonge voet- allers tussen de 10 en 17 jaar en premie als hun club heeft ponnen. De politiek en de ielgische gezinsbond hebben (erontvvaardigd gereageerd op lat plan. Voetballertjes in twee gemeen- in.Tubeke en in Nijvel, kregen 0 afloop van de training een irief in handen gedrukt van het ilaatselijke filiaal van Dexia, 'meldde dagblad Het Laatste feuws. Als ze een betaalreke ning openen, krijgen ze 2,5 euro oor elke gewonnen wedstrijd n 1 euro voor een gelijkspel. De Vlaamse minister van Sport larino Keulen zei in een reactie Jeactie te betreuren. „Zedoden Me spontaniteit." De gezins land klaagt dat de bank zich «moeit met zaken waar alleen aiders het voor het zeggen zou- lenhebben. let nieuwe initiatief van Dexia nlgt kort op een andere rel. Vo- maand spoorde de bank ongeren aan om hun ouders beer zakgeld te vragen. ANP SLAGHAREN - Ghita Beltman netst komend seizoen voor de wielerploeg Powerplate-Bik. Dewielrenster kwam de afgelo- wtwee jaar uit voor het Itali- janse Acca Due O, maar koos na Ut buitenlandse avontuur voor en terugkeer naar Nederland, witman won dit seizoen een teppe in de Tour de l'Aude. «arzus Chantal heeft nog geen Wuit genomen over haar toe- tamst. Ze heeft in het weekein- tteen gesprek met Acca Due O ;n beslist daarna waar ze gaat Ven. Ondanks het vertrek van «ar zus sluit ze een langer ver- Fjf in Italië niet uit. ANP fjlRIJS - Bondscoach Henk 'e,J« van de taekwondobond vier sporters aangewezen ..°°r bet olympisch kwalifica- ''doernooi in Parijs, van 4 tot en •t 1 december. 'i de vrouwen maken Virginia 1 Jens (28) en Charmie Sobers 'kans op kwalificatie, bij de P®enzfjn dat Ferry Greevink en Thijs Oude Luttikhuis I"). ANP door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Herbertjan van der Waal (36) woonde on geveer de helft van zijn leven in Zuid-Afrika en groeide daar op met rugby. Niet dat hij dat toen al leuk vond. Nee, dat kwam pas in Nederland. In middels is hij al twintig jaar verbonden aan rugbyclub Oemoemenoe. Hij is van geboorte Nederlan der, maar in zijn hart is hij vooral Zuid-Afrikaan. „Als ik in Zuid-Afrika ben, heb ik het gevoel dat ik lééf", zegt Van der Waal. „Daar is alles niet zo vanzelfsprekend. Je staat op en bent blij dat je er nog bent.Hij bracht er een belangrijk ge deelte van zijn jeugd door, kwam toen naar Nederland, maar besloot uiteindelijk toch weer terug te keren naar Zuid- Afrika. De metaalbewerker kreeg er de kans om zelfstan dig een winkeltje te runnen en dus vertrok hij acht jaar gele den met zijn gezin richting Zuid-Afrika. Ze hielden het er drie jaar vol. De situatie was te gevaarlijk. Vooral zijn vriendin Soumya hield het er niet meer uit. „We hebben in die drie jaar alles meegemaakt. Er is ingebroken in ons huis, en in mijn winkel. Onze auto werd gestolen. Het was zelfs zo erg dat ook op de school van onze kinderen werd ingebroken. Hoewel we het naar onze zin hadden, de na tuur prachtig was, hebben we toch besloten om er weg te gaan. Het werd te heet onder onze voeten." In Zuid-Afrika werd rugby hem met de paplepel ingego ten. Van der Waal: „In Zuid- Afrika is rugby sport nummer één. Tegenwoordig is er de con currentie van het voetbal, maar zeker in mijn tijd was rugby onaantastbaar. Als het nationale team speelde, lag het openbare leven nagenoeg stil. De winkels gingen dicht." Van der Waal had in zijn eerste Zuid-Afrikaanse periode ech ter niet zo veel met de sport. „Ik moest voor het schoolteam rugbyen, maar ik bakte er wei nig van. Eigenlijk was ik een derderangs rugbyer." Het plezier in de sport kreeg hij pas toen hij weer in Nederland Herbertjan van der Waal is er zeker van dat Oemoemenoe het hoogste niveau opnieuw kan bereiken. woonde en bij Oemoemenoe ging spelen. „Ik was eigenlijk helemaal niet meer geïnteres seerd in rugby, totdat we op school een keer gymles kregen. Daarin ging ik nogal te keer, waarna Jan Albregtse (een speler van Oemoemenoe) aan me vroeg of ik een keer bij Oemoemenoe wilde kijken. Van het een kwam het ander." Van der Waal reikte met de Middelburgse club vervolgens tot de ereklasse, de hoogste klasse in Nederland. „We had den in die periode een prachtig team, met 25 tot 30 gelijkwaar dige spelers. Het hart van het huidige Oemoemenoe wordt nog steeds gevormd door spe lers die er toen ook al bij wa ren." Van der Waal is er van over tuigd dat Oemoemenoe het hoogste niveau opnieuw kan bereiken. „Als ik kijk hoe de jeugd presteert, dan moet dat er zeker inzitten. Ik durf te stellen dat onze jeugdoplei ding één van de beste van heel Nederland is. Als die jongens doorstromen naar het eerste kunnen we een enorme verbe tering verwachten. Als de club naam maakt, zullen er ook spe lers van buiten naar hier ko men. Iedereen wil bij een top club horen. Zaak is dan wel dat we onze jeugdopleiding sterk houden. Voorlopig lukt ons dat wel. De kinderen worden thuis opgehaald en ook weer thuis gebracht." Deze week is het wereldkam pioenschap rugby in Australië begonnen. Van der Waal heeft zelfs een satellietbox aange schaft om er zo veel mogelijk van te kunnen zien. „Ik vind het mooi om te zien hoe het rugby evolueert. Het spel wordt sneller en sneller, er worden steeds meer try's ge maakt. Daardoor is rugby veel aantrekkelijker geworden." Hoewel hij graag wedstrijden analyseert, ziet Van der Waal niets in het trainerschap. „Nee joh, ik zie mezelf echt geen trainingschema's maken. De rol die ik nu heb, zo tussen de spelers en de trainer in, bevalt me goed. Het is mijn taak om een klankbord voor de spelers te zijn. Zie mij maar als de schakel. Ik kan dingen tegen de trainer zeggen wat spelers niet kunnen. Daarnaast leg ik soms aan spelers uit wat de trainer met een bepaalde opmerking voor ogen heeft." Van der Waal is geen vaste spe ler meer, hij speelt alleen nog maar als de nood aan de man is. Dat komt vooral door een sle pende liesblessure. „Drie jaar geleden is mijn lies finaal afge scheurd. Toen ik de bal trapte hoorde ik het kraken. Het her stel heeft twee jaar geduurd, maar ik ben nooit meer hele maal de oude geworden. Ik heb aan snelheid ingeboet." De derby tegen Tovaal staat morgen op het programma. foto Ruben Oreel Van der Waal spreekt van een gezonde rivaliteit tussen beide ploegen. „Het blijft altijd een aparte pot. Ik denk dat het de enige wedstrijd is die niet voorspelbaar is. Oemoeme- noe-Tovaal brengt het beste in beide clubs naar boven en dat leidt meestal tot spannende wedstrijden." De essentie van het rugby is voor hem de teamgeest. „Je zorgt voor je maten, je gaat voor elkaar door het vuur. Bin nen het team laat je niemand vallen. Vrijdagavond maak je met zijn allen de stad on veilig. Op zaterdag houd je met zijn allen rust en op zondag is het oorlog in het veld. Wel oor log binnen regels natuurlijk. Jij slaat mij een blauw oog, ik geef jouw een trap in je rug, maar na afloop zitten we ge broederlijk naast elkaar. Na afloop pak je met z'n allen een pilsje." Terneuzen. Competitie BC Luctor et Emer- go. A-lijn: 1. Echtpaar Lichteveld 64,29%, 2. Ds. Vogels/Van Stee 58,63%, 3. Mevr. Van Leeuwe/dhr. Vogels 57,74%. B-lijn: 1. HH. Barbe/Ramondt 60,71%, 2. Ds. Brood/Huyghe 57,14%, 3. Ds. Boyer/Nies- kens 54,91%. Amsterdam. Bijmerdamtoernooi, groot- meestergroep. Stand aan kop: 1. Tsjizjov 10, 2. Van den Akker, Sijbrands 9, 4. Virnyi, Ndjofang 8. Tweede klasse regionaal futsal: Benr\y Sport-Pabo 0-9, Morres/Controlec-DOW 2 3 3, DIT techniek-DOW 19-7, HKC-MerQ Office 3-7, Schelde/Grens-Kroes 4-5, Bakkersland- DPO Driewegen 4-7. Stand aan kop: Pabo 4-12, DPO Driewegen 4-9, MerQ Office 4-9, DIT techniek4-7, Schel de/Grens 4-6, Kroes 4-6. Paardensport Bremen. Euroclassics. Internationaal springconcours: 1. Ahlmann (Dui) Lenny Boy 0-51,70, 2. Michaels-Beerbaum (Dui) Check Mate 0-56,58,3. Wulschner (Dui) Fit 0- 59,10, 7. Raymakers Van Schijndel's Curtis 0-61,54. Schaken Hoogeveen. Essent-schaaktoernooi. Kroongroep, vijfde ronde: Sokolov (Ned) Polgar (Hon) 1-0, Aronian (Dui) - Karpov (Rus) 1-0. Stand: 1. Polgar, Aronian 3,3. So kolov 2,5,4. Karpov 1,5. Plovdiv. EK, zesde ronde. Mannen: Israël - Nederland 2 1/2-1 1/2. Stand: 1. Rusland 12 wedstrijdpunten, 15 1/2 partijpunten, 2. Israël 10-15,3. Frankrijk 9-15,4. Georgië 9-15,5. Polen 9-15,6. Azer beidzjan 9-141/2,15. Nederland 7-12 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day 3229. 4.5.16.18.19.27.28.30.35.36.42. 43.45.47.49.50.58.60.76.79 (onder voorbehoud) Tennis Madrid. Mannen, Masters Series, 2,45 mil joen euro. Kwartfinales: Massu (Chi) Chela (Arg) 6-7 6-4 6-4, Ferrero (Spa/11 - Sricha- phan (Tha/7) 6-4 6-2, El Aynaoui (Mar/15) - Grosjean (Fra/6) 3-6 7-6 6-2, Federer (Zwi/3) - Lopez (Spa) 4-6 7-6 6-4. Zurich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Kwartfi nales: Henin-Hardenne (Bel/2) - Zvonareva (Rus/7) 6-4 6-2, Petrova (Rus) - Bovina (Rus) 6-1 6-4, Clijsters (Bel/1) - Pisnik (Slv) 6-3 6-2. Bezzai 1-3. Scheidsrechter: Van Sichem. Aantal toeschouwers: 1435. FC Dordrecht - Fortuna Sittard 0-1 (0-0). 73 Gommans 0-1. Scheidsrechter: Luijten. Ge le kaart: Tychon tFortuna Sittard). Aantal toeschouwers: 1600. Go Ahead Eagles - Helmond Sport 1-4 (1-2) 8. FerrrierO-1, 17. Hese 0-2,28. Van Putter1 2, 63. Dassen 1-3, 82. Linssen 1-4. Scheids rechter: Blom. Bode kaart: 63. Kruijer Go Ahead Eaglesl. Gele kaart: Kruijer (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 8300 AGOVV Apeldoorn - FC Den Bosch 1-2 (1-0). 35. Juliana 1-0, 66. Jansen 1-1, 87. Van de Laak 1-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Wegh (AGOVV). Aantal toeschou wers: 1830. Stand aan kop: Den Bosch 10 7 2 1 23 21 i 1 Helmond Sp 8 6 2 0 20 18- 7 Sparta 10 6 2 2 20 25-9 Excelsior 10 6 2 2 20 16 9 Heracles 10 5 3 2 18 20 12 Nyon. Loting tweede ronde Uefa Cup Speeldata 6 en 27 november. Feyenoord INEDI SK Teplice (Tsj), FC Utrecht (NEDI - AJ Auxerre (Fra), Dinamo Zagreb (Kro) - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek), Borussia Dortmund (Dui) - Sochaux (Fra), Manchester City (Eng) - Groclin Grodzisk (Pol), Panionios (Gri) - FC Barcelona (Spa), Benfica (Por) - Molde (Noo), Slavia Praag (Tsj) - Levski Sofia (Bul), Rosenborg Trond- heim (Noo) - Rode Ster Belgrado (SMo), Va lencia (Spa) - Maccabi Haifa (Isr), Spartak Moskou (Rus) - Dinamo Boekarest (Roe), Gaziantepspor(Tur) - RC Lens (Fra), Schalke 04 (Dui) - Brondby (Den), Perugia (Ita) Aris Saloniki (Gri), Steaua Boekarest (Roe) Li verpool (Eng), Valerenga (Noo) - Wisla Kra kow (Pol), PAOK Saloniki (Gril - Debrecen (Hon), FC Kopenhagen (Den) - Real Mallorca (Spa), Parma (Ita) Salzburg (Oos), Basel (Zwi) - Newcastle United (Eng), AS Roma (Ita) - HajdukSplit (Kro), Genclerbirligi (T ur) Sporting Lissabon (Por), Villarreal (Spa) Torpedo Moskou (Rus), Girondins Bot deaux (Era) - Hearts (Sch). Chisinau (Moldavië). EK-kwalificatie, onder 19 jaar. Nederland - IJsland 1-1 (1-11.4. Mul der 1 -0,22. Hedinsson 1 -1 Belgische competitie. Charleroi-Anderlecht 0-1. Volleybal Eredivisie. Ajax-Volendam 5-1 Eerste divisie. Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 1- 1 (0-1). 32. Schuiteman 0-1, 47. Rose 1-1. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaart: Sluijter, Buikema (Heracles Almelo), Bronk- horst (Cambuur Leeuwarden). Aantal toe schouwers: 5300. Emmen - Sparta 1-1 (0-1). 7. Koevermans 0- 1, 66. Berger 1-1. Scheidsrechter: Van Hui ten. Gele kaart: Tieltjes, Cairo (Emmen), Rimkus (Sparta). Aantal toeschouwers: 6060. FC Eindhoven - MVV 3-0 (2-0). 10. Konings 1- 0,44. Laponder 2-0, 53. Laponder 3-0 (straf schop). Scheidsrechter: Olde Olthof. Rode kaart: 53. Verbeme (MW). Gele kaart: La ponder, Wellens (Eindhoven). Aantal toe schouwers: 1675. Stormvogels/Telstar - De Graafschap 2-0 (1-0). 18. Lettinga 1-0,60. Slory 2-0. Scheids rechter: Van Meenen. Gele kaart: Inia, Von deling (Stormvogels/Telstar), Bot, Berck Beelenkamp (De Graafschap). Aantal toe schouwers: 1800. VW Venlo - Haarlem 1-0 (1-0). 30. Jacobs 1- 0. Scheidsrechter: Liesveld. Aantal toe schouwers: 2982. TOP Oss - Veendam 1-3 (0-0). 48. Hamming 0-1,67. Clemencia 0-2,83. Hamming 0-3,90. Hulst. Bedrijfscompetitie. Eerste klasse vrouwen: Cerestar-Van Waterschoot 1 3, Ferket en de Maat-Vroome 2-2, Zaman Sport-Kaatje Jans Axel 2-2, Morres 1-Voorwaarts 1-3. Stand: 1. Vroome 5—14 2. Van Waterschoot 5-14; 3. Zaman Sport 5-14; 4. Ferket en de Maat 5-13; 5. Voor waarts 5-9; 6. Cerestar 5-8; 7. Kaatje Jans Axel 5-6; 8. Morres 1 5-2. Tweede klasse vrouwen: Jong Morres-Van Wesemael 3-1, PC Place-DiDi 3-1, Total de Beule- Wentzler Pauwels 3-1, WC Rhodos-Mor- res24-0. Stand: 1. Rhodos5-16;2. PC Place 5-15; 3. DiDi 5-13. Derde klasse vrouwen: Morres 3-Tènce 3-1, De Bruijn-De Sterre 2-2, CVC/Boehlé-Roctus 4-0. Stand: 1. CV C/Boehlé 5-14; 2. De Sterre 5-14; 3. Morres 3 5-13. Eerste klasse mannen: Doolaege/ Matthijs-Avesta 0-4, Taxado-Kole Luctor j 2-2, Stuntmarkt 1-Brandax 4-0 Stand: 1 Stuntmarkt 1 5-20; 2. Avesta 5-14; 3. Party Max/Smash 2000 4-10; 4. Doolaege/Mat- thijs 5-7; 5. Brandax 5-6; 6. Taxado 5-6; 7. Kole Luctor 1 4-3; 8. Rhodos 4-5. Tweede klasse mannen: Warnier-ROC Westerschei de3-1, Stuntmarkt2-Kole Luctor24-0. zaterdag. Atletiek Erpelkappersloop. Locatie: sporthal i Sportuus, Axel. 14.45 uur: jeugd (5ÜU me ter). 15.00 uur: 4, 7 en 12,7 kilometer in schrijven: kantine sporthal 't Spo Axel. Organisatie: Road Runners A,.e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 67