Nu al record voor marathon Amsterdam Op zondag is het oorlog in het veld 19 Vierde editie van Jumping Heikant kent goede bezetting KloctillgC is üll6Cn Belgische bank geeft premies weg uitslagen swb zaterdag 18 oktober 2003 Kenners Hoek Revanche Organisatie Beltman naar Powerplate-Bik Taekwondoka's naar toernooi Herbertjan van der Waal al twintig jaar verbonden aan Oemoemenoe Winkels Satellietbox Teamgeest J Organisatie waakt over kwaliteit geh°'Pen met HnnrJan Dagevos HEIKANT - Het evenement is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een evenement van allure en staat inmiddels hoog aange schreven bij de deelnemers, jumping Heikant staat op de jiaart in de ruiterwereld", zegt George Lernout, voorzitter van de organiserende stichting, niet zonder trots. „Onze zorg is nu om de kwaliteit ook de komende jaren te blijven waarborgen." De vierde editie van het indoor- concours wordt vanaf donder- g 23 tot en met zondag 26 oktober in manege Heikant ge houden. Een prima accommodatie, een stevig budget (20.000 euro) en een grote groep vrijwilligers, het is de basis voor een succesvol concours, voor zowel de natio nale toppers als de Zeeuwse rui ters. „Het is voor de Zeeuwen een gelegenheid om op een be hoorlijk niveau te kunnen acte ren", zegt manegehouder Fons de Vetter. „Samen met Goes zijn we het enige indoorconcours waar dat kan. De meeste accom modaties zijn niet toereikend voor een deftige wedstrij d. Vanaf volgende week donder- g komen er in Heikant ruim 0 combinaties aan het ver trek. Ook wordt er nationaal ge reden. „We proberen elke keer een stapje vooruit te maken", zegt Lernout, „maar wel via de weg van de geleidelijkheid. Ik f heb in het verleden al verschil- I lende wedstrijden kapot zien f gaan, omdat ze te snel groeiden, t Wij willen een blijvertje zijn, wij I streven naar continuïteit." I De organisatie weet zich om ringd door kenners. Zo is de Belg Marcel Valckx als par- I coursbouwer ingehuurd en treedt Bert Romp als adviseur op. In samenspraak met de bondscoach wordt een zo goed mogelijk programma voor de ruiters opgesteld. Het heeft er Opnieuw toe geleid dat er natio nale toppers acte de présence geven. Zo komen Piet Rayma- kers junior, Carolein Lankester, Leon Thijssen en Henk van den Broek naar Zeeuws-Vlaande- ren. Piet Raymakers senior en Eric van der Vleuten waren nor maliter ook naar Herikant ge komen, maar deze routiniers hebben verplichtingen elders. Verder ondervindt Jumping Heikant nog enige concurrentie van een tweesterrenconcours in Wierden. De regionale inbreng komt onder anderen van Ilyo de Loos, Colinda Cornelissens, Cindy Perdaen en Piet Huige. Donderdag 23 oktober begint Jumping Heikant om 14.00 uur met de L-klasse klassiek en twee fasen gevolgd door de B- klasse klassiek en progressief. Vrijdag 24 oktober komen de Z- en ZZ-klassen aan bod. De eer ste wedstrijden beginnen dan om 9.00 uur. Zaterdag 25 okto ber kan vanaf 8.30 uur worden genoten van de L- en M-klassen en op de slotdag, zondag 26 ok tober, is het de beurt aan de top pers. Dan is er startgelegenheid voor de nationale springruiters bij de nationale parkoersen, met een hoogte van 1.30,1.35 en 1.40 meter. Zondag wordt om 10.00 uur begonnen. „Weet je wat nu zo leuk is", zegt Fons de Vetter, „tijdens zo'n concours is er plaats voor de ge wone man uit de straat en de topruiters. Alles loopt door el kaar heen en je kunt gewoon met de topruiters praten. Dat is geweldig." De organisatie re kent op zo'n 600 bezoekers. Fons de Vetter (links) en George Lernout zijn klaar voor de vierde editie van Jumping Heikant. foto Camile Schelstraete door Hans Koenekoop AMSTERDAM - De marathon van Am sterdam noteerde twee dagen voor het startschot (morgen) al een record. Maar liefst 9000 hardlopers hebben zich inge schreven voor de 28e editie, 40 procent meer dan vorig jaar. De organisatie re kent uiteindelijk op een recordaantal deelnemers van meer dan 13.000. Liefst 3000 van de atleten zijn afkomstig uit het buitenland. De voorlopige start- lijst telt 51 nationaliteiten. „Dat geeft aan dat de marathon van Amsterdam in ternationaal steeds meer aanzien geniet. We groeien naar de status van Rotterdam toe", zei Jos Hermens, bestuurslid van de stichting Amsterdam Marathon en sa mensteller van het lopersveld. De marathon, met start en finish in het Olympisch stadion, zal voor het eerst ook rechtstreeks op televisie zijn. De NOS zendt beelden uit vanaf zondag 11.00 uur. De meeste aandacht gaat uit naar Kamiel Maase, die zal pogen het 23 jaar oude Nederlands record van Gerard Nij- boer (2.09.01) te verbeteren. De race wordt ook afgestemd op Maase, de Wageninger die bij de afgelopen WK in Parijs achtste werd op de 10 kilometer. „De eerste groep gaat weg op een tussen- tij d halverwege van 104D at is een mooi tempo voor Kamiel", zei Hermens. „Nor maal gesproken kan hij dan op 2.08 uit komen. Zoals het er nu naar uitziet, zijn de omstandigheden zondag ideaal; 12 graden Celcius, droog en niet veel wind." Maase, met een beste tijd van 2.10.09, is geen favoriet voor de eindzege. Een aan tal Kenianen wordt geacht tussen de 20 6 en 2.07 te rennen. Het zijn Felix Limo, William Kiplagat, Benjamin Kimutai Kosgei en Moses Tanui. „Een nieuw par- coursrecord, dat nu staat op 2.06.47, zou mooi zijn. Een wereldrecord is niet rea listisch. Ik acht deze jongens niet in staat de supertijd van Paul Tergat (2,04.55 vo rige maand in Berlijn) aan te vallen", meende Hermens. Limo debuteert op de 42,195 kilometer. De 23-jarige atleet is 's werelds snelste op de 15 kilometer met een tijd van 41,29. Kiplagat won in april de marathon van Rotterdam en liep zijn snelste tijd van 2.06.50 vier jaar geleden in de hoofdstad. Kimutai Kosgei debuteerde vorig jaar met winst in Amsterdam. Tanui is met 38 jaar bijna veteraan, maar heeft wel de beste tijd achter zijn naam: 2.06.16. ANP door Jan Dagevos en Barry van der Hooft GOES - Voor Kloetinge wordt het vandaag erop of eronder. De Bevelandse hoofdklasser gaat op bezoek bij Achilles Veen, dat zich ook in de onderste regionen bevindt. De equipe van trainer Jan Oosterhuis heeft na zeven duels vijf punten, vier meer dan Kloetinge. „Het belang van deze wedstrijd hoeft niet onder streept te worden", zegt Kloe- tinge-trainer Karl Vergouwen. Het enige dat telt, is een over winning. Bij winst krijgt Kloe tinge aansluiting met de staart- ploegen. „We gaan voor die drie punten", klinkt het strijdvaar dig. „Het vertrouwen is na vori ge week gegroeid. We gaan Achilles Veen met dezelfde spe lersgroep en met dezelfde tac tiek bestrijden. We zullen Veen vroeg vastzetten en lekker agressief spelen, wel met ver stand natuurlijk." Vergouwen kent Achilles Veen nog uit de periode dat hij trainer was van Oostkapelle. „Ik heb er vijf keer tegen gespeeld en vier keer gewonnen", zegt Vergou wen. „Het is een ploeg die op het randje speelt. Ze spelen het liefst met tien man achter de bal. Het is ook een ploeg, die in twintig minuten tijd als een idi oot tekeer kan gaan." Kloetinge speelde afgelopen week een oefenwedstrijd tegen zondag-eersteklasser Halste ren. De Bevelandse equipe won met 2-1, door doelpunten van Micha Lekawael en Istvan Bakx. Wilco de Valk bleef uit voorzorg aan de kant. Zijn knie blessure speelde enigszins op. De Valk is vandaag echter weer inzetbaar. Dat geldt niet voor Emiel Dorst. Die tobt nog altijd met een hamstringblessure. Doelman Merlijn Swennen, die enkele weken geleden een been blessure opliep, is weer volop in training. Swennen zit vandaag nog als reservekeeper op de bank, Jaap Pijnenburg staat daarom wederom onder de lat. Arjan Human keerde maandag na een week afwezigheid terug op de training bij Hoek. Na een week rust start de aanvaller vandaag tegen Capelle weer in de basis en trainer Johan Balie- geer hoopt dat Human sportieve revanche neemt. „Hij kan heel belangrijk zijn voor Hoek, maar dat moet Arjan dan wel op het veld laten zien", zegt de oefen- meester. De trainer had afgelopen maan dag een onderhoud met de spits. „Hij heeft een sanctie opgelegd gekregen en deze week weer goed getraind", vertelt Johan Ballegeer. „Als Arjan in vorm is, kan hij voor ons van onschatba re waarde zijn. Maar dan moet zijn hoofd wel fris zijn. Hij is nu één keer uit de pas gelopen, maar iedereen verdient een tweede kans. Daarom hoop ik dat hij tegen Capelle sportieve revanche neemt." De tegenstander van vandaag is geen onbekende voor Hoek. De Zeeuws-Vlamingen speelden begin augustus al tegen Capelle in het kader van de Amstel Cup. Hoek won destijds in Zuid-Hol land met 1-0 door een doelpunt van Anthony Annicaert. „Ze spelen een soort Engels voetbal", herinnert Ballegeer zich. „Capelle heeft twee goede spitsen en veel diepgang op de rechterkant. Het is ook een har de ploeg, die weinig ruimte laat. De opdracht voor ons is simpel: we moeten voor drie punten gaan." Na de nederlagen tegen Rijns- burgse Boys (3-1en FC Lisse (2- 1) is het zaak voor Hoek weer eens een aansprekend resultaat te boeken. Ballegeer: „Ik hoop dat iedereen daarvan doordron gen is en zijn verantwoordelijk heid neemt. De afgelopen wedstrijden leden we te veel balverlies op cruciale momen ten. We gaven telkens ruimte voor snelle counters weg en hadden daarbij weinig aan dacht voor het verdedigen de werk. Daarom moeten we er tegen Capelle voor zorgen dat de organisatie behouden blijft." Gunther de Meijer en Morou Ja- bara ontbreken nog door bles sures. BRUSSEL - De Belgische Dexia-bank geeft jonge voet ballers tussen de 10 en 17 jaar een premie als hun club heeft gewonnen. De politiek en de Belgische gezinsbond hebben verontwaardigd gereageerd op dat plan. Voetballertjes in twee gemeen ten, Tubeke en in Nijvel, kregen na afloop van de training een brief in handen gedrukt van het plaatselijke filiaal van Dexia, zo meldde dagblad Het Laatste Nieuws. Als ze een betaalreke ningopenen, krijgen ze 2,5 euro voor elke gewonnen wedstrijd en 1 euro voor een gelijkspel. De Vlaamse minister van Sport Marino Keulen zei in een reactie de actie te betreuren. „Ze doden alle spontaniteit." De gezins bond klaagt dat de bank zich bemoeit met zaken waar alleen ouders het voor het zeggen zou den hebben. Het nieuwe initiatief van Dexia volgt kort op een andere rel. Vo rige maand spoorde de bank jongeren aan om hun ouders meer zakgeld te vragen. ANP SLAGHAREN - Ghita Beltman fietst komend seizoen voor de wielerploeg Powerplate-Bik. De wielrenster kwam de afgelo pen twee jaar uit voor het Itali aanse Acca Due O, maar koos na dit buitenlandse avontuur voor oen terugkeer naar Nederland. Beltman won dit seizoen een etappe in de Tour de l'Aude. Haar zus Chantal heef t nog geen besluit genomen over haar toe komst. Ze heeft in het weekein de een gesprek met Acca Due O en beslist daarna waar ze gaat rijden. Ondanks het vertrek van baar zus sluit ze een langer ver- Wijf in Italië niet uit. ANP PARIJS - Bondscoach Henk Meijer van de taekwondobond heeft vier sporters aangewezen voor het olympisch kwalifica tietoernooi in Parijs, van 4 tot en met 7 december. Hij de vrouwen maken Virginia Dourens (28) en Charmie Sobers (-9) kans op kwalificatie, bij de mannen zijn dat Ferry Greevink 22) en Thijs Oude Luttikhuis (22). ANP door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Herbertjan van der Waal (36) woonde on geveer de helft van zijn leven in Zuid-Afrika en groeide daar op met rugby. Niet dat hij dat toen al leuk vond. Nee, dat kwam pas in Nederland. In middels is hij al twintig jaar verbonden aan rugbyclub Oemoemenoe. Hij is van geboorte Nederlan der, maar in zijn hart is hij vooral Zuid-Afrikaan. „Als ik in Zuid-Afrika ben, heb ik het gevoel dat ik lééf"zegt Van der Waal. „Daar is alles niet zo vanzelfsprekend. Je staat op en bentblij dat jeer nog bent." Hij bracht er een belangrijk ge deelte van zijn jeugd door, kwam toen naar Nederland, maar besloot uiteindelijk toch weer terug te keren naar Zuid- Afrika. De metaalbewerker kreeg er de kans om zelfstan dig een winkeltje te runnen en dus vertrok hij acht jaar gele den met zijn gezin richting Zuid-Afrika. Ze hielden het er drie jaar vol. De situatie was te gevaarlijk. Vooral zijn vriendin Soumya hield het er niet meer uit. „We hebben in die drie jaar alles meegemaakt. Er is ingebroken in ons huis, en in mijn winkel. Onze auto werd gestolen. Het was zelfs zo erg dat ook op de school van onze kinderen werd ingebroken. Hoewel we het naar onze zin hadden, de na tuur prachtig was, hebben we toch besloten om er weg te gaan. Het werd te heet onder onze voeten." In Zuid-Afrika werd rugby hem met de paplepel ingego ten. Van der Waal: „In Zuid- Afrika is rugby sport nummer één. Tegenwoordig is er de con currentie van het voetbal, maar zeker in mijn tijd was rugby onaantastbaar. Als het nationale team speelde, lag het openbare leven nagenoeg stil. De winkels gingen dicht." Van der Waal had in zijn eerste Zuid-Afrikaanse periode ech ter niet zo veel met de sport. „Ik moest voor het schoolteam rugbyen, maar ik bakte er wei nig van. Eigenlijk was ik een derderangs rugbyer." Het plezier in de sport kreeg hij pas toen hij weer in Nederland Herbertjan van der Waal is er zeker van dat Oemoemenoe het hoogste niveau opnieuw kan bereiken. woonde en bij Oemoemenoe ging spelen. „Ik was eigenlijk helemaal niet meer geïnteres seerd in rugby, totdat we op school een keer gymles kregen. Daarin ging ik nogal te keer, waarna Jan Albregtse (een speler van Oemoemenoe) aan me vroeg of ik een keer bij Oemoemenoe wilde kijken. Van het een kwam het ander. Van der Waal reikte met de Middelburgse club vervolgens tot de ereklasse, de hoogste klasse in Nederland. „We had den in die periode een prachtig team, met 25 tot 30 gelijkwaar dige spelers. Het hart van het huidige Oemoemenoe wordt nog steeds gevormd door spe lers die er toen ook al bij wa ren." Van der Waal is er van over tuigd dat Oemoemenoe het hoogste niveau opnieuw kan bereiken. „Als ik kijk hoe de jeugd presteert, dan moet dat er zeker inzitten. Ik durf te stellen dat onze jeugdoplei ding één van de beste van heel Nederland is. Als die jongens doorstromen naar het eerste kunnen we een enorme verbe tering verwachten. Als de club naam maakt, zullen er ook spe lers van buiten naar hier ko men. Iedereen wil bij een top club horen. Zaak is dan wel dat we onze jeugdopleiding sterk houden. Voorlopig lukt ons dat wel. De kinderen worden thuis opgehaald en ook weer thuis gebracht." Deze week is het wereldkam pioenschap rugby in Australië begonnen. Van der Waal heeft zelfs een satellietbox aange schaft om er zo veel mogelijk van te kunnen zien. „Ik vind het mooi om te zien hoe het rugby evolueert. Het spel wordt sneller en sneller, er worden steeds meer try's ge maakt. Daardoor is rugby veel aantrekkelijker geworden. Hoewel hij graag wedstrijden analyseert, ziet Van der Waal niets in het trainerschap. „Nee joh, ik zie mezelf echt geen trainingschema's maken. De rol die ik nu heb, zo tussen de spelers en de trainer in, bevalt me goed. Het is mijn taak om een klankbord voor de spelers te zijn. Zie mij maar als de schakel. Ik kan dingen tegen de trainer zeggen wat spelers niet kunnen. Daarnaast leg ik soms aan spelers uit wat de trainer met een bepaalde opmerking voor ogen heeft." Van der Waal is geen vaste spe ler meer, hij speelt alleen nog maar als de nood aan de man is. Dat komt vooral door een sle pende liesblessure. „Drie jaar geleden is mijn lies finaal afge scheurd. Toen ik de bal trapte hoorde ik het kraken. Het her stel heeft twee jaar geduurd, maar ik ben nooit meer hele maal de oude geworden. Ik heb aan snelheid ingeboet." De derby tegen Tovaal staat morgen op het programma. foto Ruben Oreel Van der Waal spreekt van een gezonde rivaliteit tussen beide ploegen. „Het blijft altijd een aparte pot. Ik denk dat het de enige wedstrijd is die niet voorspelbaar is. Oemoeme- noe-Tovaal brengt het beste in beide clubs naar boven en dat leidt meestal tot spannende wedstrijden." De essentie van het rugby is voor hem de teamgeest. „Je zorgt voor je maten, je gaat voor elkaar door het vuur. Bin nen het team laat je niemand vallen. Vrijdagavond maak je met zijn allen de stad on veilig. Op zaterdag houd je met zijn allen rust en op zondag is het oorlog in het veld. Wel oor log binnen regels natuurlijk. Jij slaat mij een blauw oog, ik geef jouw een trap in je rug, maar na afloop zitten we ge broederlijk naast elkaar. Na afloop pak je met z'n allen een pilsje." Bowling Renesse. Woensdagleague. Juwelier J.P. Staal- Rest.de Steenbok 3-1Overbeeke Ver buur-Schildersbedrijf de Meij 0-4, Schil dersbedrijf v/d Ham-Maatschap van Dam- me4-0, Bung, verhuurde Kam-Simar2 3-1. Donderdagleague. Bakkerij de Jonge-Schil- dersbedrijf Plandsoen 3-1, Alprokon-B.en B. Renesse 1-3, Rest.de Zeelandbrug-Top Ca ravans 2-2, Bar de Stulp-Casa Salsa 1-3. Bridge BC Reimerswaal. Senioren De Bevelanden open paren. 1. Hrn. Ladonski-Zomei; 65.05, 2. Epr. Krediet 58.10,3. Dms. Meijer-Sarneel 57.41,4. Mw. Meester-van Keeken 56.71, 5. Epr. Wiskerke 55.09,6. Mw. van Loo-RÏdder- hof 54.40, 7. Dms. de Jonge-Westveer 234 54.17,8. Epr. Paauwe 54.17,9.Hrn. de Jon ge-Westveer 230 53,24,10. Dms. de Jager-J. Meijer 222 51.39. Dammen Amsterdam. Bijmerdamtoernooi, groot- meestergroep. Zesde ronde: Samb (Sen) - Van den Akker (Ned) 0-2, Ndjofang (Kam) - Sijbrands (Ned) 0-2, Jansen (Ned) - Goloeb- jeva (Let) 1-1, Virnyi (Dui) - Van Ballegooijen (Ned) 1-1,Thijssen (Ned)-Tsjizjov(Rus) 1-1. Zevende ronde: Sijbrands Samb 2-0, Tsjizjov - Jansen 1-1, Virnyi - Thijssen 1-1, Van Ballegooijen - Van den Akker 1-1, Go- loebjeva - Ndjofang 1-1. Stand aan kop: 1. Tsjizjov 10,2. Van den Ak ker, Sijbrands 9,4. Virnyi, Ndjofang 8. Schaken Hoogeveen. Essent-schaaktoernooi. Kroongroep, vijfde ronde: Sokolov (Ned) - Polgar (Hon) 1-0, Aronian (Dui) - Karpov (Rus) 1-0. Stand: 1. Polgar, Aronian 3,3. So kolov 2,5, 4. Karpov 1,5. Plovdiv. EK, zesde ronde. Mannen: Israël - Nederland 21 /2-1112. Gelfand - Van Wely 1 - 0, Smirin -Tiviakov 0-1, Sutovsky - Van den Doel 1-0, Avrukh - Nijboer 1/2-1/2. Azerbei dzjan - Rusland 11/2-2 1/2, Frankrijk - Hon garije 2-2, Polen - Wit-Rusland 3-1, Spanje - Georgië 1-3, Oekraïne - Duitsland 3 1/2-1/2, Zweden - Slovenië 1 1/2-2 1/2, Macedonië - Servië en Montenegro 1 1/2-2 1/2, Zwitser land -Tsjechië 1 1/2-2 1/2, Estland - Bulga- rije-111/2-2 1/2, Italië - Griekenland 1-3, Fin land - Oostenrijk 21/2-11/2, Kroatië - IJsland 2 1/2-1 1/2, België - Bosnië-Herzegovina 2-2, Luxemburg - Engeland 11/2-21/2, Bulgarije- 2 - Ierland 2-2, Cyprus - Schotland 2-2, Tur kije - Wales 3 1/2-1/2. Stand: 1. Rusland 12 wedstrijdpunten, 15 1/2 partijpunten, 2. Israël 10-15,3. Frankrijk 9 -15,4. Georgië 9 -15,5. Polen 9 -15,6. Azer beidzjan 9 -141/2,15. Nederland 7-12 1/2. Vrouwen: Engeland - Nederland 1 1/2 -1/2. Hunt- Peng 1/2-1/2, Houska - Bosboom-Lan- chava 1-0. Armenië - Rusland 1-1, Bulgarije- 1 - Polen 1/2-11/2, Oekraïne-Griekenland 2- 0, Frankrijk - Hongarije 1-1, Georgië - Servië en Montenegro 1/2-1 1/2, Spanje - Duitsland 1 1, Roemenië - Kroatië 11/2-1/2, Bulgarije2- Litouwen 1/2-1 1/2, Israël - Moldavië 1/2-1 1/2, Oostenrijk - Slowakije 2-0, Zweden - Fin land 1 -1Tsjechië - Turkije 2-0, Italië - Slove nië 1-1, Zwitserland - Azerbeidzjan 1/2-1 1/2. Stand: 1. Rusland 10 wedstrijdpunten, 9 par tijpunten,2. Polen 10-81/2,3.Oekraine9-9, 14. Nederland 6 - 7. SportprijsvrDger» Lucky Day 3229. 4.5.16.18.19.27.28.30.35.36.42. 43.45.47.49.50.58.60.76.79 (ondervoorbehoud) Hannover. WK trampoline. Mannen, indivi dueel, kwalificatietoernooi: 1. Roesakov (Rus) 69,-70, 2. Nikitin (Oek) 69,20, 3. Polia- roesj (Wru) 68,90, 14. Villafuerte (Ned) 67,50, 35. Mooij 65,50, 37. Kaslander 65,30, 51. Riepma 63,50. Bijzonderheid: Villafuerte voldoet aan kwalificatie-eis voor Olympi sche Spelen. Eerste acht naar finale. Vrouwen: 1. Karavajeva (Rus) 69,80, 2. Tsjernova (Rus) 68,40,3. Huang (Chn) 67,80, 11. Lenders (Ned) 65,80, 32. Steinebach 62,70,40. Hsu 61,60,54. Meijer 59.50. Voetbal Eredivisie. Ajax-Volendam 5-1 Eerste divisie. Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 1- 1 (0-1). 32. Schuiteman 0-1, 47. Rose 7-7. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaan: Sluijter, Buikema (Heracles Almelo), Bronk horst (Cambuur Leeuwarden). Aantal toe schouwers: 5300. Emmen - Sparta 1-1 (0-1). 7. Koevermans 0- 7, 66. Berger 7-7. Scheidsrechter: Van Hul ten. Gele kaart: Tieltjes, Cairo (Emmen), Bimkus (Sparta). Aantal toeschouwers: 6060. FC Eindhoven - MVV 3-0 (2-0). 70. Konings 7- 0, 44. Laponder 2-0, 53. Laponder 3-0 straf schop). Scheidsrechter: Olde Olthof. Bode kaart: 53. Verberne (MVV). Gele kaart: La ponder, Wellens (Eindhoven). Aantal toe schouwers: 7675. Stormvogels/Telstar - De Graafschap 2-0 (1-0). 78. Lettinga 1-0,60. Slory2-0. Scheids rechter: Van Meenen. Gele kaart: Inia, Von deling (Stormvogels/Telstar), Bot, Berck Beelenkamp (De Graafschap). Aantal toe schouwers: 1800. VVV Venlo - Haarlem 1-0 (1-0). 30. Jacobs 1-0. Scheidsrechter: Liesveld. Aantal toe schouwers: 2982. TOP Oss - Veendam 1-3 (0-0). 48. Hamming 0-1,67. Clemencia 0-2,83. Hamming 0-3,90. Bezzai 1-3. Scheidsrechter: Van Sichem. Aantal toeschouwers: 1435. FC Dordrecht - Fortuna Sittard 0-1 (0-0). 73. Gommans 0-1. Scheidsrechter: Luijten. Ge le kaart: Tychon (Fortuna Sittard). Aantal toeschouwers: 1600. Go Ahead Eagles - Helmond Sport 1-4 (1-21. 8. FerrrierO-1, 17. Hese 0-2,28. Van Putten 1- 2, 63. Dassen 1-3, 82. Linssen 1-4. Scheids rechter: Blom. Rode kaart: 63. Kruijer (Go Ahead Eagles). Gele kaart: Kruijer (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 8300. AGOVV Apeldoorn - FC Den Bosch 1-2 (1-0). 35. Juliana 1-0, 66. Jansen 1-1, 87. Van de Laak 1-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Wegh (AGOVV). Aantal toeschou wers: 1830. Stand aan kop: Den Bosch Helmond Sp Sparta Excelsior Heracles 21-1 i 18- 7 25- 9 16- 9 20-12 Tennis Madrid. Mannen, Masters Series, 2,45 mil joen euro. Kwartfinales: Massu (Chl) - Chela (Arg) 6-7 6-4 6-4, Ferrero (Spa/1) - Sricha- phan (Tha/7) 6-4 6-2, El Aynaoui (Mar/15) - Grosjean (Fra/6) 3-6 7-6 6-2, Federer (Zwi/3) - Lopez (Spa) 4-67-6 6-4. Zurich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Kwartfi nales: Henin-Hardenne (Bel/2) - Zvonareva (Rus/7) 6-4 6-2, Petrova (Rus) - Bovina (Rus) 6-1 6-4, Clijsters (Bel/1) - Pisnik (Slv) 6-3 6-2. Nyon. Loting tweede ronde Uefa Cup. Speeldata 6 en 27 november. Feyenoord (NED) - SK Teplice (Tsj), FC Utrecht (NED) AJ Auxerre (Fra), Dinamo Zagreb (Kro) - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek), Borussia Dortmund (Dui) - Sochaux (Fra), Manchester City (Eng) - Groclin Grodzisk (Pol), Panionios (Gri) - FC Barcelona (Spa), Benfica (Por) - Molde (Noo), Slavia Praag (Tsj) - Levski Sofia (Bul), Rosenborg Trond heim (Noo) - Rode Ster Belgrado (SMo), Va lencia (Spa) - Maccabi Haifa (Isr), Spartak Moskou (Rus) - Dinamo Boekarest (Roe), Gaziantepspor (Tur) - RC Lens (Fra), Schalke 04 (Dui) - Brondby (Den), Perugia (Ita) - Aris Saloniki (Gri), Steaua Boekarest (Roe) - Li verpool (Eng), Valerenga (Noo) - Wisla Kra kow (Pol), PAOK Saloniki (Gri) - Debrecen (Hon), FC Kopenhagen (Den) - Real Mallorca (Spa), Parma (Ita) - Salzburg (Oos), Basel (Zwi) - Newcastle United (Eng), AS Roma (Ita)-Hajduk Split (Kro), Genclerbirligi (Tur) Sporting Lissabon (Por), Villarreal (Spa) Torpedo Moskou (Rus), Girondins Bor deaux (Fra) - Hearts (Sch). Chisinau (Moldavië). EK-kwalificatie, onder 19 jaar. Nederland - IJsland 1-1 (1-1). 4. Mul der 1-0,22. Hedinsson 1-1. Turkse competitie. Rize-Galatasaray 0-1. Belgische competitie. Charleroi-Anderlecht 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19