PZC VVD Goes wil eind aan Kijk in de Wijk PZC Veere lijkt onuitputtelijke bron oude foto's Gedenksteen krijgt een tweede leven Angel nog niet uit kwestie-Scheldemond Volle cafés tijdens Goese Bluesroute Mestfraude kost bedrijf boete van 50.000 euro 13 Gemeente Veere zet project op met bewoners langs schoolroute naar Middelburg Personeelsbestand Philips krimpt w zaterdag 18 oktober 2003 Projectplan www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Vrouw houdt nekklachten over aan botsing Automobilist onder invloed analyse Waarschuwing na neerzetten afval Wiet kost Belg 200 euro Gestolen auto teruggevonden Man steelt drank Rugzak van fiets gestolen Hulppost voor fietsende scholieren frnrmiriam van den Broek domburg - Jongeren uit de gemeente Veere kunnen in de bekomst veilig naar de scholen in Middelburg en Vlissingen fietsen. De gemeente wil een project opzetten met bewoners |angs de schoolroute. Scholie- reI1 kunnen daar aanbellen als ze zich onderweg bedreigd voe len of als ze een lekke band heb- ben. Veel scholieren uit de gemeente Veere gaan met de fiets naar een middelbare school. De meesten volgen les in Middelburg. On derweg maken de j ongeren soms bedreigende situaties mee. Meisjes worden gevolgd door 'vreemde mannen'maar het ge beurt ook dat scholieren elkaar ergpesten of bedreigen. „Volgens de jeugdzorgspecia- Sst van de politie komen deze situaties vaker voor dan mensen denken", zegt het college van BenW. In het Brabantse Harderberg is al ervaring met dit 'Veilig Honk- project' opgedaan. De situatie daar is vergelijkbaar met Veere. De middelbare scholen bevin den zich op tien tot vijftien kilo meter afstand van de dorpen in de omgeving. In Harderberg doen achttien bewoners langs de route mee aan het project. Zij zijn dagelijks aanwezig voor noodsituaties en ze zijn uitge rust met een EHBO-doos en een bandenplakset. De adressen zijn herkenbaar aan een bord in de tuin of bij de deur. Het Steunpunt Vrijwilligers werk Veere gaat in opdracht van de gemeente een projectplan schrijven en de benodigde vrij willigers langs de routes wer ven. Veere trekt daarvoor 2000 euro uit. Dit project kan worden uitge voerd omdat er nog bijna 15.000 euro voor de uitvoering van de Jeugdnota Veere 2003 over is. Dat geld is niet gebruikt omdat sommige plannen, waaronder het project Opvoedingsonder steuning, een jaar zijn opge schoven. Veere wil het bedrag wel gebruiken en kan daarom binnenkort al een eerste aanzet geven om het Veilig Honk-pro- ject op poten te zetten. Van het resterende bedrag wil het ge meentebestuur bijna 12.000 eu ro gebruiken voor de aanleg van een basketbalterrein in Aagte- kerke. Dit dorp vraagt al een paar jaar om een bestraat plein met twee basketbalpalen. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes kan maar beter stoppen met 'Kijk in de Wijk'. Dat vindt de VVD- fractie. De nieuwe manier van werken, bedoeld om het contact met de dorpen en wijken te on derhouden, levert volgens de partij te weinig op en kost te veel tijd en geld. Kijk in de Wijk is de opvolger van de praatavond, die voor heen jaarlijks in elke wijk en kern van de gemeente werd ge houden. Nu wandelt een dele- jatie van de gemeente met (ertegen woordigers van de wijk door de buurt om een aantal (knelpunten' met eigen ogen zien. De bevindingen komen 'savonds aan de orde tijdens een jijeenkomst waarvoor alle wijkbewoners worden uitgeno digd. De nieuwe opzet is in gevoerd omdat de gemeente redactie walcheren Oostsou burgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; «terdagstot 12.00 uur af wilde van de particuliere problemen en klachten over de spreekwoordelijke scheve stoeptegels en hondenpoep die op de praatavonden de boven toon voerden. De wijk Noord- hoek had begin juni de primeur van Kijk in de Wijk. Vooralsnog gaat het om een experiment. Eind juli, na drie bijeenkom sten, besloot het gemeentebe stuur de proefperiode te verlen gen. Wat de WD betreft kan er nu voorgoed een punt achter wor den gezet. De fractie is niet te spreken over Kijk in de Wijk en laat in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders weten er ook niet langer aan mee te werken. De partij stelt vast dat de pro blemen die tijdens de rondgang in de wijk aan de orde komen, doorgaans niet dusdanig zijn dat daar een omvangrijke dele gatie naar moet gaan kijken. Sluismeester Bram de Meester draait een van de deuren van de sluis van Veere open, 1970. foto uit besproken boek door Ron Maqnée VEERE - In de serie 'In vroeger tijden' is het vijfde fotoboek over Veere verschenen. In de vijfde editie is er wederom veel interes sant materiaal te zien. De vijfde Veerse editie van de serie met historische prentenboeken van samenstel ler J. Midavaine toont vooral veel feestelijke foto's. Zo wordt in juli 1955 in Veere stevig gefeest. Aanleiding is dat Maximiliaan van Bourgondië vierhonderd jaar daarvoor door Karei V tot markies is verheven en Vee re een Markiezaatstad is geworden. Twee dagen lang is het bal in het stadje met als hoogtepunt het bezoek koningin Juli ana. Leuk detail is dat veel Veerenaren in die dagen in historische kostuums rondlopen. Dat is ook in de vroege meidagen van 1972 het geval. Wederom is er een historische aanleiding om de boel op stelten te zetten: vierhonderd jaar daarvoor is het stadje be vrijd van de Spaande overheersing. Dit keer is het onder meer G.B.J. Hilterman bekend van zijn radiopraatje 'De toestand inde wereld'- die naar Veere afreist om een lezing te geven. Het boek 'Veere in vroeger tijden' deel 5 van J. Midavaine is uitgegeven door Uitgeverij Deboektant in Klaaswaal en kost 19,95 eu ro. MIDDELBURG - Een 38-jarige vrouw uit de gemeente Veere heeft aan een kop-staartbotsing op de Torenweg in Middelburg nekklachten overgehouden. Het ongeluk gebeurde gister- I middag toen de vrouw remde vooreen stilstaande auto. Een 43-jarige bestuurder van eenpersonenauto met aanhang wagen uit de gemeente Schou- wen-Duiveland, die achter haar reed, kon niet tijdig remmen en botste op de auto van de vrouw. GOES - In de Anthony Fok kerstraat in Goes is donderdag- I avond een 24-jarige automobi list uit de gemeente Schouwen- Duivelandbetrapt op rijden on derinvloed. I Hijkreeg een rijverbod van twee I uur. door llona Vette SINT-PHILIPSLAND - De ge denksteen van de voormalige Prinses Marijke kleuterschool in Sint-Philipsland is gisteren opnieuw in gebruik genomen, ditmaal als monument ter na gedachtenis aan de waters noodramp. Op het monument staat: Prinses Marijke Kleuter school 1955. Geschenk van de graafschap Bentheim. Waters noodramp 1953. Ter herinne ring aan de nationale en inter nationale hulpverlening. 17 oktober 2003". De voormalige Prinses Marijke basisschool is in 1955 gebouwd met het geld dat de bevolking van Bentheim (destijds West- Duitsland) na de ramp had in gezameld. Toen werd 63.000 mark opgehaald. Halverwege de jaren '90 van de vorige eeuw werd de school afgebroken. De gedenksteen is altijd bewaard gebleven en wordt nu dus als monument gebruikt. A. Neelen en E. Mol van de werkgroep watersnoodher denking onthulden de gedenk steen. Daarna zongen de kin- Kinderen uit groep 1 en 2 van de Koningin Julianaschool en obs De Luijster zingen het lied dat ze hadden ingestudeerd. foto Willem Mieras deren uit groep 1 en 2 van de Koningin Julianaschool en De Luijster het lied dat ze hadden ingestudeerd. Bij de inge bruikneming van het monu ment waren het Thoolse colle ge en belangstellenden aanwe zig. Burgemeester Nuis van Tholen dacht in zijn toespraak aan af gelopen februari. Ook toen kwamen veel mensen bij el kaar in de kou om de waters noodramp te herdenken. Ook al was het toen ij skoud, het kon nooit erger zijn dan vijftig jaar geleden volgens de burgemees ter. Ook zei hij gisteren dat het goed was om stil te blijven staan bij de Ramp, ook al wil len sommige mensen er niet meer aan herinnerd worden. „Men doet er goed aan de Ramp te herdenken, zeker dit jaar. Met de onthulling van dit monument wordt het herden kingsjaarafgesloten en tegelij - kertijd heeft Sint Philipsland een blijvende herinnering aan de ramp." Gisteren werd op het Thoolse dorp nog een gedenkplaat ont huld. Deze gedenkplaat, ge plaatst in de Voorstraat, is ter nagedachtenis aan mevrouw E. Voorberg-Van Noort. Haar grootouders woonden in Sint Philipsland en wanneer ze daar op bezoek ging, genoot ze van de bomen in de Voorstraat. Omdat die bomen verdwenen, liet zenahaardood30.000 gul den na voor het planten van nieuwe bomen de Voorstraat. In 1994 zijn op de Nationale Boomplantdag 23 lindebomen teruggeplant. Het gevaar dat de privacy geschonden zou kunnen worden, heeft zwaarder gewogen dan de wil om te achterhalen hoe een con flict in de bovenbouw van de Vlissingse Scholenge meenschap Scheldemond al jarenlang kan voortdu ren. De strijd heeft slacht offers gemaakt. En de ma nier waarop het probleem nu weer is behandeld, doet vrezen dat de angel nog al tijd niet is verwijderd. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Deze week heeft de raadscommissie sa menleving van de gemeente Vlissingen een kans gemist om eindelijk eens schoon schip te maken met Scheldemond. In nog geen tien jaar vertrokken er twee directeuren voortijdig en de aangestelde interim-direc teur kijkt ook ontevreden terug op zijn tijd bij Scheldemond. Ex-directeuren spreken van een verziekte organisatie door toe doen van een groep docenten die er de baas willen spelen. De laatste directeur, F. van der Avert, constateert een sfeer van angst op Scheldemond; angst bij docenten en bij ouders en leerlingen die hun problemen niet durven aankaarten. Door de jaren heen hebben directeu ren geprobeerd de macht van de groep docenten, door een van de directeuren aangeduid als 'de ayatollahs', te breken. Telkens stuitten zij op een muur, die niet in de laatste plaats intact werd gehouden door wethouder C. de Keijzer. De raadscommissieleden kre gen onlangs genoeg materiaal aangereikt om stappen te on dernemen of het onderzoek te heropenen. Eerst stuurde voor malig interim-directeur H. Mulders hen het vertrouwe lijke onderzoeksrapport over de te innige relatie tussen een leer linge en een docent en nadien somde oud-directeur Van der Avert in een brief op wat er vol gens hem zoal mis is op Schelde mond. Maar de raadscommissie negeerde dat alles en kwam na een anderhalf uur durend ge sprek met de onderwijswethou der tot de unanieme verklaring dat de school gezond is; onder zoek of maatregelen zijn niet nodig en er is vertrouwen in de huidige directie. De kwestie van de docent en de leerlinge staat niet op zichzelf, maar is symptomatisch voor de problemen op Scheldemond. Toch wilde de fractie van het CDA Vlissingen het vertrouwe lijke rapport hierover niet bij de beoordeling van de kwestie meenemen, omdat het de priva cy van de docent zou schaden. Een lid van de Lokale Partij Vlissingen mompelde het CDA na en zei 'dat iedereen recht op privacy heeft en dat er namen in vermeld staan'. Door de ogen te sluiten, is moedwillig informa tie terzijde geschoven voor de beoordeling van een geschil. Een geschil waarin de strijd om macht op verschillende niveaus en in verschillende verhoudin gen de basis is van alle ellende. Diegenen die het rapport wel gelezen hebben, zoals E. Walra- ve (PvdA), - 'ik lees alles wat voor mijn ogen komt' -, moeten op zijn minst van mening zijn dat de docent-vertrouwensper soon onprofessioneel is omge gaan met een 14-jarige leerlin ge. In de raadscommissie, die dinsdagavond in beslotenheid hierover met De Keijzer verga derde, schijnt daarover ook wei nig verschil van mening te be staan. De commissie oordeelde vervolgens echter dat de docent voldoende gestraft was en dat het terecht was dat hij geen ver trouwenspersoon meer mag zijn. Een lid van de SP verzuchtte na de vergadering: „Het is een hele complexe zaak en ik weet niet of we wel voldoende geïnformeerd zijn en wat we als raad wel en niet mogen doen. Wat moet ik nu allemaal wel en niet geloven?" De voltallige raadscommissie tekende inmiddels wel de ver TERNEUZEN - Philips Lighting in Terneuzen gaat de effici ency verhogen door minder mensen in te zetten. Het perso neelsbestand wordt de komende maanden met dertien mede werkers ingekrompen. De meeste mensen vloeien af door vervroegd met pensioen of vut te gaan, er vallen geen gedwon gen ontslagen. De opbrengst van starters en glimlichten (halffabrikaten voor speciale starters) viel in positieve zin op bij de resultaten van de Philipsfabrieken en de productie blijft dan ook op peil. „Maar net als andere bedrijfstakken in deze economisch ma gere tijden bekijken we nog eens nauwkeurig hoeveel mensen we echt nodig hebben voor de productieIn overleg met de on dernemingsraad natuurlijk", benadrukt Philipswoordvoer- der G. van Doorn. Ondernemingsraadvoorzitter P. Dhondt onderschrijft die woorden. „De inkrimping vindt vooral plaats door natuurlijk verloop." MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft gisteren een 39-jarige inwoner van Vlissingen voor het achterlaten van afval tot een voorwaardelijke boete van 250 euro veroordeeld. De beroepsvisser had 24 mei vorig jaar vuilniszakken met oliefilters en poetsdoeken op de kade in Vlissingen neergezet, waarbij hij ervan uitging dat het afval door een bedrijf zou worden opgehaald. De politie constateerde een dag later dat de vuilniszakken nog steeds op de kade stonden. Volgens officier van justitie L. Boogert was de Vlissinger met het afval niet zorgvuldig genoeg omgesprongen. Hij eiste 250 euro boete. De politierechter wilde een waarschuwing uit la ten gaan door de boete voorwaardelijk op te leggen. KAPELLEBRUG - Een negentienjarige Antwerpenaar kreeg in de nacht van donderdag op vrijdag op de Gentsevaart in Kapellebrug een bekeuring van tweehonderd euro. Tijdens een verkeerscontrole bleek hij in het bezit te zijn van twee zakjes met daarin elk vijf gram wiet. KLOETINGE - In een sloot langs de Bredeweg in Kloetinge werd in de nacht van donderdag op vrijdag een personenauto aangetroffen. Het bleek te gaan om de wagen die begin deze week in de Louise de Colinylaan in Goes werd gestolen. GOES - Een achttienjarige man uit Burgh-Haamstede is gis termiddag in een winkel aan de Beukenhof in Goes aangehou den wegens winkeldiefstal.De man had drank weggenomen. Hij kreeg een bekeuring. GOES - Een zestienjarig meisje uit Krabbendijke is gister middag in Goes bestolen van haar rugzak. Het meisje had haar tas op haar fiets laten zitten toen ze even de stad inging. Toen ze terugkwam was haar tas met daarin enkele tientallen euro's, waardepapieren, kleding, een mobiele telefoon en boe ken weggenomen. De waarde van de weggenomen goederen is onbekend. door Rob Paardekam GOES - Liefhebbers van blues muziek kwamen gisteravond en -nacht uitgebreid aan hun trek ken in Goes, waar voor de tiende keer de Bluesroute werd gehou den. Het was soms moeilijk kie zen, want het bleek onmogelijk om alles te zien. Op zestien plaatsen in de stad stonden bluesvedetten op het podium. De opening van het festival was meteen het hoogtepunt. In 't Beest verzorgde The Juke Joints een spetterend concert. De band bestaat dit jaar twintig jaar en mocht daarom de even eens jubilerende Bluesroute openen. Na het optreden ver spreidde het massaal opgeko men publiek zich over het groot aantal cafés dat aan het evene ment deelnam. Zo was het in ca fé Lambik genieten geblazen met .de Zeeuws-Vlaamse band Jive for your life, terwijl even verderop De Pompe vol gezon gen werd door de jongens van JcLake. De Bluesroute duurde tot in de kleine uurtjes, om zoals gewoonlijk te worden afgeslo ten in Pake Sake. Daar zorgde Gino en The Bulldose-band om vier uur 's nachts voor de laatste klanken van de tiende editie van het zeer succesvolle evenement. klaring dat de bestuurscommis sie, met De Keijzer aan het hoofd, zorgvuldig heeft opge treden. Het is niet juist dat de huidige directie de verantwoor delijkheid legt bij de bestuurs commissie over de beslissing om de betrokken docent niet te ont slaan maar een berisping te ge ven. Een aantal directieleden heeft wel een rol gespeeld in het besluit om de betrokken man niet te ontslaan maar te beris pen. Door tussenkomst van wet houder De Keijzer verzachtten zij hun oordeel. De huidige directieleden heb ben tot op heden ook niet met de pers over deze kwestie willen praten, omdat zij vinden dat de verantwoordelijkheid bij 'het bevoegd gezag' ligt, dat wil zeg gen: de bestuurscommissie. Dezelfde bestuurscommissie, oftewel wethouder De Keijzer, heeft deze week verantwoor ding afgelegd aan de raadscom missie. De raadscommissie heeft genoegen genomen met de eenzijdige toelichting van an derhalf uur van de onderwijs wethouder in een naar eigen zeggen complexe zaak. The Juke Joints verzorgt een spetterend optreden in café 't Beest in Goes. foto Willem Mieras door Raymond de Frel MIDDELBURG - Het Open baar Ministerie in Middelburg heeft het Oostburgse mestver- werkingsbedrijf Kunst Ecoser- vice gestraft vanwege het op grote schaal ontduiken van de meststoffenwetgeving. De over tredingen komen het bedrijf op boetes van tezamen vijftigdui zend euro te staan. Directeur M. Kunst van het meststoffenbedrijf krijgt een boete van 16.500 euro. Twee be drijven uit de gemeente Sluis waarvan hij mede-eigenaar is, moeten bedragen van 10.000 en 23.500 euro overmaken. Het West-Zeeuws-Vlaamse bedrijf wordt verweten dat het veelvul dig valse mestafleveringsbewij- zen heeft afgegeven. Het afle veradres op deze bewijzen kwam niet overeen met de naam van de eigenlijke afnemer. De daadwerkelijke kopers mochten geen mest meer uitrij den zonder extra heffingen te betalen. Aan de verwerking van mest zijn namelijk limieten ge steld en dus werd overgegaan tot alternatieve, illegale afle- vermanieren. Kunst kreeg an derhalve week geleden ook al boetes in de langslepende zaak rond varkensbaron C. van Sleu- wen. Het bedrijf Kunst Ecoser- vice kreeg toen vijfduizend euro opgelegd, directeur Kunst zelf kreeg een boete van 1250 euro gepresenteerd. De gisteren aan geboden transacties staan ge heel los van de zaak-Van Sleu- wen. c:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13