I Bedrijf beschuldigt KPN en Getronics van sabotage piepers PZC SUPERVOORDELIG UITWAAIEN! Harddrugs in jongerencentrum Goes Infoavond President Bolivia treedt af na rellen mj Kabinet eens met opvragen geloof en politieke voorkeur verdachte Tweehonderd Roodkapjes in Koudekerke Van plectrum tot vleugel Moeder Teresa's innerlijke strijd Verdachten zoek in zaak-Cools Slijtvaste kunstheup Einde marinebouw dreigt Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 KANTOORRUIMTE STADSPOORT GOES MIDWEEK NU SLECHTS €79,- Reizen Daar moet je naar toe. Deel Helmond ontruimd voor verdacht pakje Zonnig, maar koud DEN DEKKER MUZIEK 246e jaargang no. 249 zaterdag 18 oktober 2003 los nummer 1,70 VACATURES VACATURE-INDEX _^1e katern pagina 10 VANAF: 300 M2 inl: sinke komejan 0113-251000 or1sant 01 18-641500 www.orisantmakelaardij.nl Vrijwillig Investeer in kennis niversiteit Nederland 12° jg^ 14° NO 4 Zonnig, met een matige wind uit oost tot noordoost. Middagtemperatuur rond 12 graden. tl V i \wv Kom eerst eens bij ons kijken. Echt alles voor de beginnende i i muzikant en de professional! v/b Biltlaan 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com internet: www.pzc.nl COURAN Extra bevoegdheden voor politie Moeder Teresa worstelde jaren met het gevoel te zijn verlaten door God. De innerlijke strijd van de non komt naar voren in brieven die meermaals geanalyseerd zijn voor haar zaligverklaring, morgen door de paus. Op de eerste dag van het geruchtmakende proces tegen de acht vermoedelijke daders van de moord op Belgisch oud minister van Staat André Cools blijken drie verdachten spoorloos. De zoon van Cools, Marcel (rechts op de foto) is woedend. Cools maitresse Marie-Helene Joiret (links) raakte bij de aanslag op 18 mei 1991 in Luik zwaargewond. In Terneuzen heeft een man een 'slijtvaste' kunstheup gekre gen. Het revolutionaire model is geheel van metaal en slijt minder snel dan de deels kunststoffen prothe- ses die tot nu toe worden gebruikt. Het einde van de marine- scheepsbouw bij De Schelde in Vlissingen na dert. Opnieuw dreigt een vernieuwende bedrijfs tak uit Nederland te ver dwijnen. 'We houden op den duur niks meer over', vreest defensiedes- kundige Rob de Wijk. De sector geeft zich nog niet gewon- O nen. «w I varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 18, 19 en 20; reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; wonen: W1W3 en W5; reizen: W9 en W11 door Ferdi Schrooten DEN HAAG - Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat onderzoeken of een joint-ven ture van KPN en Getronics? in 2001 semafoons van een concur rent heeft gesaboteerd. De joint-venture TetraNed zou bij de aanbesteding voor 33.000 semafoons voor het hulpnet C2000 het radiosignaal hebben gemanipuleerd. De piepers van concurrent NMA-Ecom ver toonden daardoor in de testfase storingen. TetraNed ontkent de sabotage. Directeur J. Otten van NMA- Ecom presenteert echter als be wijs een onderzoek van een in genieursbureau uit Wormer- veer. Het bureau concludeert dat een medewerker van Tetra Ned een code aan het radiosig naal heeft toegevoegd. Daar door kwamen op de semafoons van NMA-Ecom onverklaar baar verminkte berichten bin nen. De piepers van TetraNed hadden nergens last van. Het Tilburgse bedrijf voelde nattigheid en schakelde vervol gens het ingenieursbureau in. Dat onderschepte het signaal en analyseerde het. Otten: „Als we dat niet hadden gedaan, waren we er nooit achter gekomen." Otten komt met zijn beschuldi gingen omdat hij heeft verno men dat het ministerie de op dracht gunt aan TetraNed. Bij KPN en TetraNed is men verbaasd. „De rol van TetraNed was tijdens de testfase beperkt. Het bedrijf was niet in staat te sleutelen aan het netwerk", zegt een woordvoerder. Topambte naar F. Gronsveld van het mi nisterie spreekt van een 'buiten gewoon riskant verhaal'. „We laten het onderzoeken." GPD Advertentie PZC KRANT VOOR ZEELAND voorletters: straat: postcode: plaats: telefoon: noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 711688 555547 q noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). a per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) Advertentie Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse President Gonzalo Sanchez de Lozada. nen kwamen tegen de plannen in opstand omdat zij denken dat het geld verdwijnt in de zakken van de rijke elite. AP Advertentie Advertentie Elke week in de zaterdagkrant HELMOND - De politie heeft een deel van het uitgaanscen- Irum in Helmond ontruimd, na dat daar gisteravond een ver dacht pakketje was ontdekt. Dat lag in het portiek van een horecagelegenheid aan de Steenweg, meldde de politie. Een expert van het Explosieven Opruimingscommando onder zocht het verdachte pakketje. De politie heeft de Steenweg ontruimd, en vier andere wegen die op de Steenweg uitkomen, afgesloten. Er waren gister avond ruim honderd mensen ge ëvacueerd ANP Advertentie PART N E rs ECHT6 MAKELAAR 0118 - 616617 jnorPaul Koopman DEN HAAG - In uitzon derlijke gevallen krijgen politie en justitie de be voegdheid informatie over het geloof en politie- ie gezindheid van ver dachten op te vragen. Als de rechtsorde 'ernstig is geschaad' mag de rechter commissaris deze infor matie ten behoeve van het onderzoek bij kerken en politieke partijen laten opeisen. Voor dit voorstel heeft minister Donner van Justitie gisteren steun gekregen in het kabinet. Donner erkent dat het opvragen van informatie over het geloof, politieke voorkeur, de gezond heid en het seksuele verkeer van verdachten een 'indringende in breuk maakt op iemands per soonlijke levenssfeer'. Maar bij zeer ernstige delicten, zoals de moord op een politicus, js volgens een woordvoerder van zijn ministerie zo'n diep gaand onderzoek gerechtvaar digd. Tot nu toe was informatie over politieke voorkeur en ge loof volledig ontoegankelijk voor de overheid. Volgens Donner is er alle reden minder krampachtig om te springen met de bescherming vanpersoonsgegevens, zeker nu bij particuliere en semi-over- heidsinstellingen een vracht aan gegevens over burgers is op geslagen. Bij onderzoeken naar verdachten zijn politiemensen tot nu toe nog vaak aangewezen op vrijwillige medewerking. Door uitbreiding van de opspo ringsbevoegdheden kan het verstrekken van gegevens wor den afgedwongen. Er wordt in het wetsontwerp wel een onderscheid gemaakt naar de aard van het delict. Bij lichte vergrijpen mogen alleen 'identificerende gegevens' wor den opgevraagd, zoals bankre keningnummers, klantenkaart nummers en polisnummers. Bij zwaardere misdrijven mag op last van de officier van justitie ook informatie worden inge wonnen over bijvoorbeeld de duur van een hotelverblijf, reis- gegevens, aankopen en gelever de diensten. Met die informatie kunnen opsporingsinstanties zicht krijgen op 'het patroon van gedragingen van een per soon', aldus Donner. Ook de in formatie van niet-verdachte 'derden' (slachtoffers, kennis sen) kan in sommige gevallen worden opgevraagd. Alleen bij misdrijven die de na tionale rechtsorde ernstig schokken of in gevaar brengen, mag de politie zeer diep in de persoonlijke levenssfeer door dringen, na toestemming van de rechter-commissaris. Gods dienst, ras, gezondheid of sek suele leven behoren dan niet meer tot de taboesfeer. Volgens Donner is de nieuwe wet niet strijdig met het Europees Ver drag tot bescherming van de Rechten van de Mens. GPD KOUDEKERKE - Wie is de echte Roodkapje? Die vraag stond gisteren centraal in ba sisschool 't Klinket in Koudekerke. Meer dan tweehonderd Roodkapjes hadden zich daar gisteren verzameld. Alle docenten en leerlingen, ook de jongens, waren voor de afsluiting van de Kinderboekenweek verkleed als het meisje uit het sprookje. De basisschool heeft twee weken aandacht besteed aan de Kinderboekenweek dat het thema had 'Diep in het bos'. Rode draad op 't Klinket was het verhaal van Roodkapje. Verschillende versies van het sprookje werden verteld en alle groepen gingen met het onderwerp 'Roodkapje' aan de slag. foto Ruben Oreel Provinciaal steunpunt Vlissingen, Edisonweg 4, (Hogeschool Zeeland), 0118-489700 door Nona Vette GOES - De politie heeft in het Goese jongerencentrum Co lours harddrugs gevonden. Bij een inval donderdagavond in het gebouw aan de Wijn gaardstraat bleek een bezoeker een tas met bolletjes met ver moedelijk cocaïne bij zich te hebben. De drugs waren waarschijnlijk bedoeld voor de verkoop. De man werd aangehouden en later vond de politie in zijn woning nog meer harddrugs. Om hoe veel drugs het gaat wil de politie nog niet zeggen. Tijdens de inval werden zes andere personen aangehou den omdat ze softdrugs in hun bezit hadden. Een persoon pleegde verzet en werd mee- tie en binnen het college van B en W over de te nemen maatre gelen. De politie onderzoekt of in Co lours gehandeld werd, maar het lijkt er wel op. Er wordt gepro beerd te achterhalen van wie de tas met bolletjes drugs is, maar dat zal moeilijk worden volgens de woordvoerster. „Niemand bekent zoiets. Maar de jongen die een handelsvoorraad bij zich had, zit vast en moet voor komen." Jongerenwerker P. Remijn, nauw betrokken bij het cen trum, is verbaasd over de groot schalige aanpak van de politie. „Er is hier nog nooit zo'n inval gedaan en ik hoop dat dit ook nooit meer zal gebeuren. De jon gens zeiden dat er wel veertig agenten waren. Ik weet nog niet wie met die harddrugs liep, maar die hoeft hier niet meer te komen. Tegenover het soft- drugsgebruik sta ik een stuk to leranter." Colours werd een jaar geleden geopend en kwam tot stand met flinke subsidie van de gemeente Goes. Het jongerencentrum ontstond als alternatief voor de illegale koffieshop Wayne's World, die begin 2001 werd ge sloten. De gemeente vond dat er een andere opvangplek nodig was voor de veelal allochtone jongeren die daar vaak kwa men. In Colours kunnen zij be geleiding krijgen. Drugs zijn echter verboden. Advertentie) Paz Zamora, een politieke bondgenoot van Sanchez de Lo zada, zei dat de president een 'patriottisch besluit' had geno men dat hij later in een verkla ring aan het parlement bekend zal maken. Op vragen van jour nalisten of dat betekende dat hij ging aftreden, antwoordde Paz Zamora: „Julliezijn intelligente mensen. Jullie weten wat dat betekent." Het besluit van de president volgt op weken van protesten tegen zijn plannen om aardgas te verkopen aan Mexico en de Verenigde Staten. Bij de protes ten zijn volgens mensenrech tengroepen minstens 65 mensen omgekomen. Gisteren verloor de 73-jarige president verdere politieke steun toen een belang rijke coalitiepartner zich terug trok uit het kabinet. De aardgasverkoop moest mil jarden dollars opleveren. Arme boeren, mijnwerkers en india- genomen naar het politiebu reau. Burgemeester D. van der Zaag wist dat er een keer gekeken zou worden in het j ongerencentrum „Dat er een illegale koffieshop in het jongerencentrum zou zijn is al erg, maar dat daar mis schien in harddrugs gehandeld wordt is nog erger." De burgemeester bekijkt eerst de schriftelijke rapportage van de politie en zal daarna over leggen met de officier van justi- van onze redactie buitenland LA PAZ - President Gonzalo Sanchez de Lozada heeft na we ken van protesten tegen zijn be leid besloten af te treden, zo heeft oud-president Jaime Paz Zamora gisteravond gezegd. Advertentie WWW. PreSoft.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1