De Weitjes opnieuw ingericht Stopzetten bouw theater kost gemeente Middelburg vermogen PZC Angel nog niet uit kwestie-Scheldemond Nieuwe Japies voor Arsenaal Vlissingen Man valt in bouwput Waterfront b 13 Bonden voelen zich gepasseerd in discussie over financiële perikelen r zaterdag 18 oktober 2003 Vraagbaak Hobbybeurs Personeelsbestand Philips krimpt Rijverbod voor automobilist Snelheidsduivel op A58 Rijverbod na dronken rit Gestolen auto teruggevonden Man steelt drank Diefstal rugzak analyse TOV viert jubileum _J Bezuiniging valt ouderen zwaar fonrRob Paardekam GOES - De Goese ouderenbon den zijn niet blij niet de bezuini gingen op het ouderenwerk die doorgevoerd worden door de ge beente en SMWO-welzijn. Vooral het feit dat de senioren er zelf niet over gehoord zijn, stuit op veel onbegrip. Omdat SMWO-welzijn kampt met financiële tekorten moet er bezuinigd worden. Ook de ou deren leveren daaraan hun bijdrage. Op basis van de ge meentelijke prioriteitenlijst is besloten om onder meer de zil veren gids, de telefooncirkels, de seniorenfietstochten, en het platform ouderenhuisvesting te schrappen. Vooral het verdwijnen van de gids en de telefooncirkels, wordt als onaanvaardbaar be schouwd. Dat bleek gisteren tij dens de algemene vergadering van het bondenberaad, de over koepelende organisatie van de vijf ouderenbonden. „De tele fooncirkel vervult een belang rijke sociale functie en draagt bij aan een groter veiligheidsge voel bij ouderen", zei één van de leden. Er werd kritiek geuit op de manier waarop het bezuini gingslijstje tot stand is geko men. „Bezuinigen oké, maar dan wel in samenspraak met ons", zei een ander lid. „Dat is totaal niet gebeurd." Het bondenberaad heeft inmid dels een brief naar de gemeente gestuurd waarin de bezuinigin gen worden afgekeurd. Zaken "die wel blijven bestaan, zijn on dermeer de vraagbaak voor ou- ;deren, het sozenberaad, het Galm-project en de diverse cur sussen. Ook de vorderingen op het ge bied van de seniorenraad kwa men ter sprake. Volgens L. de Leeuw van de voorbereidings werkgroep kan binnenkort worden overgegaan tot het be noemen van de zeven leden. Vier daarvan worden geleverd van uit het bondenberaad. De Leeuw liet weten dat wat hem betreft het bondenberaad blijft bestaan als de seniorenraad een feit is. In het verleden is weieens gesuggereerd dat het beraad overbodig zou worden. „Er is absoluut toekomst voor het bondenberaad", verzekerde De Leeuw. „Het zal vooral een toe leverancier richting de senio renraad moeten worden. Dus aandragen wat er binnen de doelgroep speelt." De Leeuw plaatste een kritische noot over het bedrag van ne genduizend euro dat de ge meente jaarlijks beschikbaar stelt voor de seniorenraad. „We zullen ook wel eens advies moe ten vragen aan een bureau of deskundige. Die doen dat meestal niet gratis. Gelukkig kunnen we ook terecht bij de ambtenaren van de gemeenten. Ik heb er vertrouwen in dat we door hen niet beïnvloed wor den." ':v?'ij&iiStS W. L ■- t. V IGOES - Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vandaag een hohbybeurs. Deze is tussen 9.30 en i4.30 uur in buurthuis De Pit aan de Appelstraat. door Rolf Bosboom GOES - Gras is even niet te bekennen op de Weitjes. Het sportterrein, ingeklemd tussen Goes-Oost en Kloetinge, ligt momenteel overhoop omdat het helemaal opnieuw wordt ingericht. Bovendien wordt het met 1,7 hectare uitgebreid, door er een akker aan de kant van Kloetinge bij te trekken. De maatregelen zijn nodig omdat het Buys Ballot Colle ge vanaf volgend jaar voor de sportlessen ook op de Wei tjes is aangewezen. Nu sporten er al de leerlingen van de twee Goese locaties van de scholengroep Pontes: het Goese Lyceum en het vroegere Groot Stelle. Ook korf balvereniging Blauw-Wit maakt er gebruik van. Door het terrein te vergroten en opnieuw in te richten is er voldoende ruimte voor iedereen. Tegelijk met de herinrichting worden diverse zaken verbeterd. Zo komt er een voetbalveld met verlichting, als 'overloopveld' voor de verenigingen. Ook wordt er drainage aangelegd, komen er meer en betere kleedka mers, krijgt Blauw-Wit een bergruimte en wordt het complex omheind. Opdrachtgever van het werk is de gemeente Goes. Die besteedt er 377.000 euro aan. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Philips Lighting in Terneuzen gaat de effici ency verhogen door minder mensen in te zetten. Het perso neelsbestand wordt de komende maanden met dertien mede werkers ingekrompen. De meeste mensen vloeien af door vervroegd met pensioen of vut te gaan, er vallen geen gedwon gen ontslagen. De opbrengst van starters en glimlichten (half fabrikaten voor speciale starters) viel in positieve zin op bij de resultaten van de Philipsfabrieken en de productie blijft dan ook op peil. „Maar net als andere bedrijfstakken in deze eco nomisch magere tijden bekijken we nog eens nauwkeurig hoeveel mensen we echt nodig hebben. In overleg met de on dernemingsraad natuurlijk", benadrukt Philipswoordvoer- der G. van Doorn. Ondernemingsraadvoorzitter P. Dhondt onderschrijft dat. „De inkrimping vindt vooral plaats door natuurlijk verloop. Daarnaast zullen mensen die dat willen eerder met pensioen gaan en zullen enkele mensen misschien nog een jaartje naar- Roosendaal gaan, omdat Philips daar mensen tekort komt. Alles in overleg; niemand wordt echter gedwongen eerder weg te gaan of elders te gaan werken." MIDDELBURG - Op de Rotterdamsekaai in Middelburg heeft gisterochtend rond kwart over één een 34-jarige auto mobilist uit Ossendrecht een rijverbod gekregen omdat hij te veel had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van een uur. VLISSINGEN - Een 22-jarige automobilist is donderdag avond rond vijf voor negen zijn rijbewijs kwijtgeraakt omdat hij 178 kilometer reed op de A58 in de gemeente Vlissingen. Daar geldt een maximumsnelheid van 120 kilometer per uur. GOES - In de Anthony Fokkerstraat in Goes is donderdag avond een 24-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen- Duiveland betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een rij verbod van twee uur. KLOETINGE - In een sloot langs de Bredeweg in Kloetinge werd in de nacht van donderdag op vrijdag een personenauto aangetroffen. Het bleek te gaan om de wagen die begin deze week in de Louise de Colinylaan in Goes werd gestolen. GOES - Een achttienjarige man uit Burgh-Haamstede is gis termiddag in een winkel aan de Beukenhof in Goes aangehou den wegens winkeldiefstal. De man had drank weggenomen. Hij kreeg een bekeuring. GOES - Een zestienjarig meisje uit Krabbendijke is gister middag in Goes bestolen van haar rugzak. Het meisje had haar tas op haar fiets laten zitten toen ze even de stad inging. Toen ze terugkwam was haar tas met daarin enkele tientallen euro's, waardepapieren, kleding, een mobiele telefoon en boe ken weggenomenDe waarde van de weggenomen goederen is onbekend. doorAb van der Sluis MIDDELBURG - Stopzetting van de bouw van het nieuwe theater in Middelburg is finan cieel onverantwoord. Iedere dag dat niet geboord wordt, kost de gemeente tienduizend euro. De reservering van de boorinstalla tie afzeggen kan wel, inaar dat leidt tot aanzienlijke vertraging van de bouw. Dat betoogde ad vocaat mr C. IJdema gisteren voor de rechtbank in een kort geding dat de omwonenden van het nieuwe theater aanspanden. Zij willen dat de bouwvergun ning wordt geschorst tot er een uitspraak is van de gemeente op een eerder ingediend bezwaar schrift. Deomwonenden, verenigd in de belangenvereniging Van A tot Z hebben legio bezwaren tegen het nieuwe theater. Zij zijn niet alleen bang voor parkeerover- redactie bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolt Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- hurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur last en schade aan hun wonin gen, maar de bewoners vinden ook dat het perceel te klein is om er een nieuwe schouwburg op te bouwen. De advocaat van de vereniging, mr K. Moeliker, stelde ook dat de bouw in strijd is met het bestemmingsplan en dat het gemeentebestuur voor schriften uit de bouwvergun ning aan zijn laars lapt. „Wij hebben de indruk dat de gemeente zo snel mogelijk ge bruik wil maken van de bouw vergunning", aldus Moeliker. „Dat leidt tot een onomkeerba re situatie. De gemeente kon verwachten dat er een bezwaar schrift zou binnenkomen." De raadsman van de omwonenden zei dat de gemeente de bouw van het theater planologisch moge lijk maakt door een oud bestem mingsplan te wijzigen. Dat mag volgens hem niet, omdat het plan ouder is dan tien jaar en er volgens de Wet op de Ruimtelij ke Ordening dus een nieuw be stemmingsplan nodig is. „Een nieuw bestemmingsplan had de omwonenden een sterkere rechtsbescherming gegeven dan nu het geval is." De advocaat van de gemeente stelde daar te genover dat de provincie een po sitief advies heeft afgegeven, omdat het theater ruimtelijk goed onderbouwd is. De ge meente is inmiddels wel bezig met een nieuw bestemmings plan voor het Beschermd Stads gezicht. Moeliker zei ook dat de bouw van het theater in strij dis met de bouwverordening. Volgens die verordening moet de gemeente parkeerplaatsen op het eigen perceel realiseren. De advocaat betoogde ook dat het gemeente bestuur er alles aan heeft ge daan om ervoor te zorgen dat het theater op de hoek van de Zuidsingel/Korte Noordstraat gebouwd gaat worden. „Er is gewoon naartoe geredeneerd. Het is een politiek spel ge weest." De gemeente is tot 1 mei 2004 bezig met het leggen van de fun dering van de parkeergarage en het theater. De bewoners heb ben dus voldoende tijd om een besluit van het college van B en W op hun bezwaarschrift af te wachten. Dat duurt ongeveer zes weken. Bestuursrechter mr J. Brand doet volgende week dinsdag uitspraak. TERNEUZEN - Bij de bouwwerkzaamheden aan het appartementencomplex Waterfront aan de Scheldeboulevard in Terneuzen is gisteren een bouwvakker uit de gemeente Sluis gewond geraakt. De man viel rond kwart over acht uur een meter of drie van een ladder naar beneden in de bouwput. Hij werd door de brandweer van Terneuzen met behulp van een kraan in veiligheid gebracht. Het slachtof fer is vervolgens vermoedelijk met een gebroken enkel per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. De Arbeidsinspectie stelt een nader onderzoek in. foto Camile Schelstraete Het gevaar dat de privacy geschonden zou kunnen worden, heeft zwaarder gewogen dan de wil om te achterhalen hoe een con flict in de bovenbouw van de Vlissingse Scholenge meenschap Scheldemond al jarenlang kan voortdu ren. De strijd heeft slacht offers gemaakt. En de ma nier waarop het probleem nu weer is behandeld, doet vrezen dat de angel nog al tijd niet is verwijderd. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Deze week heeft de commissie samenleving van de gemeente Vlissingen een kans gemist om eindelijk eens schoon schip te maken met Scheldemond. In nog geen tien jaar vertrokken er twee direc teuren voortijdig en de aange stelde interim-directeur kijkt onk ontevreden teruff od ziin tijd bij Scheldemond. Ex-direc teuren spreken van een verziek te organisatie door toedoen van een groep docenten die er de baas willen spelen. De laatste directeur, F. van der Avert, con stateert een sfeer van angst op de school; angst bij docenten en bij ouders en leerlingen die hun problemen niet durven aan kaarten. Door de jaren heen hebben directeuren geprobeerd de macht van de groep docen ten, door een van de directeuren aangeduid als 'ayatollahs', te breken. Telkens stuitten zij op een muur, die niet in de laatste plaats intact werd gehouden door wethouder C. de Keijzer. De raadscommissieleden kre gen onlangs genoeg materiaal aangereikt om stappen te on dernemen of het onderzoek te heropenen. Eerst stuurde voor malig interim-directeur H. Mulders hen het vertrouwe lijke onderzoeksrapport over de te innige relatie tussen een leer linge en een docent en nadien somde oud-directeur Van der Avert in een brief op wat er vol gens hem zoal mis is od Schelde mond. Maar de raadscommissie negeerde dat alles en kwam na een anderhalf uur durend ge sprek met de onderwijswethou der tot de unanieme verklaring dat de school gezond is; onder zoek of maatregelen zijn niet nodig en er is vertrouwen in de huidige directie. De kwestie van de docent en de leerlinge staat niet op zichzelf, maar is symptomatisch voor de problemen op Scheldemond. Toch wilde de fractie van het CDA Vlissingen het vertrouwe- lijke rapport hierover niet bij de beoordeling van de kwestie meenemen, omdat het de priva cy van de docent zou schaden. Een lid van de Lokale Partij Vlissingen mompelde het CDA na en zei 'dat iedereen recht op privacy heeft en dat er namen in vermeld staan'. Door de ogen te sluiten, is moedwillig informa tie terzijde geschoven voor de beoordeling van een geschil. Een geschil waarin de strijd om macht op verschillende niveaus en in verschillende verhoudin gen de basis is van alle ellende. Diegenen die het rapport wel gelezen hebben, zoals E. Walra- ve (PvdA), - 'ik lees alles wat voor mijn ogen komt' -, moeten op zijn minst van mening zijn dat de docent-vertrouwensper soon onprofessioneel is omge gaan met een 14-jarige leerlin ge. In de commissie, die dins dagavond in beslotenheid hier over met De Keijzer vergaderde, schijnt daarover ook weinig verschil van mening te bestaan. De commissie oordeelde vervol gens echter dat de docent vol doende gestraft was en dat het terecht was dat hij geen vertrou wenspersoon meer mag zijn. Een lid van de SP verzuchtte na de vergadering: „Het is een hele complexe zaak en ik weet niet of we wel voldoende geïnformeerd zijn en wat we als raad wel en niet mogen doen. Wat moet ik nu allemaal wel en niet geloven?" De voltallige raadscommissie tekende inmiddels wel de ver klaring dat de bestuurscommis door Ron Maqnée VLISSINGEN - Het Zeeaquari um Het Arsenaal in Vlissingen is twee nieuwe conger conger - grote zeepalingen - rijker.De meer dan anderhalve meter lan ge vissen werden gisteren uit het quarantaine-bassin naar het grote Noordzeebassin ver plaatst. Het vervoeren van de vissen naar hun nieuwe onderkomen was nog een hele klus. De twee vissen zijn enorm sterk, hebben stevige tanden en kunnen daar mee ook nog eens venijnig bij ten. De vissen werden door me dewerkers van het aquarium met een stevig schepnet uit het quarantainebassin gevist en in het grote Noordzeebassin (met 150.0001iterwater)gestopt. Het verplaatsen van de vissen ver liep vrijwel vlekkeloos. De palingen zwommen de eerste minuten in hun nieuwe onder komen nog wel wat verdwaasd rond. Oorzaak is de stress van het transport. Volgens bioloog Jan van der Veen van het aqua rium zullen de beesten waar schijnlijk binnen een paar da gen weer in hun oude doen zijn. Dan krijgen ze weer drie keer per week een verse haring voor geschoteld. Veel meer mogen ze niet krijgen, omdat ze anders snel te dik en dus ook geslachts rijp worden. Op het moment dat de zeepalingen geslachtsrijp zijn, worden ze uitgezet. De beide zeepalingen zijn af komstig uit het aquarium Seali- fe in Scheveningen. Daar was niet meer voldoende ruimte voor de vissen. Daarom werd besloten de vissen naar Vlissin gen te verhuizen. De vorige zeepaling Japie was gewend om in een dikke buis te kruipen als schuilplaats. Ook de nieuwe 'Japies' kropen in het quarantainebassin meteen weg in een paar buizen. In het Noordzeebassin zullen ze een stuk beter te zien zijn. De beide palingen hebben er gezelschap van vijf verschillende soorten haaien, een aantal roggen en zeebaarzen. De twee nieuwe 'Japies' zijn vanaf de herfstva kantie te bewonderen. Op 22, 23 en 24 oktober worden er in het Arsenaal door bioloog Jan van der Veen rondleidingen en voe derdemonstraties gegeven. sie, met De Keijzer aan het hoofd, zorgvuldig heeft opge treden. Het is niet juist dat de huidige directie de verantwoor delijkheid legt bij de bestuurs commissie over de beslissing om de betrokken docent niet te ont slaan maar een berisping te ge ven. Een aantal directieleden heeft wel een rol gespeeld in het besluit om de betrokken man niet te ontslaan maar te beris pen. Door tussenkomst van wet houder De Keijzer verzachtten zij hun oordeel. De huidige directieleden heb ben tot op heden ook niet met de pers over deze kwestie willen praten, omdat zij vinden dat de verantwoordelijkheid bij 'het bevoegd gezag' ligt, dat wil zeg gen: de bestuurscommissie. Dezelfde bestuurscommissie, oftewel wethouder De Keijzer, heeft deze week verantwoor ding afgelegd aan de raadscom missie. De raadscommissie heeft genoegen genomen met de eenzijdige toelichting van an derhalf uur van de onderwijs wethouder in een naar eigen zepsen cnmnlpxp zaak Het was nog een hele klus om de grote zeepalingen te vervoeren. foto Ruben Oreel OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse tennisvereniging TOV viert vandaag haar 25-ja- rig bestaan. Tussen 16.00 en 18.00 uur is er een receptie in dorpshuis De Vossenkuil, ge volgd door een feestavond. TOV werd in oktober 19 7 8 opge- rieht Aanvankeliik wprrl er cte- speeld op een verhard terrein aan de Veerstraat, dat vroeger diende als opslagplaats voor suikerbieten. In 1981 volgde de verhuizing naar de echte tennis banen op sportpark De Vossen- berg, waar de vereniging inmid dels ook beschikt over een eigen k-lppHaopnmmnHatip on Irnntino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49