Rita Reys denkt nog niet aan afscheid donderdag 16 oktober 2003 Geconcentreerde zang uit oude koorboeken •v .,v ZATERDAG v Zondag treedt het vocaal en semble Capella Pratensis op in Kapel van Sint Maarten in Hoogelanden. Door de bij zondere opstelling van het koor, het repertoire en de kwa liteit van de zangers, zijn con certen van dit gezelschap altijd meer dan de moeite waard. Zo'n vijfhonderd jaar geleden schreven de componisten de verschillende partijen van een muziekstuk niet allemaal net jes onder elkaar. In plaats daarvan stonden alle partijen los van elkaar in één groot boek. Ging je met z'n vieren zingen, dan stond je met z'n al len op een kluitje rond dat boek. De negen zangers en Bart Demuyt, de artistiek leider van Capella Pratensis, houden deze traditie in ere. Zij zingen uit eeuwenoude, handgeschreven, voor een moderne musicus on begrijpelijke, koorboeken. Na tuurlijk zit daar ook een filoso fie achter. Doordat de zangers niet meer kunnen spieken bij de partij van de buurvrouw om te kijken waar ze zelf zijn ge bleven, wordt er met een enor me concentratie gezongen. Bo vendien staan er in de oude muzieknotatie allerlei subtili teiten, die in het moderne no tenschrift verloren zijn gegaan en die de zangers nu proberen mee te pikken. Het repertoire van het ensem ble concentreert zich rond de muziek van Josquin des Prez en zijn tijdgenoten. Vandaag heeft Josquin niet meer de sta tus zoals die van Mozart of Bach, vijfhonderd jaar geleden was dat heel anders. Hij werd de grootste aller tijden ge noemd, de 'Vader der Muziek'. Josquin liet ruim tweehonderd werken achter, waarvan de meeste in de kast van Cappella Pratensis staan. Zondag staan fragmenten uit twee van zijn beroemdste mis sen centraal. De eerste is de Missa Phillipus rex Castilie (oorspronkelijk Missa Hercules dux Ferrarie). Josquin schreef deze mis ter ere van Ercole I, de hertog van Ferrara. Zoals toen wel vaker gebeurde peu terde Josquin de basismelodie uit de klinkers in de lettergre pen van de naam van de her tog. Zo werd her de toon 're' en ra de toon 'fa'. Dux werd 'ut', een oude benaming voor 'do' die uit de modé'is geraakt (pro beer maar eens een lange 'ut' te zingen zonder het idee te geven dat je de tekst kwijt bent). De tweede mis betreft de Missa Malheur me bat, een prachtig maar ook ingewikkeld stuk muziek dat bijna nooit wordt uitgevoerd. Het is een zoge naamde imitatiemis. Josquin nam niet slechts de melodie van een wereldlijk liedje als basis voor zijn deze mis, hij va rieerde op een compleet chan son van een andere componist. Tegenwoordig zou je wegens plagiaat op het schavot belan den, toen werd dat als geniaal vakmanschap gezien. Douvve Eisenga Capella Pratensis treedt zondag op in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande (14.30 uur). Petra Berger zingt over verboden liefde Dat haar album Eternal woman in een half jaar goud werd, was voor Petra Berger al een grote verras sing. Dat haar muziek vrou wen over de hele wereld steun zou geven en zelfs ge bruikt zou worden voor hea- lingsessies, kon ze helemaal niet vermoeden toen ze eind 2001 aan haar soloavontuur begon. In Nederland moet ze het niet hebben van de singles. Bijna geruisloos werd haar album met klassiek getinte popsongs hier goud, na veel aandacht van de televisie en minimale airplay. Onlangs is Mistress uitgeko men, in alle opzichten een ver volg op Eternal woman. Het is weer een conceptalbum over vrouwen, gemaakt met hetzelf de team en volgens hetzelfde re cept. Voor een deel werden me lodieën geleend bij klassieke meesters als Debussy, Bach, Mahler en Tsjaikovski, het an dere deel werd voor haar ge schreven. Voor het eerst vertolkt ze ook een volbloed opera-aria, Mon coeur s'oeuvre a ta voix. Wel enigszins gearrangeerd, maar de noten zijn van Saint - Saens. Behalve dan de hoge cis waarmee ze eindigt. „In de stu dio vroeg ik of het leuk was om daar naar boven te gaan. Pas achteraf realiseerde ik me dat ik dat dan ook elke avond live moet doen." In haar eerste, groots opgezette theatershow komt de muziek van beide albums aan bod. Een uitgebreide band, een ballet, achtergrondzangeressen, vi deoprojecties en een sprookjes achtige garderobe, ontworpen door couturier Mart Visser zor gen wat haar betreft voor de ide ale aankleding voor haar songs. t v f i. „Ik wilde niet zomaar een aan tal liedjes achter elkaar zetten, maar er een geheel van maken waarin ik de concepten van bei de albums kon uitwerken, ook visueel. Daarom heeft het nogal lang geduurd voordat ik met een show kwam." De sterke vrouwen van Eternal woman krijgen in de show ge zelschap van de minnaressen en bedrogen echtgenotes die Ber ger bezingt op Mistress. Van kei- zersvrouw Messalina in de Ro meinse oudheid tot presidents vrouw Hillary Rodham Clinton. Berger, haar man Jeroen Engel- bert en Pim Koopman verdiep ten zich in de biografieën van dertien vrouwen die te maken kregen met de 'verboden liefde'. Berger: „Aanvankelijk waren we van plan om alleen maar minnaressen te doen, maar op een gegeven moment kwam ik ook tegen wat het bij vrouwen aan de andere kant doet. Het uitgangspunt voor dit album was wat meer in te gaan op de vrouwelijke emotie. Het vorige was meer beschrijvend. Ik vond dat je beide kanten van het ver haal moest vertellen." Vandaar dus de keuze voor Hillary Clin ton in plaats van Monica Le winsky, toch de meest gerucht makende 'mistress' van de twin tigste eeuw. De neveneffecten van haar in ternationale succes hebben haar verrast. „Vrouwen die be danken voor de steun die je hebt gegeven. Hele persoonlijke ver halen van mensen die net ge scheiden zijn en kracht putten uit je muziek. Een vrouw die schreef dat haar moeder in de laatste fase van haar leven heel vaak de cd heeft gedraaid. Toen ze een half jaar later ging trou wen belde haar aanstaande man naar het management of ik een kaartje wilde sturen, omdat ze op de bruiloft ook weer een stuk van de cd zouden draaien. Dat vind ik wel heel bijzonder, dat je een grote rol speelt in het ge voelsleven van mensen die je he lemaal niet kent." Kees Groenenboom Petra Berger zingt woensdag in het Arsenaaltheater in Vlissin- gen (20.15 uur). The Lady Strikes Again. De titel van het album dat Rita Reys in 1999 uitbracht, is pas send voor haar nieuwe 'mijl paal'. Ze weet niet van ophou den. Zodra het stil dreigt te worden, onderneemt 'Europe's First Lady of Jazz' weer iets nieuws zoals afgelopen zomer een optreden bij North Sea Jazz en nu haar jubileumtour nee 'Rita Reys, 60 jaar op het podium'. „Noem het alsjeblieft geen af- scheidstournee. Afscheid vind ik zo'n akelig woord. Dat is net alsof je dood gaat", zegt Rita Reys. „Het was wel de bedoe ling na deze optredens te stop per!; maar dat wil ik nog hele maal niet. Ik ben nog in zo'n goede conditie. De stem en het lichaam werken nog prima. Laten we zeggen dat ik het per periode bekijk." Ruim 35 jaar heeft de jazzdiva opgetreden met echtgenoot Pim Jacobs aan haar zijde. Na zijn overlijden in 1996 ('Iedere avond draag ik een lied aan hem op') heeft ze het een aan tal jaren rustig aan gedaan. Maar Reys, die zich naar eigen zeggen 'geen leven zonder mu ziek kan voorstellen', wil de 'mijlpaal' van zestig seizoenen zingen op passende wijze vie ren. Maria Everdina Reys (1924), geboren in Rotterdam, groeide op in een muzikale familie. Moeder was danseres, vader violist en broer Karei een ko perblazer. Zingen doet ze al van kleins af aan maar haar roots liggen niet in de jazz. Dat gebied heeft La Reys, in 1940 debuterend in de band Hawaii an Ministrels, pas ontdekt na dat ze haar eerste man, drum mer Wessel Ilcken, ontmoette. „Hij heeft voor mij de eerste steen gelegd", aldus de zange res die zich vanaf dat moment, zonder muzikale opleiding in haar bagage, in rap tempo ont wikkelt tot een 'vocaal insti tuut'. In 1953 vertrekt ze naar hét jazzcentrum in die tijd, Stock holm, voor concerten en de op name van een plaat. Reys treedt vervolgens op in alle uit hoeken van de wereld: New Orleans, Tokio, Praag, Rio de Janeiro. Op het jazzfestival van Juan les Pins wordt ze in 1960 'gekroond' tot 'Europe's First Lady of Jazz'. Later wordt ze zelfs benoemd tot ere burger van New Orleans, de bakermat van de jazz. Rita Reys Als een van de weinige zange ressen weet Rita Reys door te breken in de Verenigde Staten. Zeker voor jazzmusici lijkt dat een utopie geworden. „Ik ben inderdaad een uitzondering," erkent ze. Verrassend noemt ze het 'jazzwerkklimaat' in de ja ren vijftig en zestig lastiger dan tegenwoordig. „Amerika überhaupt binnenkomen was toen enorm lastig, dit in ver band met werkvergunningen. Bovendien, ik ben blank en trad destijds op met een ge kleurd orkest. De jazzscene was toen nóg kleiner dan nu. foto Roland de Bruin De reden dat het mij goed ging, komt denk ik doordat ik trouw ben gebleven aan mijn eigen stijl. Mijn publiek heeft daar respect voor, want dat houdt van jazz. Veel zangeressen ex perimenteren. Zij verliezen daardoor hun eigenheid. En dat kun je horen, want de lief de en warmte verdwijnen uit hun stem." Vincent Okker Rita Reys, m.m.v. De Beets Bro thers en Jarmo Hoogendijk:, zingt vrijdag in het Ledelthea- ter in Oostburg (20.15 uur). ANTWERPEN De geit, of wie is Sylvia. Provocerend toneelstuk en komedietragedie persiflage over midlifecri sis drama naar Edward Albee. Première, do. vr. za. en wo. 't Klein Raamtheater 20.00 uur Couleur Locale. Theaterstuk met een kritische kijk op het ongebreidelde toerisme van de 2ste eeuw naar tekst van Erik De Vroedt, gespeeld door Monk. do. en vr. Monty 20.00 uur De klucht van de molenaar. Toneelstuk naar Bredero door Theatergroep De Kele. vr. en za. Klokhuis 20.30 uur V. Theaterstuk naar teksten van Virginia Woolf do. za. première en zo. Theater Het Appeltje 20.30 uur Ghetto. Modern repertoiretheater over het ghet to van Vilna een concentratie van Joodse kun stenaars, van Joshua Sobol, bewerkt door Erik Vos, vertolkt door De nieuwe speling, do. vr. en za. Fakkeltheater 20.00 uur De Penismonoloog. Monoloog over het manne lijk geslachtsdeel, geschreven door Peter Perce val en Nigal Williams, gespeeld door de stand-up comedian Williams, do. vr. en za. Fak keltheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur Het spel van vergissingen. Theaterstuk naar Shakespeare, do. vr. za. en wo. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur Slippers. Komedie van Alan Ayckbourn, ge speeld door het Noordteater. vr. za. en zo. Noord- teater 20.30 uur De helling van de oude wijven. Hedendaags the ater in korte scènes met muziek, woord en bewe ging door Muziektheatercollectief Walpurgis. di. en wo. Zuidpool 20.00 uur Drie zusters. Toneelstuk naar Tsjechov in een vertaling van Judith Herzberg door Toneelgroep Amsterdam, wo. De Singel 20.00 uur Pomposo. Muzikale humor waarin een loopje wordt genomen met de klassieke muziektraditie door De frivole framboos, do. Arenbergschouw- De maniak en andere verhalen. Cabaretpro gramma door Luk Wijns. zo. Arenbergschouw- burg 20.15 uur Leven in hel. Reprise van hedendaagse soapera, die zich afspeelt in de onderwereld, naar Ramsey Nasr en Joost Kleppe, gespeeld door Muziekthe ater Transparant, za. Studio Herman Teirlinck 20.00 uur Concerten in de Kon. Elisabethzaal: Cofenacon- cert I: concert met werken van Mozart, Haydn, Medelssohn-Bartholdy en Mahler door het Or chestra Philharmonique de Luxembourg o.l.v. Hubert Soudant m.m.v. José vanDam, bas-bari ton, do. 20.00 uur Zoo Rock I: concert met vernieuwende muziek door Hooverphonic Strijkkwartet, vr. 20.00 uur; Filharmonie concert: concert door deFil- harmony o.l.v. Philippe Herreweghe met werken van Beethoven, za. 20.00 uur Concerten in De Singel in het kader van musical- venture: Leipziger Streichquartet: kamermu ziekconcert met verschillende kwartetten, do. 20.00 uur; Prometheus Ensemble: muziek van Boulez.Brewaeyer en Grisey, vr. 18.00 uur; Lon don Sinfonietta: concerti van Ligeti met 2 wer ken van Benjamin, vr. 20.00 uur; I Solisti del Vento/Studenten KVC: werk van Vermote, Ger- manus, Nono en Messiaen, vr. 22.30 uur; Champ d'Action, za. 10.00 uur; Danel Kwartet, za. 14.00 uur; Kryptos Kwartet, za. 16.00 uur; Geert Cal- laert, Luc Artois, Champ d'Action en Jaan Bos sier: grensverleggende elektronakoestische mu ziek van nu en weleer, za. 18.00 uur; Prometheus Ensemble koor Capella Currende: muziek van Feldman, Harvey's en van Hove, za. 20.00 uur; Jan Michiels Geert De Bièvre: muziek van Xe- nakis, Nancarrow en Boulez op piano en cello, za. 22.30 uur; Collegium Vocale, Danel Reuss en Pieter Wispelwey, cello: Canticles of the Sun van Gubaidulina naar het gedachtegoed van Francis van Assisi, zo. 12.00 uur; Apsara, Ann Saelens: Het Oor, een muziektheaterstuk voor de jeugd, tekst Toon Tellegen, muziek Dominique Pau wels, zo. 12.00 uur; Danelkwartet: strijkkwartet Gran Torso, zo. 15.00 uur; Erik Oger, zo. 17.00 uur; Vlaams Radio Orkest o.l.v. David Ather- torn: Turangalïla-symphonie van Messiaen, zo. 20.00 uur België door de Zuid-Afrikaanse jazzpianist Ibrahim vr. Arenbergschouwburg 20.15 uur Night of the Proms. vr. en za. Sportpaleis 20.30 uur, zo. 15.00 uur Dana Winner. 10 jaar in concert, di. Sportpaleis 20.00 uur Jazzmuziekconcert. Experimentele jazz door Cuong Vu Trio, Flat Earth Society en Peter Ver- meersch. di. De Singel 20.00 uur Bach Zonen. Lunch- kamermuziekconcert door Ensemble De Profundis. wo. Vlaamse Ope ra 12.30 uur Sara Tavares. Concert met veel roots en een beetje soul door de Portugese zangeres Tavares. wo. Arenbergschouwburg 20.15 uur GENT Dat het s'ochtends ochtend wordt. Theaterstuk naar Arthur Schnitzler, gespeeld door De Roovers. do. vr. en za. Vooruit 20.00 uur De Naam. Toneelstuk van de Noor Jon Fosse over een verstikkende relationele sfeer. za. en wo. Publiekstheater Groot Huis 20.30 uur Arabische Nacht. Theaterstuk waarin de wereld een combinatie vormt van duizend- en één nacht en een Vlaams woonblok, do. vr. za. en wo. Minard 20.00 uur, zo. 15.00 uur Zijde daar. Vierhoeksdrama van Eric De Volder door Toneelgroep Ceremonia. do. en vr. Nieuw- poorttheater 20.30 uur Solo Slim. Theatervoorstelling door Podium Moderne met tekst en spel van David Dermez. vr. za. en zo. Backstage 21.00 uur Racing Sladek. Grensbewonerproject, theater dat zich afspeelt rondom een voetbalstadion door Theater Malpertuis/Publiekstheater. di. en wo. Publiekstheater Area 20.30 uur De Vagina Monologen. Theatervoorstelling naar An Nelissen wo. Capitole 20.15 uur Cri Cri. Koen Crucke solo. do. vr. za. Theater East of Eden. Concert met Arabo-Andalusische muziek uit Marokko, do. Bijloke Kraakhuis 20.00 uur Eroïca. Concert De Bijloke Symfonisch I. vr. Bijloke 20.00 uur Turangalila. Concert De Bijloke Symfonisch III met symfonie Turangalila van Messiaen door Het Vlaams Radio Orkest, za. Bijloke 20.00 uur Voorstellingen in Vooruit: Multimediale happe ning Ipem 40, workshop, installaties, muziek door het Instituut voor Psychoacustica en Elek tronische muziek, vr. en za. 18.30 uur; Billy Jenkins The Belgian Blues Collective, concert, di. 22.00 uur Un baiser plus pur. Concert met vocale en in strumentale muziek door Le groupe de six, koor Capella di Voce en instrumentalisten, vr. Vlaamse Opera 12.30 uur Luisa Miller. Opera en tragisch melodrama van Verdi door orkest en koor van de Vlaamse Opera, vr. en di. Vlaamse Opera 20.00 uur, zo. 15.00 uur Concerten in de Handelsbeurs. Concert José Vargas, intimistische flamenco, do. 20.15 uur; The Party's over, musical, vr. 20.15 uur; Collegi um Vocale, Pieter Wispelwey, Ann Raskin en Prometheus Ensemble, wo. 20.15 uur De slag bij Gavere. Concert met Cantate Sneys- sens door Academia Armanti dell'Arte, Canta bile en Paul Claus. za. Sint-Pauluskerk 20.00 De Profundis. Pianoconcert met tekst van Oscar Wilde door Frederic Rzewski en Christopher Culpo. za. Sint-Kwintenskapel 20.00 uur Te Deum Concert. Concert met werk van Han del, Carpentier en Purcell. zo. Sint-Amandus- kerk 16.00 uur Michaël Bezverhny. Vioolconcert, wo. Sint-K wintenskapel 20.30 uur Closer. Hedendaagse dansvoorstelling door Deep Blue met een andere kijk op het lichaam. BRUGGE Couleur Locale. Theaterstuk, za. De werf 20.30 Broere. Voorstelling met 7 korte verhalen, vr. en za. Het Net 20.30 uur Veldslag voor een man alleen. Tom Lanoye legt de littekens uit de wereldgeschiedenis bloot; muziek Paul Mennes, za. Stadsschouwburg 20.00 uur Emilia Galotti. Theaterstuk van Lessing ge speeld door De Tijd. di. Stadsschouwburg 20.00 uur, inleiding om 19.15 uur door Claire Swyzen Bherman. Concert met kruisbestuiving van folk, blues en jazz van singer-songwriter Behrman. do. Concertgebouw 20.00 uur Sneak Preview. Reverse! Verrassingsconcert, vr. Concertgebouw 20.00 uur Logic of the Birds. Synthese van live- en gefilm de performance van Shirin Neshat. vr. en za. Concertgebouw 20.00 uur Laurent Doumont Soul Quintet. Jazzconcert met invloeden van R&B, soul en funkjazz. vr. De Werf 20.30 uur Singet dem Hernn. Koorconcert door Collegium de Dunis, Brugge, Camera Musica Mosana, Maastricht za. Sint-Salvatorskathedraal 20.00 Leise Töne. Concert met werken van Mendels sohn, Schubert en Mendelssohn-Bartholdy door het Vlaams Radio Orkest di. Kapel O. L. Vrouw van de Potterie 20.00 uur Postcard/Adela, mi Amor. Hedendaagse dans voorstellingen. do. en vr. Stadsschouwburg 20.00 uur Circles Mind Games. Balletvoorstelling met drie nieuwe balletten, ma. Stadsschouwburg 20.00 uur Small Hands. Lichtvoetige dansvoorstelling van Rosas, wo. Magdalenazaal 20.00 uur, inlei- Groove to Chill Voor de eerste keer vindt Groove to Chill plaats. Tijdsens deze dance-night treden de 110 Volt Lovers op enrk. en de dj's Joeri Versluis, Fong en Erik. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur Frons De Schouwse band Frons geeft een optreden. Deze formatie brengt ongecompliceerde rockcovers vanonc meer Blof, Herman Brood, De Dijk, Black Crowes en Kane Café De Stulp, Renesse, 22.30 uur Saxofoonkwintet In het Zijdemuseum speelt het saxofoonkwintet MeetóReeJ Dit kwintet, onder leiding van Dik Hollenberg, speelt muzj van oude componisten, romantische muzikale vergezichti vrolijke New Orleans. Grandcafé La Soie, Meliskerke, 14.00 uur Engel Toneelgroep Het Gezelschap uit Alkmaar speelt de voorsteij Engel. Engel is een aan eenschakeling van associatieve beelden me:, rode draad de moederfiguur en de koestering van het familia voel. De voorstelling heeft een eigen taal, voortgekomen aj, diversiteit van de makers: dansers, acteurs, vormgever, eau gisseur en een muziekman. 't Spiegeltheater, Middelburg, 19.00 Carmen Muziektheatergezelschap GOV brengt de première van deopi Carmen. Deze opera van Bizet gaat over liefde, passie, jaloezie, wraaii drama en romantiek. Er komen bekende melodieën in voor Toreador en Habanera. Solisten zijn Corinne Romijn, B Laplasse, Thierry Vallier en Marjolein van Zonneveld. Voos gaand wordt om 19.00 uur een inleiding over de opera Can gehouden door Rien Hogerheide. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Caecilia Brassband Caecilia geeft een galaconcert. De oudste Zeeuwse brassband bestaat dit jaar 110 jaar en wordt gevierd. De eigen band zorgt onder leiding vanPietl liefste voor een zeer afwisselend repertoire. Van klassiek tot} en van filmmuziek tot hymnetunes. Speciale gast is deze as het Koor Lichte Muziek A58, een tachtig man sterk kooron leiding van Rob van der Meule. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Marianne Weber Marianne Weber is de hoofdgast van een gezellige avond. Naast deze bekende zangeres werken verder mee Marco Kim (de Belgische Elvis), het Westkappels Kwartet en de Bergmi kanten, oftewel het huisorkest van Huize den Berg in Goes.! Duo Cees Hoogesteger zorgt voor de muzikale omlijsting. Wi presentator is, blijft nog een verrassing. De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur Organisten Twee getalenteerde jonge organisten geven een concert. Michiel Ras en Marcel van Westen bespelen het historischeB Witte-orgel. Naast werken van J. S. Bach spelen ze composi van Mendelssohn, Brahms en de Engelse componisten Parr Howells. Michiel Ras bewerkte een pianowerk van Shostafc ch voor orgel. Hervormde kerk, Kapelle, 20.00 uur Jeans 13 De Jeanscompany brengt de voorstelling Jeans 13, Lucky N bers. Want voor Jeans is 13 geen ongeluksgetal en er staan 13 mei op het podium, acht zangers/dansers en een vijfkoppige bi De voorstelling gaat over sportieve activiteiten, het televisie leden en er wordt voor het eerst een uitstapje naar Frankrijk maakt. Ook het Nederlandse repertoire krijgt een promin plaats. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Laurens van Rooijen Pianist Laurens van Rooijen brengt De verdwenen minnares In De verdwenen minnares, een muzikale legende bespeel het thema van de liefde. Samen met cellist Sanna Dia enzangi Sonja Volten speelt hij klassiek geworden nummers als Ja Simple Lovesong en Imaginary Landscapes, en nieuwe stuf over de liefde. Hij laat horen hoe musici van alle tijden en; landen gevoelens van verlangen en verlies hebben vertaal muziek. Maar ook themas als heimwee, toekomst, illusies enk de werkelijkheid zijn in muziek gevangen. Den Dullaert, Hulst, 20.00 uur Siesa Toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent speelt Ambianceii keet. Dit stuk van Luc Kerkhofs en Louis Boonen speelt zich af ini ziekenhuiskamer op de afdeling plastische chirurgie. Ti vrouwn verblijven er voor een plastische ingreep en eeni vrouwtje ligt er te wachten op haar... dood. Wegens bezuinig gen is er maar één verpleegster op de afdeling, bijgestaan dooi (onhandige) klusjesman. Henk van den Branden regisseerde, De Speye, Sas van Gent, 20.00 uur Joop Visser Joop Visser zingt liedjes van zijn nieuwste cd ACHT. Deze is gemaakt voor de brede massa eenvoudige mensen gauw tevreden is en niet zit te wachten op het onderste uit dek! Natuurlijk zingt hij ook eerder uitgebrachte of (nog) niet uitj brachte liedjes. Hekeldichten, lof- en treurzangen, ballad liefdesliedjes of een combinatie hiervan worden ten gehorej bracht. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Stein der Weisen Er wordt een bijzondere uitvoering van Der Stein der Weiseng bracht. De uitvoering is in handen van het Combattimento Consort Ai sterdam onder leiding van Jan Willem de Vriend en het Pool Grote Theater Lodz. Recent in Rusland ontdekte manuscript1 bewezen dat Mozart deze sprookjesopera samen met drievnei den componeerde. Met Nederlandse boventiteling. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Yoram Ish Hurwitz De pianist Yoram Ish Hurwitz geeft een hofconcert. Hij is een Nederlandse pianist van Israëlische afkomst. Hij b gon zijn studie bij Danièle Dechenne en Jan Wijn aan het Siw linck Conservatorium in Amsterdam en studeerde als eerste!* derlandse pianist gedurende twee jaar aan de Juilliard School' New York bij de Hongaarse pianist György Sandor. Hij wonve) schillende prijzen. Het Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.15 uur 5* -- 'V --1 r t- i Zangeres Petra Berger is verrast door het internationale succes. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 58