11 Geen geld voor lek zwembad Koewacht Dorpsraad zit Hulst achter de broek over Achterstraat [sale! Brugman België ook schuldig aan latere verdieping van Westerschelde Schouwburg Man valt in bouwput Waterfront VORMVAST Mestfraude komt verwerker op €50.000 boete te staan BOUWMAN zeeuwse almanak fracties Terneuzen hechten veel belang aan nieuw onderkomen daklozen Boete voor foutief herbeplanten ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 18 oktober 2003 Vrijwillig De gehele maand oktober BIJ VORMVAST -/-2u% ZOUTELANDE Dertien banen weg bij Philips in Terneuzen eschikte plek VAN 12.00 TOT 18.00 UUR Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Nederlands-Belgische waterverdragen 1960-2002 in boek belicht Concurrentie d&Êxjzïi HnnrEugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft vooralsnog geen geld achter de hand om een dure reparatie van het lek ke zwembad in Koewacht te kunnen laten uitvoeren. Het lot van het bad ligt uiteindelijk in handen van de gemeenteraad. Wethouder J. van Schaik zei dat in de commissie Bestuur en Middelen, naar aanleiding van vragen daarover. Deze zomer kwam via raadsvragen door J. Baart (TOP) aan het licht dat er een fors lek zit in het Koe- wachtse bad. Iedere week moest er afgelopen seizoen zo wat een half milj oen liter water worden bijgevuld. Wethouder J. Luycks liet daarop weten dat de gemeente nog voor het vol gende zwemseizoen het lekke zwembad zal dichten. Van Schaik hield tijdens de com missievergadering echter nog een flinke slag om de arm. „Als het om enkele tienduizen den euro's gaat, dat zal het nog wel lukken", dacht de wethou der. „Maar als uit het nu lopen de onderzoek blijkt dat repara tie veel geld gaat kosten, dan zal de gemeenteraad daar een apart besluit over moeten ne men. Daar zijn op dit moment geen aparte dekkingsmiddelen voor. Dus als we willen dat het Koewachtse zwembad in orde wordt gemaakt, dan zullen we dat geld met z'n allen moeten vinden." Ook burgemeester J. Lonink hield de commissieleden voor dat de reparatie van het zwem bad niet zo vanzelfsprekend is. „Op het moment dat je daar dekking voor wilt hebben, zal er een nieuwe afweging moeten plaatsvinden", stelde hij. Dan zal er geschrapt moeten wor den in andere zaken, of moeten wellicht de belastingen verder omhoog. „Het is uiteindelijk een keus die bij de raad ligt", legde Van Schaik de bal bij de politiek. „Als de raad zegt: 'we doen het niet', dan is dat een keus. Doen we het wel, dan moeten we op zoek naar dek king. Maar u maakt die keus." door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - De dorps raad van Lamsvvaarde eist dat de verpauperende Achterstraat in het dorp wordt opgeknapt. Plannen voor de nieuwe invul ling van de straat zijn er al sinds medio jaren negentig, maar de gemeente heeft nog steeds geen knopen doorgehakt. De dorps raad trekt aan de bel. De Achterstraat is een van de oudste straatjes in Lamswaar- de. Smal en met oude, kleine huizen, die vroeger nog toebe hoorden aan bijvoorbeeld een mandenmaker en een kleerma ker. Tegenwoordig zijn er een paar in gebruik als vakantiewo ning en voornamelijk die huizen worden slecht, of helemaal niet, onderhouden. De staat van deze huizen doet volgens de dorps raad afbreuk aan de leefbaar heid en verpaupering ligt op de loer. In de voormalige gemeente Hontenisse kwam de opknap beurt van de Achterstraat al ter sprake. In 1996 was de recon structie bijna rond, maar wer den de plannen alsnog afge ketst. Woningbouwvereniging RZVW, een belangrijike speler in het spel, trok Zich terug. Wel is voor de Achterstraat zo'n 45.000 euro aan subsidies ont vangen uit het Investeringspro gramma Stedelijke Vernieu wing (ISV). Dit is echter lang niet genoeg om de straat te re construeren. De gemeente Hulst berekent momenteel hoeveel verwerving van de huizen, sloop en weder opbouw gaat kosten en beslist aan de hand van deze cijfers of het plan al dan niet kan door gaan. Voor wethouder B. Pau wels staat vast dat de gemeente niet tot onteigening wil over gaan. De woningbezitters moe ten vrijwillig aan de gemeente verkopen. Voorzitter A. van der Meer van de dorpsraad maant de gemeen te tot haast. Door de trage be sluitvorming raken de wonin gen wellicht onverkoopbaar. „Als de gemeente straks besluit de woningen niet te kopen, wie wil ze dan nog wel hebben?" Volgens Hulst gaat het om zes woningen die plaats kunnen maken voor nieuwbouw. De dorpsraad spreekt echter over tien adressen die in aanmerking zouden kunnen komen voor sloop en wederopbouw. Vast staat dat tot nu toe een Belgi sche familie, in bezit van twee woningen in de Achterstraat, niet wil verkopen aan de ge meente. Een van hun woningen is in gebruik als vakantiewo ning, de andere staat leeg. De gemeente voert gesprekken met de familie om hen te overtuigen om de woningen toch van de hand te doen. Van der Meer stelt dat de dorps raad graag om de tafel gaat zit ten met de bewoners van de Achterstraat om tot compro missen te komen. De projectont wikkelaar, Kindt Biesbroeck uit Hulst, heeft zich al voor hon derd procent achter de plannen geschaard. Advertentie Liesboslaan 291 - Breda 076 - 520 16 20 MIDDELBURG - Het Open baar Ministerie in Middelburg heeft het Oostburgse mestver- werkingsbedrijf Kunst Ecoser- vice gestraft vanwege het op grote schaal ontduiken van de meststoffenwetgeving. De over tredingen komen het bedrijf op boetes van tezamen vijftigdui zend euro te staan. Directeur M. Kunst van hgt meststoffenbedrijf krijgt een boete van 16.500 euro. Twee be drijven uit de gemeente Sluis waarvan hij mede-eigenaar is, moeten bedragen van 10.000 en 23.500 euro overmaken. Het West-Zeeuws-Vlaamse bedrijf wordt verweten dat het veelvul dig valse mestafleveringsbewij- zen heeft afgegeven. Het afle veradres op deze bewijzen kwam niet overeen met de naam van de eigenlijke afnemer. De daadwerkelijke kopers mochten geen mest meer uitrij den zonder extra heffingen te betalen. Aan de verwerking van mest zijn namelijk limieten ge steld en dus werd overgegaan tot alternatieve, illegale afle- vermanieren. Kunst kreeg an- derhalye week geleden ook al boetes in de langslepende zaak rond varkensbaron C. van Sleu- wen. Het bedrijf Kunst Ecoser- vice kreeg toen vijfduizend euro opgelegd, directeur Kunst zelf kreeg een boete van 1250 euro gepresenteerd. De gisteren aan geboden transacties staan ge heel los van de zaak-Van Sleu- wen. Advertentie Gaastra Bengh McGregor Marc-O'Polo Timberland Bellerose River Woods Gratis parkeren Ook op zondag open Langstraat 13 Tel. (0118) 566003 Decennia achtereen vierde de Goese Operettevereniging triomfen in de goede, oude Prins van Oranje. Vroeger werden de operettes ingestu deerd onder leiding van een ingehuurde Belgische regis seur. Maar de laatste jaren werd de leiding vaker in han den gegeven van kundige lie den uit eigen land. Tot dit jaar. Voor de uitvoering van de opera Carmen, toch iets spe ciaals voor een operettever eniging, werd opnieuw een beroep gedaan op een oude bekende uit Vlaanderen. De goede man repte zich op een goede dag richting Goes ten einde alvast wat sfeer op te snuiven in de schouwburg. Eenmaal ter plaatse schrok hij zich rot. Het gebouw stond nog in de steigers en bouwvakkers liepen af en aan. Moest hier Carmen wor den opgevoerd? Verschrikt sprak hij één van die gehelmde bouwers aan en vroeg hem of ze toch wel op tijd klaar zouden zijn; het was immers nog maar twee weken tot de première. Het antwoord van de bouwvak ker bracht hem tot wanhoop. Die dacht niet dat ze het zou den halen. Het zou nog wel even duren voor de apparte menten op de plaats van de oude Prins van Oranje klaar waren. Twee weken later zette de Goese Operettevereniging een fraaie Carmen neer bij de opening van De Mythe, de nieuwe cultuurtempel elders in de stad. Raad laat geld opvang reserveren horEugène Verstraeten PERNEUZEN - De meerder- leid van de Terneuzense ge- peenteraad wil dat burge meester en wethouders geld rijntaken voor een nieuwe dag- tn nachtopvang voor daklozen ei drugsverslaafden. Het mag liet zo zijn dat er binnenkort een geschikte locatie is, maar geen geld voor aankoop, ver- louw en exploitatie van het op- rangcentrum. Dat geluid klonk op in de com- nissie Bestuur en Middelen, (aar C. Freeke (LPF) en [Jonkman (PvdA) betoogden dat ze groot belang hechten aan ie realisering van een nieuwe ipvang. Ze kregen daarbij steun tan de rest van de commissiele- len. Alleen W. Broekhuysen WD) stelde dat de opvang voor ;ijn partij niet de hoogste prio riteit heeft, omdat de liberalen levreesd zijn dat een goede dag- ai nachtopvang in Terneuzen daklozen en drugsverslaafden melders zal aantrekken. )e opvang is nu al zes jaar in oodgebouwtjes gehuisvest. De emeente is, samen met het Le- des Heils en het Zeeuws lonsultatiebureau voor Alco- lol en Drugs, al jaren op zoek iareen geschikte plek. Inmid- elsis een locatie in beeld. Wet- ouder C. Liefting wil niets ver de beoogde plek en het be oogde pand kwijt, omdat hij geen discussie wil ontketenen vóór alle voor- en nadelen op het stadhuis terdege zijn afgewo gen. Liefting meldde enkele we ken geleden wel dat hij nog voor de jaarwisseling met een voor stel naar de gemeenteraad hoopt te komen. Een nieuwe dag- en nachtopvang vergt een investering van een miljoen eu ro, is in de Begroting 2004 terug te vinden. Maar met dat bedrag is in de gemeentebegroting geen rekening gehouden. De meeste fracties hebben bij de verkiezin gen vorig jaar nog laten weten dat ze hoge prioriteit toekennen aan de vestiging van een nieu we, gecombineerde dag- en nachtopvang. Zo gauw er een geschikte locatie wordt gevon den, moeten het heilsleger en het consultatiebureau direct kunnen beginnen, benadrukken ze nu dan ook. Wethouder J. van Schaik con stateerde tijdens de commissie vergadering dat de politiek het college 'de opdracht geeft geld voor de dag- en nachtopvang te reserveren'. „Het vinden van een geschikte locatie is al niet gemakkelijk, maar de financië le kant valt ook niet mee. Maar we zullen het serieus bekijken, want ook het college van B en W vindt de realisering van een per manente dag- en nachtopvang van groot belang." Advertentie TERNEUZEN - Philips Lighting in Terneuzen gaat de efficiency verho gen door minder mensen in te zetten. Het perso neelsbestand wordt de komende maanden met dertien medewerkers in gekrompen. De meeste mensen vloeien af door vervroegd met pensioen of vut te gaan, er vallen geen gedwongen ontslagen. De opbrengst van starters en glimlich ten (halffabrikaten voor speciale starters) viel in positieve zin op bij de re- Isultaten van de Philipsfa- brieken en de productie blijft dan ook op peil. „Maar net als andere be drijfstakken in deze eco nomisch magere tijden bekijken we nog eens nauwkeurig hoeveel men sen we echt nodig hebben voor de productie. In overleg met de onderne mingsraad natuurlijk", benadrukt Philipswoord- voerder G. van Doorn. OR-voorzitter P. Dhondt onderschrijft die woor den. „De inkrimping vindt vooral plaats door natuurlijk verloop. Daar naast zullen mensen die dat willen eerder met pen sioen gaan en zullen enke le mensen misschien nog een jaartje naar Roosen daal gaan, omdat Philips daar mensen tekort komt. Alles in overleg; niemand wordt echter gedwongen eerder weg te gaan of el ders te gaan werken. Advertentie KEUKENS BADKAMERS meer informotie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl De man die vanaf een ladder in de bouwput van het Waterfront in Terneuzen is gevallen, wordt door de brandweer niet behulp van een kraan uit de put getakeld. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Bij de bouwwerkzaamheden aan het appartementencomplex Water front aan de Scheldeboulevard in Terneuzen is gisteren een bouwvakker uit de ge meente Sluis gewond geraakt. De man viel rond kwart over acht uur een meter of drie van een ladder naar beneden in de bouwput. Ilij werd door de brandweer van Terneuzen met behulp van een kraan in veiligheid gebracht. Het slachtoffer is vervolgens vermoedelijk met een gebroken en kel per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. De Arbeidsinspectie stelt een nader onderzoek in. door Sheila van Doorsselaer ANTWERPEN - Het is niet te recht dat met de beschuldigen de vinger alleen naar Nederland wordt gewezen als het gaat om de vertraging in de onderteke ning van de Belgisch-Neder landse Waterverdragen in 1995. Ook België, dat aandrong op de verdieping van de Westerschel de, is hier debet aan. Dit conclu deert de Belgische geschied kundige S. Vanfraechem in zijn boek Goede Nabuurschap Goede Nabuurschap? behan delt de waterverdragen tussen België en Nederland tussen 1960 en 2002. Het boek werd gisteren in Antwerpen gepre senteerd in het bijzijn van de Vlaamse minister Bossuyt (Mo biliteit), J. Strubbe, directeur Administratie Waterwegen en Zeewezen (AWZ) van het ministerie van de Vlaamse Ge meenschap en J. van Hoof, na mens de AWZ lid van de coördi natiecel Langetermijnvisie Schelde-estuarium. Een van de belangrijkste conclusies die Vanfraechem trekt, is dat de vertraging van de verdieping van de Westerschelde, waar twintig jaar over werd onder handeld, niet alleen de schuld is van Nederland. Vanfraechem stelt dat het Ne derland niet valt te verwijten dat ze het eigenbelang (een flo rerende Rotterdamse haven) liet prevaleren boven de mainport van België, Antwerpen. Vrees door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 34-jarige inwoner van Hoofdplaat is gis teren in Middelburg wegens het niet voldoen aan de verplichting tot herbeplanting veroordeeld tot 1.500 euro boete, waarvan 1.250 euro voorwaardelijk. De economische politierechter G. van Unnik legde een groot voor concurrentie overscha duwde jarenlang de besprekin gen. Zowel besmuikt als hardop werd Nederland er door België meermalen van beschuldigd de verdieping te dwarsbomen om zo Rotterdam te beschermen. België moet volgens Vanfrae chem de hand in eigen boezem steken als het gaat om de twin tig jaar (1975-1995) die het kostte om tot ondertekening over te gaan van de waterver dragen. Volgens zowel Strubbe als de auteur van het boekwerk deel van de boete voorwaarde lijk op met dien verstande dat de bomen voor 1 mei volgend jaar op het perceel in Biervliet zijn herbeplant. Anders wacht hem alsnog een forse boete. De man voelde zich niet strafbaar, om dat hij de bomen op een andere locatie had geplant. Hij wist niet dat de bomen op dezelfde plaats terug moeten komen. besteedde België te weinig aan dacht aan de eigen achterban. De pasmunt in de vorm van infrastructuur op Belgische bo dem in het voordeel van Ne derland, die Nederland neerleg de om akkoord te gaan met de verdieping van de Wester schelde, werd door België niet gepikt. Van Hoof stipte nogmaals aan dat Nederland en België in de cember 2004 tot een gezamen lijk politiek standpunt komen over een nieuwe verdieping van de Westerschelde, nodig om nog grotere schepen de toegang tot de Antwerpse haven te ver schaffen. Vanfraechem stelt dat België zich wellicht weer in de vingers snijdt omdat er nog geen dossier klaarligt om Nederland, mocht het nodig zijn, mee te lokken of over de streep te trek ken. Goede Nabuurschap? De Waterver dragen tussen België en Nederland ligt vanaf volgende week in de boek handel. Auteur: Dr. Stephan Van fraechem. Uitgeverij Academia Pess in Gent. ISBN: 90 382 0442 6 ÊflCLUM Baby-kinder speciaalzaak Kerkplein 8 Yerseke 0113-574210 \www.bruundebeer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 61